Brusinka - 14. týden

Těhotenství

Zdravím bříškáčky i nebříškáčky, minulý týden jsem si dělala srandu, že vezmu těhotenství ob týden a hopem a o víkendu jsem si tak přemýšlela a napadla mě dobrá ptákovina. Což se mi stává často. Ale říkala jsem si, že kdyby mi teď někdo řekl, že těhotenství nebude 9 měsíců, ale že porodím už třeba za 2 měsíce, tak by se mi to vůbec nelíbilo.

To by byla panika ? nic nachystaného uááááá. Hrůza. Je mi jasné, že v 8. měsíci se už budu těšit až Kuklínka ?vyklopím? Ale v této fázi mi dalších (+-26 týdnů) jako věčnost nepřipadá.
No mám to ale nápady co? Manžel se smál, že si to těhotenství chci vychutnat. Povíme si to ke konci, ale vždycky jsem se na tu představu bříška těšila :-))) Ale až si nebudu moct zavázat tkaničky, to bude jiná :-)))

Minulý týden se od pondělí do čtvrtka vrátily žaludeční problémy. Byla jsem chvílemi docela mrzutá. Ale v pátek zase jako když utne. To se asi Kuklínek smiloval a dopřál mi pohodovou návštěvu Pizzerie s kamarádkami.
Plánovala jsem si jak si dám pěkný proteinový nášup, ale nakonec z toho byly oblíbené špagetky.
Nějak moc nemám chuť na maso. A to jsem se až donedávna mohla po dobrém biftečku utlouct :-) Snad se to brzy změní. S takovouhle tu denní zhruba 70ti gramovu porci bílkovin budu horko těžko dohánět :-))))

Víkend jsem měla téměř podle vzoru ?Veruna?. Rozumějte, že jsem hoooodně spala :-))) V sobotu jsem vytuhla už před devátou a v neděli před desátou. A to by měla ta největší únava pomalu mizet. Pokud se nepletu. Další návaly únavy by měly přijít zase až v pokročilém stupni těhulkovství :-))
No dokud můžu, tak proč nechrupkať :-))) Jen jsem si řikala jak to mají náročné těhulky, které už jednoho prcka mají. Ale s příchodem děcka nás to ?permanentní nevyspání? asi čeká všechny :-))
Taky jsem o víkendu konečně viděla psouny. Obhlíželi jsme s manželem myčky v Průhonickém centru a při té příležitosti jsme i jukli do zvěřince. A byly tam :-)))) Jsou úžasní. Zatím jsem o nich jen slyšela. A vidět je… Dohromady jsem se tam vracela asi 3×. To byl zážitek :-)))) Manžel jen nechápavě kroutil hlavou -)

Vítám mezi námi Kostku a přeji ať AFP testy vyjdou na jedničku. Tfuj tfuj tfuj.

Mějte se všechny moc pěkně a teď zase Vy :-)

P.S. Ještě se musím přiznat. Tentokráte nebyl žádný příliš divoký sen, ale zato jsem se ve snu ?zapletla? s Jardou Duškem. Je to můj oblíbenec, ale zase až takhle ???? :-)
Pa Martina
 13tt+5

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 20.05.03 08:38

Ahoj Brusinko,

jen tu tak nakukuju mezi Vás těhulky a doufám že tu třeba chytnu nějáký ten bacílek :-)

Musím ti říct že ty máš teda fakt taky zajímavý sny :-) :-) to já jsem zase ve snech těhotná a dějou se mi fakt různě divný věci.

Přeji Vám všem ať máte krásné a pohodové těhotenství no a třeba se tu za čas objevím jako Vaše kolegyňka.

Ahoj Petra

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 20.05.03 09:01

Ahoj, holčiny!
Tak jsem se minulý týden chvástala, že mi není vůbec špatně. Ach jo. Dneska ráno jogurt málem přistál v záchodě :) Jenom jsem si říkala - tak, a už to začíná.

Včera jsem se dost vyděsila. Měla jsem totiž všechny svoje MS příznaky. Šileně mě bolela hlava a hlavně klouby. Asi to nakonec bylo tou změnou počasí. Sice jsem na to nikdy nereagovala, ale jak říká manžel, to jsem taky nebyla těhotná :) On to vůbec bere dost s nadhledem. Minulý týden, ještě než jsem šla na UTZ, jsem na něj vyzkoušela „Brusinčinu otázku“ (jestli tam to mimčo ještě je). Ironicky se zašklebil a prohlásil, že ne, protože jsem se mu nelíbila, tak si šlo hledat jiné bříško. No, nakonec, když viděl můj ksichtík, mě začal uklidňovat, že určitě jo a kde že by jinak mělo být :)

Nechala jsem si posílat z „rodiny“ emaily pro bříško, takže mi každý den chodí, o kolik naše broučátko zase povyrostlo (už by mělo mít centimetr - to je obřík, že?), co se mu nového vytváří, a taky dobré rady typu „nepijte kafe“ :)

Mějte se moc krásně!!!
Petra

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 20.05.03 09:58

Ahojky bříška a maminky,

tak se hrdě já a Koblížek můžeme zařadit mezi Vás. V pátek jsem byla na prohlídce u pana doktora, vše je v pořádku a já jsem asi v 5. týdnu - ikdyž nevím to určitě, protože to byla rychlá kontrola a skoro nic jsem se nedozvěděla. Fotečku z ultrazvuku také nemám, protože Koblížek ještě nebyl ani vidět. Byla tam pouze rozmazaná černá šmouhička. Ale byla huráááááá. Fotečku mi doktor slíbil příště, že už bude něco vidět. Zítra jsem pozvaná na odběr krve, tak se třeba od sestřičky něco dozvím. (mezi náma sestřička nijak zvlášť příjemná není - takže se možná nedovím zase nic!)

Ještě jsem se Vás holky chtěla zeptat, jak počítá Váš doktor délku těhotenství? Od poslední MS nebo od poslední MS + 14 dnů ?

Mějte se moc moc hezoučky,

Ahojky příště Evula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.03 10:12

Muzu se prosim zeptat, kolik je Ti let ?
Diky,
 A.

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.05.03 11:02

Petulko : třeba to rychle zmizí- ty nevolnosti. Asi abychom věděly, že mimísci tam jsou :-)))

Evo : počítá se to od počátku poslední MS. Nic se nepřičítá.

Martina
13+6

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 20.05.03 11:03

Tak ještě hlásím, že vlasy jsem si obarvila. Zavzpomínala jsem na studentská léta a zakoupila henu (tehdy jsme na nic jiného neměly prachy). Není to sice žádná ohnivá červeň, ale vypadá to upraveně a je to bez chemie.
Petra, 7tt+0

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 20.05.03 11:12

Ahojky!
Na této adrese si můžeš vypočítat těhotenský kalendář. Pokud ti nevadí, že je to anglicky.
 http://www.babymed.com/…cy/calendar/

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 20.05.03 11:33

Ahoj Brusinko,

jak jsem tak četla Tvůj článek dostala jsem taky chuť na špagety. S tím masem to mám obdobně. Vůbec mě nelákají uzeniny, salámy, párky atd. Jsem docela slušný masožravec, ale teď prostě nic. Asi mému miminku vyhovují mléčné výrobky, které si teď docela často kupuji v podobě vanilkového tvarohu. Únava mi taky nepolevila, usínám kolem 21. hod. a pak mě můj mužíček láskyplně dovede bezmocnou do postele. Lehnu a chrupčím až do rána, než začne řinčet budík. Už mě ani nebudí pocit jít na WC, tak spím jak šípková Růženka.
Mírně vyboulené bříško si mažu olejíčkem a marně se ptám, kde to mimčo mám, jelikož těhotenství nejde na mě poznat.
Manžel těhotenství bere střízlivě, spíš mě nutí abych se hýbala a dělala vše dokud můžu. Tak rajtuji s motykou po zahrádce, kde jsem si za:,–(ila hrášek a teď mi ho hraboš úspěšně ryje opět ven. Manžel se chichtá, jak bojuji s „větrnými mlýny“, ale ještě jsem nepřišla jak na něj!
Na léto si plánuji, jak se budu cpát hrachem a melouny, tak snad alespoň ty melouny seženu a budu je hltat a osvěžovat se!
Tak přeji vám všem sluníčko alespoň uvnitř bříšek!
Pá pá Levandule

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.05.03 13:02

Petulko : dooobře jsi na to vyzrála. Jo a nebyly problémy s přechodem z barvených vlasů (chemicky) na Hennu? Ono to asi dělá neplechu jen když je to brzy po sobě viď?

Levandule : no vidíš, teď mi to oplácíš s chutí na meloun. Taky se už nemůžu dočkat. Včera jsem potkala docela slušně červenýho melouna (tedy jen část melouna :-)) tak jsem ho povzala k nám do ledničky. Pěkně vychladila a mooooc se těšila. Ale výsledek - nebyl špatný, ale žádná sláva :-)) Zkrátka je na ně ještě brzy :-))))
S tím krtkem to je peklo. Kdyby fungovalo nějaké ekologické vyhánědlo co? Ale zničit krtka to zas néé viď , to by jsi nemohla zahubit krtečka - přiznej se :-))) Kdyžtak se ho zeptej, jestli Ti nenehá svoje kalhoty - když ho necháš na zahrádce. Krtčí se budou hodit :-))
Martina

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 20.05.03 13:25

Ahojky!
Brusinko - S tou problematičností přechodu jsem trochu počítala, ale říkala jsem si, že mi to maximálně zezelená a z toho že se rozhodně nezblázním. Ale už jsem to měla dost odrostlé a ještě jsem se před barvením nechala přistřihnout, takže nakonec to bylo v pohodě.

Jinak se musím přiznat, že mě začala pronásledovat chuť na bramborový salát se spoustou majonézy. Zatím se ovládám, ale babička slaví v sobotu sedmdesátiny a tam asi podlehnu. U bábinky bude aspoň záruka, že tomu nic není.

Mějte se krásně i v tomhle hnusném počasí!
Petra

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 20.05.03 13:29

Ahojky!

Datum porodu je možné vypočítat i zde v češtině.

Taky se vám chce tak strašně spát? Jsem dneska v kanclu sama a mám pocit, že mi za chvilku „prasknou panty“ od zívání.

Včera jsme taky chvilku hrabošili na zahrádce - snažila jsem se s rýčem vyzrát nad plevelem a musím přiznat, že po půlhodince ohýbání mimísek začal v břísku protestovat (bolelo mě) tak jsem si sedla a pozorovala jsem partnera - v té chvíli zedníka z prvobytně pospolné společnosti - můj táta dával dobré rady jak správně lepit cihly k sobě - nikoli maltou, ale hlínou (to je prý postup našich prapředků) a já jsem nabízela pomoc typu skočím pro vajíčka (není nad pohádkovou klasiku) - nakonec se snad padající plot podařilo vyspravit i tou prastarou hliněnou metodou …
Odměnou za pracovní odpoledne byli dvě večeře - první doma a druhá na návštěvě, kam jsme původně vyrazili na jednohubky a brambůrky a místo toho byla děsná mňamňa - kuřecí prsíčka namarinádovaný a poté zapečený se sýrem … můžu jíst všechno, akorát mám třeba den, kdy nemám chuť na maso a druhý, kdy po něm naopak děsně toužím …

Mějte se fajn Sýkorka

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 20.05.03 13:56

Brusinko,

Ty asi každý den snídáš vtipnou kaši a dobře děláš. Tvým poznámkám se směji pod vousy ještě teď.
S tím krťasem máš pravdu já zvířátka miluji a malému ubohému tvorečkovi přeci neublížím. Říkala jsem si, že mu budu u jeho krtince 24 hod. zpívat a tak ho kulturně vyženu. Zvolila bych nějaké nezáživné árie ať si užije. Jenomže musím zvolit praktický postup (třeba by mi poradil Přemek Podlaha - ha ha ha).
Melounová sezóna teprve začne, tento rok budu teda v módních trendech určitě IN až mi vytoste můj melounek!
Tak ahóóóój Levandule

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.05.03 14:34

Levandule : kdepaaaak, určitě nesnídám .-)) Zrovna dneska jsem nějak vstávala prdíznou hore. A brblala, že manžel když složí prádlo, tak je to tak akorát zralý na žehličku. Normálně totiž žehlička u nás téměř celoročně spí. S oblibou žehlím dlaní :-)) Jsem to ale nevděčnice. Můžu být ráda, že ho vůbec sundá či nandá na sušák :-)))
Taky mě napadlo, nějak zkusit promluvit krtkovi do duše a ukecat ho, že sousední zahrádka je určitě zajímavější. Fuj, že se nestydím, sousedům takto přát. Ale árie jsou dobrý nápad :-)

Jinak to vypadá, že chutě nastupují :-))

Jen co jsem si přečetla Petulčin příspěvek už jsem dostala chuť na bramborový salát s kapříkem. Kapříka plánuji dnes koupit a udělat přírodně, ale ale … pokud mě lenora nezklátí, možnááááá i ten smažený se salátkem bude :-))) No uvidíme. Třeba zase bude žaludek vodní a na nějaký smažáček nebude ani myšlééénka :-))

M

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.05.03 14:53

Ahoj,
neviem, ci je to od Premka ;o) ale pocula som, ze pri krtinci (ci priamo donho?) treba zapichnut do zeme palicu a na nu dat kelimok z jogurtu. Neviem ako sa to tam upevnuje, ale ten kelimok vdaka vetru trochu buchoce o tu palicu a ten randal sa krtovi nepaci a radsej odide. Ale bez zaruky ;o)))
spehujuca predsnazilka Jana

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 20.05.03 14:57

S jídlu se tedy musím samozřejmě připojit.
Brusinko děláš mi chutě a toho kapříka Ti schvaluji.
Já mám chuť na nějakou delikatesu. Mám doma brambory, tak je asi upeču v alobalu s rajčátkem, cibulkou, papričkou a asi nějakým masíčkem, ať to papá i můj manžílek. K tomu samozřejmě nějaký salát. Žehlení nenávidím!!! Jsem levák a nějak mi to prostě moc nejde. Raději budu kydat hnůj nebo celý den kopat, ale žehlička? Ne - e. Jo ještě perlička já i manžel jsme leváci, tak si říkám copak to naše dítko bude za umělce, jestli se k nám připojí nebo nás převeze a stane se pravákem. Tak, jdu si napsat lístek co koupit v obchůdku, ať na nic nezapomenu. Poslední dobou myslím jen na miminko a zapomínám např. koupit tolik životně důležitý toaletní papír!
Tak pa pa pa Levandule

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 20.05.03 15:09

Jenom jeden babsky drb k tem chutim- kdo jste maso jedly a v prvnim trimestru ho nemuzete ani citit- rika se, ze to bude holka (a s tou jsou zaroven vetsi chute na sladke), naopak pry pocaty chlapecek „nuti“ jist maminky maso v houfnem mnozstvi (a taky vice korenit a solit). Potvrdit to mohu jen na svych dvou kamaradkach- temer vegetariankach. Obe se shodly, ze od 8-12.tydne proste MUSELY najet na „steakovou“dietu a je fakt ze maji kluky. Reklamace neprijimam. :-))))
Claudie

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.03 17:07

Ahoj holky,
zdravím vás. Koukám, že tu dnes řešíte samé jídlo :o). A jestli je pravda co psala Claudie, tak čekáme dalšího chlapečka, protože mám neustálou chuť na pálivý jídla. To bude u nás doma přesila chlapů- manžel, dva kluci a ještě pes…no ale já se nedám, klidně je zpucuju všechny :o).

Brusinko: dneska jsem si na tebe vzpoměla, protože se mi zdál zvláštní sen. Byla jsem na UTZ, nejdřív na tom vnějším…a miminko na nás koukalo strašně z blízka a mělo velký oči :o). A pak mi ještě doktor udělal ještě ten vnitřní UTZ. A to jsem viděla detailně svoje sliznice…až jsme došli k děl. čípku a tam už na nás čekalo mimi, prohlíželo si co to je a aby lépe vidělo, tak vytáhlo baterku!!! Fakt výborný sen :o)))

Pa Gábi 11tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.03 18:56

Holky, buďte opatrný… na zahrádku se vám určitě chodí venčit kočky, a právě kočičími výkaly se přenáši toxoplazmóza. Pokud jste jí už někdy měly, tak jste imuní a nic se neděje, ale pokud jí dostanete poprvé s miminkem, tak je to pro mimi nebezpečné.
Nemluvě o tom, že těhule by neměla vyklízet kočičí záchody a dát pozor na syrové maso.
 Sally

boule
Kecalka 140 příspěvků 20.05.03 22:40

Když jsem čekala Ondru, tak jsem byla hrozně polívková, mlsala jsem sýry apod., maso tolik ne. Sladký ani moji oblíbenou zmrzlinku jsem tolik nemusela. Teď by to měl být podle UTZ taky kluk, na sladký jsem se v prvním trimestru nemohla ani podívat, ty polívky už mě tolik taky nebraly, zato začínám mít poslední dobou ovocný a zmrzlinový chutě. Hrozně se těším na vychlazené červné melounky a takový ananasový kompot - mňam, mňam. Zítra si asi zase koupím konzervu a celou jí zbaštím.
Chutě na maso tedy nic moc, ale s tím sladkým by to odpovídalo.
Jana (26t.+5)

Casiopea
Povídálka 36 příspěvků 21.05.03 00:41

Souhlasim se Sally,
ja cetla ze je vubec nebezpecne pro tehulku prijit do kontaktu s hlinou, samozrejme kocici vykaly, a vyhybat se ne jen syrovemu masu, ale take vsem zvirecim produktum ktere nejsou tepelne zpracovany..... viz. toxoplazmoza

pripojuji nejaky clanek kde se o tom muzete dozvedet vic, v zadnem pripade by se tahle nemoc nemela podcenovat nebo prehlizet.

http://www.chpr.szu.cz/…toxopla.html

Mejte se krasne Lenca

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 21.05.03 08:52

Ahoj, holčiny!
Tak na ten bramborový salát už se vyloženě těším! A že ho babička umí.

Zahrádka stejně jako uklízení kočičinců se dá asi vyřešit gumovýma rukavicema. Ostatně, včera jsem si to vyzkoušela v praxi, protože kóča měla průjem a nějak se nestihla nechat vyhodit na zahradu. Jinak jsem četla, že kdo má kočku, tak toxoplazmózu pravděpodobně prodělal. Ona se téměř nemusí poznat.
Samozřejmě si ale pořád myju ruce. Někdy jsou to dost komické situace. Třeba otevřu špajz, vběhne mi tam kočka, vyhodím kočku, umyju si ruce, vezmu si, co jsem chtěla, podruhé vyhodím kočku, umyju si ruce atd.

Chutě ani nevolnosti mě, naštěstí zatím netrápí (až na ten salát), ale ráno, když jsem šla do práce, vzpomněla jsem si, že za chvíli budou třešně, mňam! Akorát letos asi přijdu o svou oblíbenou zábavu, a to vyšplhat se až nahoru na vršek stromu, cpát se těma nejtmavšíma a čučet shora sousedům do zahrad.

Mějte se prííííma.
Petra, 7tt+1

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 21.05.03 11:46

Ahoj Holky,
konečně se také hlásím.Musím říct, že jsem si říkla, že tento týden ani přispívat nebudu, protože nemám s čím, ale když jsem si přečetla vaše příspěvky o jídle a zahrádce, tak prostě musím.
Já a jídlo, je to šílený, ale já teď sežeru na co přijdu. Žaludek bolí asi týden ráno, v poledne i večer, ale chuť na jídlo s tímto problémem neustala. Mám nějak větší chuť na buchty, tak si je kupuji každé ráno k snídani. Teď momentálně vedou loupáčci. Každé tři hodiny musím něco sníst jinak bych to prostě nevydržela.Ani nezmiňujte melouny, protože já o nich mluvím už asi 10 dní, mám na ně šílenou chuť, ale u nás v obchodě pořád nic. Zatím jsem nepřibrala ani kilo, tak je to dobrý, můžu jíst dál…HURÁ.
O víkendu jsem se pustila do vytrhání plevelu na záhoncích, byla tam už lebeda vysoká 50 cm. Moc se mi sice nechtělo, ale chtěla jsem si za:,–(it nějakou zeleninku, tak mě lenoch přemohl. Dělala jsem to asi 4 hodiny, holky já se potom nemohla ani hnout. Všechno mě bolelo a málem jsem nevylezla ani schody, které vedou do mé oblíbené místnosti a to do ložnice. Když jsem se tam přece jenom dohrabala, tak jsem usla a spala jsem čtaři hodiny v kuse. Taky jste pořád tak strašně unavené? Já šíleně, pořád bych jenom spala.
Taky jsem si obarvila vlasy a musím říct, že mi barva chytla daleko líp. Musím to říct, jsem prostě kočka:-)))

Pro Jarničku: ještě jednou gratuluji k těhotenství, mám velkou radost.

Tak Pa, musím jít rychle pracovat.
Daniela 9tt+5

VVerca
Stálice 75 příspěvků 21.05.03 13:15

Ahoj holky,

tak jsem včera byla poprvé v poradně. Ráno jsem vyrazila k paní doktorce už v sedm a do práce jsem přišla až v jedenáct. Byla jsem tak utahaná, že jsem šla domů dřív, natáhla jsem se a až do čtvrt na šest jsem spala jak mimino. Měla jsem strach, co budu dělat v noci, ale to jsem bez problémů taky spala. V poradně mi brali 4 zkumavky krve a nesla jsem tam moč. Pak jsem v čekárně posnídala a čekala, až přijdu na řadu na normální prohlídku. Změřili mi tlak, zvážili mě a pak mi paní doktorka měřila pánev. Když na mě vytáhla ty kleště, úplně jsem se lekla, co se bude dít. Pak mě poučila o stravování, hygieně a oblékání a vystavila mi průkazku. Strávila jsem u ní třičtvrtě hodiny a litovala jsem všechny mamky bříškatý, že kvůli mě musí tak dlouho čekat, až přijdou na řadu ony. Pak mě paní doktorka ještě poslala, abych se objednala na ultrazvuk a na genetiku.
Takže první prohlídku mám za sebou a teď už čekám jak dopadnou výsledky krve. To se dozvím až v další poradně. Trochu mám strach.

Nechci to zakřiknout, ale nevolnosti jsou na ústupu. Jen občas cítím těžko kolem žaludku, ale když něco málo sním, tak to zmizí.

S tím zahradničením jsem se trochu vylekala. Já taky pořád něco odpleveluji. Používám ale rukavice a umývám si ruce. Kočka nám na zahradu chodí, není naše, ale je moc přítulná, teď má koťata, ani nevíme kde, protože nám je ještě nepřivedla ukázat. Snažím se ji nehladit, ale když se mi otírá o nohy, tak se vlastně kontaktu s ní nevyhnu. Když jsem byla malá, u babičky jsme měli kočky a tahali jsme to celé dva měsíce prázdnin, doufám, že jsem nějakou imunitu získala. Když mi sestřička brala krev, tak říkala, že se to testuje i na nemoci, které můžu chytnout od zvířat, takže jsem dost netrpělivá, jak to dopadne.

No, to jsem toho dnes napsala. Holky, mějte se krásně, přeji vám klid, pohodu a radost z rostoucích bříšek.

Verča

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 21.05.03 13:46

Ahojky těhulinky a nahlížející snažilky,

pár dní jsem tu nebyla a koukám, že tu máme nově potvrzené těhulky Jarničku, Peťulku a Kostku, tak holky velká gratulace a pohodové těhotenství.
Já jsem vytáhla celé příbuzenstvo na výlet do Madridu, takže jsem nachodila minimálně 30 jarních kilometrů. Všechno vyšlo na jedničku, hlavně počasí, 30 stupňů - krásně teploučko. Celá rodina včetně všech španělských kamarádů byli nadšeni z mého těhotenství a prý už mám i bříško:o)
Vše probíhá hladce, pořád se cítím absolutně netěhotně a jak jsem byla dřív strašně mlsná tak ted v těhotenství je to pravý opak, sním co mi donesou a záchvaty chutě na něco se nekonají. Mimísek by podle všeho měl měřit 10 cm, to už je kus!!!

Včera jsem oznámila babičce, teda budoucí prababičce, že budeme mít miminko, no rozplakala se mi štěstím a já s ní.

Brusinko nevíš něco o Hanulce a Gabriele? Už strašně dlouho se tu neukázaly.

Mějte se krásně a opatrujte pupíky,

Amalie 13 + 5

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 21.05.03 17:34

Ahojte,

tak se opět hlásím. Dřív mi to nevyšlo, ale nemohla jsem se dočkat, až budu moct sednout doma k počítači a podělit se o své pondělní zážitky.
Sice odbočím od tématu s jídlem a zahradničením, ale nějak si to nemůžu nechat sama pro sebe.

V pondělí jsme se vypravili na první ultrazvuk. Teda holky, já nevím, k čemu bych ten zážitek přirovnala. Na jednu stranu jsem se hrozně moc těšila, ale na tu druhou jsem se bála, aby bylo všechno v pořádku.

Pan doktor teda zrovna nejpříjemnější nebyl, vlastně dělal jako bychom tam ani nebyli. Chvíli koukal na monitor a nemluvil. Docela jsem se bála, co z něj pak vypadne. Jediné, co mě v tu chvíli uklidňovalo, bylo vlastně e-mimčo, protože tady jsem si už několikrát přečetla, že ti páni doktoři toho moc nenamluví a jsou někdy opravdu věcní. Tak ten náš tuhle teorii naprosto potvrdil. Asi po minutě, ale mně to připadalo jako celá věčnost (a co teprve „taťkovi“, který e-mimino nečte), začal diktovat sestřičce a já se uklidnila.

Když začal mluvit, odvážila jsem se kouknout, jestli neuvidím na monitor a představte si - to naše lajčátko si tam plavalo v takovým šišatým vajíčku a dokonce bylo vidět, jak mu tluče srdíčko. Vypadalo jako taková malá světlá tečka, která se zvětšovala a zmenšovala. A kdybyste viděli „taťku“, koukal na monitor, ani nedutal, nemrkal a chvilkama jsem měla strach, jestli nezapomíná i dýchat. Takže všem doporučuju vzít budoucí tatínky na ultrazvuk s sebou, opravdu to stojí za to. Ale radši jim během vyšetření připomeňte: výdech - nádech - výdech - …

Ke svému doktorovi jdu příští týden a jak mi slíbila sestřička od UTZ, která byla mimochodem moc příjemná a hodná, už bych měla dostat i průkazku.

Teda, další román, co? Já asi neumím psát krátce, radši končím.
Mějte se všechny krásně, buďte na sebe i na drobečky v bříšku opatrné a zase někdy na počtenou:-))

Lajka (podle UTZ 8tt+4)

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 21.05.03 19:13

Ahojky těhulinky, já k Vám jen tak nakukuju, ale doufám, že se brzy zadaří a já pořídím Tomáškovi nějakého brášku, nebo raději sestřičku.
Ale teď proč k Vám píšu. Včera jsem něco hledala na internetu a narazila jsem na vysvětlení zkratek, které jsou většinou uvedeny na obrázcích z UTZ. Já do teď vůbec netušila, co to všechno znamená. Možná, že vy jste chytřejší a víte to, ale kdyby ne, tak tady je pár zkratek, které by se vám mohly hodit.

CRL - je vzdálenost mezi vrcholem hlavičky a zadečkem plodu

BPD - je vzdálenost mezi temenními kostmi hlavičky

HC - je obvod hlavičky

AC - je obvod bříška

FL - je délka stehenní kosti

Doufám, že se Vám to bude hodit, alespoň porozumíte svému krásnému obrázku. Všem držím moc palečky aby vše probíhalo tak jak má a držte nám všem od Montičky z deníčku palečky, abychom se brzy zabydlely u vás. Petra

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 21.05.03 19:33

Ahoj Pusinko,

nad Tvým příspěvkem jsem zajásala, hned jsem o něco moudřejší. Jenom mi tam zatím chyběla jedna zkratka. Nevíš náhodou, co znamená ASP+? Už jsem to hledala, ale nemůžu to zatím nikde najít. Nebo mi prosím poraď, kterým směrem se mám pídit.

Mockrát děkuju a Tobě i ostatním snažilkám moc držím palce, abyste mohly co nejdřív sbalit kufry a začít se stěhovat sem.

Lajka

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 21.05.03 20:46

Tak jsem zjistila ještě tu zkratku ASP+ - to znamená - akce srdeční přítomna.
Mějte se Petra

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 22.05.03 08:42

Ahojky!

nevím jestli čtete ostatní deníčky - nakoukla jsem ke snažilkám - Maky tam vystavila zajímavou adresu www.porodnice.com. Koukala jsem tam - kromě jiného tam uvádějí v sekci „výživa v těhotenství“ hodnotové tabulky vitamínů. vláknin apod. v jednotlivých potravinách - opět jsem si rozšířila obzory.

Jinak k proběhlé diskusi o kapříkách s bramborovým salátem - jsem včera byla nakupovat v Delvitě a neomylně jsem zamířila k sekci ryb - tak kapra neměli - spokojila jsem se s makrelama - na másle a kmíně jsme si je doma udělali - pošušňáníčko, ale kapr je kapr - asi vystojím frontu v rybárně …

mějte se fajn Sýkorka 14tt+3
(dnes jsem opět ulejvačka - jdu obíhat další doktory a cestou chci zajít k holiči zastříhnout konečky o nějakých těch 15-20 cm docela mi vlasy padají …)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 22.05.03 09:32

Ahojky,

zdravím při čtvrtku.
Už se nám ten týden chýlí ke konci . Taky se určitě těšíte na víkend:-)))
Jak jsme tu debatovaly o kapříkovi tak jsem ho skutečně i obalila a předevčírem jsme měli téměř vánoce. Tedy bez bramborového salátu. Do toho se mi už moc nechtělo :-))
Zjistila jsem, že začínám mít chutě, které bych nazvala ?příkladnostní? Dost blbý výraz. Jiný mě ale nenapadá :-))) Zkrátka ani bych na něco konkrétního chuť neměla, ale v momentě, kdy se o něčem začne mluvit, tak na to taky dostanu nutkavou chuť :-))) Není to samozřejmě u každého jídla, ale stává se mi to :-))

Verčo : ať Ti uteče to netrpělivé očekávání výsledků krevního rozboru. Určitě bude všechno OK :-))
Taky jsem pořád víc spací. Přestože by měla únava ustupovat, stále je ideální 8 hodin spánku, ne-li více.

Amálko : bohužel nic o holčinách nevím. Doufám, že jsou v pořádku.
Koukám, že jsi pěkný turista. Až se skoro stydím :-))) Chodím stále, ale snížila jsem dávky. Taky díky tomu, že jak mám zakázáno chodit sama :-)))) tak jdu většinou s Robertem, nebo na chatě s našima a to jsou takové ty vycházky kolem 10 km :-))) Ale to nevadí. Nejsem tu přeci od nějakého trhání kilometrů :-)) Ale mám pocit, že se malinko víc zadýchám než dřív. A to je přitom Kuklín ještě pidižvík :-))) CO teprve to funění s melounem :-))) Teď nemyslím s melounem v předních tlapách, ale jako s bříškem. Ale na meloun v předních se taky moooc těším. A zase to žrádlo. Jsem hrozná :-))))

Lajko : to aby se člověk připravil i na nepříjemný doktory co? Ještě, že jsem informovaný z e-mimča :-))) Úplně jsem si představovala Tvého ?nedutajícího? manžela :-)))
A romány jsou vítány :-))) Už se taky moc těším na první ultrazvuk. Ještě si chvíli počkám (11 dní :-))), ale už se mi to krátí. Třeba si pak taky budu připadat více ?těhotná?. Přesně jak píše amálka, člověk ještě moc pupík nemá, tak mu to ani nepřijde. Pohyby ještě také nějakou dobu v nedohlednu :-)))

Pusinko, Claudie, Casiopeo : díky díky za rady :-)))) Přeji úspěšné snažení a pěkně nás bombardujte babskými i vědečtějším radami :-)

Sýkorko : souhlasím s Tvou chválou kapříků. Kdepak, vánoce si musíme dělat častěji :-))

Zatím páček
Martina 13+7

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.03 11:23

Ahojky holk, píšu jako anonym, ale jsem to já Hanulka. Od 2. 6. se k vám opět připojuji a už se na to moc těším. Pak vám popíšu můj první zážitek z ultrazvuku. Byla jsem na něm 16.5. A je to super. Drobeček měřil 57mm, ale teď už to bude víc. Tak zatím opatrujte se. Stále vás sleduji i když nepíšu. Pa pa Hanulka

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 22.05.03 12:35

Ahoj holky,
Píšu sem k Brusince do deníčku, i když jsem již 14 dnů nepatřím? . Nechci sem zanášet smutnou náladu, ale musím se rozloučit.

Stalo se to, co bych žádné z Vás nepřála ani ve snu. Jednou ráno ? bylo to na konci 7. týdne, jsem se vzbudila a už to jelo ???.. . Hned jsme jeli do nemocnice, tam mi udělali UTZ a řekli že v děloze již nic není ?.. . Což jsem předpokládala, všechno ?vyšlo? ještě doma.
Podle krevních rozborů jsem však měla v krvi stále vysokou hladinu těhotenského hormonu. A tak se báli, jestli to není mimoděložní těhotenství. Během třídenní hospitalizace mi udělali kyretáž (výškrab) dělohy a na další snaženíčko máme myslet až 3 ? 6 měsíce. Bylo to něco hrozného. Nebolelo to až tak fyzicky ? trošku silnější krvácení ? ale psychicky to byla hrůza!
A to se stalo zrovna v den, kdy jsem měla jít na UTZ a už mělo být vidět i srdíčko.

Týden jsem si pak poležela doma, potom mi další týden trvalo, než jsem vůbec otevřela tyto stránky, ale teď už je to snad všechno za náma a jsem s tím již smířená.

Teď s odstupem to beru, tak jak to je, mimískovi se v bříšku prostě něco nelíbilo, nebo nebyl on v pořádku - příroda to holt tak zařídila. Naštěstí to bylo ještě v začátku, důvod proč se to stalo mi v nemocnici neřekli, jsem prý zdravá, první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, někdy se to tak prý stane. Ale za nějaký čas snad mohu otěhotnět znovu. To doufám !!

A ještě promiňte mi to, že jsem Vám sem tak ?vlezla?, ale musela jsem se rozloučit.
A přestupuju k Montičce, i když aktivní snažilka budu až za 3 měsíce.

Ještě jednou se omlouvám ale bude líp !!!

Ahojky a držte se a hlídejte si své nejvzácnější pokládky.

Jana

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.05.03 12:42

Je mi to moc líto, po tváři mi tečou slzi:(
Posílám obrovské pohlazení po dušičce a přeji spoustu sil, ať se zase brzo usmíváš na svět.
Pá Montička

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 22.05.03 12:49

Ahoj Jani, se slzama v očích ti přeju hodně štěstí do budoucna a držím palce. Moc moc moc.
Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 22.05.03 13:35

Jani, je to moc smutný. Ale je vidět, že jsi statečná holka a nenecháš se zlomit momentální nepřízní osudu. A to je moc důležité. Nesmí se ztrácet naděje !!! Jsem přesvědčená, že příští mimísek se pěkně zabydlí a počká si 9 měsíců.
Přeji Ti moc moc síly aby jsi se poprala s úplně všema černýma myšlenkama, trpělivosti - aby těch pár měsíců nesnažení uteklo jako voda a hlavně neztrácet víru. Všechno bude zase dobré.
A vůbec se neomlouvej. Jsme tu na veselé i smutné povídání přeci !!!!
Drž se!!!!

Martina

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.05.03 13:59

Jani, to je smutné. Přeji ti hodně síly a štěstí v dalším životě.

Přijď určitě co nejdříve mezi nás snažilky, a spolu to určitě zvládneme.

Jitka

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 22.05.03 14:22

Janičko,

nemáš proč se omlouvat, jsme tu všichni na jedné lodi a když je někomu smutno nebo se něco stane, tak i to sem patří. Je mi to hrozně moc líto a strašně moc bych si přála, aby si nové těhotenství oznamovala co nejdřív, uvidíš, že ty tři měsíce utečou a miminko bude brzičko.
Drž se.

Amalie

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 22.05.03 14:29

ahoj Jani
moc mě to mrzí,ale uvidíš ,že ty tři měsíce utečou jak nic . Myslím,že od toho nás máš,aby si si mohla vylít srdíčko.
posílám pohlazení

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 22.05.03 14:47

Je mi z toho tak smutno, že se pomalu slzičky derou ven - musíš být úžasně silná osobnost - já bych se myslím sesypala. Držím palečky a do přištího těhotenství přeju samé krásné a radostné chvíle!

Sýkorka

janew
Stálice 87 příspěvků 22.05.03 15:03

Jani,
je mi to moc líto, ale jde vidět, že jsi silná, a že to zvladáš na jedničku. Držím pěsti pro štěstí, uvidíš, všechno dobře dopadne.
Hodně štěstička do dalšího snaženíčka:)
 Jane

VVerca
Stálice 75 příspěvků 22.05.03 15:06

Ahoj Jani,
je to strašně smutné, co se stalo. Když jsem to četla, brečela jsem jak želva. Přeji Ti, aby to další miminko, které určitě přijde, bylo zdravé a vydrželo Ti v bříšku celých 9 měsíců.
 Verča

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 22.05.03 15:07

Janičko, nevím co říct. Člověku prostě v takových situacích chybí slova a chtělo by se mu křičet něco o nespravedlnosti.
Posílám pofoukání na bolavou dušičku a přeju ti, aby čas rychle utíkal a ty jsi byla za chvilku zase těhulka.
 Petra

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 22.05.03 17:25

Ahoj těhulinky,

pořád musím myslet na Janu, je to moc smutný, ale co se dá dělat, někdy se zkrátka asi miminku uvnitř zůstat nechce a asi ví proč.

Jinak já jsem se definitivně rozhodla pro změnu doktora. Opravdu mám pocit, že to nebylo ono, vlastně mě ani nikdy kromě ultrazvuku pořádně nevyšetřil a jakýkoliv dotaz co jsem měla odbyl mávnutím rukou. Taky byl dost drahý, za každou návštěvu 300,– korun a za nějakou vstupní těhotenskou prohlídku 800,– korun. Myslela jsem, že mi třeba něco řekne o výživě a tak a nic, jen odebral krev, vybral peníze a hotovo. Tak uvidím. Zítra jdu k nové paní doktorce, tak se na všechno vyptám. Hlavně na bolení břicha, to nepřestává a když si jen mírně zatlačím na podbříšek tak to dost bolí, což mi nepřijde normální.

Jména pro miminko jsou už asi vybraná, holčička Amalie a chlapeček Honzík. Jméno pro kluka si vybral přítel, váže se k tomu docela smutný příběh jeho nejlepšího kamaráda, který se minulý týden zabil. Nejdřív jsem z toho měla trošku obavy, ale vím, že mu na tom hrozně záleží a tak budeme mít Honzíčka. Snad ten smutek přejde a jestli to bude chlapeček, bude nám ho aspoň tím jménem připomínat.

Tak koukám, že má ten příspěvek taky nějaký smutný tón, tak snad bude zítra líp.

Amalie 13+6

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 22.05.03 20:43

Ahojky těhulinky,

moc, moc vás zdravím po delší nepřítomnosti. Ikdyž jsem nepřispívala, byla jsem stále s váma a četla všechno nové, co jste o sobě a miminkách napsaly.

Měla jsem od začátku května docela nabyté dny. Bylo krásné teplé počasí a to my s malým nejsme vůbec doma a užíváme si sluníčka u babičky na vesnici na čerstvém vzduchu. Navíc jsme měli, jako většina z vás prodloužené víkendy, škola měla prázdniny, takže jsem opravdu nenašla čas přispět. Taky jsme slavili Zdendovi narozeniny a zorganizovat oslavu tak aby se mu to líbilo co nejvíc, dalo práci. Co by jsme pro ty prcky neudělaly že? :0)
Byla jsem taky na vyšetření srdíčka, jak jsem vám psala. Nakonec jsme byli v Brně na UTZ ve 12. týdnu. No a musím vám napsat, že prozatím byl pan doktor spokojený. Srdíčko mělo všechno, co musí mít. To byla úleva ale jak si oddychl přítelíček, bych vám přála vidět. Musím ho nakonec vždycky podržet já, protože on všechno hrozně moc prožívá :0), je jemně řečeno posera, je to zkrátka chlap :0)

A abych to tak všechno shrnula za tu dobu, co jsem se mezi vás nezapojila, je mi dobře, špatně mi bylo hodně málo za těch 12. týdnů, taky jak psala myslím Amálie, zatím se cítím netěhotně :0) A ještě se musím pochlubit, že miminko jsem teď viděla na UTZ 3× a je to fešák a nebo fešanda ? :0)

Ikdyž pozdě ale přece :0) musím přivítat všechny nové těhulinky:0) Ať je vaše těhotenství krásné a miminka ještě krásnější a to přeju i déle přítomným maminám, platí to pro vás všechny, hrozně moc vám to přeju :0)

Jane: Moc dobře vím, jak bolí ztráta miminka. A proto buď silná a to ty určitě si a připravuj se na další úspěšné tuleníčko. Tři měsíce utečou jako voda a vy můžete pokračovat v započaté práci, tak mi to řekla moje paní doktorka. Měj se krásně a nebuď smutná, bolavá dušička teď potřebuje pouze čas a věř mi, že čas je, jak se říká nejlepší lék.

Budu pomalu končit, mějte se moc krásně, opatrujte sebe i bříška a nezapomeňte je pořádně vykrmovat ať rychle rostou :0) a tloustnou :0)

pa gabriella

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 22.05.03 20:50

omlouvám se, zapoměla jsem k podpisu přidat miminko, teď by mě asi pěkně nakoplo, kdyby už na to mělo tu správnou sílu :0)

ahojky gabriella 13t

P.S. ještě se vás holky zeptám, co znamená 13tt+5, nevím jak to počítáte. Stydím se a jsem červená. Děkuji

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.03 21:25

13tt+5 znamená, že dotyčná těhulka má za sebou 13 týdnů a 5 dní těhotenství. Což znamená, že je ve 14 tt.
Mě to takhle píšou i do těhu průkazky.
Gábi 10tt+6 (alias 11tt)

Ijanka
Povídálka 38 příspěvků 23.05.03 08:11

Ahojky Jani, já jsem sem zavítala jenom náhodou, jinak spíš pročítám než přispívám u Montičky, je mi moc líto, co se ti stalo. Mxslím, že si to zvládla na jedničku s hvězdičkou, mě by to asi trvalo podstatně déle. Takže se teď budeme snažit spolu a uvidíš, že nám to oběma brzy výjde. Hezký víkend plný sluníčka a dobré nálady Iva

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 23.05.03 09:03

Jani ? je mi to líto. Určitě to moc bolí ale věř že čas všechno zahojí a bude zase dobře. Tři měsíce utečou jako voda, věř mi vím co říkám. Možná ukápne ještě i nějaká slzička, to když začnou pracovat vzpomínky, ale další miminko všechny rány zacelí. Určitě se brzy dočkáte vytouženého přání. Maky

Chtěla jsem vás pozvat na srazík ve středu 28.5. od 16 hodin tradičně v koblížkárně na Václaváku.

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 23.05.03 09:56

Ahoj holky,
zdravím vás při pátku. Konečně! Venku svítí sluníčko a je mi hned veseleji. Ten déšť nic moc, stále mě uspával. Jak tak pročítám vaše dopisky, zjišťuji, že každý lékař má svoji metodu vyšetření atd. Já si tady vždycky něco přečtu, jak probíhá vyšetření u vás a mě nakonec čeká úplně něco jiného.
Musím potvrdit, jak píšou, že se teď cítím velmi dobře, vše se uklidnilo a já začínám být plná elánu a energie. Sice ten spánek je u mně ve větší míře, ale jinak jsem na tom dobře. Co vaše pleť a vlasy? Mě se docela obličej vylepšil, nemám pokožku tak mastnou a nedělají se mi pupínky jak dřív. Vlasy mám asi stále stejné.
Po neděli jdu na EKG se srdcem, mám od mala šelest, ale nikdy jsem žádná omezení nepotřebovala, tak doufám, že to dopadne dobře. Jsem ze všeho dost nervózní, nikdy jsem po doktorech nechodila a teď to nebere konce a hlavně to čekání na výsledky.
No, přes sobotu, neděli budu s manželem na stavbě. Včera jsem si naložila masíčko, tak ho budu grilovat. A nesmím zapomenout, že budu bojovat s tím milovaným krtkem.
Vám přeji mnoho sil, pozitivní nálady, úsměv na tváři a spokojené pupíčky!
Pa vaše Levandule + miminko 16t

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 23.05.03 11:26

Milá Jani,
je mi moc líto co se Ti přihodili. Je to strašné, já si to zažila také a tak vím jak se teď asi cítíš. Neboj se nic, ono to vážně přebolí, protože musí. Znovu jsem otěhotněla velmi brzy(trvalo to 2 měsíce), tak se neboj, uvidíš, že se vám to zase podaří. Vydržte ty 3 měsíce, to úplně stačí a potom se na to vrhněte.
Držím Vám moc palečky.
Pa Daniela

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »