Boule-9.týden

Těhotenství
  • emimino
  • 16.01.03

Zdravím po týdnu všechny těhulinky i jejich bříška. Tak konečně jsem oficiální těhulka, mám těhotenský průkaz. Dnes dopoledne jsem navštívila pana doktora. Prošla jsem kompletním dotazníkem a vyšetřením, včetně měření tlaku a braní krve...A mám ji!!!

I pan doktor už¨mi do průkazu napsal 9.týden, a tak už to nebudu řešit, oficiálně jsem 8+5. Tlak je v normě 110/60, všechno ostatní se taky zdá se v pořádku. Dostala jsem předepsanou Maternu. Ještě musím oběhnout zubaře a obvodního lékaře (+EKG), no a pak už budu mít snad to největší běhání za sebou. Už se moc těším za tři týdny, mám jít na kontrolu a den před tím na ultrazvuk ve 12.týdnu. Těším se, jak ten náš hrášek povyroste, to ho už bude plná obrazovka. Taky jsem moc zvědavá, co to bude, my si to tedy rozhodně chceme nechat říct a tajnosti s tím neděláme. Ve 12.týdnu to ale asi ještě není možné vidět, nebo myslíte že ano? U nás to s Ondrou neviděli ani ve 20.týdnu, že půjde o chlapečka jsme zjistili až v týdnu třicátém. Samozřejmě že je nejdůležitější, aby mimi bylo zdravé, ale přece jenom se těšíme, že by to mohla být holčička.

Pokud sledujete i jiné deníčky, přibyla nám mezi snažilkami první těhulinka, (psala jsem o tom už včera ve starém deníčku), tak jim přeji (tfuj, tfuj…hodně bacilů), ať to jde tak dál a ať je rok 2003 hodně plodný. Zdá se, že to nejhorší už je snad za mnou, žaludek už se začíná lepšit, už jsem si dala o víkendu i jedno kafe. Myslím si, že ta jedna kávička denně prťátku snad tolik nevadí, jsou horší věci a je lepší být v klidu a pohodě. Jediné, co se mě pořád drží, je chuť spát, nejhorší je to odpoledne, když Ondra nejvíc řádí. Teď jsme na návštěvě u babičky, tak snad si trochu oddechnu.

Pro dnešek budu končit, starejte se pěkně o svoje bříška, ale i o sebe.

Ahoj Jana.

Váš příspěvek
Ciculka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.03 10:59

Ahoj Jani,

zdravím Tebe i bříško. Už se taky těším na průkazku, budu ji mít 30. ledna, to je strašně daleko :o) Zatím jsem 6. týden a je to má premiéra. Vlastně naše. Manžel je z toho radostí bez sebe, leží v literatuře (koupila jsem průvodce těhotenstvím) a předčítá, co musím a co nesmím - neomezuje se na aktuální týden, ale už studuje správné dýchání při porodu :o) Co to bude, si říct nenecháme, ve jménech máme jasno už dlouho, tak ať je to překvapení pro nás i pro okolí.
Měj se moc hezky a hodně štěstíčka a zdraví v nadcházejícím období. Čičulka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 16.01.03 13:06

Ahoj Boule a ostatní bouličky!

Tak si ty čerstvé průkazky pěkně užívejte, já jsem jí dostala až ve 12. t., to byla doba, to čekání, a pak jsem jí teda znala snad nazpaměť, studovala jsem jí pořád dokolečka dokola, až jsem těch pár údajů snad uměla i pozpátku.....
S tím UTZ ve 12.t., já si myslím, že to ještě vidět nebude, ale kdo ví.
Chci se , Jani, zeptat, tu Maternu ti doktor předepsal na recepis? Budeš jí muset platit nebo ne?
A ještě mám dotaz, ty už máš doma jednoho svištíka (to tě obdivuju, že tu únavu zvládáš i s ním, já, když jsem ze začátku vždycky padla do postele, tak jsem si představovala, jak to právě dělají holky, co mají doma už jedno malé mímo a musí kmitat....... a ne odpočívat jako já, zajímá mně to, protože budeme třeba po roce chtít asi taky druhé…). Tak teď ten dotaz: myslím, že jsi u Mikisky psala (aspoň doufám, že jsi to byla ty), že když budete mít druhé mimi, tak je znova těch 28 týdnů mateřská a jsou za to penízky????? A stejné jako poprvé nebo to nějak naroste (o inflaci a tak…)? A ještě, to se znovu počítají ty tři roky. (že ti musí zaměstnavatel další tři roky držet místo?) No píšu jak exot, ale snad to pochopíš.....

Mějte se pěkně a ať vám není moc špatně a rybičky v bříškách, ať pěkně rostou.

Eržika, 24.t.

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 16.01.03 13:28

Ahoj holky boulovatý,

my jsme dnes v 7+6, takže zítra startujeme další týden. těhotenskou průkazku máme od pátku. Byl s námi u paní doktorky i manžílek a chtěl vidět ten malý puntík na ultrazvuku a tak mu ho paní doktorka ukázala, jééééé tomu se tak zaleskly očička a hlavně mu pak paní doktorka pogratulovala a tím se teď všude pyšní!! Nabrali mi krev a to bylo vše. Když jsme odcházeli, držel si manžílek pyšně průkazku a ještě se zeptal, jestli nemají na tu těhotenskou průkazku obal.......no, já šla do kolen......je asi opravdu hrdej na svůj výkon :-)))

Na další kontrolu jdeme počátkem února, tak už se teď těším.

Co se týče mých nevolností, tak přetrvávají. Je mi fakt hrozně, každý ráno si prohlížím pěkně zblízka umyvadlo v koupelně :-) a dneska jsem dorazila do práce až v poledne, protože jsem prostě nebyla schopna vstát, vážně to nešlo. Ještě že to tady u mě v práci jde, kdybych pracovala někde na píchačkách asi by mě hned vyhodili :-)) Dočetla jsem se v jedné brožurce, že není žádná ostuda si vzít den dovolené na spaní!!! To by bylo žůžo! Taky se vám holky do ničeho nechce? Neumím si představit, že bych měla v tomhle stavu ještě pečovat o jednoho mrňouse! Přijdu domu a jsem tak akorát zralá na skočení do postele! Cestou domu nemůžu nic koupit, protože na nic nemám chuť, ale hlad jo, hroznákombinace. Chudák manžílek, asi trochu zhubne :-)
Taky se vám dělá nevono v hromadný dopravě? Ne kvůli tomu, že se to houpe, ale protože je všude hrozný smrad. Nemyslete si, že jsem nějaká fiflena, ale připadá mi, že někteří (samozřejmě že ne všichni) lidé jaksi nevábně zavánějí - cítím z nich alkohol, nemytý vlasy, kafe, cigára, nasáklý kabáty hospodským jídlem… no fuj…mám teď hóóóódně citlivý nos.......hrůza, pomóóóc!!
A z toho všeho se mi dělá šoufl. Dokonce i aviváž, kterou teď doma používím, nemůžu ani cítit. S kosmetikou a mýdlem je to podobný, ne každý mi teda voní :-) Docela si mě, Jani, povzbudila, že už ti není tak špatně, tak ať ti to vydrží! Na tu kávičku já nemůžu ještě ani pomyslet, ale snad se to taky zlepší.

Mějte se moc fajn a ať vám není špatně

Vendula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.03 15:01

Ahoj těhulky

V poradně jsem byla v pondělí. Trošku jsem byla zklamaná, že mrňousek neměl předváděcí náladu takže nemám fotečku. Než ho doktorka dostala aspoň trochu do potřebné polohy, aby ho mohla změřit, tak mě pěkně šťouchala do břicha, až mě z toho bylo šoufl. No nic, hlavně, že je v pořádku a míry odpovídají stáří.

Nevím jestli se neurazil a teď mi to vrací :o))). Pravda je, že do té doby jsem neměla žádné těhotenské potíže a od úterka mě pěkně pálí žáha. Už jsem vyzkoušela všechny rady, ale moc to nepomohlo. Možná jsem to jen zakřikla a prostě těhotenství musím taky nějak pocítit.

Doktorka mě moc nepotěšila výsledky krve, vše v pořádku až na trombocyty. Mám jich málo (hraniční hodnotu), souvisí to se srážlivostí krve.Bude sledovat, jestli se to nějak zhoršuje a následovala by nějaká léčba.

Doufám, že to nezní moc pesimisticky mám se dobře a pěkně si to užívám :-).

Termín porodu mám téměř shodný s Klárkou 21.7.

Mějte se krásně a bezproblémově.
Markéta 13+3 t.

Tinti
Nováček 1 příspěvek 16.01.03 16:09

Ahoj holky kulatý,
zapojuji se do diskuze poprvé, i když načínáme už 17.týden. K vašim únavám v začátcích: je to šílený ale po třech měsících se vrátíte k normálu. Aspoň já se vrátila. Spát bych sice pořád mohla tak 12 hodin denně, ale už vydržím i večerní návštěvy kamarádů a neusínam úderem 22.hodiny. O Silvestra jsem dokonce vydržela do 2:30 ráno!! Pak jsem ale spala celý den. Spíš mě teď děsí přibírání na váze. Za těch 16 týdnů už mám 5 kg navrch, i když to není až tak vidět. Nechci být po porodu jako pumlíč, tak jsem se přihlásila do kurzu pro těhulky, kde se jednou týdně cvičí a jednou týdně plave. Ještě nám udělají dechové průpravy, můžeme pozvat i tatíky, aby se naučili nám při bolestech pomoci masáží a tak. Máte někdo zkušenost s takovými kurzy? A co krémy na strije? Jakou značku vybrat a kde je koupit?

Janka 16+3t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.03 17:48

Zkus na to pálení žáhy mléko. Mě to ohromně pomohlo.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.01.03 23:46

Ahoj všem těhulinkám a hlavně Boule,

gratuluju k těhotenskému průkazu. Jupí, to je paráda, mít to takto oficiálně na papíře viď?
To já mám zatím miminko potvrzeno asi pěti počůranými testy a vynechanou MS :o)

Děkuju za přivítání a dokonce za zmínce o mém štěstíčku ve tvém deníčku - hi hi, připadám si teď hrozně důležitá. Kéž by se takto poštěstilo všem mým „S“ kám, které po miminko tolik touží.

Eržiko, já mám doma stejně starého svištíka jako Boule. Také jsem si to nedokázala představit, jak budu zvládat, ale musí se to. :o)
Zatím netrpím chronickou únavou, ale někdy bych si na chvilinku ráda lehla s nohama nahoře, ale nejde to. Proto se snažím dohánět co se dá po večerech a už se těším, až se přestěhujeme a budeme mít vanu, naložím se budu myslet na blbosti :o)

Zatím hojky, opatrujte bříška, zítra k nám domů má přijít porodní asistentka, tak hned potom bych začala psát deníček, když budu moudřejší :o)

Ed a štěstíčko 4 + 2 t

boule
Kecalka 140 příspěvků 16.01.03 23:51

Ahoj Eržiko!
Maternu jsem sice dostala napsanou na receptu, ale platila jsem ji celou. Brala jsem ji už v prvním těhotenství a to jsem si ji pak kupovala bez receptu, když ji stejně neproplácí.
K tomu druhému těhotenství - plánovali jsme, že bychom chtěli obě děti brzy po sobě, abych nemusela mateřkou přerušit, chtěli jsme to po roce začít zkoušet, ale pak jsme radši půl roku počkali. Ondra se v té době učil chodit a chtěl pořád chovat, (přitom není žádný drobeček, v roce měl necelých 14kg, v roce a půl 15 kg), tak jsme radši počkali. Teď už běhá a nosit ho moc nemusím, vše jde vcelku zvládnout. Manžel sice dost jezdí pryč, ale často večer zaskočí výpomoc jedna babička a když mě to moc zmáhá, odjedeme k druhé babi (mé mamince) na týden a trochu si odpočinu. Je pravda, že si to zatím s dvěma dětmi dost dobře neumím představit, ale všechno lze zvládnout. Říkám si, že mě bude čekat jeden náročný rok, pak by měl jít Ondra do školky, druhé mimi začne běhat a zase to bude snazší.
K té mateřské, pokud jsem dobře informovaná (ještě se přeptám v práci, chystám se tam zajet nahlásit druhé těhotenství) - tři roky Ti drží místo a pokud do tří let nastoupíš mateřskou, měli by Ti místo držet další tři roky. Penízky bych zase měla začít brát po nástupu na mateřskou, (když jsem si to počítala, vyšlo mi šest týdnů před termínem asi na 3.7., tak si řím že si ji nechám napsat od prvního), mám takový dojem, studovala jsem to na začátku prvního těhotenství, že by se mi měli do toho počítat i platové postupy a zvyšování platů, nevím však, jestli jen za dobu, kdy beru mateřskou, nebo i za dobu, kdy beru rodičovský příspěvek. Na vše se vyptám a pak dám vědět.
Ahoj Jana.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.01.03 14:37

Ahoj Boule a všechny ostatní!

Jani, díky za odpověď a za informace o 2. mateřské, a jestli se ti podaří ještě zjistit něco víc, tak si to ráda přečtu…

Vendulo, ty pachy pro mně na začátku těhotenství byly taky děs běs, už jen jak jsi to popisovala, tak se mi zase navalovalo. Vadili mi i takové, co třeba dřív vůbec ne nebo mi dokonce voněli (čerstvě vymalovaná místnost, některá jídla.....), ale musím říct, že se to časem hodně zlepšilo, ikdyž úplně ideální to není ani teď, třeba ty převoněný lidi na ulici, to je fakt hrůza, to jdu vždycky do kolen…
Jo a o únavě už ani nemluvím, to jsem první 4 měsíce byla doma nejčastěji v poloze ležmo než jakékoli jiné…

Tak vám přeju, ať jsou těhotenské nepříjemnosti co nejmenší a brzy zmizí, ať si můžete krásně užívat tohle úžasné období…
Zdraví vás
Eržika,25.t. - zítra

boule
Kecalka 140 příspěvků 19.01.03 14:29

Ahoj holky!
Dneska jsme dorazili konečně domů od babičky, trochu jsem vybalovala a vyndavala nákupy a teď mám chvilinku si sednout k počítači, než se to naše zlatíčko probudí. Všimla jsem si, že jsem článek posílala v úterý večer a na stránkách se objevil až ve čtvrtek - posílala jsem ho totiž e-mailem.
Byl tady dotaz ohledně krémů a mazání. Já jsem prvně mazala krémem, co nám doporučila sestřička na těhotenském cvičení, jmenoval se tuším bonal nebo bonela, v lékárně by Vám poradili. Většinu těhotenství bylo vše OK, až ke konci, někdy v devátém měsíci, se mi objevilo trochu striíí zespoda na břiše, kam jsem si neviděla. Záleží asi taky na tom, jak mažete a kolik přiberete. Já jsem přibrala celkem asi 15 kg, ale na přelomu 8. a 9. měsíce to bylo co týden, to kilo (asi měsíc to trvalo), pak se váha tak tři týdny před porodem zastavila.
Pozdravujte svoje bříška a ve středu ahoj.
 Jana

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 20.01.03 16:20

Ahoj holky,
hned při pondělku vám musím napsat, že ač je mi dost nevolno pořád (včera byla prohlídka umyvadla i večer!!) tak dobře se cítím na čerstvém vzduchu. V sobotu jsme byli na horách a mně celý den bylo fajn…no úžasný, za to včera…jak už jsem psala mi bylo pod psa. To už jsme byli doma :-((
Mám trochu obavy z toho, že moje blbá nálada z toho jak je mi furt blbě může negativně ovlivnit mimíska, co si o tom myslíte?
Mějte se moc skvěle.

Vendula, 8+2

Vložit nový komentář