Brusinčata 25.díl

Rodičovství

Ahojky všichni, Ha, již se též hlásím k hledačům???..zoubků :o))) Zatím neúspěšně. Co chvíli Janče rejdím prstem po dásni a lovím a lovím. Zdá se mi, že jedničky dole již vystupují, ale to mohou takhle ?vystupovat? ještě do úplného proříznutí pěkně dlouho:o)

Zvíře totiž začalo v noci víc blbnout a několik nocí bylo docela náročných. Po půlnoci místo obvyklých dvou, tří hamupřestávek a následného povětšinou bezproblémového opětovného zabrání si Janík občas střihla nespavou hoďku, nebo se začala budit i co hodinu. A taky po několikatýdenním období velice zřídkavých plenkových náloží bobá tento týden zase denně a i několikrát :o))) Teplota zvýšená nezaznamenána. Jo a jak Lajka psala o tom kousání ? poslední dobou taky Janča ?přitvrdila?. Ale pamatuji, že jednu dobu taky podivně ?kousala? a to už je dost dávno.

Tento víkend byl konečně pěkný. Doufám, že jste si ho pěkně užily.
V pátek jsme u manželových rodičů oslavili obě Jany. Janinka předala v manželově doprovodu tchyni dárek. Při této příležitosti jsme jí navlékly do zbrusu nových plaveckých brýlí. Ta vám byla komická :o)) Ani se při nasazování brýlí příliš nezpěčuje. Zas až tak nadšená z nich sice není, tak uvidíme jak později pochodíme na ?bojišti? ? v bazénu :o)))
Janička dostala krásný růžový capáčky. Jana nevydržela a hned po zakoupení mi je ukázala. Těšila jsem se, že budeme mít problém padajících ponožek vyřešen.
A ejhle ? žádný takový. Padají nám i capáčky. Jsou trochu větší a při větším hemžení jsou dole :o))) Janča má prostě začarovaný tlapky:o)))
Třeba do nich záhy doroste ? dřív, než začne chodit a budou tyto předchůdkyně botiček pasé :o))))

V sobotu jsem večer poprvé vyzkoušela dostat do Janči něco lžičkou. Většina z vás asi se lžičkou problémy nemáte, ale brzy jsem vitamin D přestala dávat pomocí lžičky a po MíšiL vzoru jsem si vždycky kápla na bradavku a bylo :o))) A tak lžička je pro nás téměř neznámá.
Udělala jsem pidiporci kaše a rozpomněla se, jak Andulka radila držet špunty, aby nebyl blivajzík všude. Kaše sice na stěnách nebyla, ale v bříšku také ne. Asi po čtvrté lžičce to Janču přestalo bavit a spustila. Pokus jsem tedy ukončila. Mám pocit, že do bříška snad nevlezlo nic. Sažila jsem se lžičku dostat mišmaš poněkud dále, než špičku jazyka (Betynka radí ? prcek instinktivně vyplázne jazyk spolu s dobrotou:o))), ale beztak byla kaše v mžiku rozpatlaná okolo pusiny. No budu muset pilně trénovat.
Vypadá to, že budu mít v dohledné době o předvečeři postaráno. Zbytek kaše jsem samozřejmě dorazila sama :o)))

Se zeleninkou začneme za týden. Šestý měsíc sice završíme již v úterý, ale o víkendu pojedeme s partou kamarádů na hory a nebudu nám ztěžovat stravování :o)))
No jsem na to naše lžičkové zápolení zvědavá :o))

Brusinčátka přejeme bezproblémové ?ozubování? a sluníčku zdar!!
No zase se má počasí trochu pokazit, ale jedno to pěkný póčo snad přijít musí ne? :o)))

Pááá Martina a Janinka (6 měsíců)

Váš příspěvek
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 01.06.04 12:19

Ahoj!
Práve sme sa vrátili z poradne, máme za sebou ďalšie očkovanie, au au :-(
Noemka meria 64cm a váži 6750g, obvod hlavičky - uf, koľko to bolo…? tuším 42cm, ale možno som sa sekla… Všetko je ok, až nato, že ma zarazila rada prikrmovať od piateho mesiaca, no ale spravím si po svojom a hotovo. Zato súhlasím s radou mačkať len vidličkou a mixovať len v prípade, že by fakt nebola iná možnosť.
Kočky, ja si teraz normálne tlčiem hlavu, že som bola taká pripos…á a bála saskúsiť inú značku plienok. Ale Fixies ma nenadchli, tak som ostala pri Pamperskách. A viete čo? Pokukovala som stále po tých v DM drogériách, volajú sa Babylove a som teda veľmi príjemne prekvapená! Sú oveľa, oveľa jemnejšie a mäkkšie ako Pampers, príjemnejšie a pohodlnejšie, napr. majú vzadu na pásovke gumičku, sajú rovnako perfektne, Noemka už nemá ani to mierne začervenanie čo doteraz a ešte k tomu vôbec nezapáchajú. Takže vrele odporúčam.
A ešte jedna vec ma nadchla - vlastním šatku len týždeň, ale už som to x-krát ocenila. Máme teraz trochu ťažké zaspávanie, aj cez deň, ale keď v&tiahnem šatku, Noemka prestane plakať a dokonca sa na mňa usmeje! Dám ju dnu a ona najneskôr do polhodiny zaspinká! Keď už nič nepomáha, šatka zaberá. Naozaj som nečakala taký úspech, mala som skôr nabrať odvahu, veď tie úväzy vôbec nie sú zložité. Už sme absolvovali aj prvú vychádzku a pohoda.
No, budem končiť, letím ešte k svojej doktorke a potom rýchlo domov, fúkať boliestky. Ešteže Noemka pri kojení teraz zaspinkala, tak snáď prespí aj cestu.
Ozaj, ešte k téme spanie a hluk - u nás platí: čím viac, tým lepšie, takže žiadne obavy zo slého sluchu.
Pá, Lulu a Noemi 20 týždňov

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.06.04 16:29

Ahojte,

zdravím v novém deníčku!
Musím ohlásit, že se nám spaní zlepšilo, takže zoubky to nejspíš nebyly. Ještě jsme se sice nevrátily do zaběhnutého 9-11hodinového spánku, ale kojení po dvou hodinách jsem si naštěstí zkusila fakt jen jednou (a stačilo mi to:-)). Takže mám dvě vysvětlení - buď ten růstový spurt, jak psala Kostka, nebo jsou zas nějaké erupce a děti jsou na to citlivější (vypadá to totiž stejně jako u Brusinky, taky jsem musela už párkrát přebalovat i v noci, což se už hoooodně dlouho nestalo). Přesto ale několikrát denně dělám Andulce v pusině vizitu:-) Objevila jsem jí tam jednu bílou tečku! Tak pořád dumám, jestli to může být zoubek nebo ne. Ale spíš ne, protože to a) necinká, b) nachází se na horní dásni, c) neměla by to v případě zoubku být čárka?

Dál se musím pochlubit, že v neděli (přesně v 5m) začal Andulín válet sudy. To vám byla rychlost. Teda šlo jí to jen na jednu stranu (ze zádíček doprava), ale nestačili jsme koukat. Asi ji zarazilo moje zděšení, kdože ji bude teď hlídat, takže od pondělka se věnuje výlučně otočkám na bříško a veškerý další pohyb doprovází takovým skučením, že se mi jí po nějaké době zželí a jdu ji obrátit. Ale zaznamenala jsem pokusy o lezení (vystrkuje zadeček a zoufale mele všemi končetinami), nicméně zatím marné.

Brusinko - tak mě napadá - co dát Jaňule tu kaši taky na bradavku?:-)))) Radši nebudu provokovat, udivíme, jak to u nás bude vypadat za měsíc. Aničce lžička sice problémy nedělá, dokonce ji považuje za zajímavou hračku (onehdá si ji rvala až do krku, ovšem tím opačným koncem:-)), jenže co bude říkat na mrkvičky, kašičky a jiné blujdičky…

Lulu - tak vidíš, jaká je z tebe úspěšná šátkovazačka! Gratuluju!

Ostatní - pište, pište, ať mám co číst!

Lajka + Anička (přesně 22 týdnů)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 01.06.04 21:37

Ahoj maminečky brusinčátek,

u nás stejně, jak píšete ostatní ? v noci žereme a žereme a žrali bychom pořád :o) Večer to ještě jde, Háňa usíná okolo 20 hod., pak se budí okolo půlnoci, pak okolo 3 a pak třeba ve 4, v 5 a pak už neusne a různě pokvikává a když už nevím co, tak jí zase ucpu pucu prsem, takže když máme vstávat, jsem úplně vyřízená. S papáním jak kdy, moc se mi nedaří vystihnout moment, kdy by byla dobře naložená, takže sní trochu a pak zase ječí a chce se kojit. Kaši mi snědla 3 dny po sobě když jsem měla ten sraz (na délce spánku se to nijak neprojevilo) a další dva dny z láhve nechtěla, tak jsem ji nenutila.
S Jírou to bylo ve stejném období přesně stejné, jenže jsem si myslela že je to tím, že jsem těhotná (jo, když mu bylo tak jako je teď Haničce, tak jsem otěhotněla), takže jsem myslela, že už mu to mlíko nestačí. I když unavená jsem byla podstatně víc než teď, ale stejně jsem ráno jak po flámu. S Jírou se to výrazně zlepšilo v 8 měsících, kdy jsem ho odstavila, takže půjde-li to takhle i nadále, asi Háňu taky odstřihnu. Můj kojo-závazek (pamatuješ, Brusinko?) byl stejně 6 měs. plně a do 8-9 s příkrmem, tak to jsem skoro splnila.

Zoubek taky hledáme pořád marně (ba ne, včera jsem našla nový špičák, ale u Jíry), dolní jedničky už jen jen vylézt a pořád nic.

Tak já končím, ještě potřebuju něco dočíst a už je zase plno hodin.
Jiřina s Hankou 27 týdnů

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 02.06.04 14:18

Ahoj,
tak u nás hnusne leje a je tam fakt kosa, sa toho leta snáď nedočkáme :-/
Hlásim, že reakcia po očkovaní veru bola, drobinka naša sa potrápila, tak mi jej bolo ľúto :-( Prvý raz mala len trochu teplotu a poobede ju dosť bolela nožička, ale tentoraz sa to najprv tvárilo, že nič nebude, Noemka bola celkom spokojná, len vyčerpaná presne ako minule, opuch bol mierny a len trošičku červený, obklady pomáhali, nevyzeralo to, že ju to veľmi bolí. Ale večer po zaspatí sa po pár minútach prebudila a spustila táááááákýýý srdcervúci plač, chudinka. Bola úplne horúca, do toho nám zblbol teplomer a stále tvrdil, že teplotu nemá, ma skoro porazilo, potom som našla starý a ten ukázal 37,5 no ale aj tak sa mi to zdalo byť horšie. Keď sa nám ju nijako nepodarilo upokojiť, predsa len som dala čípok a aj tak sme ešte ďalšie dve hodiny uspávali, bola celá utrápená, nešťastná, unavená šialene, ale neško jej zaspinkať, no skoro som plakala s ňou. Tak ju to zmohlo, že sa zobudila na kojenie až po piatich!!! hodinách, na ďalšie zase až po piatich, no bola som úplne hotová, skoro som nespala, stále som kontrolovala, či ni eje horúca, či jej nie je chladno, či vôbec dýcha…no des a hrôza, vstávala som totálne zničená a od pol siedmej čakala, kedy sa prebudí a ona spinkala až do deviatej a chuť do papania stále nič moc, nijako extra sa po prse nevrhala, len tak decentne pocuckávala, bola ako vymenená, taká priplácnutá, bez protestov si nechala naložiť novú plienku a dokonca aj ponožky! No bola som z nej riadne vyplašená… O jedenástej zaspinkala vonku v kočíku a ešte stále búva, čakám, kedy sa zobudí a strašne moc dúfam, že na ňu nič nelezie, že to bola fakt len taká divoká reakcia a teraz nabrala trochu energie a bude to zase to naše šidlo… Je fakt paradox, ako si človek ťažká, že je príliš živé a sme unavení, ale keď potom nastane takýto útlm, človek by dal aj neviemčo za toho čertíka v nej :-(
Ach jo, tak som sa vyžalovala, vy sa majte krásne a nech už neprší.
Lulu + ubolená Noemi 20 týždňov

rendy1
Stálice 60 příspěvků 02.06.04 14:21

Ahojky,
tak se nám to počásko pěkně pokazilo, co ? A přitom to vypadalo tak nadějně…
Dneska jsme byly u p. doktorky. Váha 6,95kg. Markétka ještě ráno hodila bobka, takže by to tu sedmičku mohlo hodit :-) Dostala jeden (poslední) píchanec, moc nebrečela, dala se uklidnit. S jídlem to máme tak, že sní celou přesnídávku. Ani se u toho tak nezamaže, už jsme si to nacvičily. Ovoce ještě nedávám. Podle doktorky můžeme začít až v 6.měs. není kam pospíchat.
Holky, kolik vám mimča vypijí čaje přes den ? Markétka 50ml - moc jí nechutná, nějaké to pidi kojení a Nutrilon. tak snad to je dost.
Zuby malá už taky hledá palečkem v pusině, nebo si spíš mačká dásně, ale zatím nic.
Tak se mějte hezky já jdu žehlit, no letim jak blázen :-)

Rendy a Markétka (5měs. + 2dny)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 02.06.04 14:39

No tak zase ja…
Len som to odoslala, prebudila sa, ale priplácnutá je stále rovnako, chuť do papania sa jej nevrátila, dnes mám už po tretí raz prsia ako kameň, a dokonca sa úsmevom na tvári nechala povyzliekať - normále pri tom dosť hlasno protestuje a nevie sa dočkať svojho mliečka ateraz zase len tak decentne cucká a pozerá pri tom do prázdna :-(
Lulu + vymenená Noemi

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 02.06.04 14:45

Ahojky,
tam my mame doma maroda, jsem total vyrizena, cely den litame po doktorech,takze jen v rychlosti. Zacalo to vcera Filipek byl uknourany,porad se chtel chovat, nakonec cely horel,prospal cele odpoledne.Vecer mel teplotku 38.5, dala jsem mu paralen, s obtizemi, ale prece jenom usnul, v noci spinkal dobre, papat skoro nechtel, coz je u neho dost divny. A rano mel zas 38.5, tak jsme dali jeste cipek a jeli jsme k dr. Tam to bylo sileny, plna cekarna, cekali jsme tam 2 hodiny, uz mi tekly nervy, protoze ostatni decka tam delali peknej bugr, Filipek se porad lekal, chtel spinkat. Pani doktorka ho vysetrila, ze ma neco v krku, ze to je jak angina, ale ze pry angina nebyva obvykla u miminek, tak mu jeste prohmatavala usi a to spustil rev, Takze nas hned poslala na usni. To me vydesilo teda pekne, kdyz jsem si predstavila, ze by mu mohli pichat ouska. No nastesti to dopadlo dobre. Byla tam hrozne mila pani doktorka i sestricka (coz me prekvapilo, protoze ja mam na ORL jen hruzostrasne vzpominky), ouska mu prohlidla, ani neplakal, pekne si s nim pri tom povidala.Takze usi vyloucila a poslala nas zpet. Tak jeste musime na odber moci. Filda bude curat do pytliku, ty jsme koupili, to bude zajimavy!? Dostal paralen, brufen sirup a dokonce jeste diazepamovy cipky, ale ty jen v nejhorsim mame davat.
Takze ted jsem ho uspala a asi sebou taky na chvili placnu.
Ted se u nas pekelne rozprselo, peknej slejvak!
Mejte se krasne.
pa Brendy a Filipek

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 02.06.04 14:49

Noemko,
ja s tebou tak soucitim,ze jsem se taky hodil marod a mlicko mi taky moc neleze. Vis, aby jsi v tom nebyla sama! Tak na sebe budem myslet v postylkach a prat si, at jsme zas fit!
pa tvuj Filda

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 02.06.04 16:36

To počasí je pěkně na ho.....no!!!! My jsme nemocní všichni a Matýsek je nemocný už 14 dnů. Psal o tom ještě v miminkovským deníčku. To je pořád zima, do toho se udělá teplo, dítka oblečeme míň a než přijde večer, je zase zima a mimina nám v kočárku chládnou. Nebo aspoň u nás to takhle vypadá. Buď ho obleču moc a potí se, nebo ho obleču málo a je mu k večeru zima. Takový výkovy počasí během dne jsem snad ještě nezažila. Ach joooooo!

To jsem zvědavá, jak dopadneme v plavání. Dnes jsem zase musela zrušit vaničku.

Tak čauky a držte se

Evula a Matyášek 22 t.

Filípku, Noemko uzdravujte se , moc na vás myslím spolubojovníčci - papa Matýsek

Januska
Stálice 77 příspěvků 02.06.04 18:07

Ahoj spolumaminky a miminka,

tak se i my hlásíme v novém týdnu. Ten minulý jsme nějak prošvihly, měla jsem na návštěvě tři dny kamarádku ze Zlína s čtyřletým chlapečkem a rok a půl starou holčičkou, takže jsme si docela užily :-)

A co je u nás nového? J
Jsme po pětiměsíční prohlídce, Adélka měří 63 cm a váží 6,44 kg. K obvodu hlavičky se raději nevyjadřuji, protože tam jsme na tom špatně (roste nám moc pomalu :-()
Jinak se stále přetáčíme ze zad na bříško bravurně, z bříška na záda jen někdy a s problémy, ale novinka tu přece jen je - Adélka se snaží lézt! Je to dost velká legrace, dělá to hlavně, když je nahatá nebo jen v bodyčku: nastrká kolínka pod zadeček, zvedne ho a „odrazí se“ směrem dopředu, jenže ji vzadu zůstanou ručky, takže ty pak musí posunou dopředu zpátky před ramínka. Když se jí to povede, opakuje se to celé znovu. No je to vážně podívaná, když to viděla pí. doktorka, tak se smála, Adélka tímto způsobem „přelezla“ skoro celé vyšetřovací lehátko :-)
Ale když jí dám svou ruku pod hrudník a trošku jí ho pozvednu, tak vypadá jako opravdový „lezec“. No, musím to vyfotit a dát vám to do galerky.

O víkednu jsme byli v ZOO, bylo moc krásně, ale musím vám říct, že tolik dětí a kočárků pohromadě jsem asi ještě neviděla. Revírní bratrská poj. totiž měla akci - její pojištěnci mohli jít zdarma, a tak se téměř celá Ostrava (taky vzhledem ke krásnému počasí) vrhla do ZOO. Ale bylo fajn, pořídili jsme i pár foteček, jednu jsem už uložila :-)

Ještě k zoubkům: taky se hlásím k hledačům. Adélka má už týden dole (bude to jednička vlevo) pod dásníčkem vidět bílou čárku, tak nevím, jestli už to je ono, ale zatím se to neprořezává. No nicméně to čekáme a těšíme se těšíme.
Mimochodem - taky u vás platí, že kdo najde první zub, dostane na šaty? (no, dneska už to snad budou šaty hotové :-))

Tak to je od nás pro dnešek asi všechno, mějte se krásně a pusu mimískům.
Janka a Adélka (5 měsíců a 1 týden)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 02.06.04 22:17

No, kočky, u nás to vyzerá tak, že to predsa len nebude reakcia na očkovanie, ale zuby. Istotu samozrejme nemám, ale tušenie bolo už pár dní, pretože sa nám veľmi pokazilo zaspávanie, úderom večera je Noemka vždy umrnčaná a uplakaná a utrápená, strašne chce spinkať a strašne jej to nejde, zo dňa na deň je to horšie, večer rozdáva úsmevy na počkanie, ale pri pokuse zaspať je všetko späť. Teplotu má už celodenne, navečer jej stúpa, poobede už bola úplne v pohode a zase máme to isté, hoci má v sebe paralenový čípok, nepomáha to, zdalo sa mi to na reakciu už prehnané, keď aj nožičku má len mierne červenú. No tak sme vzali baterku a skúmali sme pusinku, lebo cítiť zatiaľ nie je nič, a našli sme jasnú bielu čiarku. Teda biele fliačky sú tam štyri, ale jasná čiarka je len jedna, tak to asi zuby budú. Ach jo, chúďa malé :-(((
Lulu a uplakaná Noemi z tatinovej náruče (asi ho idem vystriedať)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.06.04 08:27

Ahoj holciny!
Hlasise se silena matka jak prastena lopatkou. :)
Michalka se nauciila jecet (vykrikuje tu uz 4 den a zkousi co vydrzim. :) ) a mam takovej pocit ze to bude ten typcloveka, co hubu nezavre. :) Takze jecime a jecime a jecime… :)
koncim… pokracovani vecer! PA DArca+ Misun rvoun 19 tydnu

kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.06.04 10:04

Ahoj všichni čtoucí a miminka,

i my pořád koukáme a hmatáme do pusinky, nejstarší dcerka měla zoubek v 8,mladší v 7m, takže i u Pavlíka by měl brzy vyrazit.
V pondělí jsme dostali druhou dávku očkování proti obrně, váha v necelých 7m je necelých 7 kg-přesně 6,93 kg, do délky Pavlík měří 67 cm,takže už jen metr a doroste mě :-).
Hodně rychle se zlepšuje v lezení, včera se mu podařilo sladit pohyby rukou i nožiček a klasicky ulezl asi půl metru,pak kousek píďalkoval a potom zas lezl. Taky už se zapomněl v sedu přidržovat ručičkou, oběma rukama hmatal po hračce a bác-svalil se na zádíčka. Začíná holt období pádů, nejradši bych ho obalila molitanem :-).
Mrkvičku papá nepříliš nadšeně, brambůrek trošku líp, no a předevčírem jsme mu dali kousíček květáku a brambory, které byly nedopatřením trochu osolené(používám jen mořskou sůl), a Pavlík zbaštil s chutí celou mističku. Tak nevím - bylo to kvůli té soli nebo kvůli tomu květáku?
A co vy, holky, přisolujete dětem zeleninku? Já někde četla, že se v žádném případě do roka solit nemá a jinde, že trochu ano.
V noci jsme na tom pořád stejně, tzn.asi jako Jiřina s Haničkou, přes den se nám trochu pokazil režim - po 2 hodinách vzhůru 1-2 spaní, samozřejmě v neprospěch spaní.

Brusinko - jediný botičky, který Pavlíkovi nepadaly (už jsou mu malé),byly takové měkké látkové na šněrování, jinak má všechno hned dole.
Evulo - s tím počasím a oblékáním máš naprostou pravdu, včera jsem už z toho byla celá na větvi - když vylezlo slunce, bylo horko, pak se zatáhlo a foukal studený vítr, já si pořád sundavám a nandavám kabát, ale jak to udělat s Pavlíčkem-v jednom kuse odepínat kšíry,svlíkat a hnedle zas oblíkat. No snad už se to počasí ustálí.

Všechna nemocná miminka, co nejdřív se uzdravte a zoubky ať vylezou bez potíží.

Ahoj Hana a Pavlík (za 6 dnů 7m)

kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.06.04 10:07

Marty a Patrísku, moc na vás dnes myslíme a držíme palečky, ať je to v pořádku. H a P

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 03.06.04 20:18

Ahojky!
Marty - to sa mi teda uľavilo a tebe určite ešte viac. Uf, uf…človek tak trpí, keď tie naše pokladíky niečo trápi…
My máme za sebou ťažkú noc a veľmi neverím, že nie aj pred sebou. Zo dňa na deň je to horšie, túto noc Noemka po veľkom plači zaspala o pol jedenástej, no a po kojení o štvrť na dve už nezaspala a boli sme hore do piatej :-/ Teraz zaspinkala, ale teplota opäť vystúpila, ako prišiel večer, takže čakám na to klasické boľavé prebudenie do polhodiny, ach jo. Ráno som jej šmejdila v pusinek prstom a nechala si behať po ďasienkach štvrťhodinku a ani nedutala, očividne jej to robilo dobre. Má tam presne štyri biele plôšky a jednu mierne vystúpenú čiarku, ale tá je viac vpravo, akoby to bola dvojka, takže počítam, že to môže ešte hodnú chvíľu trvať, kým niečo naozaj vylezie.
Inak máme nové cucanie palčeka na nohe, momentálne dokáže preležať dlhé minúty na prebaľováku vyzlečená, držiac si obe nožičky :-) Hrazdička už je označená za nesmierne nudnú, nie je na nej čo skúmať, Noemka by chcela stále sedieť, tak trochu bojujeme.
Zatiaľ teda pá, hlavne buďte všetci zdraví.
Lulu + Noemi 20 týždňov

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.06.04 22:15

Ahojda holciny!
Tak uz se zase hlasim - utahana jak pes. Konecne jsem dodelala uklid bytu po oknech. Vcera mi vymenovali okna (delaj celej barak a uz konecne doslo i na me) takze v utery to tu cely odstehovat od oken (prisel pomoct manzilek a tchan), ve stredu tu byl manzel a hlidal, pak mi pomoh uklidit ten nejvetsi bordel a nastehovat veci zpet (Misa byla u nasich a ja jezdila jen na krmeni) Vecer sme se vratily, ja omalovala jedno okno, uklidila a padla sem za vlast. Hrdinka nejvetsi ze nebudu spat u nasich, ze unavena nejsem sem rano v 7h volala SOS mame at pro me prijede, ze sem silene unavena a Misa chce vstavat. :) TAkze pro me prijela, jely sme koupit zaclony (stalo me tio 1700,– ale aspon to k necemu vypada - a to byla jen obloukova do obyvaku a detska do pokojicka - spis to vypada jako zaves) a pred poslednim krmenim sme jely s mamou ty okna umyt, doomalovat zbytek oken a uz sem zas jak kdyby me nekdo napraskal. :)

Marty: To je porad ta boulicka jak si mi o ni rikala? :-O My mely neco podobnyho, ale zmizlo to za 2 dny, ale to sem ti rikala. Pry hormony z mlika (ale ty vlastne nekojis, tak nevim jestli i tohle by tak mohlo byt. :( )
Tak ted sem si docetla zbytek komentaru a zjistila jsem ze to nakonec ty hormony jsou… Takze to je dobre! :) Marty, vis co sme si rikaly, ze ty nase ratolesti moc nesmime pozorovat! :) Ale ono se to rekne, vid. :) To je dobre ze uz ste zpet v civilizaci. Pockej, za chvili budes zas rikat, jak yb si se rada vratila zpet na hory. :)))

Janusko: Taky se u nas rika, ze kdo najde prvni zub dostane na saty, ale nevim kdo by to mel platit. :))) Miminko sotva a maminka na matersky asi taky ne. :)) Tak kdo teda? :-O

Lulu: U nas existuje i na dasnicky nejakej gel nebo co. holky nemate s tim nektera (hledacka zoubku) zkusenosti? Ja jen tajne doufam, ze nas tohle mine, protoze jinak skazu z okna. :-/

Jinak jak uz sem psala rano Misa se naucila jecet a pokrikuje na nas. Nejvic pokrikuje na hraci slunicko. :) Vcera sem ji polozila s autosedackou na zem a kdyz okolo ni sla mama a nevsimla si ji tak na sebe upozornila houknutim. :) PAk taky zacala zvlastne srulovavat pusinku q pracovat s jazykem a u toho srandovne mlaskat. :)

No, jdu sebou mlasknout do posltele a rychle zaspat, protoze pravidlem se u nas stalo to, ze Misa se budi okolo 2h (kde sou ty casy kdy mi spala do 5-6h...... a mrska sebou v postylce a prdi si… naji se a spi tak do 6h) Ale to jidlo na vic je znat, protoze nam nejak ztezkla. :)

Tak papa a doufam, ze uz zitra to slunicko vyleze… ted vecer se ukazalo.
Nemocnym miminkum preju klidnnou noc a „zoubkarum“ jakbysmed!

Darca + Misutka 19,5 tydne

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.06.04 22:41

Ahojky,

MARTY - taky musíte mít všecko :o))) Ještěže to není nic zákeřného!!! Už se těším na srazík.

LULU: Babylove jsou dobrý plenky. Taky máme v oblibě. Jo a o tom Pamperskovém ?odéru? - máš recht. Taky jsem si všimla, že ?dobře? zapáchají :o)))) A ty Fixísky Ti nevyhovovaly? U nás jsou na prvním místě žebříčku. Dávám za pravdu Jiřce.
Přeji ať vás teplota opustí a Noemku zoubky nezlobí!!!!

BRENDY: přejeme brzké uzdravení. Chjo ty nemoci. Kéž by vůbec nebyly.

Dneska se Janina na plavání omylem neplánovaně potopila. Ustála to bez pláče a rozčilování. A celou lekci popíjela vodu. Tak nevím co mi chce naznačit. Že jí málo krmím? :o))))

Holky ujmete se některá příštího deníčku????

Ještě musím Janíka pochválit za včerejší noc. Vzbudila se ve dvě a pak až v půl šestý!!!!! Pak to vydržela ještě do 7.15.
Jéééé, kéž by se jí to takhle dařilo nadále. Jo a den před tím se taky vylepšila. Taky kolem druhý a pak v půl pátý.
Nevím, jestli je to tím počasím, ale přestože jsem na dnešek spala poměrně dost, ráno jsem byla jak zmlácená.

Taky vás pobolívají kolena??? Jsem posledních pár týdnů dost rozlámaná. ÓOOO kolena kolena. Zřejmě z toho kojení???? :o))))

Zatím pááá
Martina a Janina

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 04.06.04 11:00

Ahojte vsichni,

tak vidim, ze se nam to tu pomalu pekne uzdravuje, ze jo Patrisku, to je dobre, ze te ta boulicka uz nebude trapit. Filipkova nemoc odesla tak rychle,jak prisla. Vcera v noci mel teda jeste 39 teplotu, rano 38.5 , tak jsme jeli na rozbor moci. To byla sranda s tim pytlikem, rano jsme ho Fildovi naistalovali hned po kojeni a cekali a cekali, hodinu ubehla a pytlik stale prazdny, tak jsme si vsichni jeste ve velke posteli zdrimli , ale Filipkovi se porad nejak nechtelo. Pak me napadlo ho polozit na brisko, protoze uz byl nejvyssi cas vyrazit a to bylo ono, hned jsme meli plno. Dopoledne jeste bylo utrapene s teplotami, Filipek mel takove nemocne unavene ocicka, ze se mi chtelo brecet, kdyz jsem ho videla. Po obede hned usnul a kdyz se odpoledne vzbudil, byl to zase ten nas stary Filda, vysmaty, v dobre nalade a bez teplotky. Takze uz zase fungujeme jako driv.
A co ty Noemko, jeste te tak trapi ty zoubecky? A co Matysek, jeste ho ta choroba neopustila? Taky jsme museli zrusit vanicku, zrovna vcera jsme meli jit plavat, tak blbe to vyslo. Ted se na nas zas buhvikdy dostane rada, maji tam tak plno.

Takze at jsme vsichni zdravi a slunicko at uz konecne vykoukne!!!

Brendy a Filipek 23 t

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 04.06.04 11:03

K tem plinam, my jsme spokojeni zatim moc s Pamperskama, mame nakoupenou zasobu, chci nasbirat body na nejakou hracku od Fischer Price. Ale mam doma nekolik vystrizenych hrosiku z Huggies, nesbirate je nekdo? Kdyz tak rada poslu!

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 04.06.04 15:49

Ahoooj všichni!!!!!
tak se konečně také dostávám ke psaní - stihla jsem to všechno jen tak ledabile prolétnout…
Stejně jako u Vás všech doma i my se přidáváme k těm, kteří rotují v postýlce o 106, hůře spí, naučili se řvát a vískat, málo jíme a mažeme zoubky - ty přední dva už máme stejné asi jako Davídek, který je s nimi vyfocený v galerce:-)Myslím, že se nás někdo ptal, jakým gelíkem gelujeme ty naše dva zuby:-)Jmenuje se CALGEL - stoji něco okolo 70kč, ale já bych řekla, že zabírá - někdy, když je už náš řev nepřekonatelný gelem dávám Tomíkovi na malinkatou lžičku trochu Panadol sirupu - potom skoro pokaždé do 45min.usíná a aspoň si odpočne - no, možná je to i tím, že je už taaak uřvaný a vysílený, že by usnul i bez něj:-)
Jinak nové míry můžeme nahlásit až 23.6.04, kdy jdeme na druhou dávku očkování a do poradny tak vůbec:-)ale myslím, že jsme se dost vytáhli a ani moc nepřibrali - snad ale už konečně překročíme tu magickou 7!!!!
Vzpomínám si, že jsem Vám všem chtěla napsat, jak jste kdysi dávno psali o tom INFANDINU - tak nám řekla naše MUDr.že od 3 měsíců máme dávku zvýšit na 3 kapky denně - což jak jsem tak přečetla vás:-) - tak je nejvíc ze všech - proč - to nevím:-(
Taky ještě musím trochu Tomíka pomluvit:-) - nechce se mu stále do otoček - pokaždé nám „umrzne“ na jednom bodě a nedotočí se - ale snaží se už něco dělat se zadečkem - sice mu zase na oplátku nefungují ručičky, ale snaží se a to se cení!!!!!!!
taky se Vás musím optat - Tomík v nedávné době objevil „šuldíka“ (vtipně jsem se ptala Laječky, zda Anička taky:-)))))pak mi došlo, že asi jen těžko:-))))no, jo - na tom by nebylo nic nezajímavého, kdyby jsme ho každý den nekontrolovali - tedy Tomík kontroluje - dělají vám to ti chlapáci taky - teď nemyslím manžely:-)))))
raději budu končit - nějak se zamotávám do dvousmyslů:-)
ještě musím přitakat s tím počasím a oblečením - máme stejný problém - moc teplo, moc zima, potime se a pak se zase klepeme - hruuuza:-)
tak se mějte miminka a maminky kráááásně a zatím pááááááááá Tomík a Iva

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 04.06.04 19:29

Ahojte,

dnes jen pár komentářů, posledně jsem toho naplácala zase do zásoby.

Darko - teda klobouk dolů, jak to zvládáš. Můžu se zeptat, jak jste domalovávaly ty okna?
Pokud jde o to spaní, tak jsi mě utvrdila v tom, že asi prťata jsou mnohem citlivější na ty změny počasí. U nás je to teď úplně stejný. Ke vstávání kolem šesté, si Anička zařadila ještě baštu kolem půl druhé. A to už hoooodně dlouho se kojilo fakt jen jednou za noc.

Ivo - nooo, hezky jsi to vysvětlila:-)))

Marty, Brendy - to jsem ráda, že to všechno dobře dopadlo a oba mrňousci jsou zdraví a veselí.
Evulo - doufám, že Matýsek se brzo přidá k Filípkovi s Patrískem a bude zase zdravý jako buk!
Lulu - jen ať Noemku ty zoubky moc netrápí. Mě kamarádka doporučovala taky ten Calgel. Třeba se jí ty zoubky prořežou naráz a bude mít zas nějakou dobu pokoj.

Brusinko - mluvíš mi z duše - oooo, kolena, kolena!!! Připadám si jak revmatická stařena, když zvedám Aničku ze země :-)) A co tvoje zápěstí, je aspoň to už dobrý?
A ten další deníček bych klidně zkusila, pokud nebude mít někdo další eminentní zájem se do něj pustit a nebudete proti:-)) Už se mi rýsuje i nějaký nápad, no, uvidíme…

No, jdu asi uspávt, i když před chvílí to už vypadalo ták slibně:-(

Dobrou noc,
Lajka + po 10minutovém spánku probuzená Anička (5m)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 04.06.04 22:03

Ahoj holciny!

Lajko: Tak ty okna, co si pod tim domaloívavanim mas predsatvit? :) Vymenovali mi je - to znamena - vy:,–(ili, vylamali ramy, na:,–(ili novy ramy, privrtali a na:,–(ili okna. :) A pak prisel zednik a nejak je asi zastukoval nebo co a kdyz davali parapety tak pod oknem udelali taky neco podobnyho asi tak v sirce 30 cm. Takze okolo oken v tom vyklenku sem to omalovala bile a pod oknem tou prislusnou barvou mistnosti. Tzn loznici modre a obyvak oranzove a pokojicek bile. :) Jeste ze mam schovanou malbu uz rok ve sklenickach, jinak nevim co bych s tim delala. Asi bych musela vymalovat celou zed znova a tudis bych nechytila odstin a byla bych vztekla. :)

Dnes je v PArdubicich Pernstynska noc - na namesti je jarmark a ruzny predstaveni a na koupalisti (asi 300m prez pole vzdusnou carou) nejaka akce takze predpokladam, ze nebude moc klidu. Jeste ze spim jeste v pokojicku s Misou a ten je na jinou stranu. :)
Holky spi vase miminka porad s vama v pokoji nebo uz nekdo ma ditko v jiny mistnosti? JA to hodlam uskutecnit od pondelka, protoze si uz chci vzit pejska k sobe domu a nechci aby se zas naucila spat semnou v posteli tak budu muset jit do loznice na vysokou postel a Misu necham v pokojiku. TAk sem zvedava jak to budu zvladat.

Vcera sem sla spat brzo s tim, ze Misa bude vstavat zas brzo a prekvapila a spala az skoro do 5h. :))) Pak sem si ji vzala asi kolem 8 k sobe do postele a najedla se a usla u toho tak sem spala s ni. od nama se vrtalo do panelu o 106 a s Misou to ani nehlo. PAk kdyz uz byla vzhuru a zacali zas vrtat (ty okna) tak hodila takovy bojavy fnicko ze sme ji musely odnest do kuchyne na stul, kde to bylo slyset mene. PAk sme jeli k Dr. na zvazeni a tak hlasim aktualni vahu 6450g v 19,5 tydnech. takze za 14 dni 400g. Nafasovaly sme tam novy leky a masticky a kapicky na alergie a jely k nasim, kde sem si dala tresne. Misa se sice trochu osypala, ale to bylo snad z tepla. Jinak dnes byla venku jen v bodycku s kratkym rukavem. HURA!!!!!
A ted uz chrupe jako diva… aspon doufam, a doufam ze na dlouho. :)

Tak papa a hezcim zitrkum zdar! Doufam, ze zitra se nenaplni predpoved a nebude hnusne! TAk cau!
P.S. Chtela jsem koukat na film na CT1 a prave mi zkoncil. :-/

Papa DArka + Misun

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 05.06.04 09:44

Uffff…teda neviem, dokedy toto vydržím…
Cez deň teraz máme tú našu princezničku nejakú precitlivelú, ako sa jej niečo nepáči, hneď začne maminkovať a nedá sa nijako upokojiť, no skrátka kojím tak každú 1,5 hodinu. No a v noci každé dve a 30-40 minút! Kým potom zaspím, mám pred sebou tak hodinku spánku. Začínam byť seriózne prekojená a nevyspatá, proste padám na hubu, poviem to rovno :-/
Zúbky stále rovnako, len tá vystúpená čiarka je tuším vystúpenejšia, tak to som teda zvedavá, či Noemka naozaj poprie múdre knižky a vytasí sa ako s prvou s dvojkou. Aspoň že včera nemala vôbec teplotu, to očkovanie do toho asi nejak blbo padlo.
Brusinka - Fixies som síce skúšala ešte vo veľkosti Newborn, ale Noemka sa mi precikala a prekadila jedine v nich a ešte k tomu sa vnútri robili nepríjemné hrčky.
Kolená, to je kapitola sama o sebe, je to čím ďalej tým horšie, si pripadám ako starenka, to dvíhanie zo zeme, ako spomínala Lajka, z toho mám už paniku, lebo raz sa mi to koleno podlomilo a ja som sa vykydla aj s Noemkou v náručí :-(
Darka, Lajka - ten Calgel musím pohľadať, aj keď ďasienka nemá vôbec červené ani opuchnuté, ale masáž jej robí očividne dobre, tak možno pomôže.
Darka - vidím, že ste si mákli, ja už toho prestavovania a maľovania a omietkovania a obkladania začínam mať tak nejak plné zuby…a presne to s tou farbou sa nám stalo, svokor nám dorábal vypínač do kúpeľne a tak nejak sa rozmáchol a uvalil kus omietky a tá stena je oranžová a už nám neostala ani kvapka a namiešavala som ju ja sama, takže už nemám šancu ju nikde zohnať.
Lajka - jedno kojenie v noci??? Páni, kočka, vieš, aký máš doma poklad? Ja tíško spomínam na časy, keď som sa jedovala, že to naše dítko by jedlo v noci každé tri hodiny. Teraz by som za to dala neviem čo. Ach jo…snáď sa to nejak spraví, lebo zo mňa bude chodiaca mátoha. Dnes o štvrtej som mala serióznu chuť zapnúť počítač a proste do ďalšieho kojenia počkať, lebo hodinový spánok mi fakt nič nedá, len čo sa rozospím a malá zaspí vždy, keď už som totálne prebratá.
Brendy - ešteže tak! Som rada, že Filípek je už v poriadku a že ho to dlho netrápilo. Viem si predstavť, ako ti bolo, ja som tiež chodila ako bez duše, slzy na krajíčku, no vážne neviem, ako to budem zvládať, až prídu choroby :-/
Tak pá, Lulu + Noemi 20t

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 05.06.04 17:27

Ahoj mamči a mimča

jsem moc ráda, že je těm našim uzlíčkům už podstatně lépe. Já také nemůžu snýst pohled na nemocný děťátko. Nejradši bych si to vždy vyztrpěla za něj. Kdyby to tak šlooooo, viďte holky. A taky se řadím mezi maminy pořád ve střehu, a pokud Matýsek nějak reaguje jinak než normálně, jsem úplně vyšinutá. Už jsem si říkala, že asi navštívím psychologa, protože já se o toho našeho prcka taaaaak straaaašně bojííííímmmmm!!!!!!! Asi to bude věkem, ty první dětičky jsem taky milovala nade vše (a miluji doteď), ale jaksi mi spousta věcí asi nedocházela a tak se mi zdá, že o ně jsem se bála míň než teď o Matýska. No ale jsem ráda, že nejsem jediná , kdo má o to maličký takový děsný strach .

Brusinko my používáme od narození také pouze Fixís a jsem s nimi spokojená, jsou měkké a pohodlné, prostě my je máme oblíbené. Ale jak je vidět je to hodně individuální. Každej má oblíbenou tu svoji značku. Třeba Pampers jsem zkoušela a zdáli se mi podle Fixís hrubší.

Tak Brusinčátka, hlavně píšeme s Matýskem proto, že se s vámi chceme na týden rozloučit. Jedeme na tu chalupu do Adršpach. Tak se tady mějte moc hezoučky, miminka ať jsou zdravoučká a veselá, mamčiny spokojené a ať nám už všem konečně vysvitne to sluníčko .

Tak papapapapapa Evula a Matyášek 23 týdnů

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 05.06.04 22:09

Hlásim, že nám rastú tri zuby naraz! Teda možno štyri, ale tri už sú isté - obe dolné jednotky a dvojka vľavo. Tak nám držte palčeky, Noemka sa po všetkom vrhá ako žralok, okusuje mi ešte aj nos :-)
Lulu + takmer zubatka Noemi 20t

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.06.04 22:32

Ahoj holciny!

Lulu: Tak at uz konecne ty zubecky vylezou a prestanou vas trapit! :) A ty se treba konecne vyspis a poradne! Ty a kdyz nespis to mas jeste mlicko? Ja se nevyspat, tak asi Misa je na umelotine.

Michalka vcera navecer zapocala kadici maraton a pokracovala v nem i dnes. A rano se mi zdala trochu tepla tak sem ji zmerila a mela po odectu 37st. Uz zacinam docela taky blaznit a moc ji pozorovat. Byla uknourana, ale pak uz ne. TAk nevim. Asi na ni hledam moc problemu ktery vubec neexistujou. :-/

No, hlava stale neumyta (LAjka vi o cem mluvim :) ) tak se jdu koupat a spat. Doufam, ze to moje robe bude dnes spat taky jako vcera a dnes aspon do 5h. :)

Tak papa a doufam, ze zitra uz bude hezcejc nez dnes. Pry pristi tyden ma byt 29st. :)) Blazen priroda!

Darka + Misun

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 05.06.04 23:15

Ahoj, Darka!
No, nejakým zázrakom je mliečka zatiaľ dosť, ale dúfam, že som to nezakríkla. Začínam byť vážne vypľutá, snáď už tie zubáky nebudú robiť také drahoty, lebo to nedopadne dobre :-/ My máme už zase večerný cirkus, takže idem ďalej uspávať.
A tie teploty a zvýšené kadenie, to by veru tiež mohli byť zúbky, tak prajem pevné nervy!
Dobrú noc, Lulu a nadávajúca ospalá Noemka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 06.06.04 09:36

Ahoj všem,

Marty, Brendy, Evulo - to je fajn, že jsou kluci v pořádku.

Lulu,cože,tři zuby najednou?! Není divu, že je Noemka mrzutá. Tak ať už jsou brzy venku.

My stále nic, ale zkoumám Pavlíkovy dásně denně a teplotu měřím skoro denně taky, protože je tenhle týden mrzutý a ukňouraný a zdál se i teplý. Do včerejška vstával od minulé soboty v 6, tak dnes pro změnu v 5. V noci spal oproti jindy krásně (od 8 do 1,od 1 do 3,30 a pak ještě do 5), v 7 jsme znovu zalehli, v půl osmý ale znovu vstával, takže jsem ho v 9 zas uložila a doufám, že bude spát aspoň hodinku.
Běžím honem něco dělat, svítí sluníčko a na odpoledne máme na návštěvě babi a chceme vyrazit na velkou procházku se zastávkou v lesní restauraci. Snad to vydrží.

Hezkou neděli

Hana a Pavlík (skoro 7m)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 06.06.04 12:19

No tak dítko mi predviedlo krásny hysterák, ale už chrupká vonku v kočíku, aj keď musím byť stále v strehu a chodiť uspávať, má teraz dosť ľahký spánok.
Evula - no to vieš, naša hviezdička si drží plán: „ticho po pěšině“ a potom na nás vybalí všetko naraz.
Dnes som mala pocit, že mám za sebou fakt dobrú noc a ráno som si len tak pre srandu skúsila zrátať, koľko som toho naspala a viete, k akému číslu som došla? 4,5 hodiny! No tak to radšej ani nejdem rátať - a, sme sa zobudili, fičím! - tak, v kočíku chvíľu kľud, idem to doťukať - takže nejdem rátať, koľko toho naspím, keď máme zlú noc. Sa divím, že ešte chodím a žehlím a dýcham…a už sa nedivím, že sa občas (často) cítim ako do lebene trafená, nič nevládzem a tak „trochu“ magoriem a robím psie kusy.
No, ja už to nechám tak, lebo ma tu je nejak plno, tak si užívajte krásny víkend, aj tak už všetky čakáte na nový denníček, dúfam, že u vás už je pekne, lebo tu je to stále hnus na hnus, už mám toho jesenného smoklenia a fučania prekladaného tropickými horúčavami akurát plné zuby.
Pá, Lulu + mrzutka Noemi

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 06.06.04 13:23

Ahoj maminky a miminecka!!
Lulu:DRZ SE!!!!!Jsem s Tebou - u nas je to stejné - vylézá třetí zub!!!!!!!!!Už aby to bylo - taky koušeme i nos mezi očima - nejlepší je taťkův!!:-)))Prosím tě, zkus koupit v lékarně ten Calgel - nám pomáhá, ale nesmí se, prý, dávat moc, neboť znecitlivuje a pak by dítko nemuselo cítit ani jazyk - to by bylo zase jekotu:-)))Jinak jsem Ti chtěla napsat jestli nemáš po ruce třeba nějaký sirup - na uklidnění - třeba Panadol nebo Brufen - jsou bez cukru, alkoholu - prostě pro dětičky - chytračím - promiň - jen je mi Tě moooc líto - máme doma to samé:-)))teď už jsem trošku klidnější - dva už jsou venku, tak to snad už nebude tak horké.Taky jsem Ti chtěla napsat k těm plenám - my jsme taky používali nějaké lepčí - ale pak jsem objevila v Hypernově takové „neznačkové“ myslím, že jsou od nějaké firmy EURO - no, spíš od nefirmy:-)je jich tam 40ks za 99.90 a jsou také fajn - neco jako.....no, nevím ke které firmě je přirovnat - jsou dobré.Tak přeji hodně sil a odvahu!!!!!!!!Poz­dravuj od nás Noemku a ať už to tolik nebolí.Tomík a Iva

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 06.06.04 15:02

Ahoj, Ivka!
Cha, v iných denníčkoch majú pôrody v priamom prenose a my máme rast zúbkov :-)))
Po tom gele sa musím pozrieť, to máš pravdu, len som tiež počula, že radšej nedávať, je v tom chémia, len ak je to nutné. Ale čo je to nutné? Keď už padneme za vlasť, bude to nanič :-) Sirup doma nemám, na teplotu mám paralenové čípky, chcela som sa vyhnúť liekom do pusy, aby nedráždili ešte viac prípadné bolenie bruška. Ale už sa nám minuli, mám len jeden, tak ma návšteva lekárne neminie.
A vidíš, Tomík drží s nami, teda skôr Noemka s Tomíkom, on bol priekopníkom :-) Tak to teda posielam tiež prianie s kopou energie, je to veselé, že? U nás sa to ale zatiaľ vlečie, zúbky čúhajú, ale posúvajú sa slimačou rýchlosťou.
Ozaj, tuším Ed písala, že je na to výborná surová vychladená mrkva, že to detičky rady kúšu, aj Daisy to pomáhalo. Odkedy tu niekto písal, že drobec rozkusol to hryzátko naplnené tekutinou a ona vytiekla, mám z nich paniku a nechcem také kúpiť. Ale niečo studené by to asi chcelo, len neviem, ako veľkú mrkvu vybrať. Keď bude hrubá, nezmestí sa jej do tej malej pusinky, keď bude tenká, môže z nej ukusnúť a začať sa dusiť. Tak som na vážkach, či to skúsiť alebo nie…
Lulu + Noemi zajtra 21t

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 06.06.04 22:33

Ahoj Lulu!
Ja bych byt tebou Noemku netrapila a ten PAnadol a nebo Brufen ji klidne dala. U nas se to uziva bezne a myslim si ze to neni zas az tak zle. Ja sem taky byla zastzance toho, ze sem Brufen nevzala do pusy, ale po tom co sem ho jednou zkusila a pomohlo to uz toho zastance nejsem a to maly ditko to urcite vnima jinak nez mi dospeli co z toho mame rozum. Urcite to pro ni bude dobry, ze si i odpocine. Dyt musi byt uplne vyflusla z bolesti a nevyspani… ja se teda k tomu primlouvam, aby si ji chudince neco podala. Ja vim po ockovani nam taky PAnadol pomohl a pak i Misa spala dylejc. a chemie nechemie, hlavne ze to pomaha. Stejne ji pred chemii neochranis. :) To by se pak dalo uvazovat o tom, ze v sunaru a ruznych presnidavkach by taky mohlo neco byt. Kazda chceme pro svoje dite to nejlepsi, ale podle me to nejlepsi neni to, ze ji nechas trapit. A ty kousatka snad prokousnout nejdou, ne..... a kdyz se tomu tak stane, tak by v tom mela byt destilovana voda a ta neni zavadna. To bych sespis bala ty umely hmoty. :)

Tot muj nazor - urcite se najde nektera co nesouhlasi, ale doufam ze i taka co semnou souhlasi!

Darca + uz uklidnena Misun!
o kakani sme snad meli jen z Infadolanu na rucickach. :)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.06.04 23:17

Ahojky,

hlásám hlásám, že v pátek jsem si též cinkla:-))) Jednička vpravo dole se klube. Už tam možná byla ve čtvrtek:-))

LULU: gratulace k trojzubáčkovi. Nejste ale troškaři:-))

LAJKO: už se na deníček těším :-))

Dnes takto metelesku blesku, v příštím více :-)))

Pááá Martina a Janinka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.06.04 09:41

Darka - zas si nemysli, že to nejak preháňam, veď tie paralenové čípky majú ten istý účinok ako sirupy, nie? Teda aspoň si myslím…a kým mala Noemka teplotu, tak som jej ich na noc dávala. Rozhodne ju zbytočne trápiť nenechám, akurát som uvažovala, či tie sirupy účinkujú nejak inak, lebo som nemala veľmi pocit, že jej to pomáha :-/
To prerezávanie nám ide strašne pomaly, týmto tempom to bude trvať nekonečne dlho, chúďa malé.
Ale zato hlásim otočku na bruško a vzápätí na chrbátik, takže pomaly ale isto váľame sudy! :-) A pokúšame sa, teda ja nie :-))), ale Noemka sa pokúša plaziť, ale nožičky má ešte slabé, tak sa odráža ručičkami a cúva, to sa jej ale hračka vzďaluje, tak potom nadáva :-)
Pa, Lulu + Noemi 21t

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 07.06.04 10:54

Ahojte,

právě jsem odeslala nový deníček, tak snad projde „cenzurou“ a nebudeme muset listovat tak moc dolů.

Lulu - myslím na vás, už ať jsou ty potvůrky všechny venku a Noemka se netrápí. S tím pokusem o lezení je to u nás stejné - čím víc se snaží, tím dál se dostává a o to víc nadává, ještěže má matku záchranáře! Už mi chybí jen ten soudek s rumem na krku! I když pro Aničku jsou stejně asi mnohem zajímavější ty mléčný bary o kousek níž :-)))

Brusinko - gratuluju vyší zubejdě! Nezapomeň se nám pak vyfotit v těch šatech, co dostaneš! ;-)

Ahoj
Lajka + Anička (23 týdnů)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.06.04 12:44

Lajka - na nový denníček už sa moooc teším :-)
S tými mliekarňami si to vystihla, tie sú mimoriadne zaujímavé a nič ich nepredčí.
Brusinka - pripájam sa k Lajke, blahoželám a na šaty som už tiež zvedavá :-)))
Lulu + Noemi

Vložit nový komentář