Brusinka - 19. týden

Těhotenství

Ahoj všechny bříškonosky i snažilky a ostatní Od vysokých teplot jsme si na čas odpočinuly a uvidíme, jak dlouho vydrží (příznivé) teploty. Ale nevím, zda je to tím tlakem, byla jsem posledních pár dní lehce ?přejetá?. Klidně bych si zahrála na Broučky. A spali a spali.

Minulý týden byl ve znamení očekávání výsledku AFP testů. Měli se do týdne ozvat, pokud by bylo něco v nepořádku. Nikdo nevolal, tak snad je to OK.

Bříško, řekla bych, během posledního týdne lehce poposkočilo. Už to nejsou 3 knedlíky navíc. Už jsou to takové 2 večeře a palačinka se zmrzkou navrch :-)) Žaludek nezlobí. Těm z vás, které se nacházíte ve fázi kamenů v žaludku a pocitu vracejících dobrůtek přeji, ať co nejdříve nevolnosti zmizí.
Teď už mi to připadá vzdálené. Pocity, kdy byl celý den žaludek podrážděný a tlačil a tlačil.
Dlouho to určitě trvat nebude :-)))

Pohyby zatím 0. Občas se bříško vyboulí, hlavně když ležím na zádech. Ale žďuchanečky ještě nic. Jelikož je ve skutečnosti Kuklínek o něco mladší, neťukám na něj a neburcuji ho. Chuderka, má ještě asi málo síly, nebo krátké nožičky :-))) , aby se pořádně rozmáchl :-)

Také jsem byla v POMADU ? centrum péče o matku a dítě. Sídlí na Praze 2. Byla jsem zatím na informativní hodině a musím říct, že mě nadchly. Budu k nim chodit na cvičení a i pár kurzů absolvuji.
Počet cvičících hodin je na mě, není to stylem ? za měsíc či období tolik a tolik a když nepřijdu, mám smůlu, či nějak krkolomně musím přeobjednat.
Sice nejsou taky lidový ? hoďka vyjde na 150,– ale budem tam 4 a mé představě kombinace hromadného cvíča pod dozorem s domácím zmítáním na míči apod. to vyhovuje.

V pondělí jdu na první hodinu, tak jsem zvědavá.
Už musím konečně tu modrou vobludu (rozuměj míč) sundat ze skříně, dofouknout a začít hopsat.

Tento týden bude docela aktivní. Čtvrtek a pátek mám dovču a ve středu vyjíždíme na prodloužený víkend s kamarádkou k Jánským Lázním ? na tu úžasnou chatu, kam s partou zhruba 2× ročně jezdíme.
A při poslední návštěvě jsem uvažovala, že bych mohla někoho splašit a na pár dní vyrazit. Dokud ještě nejsou prázdniny a chata není přeplněná a taky nejsem óbrbřichatka a můžu se ještě v pohodě přemisťovat a ?šplhat dle vzoru hlemýžď? do kopců :-))

Třeba se Kuklínek v těch kopcích - rozkope :-))) Úplně nejlepší by bylo, kdyby se mu první kopanec zadařil na Sněžce :-)))

Manžel ještě moc dovolenkovat nemůže a tak si ode mě na chvíli ?odpočine?. To je samozřejmě legrace. Určitě se mu bude stýskat. Jééé a Veruně jak se bude stýskat. Panička jí odjede a tím pádem i protekční dávky vitaminových granulí načas pominou. Když totiž vidím jak odpoledne mlsně kouká, tak jí vždycky pěkně přisypnu :-))

Vy, které se chystáte na dovolenou si to pořádně užijte a načerpejte sílu a dobrou náladu.
Všechny opatrujte své pupíky a všechny AFP testíky ať dopadnou dobře.

Pa

Martina
18tt+5 (v úterý)

Váš příspěvek
vajo
Kecalka 272 příspěvků 22.06.03 17:37

Ahoj Brusinko,

k testíkům ti moc gratuluji a přeji hezkou dovolenou. Vidím, že jsi taky pěkný čilouš, ale možná pro Kuklínka bys měla tu dovolenku pojmout víc odpočinkověji - třeba při sbírání borůvek. Něco mnam do bříška.
Přeji ti brzký kopaneček. Nacháš si říct, co to bude ? Nebo už to víš ? Já jsem dost napnutá a těším se až se dozvím jak mám vaju říkat, zda klučičím nebo holčičím jménem.

Přeju jinak hodně sluníčka s příjemným větříkem a pohlad za mě kuklínka.

Eva a vajo 13 tt

Lucus
Povídálka 22 příspěvků 23.06.03 07:07

Ahoj holky,
tak jsem v pátek byla na tom ultrazvuku na genetice a vše proběhlo na 1.Miminko má vše v pořádku a já jsem zase na nějaký čas uspokojená pohledem na něj.Trvalo to asi půl hodiny, dokonce mi pan doktor ukazoval chodidlo, no nádhera.Už aby byl náš klučík na světě, moc se na něj těším.

Jinak já jsem strávila víkend na Lipně se svými rodiči, protože manžílek musel do práce a potom odpoledne na stavbu našeho domečku.My jsme ale také nelenošili, protože moje sestra má za 14 dní svatbu, tak se uklízelo a chystalo, aby se tam všechny ty lidičky cítili krásně.
No už se moc těším!
Zatím se mějte krásně a pozdravujte bříška,Lucka 23 tt.

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 23.06.03 08:27

Ahoj holky,

tak je zase po víkendu. Včera jsme byli s manželem u rodičů, byla tam pouť. Samozřejmě jsem mlsala, ale vyvarovala jsem se cukrové vaty a vrhla se na jejich zahradě do hrachu a červeného rybízu. Mňam! Večer jsme byli oba s manželem nafouklí - teda každý po svém, ale bříška jsme měli jak dvojčátka.
Dnes jdu na vyšetření se srdíčkem mého miminka. Jdu tam v 11 hod. tak doufám, že bude vše v pořádku. Těhotenství je fain, jen mě nebaví ty nervy kolem, kterým se člověk nevyhne. Poslední dobou mám strašlivé sny. Dnes v noci se mi zdálo, že mě nějaký chlap-zloduch honil po baráku a já mu nemohla uniknout, jelikož jsem měla už obr-pupík a neprošla jsem dveřmi. Naštěstí v nejhorším jsem se probudila.

Přeji vám všem hezký týden, Brusinko jen pěkně pomalinku capej, ať se někde nesvalíš.
Pa Levandule 21tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 23.06.03 08:42

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů! To je paráda, že je tu deníček už od pondělka!

O víkendu jsme si užívali na bratránkovo svatbě - bylo to výborný - tanečky jsme střídali s ochutnáváním dobrůtek a vydrželi jsme až do úplného konce krátce po jedné hodině noční - takže jsem nakonec (poté co jsem odvozila ostatní) vezla domu i ženicha s nevěstou.
Snažila jsem se rozdávat těhu bacily mezi všechny svatebčanky - bříško si pohladily tolikrát, že nejspíš příští rok bude dětí jako smetí …
No a v neděli, když jsme se pořádně vyspali, jsme jeli koupit postýlku - máme takovou úplně obyčejnou třípolohovou ze světlého dřeva a máme z ní děsnou radost - už se těším až ji na podzim smontujeme a připravíme pro mimíska!

Jinak i já se chystám na dovolenku - chceme s partnerem od středy do neděle vyrazit autem po Čechách…

Lucus: gratuluji k dobrým výsledkům na genetice - chlapeček se narodí určitě v naprostém pořádku!

Brusinko: přeji příjemnou dovču a blahopřeji k dobrým AFPíkům.

Mějte se moc hezky
Sýkorka 19tt přesně

kairo
Kecalka 115 příspěvků 23.06.03 08:49

Ahojky Holčiny a mimísci,
tak s novou silou po víkendu do nového týdne.
Výborně jsem si odpočinula a páteční krize, která byla dost nepříjemná je pryč. ;-) O víkendu nám bylo báječně a tak jsme s bublinkou zvládli i pár výletů a procházek. V sobotu večer jsme byli s manžílkem na večeři a probrali a vyjasnili si i pár věcí, které visely ve vzduchu.
Ve čtvrtek nás čeká kontrola u pana doktora a AFP, tak zatím dobré, ale asi pak budu taky trochu nervík.
Brusinko: Doufám, že se taky za nějakou dobu budu moci pochlubit podobnými výsledky. Jinak moc gratuluji ;-) Užij si volníčko a čerstvý vzduch, snad ti ten kopanaček vyjde!!
Lucus: Koukám, že se máte na co těšit, tak to je fajn. Na jedné straně domeček a na druhé svatba. To je milé. Jo a vidět takové klučičí chodidlo je jako dárek k Vánocům ;-).

Jinak zítra nás čeká oslava kamarádových narozenin, tak se už teď nemohu dočkat. Budeme trochu grilovat a hlavně povídat. Mají 3/4 ročního klučíka, tak se těším i na tetičkovské příjemnosti.

Pohlaďte bříška mají to moc ráda.

Pa Kairo 16tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 23.06.03 08:51

Zdravím při pondělku :-))

Dneska jsem vůbec nevnímala zacvaknutí budíku. Přispala jsem si jen asi 1/4 hoďky, tak to bylo dobrý. Sice máme prac.dobu pohyblivou a do deváté se nic neděje, ale zrovna jsem chtěla dorazit brzy.

Lucus : gratulace k UZV. Te'd už snad budeš klidnější :-))

Vajo : jéje, v sobotu jsem byla opravdu „čilouš“. Maximální denní výkon bylo zhotovení dvou dortů. Jinak flákota a dokonce jsem u Poirota vytuhla na dobrou hoďku. Probudila jsem se leknutím, když manžel přišel dom a tiše nade mnou stál. Předpokládal, že na mě nijak nemlaskal a nebudil mě, ale člověk má zřejmě pozůstatky zvířecích instinktů a stačí aby na něj bylo „zíráno“ a pokud není spánek tvrdý, tak se probudí.
Absolutně to platí u Veruny (želvy). Připlížím se neslyšně k akvárku a koukám na ní jak roztomile spinká a hnedle se začne hemžit a vrtět :-)
Jsem to ale trapička :-)

Myslím, že Kuklínka nebudu na horách moc trýznit :-)) Chodit budu skutečně zvolna, z Pece na Sněžku to do kopce půjdu hezky babičkovskou chůzí, velice časté zastávky s rukama v bok se slovy: " to jsou ale krásné výhledy a ta panoramata" a budu se co chvíli vydýchávat :-))
Borůvky tam ještě asi nebudou. Když jet do hor a nepodnikat výlety a „decentní“ tůry to by nešlo :-))) To by byla muka :-))
Ale dám na Kuklína pozor. Kdyžtak Ti to Vajovi nabonzuje :-))

Zatím papáček,
Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 23.06.03 09:41

než jsem stačila dodatlošit příspěvek, už se vylíhly další :-))

Levandule : držím palečky ať je vyšetření na ?Hujera? respektive na jedničku :-)))
Koukám, že divoké sny tentokráte řádí u Tebe. Tak ať se moc neopakují. Teď u mně zatím žádný snový dramata neproběhly. Často jsou sny ?barvité?, ale už ne tak nepříjemně.

Sýkorko : pěknou dovolenou přeji :-)

Kairo : ať je čtvrtek ?povedený? den a AFPíci jsou též v pořádku!! A to je dobře, že je vše vyřikáno. V dřívějších vztazích jsem moc nezvládala mluvit o věcech, které mi vadí a raději jsem si to ?syslila? pro sebe. No a pak nastal ?papiňákový ? efekt :-)))

Pa Martina
18tt+4

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.03 09:55

Ahoj po víkendu!!
Vidím, že Brusinka je pilná jako včelka a deníček napsala s předstihem. Uděluji pochvalu!!!!!
KAIRO: to jsme na tom stejně, já jdu ve čtvrtek taky na odběry na AFP…bojím bojím. Můžeme si telepaticky přenášet podporu :o). Kdy máš termín???
Jo a ve středu mě čeká zubař!!! Ale AFPíků se bojím mnohem víc ;o).
Jinak se už moc těším na pohyby…komunikace s bříškem bude lepší :o). Adámka jsem poprvé cítila už v 17tt, tak uvidíme jestli i tohle mimi bude čilouš
Mějte se moc hezky
Gábi 16tt

kairo
Kecalka 115 příspěvků 23.06.03 10:31

Tak termín máme 10.12., ale uvidíme ;-)) Taky jsem o měsíc dřív (a rozhodně to na mně není vidět).

S těmi pohyby to je stejné. Sonduji rukama po bříšku každou chvilku. Jen je tam trochu špíčku, tak doufám, že to nebude tlumit. ;-)) už se taky nemohu dočkat, tak ať ti přijdou brzy a my se taky budeme snažit ;-)

Brusinko: S tím vyříkáváním mezi partnery. My jsme oba ohnivá znamení a myslím, že je to znát. Já lev on střelec. Bez vyříkání to nejde. Ten papiňákový efekt je přesný.

Dneska má být až 32°C to je hrůůza!!

Kairo 16tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.03 10:51

Ahoj,
gratuluji k dobrým výsledkům AFP, také jsem byla na testech, nikdo se neozval, tak doufám, že vše dopadlo dobře, na další návštěvu na gyn. jdu 1.7. budou mi dělat i UTZ strašně moc se těším, až zas uvidím toho svého svištíka.
Pořád čekám na kopanečky, a zatím nic, tak uvidíme, snad to nebude lenoch a dá o sobě vědět!!

V sobotu jsem byla vylekaná k smrti, po obědě mě šíleně rozbolel podbřišek, tak jsem si lehla a říkala, že to přestane, ale nepřestalo, myslela jsem na nejhorší, ale nakonec se z toho vyklubaly jen střevní potíže, naštěstí, fakt jsem z toho byla celkem paf.

Jinak se u nás neustále něco chystá a dodělává na svatbu, takže chachos. Už aby to bylo za náma a já si plně mohla užívat těhotenství. (nějak nám to utíká)

Tak pro dnešek končím, mějte se krásně.
Ahoj LENA23
 18tt+2

Hanulka1
Závislačka 3184 příspěvků 23.06.03 11:53

Ahoj všem,

Hlavně bych chtěla přivítat Lenu23. Už se známe z chatu a dlouho jsme jí s Brusinkou přemlouvaly ať se k nám přidá. Sláva povedlo se. Vítej
Koukám, že máš stejný termín na UTZ jako já.

Brusinko: opatrně stím šplháním po kopcích. Radši to ber od jedné zahradní restaurace po druhé.

Už se zase těším moc na víkend. Jedu s kamarády do Strážnice na folkorní festival. Už se moc těším. Doufám, že nebude pršet.
Tak všem co čekáte na nějaké výsledky ať dopadnou super.

Mějte se krásně a zatím pa pa
Hanka 18+1

VVerca
Stálice 75 příspěvků 23.06.03 13:12

Ahoj holky,

gratuluji všem, co mají v pořádku výsledky z vyšetření a držím palce ostatním, které to čeká.

My jsme byli v pátek trhat třešně a v sobotu jsme je zavařovali. Já jsem se šetřila a očesávala jsem ze země jen ty nejspodnější větve. Stejně ale když jsem se víc natáhla, cítila jsem, že se to bříšku nelíbí, takže jsem ho pak raději nechala v klidu. Když jsme tam jeli, chtěla jsem se oblíct sportovně, tak jsem na sebe natáhla rifle, ale už to není ono. Sice je dopnu, ale po chvilce cítím, jak mě stahují, takže jsem si vzala kraťasy a v sobotu si koupila plátěné kalhoty na gumu. Jsou strašně pohodlné.

Brusinko, přeji krásnou dovolenou a ať se mimísek kopnutím ozve!

Verča 13+3

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 23.06.03 20:20

…ale že to trvalo! A kromě toho mi ji málem zase nedali. Ale hezky po kouskách…

…takže v prvé řadě: Ahojte!

Samozřejmě, že řeč je o těhotenské průkazce, kterou mám už takovou dobu slíbenou. Dnes jsem jela do poradny s tím, že zpátky mě bez ní nedostanou, však už je taky na čase. Jo, dorazíme do čekárny, vykoukne sestřička a říká, že pan doktor musel naléhavě odjet a už nepřijede. Tak jsem začala ukecávat, že jedu 20 km na poradnu. Ustrnula se nade mnou, že mi teda aspoň změří tlak a zkontroluje moč a taky že teda dostanu tu průkazku.
Tlak úžasný - 100 na 60, prostě moje norma, pak se mám divit, že mě pořád bolí hlava. Když jsem si na ty bolesti hlavy postěžovala, že se to během těch veder nedalo moc zvládnout, ať mi něco poradí, a taky jsem trochu zalhala, že se tam už nedostanu, protože jedu na dovolenou (odlítáme až 1.7., ale kolem toho je taky spousta zařizování a ježdění po všech čertech), zavolala nahoru na oddělení a domluvila to, že tam můžu zajít. Nakonec tam šla i se mnou a byla tam strašně milá doktorka. Prohlídla mě a taky mi všechno vysvětlila a řekla, že můžu být klidná, všechno je vpořádku. Taky mě rovnou objednala na ty krevní testy - to jsem taky trošku musela usmlouvat o dva dny dřív, protože jedeme ještě na jednu dovču s kamarádama. Takže moje AFP jsou na programu 10.7. a už teď mi z toho není moc dobře.
V souvislosti s těma testíkama, jsem se chtěla zeptat - chodí se tam nalačno? Nějak jsem se nezeptala a nechci tam ještě volat. Prý se těch testů bude dělat víc, nejen AFP, tuším, že celkem tři. A ještě jednu věc - byly jste na těch testech všechny až po ukončeném 16.tt? Mně to totiž kvůli té dovolené vychází na 15+5.

Díky za rady. Zároveň ještě gratuluju všem k dobrým výsledkům a těm, které na ně ještě čekají, držím palce, ať to vyjde jen a jen dobře pro vás a vaše mrňousky.

A tím končím svůj román
Lajka (13tt + 2)

PS: Slibovala jsem posledně něco o té aromaterapii, ale je toho tolik, že uvažuju, že by to mohl být článeček, ale zatím nestíhám.

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 24.06.03 06:41

Ahojky!

Teda neměla jsi to u toho doktora jednoduchý! I když včera mi psala kamarádka, co měla v sobotu první termín porodu, že v pátek přijela (do města cca 60 km) na gyndu na kontrolu a zjistila, že její doktorka předchozí den porodila a to prý měla termín až za 14 dnů … tak z toho byla zdravě naštvaná hned dvakrát - nejdřív, že to ještě nemá za sebou a pak, že musela jít na kontrolu k náhradní doktorce … tak ještě štěstí, že máš za doktora chlapa …

Co se týče krevních testů, já jsem po 16. týdnu byla a měla jsem přijít na lačno, ale později na genetice mi chtěli nabírat testy ještě jednou (naštěstí se jim podařilo vyšpionovat výsledky po telefonu, takže k tomu nedošlo) no a když jsem se ozvala, že už jsem jedla, tak mi říkali že na AFP to nevadí - tak myslím, že přijít na lačno je důležité hlavně kvůli těm dalším testům.

Doufám, že nejsi objednaná na moc pozdní dobu, já jsem si s sebou nesla svačinku a hned co mě vysáli jsem se s chutí zakousla do rohlíku - pak jsem totiž ještě skoro hodinu čekala na prohlídku k doktorce …

Držím palečky, aby testy dopadly dobře a vůbec na ně nemysli a užij si hezkou dovolenou!

zdraví Sýkorka 19tt+1

PS: na aromaterapii se těším, určitě to dej dohromady!!

kairo
Kecalka 115 příspěvků 24.06.03 07:06

Ahojky,
dobré ranko, tak dneska taky do růžova. V noci se mi zdálo o kamarádky 1 1/2 starém chlapečkovi. Jde dneska na operaci kýli chudíšek. No tak jsem ty jeho bolístky prožívala už v noci. Asi je to tím bříškem, protože si jako každá přeji, aby ta cesta životem pro něj byla z mé strany co nejlépe zopařená. Každopádně mi na něj taky myslete. Maminku má v porodnici s nenarozenou sestřičkou, tak tatínek opatruje s babičkou a tetičkami sám.
Jinak Lajko gratuluji k úspěchu nad lékařskou mašinérií. ;-)) Máš pravdu, že občas být šikovná se vyplatí. Hlavně, že to máš za sebou. Já budu teď ve čtvrtek (to jdu na AFP já) 16+0 a p. doktor mi je raději udělá teď než další týden. Mám přijít nalačno. (Taky se sváčou jako Sýkorka. Bude hlad jako každé ráno.)
Včera večer mi před spaním začalo kručet v žaludku. Řekla jsem mu nech toho nebo ti zas bude v noci těžko a zabralo ;-)) (zatím)

Pa a s ohledem na tepla, která nás opět postihla hodně pijte, ať Vás nebolí hlavinky a bříška.

Kairo

PS: Za tu aromaterapii bych byla taky moc ráda ;-)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.06.03 08:46

Ahojky všechny,

Vítám také Lenu 23 :-))) Jsem se včera ptala na chatě za se přidáš a Ty už jsi tu byla :-)))

Lajko : mně vycházely AFP testy na 17+0 (dle MS) a dle UZV na 15+4. Šla jsem na ně až v jednu hodinu, takže na lačno to nebylo. Jen jsem získala radu, že se nemá před tím nic tučnýho. Žádné nervy, a těš se a užívej si dovolený.

Kairo : Budu na bobíška myslet a držet palečky. Chudinka malej. Ať už to má za sebou a je všechno v pořáku.

Hanulko : zastávky určitě budou :-))) A těch čůracích co bude :-))

Včera jsem byla na cvičení v POMADu. Byly jsme tam jen dvě a bylo to příjemné protažení. Co jsem těhotná tak kromě procházek jsem tělo nijak neprotahovala, tak to už potřebovalo jak prase drbání :-))

Za aromaterapii se také přimlouvám :-)
Pa Martina

Hanulka1
Závislačka 3184 příspěvků 24.06.03 10:26

Ahoj berušky,

Lajko. Já když jsem šla na testy AFP, tak mi bylo řečeno, že mám přijít v kteroukoliv dobu, protože na lačno prý není potřeba, ale pokud jdeš ještě na jiné testy, tak možná bude lepší, když půjdeš na lačno.

Brusinko, jdu cvičit dneska a už se docela těším. Je to úplně jiné cvičení než na co byl člověk zvyklý, že? Ani jsem si nemyslela, že to tak protahuje.

Tak pěkný den přeji
Hanka 18+2

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 24.06.03 10:58

Ahojky těhulinky i ostatní,

Tak se hlásím po dovolené.

Vítám novou těhulinku Ifjanku, je to skvělá zpráva! Jestli se nepletu tak co jsem vždycky četla ve Snažilkovském deníčku, tak jste taky dlouho čekali že jo? Tak se hlavně opatruj.

Taky bych chtěla popřát hodně sil a nového snaženíčka Petulce. Je mi moc líto co se stalo, tak jen na to rychle zapomeň, aby si nového mimíska přilákala do bříška co nejdřív.

Dovolená byla nádherná, krásný čistý moře a sluníčko, teda až dost. Celou dovolenou jsem poctivě trávila pod slunečníkem nebo ve stínu stromů. No mimísek si to náležitě užíval a hlavně už dává o sobě vědět. Je to nádhera!!! Přes den to není moc cítit, ale večer když jsem v klidu, tak cítím jak se hýbe, zatím jsou to jen slaboučké kopanečky, ale je to úžasné vědět, že mimi spokojeně plave.
AFP testy jsou snad taky v pohodě, nikdo se mi neozval. Jinak bříško zase povyrostlo a hlavně večer už je to dost znát. Přírůstek na váze 3 kila.
Až se tu prokoušu minulým deníčkem tak ještě napíšů.

Krásný den,

Amalie 18tt + 3

kairo
Kecalka 115 příspěvků 24.06.03 12:14

Jedna krátká info. Kamarádce se z nervozity o syna narodila dneska dopoledne holčička Adélka. Tak jedno šťastně za sebou.

Brusinko prosím Tě, kam to chodíš na ta cvičení? POMADu jsem nikde na netu nenašla. Sháním i něco v Praze, protože tady u nás na Mělníku je toho málo a do Prahy to nemám daleko.

Kairo

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 24.06.03 12:44

Ahoj těhulinky,
hlásím se mooooc dlouhé době. V práci nám nešel nett a navíc mám tolik práce, že jsem se na Vás nemohla ani na chvilku podívat. Vůbec nevím co je tady nového, ale snad je vše v pořádku.
Já mám za sebou UTZ, podle něj je mimčo zdravé a taky pěkně živé. Pro mého manžela to byl velký zážitek. Jinak je vše OK, na další kontrolu jdu 11.7. a to mě čekají AFP testy. Už je to těhotenství na mně znát , bříško roste. Musím říct, že si to těhotenství opravdu užívám. A taky jak se o mně každý stará, prostě paráda. Už se těším strašně na dovolenou, čeká mě sice až za měsíc, ale to uteče rychle. Mám pocit, že všechno moc rychle utíká, vždyť nedávno jsem u Montičky v deníčku řekla, že mi vyšel testík a už tady máme 15 týden.

Už musím zase končit, práce volá. Je to tady vážně děs, nevím co mám dělat dřív. Naštěstí sedím jen u počítače a nemusím nikam běhat. Nevím, kdy se zase za váma podívám, tak se všechny moc opatrujte a užívejte si pupíků.
Daniela 15+4TT

VVerca
Stálice 75 příspěvků 24.06.03 13:07

Ahoj holky,

tak jsem dnes byla v poradně a musím se pochlubit, že od poslední návštěvy paní doktorky před 14 dny jsem přibrala 40 dkg! Není to moc, ale je to moje první přibrání od začátku těhotenství. Jsem ráda, že už nehubnu. Taky paní doktorka poslouchala srdíčko a to se mi moc líbilo. Bylo to takové pohlazení, když jsem to slyšela. Na AFP testy jdu až začátkem července, takže nemohu říct své zkušenosti, naopak informace sbírám.

Přeji všem krásný den a taky se těším na aromaterapii!

Verča 13tt+4

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.06.03 13:14

POMAD je na Praze 2, kousek pod Jiřákem

adresa: www.pomad.cz

Jukni na stránky

Přesně, jak psala Hanulka, cvičení je takové - lang sang, ale člověk pěkně ví o mezilopatkových svalech atd.
Co je příjemné, že tam fakt vůbec není horko. Příjemný chládek. Venku bylo včera na padnutí a dole jejich sklepních prostorech bylo nááádherně.

Pa Martina

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.06.03 18:14

Ahojte holčiny,

děkuju všem za cenné rady ohledně AFP. Mám přijít o půl osmé, tak to budu muset nějak vydržet, ale rozhodně dám na Sýkorčinu radu a sváču beru s sebou. Nebo se pak stavím na něco pořádnýho, že jo?

KAIRO - ve čtvrtek určitě budu držet palce. Když vidím, jak vám vycházejí ty testy dobře, hned se obávám o něco míň.

SÝKORKO, BRUSINKO, KAIRO - na aromaterapii zapracuju co nejdřív, ale radši neslibuju nic, konec školního roku na krku, takže celkem těžce nestíhám. Ale než odletím na dovču, určitě to dám dokupy.
Bohužel nevím, z jakých knížek a časopisů mi to mamka kopírovala, tak jenom doufám, že mě nikdo nenařkne z plagiátorství:-)

WERČO - už víš, kdy přesně na ty testy jdeš? Pokud jde o délku těhotenství, jsme na tom zhruba stejně, třeba se trefíme… Já tam mám být 10.7.

AMALIE - docela jsi mě uklidnila. Chystáme se k moři v úterý, tak jsem měla trochu obavy, jak to budu zvládat se sluníčkem. Ale když se to líbilo vašemu drobkovi, náš bude mít určitě taky radost. Jenom na ty první pohyby si ještě budu muset počkat. Jak jste tam jeli? A jak jsi zvládala cestu? My máme letět letadlem, tak mám trochu obavy, protože jsem ještě neletěla, ale nějak to zvládnem. Vlastně se i na tu cestu těším.

Tím se s váma rozloučím, musím ještě počítat absence apod. Jestli zbyde chvilka, pustím se do té aromaterapie.

Opatrujte sebe i bříška,

Lajka (13tt + 3)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.06.03 20:40

Nebudu se rozepisovat, jen jsem vám chtěla dát vědět, že jsem na tom zapracovala a článek je poslaný. Teď jen čekám, jestli a kdy mi to „projde“.

Lajka

kairo
Kecalka 115 příspěvků 25.06.03 06:53

Dobré ranko ;-),
Lajko pochvala předem!! Už se těším až ti článeček vyjde.

Brusinko moc děkuji za adresu. Manžílek se zdá pro, tak uvidíme. Příští týden začínám chodit na cvičení tady u nás, ale je to jen 4× a pak se to opakuje znova. Uvidím. Jsem k tomu dost skeptická. Ta druhá skupinka přes léto necvičí. No asi v létě nejsou těhotné nebo co :-/. Tak když se nám to tu nebude zamlouvat, tak ráda skusím i POMADu.

Včera jsme byli na oslavě 40. kamaráda. Má 8.měsíčního Ondru a říkal, že když to teď vidí, tak ho měl mít už dřív. ;-) Bylo to milé, ale hodně jsme se napucli. Ještě teď mi je plno.

Včera jsem taky našla na stránkách www.pinolino.de krásné inspirace na postýlky, pokojíčky a koše. Naštěstí tam nejsou ceny, ale jednu jsem si zjistila přes jejich zastoupení a raději jsem se na ty stránky už nekoukala. Je to tak trochu dost nedostupné.

Pa Kairo

VVerca
Stálice 75 příspěvků 25.06.03 09:52

Ahoj holky,

tak jsem se svěřila jedné kamarádce v práci, že budu mít miminko a už to ví snad všichni. No, nemám se za co stydět, tak je mi to celkem jedno, ale chtěla jsem počkat, až jak dopadnou všechny ty testy. Je to pro mě ponaučení pro příště.

Lajko, dnes už jsem chytřejší, protože jsem se zkoušela telefonicky objednat na ty testy AFP a bylo mi sděleno, že můžu přijít kdykoliv ráno mezi sedmou a devátou na lačno. Takže jsem si to naplánovala na 10. července a pak 11. července jdu na odběr plodové vody. Toho se dost bojím, ale snad to zvládnu. Manžel říkal, že půjde se mnou a bude mě tam podporovat. Ach jo, už abych to měla za sebou.

Přeji všem krásný den!

Verča

Hanulka1
Závislačka 3184 příspěvků 25.06.03 10:27

Ahojky všem,

Vverco: ty jdeš na odběr plodové vody už den po AFP??? To nechápu, vždyť na amniocentézu se chodí až na základě výsledků AFP.

Jinak se musím pochlubit. Včera jsem ucítila poprvé POHYBY. Je to super. Stalo se to když jsem byla cvičit a pak jsme relaxovali. No a jak jsem byla vklidu tak to přišlo. Bylo to něco jako žblunknutí, nebo dloubnutí pod vodou, nebo tak nějak. A nebojte se od prdíků to poznáte naprosto bezpečně. Byla jsem poučena, že jsou teď ještě nepravidelné a může se stát, že je neucítím klidně pár dnů. Tak jsem v klidu.

Leno23: Říkala nám včera porodní asistentka, že padání vlasů a lámání nehtů v těhotenství, může být spůsobeno nepestrostí stravy a nedostatkem jódu a ještě nějakého prvku, ale moje skleróza mi nedovoluje abych si to zapamatovala.

Taky říkala, že nejnebezpečnější dopravní prostředek je tramvaj a nejbezpečnější je vlak. Ale jak budu jezdit vlakem do práce to nevím.

A ty co se chystají na dovolenou letět, tak pokud jste už ve druhém trimestru, tak se prý nemusíte vůbec ničeho obávat a klidně leťte.

Tak jsem vás poučila. Hezký den všem přeji.
Hanka 18+3

Hanulka1
Závislačka 3184 příspěvků 25.06.03 10:31

To jsem ještě já. Ještě jsem vám chtěla říct, že PA doporučuje občas pít Magnesiu. Říkala, že by to mohla být prevence tvrdnutí bříška a křečím v nohách.

Tak to je už opravdu vše Hanka 18+3

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 25.06.03 10:39

Nazdar kočky! :-)
Ja viem, že moc často prispievať nestíham, ale poctivo vás čítam, aby som mala prehľad, lenže keď si potom konečne nájdem chvíľku, nie som ani za ten svet schopná reagovať konkrétne :-(
V prvom rade si veľmi cením všetky informácie napríklad o AFP testoch, mňa čakajú 24. 7., to už budete mať všetky za sebou. Ale - včera sme boli na ultrazvuku! Teda strávili sme tam trochu viac času, ako sme počítali, lebo doktor musel odísť k pôrodu, ale kto by mu neodpustil takú bohumilú činnosť, však áno? :-)))
Bublinka meria 35mm, všetko je v poriadku, bola to síce dosť rýchlovka, ale všetko sme pekne videli. Kočky, tá tam má normálne diskotéku! :-))) Predviedla nám také tóčo, že sme len kukali! Ale modelka to veru nebude, akonáhle sme vytiahli foťák, ľahla/ol si na chrbát a už si len vegetne kopkala tými pidinožičkami. Manžel vyhlásil, že je to jasné, že to bude tanečnica po mamičke. No len aby to nakoniec nebol tanečník :-)
Inak som v pohode, až na to šílené nafukovanie, fakt mám niekedy pocit, že sa začnem vznášať. A včera som sa hrozne tešila na cesnakovú polievočku, ale Bublinka očividne nie, bolo mi po nej dosť príšerne, brrr.
Včera sa mi konečne podarilo zohnať bavlnenú podprsenku (u nás to je vážne morda) a to sa podržte - 85B!!! Ja teda vážne nechápem, kde to mám, lebo na mne nič nevidno, prsia sa mi zdali len také plnšie a ťažšie, aj na váhe mi vybehlo len kilo, ale už som musela komplet vymeniť šatník, najprv spodné diely, teraz už aj vrchné. Som dosť nešťastná z toho, koľko to stojí peňazí, ani sa z tých vecí nedokážem tak naozaj tešiť.
Tak sa majte nádherne, nech vám to v práci rýýýýchlo ubieha. Odkedy som tehotná, som ako vymenená, normálne som na svoju robotu tuším alergická, a to som ju predtým milovala. Neviem tu vydržať…
Ale dosť bolo môjho vykecávania, prajem krásny dníček a ešte príjemnejší večer doma alebo kdekoľvek.

Lulu 11tt+0

VVerca
Stálice 75 příspěvků 25.06.03 11:15

Hanulko, vzhledem k tomu, že mi je už víc jak 35 let, tak mě paní doktorka doporučila absolvovat co nejvíc testů na genetické vady miminka. Takže ať AFP testy dopadnou dobře či ne (já moc doufám, že to bude v pořádku), tak mě odběr plodové vody stejně nemine (jedině, že bych odmítla a to rozhodně riskovat nechci). No a paní doktorka z genetiky si mě objednala na ten zákrok už na 11.7., takže neodmlouvám a jdu trpět.

Verča 13tt+5

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.06.03 11:58

Ahoj Verca,
musim sa priznat, ze si ma dost zarazila, pretoze AFP testy su nepresne jak hruza, sluzia iba ako skrining na podchytenie rizikovejsich tehuliek (aj ked je to diskutabilne, ale to sem nepatri), takze ak na 100% ides na amniocentezu, preco si davas robit tie nepresne testy? Ja viem, je to tvoja volba, len chcem povedat, ze z amnio sa dozvies ovela viac a presnejsie ako z AFP testov a tym padom su v tvojom pripade uplne zbytocne.
Maj sa pekne, opatruj si brusko a drzim ti palce. Drobec ma urcite tolko chromozomov, kolko ma mat, neboj! ;o)
Papa!
spehujuca predsnazilka Jana

VVerca
Stálice 75 příspěvků 25.06.03 12:27

Ahoj Jani,

taky jsem slyšela, že ty AFP testy nejsou přesné, ale když mě na ně doktorka posílá, tak jdu. Maximálně přijdu o trochu krve.

Verča

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 25.06.03 12:37

Ahojky,

Jůůů tak Hanulka už taky má pohybujícího vetřelce v bříšku.

Včera na zastávce, když jsem seděla, tak se mi též cosi zazdálo. Tak nevím :-))
Možná se nesměle hlásí :-))

Holčiny mějte se pěkně a ať vám to do pátku uteče co nejrychleji.

Za chvíli mažu z práce a jedeme s kamarádkou na ty hory.

Největší bobřík bude cesta autobusem. Do Vrchlabí to jsu téměř 3 hoďky. Preventivně už přestávám pít abych do půl třetí ze stačila co nejvíce vyždímat.
Manžel mě utěšuje, že bude určitě čůrací pauza. No snad jo. Kdyžtak jim to tam počůrám :-)))

Zatím papááá

Martina
18+6

kairo
Kecalka 115 příspěvků 25.06.03 12:53

Tak teď jsi mne měla málem na svědomí Brusinko. ;-) Piji káfíčko (docela malinkatý) a dočítám tvůj příspěvek. No a málem jsem vyprskla kafe na monitor ;-))

Moc si to tam užij a s tím pitím fakt přibrzdi. Nebo se ještě řidiče pro jistotu zeptej s ohledem na tvůj „jiný“ stav. ;-)) Ale pít taky musíš.

Holky trochu jste mne teď vylekali, že ty testíky nejsou nic moc kvalitní. Zítra ráno jdeme, tak už mám zase takové ty myšlenky: proč se ještě nehýbe, teď nevím, zda se má dobře a doufám, že ano a slyší mne,… Jako určitě každá z Vás.

Lenka Kairo 16tt

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 25.06.03 14:35

Hanulko, mohla bys mi prosím napsat nějaké informace o tom cvičení. Kde to je, v kolik, kolik to stojí, jak často, kolik vás tam je atd.
Pošli mi to jako osobní zprávu, já teď vážně nestíhám, tak aby to pro mě bylo rychlejší na vyhledávání.
Předem Ti moc děkuji.
Daniela z Brna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.03 15:35

Ahojky, tak to jo, to jsm netušila, že je to z toho důvodu. Tak ti moc držím pěstičky ať moc netrpíš.
Pa pa nepřihlášená Hanulka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 25.06.03 17:22

Ahojte,

kupodivu jsem přežila dnešní blázinec v práci nejspíš bez úhony, tak můžu napsat pár řádků.

Werčo, tak to z nás budou tu krev fakt vysávat stejně, co? Aspoň si můžem simultánně držet palce. To jsem zvědavá, čí mimčo se pak vyklube dřív:-))

Hanulko, děkuju za informace ohledně cestování. Už jsem taky někde četla, že letadlo je ve druhém trimestru v pohodě. Dokonce to i někde doporučovali, ale asi to bylo spíš kvůli délce cestování a pohodlí. Tramvaje u nás naštěstí nejezdí, tak to mám bez problémů.

Kairo, s tím kafíčkem jsi mě taky potěšila. Můj doktor se na to sice moc netvářil, ale nakonec mi jedno slabý denně povolil. Mám totiž dost nízkej tlak a když si kafčo nedám, většinou mě pak začne bolet hlava. Sám uznal, že odvykat si během těhotenství je blbost, bylo by to nakonec horší než ten jeden malý prohřešek za den. Abych mu udělala radost, vy:,–(ila jsem aspoň některé čaje.
Zítra budu držet všechny palce i palečky, co jich máme, aby všechno dopadlo dobře.

Brusinko, v tuto chvíli jsi už minimálně na cestě, ne-li už na místě, tak jenom doufám, že jsi tam mohla dorazit nepočůraná :-)))) A jak Tě z deníčků znám, určitě si to tam vychutnáš, co?

To už se ale loučím, za chvilku vyrážíme s manželem na procházku.

Lajka (13tt+4)

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 25.06.03 19:47

ahojky těhulky,

chtěla bych se vás jen zeptat, mám už výsledky AFP testů a v průkazce mám napsáno toto: AFP neg., 1 z 920
Nevíte holky co to znamená? Přečetla jsem si to až doma, takže jsem se doktorky nezeptala.
Jestli se v tom vyznáte, poraďte mi prosím.

Jinak se mám dobře, přibrala jsem zatím jen 2 kilča a připadá mi to málo ale paní doktorka říkala, že to stačí. Bříško už mi pěkně porostlo a taky se minulý týden pohnulo, takže v 17. týdnu.
Pojedu 30.6. do Brna na UTZ srdíčka do kardiocentra, tak doufám, že tentokrát už bude všechno v pořádku. Domluvila jsem si i genetiku a na tu pojedeme opět do Brna 11.7. takže doufám, že nás nečekají žádné hrůzy.
Je to tak na fofr ode mě vše. Určitě ještě napíšu.

Vy všechny těhulky se mějte moc dobře, opatrujte bříška a všechny testy, které vás čekají ať dopadnou na výbornou!!!

Hodně štěstíčka vám přeju!!!
zatím pa gabriella 18tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.03 20:10

Ahoj spolutěhulky!!!
Dneska jsem zvládla zubaře!!!Prošla jsem bez ztráty hvězdičky a mám razidlo v průkazce!!!
Zítra mě čeká odběr na AFP (viď Kairo :o) )

Gabriello, co znamená 1z 920 to nevím, ale je důležitý, že je to negativní!!!! Doufám, že taky dopadneme negativně :o)

Lajko, n aarometerapii se už moc těším :o)

Papa mějte se
Gábi 17tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.03 22:46

Tak se vám tady do toho budu zase montovat. Pomocí AFP se dá určit jen PRAVDĚPODOBNOST postižení miminka - tzn. negativní výsledek neznamená že mimi bude 100% zdravé (třeba Downův syndrom odhalí jen u 57% případů!) a pozitivní neznamená, že je mimi 100% postižené. Amnio je přesnější, ale i tam negativní výsledek stále znamená 3% šanci, že mimi přesto není v pořádku. Čili - protože ani jeden z těch testů není dokonalý, tak chápu, že v případě pochybností doktorka chce vidět raději výsledky obou.

Co se pití kávy týče - jediné, co jsem našla je, že kofein zhoršuje vstřebávání železa. Tzn. že kávopičky mají větší pravědopodnost anémie.
 Sally

kairo
Kecalka 115 příspěvků 26.06.03 11:46

Ahojky těhulinky a Bublinky,
tak jsme se před chvilkou vrátili od p. doktora. UZV v pořádku. Je to vždy taková úleva to slyšet. Manžel byl poprvé se mnou a držel mne za ruku. Je z toho dneska tak dobře naladěn, až mne to rozněžnilo.

Jinak testy odebrány a teď už jen 14 dní čekat.

Pan doktor mne na žádnou genetiku posílat asi nebude. Jen kdyby ty testy asi nebyly o.k. Tak nevím, zda si to mám domluvit sama? Jak jste na tom vy?

Ještě jednu nemilou informaci. Jak jsem psala, že se kamarádce narodila holčička, tak jí dneska převezli do Prahy na JIP. Má celkovou sepsi (beta-hemolytický streptokok). Tak jí prosím držte palečky. Malá Ada je tak krásné mimi a hned má takové trápení. Já držím osm palečků, můj muž další čtyři, tak snad jí to pošle trochu naší energie.

Moc Děkuji

Kairo 17tt

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.06.03 12:23

Ahoj Gabriella,
Pytas sa
chtěla bych se vás jen zeptat, mám už výsledky AFP testů a v průkazce mám napsáno toto: AFP neg., 1 z 920
Nevíte holky co to znamená?

  • myslim, ze to znamena, ze mate pravdepodobnost 1:920 na nejaky vrodenu vadu (co je podla mojej kalkulacky 0.109%, teda uplne zanedbatelne). Hura! ;o)
    Majte sa pekne, opatrujte sa!
    spehujuca predsnazilka Jana
VVerca
Stálice 75 příspěvků 26.06.03 12:43

Ahoj holky,

Brusinko - já mám z cestování takovou zkušenost, že pokud vím, že musím několik hodin „vydržet“, tak se mi vždycky chce. Ty jsi ale určitě cestu zvládla bez problémů, takže: krásnou dovolenou!

Lajko - doufám, že nám výsledky z krve dopadnou dobře. Podle poslední MS i podle ultrazvuku mám termín narození miminka 26.12.

Kairo - taky mám vždycky radost, když na UZV vidím malé a slyším, že je vše v pořádku nebo mi stačí když mi moje paní doktorka přístrojem přes bříško dává poslechnout, jak malému tluče srdíčko. Pro mě to je moc krásný pocit. Jinak samozřejmě malé Adě i její mamince držím všechny palečky, ať vše dobře dopadne.

Včera skoro po 14 dnech mě večer přepadly nevolnosti. Už jsem si myslela, že jsou totálně pryč. Naštěstí se žaludek za chvíli zklidnil a mohla jsem se i navečeřet. Nechci to zakřiknout, ale naštěstí mě to drží vždy k večeru a to už jsem doma, v práci by se mi to asi vůbec nelíbilo. Nevím, kam bych rychle zapadla.

Přeji krásný den!

Verča

kairo
Kecalka 115 příspěvků 26.06.03 12:44

Přidala jsem do fotoalba dnešní čerstvé dvě fotečky ;-).

Kairo 17tt

Vložit nový komentář