Brusinka - 18. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky i netěhulky, To jsme se, ale minulý týden pěkně ?rozmnožily? co? To je príma. Kéž by se další snažilky očárkovávaly a mohly si balit kufříky a stěhovat se.

Tento týden začal, co se teplot týče, docela slibně. Dokonce jsem se z neděle na pondělí probudila chladem a musela se obléci a přihodit larisu. Pouhé ?holé? povlečení nestačilo :-)
Po těch tropických nocích to byla docela příjemná změna.

Tento týden bude lehce ve znamení ?neočekávání? telefonátu s výsledkem AFP testů. Prý kdyby bylo něco v nepořádku, do týdne se ozvou. Snad ne :-))
Minulý pátek jsem také byla na glykemické křivce. Celá procedura nijak nepříjemná nebyla. Nevadilo mi vypít ten půllitru sladké tekutiny. Sice žádná bašta to není, ale představila jsem si jak chutná Melasa a hned se mi pilo lépe.
Ohledně té melasy ? koupila jsem si jí, že budu stráááášně zdravá. Obsahuje velké množství železa ? což je pro bříškonosky to pravé ořechové. Ale ta chuť - uaaaa. Dost hrozný. Zatím jsem ji do sebe dostala asi 3× a myslím, že půlkilové balení mi vystačí do konce těhotenství :-)) Je to hodně hořký. Rozmíchané s teplým čajem to ještě jakžtakž lze do sebe vpravit, ale je to bída :-)

Taky bychom se měly cpát pohankou. Má v sobě hodně rutinu, který je vynikající proti ?křečkovým? žílám. Vůbec se všeobecně ženám pohanka doporučuje. A když se připraví na způsob rizota ? tak je výborná.
Ono je to všechno v podstatě o zvyku. Občas manželovi podsunu nějaký ten experiment ze zrní a moc neprská. Ale kdybych začala vařit pouze makrobiotiku, určitě bych nepochodila :-)))

Taky se musím pochlubit, jak pěkně vykrmujeme Verunu. Už má lehce přes 500 g. Jsem zvědavá až se Kuklínek narodí, kam až to dotáhne .-)))
Manžel se mi směje, že pak začnu Verunu zanedbávat :-)
Určitě bude mímouš středem vesmíru, ale šacuji se, že budu vnímat a brát zřetel i na manžela a Verunu :-))

Když jsem minulý týden četla příspěvek o narození malé Valušky a popis porodu od Zuzčinýho manžela, napadlo mě, jestli třeba nakonec manžel přeci jen necouvne. Doma jsem to totiž převyprávěla, aby věděl do čeho jde.
Nezaváhal ani na okamžik, prý tam se mnou půjde. Jak jsem se dozvěděla, v Podolí jsou prý pro přítomné tatínky vyhrazeny pouhé 2 boxy a může se stát, že tatínka odlifrují pryč. Asi je to v malém množství případů, ale stát se může. Je to dobré vědět.
Myslím, že bych z toho přepadlá nebyla, protože původně jsem vůbec nepočítala a ani nijak extrémně netoužila po přítomnosti manžela.
Ale nyní, když manžel k porodu chce mi to proti mysli samozřejmě není .-)

Kopanečky se ještě neozývají, žádná ?motýlí křídla? nepociťuji. Ale čas od času se mi bříško dole vyboulí. Vyboulenina se objeví někdy na jedné straně, někdy uprostřed a vejde se zhruba do dlaně. Původně jsem si myslela (dělo se tak zprvu spíše po ránu), že se jedná pouze o nadýmací záležitosti. Ale na rodince v diskuzi mně Zuzika popisovala stejný ?boulový? proces, který měla také okolo 16tt a když se ptala doktora, zda se nejedná o tvrdnutí bříška, tak se zasmál, že to je mimouš.
No nevím. Je to možná mimouš i prdíci zároveň. Ten se tedy má, může si dělat perličkovou koupel :-))) Úplně slyším manžela jak se mi směje, že se tu bavím ?o prdu?. Tak se omlouvám, pokud jsem vás pohoršila. Ale věřím, že určitě ne :-)))

O víkendu jsem navštívila rodiče na chatce a pěkně jsem si lenošila. Dali jsme jen v sobotu lehkou procházku. Chata je v lese a žádnou zahrádku nemáme a s krtkem a plevelem tedy nemusíme bojovat. Tu trochu trávníku obstará tatínek a s mamkou můžeme lenošit :-))

Přeji pohodový týden.

Bříškům zdar a vysokým teplotám zmar!!!

Pa

Martina
17tt+5

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 17.06.03 08:13

Ahoj holky,

moc vás všechny zdravím a věřím, že jste všechny v pořádku a hlavně v pohodě.

Já jsem začala 20. týden, jak psala Brusinka, taky zatím žádné pohyby necítím a když se teda něco hýbe, tak jsou to taky spíš větry a větříky. Bříško už mi pomalinku leze, nosím pohodlné šaty. Co se týče kil, tak jsem +3.
Přes víkend jsem celá otekla, nohy, ruce i obličej jsem měla jak balóny. Nakonec jsem zjistila, že jsem málo pila. Hned jsem to dohnala a už jsem zase jak mám být -žádná ropucha. Žádné významné chutě taky nemám, kéž by mi to vydrželo! Teda kuchtím o 106, ale noční výlety k lednici naštěstí nemám.
Co se týče různých vyšetření, tak jsem byla se srdcem, protože mám šelest. Zatím je vše v pořádku.
Pleť mám stále pěknou a lepší než dřív, jen na bradě mi vyrostl roh nebo paroh, tak vypadám, jako kdybych ryla čumákem po chodníku.
Ještě k těmto stránkám. Jsem moc ráda, že jsou a ráda čtu vaše příspěvky a stavy, jak se právě cítíte. Člověku je hned veseleji, že nechodí s bubínkem po světě sám!
Přeji vám moc hezký týden
Pa Levandule

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 17.06.03 08:39

Ahojky!

Včera jsme byli na Langoš-party - langoše byli výborný, ale to kynuté těsto nijak neudělalo dobře mému žaludku - snědla jsem 1 velký a 1 malý langoš (to mi nepřijde až toilk) pak jsem se nafoukla a ještě dnes ráno jsem ten tlak v břiše cítila - nic moc - pokud se chystáte na baštění dobrůtek z kynutého těsta, tak doporučuji hodně malé množství - já si už budu dávat pozor …

Jinak se o víkendu chystáme na svatbu partnerova bratrance - takže jsme ve víru nákupů darů (chystáme se koupit nějakou obzvlášť kvalitní cihlu coby počátek jejich vysněného baráčku - zatím nemají ani pozemek …) Pak shaníme novou košili pro partnera - na to se moc těším na rozdíl od něj (nakupování nedůležitých věcí ho vůbec nebaví) a já jsem zjistila, že to skvělé tričko, co jsem si před 14 dny koupila, že jako bude to pravé ořechové je sice pořád moc hezké, ale už trochu malé (mám na břiše vystouplé mateřské znaménko, které teď vystupuje mnohem více než normálně a dokonce se někdy vyboulí i skrz tričko a to vypadá fakt blbě - ach jo - tak nevím jestli seženu ještě nějaké jiné (větší) nebo jestli vyrazím v těhušatech - jenže ty jsou bílé s černýma kytkama, tak mám zas strach abych tou barvou nekonkurovala nevěstě …

O víkendu jsme se byli podívat u známých na koťátka - mají dvě černé naprosto úžasné kuličky - mohla bych si s nima hrát celý den - jsou ještě hodně malinkatý - začínali se učit chodit - vždycky zvedli tlapičku a jakoby váhavě ji strkali pod sebe - jako by přemýšleli jestli se to tak dělá nebo ne … tak jsem si říkala, jaký to bude pěkný, až budeme mít naše uzlíčky a budeme sledovat jak poznávají nástrahy světa.

Chtěla jsem se chtěla zeptat, jestli si mažete a masírujete bříška - někde jsem četla, že se s tím má začít od 4. měsíce a že je potom menší pravděpodobnost strijí - já jsem zjistila, že jsem nějaká líná a kromě klasického tělového mléka občas po koupání nic výraznějšího nepoužívám - i když to masírování jsem trochu podle návodu vyzkoušela a myslím, že to nedělám dobře - tak jestli byste neporadili.

Přeji hezký den
Sýkorka 18tt+1

Lucus
Povídálka 22 příspěvků 17.06.03 10:04

Ahoj holky,
chtěla bych reagovat na dotaz jestli se už něčím mažeme? Tak já sem začala už před měsícem. V lékárně jsme zakoupila Bonal a mažu břicho, prsa a zadek.
Jinak Brusinko: držím palečka, ať AFP testy vyjdou dobře!!!
Já jdu v pátek na ten ultrazvuk na genetiku, tak se „modlím“ , aby bylo vše v pořádku.
Taky sem Vám holky chtěla napsat, že jsem se objednala na cvičení, stojí to 580,–Kč a je to jednou týdně hodina a půl.Začínáme příští středu, tak se zvědavá, co nás čeká, ale po zkušenostech kamarádek jim předporodní kurzy+ cvičení pomohly.
Pohyby mimíska cítím už od 16.týdne ( dost brzo ), ale můžu Vám říct, že mám někdy pěkné nervy.Stane se, že mimčo se nechce zrovna hýbat a já pak plaším, že není něco v pořádku.Bylo mi řečeno, že je normální, když v tomhle stadiu těhotenství necítím pohyby přesně každý den, ale co je to naplat, stejně sem potom vyplašená.A když si pak večer doma lehnu na gauč a mimísek se pohne - pěkně mě kopne, tak sem šťastná jako blecha.Proto se holky nenervujte jako já a budete v pohodě.
Mějte se krásně a pozdravujte bříška.Lucka

Lucus
Povídálka 22 příspěvků 17.06.03 10:04

Jestě jednou já, vždycky zapomenu.Lucka 23 tt.

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 17.06.03 10:34

ahoj holky s bříškem i bez :o)
tak se nám aspoň mírně ochladilo - už bylo na čase.
Prodloužený víkend jsem si chtěla užívat a opět jsem si užívala hlavně pelíšku. Doufám, že jakmile se překulí třetí měsíc, tak mi bude lépe :o) Nerada bych proležela celých 9 měsíců.
Mám potíže se zažíváním, taky s alergií… ráda teď nahrazuji jídlo vitamínkama, ale na většinu z nich jsem alergická, tak doufám, že Materna mi aspoň částečně pomůže vynahradit to, co nemůžu jíst. Taky se už dopředu trošku bojím, jak budu zvládat porod (já vím, nestahuj kalhoty, dokud je brod daleko), ale mám astma a mám už teď problém to udýchat… až budu nosit o pár kilo více, bude to horší a ten záběr u porodu si nedokážu představit. No co, v nejhorším to zvládneme císařem :o)
Včera jsem byla nakupovat - chystáme se příští týden na dovolenou do Tater a já zjistila, že v šusťácích už chodit nemůžu, že mě moc tlačí guma na bříško. Tak jsem si koupila sportovní bokovky :o)

Brusinka: držím palečky, ať Ti testy vyjdou krásně :o)
Rizoto z pohanky?? Jen zeleninové anebo i s masem? Nikdy jsem to nejedla, třeba bych to zkusila.

Sykorka: špatně Ti mohlo být i z toho, že langoše jsou dost mastné… takže mastné a ještě kynuté, dobře, že díky Tobě vím, čemu se vyhýbat. A svatba - nelámej si hlavu, klidně si vezmi ty bílé s černýma kytičkama :o)

mazání: protože jsem se při prvních dvou těhotenstvích nemazala vůbec (nebyla taková osvěta jako teď), hlavně u druhého mi asi v sedmém měsíci spadlo najednou břicho a už dole zůstalo, měla jsem pořádné praskliny, hlavně kolem pupíku, tak teď mažu od samého začátku. Zatím jen tělovým mlékem. A pro jistotu celé tělo.

Mějte se krásně a pohlaďte bříška :o)

Andulka
7t

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 17.06.03 11:14

Ahojky,

Levandule ? koukám, že si nemůžeš vybrat, jestli ropucha nebo divočák. Brada se Ti snad brzy zahojí a budeš zase kočulka :-))
Ještě s těmi otoky, na emimču kdysi některá těhulka radila, že při ?přílišném? pití také může docházet k otokům. Tak nevím nakolik je to směrodatné.
Doma ještě nastuduji v chytré knize ?Zdravé těhotentství ? přirozený porod? něco proti otokům. Tuším, že jsem to tam zahlídla.
Odvodňuje např. okurka, rýže......... dál nevím :-))

Sýkorko : jen s těmi koťátky a vůbec číčama pozor na toxoplasmosu .
Také používám Bonal a přiznám se, že jsem se k pravidelné masáži zatím nedopracovala. Hlavně, že dělám osvětu :-))

Lucus : žádné nervíky a pěkně zvesela. No po ránu sedo práce sice moc nechce :-)))

Andulko : Kupuji pohanku buď lámanku, nebo celý zrna. Lámanka je vařená natošup. Properu jí (postu jako u rýže), zaliju vodou tak zhruba 2 cm nad pohanku a vařím cca 10 min ? lámanku. Radši vody méně a dolít, než ji slévat ? škoda vitamínů.
Pak na troše oleje, nebo másla zesklovatím cibulku, prsknu na to nějakou zmrzlou zeleninovou směsku okořením libovolně podusím, přidám uvařenou pohanku, matlála patlála, zakápku sojovkou a úplně bombastický je ještě přidat nivu. S masem to většinou nedělám. To by se dalo třeba pro chlapi přihodit na kousky zbylé upečené kuře.

Zatím papáček,
Martina

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 17.06.03 11:36

díky za recept, určitě vyzkouším!

pa

Andulka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 17.06.03 12:11

Ahoj těhulinky pupíčkáčci,
tak sem zase nahlížím jako netěhule, ale když už jste u pohanky, tak se musím přidat a protože zdravé výživě holduju (minimálně v úrovni teoretických znalostí), tak se přidávám k doporučení konzumace pohanky v jakémkoliv stavu, i netěhotném. Pohanku u nás „objevila“ moje maminka a říkala, že každý v rodině si v ní najde něco, v čem je mu prospěšná.
Já jí teď vařím taky, dělám rizoto, stejným postupem jak psala Brusinka, Petrovi do toho pak hodim maso na kousky a je to.
A teď exkurze do pramenů vědy:
Pohanka má cenné vlastnosti -posilující účinek na váš imunitní systém, zvyšuje pružnost cévních stěn (to asi nebude na škodu, v těhotenství dostanou záhul), reguluje krevní srážlivost a obsah cholesterolu v krvi. Vhodná je i pro diabetiky (v těhu mohou nastat puoblémy s hladinou cukrů) a pro pacienty trpící celiakií. Doporučuje se jako vhodná a nedráždivá při onemocněních zažívacího ústrojí (které z vás nebylo špatně?).
Pokud jsem Vás nalomila už teď a jste pražandy, pak určitě navštivte tzv. craperii neboli palačinkárnu, např. na Strossmayeraku je taková jedna hodně známá a dejte si gallettes, pro čechy galety, slané palačinky právě z pohankové mouky!!!! Dobrý a zdravý!
Pokud váháte, tak pohanka má:
Vysoký obsah vícenasycených mastných kyselin (kys. linolová), díky tomu třeba snižuje ten cholesterol, je vhodná pro osoby citlivé na lepek, má vysokou hodnotu bílkovin a vzhledem k obsahu škrobu je kvantitativně nejdůležitějším sacharidem. Dobré je to i s obsahem vlákniny a co se týče vitamínů a stop. prvků, je v ní zinek, měď, selen, mangan, vit. B1, B2, E a niacin.
To byste ani neřekly, kam se to tam všechno vejde, co? Já taky ne.
A ten rutin, který se hlavně udává je přírodní antikarcigen- proti rakovině střeva a ke snižování hladiny krevního cukru a lipidů.
Tak.
Omlouvám se za takový výklad, ale jestli hltáte emimčo stejně jak já, beztak přečtete všechno, že jo? :-)))
Ať vám pupíčci krásně a rychle rostou a pohanka ať chutná i kuklínkům, fazolkám, vajům, bobečkům a jánevimjakještě se jim říká.
Pa
Claudie

kairo
Kecalka 115 příspěvků 17.06.03 12:16

Ahojky Berunky a mimísci,
strávili jsme s manželem krásný víkend hodně spolu. V pátek jsme byli na pohřbu Lubošova (to je můj manžel) tatínka. Bylo to smutné, ale smutnější bylo potom, že jsme si ani nešli sednout. Jak teď všechno víc prožívám, tak mne to skoro složilo. S Lubou jsme se domluvili a pietu drželi sami. V některých rodinách je to holt složitějši. V sobotu na mne čekal po kurzu němčiny a prošli jsme kus Prahy. Dali si něco mňam, stavili se u fajn známých a domů dorazili až k večeru. V neděli jsme se vydali na Grand Prix Mělníka v modelech letadel. Je to super to pozorovat. No a tečka byl Mr. Bean alias Johny English.
Každý den si teď uvědomuji, jak jsem šťastná, že s Lubou jsem a že mimísek vrní v bříšku.

KOČKY: S tou toxoplasmosou určitě pozor. Mám doma Pol naší 3.letou slečnu, ale ta nejí žádné čerstvé maso a cizích koček se bojí, tak to nemá kde chytit, ale je to dost zrádné.
Jo s těmi prdíky. Měla jsem takový trochu pšouk, když jsem ležela v postýlce. Pol ležela na polici nad námi a pozorovala nás. Luba jí řekl chytej a ona se bezprostředně na to podívala ke sropu jako kdyby jí uletěl ;-)))

Masírování: Snažím se mazat už od začátku 3. měsíce, protože mám strie již z dětství, kdy jsem byla nemocná. Koupila jsem si od fa. WELEDA klasický masážní olej s Arnikou. Prohřívá a je to moc příjemné. Fa. Weleda má ještě jeden speciální pro tyto účely, ale ten stojí jednou tolik a zatím si myslím že je to zbytečné.

Levandule: Ohledně pleti jsi šťastná žena. Já mám mastnou pleť tak jsem samý pupínek. Mám je na rukou zádech, dekoltu i obličeji. Jen se teď o pleť musím víc starat, ale zatím se mi naštěstí přestali dělat takové ty velké podkožní boláky, co sice nejsou vidět, ale nic příjemného nejsou.

Andulka: S tím astmatem to není nic moc. Mám alergii na trávy. Nesmím tabletky, tak mi teče z nosu jen co projdu okolo. Nic si z toho ale nedělám. Hlavní je, že mimískovi neubližuji tabletkama.

Děvčata mám na Vás prosbu. Chtěla bych doma trochu cvičit na tom míči, ale zatím nevím pořádně jak. Nemáte nějaké typy na cviky.

Pa Kairo 15tt

Hanulka1
Závislačka 3181 příspěvků 17.06.03 12:17

Ahojky berušky,
jak jsem včera psala, tak jsem navštívila zubaře a vyfasovala razítko do průkazky. Ale těch nervů co mě to stálo. Jinak víkend jsem vám taky včera popsala, ale mám pocit, že v pondělí do deníčku nikdo nechodí a všichni čekáte na úterní nový deníček.
Jinak k tomu mazání. Já se mažu (teda když si vzpomenu) krémem Excipial u Lipolotio. Což je krém na atopický ekzém. Dal mi ho švagr, který ho má a říkal, že mojí sestře v těhotenství moc pomohl. Já si taky nemůžu stěžovat. Okamžitě se vsákne a nezanechává pocit mastného filmu. Je příjemný. V lékárné stojí kolem stovky, ale na recept je zadarmo. Měla bych být v tom mazání důslednější.

K AFP testům. Výsledky se dozvím ve čtvrtek, kdy jdu do poradny.
Nevím kolik už jste přibrali. já k dešnímu datu 1,5 kg. Ale na centimetry v pase to bude víc. Budu se muset změřit. Moje sestra měla na konci těhotenství 113 cm.
Tak pěkný den a zatím Pa pa
Hanka 17+2

Hanulka1
Závislačka 3181 příspěvků 17.06.03 12:53

Holky přibude nám posila. Právě jsem se dozvěděla na chatu, že Nika od snažilek je DVOUČÁRKOVÁ. Pěkně se budeme rozrůstat. Paráda, ne?
tak pa pa Hanka

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 17.06.03 13:10

Hned potom, co jsem zjistila, že čekám miminko, vy:,–(ila jsem tabletky - brala jsem je celoročně. Svou hlavní pylovou sezónu mám na jaře. Taky jsem vy:,–(ila sprej a za dva dny jsem šla na kontrolu na alergologii, kde paní doktorka prohlásila, že jsem udělala správně a taky řekla, že kýchat a smrkat klidně můžu, že to přežiju, ale že dýchat musím, tak mi napsala jiný sprej na dýchání. Neboj, nelámu si s tím hlavu, vím, že se nesmím zadýchávat, protože jakmile chybí kyslík mi, chybí hned i mimískovi a ten mi to dá hned najevo. A když se rozkýchám nebo mi dokonce natečou oči, opláchnu si obličej studenou vodou a ono se to zklidní :o)
pa A.

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.03 13:26

Ahoj spolutěhulky!!!
Hlásím se po delší době a jen krátce…moc novinek u mě totiž není.
Vedra jsem přečkala…horko­těžko, docela mě trápí nízký tlak.
Bříško trochu povyrostlo, ale zatím vypadám spíš jako když neposiluju břišní svaly, než jako těhulka :o))). Jo a pomalu končí období spaní na břiše, už se to Törpilce přestává líbit…a přitom já nejraději spím na bříšku. Ach jo!!! Tak budu mít na pár měsíců útrum. Ono to totiž ani po porodu moc nejde. To zase pro změnu kvůli prsům…Takže se při spaní pomalu přesouvám do polohy „ležící střelec“ :o)
A co mě čeká v nejbližší době za vyšetření…za týden jdu na odběry na AFP, to zas budou nervy. Závidím těm co už to máte za sebou!!! A pak až UTZ ve 20tt.
To je snad všecno.
Vítám nové těhulky!!!! Jen tak dál, ať máme početní převahu nad snažilkama!!!

Mějte se pohodově
Gábi 15tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.03 16:10

Ahoj Lucko,
pohyby cítím taky od 16 týdne, teď jsem v osmnáctém a stejně jako ty „plaším“, když den nic necítím. Nejradši bych skákala po schodech, aby se probudil. Ale většinou se večer kolem deváté ozve a vše je v pohodě.
Mějte se krásně a ať rostou, mrňouskové.
 Jiřina

vajo
Kecalka 272 příspěvků 17.06.03 17:45

Ahoj Andulko,

taky mám problémy s alergiema a moje paní doktorka mi povolila do nosu Livostin - sprej nejsou v tom žádné kortikoidy ani antihistaminkika a při těhotenství je to údajně jediný použitelný řešení. Existuje i do očí.

Eva 11+6

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 17.06.03 18:35

ahojte holčinky,

mám doma teď nějaké problémy s chlapem, takže nemám moc náladu přispívat do deníčku. Doufám, že z tohoto problému vyjdu jako výtěz.

Jinak vám všem přeji hrozně moc lásky, štěstíčka a hlavně hodné tatínky nenarozených mimísků.

Až se to všechno uklidní, určitě se vám ozvu. Stojí mě to teď všechno hrozně moc nervů, tak doufám, že jsem mému mimískovi moc neublížila.

Mějte se krásně a zatím pá gabriella 17tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.03 19:16

Gabriello,
držím palce, aby se to u vás doma vyřešilo a byl klid. Potřebuješ být v pohodě kvůli mimískovi a žádné stresy!!!! Určitě se ozvi!!
Gábi 15tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.03 21:22

nepasterizované sýry (zrající) mohou způsobovat listeriózu, která poškozuje miminka. Myslím, že přávě Niva k těmto rizikovým sýrům patří.
 Sally

kairo
Kecalka 115 příspěvků 18.06.03 06:45

Ahojky!
K té alergii mi paní doktorka taky napsala nějaké ty kapičky, ale jelikož to vše zvládáme, tak jsem si ještě ani nebyla pro recept. Asi si je vyzvednu až před dovolenou. Proti alergii je jinak čaj z meduňky a kopřivy, tak to je taky milé. Mám bylinky moc ráda, tak si ještě dělám občas relaxační. To hlavně když je teplo, tak večer. Je to kombinace heřmánku a meduňky. Do hodiny jsem jak jezulátko no a jelikož ještě necítím pohyby, tak mimísek určitě taky spinká ;-))).

Včera jsem neodolala pokušení čínského bufetu a dala si nudle s kuřecím masem. Byla toho porce a bylo to moc mňam. ;-))

Jinak Gabriello taky držím palečky. A mysli teď hlavně na sebe a mimíska. Nic není tak důležité!!!

Pa Kairo

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 18.06.03 07:11

Ahoj Evi :o)
Livostin znám, pár let jsem ho používala do očí. Teď už mám po sezóně, tak mne občas rozkýchá nějaký kuřák, silně parfémovaný člověk anebo nějaký jiný smrádek. Takže to zvládám jen s balíčkem kapesníčků. Ale díky za radu, až bude hůř, vzpomenu si na Tebe :o)
Andulka 7

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 18.06.03 07:16

Ahoj ve středu :o)
Gabriello: netrap se, uvidíš, všechno se časem spraví. Mysli hlavně na svou pohodu a na mimi. Já osobně jsem momentálně v rozvodovém řízení - to jen abys věděla, že i jiní mají trable ;o)

Kairo: díky za tip na čajíčky, vyzkouším!

Krásný den všem maminkám i bříškům

Andulka
7t

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 18.06.03 07:42

Babenky moje, nestíham a nestíham :-(
Kolegyňa má dovolenku, robím teda za dvoch a pri mojej zatiaľ nepopúšťajúcej únave je to dobrý záhul. Mám za sebou ale nááádherný víkend, oslavovali sme kopec sviatkov, ale hlavne moju štvrťstoročnicu a fakt to stálo zato. Ten môj miláčik je jednoducho úžasný!!!! :-)
V piatok idem konečne prvý raz do poradne, tak dúfam, že sa dozviem samé pozitívne správy a že sa chystá aj nejaký ten ultrazvuk, už teraz sa neviem dočkať. Potom budem informovať.
Držte sa všetky, opatrujte brušká, nervíky nech čo najskôr pominú a vy svietite doďaleka veľkým neónovým nápisom: šťastná budúca maminka :-)))
PS: Malá prosba o váš názor - mám jednu priateľku už od základnej školy, síce s prestávkami, ale stále sa to drží, história je dlhá, nebolo to vždy ružové. Ale teraz mám pocit, že od skutočnej kamarátky má ďaleko. Tých jej hlášok, čo by stáli za zmienku, je veľa, ale spomeniem len jednu za všetky, tú poslednú. Naposledy, keď sme sa náhodou stretli, privítala ma slovami: „No ty budeš teda dobre široká! Koľko si už pribrala???“ Ja neviem, kočky, ale povie toto kamarátka? Od začiatku tehotenstva ma namiesto povzbudenia straší, ako budem v kuse príšerne unavená, že keď som ešte negrcala, určite to ešte príde, keď som spomenula, že ma bolia prsia (čo je predsa v tehotenstve normálne), hneď ma odpísala, že ja teda určite kojiť nebudem, akože som nejaká fajnovka (pritom keby sa ma na to nepýtala, ani to nespomeniem). Skrátka, ja viem, že vám nemôžem popísať všetko, čo sa kedy udialo, bolo by toho priveľa, nudilo by vás to a nechcem vás s tým zaťažovať, ale toto ma skrátka tak trochu dorazilo. Kamarátky majú byť k sebe úprimné, netvrdím, že ak priberám, má ma presviedčať, že chudnem, ale všetci mi tvrdia, že vyýrazne opeknievam, že som sa len príjemne zaoblila a zoženštela, bola som predtým totiž dosť chudá. A mne sa tiež páči, ako teraz vyzerám. A na váhu som pribrala len jediné kilo, ale aj to je diskutabilné, pretože ma trápi zácpa a keď si pomôžem, kilo je preč. Tak neviem, babenky, ale nepáči sa mi to. Okrem toho, v sobotu sme boli spolu a to som mala priamo v ten deň narodeniny. Ani si na ne nespomenula…
No, asi som nenapísala veľa veselého, ale som trošku rozhodená z niektorých ľudí. Stále si pripomínam ten krásny víkend s manželom a potom s rodinou a včera so svokrovcami (dostala som vázu vysokú 1,2m - pri 2-metrovej žirafe sa bude dobre vynímať - no asi som na tieto veci úchylná :-)))), ale aj moja babka sa začala chovať veľmi čudne, povedala pár vecí, ktoré ma dosť bolia a som z toho všetkého zaskočená. Ešte k tomu ma nenávidí jeden kolega, ktorý nedokáže prekusnúť, keď mu šéfuje žena a ešte k tomu si dovolí od neho žiadať čosi, čo je jeho samozrejmou povinnosťou - no uznajte, aby si niekto nechcel vziať dovolenku, aby si ju neminul a zahlásil, že on si proste robí voľno a nahrádzať si to nebude???? A ide na súkromný výlet do Prahy a dokonca dostane možnosť vybaviť si to ako služobnú cestu a aj tak robí prieky?
No ja už vážne končím, som sa parádne rozkecala, to mám z toho, že som sa sem dva týždne nedostala. Veľmi sa ospravedlňujem, že nereagujem konkrétne, mám v tom teraz trochu chaos. Letím robiť správy, kým sú čerstvé, prajem krásny dníček a čo najmenej sklamaní, nech máme toto obdobie len a len krásne.

Lulu 10tt

Lucus
Povídálka 22 příspěvků 18.06.03 08:05

Ahoj Lulu,
nedalo mi to a musím reagovat na tvůj příspěvek.To je tedy opravdu nějaká zvláštní kamarádka, když se chová tak, jak popisuješ.Ale napadá mne, nemluví z ní závist, nezávidí Ti tvoje štěstíčko? Někdy závist dělá zlé věci.Třeba by tvoje kamarádka také chtěla miminko,ale nejde nebo nemůže ho mít. Zkus s ní být ještě chvíli trpělivá a pokud její přístup k Tobě se nezmění potom bych zvážila Vaše kamarádství. Bavili jste se někdy spolu na téma děti? Třeba je opravdu nešťastná, ale určitě by to takhle neměla dávat najevo.
Jinak se měj moc fajn a pozdravuj bříško.Lucka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.03 08:12

Lulu, no nevím, ale takhle se kamarádka nechová. I pokud by ti záviděla, že jsi těhulka a ona ne, tak by takové věci neříkala…To se prostě nedělá!!!
Tak se na to vykašli a nenech se tím stresovat. Teď hlavně potřebuješ klid a pohodu!!!
Gábi 15tt

kostka
Kecalka 405 příspěvků 18.06.03 08:12

Ahoj holky,
dnes jsem byla takový e-maniak,že už ve 4 jsem měla vyspáno a prohlížela mimi-stránky.Na třicítkách to bylo hodně napínavé,už se těším,až se budem jako oni předhánět.
Já přibrala už 5 kg,jenže jsem začínala na 45(a normální váhu mám 50).
Horka nám skončila,dnes u nás (severozápad) dokonce prší.
Brusinko,ty máš tu knížku od Stadelmanové?A jaká je,doporučuješ?
K mazání:Já se u první dcery(před 16 lety) mazala poctivě indulonou,břicho hladké,ale zadek a stehna popraskané.U druhé dcery se mi nechtělo.Ted' spíš podle nálady.Myslím,že je to hlavně kvalitou kůže,jak moc je pružná.
K výživě:Zrovna včera se mi dostal do ruky Týden,kde popisují,že chemie je skoro v každém jídle,i tam,kde by to člověk ani nečekal(musli,hra­nolky,sušené ovoce…).Snažím se vařit a nakupovat čerstvé potraviny,ale taky to vždycky moc nejde.Koupila jsem natural rýži a jek mi bylo ze začátku blbě,úplně se mi znechutila.
Gabriello:přeju vám,abyste vydrželi,přítel by sice měl být ted' k tobě pozorný,ale pokud mu to moc nejde,odpust' mu,je-li to možné.Já žiju v manželství 17. rok a stále se to učíme. Manžel je sice fajn,ale o pozornost si musím říct.Je někdy dost těžké neočekávat.A také si zvyknout,že partnerství není boj,protože v něm nikdo nevítězí,každé vítězství i prohra je relativní.Ale dost už kázání.
Mějte se moc hezky.Líbil by se mi srazík,do Prahy je však daleko.Hodilo by se mi Karlovy Vary,Chomutov,Mos­t,Teplice,i Ús­tí by mohlo být,tam je moc fajn koblížkárna blízko hlavního nádraží.
Hana 19+3

kostka
Kecalka 405 příspěvků 18.06.03 08:22

Milá Lulu,
tohle je spíš bezohlednost než upřímnost,chce to „kamarádce“ taktně naznačit,že tak by se chovat neměla.možná v tom bude trocha té závisti.
Pevné nervy i v práci všem.
 Hana

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 18.06.03 08:36

Ste strašne zlaté, že tak rýchlo reagujete, ja vlastne aj viem, že to od nej vôbec nie je pekné, ale proste mám v sebe niekde vnútri stále takú brzdu, čo mi bráni ľuďom čokoľvek vytýkať. Ale raz sa to naučiť musím…
Mala by som uviesť jednu veľmi dôležitú informáciu - kamarátka má 9-mesačného syna a odkedy otehotnela (neplánovane, brali sa len kvôli tomu), stále do mňa vŕta, kedy aj ja ostanem tehotná, aby nebola na materskej sama. Dokonca chcela, aby som si vybavila rizikové len kvôli nej. Uznáte, že takto to celé vyznieva ešte čudnejšie…

Lulu

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 18.06.03 09:26

Ahojky!

Přeji příjemný den - u nás od rána prší a je to moc osvěžující - v kanceláři je místo horkého dusna krásně čerstvý vzduch.

Mockrát Vám děkuji za informace ohledně mazání bříška - kriticky jsem se nad sebou zamyslela a co nejdříve začnu poctivě mazat - jsem zvědavá jaké to bude mít výsledky - strijí se docela bojím.

Co se týče koček - malinko jsem se vylekala, ale snad to bude v pořádku - s touhle kočkou se kamarádím od začátku těhotenství a mezitím už mi dělali toxotesty a ty dopadly dobře, takže to snad bude v pohodě, ale od ostatních koček si dám odstup - nevíte jestli se toxoplazmoza nějak projevuje?

Gabriello: držím palečky a přeji aby se bouře přehnala a váš vztah se urovnal k oboustranné spokojenosti …

Kairo: stahla jsem si návod na jednoduché cvičení na míči z http://www.rodina.cz/…s/detail.asp?… - pro začátek se něco z toho určitě využít dá a další doplní snad na kurzech.

Sally: Moc sýrům nerozumím - tepelná úprava ty zrající bakterie nezničí? já baštím nivu (převařenou) docela často …

Brusinko: Děkuji za recept na pohanku - už jsem doma nahlásila, že budeme experimentovat se zdravou výživou - mám povolenku …

Gabina: Spaní jinak než na břiše je pěkná fuška ze začátku - já už jsem si zvykla - ale má to u nás drobný háček - partner už taky nějak v noci pozná, že jsem stulená ke kraji postele a pak ten zbytek prostě zabere celý - takže když se chci otočit tak mám prostoru hodně málo a dokonce jsem se předevčírem musela přestěhovat na jeho polovinu neb byla volnější než ta moje - to bylo ráno divení, kde že to ležím …

Lulu: tvá kamarádka je fakt divná - vůbec mě nenapadá co s ní - snad se časem umoudří a bude zase „normální“

Všem co mají před sebou AFP testy či jejich výsledky držím palečky o sto šest!

Ahojky Sýkorka 18tt+2

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.06.03 09:28

Kamarádka je nějaká zahořklá ne? Možná ti závidí tvoje štěstí a naplněný život. Možná ti závidí že ti to tak sluší a že celá záříš štěstím. Asi bych takové kamarádce už nemohla moc důvěřovat a těžko bych se s ní dokázala bavit o intimních a soukromých věcech. Nenech se otrávit omezeným člověkem a užívej si narůstajícího bříška a vůbec všeho co těhotenství přináší. Možná to nebude vše příjemné ale my co si miminko přejeme počítáme přece i s tím negativním. Nevšímej si omezených lidí a snaž se být v pohodě. Máš kolem sebe i takové osůbky které ti to štěstíčko moc přejí. Říká se že opravdové přátele člověk pozná až v nouzi a tehdy když je nejvíc potřebuje. Možná je čas aby si ty lidi kolem sebe kapku roztřídila a zaměřila se hlavně na ty co se přáteli opravdu mohou nazvat.
Hlavu vzhůru a úsměv prosím :-).
Maky (od Montičky)

VVerca
Stálice 75 příspěvků 18.06.03 09:35

Ahoj holky,

jsem ráda, že tak perfektně píšete. Vždycky se tu dozvím spoustu zajímavých věcí. Třeba s tím mazáním. Já se teda zatím ničím nemažu, ale jak začne být bříško víc vidět, tak určitě začnu. Co jsem se naposledy vážila minulý týden, tak jsem ještě ani kilo nepřibrala a bříško vypadá jak po dobrém obědě, ale to je vše. Až mě to trošku mrzí. Ani prsa se mi moc nezvětšily, tak si říkám, jestli budu mít čím to malé krmit. No, snad to ještě přijde.

Lulu - nevím, jak se k Tobě kamarádka chovala dřív, ale tohle by se mi taky nelíbilo. Však máš kolem sebe spoustu příjemnějších lidí, tak se věnuj spíš jim.

Přeji Vám krásný den a holkám, co mají problémy doma, ať se vše vyřeší k jejich spokojenosti. Naše miminka jsou teď přece to nejdůležitější.

Verča

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.03 09:43

Teda holky, já nevím, jak vy, ale já se dnes cítím mizerně. Jako přejetá parním válcem…spala bych, a spala a spala. Je to tím tlakem venku nebo čím??? Napište, že jste na tom stejně, ať vím, že na to nejsem sama :o))))
 Gábi

kairo
Kecalka 115 příspěvků 18.06.03 10:15

Teda to je článečků od rána ;-))

Sýkoro děkuji za typ na míče!

Dneska je tady u nás trochu deštivo, tak vychutnávám trochu chladnější kancelář. Dneska jsem tu bez vedení, tak i to hraje pro mne.

Lulu: Myslím, že ona není spokojená sama se sebou a určitě v tom hraje roli to, že ty jsi teď tak spokojená. To, že se třeba musela nečekaně rozhodnout zda dítě a svatba a ty máš svůj krásný vztah může hrát svou roli. Jsem shovívavá ke své nejlepší kamarádce víc než ke komukoliv jinému a vím, že to není dobře. Teď, co jsem maminka čekatelka se u mne ani jednou nestavila a i přes telefonické pokusy jsme se ještě nesešli. Byla vždy samý kluk a vlastně sólo a já „ostřílená“ manželka jí připomínám věci, které jí utíkají. I tak mne má ráda. Třeba to je u Vás taky podobné.

Spinkání je u nás doma sranda. Já mám dvě tlusté peřiny. Z každé strany jednu a v noci jak se točím ze strany na stranu, tak si bříško podložím jednou a přikreji se druhou ;-). No a pak nás zalehne Pol. Nejlíp přední na Lubu a zadní na mne a zabere celý zbytek prostoru mezi námi. ;-)

Kairo 15tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 18.06.03 10:25

Ke spaní a únavě se přidávám - drží se mě to neustále, i když pokroky od prvního trimestru jsou více než patrné - teď většinou „vydržím“ do desáté, jedenácté hodiny večerní, ráno se nemůžu vykopat z postele (noční cesta na záchod 1× - 2× za noc cca po 2-3 hodinách - vždy si přijdu jak náměsíčná protože se mi zpravidla ze vstanutí zatočí hlava a pak s nataženýma rukama tápu od jednoho záchytného bodu k druhému). No pravidelně nejhorší doba je po obědě - o mám někdy krizi, že skočím na záchod a na 5 minut zavřu oči a relaxuju - ne že by to moc pomohlo ale prostě v kanclu už nevydržím .. no a potom taky odpolední spánek - aspoň jedno odpoledne v pracovním týdnu prospím - tenhle týden nebude vyjímka - spala jsem v pondělí od 16 do 17,30 hod a dneska padnu jen co přijdu domu - a taky to vidím tak na dvouhodinkového šlofíčka před spaním (proloženo večeří). Ale fakt už je to pohoda oproti dřívějšku to se den smrsknul na práci a spaní a na nic moc víc nezbýval čas … doufám, že se to bude lepšit

Déšť plynule přechází v bouřku - nestačím se divit - mám bouřky moc ráda.

Ahojky Sýkorka

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 18.06.03 10:42

Ahoj maminky a bříška :o)
tak jsem zase tady :o)
I u nás na severu Moravy se zatáhlo a ochladilo, paráda.

Gábi - dneska je mi úplně stejně jako posledních 7 týdnů, tzn. žaludek na půl cesty ven, celkově unavená, utahaná, nejraději bych se stulila do pelíšku a nechala se hýčkat :o) No jo, budu muset vydržet až do pozdního odpoledne, kdy se dostaneme do té správné náruče :o)
Dokonce jsem právě zjistila, že už mám koupené nějaké mazání na bříško, tak jsem zvědavá, co to bude, zítra to tu nahlásím.

Verča: díky za podporu, neboj, já to zvládnu a Gabriella určitě taky. V srpnu už snad budu konečně svobodná paní :o) A jinak - já doma problémy nemám, já už dávno ten domov, kde byly trable opustila :o)) Mám jiný domov, kde je mi nádherně :o)

Mějte se krásně a pohlaďte bříška :o)
Andulka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 18.06.03 10:51

Ahojky děvčata,

dneska mámě pěkně uplakáno co? Mylím deštík, věřím, že vy jste dobře naladěné (aspoň v rámci možností)

Gabriellko : posílám hodně síly a i když to moc nejde tak alespoň trochu lepší nálady a síly k povznesení se nad problémy. Ať se to brzy u vás umoudří a ty zvládáš řešit problémy pokud možno ?asertivně? bez přílišných emocí a z toho pramenících dalších problémů , urážek atd. Však víš, jak tomyslím. Drž se!!!!

Lulu : taky to máš kolem sebe docela divoké :-( Chování Tvé kamarádky je pro mě trochu nepochopitelné. Také patříš k lidem, kteří mají tendenci nepatřičné chování spíše omlouvat a netaktnost lehce přehlíže. Vidíš na lidech asi spíše to lepší viď. Ale rozhodně si nenech hloupými a zlými řečmi ubližovat. Můj názor je, že pokud to nebyl ojedinělý kamarádčin výlev (a asi zřejmě ne, dle toho co píšeš) tak bych přátelství ?ignorovala?.
Jéje, rozhodně se necítím povolaná udílet nějaké rady, jen píšu jak to vnímám. Prostě nostalgie z případného dlouholetého kamarádství si, myslím, není na místě. Musíš brát ohledy také na sebe a své pocity. Také se mít ?zdravě? ráda. Prostě nenechat si ubližovat.
Omlouvám se, pokud to vyznívá jako kázání. Už opouštím kecadlo .-))

Claudie : díky za příspěvek ohledně pohanky. Ty jsi taková studnice informací :-))) Absolutně bez ironie. Jen dál přispívej, pokud stíháš a budeš vědět. Budem jedině rády.

Sýry : také jsem se pídila po informacích ohledně listeriozy. Když jsem se ptala své gyneoložky, tak se mi vysmála :-)) Tedy nijak ironicky, prostě to nemám brát tak dramaticky. V diskuzi na rodince jsme to taky řešily a tuším, že tam kdosi udával, že riziko nakažení je 1:20.000. Nedávno jsem se lehce dívala po sýrech a třeba Hermelín je z pasterizovaného mléka ? takže tam by měl být strach snad neopodstatnělý.
Též se Nivou nijak neživím, ale tuhle jsem prostě syrečkům neodolala. No je to na každé z nás.
Ono když na to příjde tak listeriozu můžem chytnout i z krájeného výrobku z vařeného masa u pultu s lahůdkami.

Zde kdyžtak odkaz na něco informací:

http://www.alter-med.cz/…ts/index.php?…

http://www.alter-med.cz/…ts/index.php?…

Zatím papáček
Martina 17+6

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 18.06.03 10:57

Noční čury-mury

zjistila jsem, že vstávám v noci pravidelně okolo 2. hodiny :-)))
Zatím to zvládám jen 1×. Uvidím, jak se intervaly budou zkracovat :-)))

Sýkorko: s těma peřinama - to je dobrý patent :-))) Pouvažuji. Ještě někde splašit tu druhou peřinu. Že bych ukradla manželovi? :-))))

Martina

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 18.06.03 11:17

holčinky moje,

hrozně moc vám děkuju za podporu! Vždycky když je mi na houby, jste tady vy a pomůžete mi, poradíte a hlavně podržíte.
Nejvíc mě štve, že jsem nedokázala zachovat klid a zhubla jsem 1.5 kg. Takže si připadám jako chcíple. Bojím se, že jsem tím ublížila miminku. Byla jsem minulý týden na UTZ, tak bylo vše v pořádku ale od té doby mám doma problémy, takže nevím co by se mohlo za ten týden nervů změnit. Dneska už je mi líp a snažím se hodně baštit ať ztracené kila naženu zpátky.
A pokud jde o můj problém, tak je to mladá, dobře vypadající slečna. Nedokážu to pochopit proč právě teď, když jsem těhotná. Jedno miminko nám před půl rokem umřelo a toto miminko jsme pořídili docela bez problémů a rychle. Chtěli jsme to oba dva, mít rodinu, nechápu to. A teď v tomto požehnaném stavu zachovejte klid, to prostě nejde. Nejhorší je, že to té potvoře vůbec nevadí, že jsem těhotná. Chlap mi tvrdí, že jsem si něco namluvila a má představivost nezná mezí ale schází se mi za zádama, nebo spíše scházeli. Říkal, že ho to mrzí, že to neměl dělat a dělat už to nebude ale jak mu mám věřit? Ta holka mu stále píše sms.
Upřímě řečeno, nevím co mám dělat dál. Radu od vás v této situaci nečekám, protože není co poradit. Patřím spíše do řad smolařů a můžu vám říct, že už si začínám zvykat, že budu podpásovky :0) od života dostávat pořád. Pomalu se s tím učím žít.

Budu končit, nechci vás depresovat :0) jinak vás stále sleduju a jsem ráda, že jste šťastné a prožíváte pohodové těhotenství.

Mějte se krásně, opatrujte sebe a hlavně kuklínky.
A ještě než napíšu pá pá, musím vám říct, že miminko mě právě teď koplo, takže aspoň mám z něčeho radost, hrozně moc se na toho tvorečka těším a nedovolím aby mu někdo ublížil.
pá gabriella

P.S. Ještě se omlouvám za hrubou chybu v mém včerejším vstupu :0) ve slově výtěz, bojuju sice tvrdě ale „i“ píšeme měké.

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 18.06.03 11:32

Ahoj holky,

vidím, že všechny žhavíme klávesnici jedna radost!!! Jen tak dál!

Co se týče únavy jsem ve 20. týdnu a únava je pryč, jsem spíš plná elánu a energie. Po městě lítám jedna radost, už se tak neplazím jak ze začátku.

Jinak jestli se tady můžu svěřit, mi moje prsa začaly vylučovat mlazivo. Nebo jak se to jmenuje. Byla jsem z toho vyjevená, když jsem ráno vstala a měla jsem flíčky na noční košilce. Je to moje první těhotenství, tak se všemu divím a poznávám mé měnící se tělo. Doufám, že si o mě nemyslíte, že jsem trdlo. A co vy? Už to taky máte, nebo jsem první?

Spánek se mi taky upravil. Spím celou noc, ani na WC se nebudím. Naučila jsem se spát na boku a ráno se probouzím na zádech a když se protáhnu pravidelně chytnu křeč do levého lítka a skáču po ložnici než to přejde.

Mějte se moc hezky a pište!
Pá Levandule

kairo
Kecalka 115 příspěvků 18.06.03 12:12

A tím čůráním jsem na to tak, že musím taky 1-2× během noci. Už jsem si na to zvykla, ale partner má lehčí spaní, tak pro něj je to trochu nepříjemné. Než se totiž vyhrabu a zase zachumlám, tak jde raději kolikrát taky ;-).

Dneska odpoledne jedu ke kamarádce a pak se jedu podívat k rodičům na pejska. Chudíčkovi nateklo jedno varlátko, tak ho musím dojet pohladit. Už to prý ustupuje.

Teď tu hezky hřmí, tak doufám, že bouřka přijde brzy. To bude v noci spinkáníčko.

Jo mimochodem nám tu teď 14 dní neteče teplá voda. Tak trávíme romantické večery ohříváním v hrncím a ve vaně máme tak na cachtačku ;-)).

Kairo

PS: Hladíte jak já pořádně? No mému mimískovi se to asi moc líbí. ;-)) Vždycky mu něco povídám i třeba v duchu, aby věděl, že tu na něj někdo čeká a není sám.

Lucus
Povídálka 22 příspěvků 18.06.03 12:22

Ahoj Levandule,
tak mě se mlezivo také už dělá, ale pozoruji ho jako drobné kapičky na bradavkách, zatím nemám mokré fllíčky na oblečení.
A co se týče elánu a energie je to daleko lepší než v 1.trimestru, ale taky žádný výbuch.

Spím napůl na břiše a napůl na boku a zatím to jde.Jinak holky, když se třeba zasměju nebo když prudce vstanu nebo udělám rychlý pohyb, tak mě píchne dole u boku, nevím jestli to mám jenom já nebo je to normální tím jak roste děloha.
Lucka,23tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 18.06.03 12:28

UUUf, to je tedy nepříjemné.
Přesně jak píšeš, na rady určitě nejsem povolaná.

Jenom jednu věc bych Ti moc ráda nějak „vsugerovala“ nebo jak to nazvat.

ROZHODNĚ SI NEŘÍKEJ, ŽE BUDEŠ DOSTÁVAT OD ŽIVOTA PODPÁSOVKY.
BLBOOOOST.
Od myšlenky je jen krok k činům a žádný takový - podsouvat si tyhle myšky.

Moc držím pěsti ať se ten tvůj chlap pochlapí. Určitě bude dostatečně rozumný a uvědomí si, kde je jeho místo. Ach ty „slečny“ :-(((
Nejsem psycholog, ale mám dojem, že v těchto prekérních situací se zvládne více, když se na věc jde (v rámci možností takticky). Myslím to tak, že s rozumem a taktikou se zvládne více než s vypjatými emocemi a hysterií.
Jenže to se to radí, ve chvíli, kdy se člověk v takové situaci ocitne, můžou jít veškeré rady psychologů a „odborníků na duši“ do kopru.

Ještě k tomu úbytku váhy.
Určitě jsi miminku neublížila. Pátrala jsem po informacích a byla jsem z mnoha stran ujištěna, že i když pohubneš, tak rozhodně drobkovi neublížíš. On si z těla vezme vše potřebné, spíš Tvé tělo může strádat nedostatkem vitamínu a minerálů.
Zobej vitamínky :-)))

Ještě jednou hoooooodně síly a nemyslítkuj černě. Život Tě koupat nebude!!!!!
Tfuj tfuj tfuj.......... VYDRŽAŤ!!!!!!!!

Hanulka1
Závislačka 3181 příspěvků 18.06.03 12:55

Ahoj berušky,
teda vy jste se dneska rozepsaly. Ale to je moc dobře.
Sykorko Mám docela stejný problém. Můj mužskej taky zjistil, že spávám na krajíčku a když se chci převalit tak nemám kam. Dneska mě dokonce zalehl. Tak se ke mě přitulil a ruku a nohu si přeze mě přehodil. Vůbec jsem se nemohla hnouot a ještě mi funěl do ucha. On si spokojeně bucal a já nemohla oka zamhouřit. Já to v noci totiž nesnáším ten pocit, že se nemůžu hnout.

Jinak berušky ať se vaše trápeníčka brzy vyřeší a je zase všude klid.

Já už začínám být kapku nervózní. Zítra ráno v devět jdu k doktorovi a dozvím se výsledky AFP. Už máte někdo teď čerstvě výsledky? A kdo na ně jdete?
K dnešnímu dni jsem přibrala stále jen 1,5 kg. A vypadám jako tlustá ženská a nikoli těhotná.
Jo včera jsem byla zase cvičit a super. PA říkala, že máme pozorovat své mužské jak dýchají, protože oni od přírody dýchají do břícha kdež to my do hrudníku a v těhotenství je lepší dýchat do břicha. Taky se v žádném případě nemáme zvedat ze židle tak že se předkloníme. Ale posunout se na kraj židle a s rovnými zády se zvednout, tak aby pohyb vycházel přes kolena a stehna.
Tak to jsem se rozkecala, tak zatím pa pa
Hanka 17+3

Indianka
Povídálka 19 příspěvků 18.06.03 21:30

Když si tak pročítám tyhle komentáře, skoro je mi líto, že už nejsem těhule. Ráda vzpomínám na ten pocit, když se to moje mimčo poprvé hnulo. Já si myslela, že to je jen nadýmání, často píšou, že se to s tím hodně plete. Ale jak čas utíkal, bylo mi jasný, že to je to krásný, o čem všechny těhulky mluví a maminy vzpomínají. Mám tepre jednoho skoro čtyřměsíčního kluka jako buka, tak třeba bude ještě holčička… :D Ať to roste a bez komplikací, jo a s těma vitamínama to moc nepřehánějte, ať ta mrňata pak nejsou rozmazlený.

Ijanka
Povídálka 38 příspěvků 19.06.03 09:09

Ahoj Sýkorko,
já jsem toxo prodělala asi v 19 letech, a u mě se to projevilo tak, že mi zduřeli uzliny, byla jsem pořád unavená a měla jsem trvale zvýšenou teplotu, docela doktorovi trvalo než přišel na to, co to je, ale tak jsem šupajdila do FN v Hradci Králové a tam mě léčili nějakými antibiotiky, brala jsem je v kuse asi měsíc a potom ještě jednou už kratší dobu. Pak jsem chodila ještě do poradny, kdy mě opakovaně dělali testy, naposledy jsem tam byla před dvěma lety tj. ve 23 a už je to v pořádku, teda v krvi bude pořád nějaká látky, ale už né aktivní.
S toxo jsou problémy, když je neléčená, to pak způsobuje potraty a neschopnost donosit miminko. Já věřím ujištění lékařů, že už je opravdu vše v pořádku.
Jinak už si balím kufry od snažilek a stěhuju se k vám, včera jsem byla na gyn a těhotenství bylo oficiálně potvrzeno.
Takže brzy ahoj
 Iva

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 19.06.03 10:32

Ahojky!

Právě jsme zjistili, že nám v kanceláři upláchl pavouk z akvárka - chováme tu 5 obrovských chlupatých jedovatých pavouků. Brr zrovna teď se děsně bojím, že na mě odněkud skočí a splete si mě s lahodným soustem - hodně nepříjemný pocit - já se pavouků docela dost bojím …

Kolega tady prolezl vselijaké škvíry a zákoutí, jenže pavouk mrška někam zalezl - dokonce mohl v noci opustit i naši kancelář - to by byl teprve fór, kdyby si to pochodoval po celém baráku - no doufám, že ho najdeme - jestli máte nějaké zaručené lákadlo na pavouka (je najezený) tak dejte vědět - my nevíme o ničem než čekat až vykoukne …

Mějte se fajn a vyhýbejte se kancelářím, kde chovají pavouky!

Sýkorka

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 19.06.03 10:53

Ahoj, holčinky moje,
jak už název napovídá, moje těhotenství nedopadlo dobře. V sobotu jsem začala krvácet a podle ultrazvuku mi bylo sděleno, že jde o zamlklé těhotenství. V pondělí jsem byla na vyčištění dělohy a teď nás tedy čekají asi tři měsíce čekání. Uvidíme, co řekne pan doktor, tam jdu v úterý na kontrolu. Lékaře jsem změnila, budu chodit do Neratovic do nemocnice. Přece jen to bylo trochu o něčem jiném hlavně co se komunikace týče, než u mého bývalého doktora.
Myslím, že už to docela zvládám. No, myslím si to, ale plakat budu ještě asi mockrát… Asi je to pro mne jednodušší v tom, že jsem to miminko vlastně nikdy neviděla a v podstatě tam ani žádné nebylo (jak ukázal ultrazvuk v sobotu, i jak mi řekl pan doktor po revizi dělohy).
Tak já se vracím ke snažilkám a moc moc vám držím palečky, ať jsou vaši mimísci v pořádku a ať je takovýto odchod v tomto deníčku (a nejen v něm) poslední. Přeju vám krásný zbytek těhotenství a zdravá miminka.
Petulka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 19.06.03 11:06

Petulko - to je mi moc líto!!!!! Cítím s tebou. Přeju ti pevné nervíky a vím, že se ti to teď nezdá, ale ty tři měsíce určitě utečou jako voda! Hodně sil!

Šárka (Kaitlin) - snažilka od Montičky

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 19.06.03 11:09

Sakra, ani nevidím na klávesnici.
Voblůdko, je to moc smutný.
Ale už určitě bude platit - do třetice…

Přeji co nejkratší smutníškovitý období, rychlé oklepání a jen co doktor „požehná“ zase honem do snažení.
A smůlo - koukej se z těch pat odlepit.
Tak pořádně si umyj nožky a nenech se „momentálně nepříznivým osudem“ nijak zdeptat.
Sáááákryš, přece jsi holka statečná a všechno překonáš.

Zvládni to a zkus být brzy v pohodě!!!
URČITĚ SE BRZY ZADAŘÍ!!!!

Pa Martina

Hanulka1
Závislačka 3181 příspěvků 19.06.03 12:13

Ahoj berušky,

Petulko je mi to moc líto a vím dobře co prožíváš, protože mé první těhotenství dopadlo stejně. Neboj ono se to zadaří a ty budeš spokojená mamča.

Dneska mi spadl velký kámen ze srdce. Byla jsem v poradně a pan doktor říkal, že mé výsledky AFP jsou v pořádku, a že byli bez připomínek. UF to se mi ulevilo. A při kontrole mě pochválil jak prý ukázkově rostu a jak jsem pěkně uzavřená. Paráda. Taky jsem se objednala na ultrazvuk k detekci vývojových vad a možná by mi mohli už říct co to je, teda jestli se to ukáže. Ale na něj si ještě počkám. Jdu až 1.7. Je to za necelých 14dnů.
Krásný den přeji a všem co vás čekají výsledky AFP držím pěstičky ať jsou stejné jako ty moje.
Hanka 17+4

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 19.06.03 12:35

Peťulko, přijď mezi nás, jsi tam určitě vítána. Moc mě to mrzí, že vám to nedopadlo. Uvidíš, že tři měsíce utečou jako voda a potom tě bude čekat už jenom štěstí.

snažilka Jitka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »