Brusinčata - 45. díl

Rodičovství

Zdravím všechna Brusinčátka s maminkami i případné přihlížející! Tento týden na mě připadlo psaní deníčku, tak si už od toho minulého lámu hlavu, o čem by to mohlo být tentokrát. Jedno téma mám už delší dobu v záloze, ale v neděli po obědě jsem se rozhodla, že tam ještě aspoň měsíc (do příštího lajčího deníčku) zůstane. Pro tentokrát tu mám něco ve spojení s miminky naprosto předvídatelného PAPÁNÍČKO! I přesto tajně doufám, že Vás prachsprostým popisem našeho nedělního oběda neunudím k smrti. To jsem troufalec, co?

Neděli jsme s Áňou trávily jen ve dvou, protože náš taťka měl ?dlouhý týden?, tudíž byl celý víkend v práci. Dopoledne jsem uvařila květák a brokolici s tím, že pár kousků si obalím a usmažím, zbytek rozmačkám pro Áňu, něco jí rovnou naservíruju a zbytek zamrazím, prostě nic neobvyklého?

?pak se mi ale vybavilo, že Jiřina zkoušela dávat Haničce už i kousky brambor a hrášek s kukuřicí. V kombinaci s tím, jak jsem se vytahovala, že naše slečna baští opravdu všechno, bylo jasné, že to musíme vyzkoušet taky.
Anička spala, tak jsem jí uvařila i brambory a červík pochybovač začal hlodat, ať neblbnu, že to bude po celé kuchyni a to že přece nemám zapotřebí. Pak jsem si ale uvědomila, že vzhledem k Andulčině nové zábavě, to po celé kuchyni bude tak jako tak, tudíž vlastně vůbec nic neriskuju. Naše slečna se poslední dobou u jídla baví tím, že ho prská a ohromně se pak chechtá. Nejdřív mě napadlo, že začíná jídlo bojkotovat, ale ona baští fakt ochotně, jen se prostě i u jídla chce bavit. Když neprská, pro změnu se sápe po lžičce a chce se krmit sama, což je snad ještě nebezpečnější, protože s ní pak mává a kousky jídla odletují skutečně na všechny strany. Jakmile jsem si tohle všechno uvědomila, bylo rozhodnuto ? Áňa dostane kousky brambor, květáku a brokolice a bude jíst dnes sama!

Pak přišel první problém ? do čeho jí to dám?
Plastovou misku hravě chytí a mrskne jí na zem. To je totiž další oblíbená zábava ? co leží přede mnou, může klidně ležet i pode mnou, tak proč to tam nehodit a nemít tak čistý stůl?
Klasický talíř je těžší, ale mohl by se rozbít.
Nakonec jsem se rozhodla obětovat talíř a ve skrytu duše doufala, že je skutečně dost těžký na to, aby ho zahodila. Kromě toho v případě neúspěchu s kousky by se mi to v talíři líp rozmačkávalo.

A tak jsme usedly k nedělnímu obědu ? já ke stolu, Áňa byla usazena do své stolečkožidličky. (Svoji konzumaci smaženého květáku s brokolicí a hranolkami detailně popisovat nebudu, každá máte představu, jak se stoluje spolu s prtětem.) Áňa svůj talíř pozorovala a zároveň předstírala, že ho nevidí.
Dala jsem jí do pusy kousek květáku??.poslušně ho požvýkala a snědla.
Dala jsem jí do pusy kousek brokolice?..pos­lušně ji požvýkala a snědla.
Získala jsem odvahu a dala jí do pusy kousek brambory??poslušně ji požvýkala a snědla.
Nechala jsem ji chvíli samotnou??hrábla do talíře pro ten největší kus brambory, co tam byl a začala ho zkoumat.
Dala jsem jí do pusy kousek květáku??.poslušně ho požvýkala a snědla. ?totéž proběhlo i s brokolicí a bramborou, Áňa přitom stíhala zkoumat ten kus, co držela v ručičce. Začala jsem jí to nabírat na lžičku, tj. dostávala několik kousků naráz. Pořád spokojeně baštila??no, nebudu to natahovat. Zlikvidovala celou porci. Všechno si požvýkala, neměla čas na prskání a byla spokojená, že se v tom může patlat.

Jaký z toho plyne závěr?
Zjistila jsem, že:
1.) Áňa sní vážně všechno.
2.) když je jídlo dostatečně měkké, nepolyká celé kusy a větší kousky dokáže požvýkat i s pouhopouhýma dvěma zubama.
3.) lžičku stále považuje za hračku, se kterou se šermuje a která se dává do pusy jen příležitostně, prostě jako cokoli jiného.
4.) Áňa se sama nenakrmí, ale zato si dlouho sama vyhraje skutečně s čímkoli (včetně kousku uvařené brambory, brokolice či květáku).
5.) rozpatlaná brambora se z dřevěného stolečku dost blbě umývá.

Áňa zjistila, že:
1.) brambora (brokolice, květák) se dá krásně rozmačkat v ručičce.
2.) rozmačkaná brambora (brokolice, květák) se nádherně rozpatlává po čemkoli.
3.) mačká-li bramboru (brokolici, květák) v dlani, krásně to mlaská.
4.) rozmačkaná a rozpatlaná brambora (brokolice, květák) se dá krásně vetřít do vlásků.
5.) skleněný talíř sice zatím nejde odhodit, ale dá se aspoň přesunout až na samý kraj stolečku, což by se v budoucnu snad dalo nějak využít.

Tolik o našem nedělním obědu. Nebojím se, že bych v někom tímto líčením vyvolala pocity hladu, spíš se obávám, jestli jsem vás nepřipravila o chuť k jídlu. V tom případě se omlouvám.
Těm, kteří bez újmy na zdraví (fyzickém i duševním) dočetly až sem, upřímně gratuluji a slibuji, že příště napíšu zas něco trochu obecnějšího.

Mějte se krásně a pište!
Lajka + bašťák Áňa (9,5m)

PS: Ještě jednu věc bych zapomněla ? večer jsem ještě zjistila, že
6.) mám brambory (brokolici, květák) ve vlasech za ušima! Áňa je vážně mazel :-))))

Váš příspěvek
rendy1
Stálice 60 příspěvků 18.10.04 21:59

Ahojky holky,
tak se hlásím po dlooooooooooooouhé odmlce, snad si ještě někdo z vás vzpomene, že tady byla nějaká Rendy s Markétkou…NO, dlouho jsme se neozvaly, nějak nestíhám psát, když něco stíhám, tak je to akorát pročíst si příspěvky a toť vše. Asi to znáte. Co je u nás novýho ? Byli jsme na dovče v Chorvatsku v září - super dovča, malá vše perfektně zvládla, potom s Markétkou jsem byla s prvňáčkama na škole v přírodě v Albrechticích. Počásko se nám zrovna zadařilo, já nemusela vařit, uklízet, prostě pohoda…
Markétka leze, nejvíc ji zajímají světýlka u televize, ovladač a mobil, kdepak nějaký hračky..Tak ji musím všude pronásledovat.
Jinak máme 6 zubů, což je uspěch, protože v 8 měsících neměla žádný. I když zuby jsou teď malý problém, protože se jí prořezávají horní a to hned 4 zuby najednou. tak o víkendu měla 38 teploty, dneska už to bylo lepší, prospala skoro celý den, jak byla z noci nevyspalá.
Lajko, díky za pobavení, zkusíme taky praktikovat zeleninku do ručky, zatím jsme zkoušeli těstoviny, ale ty se nedají tak pěkně rozmačkat, tak spíš putovaly na podlahu a tam je zblajzl náš pes.
Totiž takový pes doma to taky není špatný. Co Markétě spadne na zem to sní. Piškoty, rohlík, atd. Ale musím se přiznat - zastánkyně přísné hygieny dál nečtěte - dneska jsem dala našemu psu - fence housku, ta si jí odnesla na chodbu a za chvíli hledám Markétu a našla jsem jí na chodbě jak se láduje houskou. Tak já se jí tady dělám s kašičkama a ona radši housku :-(

Mějte se krásně snad dám taky nějaký fotečky do alba
Rendy a Markétka 9 3/4měs.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.04 22:08

Aho Lajko,

bezva poučný deníček.

Já matka lenivá, pro vlastní dítě nevařicí, ale od vlastní huby si neutrhující tak bohaté zkušenosti s příkrmama nemám. Pokud se MArtínek, čistě náhodou, kolem mne mihne, když zrovna jím, dám mu ochutnat a on buď zůstane nebo jde o pokoj dál. Dnes se mihnul, když jsem jedla těstoviny, dal si jich trochu i s mozzarelou, pak se mihnul, kdyz jsem baštila jogurt s rohlíkem a všechno mi to snědl.

Z toho plyne, že ani židličku, ani sebe ba ani mě nestihne upatlat :o)

Ale co není, může již brzy být :o)))

ZAtím pá

Míša a 10 měsíční usmrkaný a ukašlaný Martínek

P.S. - kapeme, odsávame, lejeme sirupy - Martínek mně z hloubi duše nenávidí a po každé takové mučírně mě staršlivě hryzne do brady - to máš zato, babo!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.04 22:21

Ahoj Lajko,

moc krásný deníček, opravdu jsem se pobavila a to především, že máme podobnou skušenost. Já dávala Melice na snídani rybičky z chleba namazaný lučinou a taky jsem čekala, co bude. Bohužel kousíčky rozmačkala a hbitě je rozpaplala po všem dostupným. Přitom rohlík, piškotek i kukuřičný chlebík jí jako profík. Takže můj závěr je, že malý kousky zatím nejsou pro naši slečnu na samostatné krmení to pravé. Zatím velice dobře zvládá pití z hrníčku, jen když nehlídáme náklon, tak má vše za krkem.

Pozdravujeme

Nepřihlášená EVA (vajo ) + Melika 10 měsíců a 13 dní

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.04 22:40

Ahoj Brusinčata a spol.!

Lajko…moc hezký deníček!

Takhle to s jídlem vypadá i u nás…samoob­služně si Davídek strká jídlo do pusy, stihne ho v ručičce rozmáčknout, ručičku utřít o stůl a co upadne sní pes. A když už nemá nic na svém talíři, ještě je tu bráchův talíř. Ten se s jídlem courá a je mu potřeba pomoc. Adam pak křičí: Néééé Davídku, to je moje!! Začnou se přetahovat a tak si David vyslouží nášup, jen aby byl klid :o)

Rendy…ahoooooj! Už jsme si říkali, kam nám zmizela nevěsta! Jak se má? POjedete na srazík, abychom udělali oficiální námluvy???:o)

Gábi a Davídek( dnes 10 měsíců)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 19.10.04 08:05

Ahojte!

Jsem ráda, že se deníček zatím líbí, a chci ještě připsat pár věcí ohledně plavacího srazu, které se mi do deníčku nevešly.

1. Připomínám termín odeslání přihlášek - do zítřka na můj mail. Co všechno tam má být, vypsala Darka v minulém deníčku, nebudu se opakovat. (Jsou tam i ceny)

2. Stav přihlášek - zatím se mi nahlásily - Darka, MíšaL, Gábi, Kostka, Brendy, Barban, Amálka, Brusinka, Vajo, samozřejmě jedem i my.

3. Všem přihlášeným během dneška pošlu mail, tak na něj mrkněte. Aby to ostatním nepřišlo líto, napíšu jim později během týdne - mám pro vás překvápko:-)))

Teď trochu jinam. Zjistila jsem, že jsem asi vědma nebo telepatka nebo něco podobnýho. No uvažte samy

  • říkala jsem si, že se dlouho neozvala Sýkorka s Jankem a ejhle ještě v tom deníčku se objevil od ní komentář
  • pak jsem si říkala, že se dlouho neozvala Mišul, do dvou dnů se od ní objevil komentář
  • teď už několik dní uvažuju, že nemáme zprávy od Vaja, včera mi přišla objednávka na dovolenou, dnes vidím i komentář v deníčku
  • včera po mailu od Vaja jsem se rozhodla, že vám tohle do deníčku napíšu a rovnou se poptám, jestli některá nemáte zprávy od Rendy …a hele, kdo nám tu napsal první komentář!!!!!
  • tak se teď ptám po ostatních holkách, co se dlouho neozvaly. Pokud nás čtete, napište nám aspoň, že jste i se cvrčkama v pořádku. Od některých máme pouze zprávu, že se očekávané Brusinčátko narodilo, a to je myslím škoda. Vždyť těm našim drobečkům bude za chvilku už rok.
    Míšo, Mišutko - všechno nejlepší k dnešnímu svátku!!! Pořádně to oslavte.

Taky mi psala Brusinka, že svádí boj s šestou dětskou, tak držím palce, ať ji Janinka brzo přepere a může zas mamku pořádně zlobit.

A ještě jednu technickou poznámku a mizím. Pod deníčkem byla ještě fotka, ale nějak se vypařila. V náhledu se mi objevila a teď koukám, že tam není. Tak vám to naše baštidlo šupnu aspoň do galerky.

Mějte se fajn, vypadá to, že se venku dělá pěkný den, tak si ho užijte a večer napište, co a jak!

Lajka+Áňa (dnes 42 týdnů)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 19.10.04 12:21

Ahoooj!
Noooo, papanie je dosť aktuálna téma :-) Lajka, ten popis mi bol dôverne známy, skúšala som čosi podobné a došla k úplne rovnakým záverom - jedlo v ruke sa väčšinou do úst takmer nedostane - až na jablko, rožok a kukuričný alebo ryžový chlebík, všetko ostatné je neúprosne rozpatlané a v tej ručičke to fakt krááásne mľaská :-))) Inak Noemka v pohode zvláda žuť, takže jej napríklad dávam di pusy kúsky banánu, vyzerát o asi tak, že ja držím v ruke kus banánu, čím zastupujem tú jej ruku, trochu ho rozpatlávam, no a ona si ukusuje a žuje. Keď jej ho dám do ruky, väčšinou jej vypadne, lebo je klzký, ale on aje tak pohodlná, že sa ochotne nechá kŕmiť, aspoň zatiaľ :-)
Inak máme 8 zubov, stolička sa stále neprerezala, tak máme veselo, do toho sa Noemke asi vrátil stafylokok, čakáme na výsledky z výterov, niečo tam je, len ešte presne nevedia, čo, takže to bude asi na antibiotiká :-/ Noci bývajú krušné…
Nejaké plazenie už ani nevieme, čo je, Noemka stále prekvapuje novými zručnosťami, ale keďže zá:,–(ne nič nerobí na požiadanie, musíme byť stále v strehu, lebo nikdy nevieme, čo vlastne dokáže. Indiána už zvláda vlastnou ručičkou, najnovšie je hviezdou homebandu - dedo hrá na klávesy, Noemka kafre tatovi do bubnovania (síce má zatiaľ skóre hlava-bubon 2:1, ale zlepšuje sa:-) a všetci spolu spievajú. Teda Gugu napodobňuje spev ožralu z ulice, ale snaží sa :-)))
Tak ja chvátam, ventilátor už chladí Noemke obed, ideme kŕmiť dravú zver. A hlavne zobrať veľký podbradník, červená repa fakt krásne farbí…
Pa, Lulu a Noemi 9m

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 19.10.04 19:50

Poslední info k plavací dovolené!

Mluvila jsem opět s pí Bednářovou z Domečku, měla by vám poslat potvrzující nebo (bohužel) odmítající mail. Takže podle toho, co mi řekla, jedou:
Darka, MíšaL, Gábi, Kostka, Brendy, Barban, Amálka, Lajka. Bohužel se nedostalo na Vajo a Brusinku.
Ještě ale není všem dnům konec, nezoufejte. Pobyt nám bude rezervovat někdy do března, teprve pak hodí v plén zbývající volné pokoje.
Problém je v tom, že potřebuje, aby se jí teď už hlásili jen rodiny, ne samotné maminky s dětmi. Takže pokud Brusinka vezme s sebou manžela, jedou (totéž platí i pro Vajo samozřejmě, či případné další zájemce). Další možnost je, že manžela s sebou přiobjedná některá z nás „vyvolených“ (já bohužel nemůžu, mám jen jednoho a ten už jede). Tím pádem by se uvolnilo místo pro jinou mamču s dítětem.
Doufám, že to tak je srozumitelné.
Moc se omlouvám za zmatky, fakt není v mé moci udělat to jinak. Mrzí mě, že to nejde tak, jak jsme si původně naplánovaly.

Brusinko, Vajo - doufám, že to nebudete brát jako nějakou akci z mé strany. K tomu nemám sebemenší důvod. Je mi to opravdu líto, vaše přihlášky přišly jako poslední, nehledejte v tom nic osobního.

To bude všechno, snad jsem vám nezkazila večer.

Lajka „organizátorka jak řemen :-(

barban
Kecalka 102 příspěvků 19.10.04 20:20

Milá Lajko,

přestaň si laskavě sypat popel na hlavu nebo sednu na vlak a místo do školy pojedu k Vám - domů a nařežu Ti. Tohle jsme zpunktovaly tři - já a Darka + ty, takže když lynč tak na nás všechny.
Volala jsem taktéž s pí Bednářovou dnes večer a Honzu přehlásila z dětské do dospělé posádky, takže je možné, že některá z holek už má mejla doma. (Jen mě zaráží - proč Vajo, když má psány 2 dospělé osoby, alespoň jak jsem vyrozuměla z původní objednávky). Brusinko nevěš hlavu do června daleko a možná se nám to nějak vyvrbí a budeme tam všichni - holky mějte se krásně a v dalším budu reagovat k danému tématu.

zatím ahojky Bára a Kristýnka (snad už spící)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 19.10.04 20:39

Ahoj Lajko a ostatní brusinčátka,

moc povedené téma! Zrovna jsem o tom chtěla psát.

Naše děvenka je naprosto nevyzpytatelná. Snídaně (jogurt a do ruky rohlík) a odpol. svačina (ovoce s piškotama nebo přesnídávka nebo tak) jdou naprosto hladce, ALE! Oběd už je moje noční můra, protože přestalo fungovat i papání do ruky. Ožvejká, vyplivne, zahodí (případně jí to klouže po bříšku a vrší se to v židličce a sedí si v tom, takže to lovím a házím zpět do mističky), když jí strčím lžičku do pusy, plive (případně se vzteká). Sama si lžičku strká do pusinky, ale jen prázdnou. Ovšem dnes jsem objevila jídlo, které JO, a sice jsem dělala rybí polívku, z rohlíku udělala křupinky (líp se nasakuje), Haničce jsem dala trošku polívky s hrstí křupinek (aby to bylo hodně husté) na hraní a zbytek jsem ji hravě dokrmila lžičkou. Jasně že to má ve vlasech a všude jinde, ale aspoň se nají. Té polívky snědla celou sběračku. Je to docela náročný, když jím současně a ještě krmím i Jíru (občas si říkám, že asi budu mít tiky, jak se točím od jednoho k druhému). To byl náš nejúspěšnější oběd.

Večeře ? kaše ? je taky kapitola sama pro sebe. Dle vzoru Lulu jsem uvařila kukuřičnou krupici, ale vařila jsem asi 20 min (pokaždé dolívala vyvařenou vodu) ale pořád to bylo hrubé, takže to samozřejmě prskala a nesnědla skoro nic. Podruhé jsem to dala vařit do vroucí vody, po 20 min to sice bylo měkčí, ale pořád dost hrubé. Tak nevím co s tím. Též jsem zkoušela ovesnou kaši ? vločky jemné s klíčky, píšou že vhodné pro děti a nemocné, stačí zalít vroucí vodou a po 1 min hotovo (bohužel nepíšou jakým množstvím, zatím jsem to přesně nevychytala) a po dlouhém zlobení jsem to do Háni našoupala. Dnes jsem udělala klasickou krupicajdu z mlíka a dlabala pěkně, současně se sama ládovala suchýma vřetýnkama, co jsme měli my ostatní (my to měli s omáčkou, jasně). Část snědla, část vyplivala, takže jsem to lovila a dávala zpět, ve chvíli kdy mističku (plastovou) zahodila, stihla sníst kaši, takže bylo po večeři.

Musím ji pochválit ? už asi 4 dny čůrá tak 5× denně do nočníku, najednou to jde :o) Kakání se ještě chytit nepovedlo, při jejím rytmu 5× denně, další den vůbec, další den 5×, další zase vůbec to ani moc nejde.

Tak páčko Jiřina s Haničkou, za 5 týdnů 1 rok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 21:50

Ahoj Holciny! Hlasime se s aktualnimi mirami v 9 mesicich. Vaha 8,07 a vyska 70cm (nebo tak nejak).
U nas s tim jidlem to vypada tak, ze nejdriv krmim ja a pak Misa zacne strkat do pusinky rucicku a vytahuje si jidlo z pusiny a tak nam odpada hra s mistickou. :) Ale ja vas teda obdivuju… k tomuhle jsem se jeste nedopracovala aby sem jidala mistzicku a nechala ji aby se krmila sama. :) Jo, kdyz me hrabne po zlicce tak to lita vsude… a na to ja nemam nervy. :) Hold chci mit holcicku jako ze zurnalu: :)
K svacine davame kousek jablka i se slupkou a tim se Misa krmi sama… :) Pak jeste susenka, ale jinak zelenina nepriúpada do uvahy. :)
No, a protoze mi zacinaji krnet bunky s toho jak sem tu sama a zacinam zadrhavat a koktat tak koncim, aby ste nebyly zmateny z toho co si to tu pisu. :)
TAk papa Darka a Misutka zitra 9m. :)

P.S. Jirino, tu kukuricnou kasi mi Misa taky nechtela a nakonec zvitezila krupicova, ale varim ji z vody a primichavam Nutrilon prasek. A pak to dojidam ja, ale asi s trim od zitra koncim, jinak na dovolenou prijede koule ktera nebude kasi moct ani videt. :) uz tyden nemam k veceri nic jinyho nez kasi na 3 zpusoby. .) Jo a Mise nechutna skorice. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 21:51

Holky, je utery!!!

rendy1
Stálice 60 příspěvků 20.10.04 11:36

Ahojky,
v rychlosti: Dneska se mi Markétka osypala, tak jsme vyrazily směr doktorka. Tam jsme se dozvěděly, že malá měla asi šestou nemoc, vzhledem k teplotám, který jsme přisuzovaly růstu zubů. No tak rozšiřujeme klub šestinemocňátek.
Gabčo, se srazíkem to asi nevypadá moc dobře a i pro nás je to dlouhá doba k plánování, ale slibujeme, že bychom se na vás mohli přijet podívat i s tatuldou na Vysočinu, máme tam příbuzný, tak to spojíme vše v jedno.
Ahojky Rendy

kostka
Kecalka 405 příspěvků 20.10.04 12:49

Ahoj všem,

tak jsem měla napsaný dlouhý komentář a Pavlík mi ho jedním hrábnutím do klávesnice smazal.

Jiřko - nic si z toho nedělej, že malá tak blbě jí - mně je totiž dodnes záhadou, z čeho naše nejstarší vlastně vyrostla - nejedla totiž od mala skoro nic, jen trochu chleba a sladký. Mladší zas nechce skoro nic od mlíka. A Pavlík jí podobně jako Hanička, takže v budoucí společné domácnosti zřejmě hodně ušetří :-). Tuhle jsem mu už taky strčila do ruky oloupanou vařenou bramboru a světe div se, skoro celou snědl. A kousek hrušky zas roznesl a rozpatlal po křesle a koberci tak, že to čistím už týden.

Pavlík v pondělí absolvoval svou první delší jízdu vlakem - jeli jsme do Ústí, to je od nás asi 80 km - necelý 2 hodiny jízdy. Byl docela spokojen, batolil se po kupíčku, pokřikoval na spolucestující (hlavně z mladých holek je celý pryč :-)).

Zuby má už 4 - ted se prořízly horní jedničky. Na to,že v 10 ještě neměl žádný…

Rendy s Markétkou - to je fajn, že jste se zas ozvaly, hlavně se brzo uzdravte, což přejeme všem marodům :-)

Pa

Hana a Pavlík 11 a 1/3m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.04 19:04

Ahoj holky,

tak jsem dnes mluvila s paní Bednářovou ohledně toho našeho srazíku na Vysočině, byla docela milá a dozvěděla jsem se následující. Problém je jen v počtu dětí, protože pokud by měla plný penzion maminek s dětmi (už to údajně jednou zažila) tak by jsme se z toho zbláznili všichni. Hernička by nebyla kapacitně dostačující a plavání by taky nevycházelo. Prot ona počítá normálně 7 míst pro tatínky z 25 míst. Každopádně nám celý termín do konce února drží a máme se rozmyslet zda nějaký tatínek se nepřidá. U nás to vypadá slibně, manžela jsem nalákala na kola, je tam údajně místnost k uskladnění, pokud si je s sebou dovezeme. Taky slíbila, že nebude striktně na 7 tatíncích trvat a nějakou tu vyjímku vždy udělat může, ale je to taky kvůli nám, aby pobyt k něčemu byl. Každopádně v únoru dáme vše dohromady uděláme oboustraný kompromis. Takže nemusíme věšet hlavu nakonec určitě vše dobře dopadne a i Brusinka se na srazík dostane.

Toť pro dnešek ode mě vše

Pozdravuje

Eva + Melika (vajo)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.04 20:13

Ahoj Evi, abych ti to nalakani tatinka usnadlila, vyrid mu, ze ja tym k dispozici bazen, tenisovy kurt, bech volejbalove hriste - a to vse 24 hodin zdarma!
Neni boha, aby i toto nezabralo.

Papa
Misa a Martinek 10m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.04 20:13

Ahoj Evi, abych ti to nalakani tatinka usnadlila, vyrid mu, ze ja tym k dispozici bazen, tenisovy kurt, bech volejbalove hriste - a to vse 24 hodin zdarma!
Neni boha, aby i toto nezabralo.

Papa
Misa a Martinek 10m

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 21.10.04 16:03

Ahoj holky,

dnes je u nas maximalne hnusne, tak jsme jeste nebyli ani venku, doted jsme tu meli navstevu, moji kamaradku s malou Eliskou, ale Filda dnes taky nema zrovna svuj den a tak byl tak protivnej,az hruza, uz jsem se za nej stydela, jak je uknouranej. Jak odesli, dostal svacu,kterou mi zacal rozmetavat rukama vsude kolem, tak tim u me skoncil :) a sel do postylky. Vubec posledni dny je hrozne protivnej, spatne usina vecer a hlavne, uz se u nas stalo pravidlem,ze budicek je rano kolem 5.30-6.30 a to je pro me vrazda. Driv se aspon nechal trosku „umlatit“ a spal dal,ale ted uz ne, skace nam po hlave, dokud s nim nevstanu a nejdu neco delat. nechat ho svemu osudu v postylce,to nehrozi, to se otrasa celej barak, jak jeci!

Abych Fifu jen nepomlouvala, tak se konecne naucil pit z toho hrnicku Tommy Tippee, jak nevytika a hrozne ho to bavi, tak to jsem rada. Takze uz je docela samostanej v jidle i v piti a muzem ho poslat k nekomu na hlidani :)

Nakonec jsme prekecali tatinka a pojede s nami na tu Vysocinu, s pani Bednarovou uz to mam vyjednane, takze by mel prijit nahradnici (asi brusince) mail, ze jede stopro, aspon tak to slibila.

Chtela jsem reagovat na spoustu veci,ale mam v hlave temno, akorat si pamatuju,ze psala Darka, jak ji zakrnuje mozek. Tak v tom neni absolutne sama, ja koktam uz normalne a mluvit a vyjadrovat se mi dela taky casto problem. Romanovi uz nerikam „Pojd se najist“ ale „pojd papat“, nechodime spat,ale hajat a tak podobne. Nejhorsi je,ze uz vubec neumim anglicky, takze obcas chytnu depku, co budu delat po materske, kdyz me zivila anglictina :)

Mejte se vsichni krasne
pa Brendy a Fifa zlobivec

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.10.04 19:58

Ahojda!
Tak uz sem dnes konecne sedla po dlouhym maratonu po nabytkach. :) Rozkodla jsem se, ze se Misa po 9-ti mesicich nevejde do suplicku a tak jsem ji koupila skrin.Politala jsem kde co a nakonec koupila v akci v nove otevrene prodejne (vcera). TAkze jsem jeste pro ni letela a zatim davala kasicku a koupala a pripravovala na spani babicka. Nastesti sem zavolala tatovi aby mi jel pomoc (nejsem az takova hrdinka) a jeste ze jsem to udelala. Jinak bych ted nekde kricela Juzepe a lezela rozplacnuta pod krabici na ulici… :o) Zitra ji musim nekumu dat za ukol slozit. :o)
Jinak vas vsechny pozdravuje Marty!!!

Lulu: Tobe sem od ni poslala soukromou zpravu!

Brendy: Jo, Filipek protiva… to zname asi kazda. :o) Nastesti je ted v posledni dobe Misa zlaticko. :o) Docela i spinka a kdyz opomenu to ze si porad sundava cepici tak je i hodna. Jen kdyz s ni prijdu do pro ni neznameho kolektivu tak rve jak prorvana kdyz me nevidi … za chvilku si zvykne a pak me vydi a spusti znova… proste capouch jak ma byt… ale muju milovanej. .o)

Jinak asi brzo budeme umet delat a rikat tytyty protoze to je u nas nejfrekventovanejsi slovicko. :o) Ale Misa to stale bere jako hru a dobrou zabavu kdyz ji mirne seknu po rucicce ze to jako nee. :o) Aby se trochu lekla a rozbrecela tak se musim prisne podivat. :) To je zatim jediny co nani plati. :)

Jinak asi nic novyho. Jo, holky co ste byly vcera na chatu… ja sem sla spat v 20h, takze mam vlastne takovou omluvenmku. :)

Tak papa a po Poutech doufam na chatu! Jsem dnes plna sily! :o)

Darca a Misutka uz 9mesicu a 1 den. :)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 21.10.04 22:56

Zdravíme všechny,

tak doufám, že boj se 6. nemocí (nejspíš :-))) bude brzy dobojován.
Janďule už nehoří a dnes večer měla jen 37,7. Uvidíme ještě v noci.
Zřejmě se lekla včerejší zmínky o odběru krve. Byla u nás MUDr. poslechla jí, koukla do krku, Janina předvedla excelentní prdění pusinkou.
To je fakt komická dovednost :-))
Zítra na krev s největší pravděpodobností nepůjdem. Jedině, kdyby se zase rozsálala.

Je vidět, že ta kila jsou docela užitečná. Je to silný jedinec. Na to, že se vypořádávala s teplotou 39,4 působila docela v poho. V pondělí byla trochu mrzutější a dala přes den 4×půlhodinku spánku. V úterý už zase výskala a hulákala, jako by se nic nedělo :-). Ale byla celkově samozřejmě unavenější.
Flíčky zatím nevyskákaly, ale prý taky nemusí.

Akorát v úterý mi mrška pěkně nahnala. Snídani si ještě mlíčko sosla, ale od 10ti hodin až do večerního kojení rezolutně odmítala. V noci si vzala až při druhém probuzení asi 04.h.
To jsem jí hned podstrčila obě prsa. Abych nepraskla :-)))
Naštější nepraskla ani ona :-)
Další den se ještě trochu ošívala, ale už baštila a dnes to byla ta stará známá násoska závislačka..
To se mi ulevilo:-))
Vyzkoušela jsem si na vlastní kůži, jaký by to byl pocit, když by se mi rozhodla z vlastní vůle odstavit.
Přesně jak popisuje literatura. Dooost líto by mi to bylo.

Od pí. Bednářový mi dnes přišlo potvrzení, že díky zainteresování dalšího manžílka se účastním zájezdu.
Pokud tedy třeba neochuravíme :-)))
To jsem na to zvědavá:-)

Zatím pa,
Martina a Janina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 22.10.04 19:01

Ahojky,

Hlásíme kropenatou slepičku. Tento týden se s Rendy tudíž hlásíme k 6ťákům.
Mimochodem, může se to vracet? Nebo když to mimča jednou chytnou, už se jim šestá vyhne?????
Nevím, jestli je to nemocí, ale párkrát se mi v těchto dnech podařilo protáhnout Janinu půlhodinku spánku na dvojnásobek tím způsobem, že jakmile se po téměř pravidelné půlhodině ozve z postýlky zafunění, následně vztyk a brekot, vezmu jí a položim na prsa a zhroucená v křesle jí poplácávám po zadečku a snažím se konejšit. Několikrát se povedlo (právě před chvílí, v 16.00 :o)), že si položí hlavinku a zabere. Následuje transport do postýlky. Kdyby to tak občas fungovalo i nadále, nezlobila bych se. Ale možná je to jen důsledek nemoci a částečné vitální indispozice. Pokud bude metoda fungovat, taky jsem jí mohla objevit dříve co?:o))))

BRENDY: díky za zaangažování taťky v akci Vysočina :o))

Něco k probíraným tématům.

Botičky: zatím používáme jen bačkůrky na doma. Vobluda si stoupá, trochu nějakého přešlápnutí do strany vykouzlí, ale za ruku se jí po jednom, dvou krůčcích podlomí kolena a zhroutí se :o)) Je to taky nějaká váha, co musí tahat :o))
Bačkůrky má 18 a ½ a vůle je zhruba 1-1,5 cm. Docela velkou hňápu má to zvíře.
Zimní botičky možná podědíme od švagrový, pokud bude odpovídat velikost.

Ohledně botek jsem se v Rodičích dočetla, že poděděné není striktně zakazované, ale nesmí být bota moc sešmajdaná.

Mateřská znamínka. Objevila se světlá pigmentová skvrnka (přibližně jako bílý kafe :o)) pod prsíčkem směrem k podpaží a stejný druh na zadkoboku.
Ale fest znamínko má v dlani pod prsteníčkem v místě, kde je prstýnek. Má tam červený flíček. Docela dobrý, že je takhle ukrytý.

Krmení: jsem podobně jak říká Míša-L mamka lenivec a nechce se mi likvidovat následky rozmetaného jídla a krmím Janču sama. Téměř ani neumí požírat piškoty a podobné mlsání z ruky. Teď už začínáme sem tam s piškotama, aby nebyla za negramota a vyzkoušíme brzy i kousky zeleniny :o))
Ale žvýkat už docela zvládá. Zrovna dneska střídavě s mou většinovou pomocí do sebe natlačila jeden Plasmon a bavila jsem se, když jí občas drobky lezly z pusiny a nevěděla jak je dostat zpět. Jednou se jí poved zručný kousek a připlácla si pusu nad zápěstí a rozčvaňhaný kousek si naplácla do pusy. Kousek k natočení :o)))

Pití z hrnečku jsme před časem zkoušely, ale vrátila jsem se k lahvi. I tak musím mít pod lahví plenku, je to brynda.
A moc do ní tekutin beztak nenatlačím. Kolem100 ml.
Třeba se rozpijem, jako před časem Amálka.

DARKO: ty knížky jsou z nakladatelství Svojtka. A na mamutovi jsou od nich plyšový knížky. Kráva, prase, slon.

BRENDY: a neraší zase nějaký zoubky???

JIŘINO: taky se umí vopice pěkně vztekat. Dneska si pěkně bouchla bačkůrkou, kterou držela v ruce :o)) Chudák, ještě se jí směju. Nebo na přebalováku, když začne mrskat nožičkama.

Přebalení je vůbec někdy kapitola sama pro sebe co? Martina s Amálkou si zažívá svý:o)) U nás jak kdy. Doma je to většinou pohoda, ale na plavání jsem si začala brát od Babylove natahovací pleny. Nestojí to tolik nervů :o)) Je tam pro ní spousta podnětů a po plavču je i znavená, tudíž udržet jí na zádech, bych jí musela snad přitlouct :o)))

Na závěr příklad stupně vykojenosti mého mozku:
Včera přišla tchyňuša pohlídat na chvíli malou, abych si odskočila po krámech. A jak si jdu po ulici, potkám manžela Myšinky. Často spolu venčíme zvěř, tak bych měla vědět, že bydlí o dobrých 5 km dál. Nacházela jsem se kousek od bytu. No a hned po pozdravu se udiveně zeptám: ?Jéééé, ty tu bydlíš??? Jojojo :o))
Robert měl doma ze mě měl srandu, že po pár dnech se dostanu ven a nevím, co se se mnou děje.
Ostatně udělala jsem si radost a zařádila v sekáči. Tentokráte nic z mimi oblečků. Ale společenský dlouhý, pouzdrový šaty a jedno slušnější tričko za 600,–??.. no nekupte to :o)))

Hezký víkend přejeme a zatím pá.
Martina a Janina (10,5 měsíce)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 22.10.04 20:25

Ahojda holky!
Tak to je dobre ze se Brusinka dostala na dovcu!!§ jupi… prece by sme nemohly dovolovat bez „maminky“ brusincat. :oD

Jinak hlasime prorezavani 7ks zubu. :o) Uz je videt malinko porusena dasnicka. :o) Je to 2vLD.

JInak vcera na chatu bylo zas „natriskano“ az hruza… pomalu sme se tam nevesly. :) Teda holky, vy to domluvite na uterky a ctvrtky a pak tam prijdu jen ja a GAbina. :) No, dobre, apk tam dorazila jeste Brusinka.

Jinak sem si ndes taky udelala radost jako Brusinka, ale ne v sekaci, ale v obuvi a koupila si kozeny kozacky z berankem… tak doufam, ze v zimne bude aspon trosicku mrznout. :o)

Jinak nevim jestli sem uz o botickach nepsala, my mame po sestrenici boticky, ale podle toho jak ma Misa malinkou nohu tak je bude nosit az tak ve 4 letech. :) Ted konecne svagrova ma boticky - takovy i zimni, ale pro nechodici deticky, jinak by musely byt vic teplejsi - ale ty nam normalne jsou a tak sme ji je, vlastne Filipkovy 0,5 roku znarodnily. :o) Ona je na nej nemuze navlict a tak nam je pujcili.

Tak tot asi vse a ja az si zas na neco vzpomenu tak pisnu… .)

Holky serialovky!! Dnes nam zacinaji davat new serial! :)

tak papa a zatim! Darca a Misutka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 22.10.04 20:30

Uz jsem si vzpomnela… Holky „sestacky“ nevite nekdo, jestli tu sestou nemoc musi mit kazdy dite?
papa DArca

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 22.10.04 21:04

Ahojky holky,

Amálka konečně chrápe tak mám chvilku.

Lajko jídlo je téma vděčné a věčné:) teda aspoň u nás. Nevím čím to je ale Amálka má období, kdy s prominutím žere jak protržená a pak jí zase musím prosit aby něco snědla. Momentálně se nacházíme ve fázi „jídlo je ztráta času“, takže jediný co jí slušně je ranní jogurt jinak zapojujeme hračky a někdy ač vím že je to trochu „sviňářnička“ jí dám k pusince piškot ona otevře a já ji tam prásknu lžíci zeleniny.Teď chci zkusit taky dávat kousky třeba už jí ta mletina nebaví.

Brusinko tak nakonec šestá já mám pocit, že jí dítě muže mít víckrát anebo taky vůbec. Ty nasazovací pleny asi budou moje spása musím nějaký pro stav nouze nakoupit. Jak píšeš s tím spaním to je právě ono, proto dávám Amálku spát do kočáru když se třeba po půl hodině probudí trochu jí pohoupu a spí třeba ještě hoďku kdežto v postýlce si okamžitě stoupne a je po spaní. Jo hurá že jste se dostaly na to plavčo.

Jinak to naše zvíře včera přesně v 11 měsících začalo chodit dřív to byly spíš krůčky. Je hrozně roztomilá jak si to štráduje po bytě občas se i rozeběhne a to většinou neustojí. Tahle fáze je drsná je chudinka celá omlácená.

Jo holky dostala jsem nabídku jít na dva dny do práce a tak pořád nevím. Bylo by to dost zajímavý a pro nás i finančně výhodný. Přítel dostal dokonce v práci schválený jeden den v týdnu volna a ten druhý by mohla mamka. Jenže já pořád nevím na jednu stranu se mi chce mezi lidi a na druhou se mi nechce od Amálky je teď tak sladká začíná s ní být legrace. Ach jo v životě jsem nebyla nerozhodná až teď. Co myslíte? Chystáte se někdo taky do práce?

Tak se mějte krásně.

Pa pa Martina a Amálka včera 11 měsíců

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 22.10.04 21:08

Ahoj holky,
tak to naše jídlo je vážně o nervy. Hanička se totiž rozhodla, že si s tím bude prostě hrát, takže si to všude patlá (nejradši na hlavu), hází to po zemi, co si narve do pusy zase rozžvejkané vypouští, lžičku si tam strčit nenechá, občas milosrdně spolkne to, co jí do pusinky vložím rukou. Ovšem v případě kaše totéž, co ze lžičky nechce, ochotně vypije z lahve! I tu kaši hrubou kukuřičnou, jak jsem psala minule, že jí nechutná! Úspěch s rybí polévkou se neopakoval, totéž jídlo druhý den nemilosrdně pliváno. Ach jo.

Poslední dvě noci se vzbudila ještě před půlnocí a najela na řev. Mlíko nechtěla. Prvníé noc se uklidnila až po hodině u mě v posteli a meloucí se a kňourající ze spaní se mnou spala až do 4 hod. (já toho moc nenaspala). Pak se vzbudila znovu, ale mnou podané mlíko nechtěla, tak jsem ho odložila na peřiňák a řekla jsem jí, ať si dělá co chce. A víte co ona? Stoupla si, podala si to mlíko z peřiňáku a vesele začala pít. Tak jsem ji i s lahví odložila do postýlky, pak už mě vzbudil jen úder o zem prázdné lahve vyhozené z postýlky a spala sama až do rána. Dnes jen s tím rozdílem, že se mi ji u mě v posteli podařilo udrndat hned. Zuby? Já fakt nevím. Dnes spí u babičky, tak jsem zvědavá, jestli tam bude hodná.

Mimochodem přebalovák jsem asi před měsícem zrušila ? rozebrala a vyhodila, pro stojící zvíře je životu nebezpečný. To máme teď velkou koupelnu!

Ahoj Jiřina

Vložit nový komentář