Brusinčata - 26. díl

Rodičovství

Zdravím všechny spolumaminky se spolumiminky včetně případných nakukovatelek (i nakukovatelů)!!! Když Brusinka minulý týden nabídla psaní nového deníčku, chopila jsem tu příležitost za pačesy a tady máte výsledek. Doufám, že z psaní deníčku nepropadnu, protože konkurence je tady hodně vysoká :)

Než se vrhnu na ten slibovaný nápad (neočekávejte ale nic světoborného, to víte, ženská na mateřské:-)), nabízím malé zpravodajství z domova.

Naše Andulka ještě nemá náušničky, takže na to, aby vypadala jako chlapeček, stačí navlíct jí modré dupačky. Musím poznamenat, že i jako chlapeček je to to nejkrásnější miminko na světě (jak taky jinak) :-))) Nic zajímavého, že? Jenže já se v neděli lekla, jestli se z ní díky mým módním pokusům ten klučina skutečně nestal? Po odpoledním šlofíku jsem ji šla vysvobodit z postýlky a co nevidím ? na prostěradle pod ní(m) dost velký mokrý flek! Až do té chvíle jsem si myslela, že pročůrat se můžou jen chlapečci (o prokakání nemluvím, to mi Anička už několikrát předvedla se vší parádou). Proto jsem při následném přebalování vydechla úlevou, že je to pořád holčička, i když s takovými schopnostmi:-) No, uvažte, co bych pak dělala s těmi nachystanými náušničkami? A aby toho nebylo málo, tak večer se po zhruba dvouhodinovém spánku probudila a co bylo pod ní? Ano, další loužička! Kdyby to bylo někde dole, asi bych si říkala, že kolem těch jejích nepříliš oplácaných nožiček mohlo něco uniknout, ale ona to měla vždycky spíš na zádíčkách. Maminy s holčičkama, stává se vám to taky? Myslíte, že to byla jenom náhoda, nebo mám na Huggiesky zanevřít na dobro?

Dále jsme zahájili přípravy na dovolenou, takže pondělek tráví náš tatínek běháním po brněnských hypermarketech a sháněním plínek na plavčo. Příští pondělí vyrážíme na tu plavací dovolenou, tak jsem moc zvědavá, jak se Aničce v bazéně bude líbit.

A ještě jedna očekávaná událost ? v pátek je na Andulku už nachystané očkování. Konečně. Myslím, že jsme asi poslední, kdo ty ďobance do nožiček nedostal, co? Už se na to obě moc těšíme :-(((( ? teda hlavně já, Anička ještě netuší, co ji zase čeká. A to se posledně už na doktorku usmívala, ach jo? Ale pak už budeme moct jít propíchnout ouška, abychom taky měli doma princeznu:-)))

A moje supertéma ? 5.pád! Ha, dostala jsem vás, co? No, nemám v úmyslu rozepisovat se o seskocích padákem, bunjee jumpingu (zvedá se mi žaludek, jen na něco podobného pomyslím), ani o haváriích našich ratolestí. Vezměte to gramaticky ? už jste doma? 5.pád ? oslovujeme, voláme!
Nedávno se mě jeden kamarád ptal, jestli Anička už slyší na svoje jméno. Odpověděla jsem, že na to je asi ještě malá, ale vzápětí mi došlo, že ona ani nemá moc šanci se na to svoje jméno nějak naučit. Nevím, jak je to u vás, ale my pro oslovování toho našeho dítěte jeho jméno používáme sotva v polovině případů. A i tak to má tolik variant, že jsem sama zvědavá, kdy pochopí, jak se vlastně jmenuje. Variant jména Anna jsem zatím napočítala 16, to ujde, ne? Anno, jí teda nikdo neříká, já jsem se teď na nějakou dobu ustálila na ?Aňu?, ale používám i ?klučičí varianty?, např. ?Andulíku?. Nebudu vypisovat všechny ty variace na Aničku. Spíš mě zajímá to, co se jménem v rodném listě nesouvisí.
U nás je ta paleta hodně pestrá, takže si to dovolím rozdělit do několika kategorií:-)))

1. Miminkovská klasika? sem určitě patří oslovení ?miminko?, ?broučku?, ?beruško?, ?princezno?, ?pusinko?, ?bobišku?, ?babuško?, ?babulko? a jejich případné varianty (?broučínku?, ?princezničko?, ?pusinečko? ?)

2. Pojmenování ze zvířecí říše? u nás se (kromě klasiky jako je beruška) moc nepoužívá, snad při koupání ?žabičko?, případně někdy ?želvičko? (když natahuje krk, fakt tak vypadá)

3. Pojmenování z říše pohádek ? u nás nejfrekventovanější je oslovení ?skřítku?, při koupání jí občas říkáme ?hastrmánku?, ?Plaváčku?. Jinak kromě princezny taky žádná sláva.

4. Pojmenování podle toho, co zrovna dělá, jak se tváří atd. ? těch je u nás asi nejvíc, takže reprezentativní vzorek: ?siréno?, ?bečulinko? (s bečkou nemá při své muší váze nic společného, ale někdy bečí a bečí), ?slinťucho?, ?žgryndalíno? (teda to je slovo, co? a napsaný to vypadá ještě podivněji, než vyslovený), ?kulíšku?, ?šibalko?, ?šťukalindo?, ?spinkaláčku?, ?jelítko??

5. Pojmenování zcela neznámého původu? na ty je specialista hlavně manžel se svým ?splešťule blátivko? nejspíš nemák konkurenci, jinak bych sem zařadila ještě oslovení ?šmudlifousku?, ?cuchtičko? (opět manželova iniciativa a sám nebyl schopen vysvětlit, proč jí tak blbě říká:-)).

Asi hodně mi toho chybí, ale uznejte, že nemůžu riskovat, že na nás někdo pošle sociálku kvůli mravnímu narušení dítěte. Teda ne, že bychom jí říkali nějak hanlivě (i když ta cuchtička, no nevím nevím:-)) nebo vulgárně, ale hlavinku jí někdy pleteme takřka dokonale. Jo, to se jednou ve školce budou divit, až na otázku: ?A jak ti říkají doma?? odpoví: ?Táta mi říká Pepiku a mamka prďolo.? nebo vybere něco ještě pikantnějšího:-)))

A co ze sebe možná jednou vysypou vaše pokládky, až se jim někdo položí stejnou otázku? Pište, pište, jsem strašně zvědavá ? a tajně doufám, že z toho nevyjdeme jako jediní podivíni:-)))))

mamka Lajka + ? (teď fakt nevím, co z celé té škály vybrat:-))

Váš příspěvek
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.06.04 16:42

Ahoooooj!
Teda Lajka, toto je úplne bombastický denníček, fakt som sa nasmiala :-))))
K hlavnej téme: veru som už tiež premýšľala, kedy sa Noemka naučí počúvať na meno, keď ju voláme všelijako inak, ale dedko s babkou ju väčšinou oslovujú Noemka, tak snáď v tom nebude mať guláš a myslieť si, že má tých mien niekoľko (aj keď má dve). Klasika ako „hviezdička“, „princeznička“, „chrústik“, „chrobáčik“, „anjelik“ a podobne je u nás tiež používaná, inak ju prevažne voláme „gulička“ alebo skrátene „gugu“. Z tých nezvyklejších - keď bola maličká, často sme ju volali „Bilbuško“, lebo vyzerala ako Bilbo Pytlík, „MiniMe“, keď mala obdobie, že vyzerala úplne ako ja na detských fotkách (teraz je to už zase celý tato), „vŕzgalka“, „jedoško“, „mraveneček unaveček“ prípadne „mraveneček-protiveček“, no a babka s dedkom (manželovi rodičia) majú tiež dobrú fantáziu - babka ju volá „šušvorka“ - to sa hádam vašej „cuchtičke“ vyrovná :-))) - a dedko ju volá „ťaťačka“ :-)
Ale musím povedať, že už sa po oslovení niektorým z frekventovaných mien na nás otočí, ale skôr to asi bude preto, že počuje známy hlas.

Očkovania už máme za sebou dve, ale náušničky stále nie, šperkár má kopu roboty, ale stále verím, že do polroka to stihneme, teda veku, nie času!

A ak si myslíš, že máte doma chlapčeka, tak ti napíšem, čo som dnes ráno objavila ja. Nielenže bola Noemka precikaná cez pyžamko, ale bola mokrá na brušku!!! Túto záhadu sa mi ešte vyriešiť nepodarilo, ale pindíka som nenašla, tak môžeš byť kľudná :-)

Inak nič nové, všetko je v starom denníčku, zúbky sa zasekli na jednom mieste, už tretí deň mám pocit, že netrčia o nič viac ako predtým, aj teploty ustali, takže asi budeme jedni z tých, čo im zúbky rastú aj dva-tri mesiace, a to keď som to prvý raz čítala, zdalo sa mi to prehnané a jasné, že som si myslela, že nás sa to týkať nebude. A ono hop, a vyzerá to tak, že asi áno. Už to trvá vyše dvoch týždňov a žiaden veľký pokrok. No čo, možno nás Noemka prekvapí a ráno tam už niečo bude :-)

Majte sa krásne,
Lulu + Noemi 21 týždňov presne

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.04 18:51

Ahojka Lajko,
tím 5.pádem jsi mne dostala. Já si v tu chvíli říkala:proboha jak jí to dítě může pořád padat? Uf, to jsem si oddechnula když mi to došlo =o). Tvůj deníček je krásnou inpirací pro oslovování mimísků a věřím, že se sem dostane ještě spousta milých oslovení, která nejedna z nás využije. Chtěla bych ti trošku poradit s tím pročuráváním. Ony totiž některé plenky (speciálně s Huggies má tuto špatnou zkušenost moje kamarádka u holčičky a já se synem) nezadrží to množství „tekutiny“ =o) kterou výrobce inzeruje. Možná by nebylo na škodu abys své holčičce začala dávat plenky pro vyšší gramáž miminka. Nám se to osvědčilo. Pampers jsou v tomto opravdu spolehlivější, ale pokud si po 5 letech dobře pamatuji, jsou také o dost dražší =o(.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.06.04 20:01

Ahoj holciny!
LAjko, tak tohle sem necekala. :) Ze to bude az tak dobry. :) Hec, hoplky ja vedela o cem denicek bude. :))))
U nas je to min nez u vas asi vsech. :) Ja michalce rikam vselijak. Miso, Michalo (to kdyz me rozciluje. :) ) Holko, Mihul, Misuto, MIsutko, Misun … a podle situace vzdy ze mne neco vypadne. :) Vetsinou po ranu kdyz chci spat a Misa je jinyho nazoru jsou pojmenovani zajimavy. :))) Obludo, teroristo, sireno, houkacko, zpevacka, SuperStar atd. :)
Babicka ji rika Mikinko. Strejcek miminko, Mysko (to pouziva i u svych dcer). Ted si treba Michalka vyslouzila jmeno Prdlavka - posranek. :) Jeste ze je pod ni prebalovaci podlozka. :)
Ja vam nevim, ale kdybych ted mela nevim jak drahy plinky, tak to proste nezachytily. :)))

No, tot asi k pojmenovani, je toho tolik, ze vypsat tu vse by byla asi sebevrazda a pro ctouci vrazda a to si nemuzu vzit na triko. :)))
Tak papa a ja jdu asi uz koupat a hlavne zlikvidovat tu hromadku v ohradce. :)

PApa DArka + Misun posranek..... 20 tydnu.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.06.04 20:06

samozdrejme pojmenovani typu Milacku, Berusko, broucku atd sem vynechala. :) Jeste pouzivam Bublinu. :)
Jo, a v kurzu je u nas BUŘT. To sem vymyslela ja a sem na to patricce hrda. :)))
Kdyz byla Misa v brisku tak to byla PAtena a PAta.
Tak jdu koupitat.
 Darka

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 07.06.04 20:18

Milá miminka a maminky!!!!!!!!
Laji - tenhle deníček je opravdu příhodný - SUPER!!!!!!!Musím se přiznet, že první reakce na 5.pád mě opravdu dostala:-)no, to byl asi učel, že:-)?
Takže........­.........musím se přidat:-))))))))!!!!Náš Tomík též neslyší na své jméno - neboť stejně jako Anička asi netuší, které to asi tak je:-)))
tááákže k bodu č:1.:-) : mimísek, miňulka, miminečko
2. : želvucho, haďourku, píďalko, hrošík, pyraňka…
3.: rákosajda (pokřivené pojmenování rákosníčka:-), opice - pice…
4.: mulísek, sexistík, špuntík
5.: prďolka, terorista, šnečík, tyraňka-pyraňka, krasavec, „džentlas“, myšpulín, letadýlko…
možná jsem nějaká zapoměla - ale stejně jako uLaječky - většinu vymýšlí náš tatínek:-)))od čeho by jsme je tu taky měli, že?:-))))
Tééééda Aničko - Tomík Ti tu plavací dovolenou táááák zavidí!!!Hlavně si to užij a vrať se mu v pořádku nebo se mi tu uteskní!!!!!to myslím vážně - už by to nebyl pavián - ááá tak na paviána jsem zapoměla!!!:-)))ale stal by se z něj tesknoucí pavián - no, to by bylo něco:-(
Lulu - chtěla jsem Ti jen připsat, že nám se ten třetí zoubek taky zasekl a potvora nechce dál - cože…dva až tři měsíce?jejejej - to bude něco.....no, snad přežijeme!Držíme pěstičky!!!!
Janičko od Brusinky - koukali jsem na ty fotečky z plavání - chichichi - tak to jsme dva co plavou s nožkama nad vodou:-)))))))))to jsem rád, že nejsem sám:-)Tomík:-)
Klucííí - už jste zdraví?Už se nám uzdravte - teď mají být tepla, tak ať nemusíte ležet v postýlkách!!!!
Mějte se báááječně a hlavně sluníčko v srdíčku!!!papapa Tomík a Iva

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.06.04 20:47

Je sranda jednou rukou bubnovať a druhou písať :-)
Tú „pyraňu“ máme tiež, ešte mi napadol „žralok“ a „prísavníček“, „fixka“, „bábenko“, „potvora krpatá“ :-), ale tiež „zlatíčko“, „babuľka“, „bambuľka“, „slniečko“ a „výskumník“.
Tak už nezaberá ani pitie Magnesie, idem nosiť, pá! :-)
Lulu + stále nespinkajúca Noemi

PS: Lajka - Huggies som neskúšala, ale presne toto mi robili kedysi Fixiesky. No a vidíš, teraz to bola Pamperska, ale po veeeeľmi dlhej dovbe, tak neviem. Je ale pravda, že Noemka teraz nejak zvýšene ciká, no bodaj by nie, keď stále papá, tak asi preto. No to som ti teda poradila, ja už fakt idem.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.06.04 21:00

Lulu: Piti MAgnezie? JAk tomu mame rozumnet? Doufam, ez ji pijes ty a Noemka te se zajmem pozoruje, jinak fakt nevim. :)
Ty cipky nevim jak pusobi, ale tusim ze rikali ze je to uplne to samy, tak nevim. Ale kdyz ani ty cipky nezabiraji tak zkus ten Brufen nebo co to je, samozdrejme detskej. :) treba ma nejaky jinsi slozeni a bude i na uklidneni. Nevim jak ty cipky, ale po PAnadolu mi Misa vzdy usla.

DArka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.06.04 21:08

TAk misa uz spinka. Dnes to zalomila nejak brzo. Odpoledne po predposlednim krmeni uz nespala a apo koupani byla tak utahana ze sem si myslela ze bude muset usnout jeste pred jidlem. Brecela a chtela spat. ale asi po 10 min noseni si nakonec dala rist a najedla se a uz chrni. Ani krkat sem ji nedavala, chudu. :(
Holky jeste sem se chtela zeptat, zatahujete tem nasim miminkum, kdyz je davate vecer spat a je jeste slunicko? Od zitra budem mit zaluzie tak jestli ji na to mam ucit nebo ne. Dnes mam v planu spat v loznici a MIsa sama v pokojicku. TAk sem zvedava a rano poreferuju jak sme to zvladly. Kessinku (pejska) sem si chtela vzit uz dnes, ale budu ji mit az od zitrka (aspon doufam, ze si to uz pro:,–(im a mama si zas nevymysli nejakej duvod proc by tu jeste nemale byt)
To bylo dnes krasne, co. A ma byt jeste lip. To asi ty nase miminecka pomrou. JAk to delate vy z mest, kde prebyvate s miminkama? JA sem zatim bvyla vzdy u nasich na zahrade a jednou sem ji davala prez poledne spat doma a pak sem vyrazila ven asi okolo 16h.

TAk zatim papa a doufamm, ze se tu jeste nekdo objevi!

DArka + Misun

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.06.04 22:03

No objaví, ale zas len ja :-)
Asi tie sirupy majú naozaj iné zloženie, lebo po čípkoch veru Noemka nezaspávala o nič ľahšie, aj teplotu zrážali dosť pomaly, tak neviem.
A to pitie - jasné, že ja :-))) Som to tak narýchlo napísala - Noemka miluje tú modrú fľašu, úplne je ňou fascinovaná. Iné fľaše ju vôbec neberú, ale po tejto sa vrhá ako drak a keď nemôže, tak ju aspoň sleduje.
Inak, bábo už búva, ale ešte číham, lebo sa vždy párkrát prebudí, väčšinou tak po polhodine. Aj Noemka keď je unavená, plače, šúcha si očká a rozčuľuje sa, že jej nejde spinkať.
My máme žalúzie na oknách pri posteli stále zatiahnuté, ostatné okná sú navečer tiež zatiahnuté, lebo máme stenu do átria len z okien a to by sme boli ako vo výklade. Ale celú noc svieti tlmené svetlo, takže večer keď sa ide spať, veľké svetlo zhasneme a svieti len to malé. Ale inak mám pocit, že svetlo na Noemku nemá vplyv, nespozorovala som žiadnu zmenu v zaspávaní potme a v prítmí. Ale priam slnečné svetlo asi môže trochu rušiť, ktovie…
Prajem pekný zvyšok večera, snáď nebude príliš dlhý.
 Lulu

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.06.04 22:18

TAk se snazim davat nejake fotky do galerie a nejak mi to nejde. Je to pomaly a pada mi to… tak nekdy jindy. :)
Lulu: My uz spime bez svetla asi od 5 tydnu a je to lepsi. Nebo aspon driv to bylo lepsi. Spala klidneji a dylejc v noci. TEd uz ji to je jedno. Jen kdyz najednou rozsvitim (nedelam to samozdrejme) tak se jakoby lekne, ale to asi kazdej clovek reaguje na zmenu svetla. Jo a v kocarku kdyz spi a najednou na ni svitne slunicko tak se krouti jako das.
Prave sem domalovala konturou obrazky na sklo - zitra je vybarvim a pokusim se prendat na okno aby to Michalka mela pekny - bude to pokojicek jako zologicka. :) Jednou vam ho musim vyfotit. :) Uz ted to tam je divoky, ale to je asi potreba. :) Ze stropu visi sasek, mesicek, hvezdicka, drak a na zdi visi slunicko a pstros, na strope jsou hvezdicky a mracky mame i barevny zaclony - zaves s zirafama, saskama, kostickama, vlackama, balonkama atd. :)
Doufam, ze az z toho vseho bude mit rozum, ze mi nerekne, „MAmo ty si se asi zblaznila… :)“ Hold ja to nemela tak ted se vyradim. Doufam, ze ste na tom podobne s pokojickama. :)))
Tak asi jdu spat. TAk se mejte hezky a spokojene a dlouhe noci (spaci miminkum :) ) prejeme s Michalkou!!!

Jo, jeste sem si vzpomnela na nejaky prezdivky… Pida, Pidalka, Pikyna, Pikynka, Starosta, Zelva, MYsicka - MYs.

Darka

rendy1
Stálice 60 příspěvků 08.06.04 11:20

Ahojky holčiny,
ty brďo, to je pojmenováníček, pak aby se miminka vyznala jak se vlastně jmenujou. My preferujeme nejvíc asi tyhle - Markytáno, Markytko, lumpíku, lumpajznice, lumpičko, lupínku,…a další. Mimo jiné klasika - kočičko, sluníčko, beruško,…
Zuby - Markétka hledá hledá a ještě nic. Z vašich zkušeností jsme se vyzbrojili panadolem a Kamistadem ( v lékárně jsem chtěla Calgel, ale mají ho na předpis ).
Jinak jsme dali dohromady jídelní stoličku, je polohovací, tak Markétku někdy vozíme po domě. Samo že se jí to líbí. Taky je to pohodlný, když jíme nebo myju nádobí ( a dělám další příjemné domácí práce :-)) a Markétkce se zrovna nechce být v postýlce, tak jí dáme do sedačky a malá nás může pozorovat a je v klidu.
Holky, co dovolená ? Myslim, že už o tom někdo psal. My asi pojedem k našim na chatu - Kokořínský důl, je tam moc pěkně docela se už těšim, konečně něco jiného. Ještě bych chtěla jet někam na Šumavu nebo do Krkonoš alespoň na týden. Nemáte někdo nějakýho typa na dobrou chatu a dobrý okolí na výlety s kočárkem ? A ještě jestli jste někdo byl na delší dobu mimo domov jak jste řešili spaní - postel nebo postýlka ?
Díky za zkušenosti!
Pěkný den přeje
Rendy a Markétka (21.týden)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.06.04 12:29

Ahoj holciny!
Tak se hlasim s uspesne prezitou noci kazda v jiny mistnosti. :) Misa to nesla statecne a ja se vyspala. :) RAno ve 4h zabrecela, tak se najedla a sla zas spat. PAk okolo 6h se tam nejak mlela a pobrekavala tak sem nastoupila s dudlikem a byla sem tam uz asi jen 1× a pak v 7:15 se tam neco ozvalo a to sem tam hned nesla a pak sem koukala ze si tam Michalka koukala a byla v klidu. :) TAk sem zvedava na to, az prijde na to ze kdyz si zabreci tak prilitnu, jak toho bude vyuzivat. .)
Pred chvili sem mluvila s MArty a tak sme zas pokecaly. Doufam, ze bude uspesna v loveni signalu (na mobilu) a rpipoji se na emimino a zas neco pisne. :)
MArty: JA budu slavit vyroci svatby v nedeli. Asi se nekam zavru a opiju se (svagrova mi na to rekla ze abych si nakoupila nutrilon do zasoby nez ten alkohol ze mne vyprcha. :) ) a mam takovej pocit ze nebudu chtit videt chlapa ani v TV. :)

No, jdu se najist, koukat na SAma doma a cekat na chlapika co mi ma prijit udelat zaluzie. Rikal ze po obede, ale kdy ji to je mi zahadou. :)
Myslim si, ze prijde az bude MIsa spat a ja budu jist. :)
Tak misa uz spi, tak ja jdu jist.
TAk papa a uzivejte teplicka. Uz to tam tak moc nesajnuje. :)

DArka + Mihule 20 tydnu … to to leti… :(

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.06.04 20:26

Ahojte!
Hlásim, že jednotky už sa konečne prerezali a cinkajúúúúúú!!! Juchúúúú! :-)))) Takže máme oficiálnu zubatku :-)

Darka - tiež sa strašne teším, ako sa pri
zariaďovaní izbičky vybláznim, ale najprv treba prístavbu dostavať, až potom sa bude zariaďovať, ach jo. Celé detstvo som trpela v tmavozelenej izbe, brrrrrr, Noemke to chcem vynahradiť aj za mňa.

Rendy - my sme tiež už objednali pre Noemku vysokú stoličku, ale pôjdeme si po ňu až po výplate :-) Ale tiež sa teším, ako bude mať konečne trochu výhľad, najmä keď potrebujem niečo porobiť. Tiež je polohovacia, takže je vraj vhodná už od štyroch mesiacov, je to Peg Pérego, manžel zavelil, že keď už, tak už, a bude dokonca aj húpacia a hracia, tak to som zvedavá, čo dítko nato :-)

Inak, zakúpili sme dnes to hryzátko do chladničky, strach z odkusnutej mrkvy bol silnejší. Takže už sa chladí kráááásny ružový koník, no ale uvidíme, či aj Noemka bude toho názoru :-)

Tak pekný večer a počasie!
Lulu + Noemi 21ť

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.06.04 20:28

Ahojky všichni,

LAJKO: ty pochybovači :o)))) moc pěkný deníček. Je to jasný, musíš přispívat častěji!!!

S tím 5. pádem máš recht. Taky jsem uvažovala, že v období, kdy by mělo děcko slyšet na jméno, asi nastane problém. Přesně jak píšeš. To jsou samá praštěná oslovení, sem tam jméno a dítě v tom bude mít hokej.
Přiznávám, že takovou plejádu, jako máte vy, nemáme:o)))
Z oslovení vede: medvěde, vobludo, zvíře, tygroni.
Pak je tu: škleboune (přejato od Natálky) ? Janča dělá totiž děsný ksichtíky.
S tím souvisí i grimíku, pak vřeštidlo, brinďulíno, braďulíne ? oslintaná pupínkatá pusina.
Pak je tu i pižďucha, matlafousek, čumáček.
Janďulo, Janku, Jančule ? krančule, no ještě něco ? ale ten vykojený mozek :o)))

Včera jsme začly s příkrmy. Hami ? mrkvička je u nás premiérový. A zatím úspěch. Včera jsem jí oddělila pro jistotu třetinu skleničky. Trochu boj se lžičkou, ale už se zlepšuje.
Dnes do docvakla celý.
Teď akce ? patlámo patlámo. Tak u jídla to zatím problém nebyl. TO jsme zvládly téměř bez skvrnky, ale po následném povalování přišlo ublinknutí a to už bodyčko zásah dostalo. Mrkev byla sice zředěná mlékem, takže barva decentnější, ale přesto. I koberec něco málo schytal. Na ten jsem aplikovala vlhčené ubrousky - zabralo.
Ale abych to nezakřikla ? objevila jsem prostředek, který na (i zaschlé ? vyzkoušeno až večer:o)))) skvrny zabírá. ? viz samostatný příspěvek.

Zoubkům zdar ať se klubou nez problému!!!!

Zatím pa,

Martina a Janina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.06.04 20:31

POZOOOOOR ? na skvrny od mrkvičky zabíráLANZA ? mýdlo.
Zatím jsem vyzkoušela pouze odstraňovat mrkev, ale předpokládám, že by to mohlo fungovat i na jiné blivajzíky:o)))
Mrkev jsem odstraňovala zaschlou

Pa, Martina

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 08.06.04 21:13

Ahojte,

siréna konečně dohoukala a je z ní už zas spinkaláček, takže mě tu máte. Ale byl to dneska celkem boj. Nevím, co se s Andulkou poslední dobou děje. Nejdřív si zavedla ty dvě kojení v noci a teď začíná i s večerním rodeem:-(

Dneska bylo veselo i na procházce, to si nemůžu nechat pro sebe:-)) Když jsme vyjely, byla po dvouhodinovém spánku, takže vysmátá a spokojená, celou cestu mi vykládala a smála se. Pak se v kočárku začala točit na bříško, ale jak je tam málo místa tak jí vždycky žďabek chyběl. Nakonec jsem jí pomohla a pak jsem ji i přetočila tak aby mohla koukat ven (měly jste pravdu - jde to:-))), to byla paráda!!! Pásla koníky, koukala z kočárku a byla jak u vytržení. Po čtvrt hodině se tím asi unavila a začala kňourat. Tak šla zpátky na záda a chvilku dobrý, jenže pak začala brečet a brečet, tak jsem to vzala už směrem k domovu, ale Anička přidávala pořád decibely, takže jsem jela domů jak s celým cirkusem. Ale nemohla jsem si pomoct a musela jsem se strašně smát - no lidi čučeli, že mi řve dítě a já jsem vysmátá, ale to fakt nešlo zastavit - ani pláč, ani můj smích… asi ji vzalo tak to sluníčko, protože normálně v kočárku neřve.

Ještě k těm pojmenováním - jsem tím teď tak trochu posedlá a začala jsem všechno sepisovat. Nestačím se divit, kolik toho máme! Zatím jsem došla k 26 tvarům jejího jména a těch ostatních oslovení mám vypsaných 48 a to nepíšu některý tátovi jednorázovky)) Nebojte se, sem to vypisovat nebudu, už jsem se vyřádila dost:-)) Ale děkuju za tu chválu, úplně se červenám:-))))) Nicméně smekám před holkama, že píšou deníček pravidelně, to je přece jenom jinačí kafe, než nosit něco dlouho v hlavě a pak to jenom sepsat:-)

Ještě k těm plínám - havárka se zatím neopakovala, tak uvidíme, jak to půjde dál. Ale potěšily jste mě, že to dělají i jiný značky (mám totiž ještě 3 balíky v zásobě).

Rendy - my možná pojedeme na tu Šumavu, ale asi ti neporadím. Budeme mít pronajatou celou chalupu (cca 20 lidí) a je to zamluvený už někdy od ledna, takže teď už asi nic volnýho nebude. Ale kdybys měla zájem na příští rok, nebo možná po sezoně, snad bych sehnala nějakej kontakt.

Lulu - to jsem ráda, že už jsou ty jedničky venku, Noemce se určitě ulevilo, viď? Teď je to vlastně taková jedničkářka:-))))

Darko - my na noc nezatahujeme. Zkoušela jsem to a na spaní to žádný vliv nemělo. Jo a „pokojíček“ má Anička vymalovaný jen bíle (jako zbytek pokoje - bydlíme v 1+1:-)), ale kolem postýlky jsem jí nalepila růžový a modrý ovečky, aby bylo poznat, že to je miminkovský hnízdečko:-))

Určitě jsem chtěla reagovat ještě na něco, ale nejspíš si to budu muset nechat na jindy…

Dobrou noc,
Lajka + spinkaláček (23t)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 08.06.04 21:38

Ahoj Lajko a ostatní mamči!

Nový deníček fakt super, doufám, že budeš psát pravidelně.
U nás je to se jmény podobné, variant Haničky je asi 10 (Háňa, Hanka, Hanča, Haňule, Haninka, Hanička, Haňajda atd …) a teď jsem se přistihla, že jí dost často říkám i jinými jmény ? ty moje malá míšo, ty kačenko :o))) Jinak asi nejčastěji používám vobludu a vopici, aby to nebylo tak hrubý, tak říkám bjuda vobjuda a vopicajda vopicovatá. Matka praštěná :o)))

Jak vás mělo v minulém deníčku hodně rýmu, tak ani nám se to nevyhnulo. Ve středu u nás byla kámoška se stejně starou holčičkou, ve čtvrtek mi psala, že mají rýmu a v pátek koukám, Háňa nudli, Jíra nudli … Frkají a prskají, ani jeden se nedá odsát, protože šíleně ječej a řvaním si nudlí vyroběj několikanásobně víc, takže utírám čumáčky a nudle kde se dá. V sobotu to chyt i manžel, který už je týden doma se zádama. Představte si, chytlo ho to v autě, když jel z Moravy ? skřípnutej nerv, černo před očima, brněly ho ruce, že si v Brně musel volat záchranku! Naštěstí mám známýho neurologa, tak ho prohlídl, ještě bude mít preventivně nějaký vyšetření, dostal prášky, který zabraly a 14 dní bude chodit na rehabilitace. Já s rýmou odolávám, ale taky mě už trochu škrábe v nose, snad vydržím (kdo by se pak o nás staral, že?).

Pokojíček my vůbec nemáme po dětsku zařízený, protože máme v patře 2 místnosti (bude ještě jedna), kde se různě střídáme, jsou vymalované na bílo a jsou tam jen postele a pár hraček na ráno a nic víc. Zato obývák je hračkářství ? já razím názor obývák od slova obývat, takže jsme celý den tady a nahoru chodíme jen spát.
Hanča spí přes den celkem vzorně ? od cca 9 do 11 a pak od cca 13 do 15. Odnesu ji nahoru, zapnu chůvu a většinou usne téměř ihned. V noci vstává tak 1× až 3×, podle toho, kdy jdu spát ? to ji většinou krmím ještě hned, tak si jedno vstávání ušetřím. Mimochodem opět v noci usínám u kojení, tak si vždycky dám na 15 minut budíka (mobil), pak mi pípne, proberu se, přendám H. do postýlky a spím dál. Ráno se budí mezi 6 a 7 a to si ji vezmu k sobě a pak se na mě řehtá a já vůbec nejsem schopná zaostřit očima.
Závěsy ani nerozhrnuju (v ložnici), jsou zatažené furt. Díky spaní (od těch 13 do 15 spí i Jíra) chodíme ven až odpoledne, takže pobyt na poledním slunci nehrozí. Když je hodně teplo jako dnes, jdeme se jen válet na zahradu.

Hanička už skutečně leze po čtyřech (po kolínkách) a už to zvládne kam se jí zachce, jen ještě to není moc rychle. Už se pomalu začíná sunout i do výšek, takže tipuju tak za měsíc bude stát.

Pleny: u Jíry jsem měla jen Fixies, teď pro H. jsem chtěla jiné, protože se mi pletly, mají v různých velikostech stejný design. Tak jsem vzala Pampers a zjistila jsem, že ve velikosti MIDI jsou Pampers levnější. Haničce vyhovujou, protože zdaleka tolik nečůrá jako Jíra, prosákne opravdu výjimečně. To naopak Jírovi už ty Fixies nestačily, protože je pročůral pomalu při každém spaní, navíc při sundavání přes den se rozcuckovaly. Tak jsem mu jednou taky vzala Pampers, když byly v akci, a jsou lepší. Teď chci nasbírat 32 bodů na stolek od Fisher Price, už máme vkládačku a je super. S dvěma dětma to snad do konce roku nasbírám. Jinak Háně v pohodě stačí 3 až 4 pleny na den.

Zuby stále hledáme marně.

Končím, abych nebyla moc dlouhá, zase příště ahoj.
Jiřina a Hanička, 28 týdnů (?)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 09.06.04 15:19

Ahoooj!
Kde ste všetci? No asi vonku, že sa tak pýtam, čo? :-) U nás je desný hic, trochu sme sa lemrili na záhrade, ale je tam dusno. Hlásim, že včera bolo už jasne vidieť jednotku vľavo dole a dnes už je vidieť obe!!! :-)))) Tak teraz Noemku s láskou voláme „zubatka“ a ona sa to vždy rehní :-)
Tak sa majte nádherne,
Lulu + Noemi 21t

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 09.06.04 20:12

Ahoooj holky a kluci!!!!!
Lulu:GRATULUJEME k zoubkům!!!!!!!!­!Už je hned veseleji,že?To je skvělá zpráva!!!!Pozdravuj od nás zubatou Noemku!:-)
JIřino:prosím tě - chtěla jsem se Tě optat - od kdy jsi začala Jiřovi dávat piškoty nebo jogurtíky a jaké - snažím se to do Tomči nasoukat, ale nějak mu nechutná ovoce, ani jogurt ani výživy - tak si trochu zoufám.
U nás dneska bylo také do 14hod.hroooozné vedro a dusno, ale po 14hod.přišla ooohromná průtrž, která vše zalila a podlila, byly tu hromy blesky a pár zásahů do elekrického vedení - brrr - pak to nakonec do hodiny přešlo a už je vzdoušek čerstvější!!!tak Tomík hnedle usnul.
Dari - náš dětský pokoj - neexistuje - je to jen postýlka s přebalovákem v druhé místnosti, kterou vlastníme - máme totiž také 1+1 a už se sem nevejdeme teď - ani raději nepřemýšlím, jak to budeme dělat později:-(ale snad to nějak půjde…
Taak pujdu se naložit do vany (konečně po půl roce nekrvácím!!!tak si musím vychutnat vanu:-))))))Mějte se báječně!!!!papa Tomík a Iva

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.06.04 21:21

Ahoj holciny!
TAk se hlasime z PArdubic!
Dnes tu bylo taky sileny vedro a jak psala Iva tak okolo 15h prisla silena bourka, ale za asi 30 min byla vcudu a bylo zas palermo. :-/
Dnes sme prez noc meli poprve pejska doma a taky sme to zvladly. Uz tu snama zustane - doufam, ze to budem zvladat. Dnes Misa spala az do 7:45. to ditko se prekonava. Urcite to je tim, ze me u sebe blizko necejti. Protoze jinak vzdy vstavala tak okolo 6h a to i kdyz jedla treba v 5h a pak uz moc spat nechtela, az okolo 8-9h. A ted? Naji se k ranu a pak spi. Doufam, ze sem to nezakrikla. :)))
Misa zacina najek extremne slintat, tak uz to asi brzo taky vypukne. :)
Ivo: Ty uz 0,5 roku krvacis? :o To bych se asi zcvokla.
Brusinko: JA mam dobry zkusenosti s tim Vanisem oxi nebo jak se to jmenuje. Je to ¨ve spreji, nastrikas to, ono to zabubla a zmizi. :)
LAjko: Kdyz je teplo a je Mise teplo, tak rve jak prorvana… :( Chuda, to co mi jednou predvedla, to sem jen zirala a malem sem se taky rozbrecela na ulici. Me to teda smesny neprislo. :) Ale to uz bylo uplne zoufaly a litostivy… byla cela ruda od toho jak rvala a slunicko palilo, my se ritily domu, otocila sem ji kuli slunicku a bylo jeste hur ze me nevidela. :) TAk od ty doby chodime ven az po 16h kdyz je takhle.
Jirino: Z tehlech tepel jsou pry i angny tak bacha na to. :( Nase holky pak chytaly i LAringitydy (nebo Laringitidy? no proste neco takovyho. :) ).Kdyz je to jen ryma tak to jeste jde. TAk at se ti deticky brzo uzdravi a tebe to nepotka!!!

Jinak jsem dnes nalepila ty obrazky na okno. Puvodne v navodu bylo ze po 12 minutach se muze dat na okno, ale kdyz sem po asi 5h se k tomu prilepila tak sem si rekla ze to bude asi preklep, ze to bude asi 12hodin. .) TAk uz to tam visi a ja jdu malovat neco noveho. Treba slunicko. (asi ho mam malo. :) )

TAk papa a mejte se krasene! O vikendu se to ma zas pohorsovat! :(

DArka + MIsuta

kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.06.04 13:36

Ahojte všichni,

musím říct, že některý vaše pojmenovaní pro miminka jsou hodně originální a ještě jsem je neslyšela. My Pavlíkovi nijak zvláštně neříkáme, asi jsme se už vyřádili na holkách :-). Donedávna to byl hlavně mimíček - pojmenování z bříška - a pobavilo mě, když jsem potkala dceřinu spolužačku a ona na mě z dálky volala - můžu se podívat na mimíčka? Jinak to byl žužlín vykulín prskavka - to všechno najednou apod.
Blahopřejeme všem nově ozubeným -my jsme stále ještě bezzubí, i když je tu Pavlíček asi nejstarší (včera 7m), zato leze už jak drak, po:,–(í se, pak padá, a u něčeho vhodného se i postaví.

Darko - žaluzie Pavlíčkovi zatahuju, když jde spát, i přes den.

A holky, dáváte dětem něco pít? Já začala včera dávat trochu vody, sice se kojí často, ale stejně se mi zdálo, že má žízeň a potí se a i docela pil, z hrnečku i z lahvičky se savičkou - prvně.

Mějte se co nejlíp

Hana a Pavlík (7m)

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.06.04 17:58

Ahoj holky,

tak se hlásím zpět ve velkoměstě z Beskydských hor, klidu, pohody, čistého vzduchu, zpívajících ptáků a bilinkových čajů čistících tělo. Abych řekla pravdu, zpět do Prahy se mi nechtělo a při první příležitosti opět prchnu a nebude to za dlouho.

Něž půjdu malého koupat, v rychlostí pár reakcí:

Lajko - bezva deníček, moc se ti povedl. My to s oslovením máme jednoduché - hodně malého oslovuji Martínku, takže na své jméno krásně reaguje, vždy se na mě podívá a zasměje. Pak někdy používám Kuřátko, Bublinko, Drobečku, Zlatíčko a Miláčku

Darko - já zatahuji závěsy, do oken mi večer dost svítí, malý by byl jak pod lampou. Dávám ho do postýlky v 19 hodin. Po setmění otvírám okno a nechávám celou noc.

Do kočárku ho ve vedrech dávám jen v plíně a tričku. Přes poledne jsme doma, na procházky chodím kolem 10 dopol a kolem 14 - 15 odpol

Zuby - nic, ani ťuk, slintá přiměřeně, nic výrazného, bradu opupínkovanou nemá.

Pleny dávám midi+maxi. Všimla jsem si, že každá značka má trochu rozdílné velikosti, co u jedněch je midi, může mít Martínek malé - myslím konkrítně Pampers.

Dětský pokoj nemáme, i kdyý byt 3+1 by se na to hodil, ale nechávám si tuto zálibu až do domečku.

Tak já jdu koupat, krmit a uložit.

Zatím pa
Míša a Martínek 25 týdnů

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.06.04 18:36

Ahoj holcinky!
slllaaaavvvvvaaaa misa je tu!!!!! :) vITAME TE DOMA! kAMPAK NAM ZASE CHCES UTECI, CO? :) A kdy konecne prijedes so tech PArdubic? :)
Holky, tady je pocasko, to by jeden brecel. Nejdriv vedro k zalknuti, pak bourka a ochlazeni o 5-7st… :-/ pak zas vedro a zas na novo. Asi se dnes zblaznim z toho mojeho mima. :) Dopoledne bylo jaks taks tak sme sly ven (bylo pod mrakem) a Misa usla v kocarku. Vzala sem balonek a sly sme s Kessinkou k rece aby se tam vylitala. TAm mi ji napadnul nejakej pitbul (normalne bych to strilela tyhle psy… ) nastesti byla jen vyplasena, zuby nepouzil nastesti… byl to pes a ona je fena a to by nemelo delat problem, ale on se na ni vrhnul jako ja nevim co a to v tom Kessinka byla tentokrat uplne nevinne. Vzdycky lita a porvokuje a tentokrat se vyritil za zatackou a napadl ji zezadu. Tenhle pes uz tu napadl jednoho psa od nas z baraku a pak ho museli dat utratit protoze se zacal stavat nezvladatelnej diky tomu. No a abych se dostala k pointe, tak jak Kessi jecela tak se samozdrejme Misa vzbudila a uz neusla. Po o jsme sly zas ven a to usla, ale spala asi jen 15 min protoze sme sly dom ze se udelalo hnusny vedro a tak se zas probudila, pak jecela na lust a spala jeste asi okolo 16h pred bourkou asi 15min s od ty doby ne a ne usnout. TAkze je protiva strida to s pohodovym mimem, jeci si na hrazdicku, pokousi se asi prskat a misto toho se dusi… :))) uz po treti za odpoledne kadi, nebo ze by poctvrty?
Taky sem se vas chtela zeptat na to piti. Uz sme koupili nebublavou aquilu vhodnou pro kojence, ze ji prevarim a kdyz bude takhle tak ji ji budu davat. Plne jeste kojim a neprikrmuju. Jenze kazdej mi rekne at ji dam jen tak cucnout predniho mlika. Kdyz ono to taky vzdy nejde a za druhy Mise nikdo nevysvetlil co to je napit se. TA bud nechce a nebo se nazere. :) Proste u ni napiti je vysosnuti cely mlikarny treba i po hodine. A to nemam slaby mliko, protoze kdyz spi tak vydrzi i 5-6h prez den a 9h v noci. :) Jenze nevim jak ji to mam podavat. Jestli po zlickach… uz se vidim jak do ni cpu vodu nevim z ceho po zlickach na kterou mi vecne chmata a nebo z lahve, ale to se zas bojim aby si na ni nezvykla a pak mi neodmitala prso. TAk a ted baby radte. :)

No, jdu ji zas prebalit. :) ASme od 5h doma a mame uz 4 pliny… :)

Darka + Misuta ukricena.. :)

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.06.04 20:38

Ahoj Darko,

tady je taky šílené počasí. Odpoledne jsem si vyšla na procházku, těsně před tím, jsem půjčila svůj deštník manželovým kolegům z Německa (jsou tady na prodloužený víkend, takže moc času na psaní mít asi nebudu) a jen co jsem ho půjčila, tak jsem pořádně zmokla. Martínkovi to bylo jedno, protože pěkně spal.

S tím pitím vody - já zatím dávat nic nebudu, vůbec nemám pocit, že by měl žízen.
pa
 míša

VVerca
Stálice 75 příspěvků 11.06.04 10:40

Ahoj holky,
ani nevím, jestli si na mě pamatujete - přispívala jsem do deníčku k Brusince. Pak jsem ale odešla na mateřskou a protože jsem ztratila přístup k internetu, už jsem se k vám nedostala.
Jen krátce, jak jsme dopadli: 5.12.2003 se mi narodila Lucka (přesně o 3 týdny dřív) a teď už má půl roku. Porod jsme zvládli dobře - protože to byl konec pánevní, skončili jsme u císařského řezu.
Jsem moc ráda, že v deníčku pokračujete a třeba najdu nějaký způsob, abych k vám aspoň občas nakoukla.
Mějte se holky moc krásně a ať mimina rostou a jsou zdravá.
 VVerča

kostka
Kecalka 405 příspěvků 11.06.04 12:44

Ahoj VVerčo,

já si tě pamatuju dobře a jsem moc ráda, že jsi se ozvala. Blahopřeju ti k Lucince a těším se, že zas někdy napíšeš.

Mějte se hezky

Hana

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 11.06.04 16:11

VVerčo,

ufff, teda to jsem ráda, že ses ozvala. Už jsem o vás měla strach, jestli se třeba něco nestalo. K Lucince mooooc gratuluju a doufám, že nám o ní brzo napíšeš. Určitě je to to nejkrásnější a nejbáječnější miminko, viď?
Možná si ještě vzpomeneš, že jsme měly stejný termín. Tak si představ, že ta naše treperenda se narodila až 30.12. Dala si na čas, co? Toho 5., když se klubala Lucinka, jsem ještě byla na plese;-))
Těším se, až se nám zas ozveš, mějte se obě hezky,

Lajka + čerstvě naočkovaná Anička

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 11.06.04 18:53

V prvom rade - ahooooooooj, VVerča!!!! Uf, dobre, že si sa ukázala! Gratulujem k Lucinke, krásne meno ;-), a občas sa zase ozvi, nech vieme, že ste OK.
Babenky moje, u nás to vyzerá na úplný dentálny boom. Zrejme sa Noemke tlačia aj horné jednotky, pretože má to ďasno nejaké vystúple a masáž mi dovolí len občas, akoby ju to bolelo. Dnes už sme konečne kúpili aj ten Calgel. Posledné dva dni boli šialené, včera mal manžel v práci 12-tku a po ceste domov doňho nabúrala opitá ženská a policajti to naťahovali až do pol jedenástej v noci! Bola som na dne fyzických aj psychických síl, Noemka celý deň preplakala, kričala ako pominutá a slzičky sa valili prúdom, už som naozaj nevládala, bola som zúfalá z toho, že jej neviem nijako pomôcť, no fakt šialenstvo. Prosím, prosím, nech už to je za nami, po včerajšku ma bolí celý človek a o tom, ako bolí na srdiečku, keď sa drobček trápi asi nemusím hovoriť :-(
Zato máme nové kúsky - Noemka sa naučila tlieskať nohami! My sme jej vždy s nožičkami robili ťap, ťap, ťapušky, lebo s ručičkami jej to nejde, no a včera som jej to len hovorila a ona s tými nožičkami tlieskala sama! :-) Ale čo ma najviac dostalo, ona ma pusinkuje!!! Trvalo mi tri dni, kým som pochopila, čo to robí, ale teraz to už je viacmenej jasné - robí to aj sama od seba, ale otestovala som ju - keď jej dám na líčko pusinku, otočí sa na mňa, pritiahne si ma ručičkou a pritisne otvorenú pusinku na moje líce - občas sa mi aj oči zalesknú šťastím…
Tak to by bolo od nás všetko, Lajka, dúfam, že to Anička zvláda v pohode, posielam pofúkaníčko na nožičky.
Pekný večer, Lulu + utrápená práve zobudená Noemka, ach jo :-/

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 11.06.04 19:11

Ahojte,

podávám hlášení o průběhu reakce na očkování:
v ordinaci si Anička sice zaplakala, ale nebylo to nic strašného, když jí dlobaly to ramínko, brečela mnohem víc, tentokrát spíš tak vzlykala. Horší to bylo, když jsem ji pak už oblečenou dala do kočárku:-((( Tak jsem ji po chvilkách nesla v náruči, ale moc mi nešlo tlačit přitom kočárek. Nakonec jsem zaparkovala u trošku skryté lavičky a Aničku nakojila. Uklidnila se a nějakou dobu to bylo dobrý. Domů jsem ji ovšem donesla zase v náruči.
Doma byla nejdřív veselá, teplota 37,3 (takže vlastně nic) jenom se totálně po… Pak usnula, cca po 1,5h se probudila a teplota 38, dala jsem jí Panadol sirup a zas byla dobrá. Teď měla už zas teplota pomalu stoupá, Anička vypadá ale akorát hodně unaveně, je červená, ale nepláče, tak to snad do těch devíti, než bude moct dostat další dávku sirupu, zvládne:-))
Fakt vám teď závidím (jenom v dobrým), že většina z vašich drobků už má všechny tři dávky za sebou. Nás ještě dvě čekají:-))

Abych nezapomněla - dnes jí sestřička navážila 5,95kg:-))

Mějte se a pište!!!!
Lajka + červená Anička

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 11.06.04 20:51

Ahoj holky,

dnes jsme byli opět s Martínkem na plavání a musím ho pochválit, úžasně mu jde potápění. Na 3 vteřiny jsme mu strčili hlavu pod vodu, spíš jsme mu ji pod tou vodou projeli a on se z toho tak rozchechtal, jako by měl žábry. Pro velký úspěch jsme číslo zopakovali se stejným výsledkem. Už se těším v září do většího bazénu. Budu chodit na Vyšehrad, cena 250 kč za jednu hodinu, teplota vody 35 st, voda čištěna ionizací ne chlorem!
Od příští lekce musím dát Martínkovi plavečky, protože bude mít půl roku (konkrétně zítra). Mám pro něj nachystané Litle swimmers od Huggies.

Lulu - mě taky Martínek opusinkovává, ale u nás to vypadá jako by mě chtěl ohryzat. Tváří se u toho dost zuřivě a když se mu to nedaří, čapne mě vší silou za pačesy a přitáhne. Já řvu jak tygr a on se tomu směje. Fakt skělá hra, za chvíli si budem úplně podobní, protože budeme oba stejně plešatí :o)

Lajko - doufám, že noc přežijete bez pláče a horečky, ať se z toho Anička rychle vylíže


Míša a Martínek 26 týdnů

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.06.04 22:06

Ahoj holciny!
LAjko: Tak at se Anicka dobre vyspinka a panadol ji zabere na celou noc a zitra at uz je to zas to slunicko. :)

Holky, to je vedro co. JA tady ted uplne padam na hubu… asi chcipnu. :) Celej den sem byla pryc. U tchyne a u jeji maminky a dorazila sem az ve 20:25. :) Ja vim, sem ostuda a socialku na me. :) Ja se polepsim. :) Ale kecala sem pak jeste u kamosky co bude rodit za mesic. :) Bude mit holcicku a ma pekny brisko… jak ja bych to vratila zpet. :)
Holky pristi tyden dem na vitani obcanku, tak uz budem taky uvitany. :)
Jezis je mi takovy vedro, ze uz ani nebudu psat…

Anicko ty se poradne uzdrav - pryc s teplotkama a nebo kdyz uz je teda mas tak si to vyber najednou a pak uz zadny nemej.
Noemko, ty se uz konecne prozizni a nezlob tu tvoji maminu aby si mela aspon to mlicko co ti dava. Kdyz ji budes takhle zlobit tak ver tomu ze brzo nebude! :)
Martinku: ty si ale plavecek sikovnej! To si Misa vybrala dobryho zenicha! TAk poradne ukaz tem nemcourum jakej si borec a sup sup at te taky vidime tady v PArdubicich!

Holky, jdete volit?

PApa DArka totalne spocena + Misun lezici spici!

kostka
Kecalka 405 příspěvků 11.06.04 22:10

Ahoj holky,

musím si trošku postěžovat - Pavlíček teď už čtvrtý večer tak moc špatně usíná. V postýlce se napřed staví a padá, protože má ještě nožičky hrozně nejisté, takže jsme dnes dřevěnou postýlku rozebrali a dali tam cestovní - sítěnou. Malý v ní chvilku lezl dokola, no a pak, stejně jako předešlé 3 večery začal tak smutně plakat, ani dudlíka nechtěl, jen ven a k nám do postele, k prsu a cucat až do usnutí… Nevím, jestli je mu teplo (má jen bodýčko s krátkým rukávem) nebo jestli je to k zoubkům.

Ještě k tomu jsme se trochu pohádali s manželem - objednala jsem na netu tu krosnu na Pavlíčka a k tomu pár drobností - hrneček s pítkem,bryn­dáčky,botičky,mis­ku apod, a on mě tak vyslýchal, co a za kolik a tak podobně, že jsem si připadala jak kdybych spáchala kdovíjaký zločin - takový nikdy nebýval, nevím, co tak najednou.

No radši vám nebudu kazit víkendovou náladu, vylila jsem si srdíčko a je to trochu lepší.

Přeju vám všem pěkný a bezproblémový víkend.

Pa Hana

kostka
Kecalka 405 příspěvků 11.06.04 22:13

Koukám, že psala Darka - tak rychle odpověď - mám už odvoleno - volila jsem Stranu zelených jako i posledně. A co ty?
Dobrou noc H.

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 12.06.04 10:27

Ahoj,

tak mě tu máte zase s dalším hlášením:-)
Večer o devíti jsme trhly rekord:-(( - 38,6°C, ke slovu se tedy opět dostal Panadol a po kojení Anička usnula.
Noc proběhla v klidu, pouze lehce nerovzní matka se budila trochu častěji.
Budíček v 5,45, vzorně sbaštila, co se dalo. Teploměr vyšplhal na 38,3, takže opět dostala svoji dávku.
Pak nějakou dobu sbírala energii ve spánku, aby mohla zaútočit se vší silou. V 9,30 došlo k útoku chemickými zbraněmi!!! Naštěstí nejsou hlášeny žádné oběti na životech, pouze tři těžká zranění - prostěradlo, postel a matčiny kalhoty:-) Posteli bylo poskytnuto ošetření na místě, ostatní zranění se nachází v péči koupelny:-))
V 10.15 teplota po vystřílení munice klesá na 37,4°C:-)))
Informace o dalším vývoji v příští zpravodajské relaci…

K volbám nejdu - vzhledem k teplotám byl vydán zákaz vycházek:-(( Ale přiznávám, že jsem občan nezodpovědný, protože bych stejně asi nešla - nejsem schopná si někoho vybrat, tj. jsem neschopná… Taky se mi nelíbí, že se volí celé strany a ne konkrétní kandidáti (těch by ovšem muselo být podstatně míň:-)).

Zdraví zdar, teplotám zmar!!!
neschopná Lajka + útočící Anička (24. týden)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 12.06.04 10:29

ach jo - zřejmě byl zasažen i můj mozek!!! takže oprava:
nervOzní
Zbaštila

howgh! (doufám, že teď to mám správně)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 12.06.04 20:44

Pozooooor!!! Hlásím, že na očkovací frontě je už klid.:-))
Už v poledne na mě Anička vybalila několik svých šibalských úsměvů a bylo jasno, že krize je za námi! Teda ona se usmívala i při těch teplotách, ale vůbec neměla ty jiskřičky v očích. To vám byly takové unavené, jakoby vděčné úsměvy, něco jako „jé, maminko, ty jsi tady se mnou, viď?“. Usmívala se tak nějak smutně, ale vy to asi už taky znáte…

Zato teď je čilá až moc a to už má dávno spinkat!!!

Martínku - posíláme gratulaci k dnešním půlročním narozeninám! (teď doufám, že jsem to nepopletla)

Lulu - Noemka je fakt šikulka, co všechno už vám předvádí:-))

Tak já zas jdu, beztak si tu dnes píšu jen sama se sebou, tak ať se těmi mými bláboly pak nemusíte moc prokousávat.

Přeju dobrou a hlavně klidnou noc,
Lajka + stále čilá Anička

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 12.06.04 20:50

…a zase já, to máte radost, co?
Ještě jsem zapomněla:

Marty - teda tobě taky není co závidět. Na Patrýska myslíme, ať ho ty svěďáky dlouho netrápí. To stěhování do toho musí být fakt záběr, tak si toho hezky rozplánuj po kousíčkách, ať se nám neodrovnáš.

Kostko - souhlasím s Marty, i muži mají své dny:-))Jestli to nedělá běžně, fakt to pusť z hlavy a nenech si zkazit radost z nákupu.

Tak a teď už fakt končím a jestli jsem zas něco vynechala, bude to muset počkat do zítra.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 13.06.04 09:07

Ahojky mamky a dětičky,

tak ještě dnes se budu trochu věnovat Němcům, a pak zase vám, i když jak tak koukám, dost to tady vázne, jedině Lajka má emiminovskou euforii - to je dobře, že už je Anička fit. U nás očkování bylo bez reakcí, měla jsem tu nehrazenou dávku

Marty - jak je na tom Patrísek? Čím ho mažeš? O tom Afričanovi jsem taky slyšela, prý je příšerně drahý na to, že předepisuje bylinky. Co si o tom myslíš a jak na tebe zapůsobil?

Kostko - tvůj manžel asi opravdu neměl dobrý den. Je pravda, že si chlapi myslí, že skoupíme co vidíme bez cenové analýzy. Proto je podstatně lepší o nákupech nehovořit a když se doma věc objeví a on to náhodou zmerčí, většinou zabere věta - To už máme dlouho, ty sis toho nevšiml? No a on pak raději víc nerýpe, protože si připadá blbě, že si toho nevšiml. :o)

Holky, mám dotaz - Martínek má asi měsíc na tělíčku suché červené fleky. Vyskytují se jen na loktech, v ohybech loktů, pod krkem a pod kolínkama. Nemám pocit, že by ho to svědilo nebo nějak trápilo, spíš to trápí mě. Dr řekla, že neví co to je a předepsala vitamínovou mast, ta ale nezabírá. Nemáte některá s tím zkušenosti a radu co s tím? Díky

Zatím pá
Míša a Martínek (půl roku)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 13.06.04 09:12

Ahoooj!
Lajka, nebola si tu sama, len som nemala kedy písať, tiež sme bojovali s uspávaním, koniec koncov ako posledné tri týždne :-/ Ale včera som dostala bonus :-) Po nekonečnom uspávaní Noemka zaspala až do ďalšieho papania bez obvyklého prebúdzania aspoň trikrát a spinkala v kuse! Teda, samozrejme, asi dve hodiny, to je naša nočná taxa, no jo no.
Anička je hrdinka, zvládla to krásne, aj keď ju teplotky potrápili. U nás tiež teplota klesla až po vystrieľaní munície :-)

Kostka - presne ako napísala Lajka, ak to nerobí bežne, pusť to z hlavy. Ja mám síce čo radiť, špeciálne toto mi absolútne nejde, ale snažím sa polepšiť :-)

My stále bojujeme so spánkom, už tretí týždeň akonáhle príde na Noemku únava, naťahujeme sa dve-tri hodiny, až kým nezaspí úplným vyčerpaním :-((( Je to strašne náročné aj fyzicky, ona hrozne plače, treba ju nosiť na rukách a hojdať a prípadne aj húpať v autosedačke, kočík už nezaberá vôbec, niekedy je to šialené. Absolútne neviem prísť nato, čo sa to deje. Snaží sa zaspinkať, ale nejde jej to, potom ju to nahnevá a viete určite samy, aké sú deti protivné, keď sú unavené. Je to na palicu a nemám už žiadny nápad, čo s tým :-/

Včera sme boli oslavovať švagrove narodeniny, Noemka bola jasnačka za vzornú, toto jej ide perfektne :-) Stále nám ju chválili, až nám to už bolo blbé, sme nevedeli, čo už na to povedať… Ale tiež všetci skonštatovali, že ju tato robil cez kopírák. No ešteže som ju porodila, lebo by som ani neverila, že je moja :-))))

Viete, čo teraz zbožňuje? Keď ju manžel nosí ako opičku - ona si chytí nožičky a on ju zdvihne za nožičky aj ručičky spolu, ako keď opička visí na konári. Ide sa uchechtať :-)

No a ešte na ňu bonznem, že ma včera pred sprchovaním tak ocikala, že som bola sama ako počúraná a sebe, prosím pekne, nacikala rovno do pupíku a skoro až pod pazuchy :-)

Tak krásny zvyšok víkendu, u nás už je zase kosa, práve s Noemkou bojujem, lebo si stále vyzúva ponožky a potom je ako žaba, kvak, kvak :-)

Lulu + Noemi (zajtra 22 týždňov)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 13.06.04 09:16

Ešte som zabudla - Marty, je mi veľmi ľúto, že máte takéto trable, ale je super, že sa aspoň máš na koho obrátiť, u nás hľadať nejakú alternatívnu metódu, to by som sa nahľadala. verím, že aj Patrískovi liečba zaberie veľmi rýchlo a už ho to chudinku malého nebude dráždiť :-/

Míša - Martínek sa narodil 12.12.? To je krásny dátum! A potom je presne o mesiac starší od Noemky, my sme 12.1. Takže sme vlastne včera mali 5 mesiacov!!! Ty brďo :-)
Ja viem, toto všetko je v zoznámku, ale ja som sa k tej svojej mailovej schránke dostala až včera a ešte som ju nestihla prečistiť.

Lulu + Noemi 5 mesiacov :-)

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 13.06.04 09:31

Jo jo Lulu, Martínek se měl narodit až na Silvestra, ale 12.12. mu přišlo mnohem hezčí :o)

Taky Noemce gratulujeme a posílám tři pusinky - na čelíčko, nosánek a bradičku.

S tím uspáváním - je to asi opravdu těžké, ale nevadí jí třeba pleny? Já si pořád říkám, že něktreí děti můžou být citlivější na kde jaký hrbolek, záhybek, svědění, kousání, teplo, zima atd. Jenže jak to vyzkoušet a vyřešit? Jedině ji svléknout do naha a vypozorovat :o)


Míša

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 13.06.04 20:00

Ahojte,

tak dneska píšu poprvé, to je výkon, co? Ale nakukuju sem už od rána.

Včerejší uspávání byl opět boj. Nakonec usnula až tatínkovi v náruči. Jo, náš táta je šikula:-))) Já ji můžu chovat a houpat půl hodiny a vždycky to dopadne tak, že se nakonec probere a začne se sápat na prso. Asi už pochopila, že z tatínka žádný mlíčko nepoteče…

Koukám (spíš slyším), že dnes to s tím usínáním zřejmě nebude o nic lepší, takže romány si nechám na příště. A že toho bude! Zítra odjíždíme na tu dovolenou s plaváním miminek. Vracíme se v sobotu, tak pak vylíčím, jaký to bylo.

Zatím se opatrujte a hlavně pište, ať pak mám co číst:-)))

Lajka + Anička nespavec a zatím neplavec

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 13.06.04 22:08

Ahoj holciny!
TAk se hlasim po vikendu. :) Misa se vcera zacala prevracet na brisko… konecne, nebo spis hruza… uz ji nemuzu nikde nechat. :( PAk kdyz ji drzela moje mama a ja sem k ni natahla ruce tak se jakoby nahejbala a natahovala rucicky kemne… to sem byla ale pysna. :)) Dnes uz to nedelala a mela z toho srandu jak se vztekam ze ke mne nechce. :) RAno rozsirila brblajici repertoar, takze k aaahhhooojnjjj si pridavame ggrrrr a jeste neco, ale kdyby ste me zabily tak si nevzpomenu co. :)) Snazim se Michalku ucit po obede na postylku nebo postel a spanek doma. V patek spala v tatinkove posteli u tchyne asi skoro 2h a musela sem ji budit, vcera spala u nasich asi jen 0,5h a pak z toho mela bzundu a dnes sme spolu spaly zas u nasich skorio 3h. :) Jinak spanek dnes potrebuju jako prase drbani, vcera sem byla na chatu s Marty asi do 1h a pak sem se moc nevyspala, protoze Misa mela nejakou lehkou spaci noc a byla vzhuru po 2h a pak v 5h a to sem si ji uz vzala do postele, protoze bych nekde pri presunu smer loznice - postylka v pokojicku a zpet zkolabovala. Dnes me boli hlava jako strep. Ach jo. Asi nevydrzim do vyhlaseni vysledku SuperStar. :-/

Miso_L: jestli je to suchy tak to promastuj a promastuj… nam se osvedcil Infadolan na promastovani zarudlych (me to teda pripada mastny, ale asi to jen tak vypada) cervenych mist pod kolinkama. A pak to chce hodne vetrat, ale to si myslim ze MArtinek dela. :)))Jinak se mi MIsa zas po necem osypala… ja uz fakt nevim. Jestli to bylo z kakaa, nebo z tresni, ktery jim normalne… :-/ Je to az zoufaly… :(

Kostko: TAk sem volit nakonec nesla, nejak sem to casove nezvladla. :)

MArty: tak co ty pupinky? TAk si tak vzpominam chtely sme je vyresit na chatu a nejak sme na ne zapomnely. :)) Ale hlavne sme propraly neco jinyho. :) Cekala sem na tebe skoro do 1h, ale pak semto vzdala a sla sem spat. :)

Tak zatim papa a ja jdu asi vybarvovat obrazky na sklo.

Darka + Mihulinda

kostka
Kecalka 405 příspěvků 14.06.04 09:00

Ahojte,

holčinky, díky moc za slova podpory, v sobotu a v neděli už bylo vše ok. Přičítám to tomu, že má teď manžel dost náročnou práci, k tomu chce stihnout mít v perfektním stavu zahrádku a ještě se věnovat nám a marně mu vysvětluju, že vše najednou není možný.

Lulu - s usínáním bojujem teď taky moc - ona to nikdy nebyla žádná sláva, v kočárku s dudlíkem to jakžtakž jde, ale jinak - jen u prsu.

Míšo L- na ty suché flíčky se mi osvědčilo PŘED i po koupání mazání vazelínou (mají ji volně v lékárně), Pavlík už je nemá.

Ahoj všem a těším se na nový deníček

Hana a Pavlík 7m

Vložit nový komentář