Brusinka - 35 týden

Těhotenství

Zdravím všechny z kavárny, vítám všechny nové příchozí :)))) a Lajko, Gabčo díky za seznámek. Že nás ale je :) Téda holky, to mi nedělejte. Pročítám vaše příspěvky a občas nekontrolovaně zachrochtám smíchy. Snad mě nevyvedou :)

Představa Martiny udušené vlastníma vnadama a zahnívajících šklebounků…
A čištění dlaždi-spár zubním kartáčkem.
Naštěbetaly jste toho opravdu požehnaně, takže to prolítávám jen letem světem. Vypadá to, že počítač budeme mít již docela brzy. Tak do 2 týdnů maximálně. Předpokádám, že s telekomem se otázka připojení na net zfoukne během chvilky. Zažádáme o tarif a bude vymalováno že? Snad žádné dlouhé čekání :-))

Holky pilný uklízecí, normálně se stydim. Pečení, vaření to joooo, ale uklízecí mánie mě zatím vůbec nepopadá. Ale měla bych se do toho trochu pustit :-))
Přes úklid je u nás víceméně manžel, ale když jsem teď doma tak bych před příchodem Kuklínka taky měla něco poupratovať :-))) Zatím jsem o víkendu připravila tři druhy těsta na vánoční cukroví a rohlíčky jsou již na světě. Bude to předpremiéra a tak během 14 dnů udělám něco na vánoce. Nacpu mrazák a něco v chladu myslím do vánoc přežije. Pokud to nezbaštíme :-))

Ve čtvrtek tedy proběhlo v práci loučení. Manžel se mi smál, že určitě uroním nějakou tu slzičku. Dělala jsem hrdinu, jakože žádný krokodýl. No a jen co se kolegyně nadechly k proslovu, něco v tom duchu, že neví jak tedy mně, ale jim se určitě bude stýskat, tak si dovedete domyslet, co následovalo.
Ještě nám k tomu mohla hrát Přenosilka..... roň slzy… Osušily jsme slzičky a pustily se do hodování. Než Kuklínka vyklopím, tak se stejně ještě za nimi podívám. Mám tam beztak něco málo k odnosu (takových let, to se něco nasyslí.
Je fakt, že je to trochu zvláštní pocit. V tomto kolektivu (postupně zužovaném a zužovaném) jsem byla 5 let a vždycky to byla dobrá parta. Ale občas se konají srazíky, takže z očí si nesejdem.
Nudit se doma nebudu. Pletení, cukraření, noooo trochu i toho úklidu … snad :-))), dochystání výbavičky (jsem ostuda, ještě vše nakoupeno nemám) dokud ještě nebudu úplná velryba ? nějaké ty návštěvy kamarádek :-))

Mimochodem holky z Prahy, nemáte typ na prodejny s koji-podprdama? Kde je výběr????

V pátek jsem se chystala, že bude představení ?Kuklínek v hlavní roli?. Jenže než jsem se z domova vykopala, tak jsem do Krče dorazila až kolem 10.30. Nejdříve nějaké papírování ohledně registrace v porodnici no a na UZV jsem to již nestihla .

Představení se tedy konalo dnes ? v pondělí. Doktor se divil, že jdu až teď. Správně (pro odhlad Kuklíních rozměrů) jsem tam měla být ve 30.týdnu, ale moje Dr. mě poslala až teď.
Ono je to stejně baj vočko.
Kuklínek je v pořádku, plodové vody je přiměřeně, váha 2.200 gramů. Veruna je se svými 760 g bezkonkurenčně vytlačena na chvost :-)) Nebude to prý 4kilové dítko. Je spíše drobnější. No tím lépe, uvidíme, jak se strefí. Dle UZV je stále o těch zhruba 9 dní mladší.
Poloha netopýra zaujata. Když jsem se s nadějí v hlase ptala, zda se již nepřetočí, tak bohužel odpověď byla jak vystřižená z Cimrmanů. Otočit se ještě může. Ale snad ne :-)))
Udělalo se mi při UZV pěkně špatně. Neomdlela jsem, ale pěkně jsem se orosila a bylo to dost nepříjemné. No dutá žíla je prevít :-)))
Na fotečce je už jenom hlava (a to ještě horní část chybí :-))) a trochu přední tlapka.

Zítra jdu na poslední kontrolu ke své Dr. pak už budu docházet do porodnice.

To plicní jsem ještě nezfoukla :-))) Zítra před holčičandou bych tam chtěla zaběhnout.

Pěkně jsem se rozmazlila a vstát před osmou hodinou se jaksi nekoná. Večer docela vydržím, ale pak vyspávám. No to mi Kuklínek trpět nebude. Nějaký vyspávávání, na to budu muset zapomenout :-)))
Tak se ještě pěkně dosyta vylenošíme že?

Ve čtvrtek půjdu s tchyňuší objednat kočárek. Objednala jsem si též minulý týden kojicí rohlík, hrací deku a rychlozavinovačku, tak jsem zvědavá co dorazí. Vzala jsem to od Dity ? Tábor. Rohlík a deku neměli ve vzoru, který jsem objednala, tak jsem to riskla a vzala ?jakési kachničky laděné do žluta?. Paní tvrdila, že je to moc pěkné (no ještě aby to haněla co:-))). Prý nový model a moc dobře se prodává. Přinejhorším se pak nějak domluvíme na výměně.

Jak jste psaly o okopávání. Kuklínek se taky hemží docela zhusta, ale má i pauzy :-))) Teď co jsem v kavárně (už skoro dvě hodiny) se docela činí.

Holky mějte se všechny moooc pěkně, šetřete se a zatím z detašovaných připojení páááá.

Martina
34+5 (33+3- dle posl.UZV)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.10.03 07:24

Ahojky brusinko jsem ráda, že se máte dobře. Tak hezky doma odpočívej a hodně si naspinkej :-)))
To je od Tebe moc hezký, že nám tady podporuješpod­nikatelské aktivitky a objednáváš si z mého rodného města věcičky pro Kuklínka. Úplně jsem koukala když jsem to četla :o)))) Tak ať se Kuklínkovi líbí a třeba si na mě někdy vzpomeňte když si budete hrát na dece :-)))
Přeju moc a moc štěstíčka ahojky Maru

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.10.03 07:53

Hojky Holky a kuklínci,
tak jsem se včera večer pročetla těmi 22 stranami, které jsem nestíhala z minulého deníčku. ;-) Jste super!!

Nejdříve speciální pozdrav pro Marty1: Moc na tebe myslíme, jak jsi doma. S tou váhou a sebekontrolou to zas nepřeháněj. Důležité je si udělat pohodu a pokud se to nepřehání, tak to bude v poho. ;-)

Brusinko: Máte super váhu a doufám, že taky nebudeme mít obříka. ;-) Hezky si užívej spinkán, když tě mimísek nechá. Mne teda nenechá a hned ťuky tuk, bum bum vstávej!!! Ale je to zlatíčko.

Včera při cvičení a relaaci se prdelka uvelebila vpravo od pupíku a hezky se mi vyrísoval i bok. To si tam tak hoví ;-)

Evi: Přeji ještě pár dní spolu.

Porod do vody je super věc, ale od nás je to do Vrchlabí i do Liberce dost daleko a zimní radovánky mohou překvapit. Nebylo by příjemné skončit v porodnici na půl cesty. Ten, kdo to má do hodiny, tak se má. To bych neváhala.

Jiřino: Kokořínsko mám za humny a je tu nádherně. Je to jak oháza klidu. S tím uklízením, když jsi vyjímečně osiřelá, to nepřeháněj. ;-)

Lulu: Teda ty 3 porodnice mne fakt viděsily. No snad to ještě nějak vymyslíte, aby to šlo ve třech a ne jen ty a kuklínek. S tím fusakem se nedej a vytrvej!!

Taky hodně zdravím Amálku: Je super, že alespoň teď můžete být chvilku doma, ale opatrnosti není nikdy dost, tak se opatrujte.

Darko: Ty kartáčky využívám naprosto stejně!! A nejvíc mne to chytá, když má přijít návštěva. To se snažím vše tak vydrhnou až to není normální. Jinak to zas moc nepřeháním.

Natálko: Teda ta poznámka o hni… šklebouncích mne málem roztrhla. Myslela jsem že spadnu z postele. Je ale fakt, že někdy na nás taky lidi koukají jak na dva mišuge. S tím Telecomem mne to taky odzbrojilo. Je to fakt síla. Norreen má ale doma slušné připojení přes Eurotel, tak by ti třeba poradila.

Zlato: Teda gratuluji k odvaze a vytrvalosti. No hlavně jsem ráda, že člověku s Kubíkem dodáte spoustu sebejistoty, že je možné to zvládnout!.

Andulko: Už aby to správníkem bylo za Vámi. Jinak Vás obě moc pozdravuji a užívejte si domácí pohody.

Míšo: To s tím taťkou a oblečením a párky mne taky odzbrojilo. Připomnělo mi to nás, když byla mamka dlouho v nemocnici a já měla ušít do školy chňapku na vaření. Jeli jsme za ní a během návštěvy mi to celé nachystala abych to jen dotento ;-) Jsem tak ráda, že to zvládl i s chozením na směny. Mamku jsme po návratu učili znovu chodit, ale to už byla pro nás děti brnkačka.

Lajko: Díky za seznámek, tak jsem zvědavá jak to pak bude v reálu ;-)) Ta lavina ;-)

Mišo-L: Vítám srdečně novou spolutěhuliknu a dalšího mimíska kamaráda ;-))

Jééé Teď koukám, že nějak mi to ujelo a je toho ;-))

Hlavně Vám chci oznámi, že jdu na MD už příští týden. Ještě tu budu v pondělí, a pak končím. Musela jsem ustoupit mužíkovi, který mne nechce už pouštět. Je to moje zlatíčko. Je fakt, že ja jsem psala dřív, máme problémy se spinkáním a únava je prevít.

Pa Kairo 32tt+0

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.10.03 09:27

Jé lazebnický salón, tak na ten se chystám jen co zůstanu doma. Mikádo půjde zpět na skoro ježka. Trochu blond melíry a hlavně masáž zad a kosmetika. No už se nemohu dočkat.

Jinak já bydlím na Mělníku, tak to je taková výchozí stanice pro Kokořinsko.

S tím zašívámním si myslím, že pokud to nebude nutné, tak bych to raději přestála bez něj. Tyhle zásahy nemám ráda. U Natálky to bylo jiné, protože čeká dvě miminka, ale ty to snad zvládneš bez toho.

Pa Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.03 09:31

Ahoj Holky,

teď jsem tu jen na skok,ale počtejte později :D. Tak do práce jsem šla nakonec ráno, za chvilku letím k doktorovi pro čerstvé zprávičky co a jak.
Ráno se mi vůbec nechtělo z pelíšku,já bych tak odpočívala a ještě ta hnusná zima. Venku zima v autobuse na padnutí, tak jsem se dneska chovala utržená ze řetězu, vlítla jsem na první volné místo v buse dokonce dřív než jedna postarší dáma, celou cestu mě bombardovala hrůznýma pohledama, kdo dřív příjde … Ne kdyby byla, já nechci říkat starší, ale představa jízdy přeplněným zafuněným busem na stojáka, no to bych se poblila a ještě nakonec omdlela.

Kairo, tak další mamča na mateřskou, to už nás tady moc nezbývá, myslím jako nemateřskydovo­lenkovaných. Doufám, že budeš mít příležitost dát nám o sobě vědět:)

Marty1, jen pěkně polehávej, radši ležet dvakrát víc než pak skončit v nemocnici, že jo. A jak to dopadlo s nějakým tím potěšeníčkem od manžílka, už je to aktuální? jsem zvědavá viď:D

Dneska mám nové manžestráky,jen na mě neměli žádné těhu tak mám normální ale velikost 40a jak se roztahujou tak jsou mi malinko volnější, ale nemám strach, že by to tak zůstalo.
Jsem zvědavá kolik jsem přibrala, doktorovi prý převažuje váha o 2 kilča, ráno doma jsem už 57 kg, což jestli mě zrak nešálí je z 53kg +4, uvidíme co zjistíme u doktůrka. Ja se vždycky tak trošičku bojím, nebo je to spíš lékařský respekt.

Jdu se pomaličku připravit, pak se ozvu.

zatím ahoj

Míša (Mišul) 24tt

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 14.10.03 09:47

Ahoj holky,
jéééé, super nový deníček. Brusinko už abys měla ten internet doma. Já jsem se stala normálně závislou a začínám mít pocit, že mě v práci platí za to, že jsem pořád na netu. To je dobrý, ne?
Nějak se nemůžu pořád zbavit chřipky. Včera jsem asi deset minut kašlala v lékárně, abych ukázala jaký druh kašle mám a paní magistra pokyvovala hlavou a pak mi říká " no, kašel je to pěknej, ale stejně vám můžu dát jenom čaj", takže prd.
Brusinko-taky už se moc těším až budu vstávat před obědem. Teda jestli mi to moje hodňoučká holčička ze splašený spermie dovolí. S těma doktorama tě plně chápu, já už dostala třikrát vynadáno, že jsem si ještě nebyla nechat naměřit EKG. Jsem takový trochu lemplík.
Když holky objednáváte přes internter, máte s tím dobrý zkušenosti?
Mišul - já jediný po čem se neloupu je indulona nebo měsíčková mast. U obojího mám vždycky ráno strach, že si tu noční košili sundám i s kůží, jak je to tam přilepený. Navíc s mojím pupíčkem to mám na dvě namazání.
Darko - jenom jsem pomyslela na sport a šklebounci začli kopat. Já jsem včera provozovala večer ležink a můžu vřele doporučit. Navíc jsem někde četla, že tělo spaluje kalorie už, když člověk jí, takže jsem si to srovnala, že čím víc budu jíst, tím víc budu spalovat. To je logické, ne?
Opatrujte bříška
Natálka + šklebounci

milca1
Povídálka 16 příspěvků 14.10.03 10:06

ahojte holky a mrňouskové,
chtěla jsem si s vámi psát a protože je vašich příspěvků tolik tak je nestíhám skoro ani číst natož odepisovat.Vy jste teda spisovatelky ale jen tak dál at je co pročítat.
Gábino: mám dvouletou dcerku a ta se moc těší na miminko,ted když jsme byly na vyšetření a slyšela srdíčko miminka tak celou cestu domů chtěla mimčo pochovat.Je docela problém jí vysvětlit že si musí ještě pár týdnů počkat.
Brusinko: pěkně si užívej lenošení a dlouhého raního spánku protože za pár týdnů už to moc nepůjde
Marty:držím palečky at to dobře dopadne,ale je lepší ležet než mít potíže tak pěkně hajej a rozmazluj se.
Natálko: s tím závisláctvím tě úplně chápu jsem na tom podobně jen mne za to bohužel nikdo neplatí jen já umírám u každého účtu za telefon.no ale informace jsou důležitý tak co ,vždyt já se takto vzdělávám :-)).
Ještě mám dotaz na všechny holčiny co už mají doma jednoho nebo více prcků: Při prvním miminku jsem měla problémy při kojení se záněty prsů a zajímalo by mne jestli nevíte jaká je pravděpodobnost že se to znovu objeví.Nikde jsem se nedočetla jak tomu předejít tak ted se obávám že to bude stejné.Poradte díky.
přeji krásný den a samozřejmě spokojená bříška.
Milka 31tt(2letá Michalka)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.10.03 10:59

Hojky,

Objednávání přes internet jsem neměla nikdy problémy. Můj mužík si ale něco objednal a místo expres doručení nám to došlo skoro za 10 dní. No nepříjemné, ale i tak to šlo.

Mazání: Jak už jsme se tu kdysi bavili. Já používám od fa. Welleda Olej s Arnikou a jinak se mažu jakýmkoliv mlékem. Prosávám kámoškám Avon, tak mám přístup k docela kvalitním mlékům, které mi dělají dobře.

Pa Kairo 32tt+0

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 14.10.03 11:01

Ahoj zase v novém týdnu,

dovolte mi ještě pár vzkazíků k týdnu minulému:

Brusinko: Já dort rozkrojit neumím, na několik kusů ho mám vždy. Jaká je ta metoda s papírem? Já to přenáším na noži nebo dřevěné špachtli (nic jiného doma nemám) a ještě nikdy horní díl vcelku nevydržel :o)))

Mišul: překlepy jsou někdy kouzelné, chvíli jsem přemýšlela, kde to jsi, když píšeš V PRCÁI :o)

Sýkorka: prášek na praní jsem používala Batole (2,4 kg stojí okolo 120 Kč), cca od půl roku jsem přešla na společný pro celou rodinu. Teď mám nějaký levný TORSAN a stačí. I předtím jsem v něm občas něco miminčího vyprala, když jsem třeba měla celou várku bílou a k tomu tmavomodré dupajdy, tak jsem je prostě šoupla k našemu tmavému a nic se nestalo.

Pupečníková krev: uvažovala jsem o tom ryze teoreticky, ale vzhledem k předčasnému porodu nebyl čas na všechna předběžná vyšetření, tudíž na to nedošlo.

Chci se zeptat, je tu ještě někdo s „cukrovkovou“ dietou? Já bych potřebovala prokonzultovat jestli to co jím je správně. Jestli náhodou to nepřeháním a neodříkám si něco, co bych nemusela :o))
Můj jídelníček je tedy teď asi takovýto:
ráno: 1 rohlík nebo krajíc chleba + bílý jogurt Activia Danone + půllitrák čaje. Odbourala jsem med do čaje a další rohlík (většinou s džemem nebo medem) který jsem původně jedla místo jogurtu.
oběd: striktně zeleninový salát - čínské zelí, rajčata, salátová okurka, sýr, případně kus masa, salámu, vajíčko …
po obědě si dávám kafíčko, na které se už od rána těším. Jinak moc kafová nejsem, ale teď jsem se na něj nějak naučila (v prvním těhotenství jsem ho ani nemohla cítit), konečně jsem vychytala správný poměr - manžel tomu říká polívkový kafe, protože oproti němu si dám polovinu kafe a ještě dvojnásobek vody :o) Nesladila jsem nikdy, ale dřív jsem si pěkně dopřávala ke kafíčku sušenky, oplatky … klidně půl balíčku, tak teď se na ně chodím do šuplíku dívat a kafe piju samotný.
večeře (brzká) snažím se normální jídlo s polovičním množstvím přílohy než dříve.
A to je vše. Když mi jde někdy huba šejdrem že už nemůžu vydržet, tak si vezmu kus sýra nebo pár mandlí, oříšků … a večer ještě maximálně hrnek mlíka.
Ale hlady netrpím (chutí bohužel jo), tak mi to asi stačí a navíc: PŘESTALA MĚ PÁLIT ŽÁHA !!! Tedy ne úplně, někdy v noci mě to chytá stejně, ale je to výrazně lepší. Takže všechno špatné pro něco dobré.

Tuhle jsme se s manželem hádali, kdo má větší břicho, tak jsem vzala metr … a je to plichta, oba máme rovnou stovku :o)) Jinak v pase má on taky stovku, já o 15 míň, přes hrudník on vede o pouhých 5 cm. Ovšem jaksi má o 25 cm víc do výšky a o 20 kg (minimálně).

Tak zatím ahoj
Jiřina 32t.

Misul
Kecalka 120 příspěvků 14.10.03 11:08

Ahojky Holčinky,

tak jsem zpět od doktora já jsem tak nějak rozmrzelá.´ˇríkala jsem mu o těch „tlacích“ a to se mu moc nelíbilo, bříško jsem měla tvrdý i při prohlídce, tak jak prý často tohle mám - no to já nevím dost často, ale ty počty, začnu si to psát. CS 1, závěrem, pokud tyhlety tlaky budou přetrvávat, tak hup domů a polehávat - Marty1, měla jsi pravdu.
Tak jsem chvíli protestovala, no a prý jestli chci ležet v nemocnici, že by tam ten prcek měl ještě vydržet - což souhlasím. Takže se šetřit a neblbnout a při nejmenším problému hned přijít, radši zbytečně než pozdě. Rovnou mi udělal výtěr, tak budu klidná i z téhle stránky.

Uf, jsem si vylila dušičku

Natálko, pozor na tu chřipajznu ona je dost zákeřná :)

Jdu chvíli pracovat, protože tot aky vypaadá, že mě platí za surfování na netu :D

zatím ahoj

Míša

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 14.10.03 11:20

Ahoj Pupíčci,

hlasím se v novém týdnu. Teda 35. to už se to blíží! Dneska jsem byla u paní doktorky a byla moc spokojená, prý je vidět, že poctivě ležim. Čípek se nezkracuje spíš naopak hrdlo je prý krásně uzavřené. Dokonce, doufám, že se srandy, mluvila o přenášení! No to snad ne! No je teda fakt, že moje kamarádka měla ten samý problém a pak jí po 14 dnech přenášení museli vyvolávat porod.No já mám ještě týden ležet a pak mi vy:,–(í Magnesium a můžu začít něco dělat, samozřejmě v klídku.
Už jsem to psala Brusince, když budete mít Pražandy a okolňačky čas mohly bychom se zase sejít a poklábosit.

Brusinko kojící podprdy taky ještě nemám, mají je skoro všude, jen ty velikosti? Vůbec netuším, jak se to bude vyvíjet.

Márty drž se a hlavně dobrou náladu. Uvidíš, že to zvládnete.

Holky já se jdu zase uložit.

Mějte se krásně!

Ahojky Martina a Amálka 34+2

Veja
Nováček 3 příspěvky 14.10.03 11:41

Ahoj holky,

tiež patrím k občasným špiónkam - tridsiadničkam, ktoré nahliadajú do tohto denníčka. :-)) Minulý rok na Vianoce som povedala manželovi, že najbližšie Vianoce by sme mohli stráviť s nejakým prírastkom na ceste, tak sa o to postaral doslova a do písmena. J Náš štuplík sa chystá prísť 25.12 (1.1. podľa UTZ), tak sme s manželom zvedaví, ktorý sviatok sa mu bude pozdávať viac.

Neozývam sa však celkom nezištne:)), chcela by som sa spýtať na rtg. zubov. Manžel ma objednal k zubárke a tá ma chce silou mocou poslať na rentgen, že to nie je škodlivé. Nie som si však celkom istá. Viem, že rentgen sa v tehotenstve nerobí, doktorka však tvrdí, že ak ide o zuby je to v poriadku. Máte s tým niektorá skúsenosti?

Pomaly sa blíži materská dovolenka a tak som si aj doma vydupala pripojenie na internet, veď musím mať nejaké info, čo nové vo svete a hlavne na e-mimine, takže sa už veľmi teším a dúfam, že si aj potom nájdem čas čítať, či prispievať.

Majte sa pekne, pozdravujte brušká aj netrpezlivých oc­kov.

Veja (30 tt)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.10.03 11:48

HOjky,

Misul: To je nemile, ale zatím je to zjištění včas, tak se trochu šetři jak doporučuje Marty.

Amálko: To je super. A ten srázek bych taky brala ;-)

PS: Jsem dneska zase rozhozená z práce. Je to k vsteku, když zjistíte, že o Vás vlastně už neusilují nebo nestojí a že jim zaučíte náhradu, a to je nejdůležitější. Dneska mne to fakt vzalo. Byli jsme domluvení na práci dom a teď to vypadá, že si raději poradí i bez toho. Jsem krajně rozmrzelá, ale to je jedno. Za týden už budu doma, tak co že jo.

Pa Kairo

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.03 13:20

Ahoj spolubříšulky v novém deníčku!!!

Musím tentokrát přispívat pravidelněji, protože jste hrozné štěbetalky a já pak nestíhám.
U mě nic nového…zítra jdu na krev, tak doufám, že krvinky moc neklesly a já nebudu muset jíst víc železa..dělá mi to trochu vyprazdňovací problémy :o). Bříško občas tvrdne, ale zatím bych řekla, že je to v normě.
Jooo a musím se pochlubit, jaký já mám úžasný živit s těmi mými chlapy!!! Manžel mi každý večer/teda když je doma/ maže břicho…te je jeho spoluúčast na těhotenství :D. A včera ráno, když jsme všichni leželi v posteli, tak Adam zmerčil krém na noč. stolečku a okamžitě, že mi musí namazat BÍSKO!!! Byl naprosto úžasnej a namazal ho opravdu poctivě ;o). Takže takhle si já žiju!!!

MARTY s ležením nic nepřeháníš..neležíš přece pro zábavu, ale pro mimi. Příští týden tě doktor pěkně pochválí a pak hezky lážo plážo.

MILKO je vidět, že holčičky jsou jiné. Já mám dvouletého kluka a jediné co ho z UTZ zajímalo byla maketa auta, co tam měl doktor a teď posledně tiskárna od PC :o) A s těmi záněty..já myslím, že spolu nesouvisí. Klidně teď budeš třeba bez problémů. Já jsem se zánětu naštěstí vyhnula, ale jen tak tak…už jsem měla v prsou pěkné ztvrdlá místa, ale „rozchodila“ jsem to.
NATÁlKO přes internet jsem už objednala pár věcí..sice maličkosti, jako jsou třeba knížky, teď naposled zimní kombinézu pro mimi…a jsem skopojená.
MIŠUL a nedal ti doktor na to tvrdnutí Magnezium??? Tak zkus pís Magnezii..třeba trochu pomůže.
JIŘINO tak jsem se po tom našem sobotním chatování vybičovala a ty okna umyla…manžel jen zíral, k čemu může člověka, takový pokec, dohnat :o)
VEJO k tomu RTG /dělala jsem na zubním/. Je sice pravda, že RTG zubů je malá dávka a mimi už je větší a že by mu to neublížilo, jako třeba v prvních 12tt, ALE…je to přece jenom ozařování, tak proč se nechat ozařovat, když to není nutné a obzvlášť v těhotenství. Moje doktorka s RTG vždycky „šetřila“ a těhotné na něj neposílala vůbec.

Tak a končím…určitě mezitím přibylo x příspěvků
Gábi 32tt

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 14.10.03 17:03

Ahoj holky,
jsem se nějak nemohla připojit, až jsem lehce znervózněla, že mě tady v práci někdo odstřihl, abych taky něco dělala.

Kairo - nesmutni, že to tak v práci berou, já už jsem se zase asi pětkrát ptala, jestli někomu nemám něco předat a šéf mlčí, jako ryba. Teď už Ti to vlastně může být jedno, jdeš na mateřskou a budeš mít pohodičku (taky bych potřebovala kosmetiku i kadeřníka)

Jiřinko - jsem se tím překlepem Míši
celkem pobavila… hezky si to napsala.

Brusinko - jsem byla odpoledne vzorná a došla si k doktorce nechat natočit to EKG. Ta mě hned vyděsila, že mám zvětšenou štítnou žlázu (já jsem věděla, proč k těm doktorům nechci chodit, vždycky něco objeví). Zítra mě čeká UZV a vyšetření, tak uvidíme o kolik zase šklebouni vyrostli.

Amálko - moc ráda půjdu někam na srazík. Moc bych Vás chtěla poznat. Jsem ráda, že se daří lépe. (Týjó, já jsem ale spisovná, jsem chtěla napsat líp)

Marty - uvidíš, že to bude příští týden lepší a že Ti doktor určitě povolí volnější režim. Jinak si vzorná pacientka. Ze mě by byl asi na mrtvici.

Gábi - nepůjčila bys mi toho malýho mazače bříšek? Mě to totiž moc nebaví

Vejo - já měla stejný problém, jako máš ty a doktorka mi řekla, že rentgen uděláme až po porodu. Takže si myslím, že je lepší to odsunout.

Mišul - to bude v pohodičce, uvidíš. Zbytečně se tím nestresuj, to je vždycky horší. Hezky odpočívej a souhlasím s tím magneziem, mě to teda dost pomohlo.

Dneska jsem cestou od doktora potkala známou, která mi říká „jé, ty budeš rodit každým dnem, co?“ Tak jsem jí trošku vyvedla z míry, že až za tři měsíce. Nevím, jestli jsem jí svým pupíčkem neodradila od případného těhotenství.
Taky se chystáme dneska s manžílkem do kina, chtěla jsem, aby vybral něco romantického a veselého, tak jdeme na „Kill Bill“. To bude k popukání…na­posledy, když jsme byli na „Želarech“, tak z toho šklebouni nespali tři dny.
Zatím pa
Natálka+šklebounci

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 14.10.03 17:39

Marti,
já bych i poslala nějakou fotku, (když jsem byla focená z dálky, tak jsem se i celá vešla na fotku) ale jsem dost technický typ, takže nevím jak ani kam.
Jinak ještě k seznámku narození miminek: Jsem ráda, že jsme to šklebounkům s tím koncem prosince nezavařili sami.
Natálka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 14.10.03 19:18

Ahojte bříškandy,

tak jak se vede? My jsme před chvilkou vstaly, takže je to už lepší. Dnes jsem se z práce sotva dovlekla, v úterý mám nejdelší den, takže bych byla utahaná i netěhotná, tak co teprv teďka, když s sebou celý den nosím už skoro devět kilo navíc.

Darko, s tím cigárkem jsi mě pobavila, ale zkoušet to nebudu, už tak jsem dost drzá, že sedávám na stole. Dřív jsem skoro celou hodinu prostála a prochodila, ale teď si potřebuju sednout. Jenže ze židličky mám přehled sotva po prvních dvou řadách, když si sednu na stůl, vidím krásně po celé třídě. No, posledně mě tak načapal ředitel… (takže nohy si podkládám jenom o přestávce v kabinetě:-)).

Lulu - teda s těma porodnicema je to síla. Něco takovýho může vymyslet fakt jenom chlap. Nedalo by se odjet třeba do nějaké okresní nemocnice poblíž?

Míšo_L, Milčo, Vejo - všechny vás vítám, doufám, že se ozvete častěji :-)) Možná jste postřehly, že máme „těhuseznam“, jestli budete mít zájem, dejte mi vědět na mail nebo do os.zprávy a já vám ho pošlu. A když připíšete i nějaké to info, bude to super. My jsme uváděly křestní jméno, bydliště, termín porodu, porodnici (pokud máte vybranou), holka/kluk (nebo taky překvapení či stydlín), vybraná jména a mailovou adresu.

Vejo - přidávám se k ostatním - pokud tě ten zub nebolí ani jinak netrápí, nechala bych ten rtg až po porodu. Pokud ti to ale způsobuje nějaké nepříjemnosti, myslím, že bych to radši riskla s rtg, než se do konce těhotenství stresovat kvůli zubu.

Hanulko, Myšinko - tak jak si užíváte MD? Já už se na to taky těším, ale ještě musím skoro tři týdny vydržet (to kdybych šla už 8 týdnů před), možná i dýl.

Mišul - nebudou ty tlaky z té čočkovky? Já si teď musím dávat strašnýho bacha na všechny střílecí a nafukovací jídla, protože ty účinky trvají strašně dlouho a někdy mě pak chytají taky ty tlaky do břicha. Doktor mi na ně posledně napsal magnézium, ale když jsem asi pět dní nejedla nic problematickýho, přešlo to samo a teď už ty problémy nemám. Magnézium jsem začala brát až později, když jsem se po ránu vzbudila křečí do lýtka.
Taky jsem se chtěla zeptat, jak jsi u manžela uspěla s tím mazáním bříška?

Amálko - gratuluju ke zlepšení!!! To je skvělá zpráva, i když věřím, že s tím přenášením Tě MUDr. nepotěšila.

Marty - chválím tvůj zodpovědný přístup. Nenech si od nikoho do toho kecat. Jak vidíš u Amálky, pomáhá to, takže příští týden u doktora určitě dostaneš pochvalu:-))

Teda, to jsem se rozepsala, honem končím. Mějte se fajn, nestresujte se a klidně pište, co to dá.
Lajka + Lochneska (29tt+3)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 14.10.03 20:37

Cau holciny!
Nevim, jestli jste si nektera precet vcerejsi posledni prispevek, ale plavani se nakonec nekonalo - koupajici se Dani. :)
No, jinak se mi dnes ozvala kamaradka se kterou jsem na zacatku roku zacala chodit na erobik a ona kratce na to otehotnela. Nekdy okolo 25 tydne (tusim) mela taky sileny problemy, zacala se otvirat, tvrdnout bricho a podobny komplikace, hrozila ji nemocnice a nakonec ze nemeli misto (porodnice je ve finalnim predelavani a nahradni prostory jsou na chire) tak ji Dr. dala hromadu prasku, nakazala lezeni a nakonec svete div se prenasela ale asi jen 10 dni. V nedeli se ji narodil chlapecek. Bohuzel jsem nestacila vyzvedet nic vice, protoze se rozbrecel a musela koncit. :))
Takze ono na tom lezeni opravdu neco bude a proto devenky kdyz doktori reknou lezet a setrit se tak vedi proc to rikaji a my co..... no prece budem je poslouchat. :)
A ja sem se proto dnes byla projet na kole. :)) Sice bych asi taky nemela, ale kdyz uz mam povoleny cviceni tak jizda rychlosti 2,5km/h snad neublizi. :) Jela jsem pod dozorem byvale zdr. sestry - moji mamky. Ale jen kousicek, aby se probehla psice. :)
Jinak nadymava jidla jako je cockovka a hrachovka uz jsem taky vzdala. A nebo bacha i na netepelne zpracovanou cibuli!!! To je pak takova bolest ze muzu vyskocit z kuze a kazdy pohyb boli… :(
A jinak holky kdo mate problem jit na zachod - verte ze to zpravi kazdy den 1-2 jablka nejlepe jako posledni jidlo. To pak rano pomalu ani nedobehnu. :)
Jinak hlasim miry prez bricho 100cm - puvodne jsem mohla mit neco okolo 76cm a vaha + 5kg. No, ale jeste predevcirem jsem mela + 8 ale jabka zapracovaly.- :)
No, jdu skouknout Kachoru a pak se sem zas mrknu.
Jinak vas obdivuju co chodite normalne do prace. Ja tam chodim tak na 10h pokontrolovat co a jak a kdyz sem tak 4-5h tak toho mam plny kecky a myslim, ze si nekde umru. Fakt vas obdivuju.

Tak zatim papa Darka 24tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 14.10.03 20:40

Jeste jsem se chtela poptat. Holky, vam se ty novy komentare nejak zobrazujou samy, anbo porad musite mackat obnovit?
 Darka

Misul
Kecalka 120 příspěvků 15.10.03 08:45

Ahoj Holky,

včera jsem se sem vůbec nemohla přepojit ataky mi hend blesklo hlavou, jestli mě náhodou neodpojili :(, ale jak vidím byla to pouze technická porucha:)

JInak moc díky za povzbuzení, trošku mě to rozhodilo, ale jenom na chvíli.

Darko, tý brďo, ty ještě jezdíš na kole, klobouk dolů, jsi fakt úžasná

Marty, hele hele hele, takže i náušničky budou, no to je nádhera. S tím psaním sposovně, mě to jde třeba jenom chviličku a pak bum, prostě se to nedá, sama sebe někdy překvapím krásným spisovným slovem :D

Jiři, to teda koukám, já si to po sobě budu muset snad začít číst, to víš píšu jak drak :D nééé, ale jak vám toho chci napsat co nejvíc za co nejkratší dobu, tak to potom podle toho vypadá

Gábi, já chcíííííííííí takýýýýýýýýýýýý takový mazací chlapáky - máš to teda prímově zařízený :))). Na tvrdnutí břucha mi doktor Magnezium už napsal, protože jsem měla křeče v nohách a tak, no a když si to tak promítám zpátky měla jsem to brát 3× denně a já to někdy nějak nestihla či co, no každopádně teď už ho budu brát pravidelně.
Jo a na vyprazdňovací problémy, mě teda vždycky bezpečně pomohl mléčný zakysaný výrobek, nějaký kefírový mlíko nebo tak, to je pak rychlost a hlavně hodně pít (tohle kdž někdo napíše, si říkám hodně pít, jenže nejsem velbloud, moc mi to nejde hodně pít)

Natálko, souhlas, jak vlezeš k doktorovi najde ti i to co nemáš, já jsem takhle jednou vlezla na oční. Myslela jsem si že mám klasickej zánět očních spojivek, jenže ouha, zánět sice jo, ale ne spojivek a v podstatě to vůbec nesouviselo s očima, alenakonec mi přišli na to, že mám revma, dobrý co (teda ta nemoc má konkrétní název, ale mě se vůbec nelíbí).
O víkendu jsme byli právě na KILL BILL, řekla bych vtipněj filmeček, trošku hlučnej, Drobek skákal jak o život, jo a je to samá krev, ale jinak super:D

Lajko, jsem taky myslela na tu čočkovici jednu, jenže mě už to zlobilo předtím, ale je možný jsem tomu trošku tou luštěninou pomohla :), takže jí teď musí dojíst manžel :D. Bříško už mi manžílek namazal dvakrát a sám od sebe, takže pokrok a dokonce sem tam si položí hlavu na bříško, teda jenom zlehka, on jí má děsně těžkou (a to už ho ani nenutím:D)

Amálko, dobré zprávy, to potěší, takže šetřit se dál a hlavně pohodu a nějaký ten srazík, jsem samozřejmě pro, jak jinak:D

Ráno jsem myslela, že zmrznu, já chci teplíčko, zimu neee. Venku zima, ty aoutobusy des, no a tak jsem si dneska málem zaomdlívala, ještě že jsem se prodrala ven z busu mezi prvníma.

Něco bych zblajzla :D
Jdu hledat a hlavně musím začít něco dělat, ale ještě sem mrknu.

Zatími ahooooj

Míša 24tt+3

VVerca
Stálice 75 příspěvků 15.10.03 08:51

Ahoj holky,

včera jsem tu nebyla a koukám, že máte pěkně naštěbetáno. Četla jsem to aspoň půl hodiny. Jen tak dál.
Já jsem včera zůstala doma, protože mě už od neděle večera nebylo nejlíp. Lezlo na mě nějaké hnusné nachlazení. Nejdřív mě začalo bolet v krku a pak jsem se cítila rozlámaně úplně celá. V pondělí jsem šla do práce, ale v úterý jsem si vzala dovolenou a lenošila celý den v posteli. Horečku jsem žádnou neměla, ale cítila jsem se na dvaadevadesát. Naštěstí ten odpočinek pomohl. Miminku se to asi taky líbilo, protože mě včera celý den krásně okopávalo.
Dnes jsem se dozvěděla, že konečně za mě našli náhradnici (nechtěli nikoho z venku a sehnat sem sílu na dobu určitou není jednoduché), takže teď už se začínám pomalu balit. Paní doktorka mě pořád nutí být doma, takže možná příští týden to tu zabalím.
Vejo - i já se přidávám se zkušeností s RTG zubů. Když se mi ulomil zub, tak mi paní doktorka řekla, že bez rentgenu s tím nic dělat nemůže, ale vzhledem k mému stavu to musíme odložit až po porodu. Takže pokud to můžeš vydržet, odlož to raději taky.
Holky přeji vám krásný den plný miminkovských kopanečků a všem které leží, ať je lenošení příjemné!
Verča 29tt+4

kostka
Kecalka 405 příspěvků 15.10.03 09:01

Milé holky s bříšky i bez,

Chtěla jsem psát už včera, ale od odpoledne až do rána asi do 7 mi vůbec nešlo emimino. To byl abst'ák :-)).
Včera jsem byla v poradně,váha už je na 63,což je +13 a už by to přibírání mohlo přestat,CS 4,ale to je podle dr. v téhle fázi normální a nic předčasného se nechystá. Ted´ už budu chodit k dr. každý týden a taky na monitor,dnes jdu prvně. Ještě,že to mám vedle baráku.

Natálko:mně na takový ten chronický kašel nejvíc pomáhala zahřátá Vincentka,at' už inhalovat nebo upíjet.

Amálko,Marty a další holčiny,co musíte polehávat:vydržte,mo­je kamarádka obě těhotenství proležela,částečně i v nemocnici,ale ke konci se to zlepšilo tak,že měla i vycházky. Obě holky se jí narodily kolem 38. týdne naprosto v pořádku. Chce to jen opravdu to ležení vydržet.

Kairo:nenech se otrávit,ono se to s tou prací vyvrbí.Spíš se šetři,on ten konec je únavný. Vidím to na sobě ,od toho minulého týdne jsem utahaná pořád,a to toho moc nedělám. A taky,at´ se mimi správně otočí,kdesi jsem četla,že je na to dobré ujít denně pěšky několik km. Mně to včetně těch cviků pomohlo.

Darko:ježdění na kole je fajn a pokud ti nic nedělá,můžeš jezdit až do konce těhotenství.

K nakupování na netu:včera nám zrovna dorazila pračka objednaná ve středu. Napřed jsme oběhli obchody v okolí a zjistili,že vybranou v obchodě pořídíme nejméně skoro o 3000 navíc. Rodiče si před rokem takhle koupili ledničku a jsou maximálně spokojení,když zlobilo světýlko,přijel opravář do týdne.

Taky jsme konečně vybrali a v obchodě objednali kočárek:je to kombinace Hoco Big Foot světlemodrý(a to nevíme,co se narodí:-)) za necelých 9000.
Vytáhla jsem taky ze ZP jak je to s tou MD,tak sned ze mě nebude dočíst zbytek.

Mateřská dovolená

§157(1) V souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě náleží zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28týdnů; porodila-li zároveň dvě nebo více dětí nebo jde-li ozaměstnankyni osamělou, náleží mateřská dovolená po dobu 37týdnů.

§157(2) Mateřskou dovolenou zaměstnankyně nastupuje zpravidla od počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, nejdříve však od počátku osmého týdne před tímto dnem.

§157(3) Vyčerpá-li zaměstnankyně zmateřské dovolené před porodem méně než šest týdnů, protože porod nastal dříve než určil lékař, náleží mateřská dovolená ode dne jejího nástupu až do uplynutí doby stanovené v odstavci1. Vyčerpá-li však zaměstnankyně zmateřské dovolené před porodem méně než šest týdnů zjiného důvodu, poskytne se jí mateřská dovolená ode dne porodu jen do uplynutí 22týdnů, popřípadě 31týdnů jde-li ozaměstnankyni, která porodila zároveň dvě nebo více dětí nebo o zaměstnankyni osamělou.

Mějte se,utíkám ne ten monitor a pak hned na cvičení
Hana 36+3tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 09:02

Ahoj holky!
Tak mám za sebou odběr…4 pný zkumavky Natálko pamatuj si, že doktoři se drží hesla:Zdravý pacient je jen špatně vyšetřený pacient!!
Takže tě příště už nic nepřekvapí :o)

Ahojky
Gábi 32tt

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 15.10.03 09:37

Ahoj krásky,
nedá mi to, abych se s Vámi ještě před setkání s panem doktorem nepodělila o úžasný kulturní zážitek. Jak už jsem včera avizovala, tak mě můj drahý přemluvil na film „Kill Bill“. Pokud tedy chcete způsobit depku sobě a trauma svým dětem, tak na to rozhodně běžte. Já a šklebouni jsme to vydrželi 32 minut. Musela jsem do nich naládovat tři horký čokolády se šlehačkou, aby se uklidnili. Já si teda nemyslím, že jsem nějaká citlivka, ale byl to dost brutus, navíc nevím, jestli to vnímám jenom teď co jsem těhotná, ale přijde mi, že ten zvuk je příšerně nahlas (teda spíš, že to dost řve) a to teda šklebouni fakt nesnáší. manžel byl z toho dost špatnej a celý večer se jim omlouval, ale myslím, že mu to při nejbližší příležitosti oplatí.
Naše děti tedy nesnáší i relaxační hudbu, jsou to, jak říká moje kamarádka, takoví kulturní pahýlci. Tak po včerejšku jsme do věcí, které nemáme rádi zařadili i Tarantina.
zatim pa, napíšu, jak jsme dopadli u doktora
Natálka+kulurní pahýlci

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 15.10.03 10:50

Ahoj těhulky i bříška - nesu pozdrav od Jarních miminek :)

Brusinko - zkus Tveret, je v centru na můstku. Ta řada podprsenek kterou nabízí „Anita maternity“ vypadá zajímavě. Viděla jsem teda jen jejich minikatalog bez cen, tak nevim v jakých relacích se pohybují - adresa je www.tveret.cz
Marty - Kairo ten kraj miluje tak, že i svatbu nám tam dojednala ;-))) Dělám si legraci. Byl to od ní tenkrát dobrý nápad a tip.
Natálko - teda teď si mi pobavila. Já sice filmy od Tarantina ráda, ale s píďalkou bych si netroufla. Ani se nedivím že Šklebounci nadšeni nebyli ;-) Ale nad kulturními pahýlky jsem se srdečně zasmála.

Pro Kairo - předpokládám že SMS jsi dostala, píďalka má 92mm od temene k zadečku a váží jak pytlík bonbonu - cca 100g. A navíc podle UTZ jsme o týden mladší. Ale je to užasnej flegmatik. Pan doktor do ní musel několikrát šťouchat aby se začla hýbat. A to ještě s velkou rozvahou a klidem :)

mějte se tu krásně a opatrujte bříška - my vás budeme s velkým zpožděním dohánět :)

martina+píďalka 15+4

milca1
Povídálka 16 příspěvků 15.10.03 11:28

ahojte děvčata s bříškama i bez,
Dnes u nás doma zavládla pohroma můj mužíček má chřipku takže si umíte představit jak umírá.no prostě chlap .Najivně jsem si myslela jak mne bude opečovávat a ono je to nakonec naopak.Závidím vám mazací mužíky to ten můj nemá rád mastné na rukách tak to musím zvládat sama ale trochu to flákám při prvním jsem mazala vším možným a stejně mám jizvy na celém břiše prý je to dané trochu geneticky tak co nadělám.
S tím nakupováním na netu já jsem přeborník protože nakupuji už skoro vše na netu.Dokonce jsem se rozhodla si nechat dovézt i vánoční nákup potravin abych se nemusela trápit s těžkýma taškama-a hlavně v tu dobu budu asi rodit tak budu mít trochu jiné starosti.
chtěla jsem vám říct že jsem ráda že vás mám protože jste pro mne jeden z mála kontaktů z domovem -žiju v Anglii pár měsíců a jaksi se mi stýská -taky bych šla na nějaký srazík :-((
mějte se fajn a opatrujte pupíčky

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 11:41

Marty- to byly zase ty klasický odběry - krevní obraz apod.

Natálko- při prvním těhu jsme byli na filmu „Purpurové řeky“ taky docela síla, ale mimís byl hodně malej a ještě z toho neměl rozum :D
Jinak s tou přecitlivělostí…než jsem byla těhule, tak mě akorát dojalo, když zastřelili Vinnetoua, po porodu a vlastně permanetně do teď mě všechno dojímá, na drastické scény se absolutně dívat nemůžu. Jo a pamatuju se, že po porodu mě rozbrečela i reklama, když v ní lidem přáli krásné vánoce a nový rok. No prostě hormony!!!!

Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 12:25

Cauky,

tak vás opět zdravíme i s úžasně neposedným broučkem v bříšku, ten se dneska činí.

Milco, to jsem ráda, že jsi ráda, protože já jsem taky ráda :). Člobrdu to povzbudí, zvlášť když jsi tak daleko a kde přesně přebýváš?

Marty, náladu blbou šup do koše. Jak se vás dnes lehánkuje, mamino:)). Chlebíčky a štrůdlíček, jůůůů já mám takovej hlad, tak jsem si poslala kolegyňku (ne nevykořisšťuju jí, šla si taky pro nějakou baštu) pro žrádýlko, ale už teď je mi jasný, že to bude jenom lehká svačinka, jsem jak kyselina, žíravá a žravá. Jsem se ani nepochlubila, že za to jak se mi Drahoušek pěkně vožral a byl nezvladatelný a samozřejmě za to, že jsem dotáhla domů a tak, celkem za slušný výkon, jsem dostala bundokabátek, černý s kapuckou, na zimu i pro zimomřivější na podzim - doma jsem si ho musela ještě dvakrát zkusit.
Včera mužíček nevydržel a dal mi dáreček k svátku :D dostala jsem čepici na zimu - a protože je surfař čepička je samozřejmě se surfařskou značkou :))

Mojí kolegyňku skolila angína, chudák už podruhý, minule jsem potom chytla já nějakou chřípajznu, tak snad se to nebude opakovat, bacily pryč, huš huš. No práce je tu až dost, ale beru si rady k srdci a vše dělám pozvolna, neběhám po schodech nelítám po chodbách pouze vlaju :D

Jee, snad už tu bude s tím žrádýlkem.

Mějte se fajn a já se zase ozvu.

Míša (Mišul)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 13:52

Ahoj Marti,

si představ, že se do mě taky dala nějaká únavička, po obídku, sežránkovala jsem to všechno a bez pauzy, no jo kyselina.

Hele to je dobrý, to budu muset použít doma, postupné úkolování, manžel se vždycky vymlouvá, že už si to všechno nepamatuje :D, ha vyzraju na něj:D Teď jsem se sice o víkendu nechala vyprovokovat jím a umyla tu koupelnu, ale teď to zkusím obráceně.

Na kontrolu jdu 4.11.,a le když prý budu cítit, že to není ono, mám hned přijít, tak uvidíme. A ty jdeš kdy, k panu dochtorovi?

Jeje, já bych si hodila kopytka hore a relaxinkovala.

Jdu makat.

Míša (Mišul)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 13:54

Ahoj Brusinka a ostatne buduce mamicky a snazilky. Ja citam vase prispevky uz nejaky ten cas, vlastne som tu kazdy den. Chcela by som sa opytat ako vam dopadol ultrazvuk v druhom semestri. My sme vcera na nom boli, vsetko je uplne v poriadku, malicke ju spravne vyvinute, velmi zive, plodovej vody ma dostatok. Proste lekar povedal, ze vsetko je uplne v poriadku. No hlavicku ma o 2 tyzdne vacsiu. Rozmer nie je na hornej hranici priemeru, ale je za hranicou. Vravel , ze sa nemame znepokojovat, ze je uplne v poriadku, len ma vacsiu hlavicku. Celkove malickeho rozmery su na hornej hranici, cize je to velke chlapcek. No ter rozmer BIP; 72 ma znepokojuje. Priemer je medzi 57 a 65. Rozumie sa v tom niekto? Dakujem krasne holky vopred.
Adriana+25 tyzdnovy drobcek??

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 15.10.03 14:09

Zdravím všechny,

jsem na chvíli na netu v knihovně. Naštěbetaly jste toho, že jsem to jen hoooodně metelesku blesku projela a přiznám se reagovat moc nezvládám.

Jen ve zkratce:

JIRINO: k tomu dortu. Když ho rozřízneš, tak se snažíš pod něj zlehka vsunout tužší papír asi nejlépe čtvrtku a na tom papíře ho přesunou a pak zase po matlála patlála (nejlépe antistrijovým krémem :-))) ho zase na spodní část korpusu z papíru sesuneš. Pokud přenáším normální třený piškot (ten je většinou relativně tuhý, tak podeberu vrchní část pravou dlaní¨, levou rozcápnu na vrchu přetáčeného korpusu a rychle otočím a plácnu to na linku. No asi z toho moc moudrá nejsi co?:-))

Nebo by mohlo fungovat připlácnout na vršek korpusu velký talíř a podebrat rukou a přetočit :-)))

Ale tenhle ořechový korpus je fakt extrémně křehký.

Teda Jiřko, když čtu Tvůj jídelníček tak jen čučím :-))) Takhle zdravá strava. Mám pocit, že do sebe během dne natlačím minimálně jednou tolik jídla :-))) Zelenina je také má oblíbená strava, ale těch různých přesnídáveček, co ještě během dne mám, zhruba tak ještě 1-2 jogurtíky, dobrého půl litru mléka denně, kousek kočkolády, no jsem tedy pěkný žrout :-))))
Včera jsem byla na poslední kontrole u své gyn. Byla nemocná, tak mi jen sestřička přeměřila výšku fundu - stále 34 cm, zvážila, ztlačila (respektive změřila tlak). Srdíčko tlouklo pěkně, váha + 11 kg a přes bříško je to 94 cm.

Jsem dneska trochu posmutnělá, protože jsem ráno telefonovala s maminou a našli jí v krvi nějaký velky množství triglyceridů. EKG dost nic moc, budou jí hnát na zátěžové testy. Čeká jí asi docela přísná dieta, takže nic moc.
No je fakt, že poslední dobou funěla jak lokomotiva. Nikdy žádný sportovec nebyla, takže srdíčko trénink pramalý a životospráva taky nic extra. Lásku ke sladkému jsem od mamči zdědila :-))
Chlácholila jsem ji, že nic není tak černý jak zprvu vypadá, ale bude asi fakt nutný razantnější zásah do životosprávy.
Chjo, ještě aby nám to s maminou neseklo :-(((

Tak jdu propátrat naučnou literaturu v knihovně. Oni jsou ti doktoři taky k zulíbání.
Před pár lety, když mamče před operací očí točili EKG, tak se doktor „zděsil“ a se slovy: „ženská koukám, že VY jste skoro zralá na bypass“ jí před operací poslal na natočení ještě jednou.
To už pak nic dalšího neřikal. Ale taky ji mohli naznačit, že by neškodilo nějaké důkladnější proklepnutí.

Omlouvám se, že se vám tu takhle „dávím“, ale jsem si musela odlehčit.
Jste takový moje holky, vrbičky milý :-))))

HOLKY KE SRAZÍKU:

Kdybyste něco během tohoto týdne na netu upekly (nějaký srazík příští týden)
mohly byste mi hodit do osobní zprávy, abhych nepřehlédla.
JSem pro všema deseti :-))))

Objednávka od Dity už dorazila, během zítřka či pátku si to vyzvednu, tak hned poreferuji :-))

Zítra jdu s tchyňuší zaplatit zálohu na kočárek.

Mějte se moc pěkně a zase se na vás juknu.

Zatím páááá
Martina

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 15.10.03 14:15

Ahoj holky,
tak hlásím, že šklebounci jsou pěkní macíčci. Mají oba 1,1 kg. V 38. týdnu budou podle pana doktora, pokud se tedy bude vše vyvíjet jako doposud, mít přes 3 kg. To bude paráda to tahat. Na UZV už nejsou skoro vidět, je tam jen změť ručiček a nožiček. (pan doktor to nazval bordel v břiše) Jediný co bylo vidět, že Julinka stále a neúnavně kope bratříčka do hlavičky, což (jak už jsem zmiňovala) manžel nějak špatně nese. Dneska cestou od doktora prohlásil, že bychom mu měli nadržovat, když je v tom bříšku chudáček utiskovanej.
Jinak pokud bychom byli v této poloze (teda děti), tak bych rodila normálně.
Vše ostatní je v pořádku. Steh drží, rodit se prý zatím nehodlám. Tak to jsou všechny horké novinky o nás třech
Natálka + šklebounci

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 15.10.03 14:21

Ahoj všem s bříšky i bez!
Tak jsem zase tady - a jako obvykle jen na chviličku. Deníčky vytištěné, zase budu mít co číst :o)

Kontrola u lékaře - vše OK, tlak 110/60, váha pomalu přibývá (ale v rozumné míře, v mailu z rodiny mi přišlo, že je v tuto dobu normální přírůstek 0,5kg za týden, ale to já mám za 14 dnů)
Další kontrola za 14 dnů.
Když se mi podaří zasednou do kavárny, tak se zase na Vás příjdu podívat.

Mějte se krásně

A+A

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 16:07

Zkus se podívat na tyhle stránky
http://9monate.qualimedic.de/Us_werte.html
Pokud je tedy neznáš. Zadej tam v jakém si TT, kdy byla poslední MS a kdy máš TP a vyjedou ti hodnoty, jaké by měl mimís teď mít.
Když jsem tam zadala jen tvůj TT, tak mi to vyhodnotilo, že hlavička může mít hodnotu až 68 mm, což moc nepřekračujete. A třeba má navíc období, kdy mu roste hlavička a třeba za 14 dní k tomu doroste i ten zbytek
Při svém prvním těhu měl kluk vždy hlavičku větší oproti zbytku těla, tak týden, týden a půl a narodil se s hlavičkou normální, i jsem ho lehce vytlačila.
Takže buď v pohodě, nenervuj se a mimís je určitě v pořádku, uvidíš!!

Gábi 32tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 16:29

Ahoj Gabi,
ty si ma ale upokojila. Som rada, ze je vsetko v poriadku. Dalsi ultrazvuk mam az o mesiac a pol , no to uz toho asi vidiet vela nebude, co? Trosku sa obavam, ale asi to poznas, prve mimco. Priatel ma upokojuje, no vidim ze aj on zhana informacie kde sa da, asi mu to neda.
Inac obidvaja sme vysoky, tak mozno maly bude obrik po nas dvoch.
pekny zvysok dna a este raz dik
Adriana

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 15.10.03 17:10

Ahojky Brusinko,

ať se tvoje maminka šetří a papá pěkně zdravě. Ti doktoři by někdy potřebovali dostat na budku.

Mějte se tu hezky,
snažilka od Montičky

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 15.10.03 18:24

Ahoj holky,
(koukám Marty, že jsme nejukecanější)
Já už zase makám, jak fretka.

Brusinko - uvidíš, že bude maminka ok. Já jsem taky měla starosti s maminkou, naštěstí to bylo v pohodě a dokonce jsme jí donutili přestat kouřit a jsem na ní pyšná, že už 4 měsíc nekouří.
Jinak jsem na Tvou radu koupila něco přes internet (taky od Dity) a to hrací deku a kojící polštář (pro ty co netuší o čem mluvím, je to polštář, kdy může maminka kojit dvě děti najednou), ale nevím, jestli jsem se neunáhlila, protože jestli to budou obříci, tak je asi neunesu najednou.

Noreen - my jsme se včera s manželem rozhodli, že naše kulurní pahýlky už nebudeme nutit do kina a necháme si to až se narodí. Jinak co se týče UTZ, tak na každém máme jiný termín porodu, takže to beru s rezervou.

Kostko - děkuji za recepták na zažehnání kašle. Určitě ho vyzkouším.

Marty - to není ani možný, že máš takhle úúúúúžasnýho manžela. Já se schválně toho svýho, zlatýho, zeptám, kde máme lux. Vsaďte se, že neuhodne ani když mu dám padesát na padesát.

Andulko - je skvělé, že je všechno v pořádku. Moc pusinek maličké. Vzhledem k tomu, že já vypadám, jako malý Budha, tak mě už pusinky na bříško jdou.

Adriana - šklebounci mají taky větší hlavičky, asi to budou bedny, teda jako že budou chytrý, samozřejmě, že po manželovi.

Gábi - jak já Ti s tou přecitlivělostí co popisuješ rozumím. Někdy si přijdu dost k smíchu. Ještě chceme vzít naše kulturní pahýlky do divadla, tak uvidíme co bude.

Jó holky, dneska jsem byla za hysterku u doktora zase já. Pan doktor nám totiž říkal, že má Julinka odstátý uši, tak jsem začala křičet na manžela " kdo má u vás v rodině odstátý uši?" Tak se po chvilce přiznal, že ségra měla trošku. tak jsem pana doktora ujistila, že jí to rozhodně necháme přišít, aby se vdala. Já jsem fakt magor. Tady vidíte, že když je všechno v pořádku, že člověk řeší kraviny.
Dávejte na sebe pozor
Natálka+šklebounci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 19:47

Marti 1 dakujem za privitanie, zajtra sa budem snazit o sebe nieco napisat. Teraz totizto ideme papkat. Je to chvila, ktoru si v poslednom case velmi vychutnavam. Strasne rada papkam. Mala by som sa trosicku krotit, pretoze na 25 tyzden som pribrala uz 9 kil, a to nebude lahke, zbavovat sa toho po porode.
Natalka, to asi vsetci chlapcekovia su rovnako mudry a hlavaty ako oteckovia. Esteze bude mudry po nom. haha

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 15.10.03 21:32

Ahoj holciny!
Tak jak tak koukam, zase jste se cinily. :) A ja zjistuju, ze se k pocitaci dostavam cim dal tim dyl. :)

Gabino: Jo, hormony jsou previt. Vim o cem mluvis. :) Ale me dokaze rozbrecet i pisnicka, trochu pomalejsi. A manzel mi furt rika, ze sem urvana az hruza. Jinak nevim, jak preziju letosni vanoce bez vzpominky na bezdomovce a bez place. :)
Jinak abych vam to bysvetlila: ja jsem trochu labilnejsi povahy a kdyz na me nekdo malo houkne nebon me nekdo krivdi tak hned rvu (mamka rika, ze to mam z toho, ze kdyz byla asi v 25tt semnou, tak se ji zabil tata a ona to nejak nemohla unyst a byla dokonce i v nemocnici a ze to na me nechalo nasledky) a pak nemam rada vanoce, kdy si vsichni prejou a jsou na sebe mily a je to tak dojemny… :) A jednou jsem prisla urvana a kdyz se me zeptali co mi je, tak sem rekla, ze my jsem pohromade a co chudaci bezdomovci a tak. A od ty doby me neberou ani na stedry den na hrbitov. :)
Ale jinak jsem uplne normalni, nebojte. :)))

Marty: Az s ni budu mluvit (nevim kdy, ted je jeste v porodnici a pak asi bude rada ze je rada) a vzpomenu si tak se ti urcite zeptam jestli lezela podlozena.

Natalko: (jestli kasel nemas ty, tak nevim. :) ) ja jsem na zacatku mela silenej kasel, nejdriv suchej a pak jsem i odkaslavala a Dr. me napsala kapky, ze se nic jinyho nesmi ale ty me zabraly asi hned za 3 dny. Ty kapky se menujou TUSIN na suchy kasel a TUSILEn na odkaslavani. Jsou to jediny kapky co se smeji uz i v 1 trimestru. A lekarnice mi rikaly, ze se da uzivat vse co smeji cerstve narozene deti. Ale ten vyber taky moc neni. :)
A jestli te trapi kasel v noci tak si zkus pred spanim (nebo kdyz te probudi kaslavej zachvat) spolknout lzicku medu. Ale nezapijet. Pomohlo to i 1,5lety neteri, ale pri dalsi davce se nam poblila. :) Nejak na ten med neni. :)

No, asi budu koncit a pak se sem jeste juknu.

P.S. s tou nespisovnou cestinou dozajista vedu ja. :))) Ja kdybych mela psat spisovne a jeste s diakritikou tak asi nebudu radsi prispivat. :))

Papa Darka + Pidalka 24tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 15.10.03 21:36

Jo, holky jeste jsem si ted vzpomnela. Dnes me chytla krec do lytka i pri chuzi. To uz asi neni normalni, ne. :))) Me se zda ze se tu nejak pozorujeme. :))

Darka

kairo
Kecalka 115 příspěvků 16.10.03 07:03

Hojky,
hlásím se hned ráno. Zatím pořád v práci zaučuji a od středy nebylo kdy číst.

Tak v úterý už budu doma!!!!! Už se těším.

Po odpolednách připravujeme ten pokojíček. Už tam máme ten krásný koberec s klauny a trochu nábytku a už stačí jen pouklidit a načančat a mimi s mami a bude to tak, jak má být.

Odpoledne snad budu mít čas na trochu čtení a reagování, ale od příštího týdne se budu po večerech pravidelně hlásit.

Pa Leni 32tt+2

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 16.10.03 08:46

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů - teda vy jste ale štěbetalky!!! Úplně skvělý - tolika novinek a zábavy - fakt jste mě pobavily!!!

Nejdříve malinkato o mě: Lenošení na mateřské úspěšně pokračuje - vyprala jsem pleny - mám jich 30 (budu využívat jednorázovky) a teda, když jsem je pověsila a zabrali celý sušák a pak když jsem je žehlila (1,5 hod - z čehož se mi nakonec udělalo špatně, takže jsem si musela na půl hoďky lehnout) tak teda se všema, co chtějí využívat látkové pleny soucítím - já bych to nezvládla a tuším, že mi vůbec nebude líto penízků za jednorázovky … je to s těma plenama fakt celkem dřina a muset se s nima patlat pořád … ufff
Pak jsem byla včera u doktorky - vyjímečně mimo těhulkovskou ordinační dobu - brali mě vzorky, aby se ověřilo, že jsem ureoplaznu vyléčila úspěšně (napadlo mě, jestli to není zrovna ta bakterie, která způsobila předčasný porod Zlatce?? zkus se zeptat u doktora ..) Jinak mimísek je děsně vzorný - hlavičkou dole, aktivní dokonale, srdíčko skvěle bušící - váhový přírůstek skoro 18 kg - ale je to prima - za poslední 3 týdny jsem přibrala pouhých 0,7 kg - takže raketový váhový vzestup konečně skončil JUPÍI - snad se mi podaří zastavit před dvacítkou … dokonce paní doktorka povídala, že to u mě vypadá na snadný porod - tím mě teda potěšila, a že jsem tak v pořádku, že bude další vnitří vyšetření provádět až v termínu porodu - do té doby jen poslouchání bříška - skvělé!

Historka z domova - o víkendu jsem se vrhla na praní povlečení - tak partner nabídl, že sundá prostěradla, abych se jako nemusela ohýbat - já byla nadšená, že má takovou jako starost - jenže jeho sundavání - vzal za roh a prudce škubl - jenže jak je prostěradlo zasoukané pod matraci, tak to bylo „kdo z koho“ partner vyhrál - ale uprostřed prostěradla skoba jako blázen - no hrůza - včera jsem byla u maminy a ušila jsem prostěradla nová …

Mám pro vás prima radu na vlnící se bříška - předevčírem jsem si večer lehla a mimčo zvětřilo svou příležitost a rozjelo kopání úplně naplno - no bolelo to tak, že jsem si nakonec v postel prostě stoupla, aby se tam nějak uklidnilo - partnera to samozřejmě rozvrkočilo - takže se vyptával, co jako to znamená - i postěžovala jsem si a ulehla zpět - partner položil ruku na břicho - a pořád ještě to funguje!!!! mimi zjistilo přítomnosti otcovské pevné ruky a uklidnilo se!!! takže pokud máte v noci problémy, vyzkoušejte tatínkovo ruku - dřív jsem byla trochu smutná, že jako mimčo stávkuje a nechce se tatínkovi předvést, ale teď jsem za to moc ráda a úplně chrochtám blahem, když se takhle uklidní …

Jedeme teď na prodloužený víkend na Šumavu - tak jsem zvědavá, jestli nezmrznu - hlásí tam docela mrazíky, sem tam sněhové vločky - to zas budou extrémy - doufám, že túry budeme pravidelně střídat lenošením v hotelu …

Pročetla jsem si kolik z nás už je na mateřské - je to jako úplná lavina - počítám, že je to takový nácvik na to, až se všechny začneme rozdvojovat (v případě Natálky roztrojovat) - taky je prima, že se zapojujete další další - aspoň nás bude víc a bude větší legrace …

Kairo: Z práce si nic nedělej - ať se tam bez tebe klidně zblázní - na mateřský to bude určitě lepší - závidím, že máš náladu se sebou něco dělat (kadeřník, kosmetika …) já jsem se teď dostala do takového mastodontího stavu, že se mi zdá, že mi nic nepomůže a tak se ani nesnažím se sebou něco dělat …

Mišul: s tím zařizováním občanky a pokutou 5000 Kč - minulý týden jsme také absolvovali - řekla bych že jen díky mému vystrčenému břichu jsme dostali pokutu 300 Kč - je to šílený ty úřady - ještě že jsi natrefila na slušnou úřednici …

Lulu: tak dovolenka - to jsi si pěkně dlouho užívala! Držím palečky, abys našla nějaký ten nemodrý fusak - co si ho takhle sama ušít? nebo nechat ušít na zakázku??

Amálko: to je skvělý, že už jsi zpátky z nemocnice - doufám, že miminko donosíš do správné doby - už je to za chvilinku …

Marty1: Taky moc přeju, aby se mimčo umoudřilo a aby se ti postel nepřestala líbit - takový neustálý povalování je fakt dost náročný - tak hodně sil do zvládání …

Jiřino: děkuji za radu ohledně pracích prášků - po půl roce už v dětských prášcích prát nebudu - jupíí

Brusinko: moc jsem se nasmála tvému popisu rozkrajování a převracení dortu - mám podobně nekonvenční metody - jsem ráda, že je to „běžná“ praxe!

Lajko: skvělý seznámek - je fajn, že to máš pod kontrolou!!

Holky, co jste v pokročilejším stadiu těhotenství - už vás přepadají myšlenky porodní a těsně poporodní? já teda už chvilkama upadám do stavu přemýšlecích a obávacích - jako jak to zvládnu - nejen porod, ale i potom skamarádění s miminkem a péči o něj - chvilkama se na to děsně těším a chvilkama z toho mám teda už trochu strach - doufám, že nejsem s takovýma rozporuplnýma pocitama sama …

Mějte se moc hezky a zase za týden ahoj
Sýkorka 35tt+3

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.10.03 10:16

Cau holciny!
Tak jsem si myslela, ze si s nekym pokecam, kdyz uz jsem dnes konecne doma (chystam se az okolo poledniho) a on si tu klidne nikdo neni. Verila jsem aspon Marty, ale ta se kamaradkuje. :) Ne, to je dobre ze ma aspon nejakou zmenu. Aspon ji to utece jak rika. :)
Holky ja se asi zcvoknu ze souseda nad nama - hruza panelak. Ten kluk snad nechodi do skoly nebo co? Tuhle kdyz sem sla na bus tak jsem ho rano videla jka si vykracuje domu, takze asi ne. No a on vam (prisaham) padne 8-9h si nekam sedne a zacne si bubnovat asi rukama do stolu nebo neco a takhle to vydrzi nevim do kolika, ale ted je asi tak nekde nademnou a tluce. No, je to proste magor. Ona cela ta rodina je divna. Myslim si ze se miminko ma na co tesit. Ha, prestal..... ze by videl co pisu? :))))

No, nic tolik ...... jezis to byla asi jen curaci pauza..... holky mam ho nechat dozit, nebo ho zabit. :))) ..... kulturni koutek z Pardubic.

Jinak dnes je tu slusne hnusne, zamraceno, fouka a obcas vysvitne slunicko, ale neni to nic moc.

Jdu si pripravit neco na obed at pak u toho nemusim stat a jen si to uvqarim.

Papa Darka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.03 11:33

Ahoj Berundy,

dneska máme malý pátek a za chvíli víkend, teda já se tak těším.

Darko, citlivka jsem taky, přesně jak píšeš, nejhorší je, že jsem se málem rozbrečela minule na tom úřadě kvůli občance, ten chlap na mě zvedl hlas a mě se začala klepat brada, no stačilo ještě slovo a už bych ronila.
O sousedech mi povídej, mi máme pod sebou takový, no, jsou děsně hlučný při sexu, ale fakt děsně, já říkám, vypadá to jako by jí na vidle bral :)), to vám je řev, člověk dokonce rozumí co se u toho říkají, teď mě napadá, že už dlouho nikdo neřval :D

Sýkorko, koukám že jste se pokutě nevyhli, to tady byla ta paní moooc hodná, ale ten chlap , brrr. Jinak krásné přípravy, hlavně zvolna

Marty, je mi líto bráchy, je děsný když nevím, proč, z jakého důvodu a tak, na klidu to nepřidá, držím palce, ať to dobře dopadne. A co ty, byl koblížek?

Dneska nějak nestíhám, ale nejvíc mě štve že nemám moc času na emimčo, hergot, vždycky když jsem se odhodlala k napsání někdo přišel a bylo to, ale nad nimi vyzraju, cha.

Ještě se sem mrknu, tak pište pište ať mám co číst a na co odpovídat.

Jo a zas mě trápí ty tlaky, a to jsem neměla čočkovku, ach jo, asi se taky začínám moc pozorovat, hypochondr ze mě bude.

Míša (Mišul) 24tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 16.10.03 13:21

Tak vás zase zdraví jedna dietářka :o))

Teda vy mi dáváte s těma štrůdlíčkama. Já jsem nevydržela a volala jsem pro info na diabetologii do Motola. Asi po šesti telefonátech (znáte to, když se konečně někam dovoláte, tak vám doporučí ještě lepší číslo, kde vám zaručeně poradí …) jsem dospěla přímo k MUDr. ke které chodí těhotné diabetičky. Nejdřív se mě snažila přesvědčit, ať radši rovnou přijdu, prý když těhotné zjistí cukr, automaticky ji gynekolog posílá na diabetologii. No mě nikam neposlala, takže co bych tam lezla, ale příště se zeptám. Nicméně nakonec jsem rady po telefonu dostala. Takže úplně zapovězené: sladkosti, banány, hroznové víno, bílé pečivo. Nejvíc mě štve to pečivo, protože celozrnné nemusím a u nás mají tak VÝBORNÝ rohlíky! Takže si zvykám na to hnusné. Vše ostatní můžu v rozumné míře a „normální“ porci. Rajčata a okurky prý můžu žrát na kila, oříšky, mandle a popkorn nevadí. Tak teď jsem si ke kafíčku nasypala různé ořechy a láduju se :o)) Jo mimochodem, jak mi trošku tvrdlo břicho, tak to docela přestalo. Někde jsem slyšela, že vlašské ořechy obsahují magnezium, tak že by tím? Jinak ačkoliv žeru železo, tak vyprazdňovací problémy nemám, dokonce mě jednou pytlík popkornu tak pročistil, že klystýr hadr :o)) No ale byla jsem nakupovat a viděla tak nááádherný koblihy, že jsem se musela otočit, abych se tam nad nima nerozbrečela (i když to já moc nedělám, hormony se mnou toto nedělají). Tak už jsem říkala manžílkovi, že mi do porodnice bude nosit rohlíky. Teda předpokládám, že okamžikem porodu dieta končí …

Kojící podprdy: já jsem byla docela spokojená se značkou Timo, mají je skoro všude, stojí okolo 300 Kč a jsou čistě bavlněné. Pouze jediný problém - bývala bych potřebovala velikost E a tu prostě neměli. Nakonec jsem si koupila E v Quelle, docela taky byly dobrý, ale byly dost pevný, což přeloženo do řeči mých zad znamená, že se mi zařízly do svalů na zádech a ty následkem toho příšerně bolely. Další problém, co jsem měla, ovšem též to není vina podprsenek, když jsem kojila vleže na boku, tak mě mohl vzít čert z toho, jak se mi to horní prso „sesypalo“ a vylezlo ven a mlíko mi vytejkalo mimo záchytný vložky. Nakonec jsem to řešila tak, že jsem si vyndala obě a to horní zaplácla plínou. Pokud máte někdo taky plnější rozměry, tak si rozhodně užijete. Jo a podprdu na noc jsem odložila asi po měsíci, protože jsem to nemohla vydržet, a spala jsem opásaná plínkou.

Míša_L, Marty1: ve výčtu pražských porodnic jste zapomněly na Motol. I tam jsou zařízení na předčasné a komplikované porody, mají JIP pro děti s resuscitací. Navíc v té nemocnici je komplex všech existujících oddělení, takže v případě srdečního či jiného problému se to může řešit na místě (chraň bůh, abychom to někdo potřeboval, my budeme mít zdravé mimoušky!). Jestli vás odrazují zvěsti o strašném stavu Motola, tak to se týká dětské části - ta je opravdu hrozná. Ale porodnice je v nové budově pro dospělé, supermoderní a já tam byla moc spokojená. Navíc pokoje jsou pouze po dvou, žádné nadstandarty není třeba platit, či čekat, až se uvolní. A návštěvy můžou přímo na pokoj, na rozdíl třeba od Podolí nebo Apolináře, kde musíte s mimoušem korzovat po chodbě - pokud přijde návštěva v době kojení, máte smůlu. Prostě tohle všechno sečteno u mě jasně zvítězilo a jsem ráda, že jsem v Motole byla a jdu tam zase. (konec reklamy :o)

Sýkorka: já nemám strach ani z porodu, ani z toho, jak se skamarádím s mimčem. Ale mě dráždí, že nevím KDY to bude (po zkušenostech s Jírou mám rozpětí asi 6 týdnů) a jak se s mimčem skamarádí Jíra a jak je zvládnu oba. Tuhle někdo chytrý v televizi říkal, že první dítě převrátí chod rodiny mnohem víc, než další, ale s Jírou jsme to zvládli naprosto bez problémů, ale teď … A taky mě dráždí, že pořád ještě nemáme hotové patro a že se asi ze začátku budeme mačkat tak jak jsme - pokud nám náš milý dlužitel nevrátí peníze včas (o tom víc nechci psát, psala jsem o tom ve Vrabčákovi a nechci si znova stěžovat).

Chci se zeptat, poznáte, v jaké poloze si mimi momentálně hoví? Já měla minulý týden na UZ hlavičku nahoře, ale tuhle se mi dělala úplná boule pod žebrem a podle velikosti to nemohlo být nic než nožička. Takže buď tam mám chobotnici, nebo se točí jak na kolotoči, nebo už je v poloze netopýří. Jak to poznám? Bojím se, aby divoška byla správně uložená ve chvíli, kdy tam uvízne … No snad je to holka inteligentní (po mamince :o)))

Já končím, mám strach, že už jsem zase nad limit.
Jiřina, 32t dnes přesně

VVerca
Stálice 75 příspěvků 16.10.03 15:08

Ahoj holky štěbetalky,

tak hlásím, že jsme včera byli na UTZ ve 30. týdnu. Miminko je naštěstí v pořádku, ale hlavičkou nahoru. Přemlouvám ho, ale zatím bez výsledku. Paní doktorka doporučila cviky na otočení, takže už se vidím v různých přitažlivých polohách. Naštěstí má ještě čas si to rozmyslet, ale pokud prý i ve 34. týdnu bude takhle otočené, tak se mám nechat od své paní doktorky poslat na Obilňák, tam prý to dokážou nějak přetočit. Doufám, že mimi bude poslouchat maminku a zaujme správnou polohu bez cizí pomoci.

Jinak mi přibývají další starosti. Máme se stěhovat do většího bytu. Na jednu stranu je to příjemné a rozhodně chceme využít šanci, ale když si představím, co nás čeká, tak z toho mám hrůzu. Kdyby aspoň to vyřizování na úřadech netrvalo tak dlouho. Mám obavy, že než se vyřídí všechny papíry, budu už na rozsypání.

Tak jsem si zase postěžovala a hned je mi líp. Ještě, že vás holky mám.

Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.03 15:12

Ahojte holky a drobcekovia, vcera som slubila, ze trosku o sebe nieco napisem, kedze vam nevadi, ze som sa k vam pridala. Je super , ze nieco ako emimino existuje. Kedze som doma, mam casu dost a tym padom sa pripravujem na prichod nasho drobceka citanim literatury a samozrejme surfovanim. Holky som rada, ze tehotna nie som sama. / pretoze moje kamosky a sesternice studuju, alebo mimco odkladaju na neskor/. Je super, dozvediet sa od pokrocilejsich tehuliek, co ma v najblizsej dobe caka. A to je super.

Myslim, ze som tu z vas najmladsia tehulka. Mam 23 rokov a s mojim priatelom Jean Louis alebo Jankom, 36, zijeme na juhu francuzska , pobliz Nice.
O drobceka sme sa nepokusali, ono to prislo samo. Niekolko dni som sa necitila dobre, bolo my zle, a kedze menzes mi 2 dni meskal, kupila som testik, ktory sme urobili spolu. Ja som sa vycikala , a on cakal 5 minut a povedal , ze budeme rodicmi. Boli sme obaja prekvapeny, pretoze dany mesiac, sme sa velmi netulili a davali si pozor, takze bolo prekvapenim, tie dve ciarocky tam vidiet.Zacali sme zvazovat pre aj proti. No rozhodli sme sa drobceka si nechat a sme veeeeeeeeeeelmi radi. Teraz som v 25 tyzdni a my sa nemozeme dockat 6. februara.
Na slovensku sme boli na prazdninach na 3 tyzdne. Vratili sme sa len pred tyzdnom. Bolo uzasne. Moji rodicia boli proti vztahu s cudzincom, no tentokrat mali moznost ho naozaj spoznat a videli ze sa o mna v cudzom svete nemusia obavat. Co je pre mna velmi dolezite. Nechcem aby si nasi doma robili o mna starosti a za kazdym, ked telefonujeme aby ma od vztahu neodhovarali. Tak to je asi vsetko o nas.
Co sa tyka nakupov, pre aky kociar ste sa rozhodli? Velky kociar alebo kombinaciu? Kupovanie kociara je riadna drina, ozaj ako to skladate do kufra auta? Nas zaberie vela miesta. okrem kociara tam skoro uz nic ine nevojde. A taktiez autosedacka, kupujete tu do 13kg?

Pekne poobedie holky

adriana + drobcek 25

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 16.10.03 17:39

Ahoj holky štěbetalky,
já jsem byla dneska strááááášně pilná, takže si zasloužíme se šklebounkama i dnešní plat. Akorát mě od rána příšerně bolí záda, tak jsem trošku jako hrbáč.

Darko - obávám se, že když si dám medík bez ničeho, že vrhnu už po první dávce. Já jsem se rozhodla, že bacila přebiju vitamíny, tak jsem zvědavá, kdy se osypu…

Kairo - taky se chystám na konečnou podobu dětského pokoje. Nábytek už máme objednaný, dneska jsem vyzvedla závěsy. Akorát nějak nemůžu sehnat hezký dětský lustr. Nevíte o nějakým pěkným obchodě? Taky se vždycky s manželem hrozně pobavíme, když v obchodě platíme. Člověk vidí dvakrát, doslovně.

Sykorko - ja hrozně obdivuju ty Tvoje tůry, to Tě nebolí záda? Já vždycky když jdu 2 km, tak si připadám, jako že jsem šla 20 a to jsem před těhotenstvím poměrně dost chodila. Šklebounci se trošku vymykají statistice, protože kopou pořád, bez ohledu, kdo na ně šahá.

Marty - Uvidíš, že to bude s bráchou dobrý. Já vím, že se to líp říká, než dělá, ale musíš být kvůli broučkovi v pohodě.
Uši rozhodně necháme přišít. Holka bude určitě hezká po mamince, nechtěl by jí Patrísek za nevěstu? Jsme ochotni se domluvit na nějakém pěkném věnu…

Jiřinko - ty jsi ale romanopisec. Já to mám s miminkama a jejich polohou stejný. Občas mi to připadá, jako když čekám dvě chobotnice. Tuhle jsem si myslela, že mi Julinka vleze až do krku. Jinak naše děti budou rozhodně chytré po otci (jejich) a hezké po jejich matce (tedy jako po mě) i když i to je sporné, protože jak říká manžel, tak je rozhodně hezčí.

Verčo - pan doktor mi včera říkal, že děti se můžou přetočit až 14 dní před porodem, takže má brouček ještě spoustu času. S tím stěhováním je mi Tě tedy dost líto. Bohužel jsem se stěhovala loni, takže mě žádné slova útěchy nenapadají…ještě mám vše v živé paměti.

Adriana - krásné místo na bydlení. Máte ještě krásné počasí? Hlasím z Prahy, že je teda dneska dost hnusně. Taky Vám gratuluju k vodnáři. Já jsem 4.2. tak se třeba trefíte.
Opatrujte se
Natálka + šklebounci (28tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.03 17:55

Natalka, tu je este pomerne teplucko, okolo 20 stupnov.Teraz je uz fain, no leto bolo na neprezitie, zomrelo tu vela ludi. Dufam, ze buduci rok sa to nebude opakovat. Inac som celkom rada, ze drobcek sa narodi do chladnejsieho pocasia. Sneh tu sice mat nebudeme, no vy mi trosku z neho poslete, vsak? A hadam buduci rok prideme cela rodinka domov na Slovensko a snehu si do syta uzijeme.
Tak pekne sa opatruj a uz dnes len oddychuj. Sadni si doma pohodlne a vyloz nohy na stol napapkaj sa vytaminov a nezabudni na zdravi spenat. mnam mnam
dobru chut
Adriana

milca1
Povídálka 16 příspěvků 16.10.03 18:46

Teda holky vy my dáváte pěkně zabrat :-))
chvíli se starám o manžílka co mi stůně a vy si tady toho nažvatláte že nestíhám ani číst.U nás je krásný podzim(Anglie)a kupodivu tady ani neprší takže paráda.
Marty: žiju na severu angli poblíž Manchesteru a jsme tady z mužem jen na pár let asi na tři.Je tady pracovně a já si užívám domácí práce a maminkování.Je trochu rozdílné žít a prožívat těhu tady a proto pořád brouzdám na netu abych z toho všeho anglického nezcvokla:-)))).
Darka:první trimestr-nevolnosti potom přijdou občasné brutální kopance ,pálení žáhy nespavost ,křeče v nohách a nemotornost -ale máme si to užívat nebo né?:-)))
sýkorko: tatínkova autorita u nás zabrala díky za radu ted se vyspím já ale tatka si bloknul zádečka jak mi držel ruku na pupíčku celé odpolední spinkání
Marty: je mi líto brášky ale vydržať a ono bude líp
Míša : sexuální řvance máme taky a problém je v tom že mého muže vždy vyprovokují k aktivitě a já už jsem skoro technicky nepřispůsobilá:-))))
Adriano:jak dlouho žiješ ve Francii a chcete tam zůstat napořád ?

Mám jednu intimější otázku.Už několikrát jsem postřehla že si píšete o masírování hráze.Já bych se taky raději vyhnula nástřihu tak bych chtěla masáž praktikovat ale ejhle nevím jak na to ,jak často a jaký krém použít?Doufám že vám nevadí tahle otázka ale já jsem nikde nenašla bližší info.
samozřejmě přeji krásný zbytek večera a opatrujte bříška
 Milka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.03 21:45

Ahoj spolutěhulky!!!
Tak dneska mě zklamal internet, protože si na celý den vzal volno a nefungoval…a vy jste mezi tím toho napovídaly :o)

MILKO: masáž hráze je popsaná v TOMTO [www.emimino.cz] článku.
Taky se na to chystám, ale asi sama, bez manželovi asistence ;o)

MED- četla jsem v jedné knížce od přírodního léčitele, že by těhotné med jíst neměly. už si nepamatuji proč, ale můžu vám to zjistit. Stejně tak hrušky…stejně jeko med obsahují nějakou látku, která těhotným nesvědčí.

PRACÍ PRÁŠKY: ty kvalitní jsou srovnatelné s těmi určenými pro děti, akorát se doporučuje jedno máchání navíc

POROD: zatím moc neřeším, prostě ven to musí :D. Ale spíš jako Jiřina…co bude s Adamem, jak zvládnu dvě děti apod. navíc vánoce na krku…i když jsem se zařekla a letošní vypouštím…příští rok si to vynahradíme :o)

POLOHA MIMI: doufám, že je v netopýří poloze…snad na co sahám pod pravým žebrem je prdelka. Ale u moč. měchýře jsou ty rány jemnější, tak snad to jsou ručučky. Do poradny jdu příští týden, tak uvidím.

Tak toť vše a papa zítra
Gábi 32tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »