Brusinka - 5.díl

Rodičovství

Zdravím všechny, Marty Obrovitánská gratulace ještě jednou. Manžel to snad přivolal. Když se ptal, kam bych se o víkendu chtěla jet s Janinkou projít (to je taky dobrá kombinace ? jet projít co? :))), tak jsem navrhovala, že třeba bychom se mohli přiblížit ke Krčskému lesoparku a případně i přepadnout Martinu. A právě manžel řikal, že má každou chvílí rodit, tak to bude lepší nechat na později. A ono jooooo :))

Telepatie tedy trochu zklamala. Hypnotizovala jsem myšlenkově Marty a přímo Patríska vytlačovala už na svět, ale nějak to potvůrek protahoval. Hlavně, že už je na světě a poporodní splíny Marťu určitě brzy opustí. Všechny moc na emimču pozdravuje. Chudinka trpí absolutním nedostatkem spánku a zatím nemá moc mlíčka. Ale to se snad poddá.

A s tím datem narození je to fakt zajímavý. Třeba to není náhoda. Podle esoterických věd, se třeba jednalo o maminčinu reinkarnaci. Jsou věci mezi nebem a zemí???

Nejčerstvější zprávičky od Martiny Amálky jsou, že jsou již propuštěny z nemocnice. Bojují s dočasným snížením tvorby mlíčka. Doufejme, že se to srovná a nebude nutný příkrm.

Tento týden se již s Janinou těšíme na radostnou zprávičku od Lulu. Tak holka, tuž se moc nás nenapínej:-))
Od toho napínání tu máme doma Janču :-)))

Vyřizuji pozdravení od Myšinky. Nějak moc nestíhá na net.

Janča je totiž vzpínač:-))) Když se vzteká, tak udržet její napjaté tělíčko v náručí je docela výkon. Je to strašný mrskoš:-)
Je to samozřejmě naše zlatíčko sladký, hodňoučký, ale zřejmě tak jako její jmenovec Janek od Sýkorky asi ne :-)))
Teď si samozřejmě nestěžuji, pouze konstatuji.
Zřejmě je to tak trochu vzteklina.
Ještě jsem snad nezaznamenala, že by se probudila bez pláče. Nevím jestli je to normální (ale Gábi by mě asi uchlácholila, že u některých dítek to zřejmě normální je ? viz. zmínka o Adamově pláči mezi kojením).
Buď se probudí hlady a nebo se jí bříškem prohánějí zlí duchové. A to jí tedy do zpěvu není a nějaké usmívání se na nás, ach my naivní rodičové :-)))
Ostatně zřejmě má být ?procitnuvší násera? po kom. Mamka mi nedávno vyprávěla, že když jsem byla mimčo tak jsem se probouzela též značně nas…

Občas nějaký ten úsměv již také vyloudí, ale podezřívám ji, že to je ještě asi ten ?psotníček?.
Ale už se snad brzy dočkáme :-)

Na kolotoč nad postýlkou ještě příliš nereaguje.
Zesílíla však odpor při přebalování. Není to naštěstí pravidlem, ale když je hodně vyhládlá, tak to stojí zato. Mám co dělat připlácnout lepíky na plenkách na správné místo. Dobrý je taky, udržet nožky, aby si je nevymáchala v náloži, když nechávám ještě chvilku plenku pod ní, neboť často přichází nějaký ten čůrací dodatek:-)).

Prokadit plenky se nám ještě nepodařilo. Jen tuhle pěkně pokákla přebalovací podložku. Počkala si na hluchý moment mezi výměnou plenech. Bylo to dobrý, průjmík nebyl, pro změnu vypadala jak když vyrábí strojkové cukroví :-)). Ještě jí u toho točit rukama.
Možná je to i tím, že je Janča průtokáč a leze to z ní téměř neustále a tudíž po menších dávkách:-))
Mohlo by se to časem také upravit. Protože občas má lehce zapruzelou prdíznu, jak pořád srandí.
Když jsem v chytrých knížkách četla o průměrných čtyřech stolicích denně, musela jsem se zasmát.
Třeba je to tím, že se dost přežírá (mimochodem Natálčina poznámka o doktorčině doporučení dítě nepřecpávat).
Janina pije dost dlouho, minimálně 15-20 minut. Někdy to natáhne na dobrých 30-40 minut. Když jsem ji tuhle chtěla ?lehce odstřihnout?, moc jsem neuspěla. A to u toho nespí. Baští po celou dobu. No a když jsem se při prohlídce z minulého týdne ptala doktorky, zda jí to nějak ?korigovat? také radila neovlivňovat.
Tak snad jen doufat, že nám nepraskne:-)))
Už si vysloužila další přezdívku ? pijavice. Nedávno byl nějaký dokument, kde používali v lékařství pijavice na odstraňování hematomů. Pěkně ty pijavice bobtnaly. Zrovna jako její bříško.

Máme za sebou též kontrolu kyčlí. Všechno v pořádku, tak jsme rádi. Panu doktorovi předvedla, jak umí pěkně pískat a kvíkat. Docela se držela, ale v momentě, když jí namatlal gelem a začal po ní rejdit, tak to tedy ne :-))

V noci spinká poměrně krásně. Jen na dnešek byla nějak při druhém ?nočním? kojení ? většinou kolem 4. hodiny nějak neklidná. Manžel chvíli choval a pak se již uklidnila. Docela jsme se namlsali jak dobře spí, že bychom neradi stav měnili.
Dosud to měla přibližně od 21-22.hod tak do 1-3 hod. Pak druhá fáze jako u Sýkorky kratší ? max.3 hodky, po druhém nočním kojení již bývá trochu neklidnější a spí tak trochu na vodě. Další probuzení zase nejdéle do 3 hodin.

Mějte se všechny moc pěkně a ať vám drobísci pěkně prospívají a v noci dlouho spinkají.

Pa

Martina a Janinka (6 týdnů)

Váš příspěvek
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 14.01.04 15:30

Ahojdá,

no Brusinko, tys mě teda dostala výrobou strojkového cukroví. My doma zatím žádné cukroví nepečem, vše je pěkně rozmatlané na kašičku.
A přesně jak píšeš - malý si počká na ten nejnevhodněkší okamžik - a všechno je venku. Přebalovací podložku vyměňuji stejně často jako plenku.
Nedej bože, abych se k němu naklonila a chtěla mu dát třeba pusinku - to on tak ztuhne, dělá že tady vůbec není (asi si myslí, že je neviditelný) a pustí mi to proudem za výstřih, na košili, na ruce, sobě na pupek, na čistě převlečené tričinko. Tak to všechno zvládnu, slavnostně pod něj podložím plenku a těsně předtím, než ji zapnu - ztuhne a kolotoč se opakuje, ale z té nižší dírečky. Mám ooobrovskou spotřebu plen, podložek, pracího prášku a elektřiny na žehlení.

Taky jsme byli na sono kyčlí. Doktorka neřekla, jestli je vše v pořádku, jen mi řekla, že mám do příští kontroly (za měsíc) dávat malému přes pampersky dvě látkové pleny. Tomu se to samozřejmě moc nelíbí. Nedokáže si teď sám zmáčknouz bříško, aby si prdl. I to ležení na bříšku kvůli odříhnutí stojí za ho… takže už neříhá. No vůbec nejsem s plenama spokojená.
A navíc - má opruzený zadeček. Podezírám ty všechny vrstvy plen, že nedovolí prdýlce, aby dýchala. Je taky pravda, že jsem celou dobu používala Huggies a nyní poslední 3 dny dávám Pampers. Že by ty Pampersky?
Holky co si o tom myslíte?
A co mám dávat na ty opruzeniny?
Malý je z toho celý nervní a dokonce pláče, což normálně ani po probuzení nedělá.

Tak se mějte krásně a hlaste se. Nebo jste všechny na procházce, když je venku tak krásně?


Míša a Martínek (1m)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.01.04 15:34

Ahoj Míšo a Martínku,

na opruzeniny se mi nejvíce osvědčil Bepanthen. Je sice dražší, ale hodně účinný. Když ho s ním Adámka večer natřu, večer je po opruzenině, když se teda náhodou zadaří. S těma vrstvama neporadím, my jsme dávali jen Huggiesky a jadýrka se vyvinula tak jako tak.

papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.01.04 15:34

..pardon, ráno je po opruzenině :-)))

V a A

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 14.01.04 15:37

Ahoj Veru,

děkuji za rady.
Bepanthen mi zbyl ještě z porodnice, mazala jsem s ním bolavé bradavky.
Až se malý probudí, hned ho napatlám.

Měj se krásně
pápá
Míša

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 14.01.04 17:04

Ahojte!

Tak se mi konečně podařilo dosáhnout toho, že jsem najezená, umytá, vyspalá, mám celkem uklizeno a babuška ještě spinká. Prosím ji v duchu, ať ještě aspoň půl hoďky vydrží. Mám ale takový zvláštní pocit, když konečně chvilku nemusím vůbec nic (no, doufám, že jsem na něco nezapomněla).

Nejdřív teda něco o nás. Anička nás hlavně zpočátku dost potrápila. V porodnici to bylo to nejhodnější miminko, ale druhý den doma už začalo rodeo a z našeho andělíčka Andulíčka se stal pořádný uplakánek. Jak byla unavená z vybrekávání, nemohla usnout a byla čím dál tím protivnější a unavenější. Do toho moje neupravené hormony, takže jsem pak bulila i já (měla jsem hrozný strach, že ji manžel nebude mít rád, když pořád jenom brečí ? větší pitomost mě snad ani nemohla napadnout). No byl to trochu začarovaný kruh. Všichni nás ale uklidňovali, že je to naprosto normální a časem se to spraví. Teď ji musím pochválit, už druhou noc jsme spali. Ona to ani dřív nebyla až taková hrůza, jenom strašně dlouho trvalo, než usnula, třeba do jedné, i když nespala celé odpoledne. Pak nás ale odměnila třeba celou spací pětihodinovkou, to už jde, ne?
Na včerejšek jsem naspala celých deset hodin se dvěma přestávkama na kojení, na dnešek usnula jak špalek a spala osm hodin v kuse, až jsme se budili obavami, jestli ještě dýchá. Když se napila, přidala ještě další tři hodinky. Tak to vypadá, že spánek by nemusel být až takový problém.
Co mě ale trápí, je váha. Včera jsme byli v poradně a Anička od odchodu z porodnice skoro vůbec nepřibrala. Paní doktorka se sice nijak nezděsila, uklidňoval mě, že z toho nemám být nervozní a zkusit při kojit z obou prsou. Jenže to je trochu problém. Ta naše babuška se sice přisává předpisově, jenže po chvíli usíná, když jí prso seberu, do pěti minut se probere a dožaduje se přídavku. Teď když začala spinkat, je to o něco lepší, ale stejně nám kojení trvá aspoň hodinu, pak už ale mlíko fakt nechce ani vidět, takže k tomu druhýmu prsu se stejně většinou nedostane. To dřív kdykoli se probrala, přisávala se třeba i na manžela, nebo se mi přicucla na nos ? to musel být pohled!
Holky, kdy si vaše mimča vytvořily nějaký ten režim? Zatím nikdy netuším, jestli budeme spát dopoledne nebo odpoledne, hodinu nebo třeba čtyři, takže se fakt nedá vůbec nic naplánovat.
A ještě jeden dotaz ? kolik by vlastně měla tak přibrat za týden? Příští úterý se jdeme převážit, tak se skoro i modlím, aby to už bylo v pořádku.

Natálko ? absolutně nedokážu pochopit, jak to můžeš zvládnout hned se dvěma šklebounkama a ještě se přitom chystat s umělou výživou pro Julinku. Holka, máš můj obdiv.
Marty, Brendy ? dodatečně gratuluju k narození vašich zlatíček. Přeju hlavně pevné nervy a ať vám dělají jen samou radost.

Chtěla jsem ještě popsat porod, ale asi to zbude na jindy.

Mějte se fajn, dětičky ať moc nezlobí a bříška moc netíží (z těch +13kg už mám minimálně 9 dole a to nic nedělám)
Lajka s Aničkou (15 dní)

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 14.01.04 18:10

Ahojky , aho0ky

Lajko - Matýsek má 18 dní a já se ještě také pořádně nezpamatovala. Ranní hygienu dělám asi tak ve 3 odpoledne, uklízím ? ( no spíš se snažím udržovat jakýs takýs pořádek, protože binec nesnáším ) mezi kojením , jenže to trnu strachem, jestli se malý zase nepoblinkal a nedusí se (což se nám už jednou stalo) takže každých pět minut i když spí lítám k němu a kontroluji jestli je v pořádku. O systému nemůžu vůbec mluvit, jediný co dodržujeme je koupání v rozmezí 7.00 - 7.30 hodin, potom napapání a uložení do postýlky - někdy Matýsek usne hned, jindy různě pomrčává do 22.00 hod. V noci se budí jak potřebuje, nejdřív za 2 hodiny, nejpozději za 4,5 hod.
Kojení - Matýska kojím 10 - 20 minut, což je celkem rychlovka, a potom nastavá problém - odříhnutí , to ho držím třeba i hodinu a nic. Položím ho do postýlky on spí asi tak 10 minut , začne se kroutit a potřebuje znovu vzít do svislé polohy . A tak to několikrát po sobě opakujeme , až si konečně odříhne a to už je někdy čas na další kojení. Také se mi špatně přisává, málo otevře pusinku a tím mi saje pouze bradavku a to není nic moc příjemné. Zdá se mi jako by zapomněl svůj sací reflex. A to mu dudlík nedáváme. Párkrát jsem mu ho zkusila podstrčit, ale letěl ven velkým obloukem.
Co nemůžu přežít je nedostatek spánku , mezi 17-20 hod mám slušnou krizi. Pak už to zase jde.
Jinak je Matýsek zlatíčko , nevzteká se (zatím!!), moc nepláče a je celkem spokojený.

Jejda už se začíná probouzet , jdeme papat.

Papa Evula a Matýsek 18 dni

p.s. zkusím vložit nějaké fotky do galerie - dělám to poprvé takže úspěch nezaručuji

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 14.01.04 18:20

vložení se „povedlo“ !!! Aby se to nepletlo mám to 2×. No jsem prostě šikovná !!!!!

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.01.04 19:51

Ahojky Míšo,
me zas mimca oprudily huggies a pouzivam pampers.
na opruzeniny je dobra rybilka (rybi mast) a co je vubec nejlepsi je vetrat prdelku..nechat tak pul az hodku (podle chladnouciho miminka ;-))) nahulaty zadecek a uvidis za chvilu pude opruzeni pryc.

Zdenik od cipisku a dve bambulky

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 14.01.04 20:04

Evulo,

Matýsek je krááásný, určitě ti dělá samou radost.
K tomu odříhnutí - mě se velmi osvědčilo dát si po kojení Martínka bříškem na svoje bříško. Jednak se u toho vyprdí, protože ho zahřívám svým tělem, a taky u toho krásně spinká, když ho dávám do postýlky je celý vláčný a pěkně spí.
Pokud si neříhne při tom ležení, tak se mu to určitě povede když vstanu, a tím jej dám do svislé polohy.

Zdeniku - děkuji za rady. S tím větráním to bude horší, protože malý si pod pojmem větrání představuje volný prostor pro své smradlavé žlutohnědé vystoupení. Jediné větrání probíhá při koupání, a to nesmí mít moc velký hlad. Je to malý nenasyta.

Pa

Míša a Martínek

Dnes jsem taky dala dvě fotky malého do galerie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 23:59

Ahoj Brusinčata!!!

Hlásím se jako anonym neb se manžel zase šťoural v počítači a výsledek je, že několik dní mi nešel internet a jsem teď všude anonym a nemůžu se přihlásit :o(

Nejdřív chci pozdravit Marty a Patríska…vím, že jsou již doma. Doufám, že první noc bude klidná a Páťa nechá maminku odpočinou!!!

Natálko: máš můj obdiv…zvládáš dvě děti perfektně!!! Sice mám taky dvě, ale to jedno je docela samoobslužné…i když nevím jestli někdy by nebylo lepší, kdyby jen bezmocně ležel :o)

Míšo_L- na opruzenou prdelku se mi taky osvědčil Bepanthen a větrání. Čerstvý vzdoušek dělá divy. Jinak pod plenku používám Rybilku a zatím má David prdýlku jako dětskou prdýlku. Se širokým balením jsem si užila u Adama, tak doufám, že se tomu teď vuhnu. Taky vypadá Martínek jako čmeláček??? Mě tak Adam připadal…s tou nabalenou prdelkou ;o)

Brusinko: David se mi taky pokaždý budí s pláčem, protože má hlad. Naštěstí po jídle hned usne. A další pláč se koná za tři hodiny..zase hlad.

No a co u nás…
Zatím vše zvládám líp než jsem si představovala. Teda já si představovala, že to zvládat nebudu…ale zatím to jde.
Mám nacvičenou večerní hygienu obou brášků. Postup následující: Adam večeří, koupu Davida, David z vany ven, Adam do vany, oblékám Davida, Adam se koupe, šoupnu Davida do lehátka, vykoupu a obléknu Adama, David stále v lehátku, udělám večerní kakao pro Adama, Adam pije kakao a Davida kojím, zaženu Adama do postele a uspávám Davida, ukládám Davida do postýlky…ještě, že se v tuto dobu náš pejsek „uklidí“ do pelíšku, protože mám pocit, že bych ho v tom zápalu zapojila taky.

Co se týče kojení, tak poslední dny musím opět kojit z obou prsů, protože z jednoho to Davídkovi nestačí…hlavně ve dne. V noci spí déle, takže to se mi stihné mlíčko „navařit“, ale přes den mám občas pocit, že tam toho moc nemám. Už se i stalo, že jsem nakojila z obou a David vydržel jen 2 hodiny. Zatím to nijak moc neřeším, prostě jen přikládám, jak potřebuje a prolévám se čajen pro kojící matky. Jsem moc zvědavá na další vážení v poradně, jestli příbírá nebo ne…

Další zajímavá podívaná je, když se vypravuji s klukama ven. Už samo oblékání je kapitola sama pro sebe…ať už je léto!!! To zatracené oblékání několika vrstev mě zničí!!
Bydlíme v prvním patře bez výtahu, takže nejdřív vypustím psa, který mi radostí, že jdeme ven skáče na hlavu. Pak sejdu schody s Adamem, vyběhnu pro kočárek a pak ještě jednou pro Davida. A postup při návratu domů je stejný, jen obrácené pořadí. A pak, že ty kila nemají jít dolů :D:D

No musím přiznat, že si občas připadám jako šílenec…

Holčiny..co říkáte na nápad poprosit Šárku se Zdeňkem, aby nám založili fotoalbum pro Brusinčata??? Co Brusinko??? U ostatních deníčků to taky mají…tak by jsme měli všechny Brusinčata pohromadě.

Už končím…mějte se

Gábi + Davídek- 4 týdny přesně…teda za pár minut ;o)

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 15.01.04 09:40

Ahojky,

Míšo L - Martínek je super !!! Neříkáte mu doma vrabečku? Moc mi připomíná Maťulu, když otevře očka. Úplně blaženě jsem na něj koukala.

Opruzenina - také jsme jí prošli a asi byla na nějaké vyšší úrovni, protože mi nezabíral ani bepanthen. Rybylku jsem nezkoušela , protože ji doma nemám, tak jsem větrala jak tady někdo psal a zkusila jsem klasiku našich babiček pytiol - a ten na druhý den konečně zabral. Od té doby si dávám pozor, protože dostat tu opruzeninu ze zadečku byla fakt síla. Dokonce jsem i slzičku uronila. No jsem to káča. Pořád jsem se bála , že to Matýska bolí.

Holčiny co všechno oblékáte mimískům ven na procházku? a co dáváte do kočárku? Já Matýska nabalím do fusaku a dek a přesto má ručky a nosík studený, když přijdeme domů. Jak se pozná, že je oblečený OK ? Děkuji za rady.

Mějte se , pusinku mimískům

Papa Evula a Matýsek 19 dní

aLEKA
Nováček 9 příspěvků 15.01.04 11:24

Ahoj všem,

po opět další pomlce se hlásím. Moje Bětka je z Brusinčat asi jako jedna z nejstarších (2 měsíce) a tak se vám poreferuju jak je to u nás. Zezačátku jsem nestíhala nic a když malá plakala tak jsem byla zoufalá, že nevím proč a myslela jsem, že jsem asi špatná máma. Já hloupá si myslela, že po porodu mě snad něco osvítí a já jako správná máma bude hned všechno vědět- no pěkná blbost…
Zezačátku mi snad nejvíc vadilo, že nic nemá řád, stejně jako Jiřina jsem byla hotová z toho, že když se už se začalo něco opakovat a já byla schopná předvídat, tak to Bětule změnila. Poslední 2 týdny ¨jsme se tak nějak nenuceně sehrály a je to fajn. Malá super spí, po delším uspávání ( od 20:00 - do 21:30, poslední dobou i méně)spí až do půl druhé, a potom se probudí v půl šesté, to si ji beru na kojení do postele a spíme pak spolu do půl deváté. Nechci to zakřiknout, ale vyspím se líp než když jsem chodila do práce.
Jinak je Bětka pěkná všetečka, chtěla by pořád nosit, povídat, zpívat a ukazovat nové věci - už jsme občas zoufalí a tak jí manžel otevírá třeba skříň a popisuje jejich obsah zatímco ona spokojeně valí očičkama. Já budu muset končit- Bětka začala ječet hlady, papá skoro přesně po 3 hodinách - podezírám jí, že spolkla budíka. Mějte se všechny fajn. aLEKA + Alžběta (2 měsíce)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 15.01.04 12:04

Maminy,

jak vám spí miminka přes den? Spí vůbec? Naše Anička někdy přes den naspí sotva tři hodiny, jindy je zas jak šípková Růženka.

Lajka

vajo
Kecalka 272 příspěvků 15.01.04 13:22

Ahoj Lajko,

chtěla bych tě jen trochu uklidnit. Náš andílek taky dělal v noci pěkný rodeo a režim si začínáme pomalu dělat až nyní (zítra má 6 týdnů). U nás doma to skončilo tak, že jsme manžílka odstěhovali do dětského pokoje, aby se alespon jeden z nás vyspal a u našeho křiklounka jsme se střídali. Ted konečně posledních pár dní si začala dělat určitý režim, že dopoledne bdí a chce mít společnost, po obědě spí s přestávkou na jídlo tak asi do 5 hod. a pak už zase je čilá tak do 11 hod a po jídle jde spát. Budí se mi po 3 hodinách, když dobře a má rekord 5 hodin spánku - dosáhla ho ale jen jednou. Takže chce to vydržet a jak i mě všichni říkali do 6 týdnů se to trochu setřepe.

Jinak ještě k té váze. Jak mi bylo vysvětleno děti přibývaji ve skocích, to znamená, že jeden týden to nemusí být skoro nic a další týden je to velký skok. U nás to bylo stejné, taky jsem si už dělala obavy, zda mlíčko stačí, protože mě moc nepřibrala a potom za 10 dní 350 g. Takže se neboja vydrž a přikládej a koj. Co u nás pomáhá, když si malá u prsa pospává, tak jí lechtám na uchu nebo masíruju pod uchem. Taky zabírá masírovat záda kolem páteře a nejdrastičtější (to jim dělali v porodnici) dloubnout pod klíční kostí a miminko hned začalo pít.

Držím moc palečky a uvidíš, že vše bude OK.

Moc pozdravů Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 18:30

Ahoj,
musím tě ‚uklidnit‘,náš Pavlíček ještě žádný režim nemá,asi 3× spal celý den,jen se budil na krmení tak po 2-3 hodinách,jinak jen tak chvilku podřimuje a moc nespí.Ted' už je to lepší než dřív,mám ho v autosedačce nebo v tašce na stole v kuchyni a něco i udělám,občas se i zabaví pod hrazdičkou apod.

Malá začne přibírat, jen ji přikládej kdykoli a moc nekoukej na hodiny. Pavlíček měl porodní váhu až po 3 týdnech a ted' taky moc nepřibírá,tak 100 g týdně,ale na lakt.lince mě uklidnili,že to stačí. Jinak bychom už dávno byli na příkrmu.jak mi doporučovala dr. A v noci je moc hodný,to spí asi už měsíc 6-8 hodin,pak se nabaští a ještě na 2-3-4 hodiny usne.

Hana a Pavlíček skoro 10 t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 20:29

Mila Hanko,
omlouvam se,ze posilam zpravu timto zpusobem.Ale neda mi to a musim napsat,ze mam opravdu radost,jak Pavlicek hezky pribira. A hlavne je fajn,ze uz jste se spolu „sladili“ a take stihnes udelat i jine veci:-)
Tesim se,az se nekdy setkame pred domem a vyrazime opet na prochazku. Nasemu Simonkovi je uz 3 a pul mesice a vazi 6,5kg. Za chvilku bude Pavlicek taky takovy.
Zdravi
Veronika (sousedka z okalu)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 20:40

Ahojky,
chci se jen zeptat nejsi z Jevicka?
Ja mam 3 a pul mesicniho Simonka a s pravidelnosti spanku pres den je to stale vselijake.Davam ho spat do kocarku ven a nekdy spi hodinku a nekdy tri hodinky:-))

Veronika (z Gillette)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 20:43

omlouvam se,to je vzkaz pro Lajku
Veronika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 18:20

Ahoj,

taky se těším.Jestli tu budeš přes týden,zazvon či zavolej,jsme v seznamu, a vyrazíme.

Hana + Pavlíček

Jirina
Neúnavná pisatelka 15074 příspěvků 17.01.04 22:23

Ahoj holčiny a miminčata,

já už jsem sice vše psala v Novinkách z vrabčího hnízda, ale přece jen …

Gábi: klobouk dolů před organizací večerní hygieny! To u nás takhle rozhodně nejde, u nás jsou na to třeba 2 lidi. Haničku obstarávám plně sama (krmení, přebalování, koupání), o Jíru se střídáme (kdo krmí ten nekoupe nebo neuspává a tak). Jíru je totiž třeba uspat doslova, tedy lehnout si s ním, dát mu vypít mlíko a počkat, než usne (trvá to okolo 3/4 hodiny) a tiše odejít. Chudinka Haninka by si zatím uřvala plíce, protože večer bývá docela čilá, takže pokud je Haninčiným hlídačem manžel, tak ji chová, pokud já, chovám nebo kojím :o)) Pokud manžel večer není doma, chodí mi na výpomoc mamka - hlavně jde o to nenechat Haní hodinu řvát, pokud v době Jírova ukládání zrovna kojím, zaskočí na druhé straně. Sama jsem na to ještě nebyla, zatím si netroufám.

Gábi ještě ke spaní - spí Ti oba hoši v jedné místnosti? Náš Jíra má lehké spaní, takže když v noci a) Haní se rozeřve b) rozsvítím c) vrznu dveřma jdouc na záchod nebo jinam, okamžitě je vzhůru a je potřeba ho douspat. S křičící Haňulí nemožné. Ze záchoda taky. Kojit potmě nemůžu, to se berušce netrefím do papulky.Takže spíme každý s jedním dítětem v jiné místnosti. Teď už sice Haňulka v noci usíná líp, ale stejně si při probuzení a při usínání musí trošku zakřičet (nemluvě o večerním usnutí), to by ho vzbudila zaručeně.

Jíra má denní režim celkem pravidelný, Haňulka se zatím hledá, ale v zá:,–(ě spí jeden delší úsek dopoledne a jeden navečer. Mezitím by se nejradši pořád chovala, takže pokud nekojím nebo nechovám já či někdo jiný, buď po kouskách spí (max půl hodiny, i když jsem to neměřila) nebo křičí. Hračky ji zatím nevzrušujou, i když docela vydrží ležet v postýlce na zádech (spinká zá:,–(ně na bříšku) a koukat na kolotoč - tak akorát, abych se stačila s Jírou najíst, ale stejně někdy půlku našeho jídla prokřičí.

Opruzeniny: nevíme co to je, po každém kakání či po koupání natírám prdelku Dětskou mastí s rybím tukem. Oproti Bepanthenu se mnohem líp roztírá, je toho trojnásobek a stojí třetinu ceny. Doporučuji. Větráme pouze tu chvilku při přebalení, jinak je pořád v plence (Fixies).

Co se týká přibírání na váze, přibíráme skoro až moc, za 6 týdnů 1,5 kg. Ovšem pozor! Sama MUDr. mi říkala, že děti s větší porodní váhou přibírají pomaleji, my to prostě musíme dohnat (Haní měla 2,8 kg). Takže si příkrm dobře rozmyslete, pokud máte pocit, že dítěti mlíko stačí, i když přibírá pomaleji, rozhodně bych nepřikrmovala.

Množství mlíka: já jsem měla jednou pocit, že jsem úplně vysátá, ovšem zmáčkla jsem si prso a tryskalo to dál. Což mě uklidnilo. Kdo si myslí, že má málo mlíka, zkuste to po kojení. Určitě tam mlíko bude. Pomůže to, uklidníte se, z velké části úspěšnost kojení závisí i na psychice.

Byli jsme na kontrole kyčlí a stejně jako s Jírou dáváme 2 hadrové pleny na třetinu složené navíc. Takže jsme taky jak vycpaná kačena a tímto jsem musela bohužel odložit některé dupajdy a body. Na kontrolu jdeme za 3 měsíce a pokud to bude nadále stejné jako s Jírou, dodatečných plen se zbavíme a za další tři měsíce budeme mít jadýrka vyvinutá.

Ve čtvrtek jdu s oběma prďolkama sama k doktorce - Haňulka na kontrolu ve 2 měsících a zvážit se, Jíra na očkování. Trochu má rýmu, tak se bojím, aby se to znova neodložilo (šikula už neví co si vymyslet, aby ho neočkovali :o))

Tak pa Jiřina

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.04 23:05

Jiři, my spíme v jedné místnosti všichni…taková malá noclehárna :D
Tak já mám oproti tobě výhodu v tom, že Adam usíná sám. Položíme, dáme pusinku, odcházíme a on usíná sám. Někdy občas vyleze, ale nakonec usne sám. A to i v noci, když ho David probudí, tak usne sám. Velikánská výhoda!!!! Jinak se tomu nočnímu buzení snažím předcházet, takže David zakňourá a už má prso v pusince…ne, to si dělám legraci, ale je fakt, že ho moc vyřvávat nechat nemůžu. Kojím po tmě, konečně výhoda pouličního osvětlení ;o)
A stím množstvím mléka: kojím každé 2-3 hodiny z obou prsů. A když zkouším něco odsát…jen pár kapek :o(((. No zplodili jsme otesánka. Zatím to, ale moc neřeším…prostě kojím a asi tam něco bude, když mu ta dvojitá dávka nakonec stačí.

A Davídkův denní režim: spánek, jídlo, pozorování okolí, spánek, jídlo…a stále dokola. Někdy ještě mezi pozorování a spánek vsune jedno jídlo.

Kyčle: na kontrolu jdeme až za 14 dní, ale Adam musel mít taky látkové navíc, takže trochu počítám s tím, že to bude Davida stejné. Hlavně, aby to bylo k něčemu a na další kontrole vše OK.

Papa
Gábi+ David- za hodinu UŽ 1 měsíc :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 14:44

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů! Tento týden jsme s Jankem úspěšně absolvovali vyšetření na kyčle - k mé radosti je má v pořádku. Při příležitosti návštěvy nemocnice jsme se zastavili u partnera na oddělení - takže Janek byl náhle hvězdou - kolem něj se nashromáždilo spousta „bílých plášťů“ a ozývaly se nadšené výkřiky - Janek byl vzorný valil očička a zkoumal, kdo se to na něj dívá a chvilkama se usmíval.
Taky jsme se odvázali a vyrazili jsme si ve třech do kavárny na náměstí (je nekuřácká a moc útulná) my jsme popíjeli horkou čokoládu (partner ji měl po vzoru známého filmu s chilli) a Janek mi vysával prso - myslím, že jsme byli všichni spokojeni. Už se těším na léto, až se bude moc chodit do venkovních hospůdek a na terasy - co se týče vnitřních restaurací, kromě cukráren o další nekuřácké v Plzni nevím.
No a s dalších událostí musím zmínit to, že Jankovi narostly asi během tří dnů krásné dlouhatánské černé řasy - narodil se s téměř neviditelnými světlounkými - takže teď jeho kukuč dostal ten správný rozměr - prostě a jednoduše je naprosto kouzelný.
V sobotu jsem měla pěkně smolný den - nejdříve jsem si dopoledne vyrazila do bazénu - tam jsem zjistila, že otvírají až za hodinu - no jak já byla naštvaná - když už si člověk domluví hlídání, tak ani nic pro svoje tělo neudělá … no tak jsem se vrátila domů, nakojila, oběd uklohnila, a že vyrazíme na procházku - protože po propláchnutí ložisek koleček nasoleným sněhem kočár poněkud silně vrzal, partner před odjezdem lehce kolečka postříkával olejem, přičemž zjistil, že je jedno nějaké prázdnější - no co nafoukli jsme a pro jistotu vzali pumpičku s sebou - jaká prozíravost!! Samozřejmě že jsme po necelých dvou měsících píchli - takže jsem jak magor třikrát za procházku pumpovala - rozdělili jsme si úkoly - já nafukovat, partner večer lepit - cha cha už mám svůj díl za sebou!!!

Rozesmály mě čůrací příhody - Janek nás ctí produkcí „zlatého deště“ dost často, takže jsme ve střehu a díky tvrdému tréninku většinou zvládneme proud řádně směrovat na podlahu (máme lino), nejzábavnější je, když Janek čůrá z vaničky - to samozřejmě necháme oblouhu pěkně vyniknout, aby se co nejméně dostalo do koupele a vypadá to opravdu moc efektně - těžko se to popisuje, ale na pokoukání je to vcelku dobré ..

Mějte se moc hezky zdraví Sýkorka a Janek dnes 2 měsíce

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.01.04 14:56

Ahojte maminy:)

Sýkorko, jen nakukuju k vám do deníčku, jsme z Jarních miminek, ale teprve teď jsem si všimla…ty jsi z Plzně?:) Prosím tě, která cukrárna na náměstí je nekuřácká, to vůbec nevím? A kde jsi rodila? Já se pokusím dohledat deníček, kde jsi porodila, ale kdybys tu náhodou byla dřív:)

Tak ať Janeček pěkně roste, u nás to vypadá také na kluka, ale jen dle mých odhadů z kazety,nenechali jsme si to říct a teď se pořád dohadujeme, jestli tahle šmouha je „to“ nebo není:)

Papa Diny od Jarních miminek (24tt)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 22:47

Ahoj Martinko!
Vítej zpátky na eMiminu, už si nám tu chyběla!!

Až se s Patrískem nějak sžijete, tak doufám, že se ukážeš častěji a popíšeš, jaké radosti spolu prožíváte.
 Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 10:30

Ahoj všem vespolek!
Poslušně hlásím, že ještě pořád jsme 2v1.
Dneska jsem byla na kontrole v porodnici v Přerově. Jsem otevřená na 1 prst, ale to prý ještě nic neznamená… Aňulka má dle UTZ cca 3500g. Tak uvidíme, kdy se vyklube… Poslíčky jsem měla už 2×, taky pořádně dole tlačí…
Ať nakonec není Aňulka nejmladší miminko v téhle partě!
Mějte se všechny moc krásně, užívejte si miminek a těch pár, co jste ještě 2v1 si hezky užívejte bříšek a přeji Vám lehké a rychlé porody.

Andulka + Aňulka
39+1

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 23:13

Gratuluji Mišul k Michálkovi! Takový drobeček! Tak přeji vše nejlepší, hodně zdravíčka, štěstíčka a jen samou radost!

Začínám mít v Brusinčatech pěkný hokej. Není nějaká aktuální tabulka?? Co Lajko?? Není čas,viď?

Tak ještě Darka, Andulka…a Lulu, ta to má snad už za sebou. Držím palce a přeji lehký průběh.

Papa v novém deníčku
Gábi

Vložit nový komentář