Brusinka - 10. týden

Těhotenství

Zdravím všechny těhulky i netěhulky, tak jak vám rostou pupíci? Malinký bříško už zaznamenávám. Pobolívání podbříška už téměř ustalo, ale asi po dva dny mě občas popíchávalo v horním bříšku. Nebo jak bych to nazvala. Zkrátka lehce pod žebry. Nějaký úpony či co :)))

Zjistila jsem, že o víkendu mě většinou žaludek tolik nezlobí. Možná v práci se na to člověk víc soustředí :-)))
Pak snad akorát mě stále pronásledují docela dramatický sny. Teď naposled jsem ve snu vezla čerstvě narozené (své ) miminko v nákupním vozíku a po chvíli jsem zjistila, že je zabaleno pouze do zavinovačky a jakéhosi flanelového fusaku. Žádný teplý fusak - na to, že byl konec listopadu :-)) Po chvíli ve mně hrklo, že mi mimčo musí nastydnout a poté jsem se zděsila ještě víc, že mi snad nemůže přežít. Už nejméně den nejedlo. A ani nebrečelo. Tak jsem někde začala hledat místo, kde bych mohla kojit. To jsem ještě nevěděla, zda to vůbec půjde, protože jsem to ještě vůbec nezkoušela. Nakonec jsem se brzy probudila. No hrůza :-)))
Snad mě to brzy pustí. Jak jsem četla, Ed je na tom se sny podobně :-)

Manžel měl nedávno zase dobrou připomínku. Doma v křesle s oblibou sedávám pokrčmo ? chodidla opřený o křeslo. Nejlépe ještě s přetaženou noční košilí nebo dlouhým tričkem ? toto obvykle moc rádi vidí rodiče u svých dětí :-)))) Trika pak mění svou velikost o dobrá dvě , tři čísla :-)) A manžel tak na mě koukne a téměř vyčítavě pronese: ?Nemačkej Kuklínka !?. Ujistila jsem ho, že je určitě Kuklínek v pohodě :-)))

V sobotu byla velká rodinná oslava tchýniných narozenin . Dozvěděli jsme se, že sestřenka manžela je také těhulka. Už podruhé a termín má začátkem listopadu. Tak to jsme se pěkně sešly :-))

V neděli jsem si udělala výlet s kamarádkou. Cestou jsme dvakrát lehce zmokly, ale jednou jsme se skryly v hustém lese a podruhé jsme se nacházely poblíž restaurace :-)))

Jéje a teď co píši deníček (pondělí odpoledne) jukám mezi snažilky a je tam zase jedna supeeeeeer zpráva.
Verčo velká gratulace a vítej mezi námi .-))))

Holčiny snažilkovský moc vám držím pěstičky ať se honem přesouváte k těhulkám!!!

Tento týden bude příjemně krátký, ve čtvrtek ráno jedeme ke kamarádovi k Hodonínu. Jedeme pokřtít zhruba dvouměsíčního prcka, takže budu čerpat čerstvé maminkovské informace:-))

Mějte se moc krásně a užijte si prodlouženého víkendu (pokud si berete v pátek volno). A pokud ne, tak si to taky užijte :-))))

Pa Martina
10tt+2

Váš příspěvek
Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.03 09:13

Ahoj těhulky!
Moc vás zdravím a vítám Verču!!!
Já se mám docela dobře…momentálně jsem ve fázi „knedlík v krku“, „kámen v žaludku“ a vůbec nechuti k jídlu. Jooo a spaní!!!! Spala bych pořád stále furt :). Já bych se nejraději prospala asi tak do 3m.
Mám tu pro vás, které je neznáte, tip na stránky…zadáte svoje údaje a dozvíte se spoustu nových údajů- datum, kdy na jaké vyšetření, kdy se začne mimi hýbat a pod.
Najdete to TADY!!!

Mějte se krásně a přeji klidné žaludky!
Gábi

VVerca
Stálice 75 příspěvků 29.04.03 09:15

Ahoj holky těhulky i budoucí těhulky,

jsem strašně ráda, že jsem se k vám dostala. Už jsem v to ani nedoufala. Jsem úplně na začátku. Zatím mám jen potvrzené těhotenství z krve, ale ještě ani nevím, v kterém jsem týdnu. K paní doktorce mám jít 7.5., tak mi snad řekne víc. Naposledy jsem s ní mluvila, když jsem byla na té krvi a ona mě strašila, že jestli se to potvrdí, že to budu mít rizikové a že mě nepustí do práce. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Zatím žádné problémy nemám, jen mě občas pobolívá břicho a večer se cítím unavená, takže kolem deváté už nevnímám okolí a usínám. Taky chci chodit do práce, protože doma nemám PC, takže bych se za váma nedostala na emimino a to by mně určitě moc scházelo.

Holky přeji vám krásný den a rostoucí bříška.
Verča

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 29.04.03 09:59

Ahoj Holčinky,

předem vítám Vvercu jako novou těhulku a přeji pohodové těhotenství.

Brusinko máš dobré sny, ale musím říct, že mně se dnes zdál dost děsnej a to , že jsem potratila, ale hned jsem se podívala v práci do snáře a zjistila jsem, že to zn. obávané zklamání se nedostaví, tak to snad bude v pohodě. Můj manžel má taky moc strach o miminko a když jsem včera jen tak na místě přešlapovala z jedné strany na druhou, tak mi řekl ať toho raději nechám. Začínám mít pocit, že tloustnu, ale to je to zadržování vody a soli, jak jsem si přečetla.

V sobotu jsem dostala od kamarádky časopis Vlasta, vyšel asi jako speciál, protože jetam všechno jen o těhotenství a to dokonce týden po týdnu a přesně se tam popisuje co se v kterém týdnu děje. Je tam něco i o stravě, vitamínech, cvičení, kosmetice a jiné věci. Bohužel na ní není číslo, tak Vám nemůžu napsat kolikátka to je, ale je to jedna z posledních. Možná to byla jako příloha ve Vlastě. Má hodně stran.
Zkuste si ji sehnat, protože je vážně super.

Mějte se krásně, sluníčkově, Daniela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.03 09:59

Moc vás všechny zdravím,

já jsem ve 13. týdnu, mám za sebou také knedlíky v krku, různé slabosti atd. Naštěstí mě nepotkaly ranní nevolnosti. Teď se cítím velmi dobře, jako bych vůbec pod srdcem nechovala děťátko. Jen se musím ráno pořádně najíst, jinak se o mě pokouší mdloby. Porodu se zatím moc nebojím, ale od malinka se bojím doktorů a vůbec toho nemocničního pachu, ale musím to zvládnout. Zatím nic moc nevím co vše budu potřebovat. Informace od mé mámy jsou dosti staré, tak musím vše prostudovat sama. Chtěla bych vědět, jestli taky tak náruživě pročítáte vývin plodu, co vše už má a jak je velký atd. Manžel se mi trochu směje, když mu říkám, že drobek už umí to a to. Myslím však, že nejsem sama. Tak přeji vám hodně pohody a sluníčka, hned bych si šla někam lehnout na deku, k tomu meloun a super hudbu.
Tak ahoj Kulička

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 29.04.03 10:15

Ahoj těhulky!
Už jsem se nemohla dočkat až Brusinka napíše další deníček… :-) od rána nakukuju…

Martino (Brusinko) - ty tvoje sny, no to je sranda. Je pravda, že poslední dobou se mi taky často zdají a dost často jsou to depresivní věci, ale u tvých snů se dobře bavim - no mě neděsí :-) Je z nich každopádně cítit, že budeš dobrá máma a budeš se neustále strachovat o vašeho kuklínka :-)

Jak já už se těšim, až se dostanu k vám sem… no právě jsem si spočítala, že pokud to vyjde příští cyklus, tak pokud bych to zjistila v nějakém 4.týdnu, tak vy už budete zhruba v 16.,17.tém týdnu!!!! To to letí… alespoň budu moci z vás tahat informace o tom co už budete mít za sebou.

Ahojky a opatrujte sebe a svá bříška!!

snažilka Šárka (Kaitlin)

Januska
Stálice 77 příspěvků 29.04.03 10:44

Ahoj těhulinky,
předem gratuluji Verče a vítám ji, jsem taky teprve ?čerstvá? těhulka a je super, že se naše řady stále rozšiřují.

Brusinko: tvé sny jsou opravdu zážitek, mě se teda zatím o miminku vůbec nezdálo, ale pořád mám o něj velký strach (snad to s přibývajícími týdny přejde).

Já jsem dneska byla u doktora, vlastně by se spíš hodilo říct že u sestřičky, protože můj doktor má celý tento týden dovolenou. Byla jsem k ?sestřičce? pozvaná kvůli odběru krve a taky moči (vše O.K., ale té krve mi brali 4 ampule, tak jsem pak vypadala značně pobledle). No a teď to hlavní ? musím se hned pochlubit ? představte si, že jsem už dostala těhotenskou průkazku!!! Myslela jsem, že ji dostanu až později, tak kolem 10. týdne, ale omyl?.. mám z ní velkou radost. Jsem teď přesně 6 tt + 1 a termín porodu mi byl stanoven na 22.12. (ale ten se ještě určitě posune). K panu doktorovi mě pozvali hned na příští týden kvůli ultrazvuku, tak jsem zvědavá, jestli už půjde něco trošku vidět ? moc se těším.

Jak psala Gábi o knedlíku v krku, tak já zatím nic podobného nepociťuji, vůbec mi není špatně a vlastně kdybych nebyla pořád tak unavená a neměla citlivá prsa, ani bych nevěděla, že jsem těhulka (ale raději hned ťukám na dřevo ? nechci to zakřiknout).

Přeju všem krásný den a opatrujte své mini pupíčky,
 Janka.

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 29.04.03 10:52

Ahoj holky,

Gábi ? díky moc za dobrý tip na stránečky, hned jsem si to našla, zadala potřebné údaje a vytiskla a teď študýruju, co kdy a jak. Ale protože nejsem v angličtině moc sběhlá, hlavně teda v doktorských názvech, tak jsem si některé výrazy hledala ve slovníku a vyšly mně takové srandy jako : místo datum oplodnění ? datum pohnojení (což do jisté míry taky je, ne?). No nařehtala jsem se tady u toho, kolegové v práci nechápou????? .

Veru ? gratuluji, jsme na tom asi skoro úplně stejně, což je super

Brusinko ? sny má teda děsné, ale počkej po porodu, to se ti bude v prvních týdnech zdát že zaleháváš miminko, a zpocená se probudíš a zjistíš, že spokojené chrupká vedle v postýlce. Podle zkušenosti vím, že se to zdává snad všem čerstvým maminkám, já jsem nebyla vyjímkou.

Holky mám otázku, berete už nějaké ty vitamínky pro těhotné a od kdy, jak Vás ?znám? tak určitě jo. Při prvním těhotenství jsem jedla od začátku MATERNU, to snad ani nic jiného nebylo.

Mějte se a pozdravujte bříška.
Jana

janew
Stálice 87 příspěvků 29.04.03 12:16

Zdravím všechny na emimcu!
Ráda bych Vás poprosila o názor na můj „stav“. Je to trochu na delší povídání, ale zkusím to ve zkratce. Je mi 24 let, protože jsem měla zvýšené jaterní testy lékař mi zakázal brát antikoncepci na půl roku. Byli jsme docela rádi, dítě si přejeme a je to takové to „nakopnutí“.
Brala jsem 4 roky Cilest a ted je to dva měsíce co jsem ho vy:,–(ila. MS jsem měla vždy pravidelnou, sem tam o nějaký ten jeden, dva dny vychýlenou, ale nikdy jsme neměla žádné problémy. Těd jsem MS nedostala už 5 dní, a tak jsem si ráno udělala baby test, ale vyšel negativní. Myslíte si, že i přes to můžu být těhotná? Přála bych si to, ale mám trochu obavy, že je to ještš brzy potom co jsem přestala brát prášky. Nemyslíte si, že by to mohlo mít špatný vliv na mimi:-))? Nemáte některá podobnou zkušenost? Děkuji předem za Vaše názory a přeji všem krásný den.
 Jaja

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 29.04.03 12:45

Ahojky!

Zdravím a přeji méně ospalý den, než je ten můj … Chce se mi dnes tak moc spát, že asi vynechám pravidelné cvičení jógy - mám pocit, že bych usnula, sotva bych se převlékla do cvičebního a natáhla se na „neklouzavku“.

Jane: Co se týče vitamínů - baštím „PRENAVIT“ od firmy Profitness. (Zdá se mi, že na stránkách mají nějakou chybu - špatně se zobrazují .. ) U nás se dají koupit v krámu 60 tabletek stojí 149,– Kč, dají se pořídit i přes internet, ale je to dražší o poštovné. Doktorka byla s výběrem vitamínů spokojena - tak doufám, že bude spokojen i mimísek.

Legrační jsou příspěvky ohledně snů. Mě se nějak nic nezdá (kecám - frekvence tak jeden sen za 5 let). Vůbec si to nedovedu představit, že by se mi mělo v noci něco honit hlavou - musí to být moc zvláštní pocit. Někdy si kvůli absenci snů přijdu trochu neúplná, ale někde jsem četla, že se prý sny zdají každému, jen si to někdo nepamatuje - tak třebas jsem ten případ…

V sobotu u nás bylo dost hezky, takže jsem se chvilku rozložila do křesla na sluníčku - neříjemná záležitost - normálně se vydržím vyhřívat klidně celý den, teď se mi po chvilce neudělalo nejlíp a musela jsem se přesunout do stínu, odkud jsem do večera nevylezla - asi se letos vubec neopalim … Hledala jsem informace ohledně slunění, ale všude psali jen dobré rady typu „nesmí se to přehánět a musí se hodně pít“ tak nevím jak to s vystavováním pupíku na sluníčku obecně vlastně je …

Mějte se moc hezky zdraví Sýkorka

janew
Stálice 87 příspěvků 29.04.03 12:50

Děkuji za odpověd, ja papám Prenatal od Natures Bounty, tak snad to ¨je to ok.
Pěkny den
 Jane

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 29.04.03 13:25

Ahoj Sýkorko,

v poslední Betynce (květnová) je článek o slunění v těhotenství. V zá:,–(ě by bříška neměla být vystavena přímému sluníčku. Já jsem to vyřešila tak, že jsem si břicho přikryla novinama. A solárko se nedoporučuje vůbec během celého těhotenství.

Měj se moc fajn a pěkné těhotenství.

Monča 34.t.

Januska
Stálice 77 příspěvků 29.04.03 13:27

Ahoj,
já jsem otěhotněla druhý měsíc po vysazení HA a jedla jsem je téměř 10 let, taky doufám, že to nebude mít žádný špatný vliv na mimi, ale doktor mě ujistil, že určitě nebude - takže mu věřím. No a k těm testům - já bych zkusila jinou značku, s Baby testem nemám zkušenost, ale osvědčily se mi ClearView a ClearBlue. Zkus to třeba za dva dny, pokud nedostaneš MS a my ti budeme moc drže palečky. Dej vědět, jak to dopadlo.
 Janka

Januska
Stálice 77 příspěvků 29.04.03 13:34

Jani,
já baštím už asi měsíc Femibion od firmy Merc (koupila jsem si ho aktivně ještě před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná). Hledala jsem na internetu různé informace a právě Femibion mi přišel docela fajn, není to nic přehnaného, má jen více kys. listové a jinak všechny hodnoty téměř o polovinu nižší než např. u Materny. Doktorovi jsem to zatím nestačila říct, ale až se to dozví, napíšu vám jeho reakci - jestli je schvaluje, apod.
Přeju krásný den,
 Janka

janew
Stálice 87 příspěvků 29.04.03 13:48

Mockrát díky za odpověd. Na emimino už koukám dlouhou dobu a hodně si mi líbí. Připadám si jako závislák, musím tady koukat každou hoďku, jinak nejsem v klidu. Kdyby to tak věděli v praci:-)))
 Jane

janew
Stálice 87 příspěvků 29.04.03 13:49

Děkuji za odpověd.
Jane

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.04.03 13:58

Moc bych Ti prala abys byla, ale z me zkusenosti kdyz jsem vy:,–(ila HA (ne kvuli snaze otehotnet, ale to je jedno)se prvni cyklus dostavil po 43 a jednou po 58mi dnech. Na zadnou injekci jsem nechodila, pockala jsem az si telo samo srovna vlastni hodnoty. Slo vzdy jen o prvni cyklus, dalsi byly jiz po mesici. Me kamaradce se stavalo to same a otehotnela 4. mesic po vysazeni. Dlouhodobe brani by nemelo byt na prekazku.
Claudie

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 29.04.03 14:15

Ahoj Jani,
souhlasím s holkama, po vysazení HA je cyklus šíleně „rozházený“, tělo se musí dát tak 3 - 4 měsíce dohromady aby se to všechno dalo zase do normálu.
Hlavně nestresuj, pokud těhotná skutečně jsi, miminkovi to škodí.
Měj se a čekáme jak to dopadlo.
 Jana

janew
Stálice 87 příspěvků 29.04.03 14:21

Holky,
diky moc. Je to fajn, když člověk může napsat a taky se nazpět něco dovědět.
ještě jednou díky a určitě dám vedět.
 jana

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.03 14:46

Ahoj,
já zatím baštím Mamavit a pak asi přejdu na Gravital. Ten už mám vyzkoušený. Ale po těch 3měsících se vrhnu spíš na přírodní vitamínky :).
 Gábi

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 29.04.03 14:47

Ahojky všechny,

Gábi ? než mi došlo, že by jsi se nejraději prospala do 3. měsíce tak mě napadlo do třech metrů :-)))) To by jsi tedy byla obryně :-)) A kámen v žaludku a knedlík jsi měla i u Adámka?

Verčo : ať jsi OK a nejsi od nás ?odstřihnutá? :-))) A klíďo píďo choď spát v devět :-))) Taky jsem ještě nedávno chodila se slepicemi. Ne, že by to teď bylo o moc lepší, ale občas i vydržím déle :-)))

Dančo : jsou to ale komici, ti manžílci. Teď také o víkendu jak jsem šla s kamarádkou na výlet, tak jsem opakovaně dostávala instrukce ať jdu opatrně :-)))

Šárko ? už abys tu byla :-)))

Janusko : průkazka je príma co? Kus papíru a jak to potěší :-))

Jane : tak ono bude ještě hůř :-))) Už jsem slyšela od mamči, že je běžné vstávat za noc a řítit se k postýlce, zda bobís dýchá. Tak uvidíme :-)

Sýkorko : o slunění jsem také slyšela, že se má dávat pozor na přehřívání organismu, tak asi letos vyhřívání moc neužijem. A noviny na břiše mě pobavily :-)))

Vitamínky jsem si koupila Mamavit. Těžký žaludek mi myslím nedělá. Četla jsem na emimču. že někomu nesedla příliš Materna (na žaludek).

Dneska jdu na zaplácnutí trosky stoličky. Je to absolutně bezbolestný zákrok (už několik let občas výplň vypadne a zubař jí jen zaplácne :-))) takže žádná injekce nehrozí. Chytře jsem nechala průkazku doma, tak se ještě musím pro ní stavi. Ještěže to je při cestě. Ať žije skleróza. A bude hůř :-)))

Zatím páčko,
Martina

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.03 16:04

Brusinko,
právě, že u Adámka mi špatně vůbec nebylo…nebylo mi vůbec nic, jen mi rostlo bříško :) Alespoň poznám, co to je těhotenská nevolnost…jo a knedlík+ kámen jsem dneska zažehnala!!!! A hádejte čím??? ZMRZLINOU!!!! Řekla jsem si, že při nejhorším půjde ven, ale ona naopak pomohla!!! Taková terapie, ta mi bude vyhovovat :D. Jo a byla čokoládová!!!
Asi tohle těhotenství bude zmrzlivový…s Adamem jsem denně spořádala čokoládový puding z litru mléka :)
 Gábi

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 29.04.03 16:16

Jéje, pěkně jsi ho „zmrazila“. Tak ať zmrzlinová terapie funguje :-))

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 30.04.03 09:13

Ahoj, maminy!
Zatím teda hodně neoficiálně, ale možná se k vám brzo nastěhuju, teda pokud mě vezmete. Ráno mi vyšel pozitivní testík.
Jinak jsem chtěla říct švadlenkám (pokud na to už nepřišly samy), že v květnové Praktické ženě je docela hezký střih na těhu zavinovací šaty a kalhoty. A taky spoustá oblečků pro mimísky.
Zatím zůstávám u snažilek, ale držte mi tu flek :)
 Petra

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 30.04.03 09:22

Gratulaceeee!!!!!!

všechno vím a už se tu na Tebe těšíme :-)))) Hlavně žádné černé myšlenky(to říká ta prvá -))) Pěkně v pohodě a co nejdřív přišupajdi za námi!!!!
Martina

VVerca
Stálice 75 příspěvků 30.04.03 12:24

Ahoj holky,

jak jste psaly o těch snech, tak já jsem do včerejška žádný sen o svém těhotenství neměla, až dnes. Byl ale hrozný, zdálo se mi, že jsem potratila. Byl to moc nepříjemný pocit. Je vidět, že mám o mimino pořád podvědomý strach. Navíc trpím alergií na pyly, takže teď pořád smrkám, kýchám a kašlu. Protože ale na všech lécích, co mám na to doma, je napsané, že to není vhodné pro těhotné, tak nic neberu a trpím. Strašně to malé lituji, že tak s ním pořád při tom kýchání a kašlání třesu. Myslíte, že mu to nějak může ublížit?

Jinak z vitamínů beru Mamavit a brala jsem ho už před otěhotněním.

Peťulko - velká gratulace!!! Už se na Tebe těšíme a držíme místečko.

Přeji všem krásný den volna a rostoucí spokojená miminka.

Verča

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 30.04.03 12:46

Jéje, to jsem nechtěla rozšířit virus ?divoký sen? :-))) Snad se nebudou opakovat.
Myslím, že to mimískovi nevadí, to by jsi se nemohla ani smát :-))) Jenom třeba bude pak náturou ?lehce neposedné? a nevydrží v klidu :-))) To si dělám samozřejmě legraci.
Je nepříjemný, že si musíš rýmu takto ?vychutnat? Snad to brzy přejde. Příruční zavazadlo s kapesníky neustále při sobě co? :-)

Virtuální pozdrav Hanulce a ostatním, které jsou toho času doma. Ať je vám lépe a když už jste doma, tak ať se nestačíte nudit. Využijte ty volné chvíle. Nebude to nadlouho :-))

Pa Martina

VVerca
Stálice 75 příspěvků 30.04.03 12:58

Ahojky Martino,

s těma kapesníkama máš úplnou pravdu. Bez nich ani na krok. Ještě že existují papírové. V sobotu jsme byli v obchoďáku a zrovna tam měli slevu, takže jsem jich brala 10 balíků po 10 balíčcích. Připadala jsem si s tím vozíkem opravdu „jako pako“. Ale když vidím, jak mi zásoby ubývají, tak se holt nedá nic dělat.

Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.03 13:47

Ahojky holky,
moc se omlouvám, že sem za Vámi tak dlouho nebyla… ale byla sem teď čtrnáct dní doma, jelikož mi nebylo zase vůbec dobře… ale musim zaklepat.. ťuk, ťuk… co sme se přehoupli s mímem přes třetí měsíc, už je to v pohodě :o). Taky se Vám musim pochlubit, protože sme se konečně s manžílkem dočkali v minulém (13 tt) týdnu ultrazvuku a bylo to náááádherný. Máme tři krásný fotečky, kde je mimi vidět úplně celý a na jedné z nich si cucá dokonce paleček - nekecám :o). Pan doktor říkal, že se má k světu a je to pěknej čiperka.. tak mě trošku uklidnil… :o). Jo a měříme už celejch 8 cm… pěknej prd :o)))). V polovině května jdu na ty AFP testy, tak nám prosím držte palečky, ať je všechno v pořádku. Vám všem přeju podobné dojmy z prvních ultrazvuků a radím Vám vzít sebou taky taťky, protože je tenhle UTZ prý tím nejhezčím, kde je vidět celé mimi.

Jinak i já beru Mamavit, jelikož po Materně sem vytrvale zvracela a Mamavit mi nedělá nic.

Tak pa, pa berušky… pozdravujte svoje broučky v bříšku, ať pořádně rostou. Mně to moje roste pěkně, už mám nahoře něco přes dvě vyžraný kilča :o) a nemám už pomalu co na sebe :o(.

Míša

MisaSifa
Povídálka 12 příspěvků 30.04.03 13:59

Ahojky holky,
moc se omlouvám, že sem za Vámi tak dlouho nebyla… ale byla sem teď čtrnáct dní doma, jelikož mi nebylo zase vůbec dobře… ale musim zaklepat.. ťuk, ťuk… co sme se přehoupli s mímem přes třetí měsíc, už je to v pohodě :o). Taky se Vám musim pochlubit, protože sme se konečně s manžílkem dočkali v minulém (13 tt) týdnu ultrazvuku a bylo to náááádherný. Máme tři krásný fotečky, kde je mimi vidět úplně celý a na jedné z nich si cucá dokonce paleček - nekecám :o). Pan doktor říkal, že se má k světu a je to pěknej čiperka.. tak mě trošku uklidnil… :o). Jo a měříme už celejch 8 cm… pěknej prd :o)))). V polovině května jdu na ty AFP testy, tak nám prosím držte palečky, ať je všechno v pořádku. Vám všem přeju podobné dojmy z prvních ultrazvuků a radím Vám vzít sebou taky taťky, protože je tenhle UTZ prý tím nejhezčím, kde je vidět celé mimi.

Jinak i já beru Mamavit, jelikož po Materně sem vytrvale zvracela a Mamavit mi nedělá nic.

Tak pa, pa berušky… pozdravujte svoje broučky v bříšku, ať pořádně rostou. Mně to moje roste pěkně, už mám nahoře něco přes dvě vyžraný kilča :o) a nemám už pomalu co na sebe :o(.

Míša

MisaSifa
Povídálka 12 příspěvků 30.04.03 13:59

Ahojky holky,
moc se omlouvám, že sem za Vámi tak dlouho nebyla… ale byla sem teď čtrnáct dní doma, jelikož mi nebylo zase vůbec dobře… ale musim zaklepat.. ťuk, ťuk… co sme se přehoupli s mímem přes třetí měsíc, už je to v pohodě :o). Taky se Vám musim pochlubit, protože sme se konečně s manžílkem dočkali v minulém (13 tt) týdnu ultrazvuku a bylo to náááádherný. Máme tři krásný fotečky, kde je mimi vidět úplně celý a na jedné z nich si cucá dokonce paleček - nekecám :o). Pan doktor říkal, že se má k světu a je to pěknej čiperka.. tak mě trošku uklidnil… :o). Jo a měříme už celejch 8 cm… pěknej prd :o)))). V polovině května jdu na ty AFP testy, tak nám prosím držte palečky, ať je všechno v pořádku. Vám všem přeju podobné dojmy z prvních ultrazvuků a radím Vám vzít sebou taky taťky, protože je tenhle UTZ prý tím nejhezčím, kde je vidět celé mimi.

Jinak i já beru Mamavit, jelikož po Materně sem vytrvale zvracela a Mamavit mi nedělá nic.

Tak pa, pa berušky… pozdravujte svoje broučky v bříšku, ať pořádně rostou. Mně to moje roste pěkně, už mám nahoře něco přes dvě vyžraný kilča :o) a nemám už pomalu co na sebe :o(.

Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.03 20:25

Ahoj holky,

bývám tady dost často, ale ještě jsem nenapsala žádný příspěvek, tak to tedy rychle doháním. Moc ráda čtu vaše příběhy, stavy jak se právě cítíte a je mi líp, že v tom nejsem sama. Naštěstí se mi vyhly ranní nevolnosti, ale únava, troška podrážděnosti, smutku - to vše se dostavilo na 100%. Manžel říká, že se měním jak ve tváři tak v chování atd. Chtěla bych vědět, jak jste na tom se sexem. Toto téma jsem zde nenašla, nebo jsem se dívala špatně. Musím přiznat, že před početím jsem řádila o 106, ale teď je to právě naopak. Můj manžel sem tam utrousí nějakou poznámku a alespoň se kochá mými rozbujenými ňadry, které mi nezbedně vykukují ze všech podprsenek. Dá se říci, že na sex nemám vůbec chuť, ale není to z toho důvodu, že bych měla strach o to malé mimi uvnitř. Spíš od manžela uvítám hlazení po vlasech a po bříšku. No asi vám to připadá nuda, ale snad v tom nejsem sama. Co mě nepřestalo bavit je vaření (chacha - od sexu je to pravda někde jinde), ale v tom se stále vyžívám. Někde jsem četla, je chutě na mazlení a sexuální dovádění se v průběhu těhotenství vrátí, tak jsem zvědavá, jakpak s mým balónovitým bříškem budu provádět různé polohy. Asi to bude vypadat jako hroší rej v bahnité koupeli. Tak to je zatím vše. Přeji vám hlavně dobrou náladu, hodně energie, ať ti naši malí človíčci dobře rostou.
Tak pa vaše Levandule

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 02.05.03 07:59

Ahojky!

Posílám spoustu májových pozdravů a zdravím všechny dnes pracující těhulky a samozřejmě i ty, které si užívají dovču!!

První máj jsme strávili skvělým výletem do Chudenic - zámeček (v něm vyhlášená restaurace na terase), zahrada, rozhledna, jezírka, sluníčko - pohoda …
Docela jsem se pobavila - nějací recesisté měli nazdobená auta ve stylu alegorických vozů, jedno auto mělo repráky a jezdili tam po vesnicích a dotvářeli atmosféru prvomájových oslav - z amplionu řvala internacionála a podobné budovatelské písně - ze začátku jsme se lekli, co je to za songy, ale jako sranda akce to nebylo špatné.

Mám malinkou poznámku k otázce sexu. Musím přiznat, že mě s těhotenstvím absolutně opustila touha - prostě to vůbec nechci, ale když už k tomu dojde (což je s normální /trošku větší/ frekvencí než dříve), tak mám pocit, že mám mnohem intenzivnější a krásnější prožitek než před otěhotněním. Prostě po sexu netoužím, ale užiju si ho o to více. Musím přiznat, že mě ze začátku totální nechtění z mé strany hodně překvapilo (celou naši známost jsme se různě hlídali, abychom neplánovaně nepřivedli na svět pindítka a těšila jsem se že si během těhotenství užijeme uvolněného milování, a teď najednou jsem se vylekala, že to snad ani nepůjde, když se mi nechce) - ale celkově jsem spokojená - chce partner a mě se to líbi - je moc zvláštní co ten malinkatý mimísek v bříšku dokáže všechno zařídit.

Pokud mohu ještě odbočit - tak se mi v souvislosti s těhotenstvím náramně rozvinul čich - normálně jsem cítila mnohem méně vůní/pachů - teď vyloženě chvilkama objevuji, co všechno lze nosem zachytit - nevím, jestli se vám něco podobného taky nestalo??

Mějte se fajn Sýkorka

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 02.05.03 08:58

Ahoj Sýkorko,
ohledně toho čichu, je to tak i se mnou. Čich jsem měla dobrý, ale teď v těhotenství se mi vylepšil. Je to moje první těhotenství, tak všechny změny ve mně pozoruji a neberu to jako běžnou věc. Hlavně zaznamenávám vůně jídel, ty mě pronásledují na každém kroku a skoro na všechny dostanu chuť. Hned to hlásím manželovi, ten jen krčí rameny, že on NIC necítí. Stejné je to i s vůněmi různých toaletních vod apod. Dříve jsem tomu nevěnovala pozornost, teď ještě než na mě kdokoliv promluví cítím jeho vůni, nebo vůni laku na vlasy atd. Je to rozhodně zajímavé, jaké změny těhotenství přináší. Můj muž mi říká, abych hlavně byla po porodu stejná - tedy co se týče povahy, jako před početím. Tak uvidíme, copak se ze mně stane.
Hezky den Levandule

Hanulka1
Závislačka 3297 příspěvků 02.05.03 10:07

Ahoj berušky moje,
tak se vám opět hlásím. Jak se máte, berušky?
Já velice dobře, jenom se už doma tak nějak nudím. Byt už je celý uklizený včetně umytí oken. Docela se těším do práce, ale do ní můžu jít nejdřív za 14dnů.
A co vy jak se máte?
Doufám, že žádné potíže. Právě jsem si vytiskla deníčky oba dva i snažilkovský a až si to přečtu tak teprve budu reagovat.
Jo první ultazvuk už mám naplánovaný. Jdu na něj 16. 5. Tak se moc těším, ale zárověň mám kapku obavy. Však to znáte.
No nic tak já zase běžím. Myslím na vás kudy chodím. Pa pa a buďte opatrné.
Ahojky Hanka

VVerca
Stálice 75 příspěvků 02.05.03 10:37

Ahoj holky,

tak jak jste prožily první májový den? U mě byla pohodička. Po dobrém obědě jsme šli na procházku a samozřejmě jsme nezapomněli na májové políbení pod rozkvetlou třešní. Moc se mi to volno líbilo, mohlo by to tak být každý týden.

Co se týká sexu, tak cítím, že chuť je u mě trošku menší, ale když k tomu dojde, vždycky se mi to moc líbí a to je hlavní.

Vůně zatím nepociťuji. Asi je ještě brzy, podle poslední MS teprve začínám 5 tt.

Přeji všem krásný sluníčkový víkend.
Verča

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 02.05.03 11:38

Ahoj holčiny,
tak se také hlásím, bohužel z práce, ale jinak to nejde. Včerejší den jsem si prožila opravdu dobře, spala jsem až do 11 hod ( to je teď u mě naprosto normální) potom jsme jeli ke tchýni na oběd a po obědě jsme jeli na malý výlet na Mohylu míru.

No a sex a já? Prožívám to ůplně stejně jako vy holky. Před těhotenstvím to bylo téměř pořád a teď…žádná velká chuť, ale když k tomu dojde, tak je to daleko krásnější a vášnivější. Mému manželovi to teď vyhovuje, protože momentálně mu začala taková alergie, že je chudák rád, že vůbec žije.

Mám nový těhulkovský příznak a to strašnou chuť k jídlu. Doslova sežeru na co přijdu. Při mé výšce 174 cm a váze 54 kg to sice není žádná pohroma, ale jestli to tak půjde dál, tak se poslední měsíce neunesu. Další věc a pro mě dost otravná je časté chození na WC, přes den mi to nevadí, ale když vás to probudí 4 krát v noci, tak je to k zbláznění. A ještě jedna věc, nějak jsem se přestala smát. Jsem dost otrávená, nic mě nebaví, všechno mě hned rozčílí. Přitom si řeknete proč, že? Nic mně nechybí, vůbec nic mě netrápí a stejně......asi to patří k těhotenství.

Mějte se moc krásně, užijte si víkend, mimochodem zítra budu na oběd péct kačenu se zelím a s knedlíkem.....jé, já už zase hlady nevidím.

Daniela

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.03 11:42

Ahoj těhulky!
My jsme první máj strávili v ZOO. Docela mi běhal mráz po zádech, když jsem si představila, jak to tam muselo vypadat loni při záplavách…a chudinky zvířátka :( A to mi připomělo, když tu rozebíráte ten čich…ten já mám docela dobrý a obzvlášť teď, takže pobyt v pavilonu tučňáků, kde je to dost cítit rybynou, mi opravdu nedělal dobře…musela jsem jít na vzduch. Ještěže byl pavilon opic zavřený :D
Jinak na žaludek mi pomáhá, jak už jsem napsala zmrzlina a taky jíst malé porce, ale často…prostě, aby v tom žaludku něco bylo :) To nechci vidět tu váhu na konci těhotenství :D.
 Gábi

Vložit nový komentář