Brusinka - 9. týden

Těhotenství

Ahoj všechny těhulky i netěhulky, tak a máme velikonoce za sebou. Taťka by ještě dodal: ?no a za chvíli jsou tu vánoce? :))) Ještě se zimou strašit co? No zkrátka strašně ten čas letí.

Pondělí jsem přežila bez modřin. Manžel mě samozřejmě šetřil :-))) Nejprve jsem myslela, že mi vydrží obalení peřinou, ale pár jsem jich na holou stejně slízla :-)) Snažila jsem se doma vypátrat, kam manžel schoval pomlázku. To jsem zkoušela i loni. Ale stejně jako loni ? bez úspěchu. Těšila jsem se, že ho převezu a schovám ji a manžel bude čučet. Tchán se smál, že stačí jí položit na lednici a už jí nenajdu. To se jim to směje :-) dlouhánům.
Manžel dostal čokoládovou slepici a mně dal vééélkého zajíce :-)))
Tento rok jsem barvila vejce v cibulových slupkách a a pár jsem obložila lístky a kvítky a vecpala do punčochy. Byl tedy docela boj, trpělivost jsem měla na pouhé čtyři opunčocháčky. Ale batikový efekt je pěkný :-)

V neděli jsme s manželem vytáhli mou mamku na výlet za medvědy. Taťka odjel s chlapama (dědkama :-)) trempovat, tak jsme jí vytáhli na vzduch. Mamka taková milovnice zvířat byla za medvědy poprvé. Pak jsme vyšplhali na vrchol Děd. Pěkná procházka. Počasí bylo oproti sobotě ukázkový, přímo výletnický.
Zážitky jsme měli z pozorování žab. Obzvláště komicky působilo, jak se žáby tvářily ?neviditelně?. Když jsme na ně narazili na louce a šustili kolem nich, tak se snažily zacouvat do chomáčů trávy. Vtipálci :-)))

Včera jsem zjistila, že už se mi malinko tvoří bříško. Taková mírnější vyboulenina v dolní části. Působí to jako kdybych byla ?nafouklá?. Tak asi bych to jako Eržika nemohla tajit tak dlouhou dobu. Zřejmě na konci třetího měsíce už pupík trochu bude :-))

Žaludek je víceméně stabilizovaný. Doufám, že Hanulce se žaludek také brzy uklidní a vůbec vy, které jste bojovaly s bacílky budete fit.
Nadále mě drží hlávkovo-salátová mánie :-) Nevím, jestli je to možný i v takhle relativně ranné fázi těhotenství, ale řekla bych, že se víc při procházkách zadýchám.
Nijak mi to nevadí, chodím v tempu pohodovém žádný spěch :-) A samozřejmě ta plačtivost. Včera u Myšáka Stuarta jsem měla zase dost.

Minulý týden jsem v bylinkové speciálce zakoupila další megadávku bylinek. Mají směs pro těhotné následujícího složení:
Přeslička, kontryhel, maliník, kopřiva, třezalka nať, meduňka, řebříček nať.
Bylinky je prý vhodnější používat ve směsi, jednotlivě působí příliš izolovaně.
Směs je namíchaná ze stejných poměrů a chutná dobře. Musím říct, že líp než předešlá směs ? ?předtěhotenstká? (pí. Mojžíšové).

Ještě jeden sen jsem měla dost divoký. Šla jsem do poradny. Sešlo se nás tam najednou v ordinaci víc těhulek, všechny jsme ležely na širokém letišti a já na konci byla stále vytlačovaná. Tak jsem si ustlala na zemi. Doktorka byla strohá a já nebyla vůbec schopná se ptát na připravené otázky :-)))

Přeji všem příjemný týden ať nám to počasí vydrží i před víkend.

Papáááček Martina

 Váš příspěvek
 
mahi
Povídálka 18 příspěvků 22.04.03 11:05

Ahoj Brusinko,
můžu se zeptat, kde přesně jsi sehnala tu těhotenskou směs? Jsem o kus napřed, ale myslím, že nikdy není pozdě začít její popíjení.
Díky
Mahi 23 TT.

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 22.04.03 11:52

Ahoj Brusinko a další těhulinky,
u nás byl víkend ve znamení úklidu, protože jsme jeli na chatu a to poprvé po zimě, tak si dovedete představit jak to tam vypadalo. Já řádila v chatě manžel ve sklepě, chvíli to vypadalo, že se nenajdeme. Pondělí jsem přežila naprosto v klidu, ostatně jako každý rok. My totiž velikonoce neprožíváme, ikdyž jsme měli svatbu v kostele. No, snad nám to pánbůh odpustí.
Brusinko ty se tak máš, že už máš bříško, ikdyž jenom malé,já se na něj strašně moc těším. Zatím se mi zvětšily prsa a stále dost bolí. Jinak žádné chutě ani návaly, akorát bych pořád spala. Byla jsem na výzvědách v obchodě pro těhulky a řeknu Vám, že jsem ráda, že umím šít, protože to co tam nabízejí bych si na sebe nevzala ani kdyby mi bylo 45 let. Prostě samý staromódní hadry! Já nechápu proč se pro nás pupkandy nedělají nějaké šmrncovnější oblečky. V některých těch hadrech bych vypadala ještě o 10 kg silnější než ve skutečnosti jsem a ty motivy, samý květinky, prostě hrůza!! Žádné rozčilování, vždyť je venku tak krásně.
Pěkný zbytek úterý přeje Daniela

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 22.04.03 12:01

Ahojky,

koupila jsem to v bylinný lékárně u Staroměstskýho náměstí. Prodávají to jednotlivě po 100 g balení a doma si smícháš, takže v lékárně stačí nakoupit tyto bylinky :-)
Jsem takový šťoura a několikráte jsem si s lékarnící ujasňovala, zda bylinky opravdu jo, nebo raději ne. Jsou názory, že na bylinky se vykašlat.
Tak tyto prý v pohodě jo. A jak už jsem psala, je to ještě vhodnější ve směsi.
A je mňamózní :-)))
Tak úspěšný nákup a doma už jen velký hrnec na promíchání a spoustu šroubovaček :-))
Pa Martina

 
Gabina2 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 12:06

Zdravím vás těhulky!
Už zítra jdu konečně k doktorce, tak jsem zvědavá co mi řekne. Když to dopadne dobře (a já věřím, že ano), hned se nahlásím už oficiálně jako těhulka! Držte mi palce!
 Gábi

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 22.04.03 13:22

Gábi vím o Tobě :-)))) a držím palečky. Určitě bude všechno OK.

Dančo : jestli se nepletu tak jsi 7. týden??? To bych řekla, že taky nic vidět nebylo. Až mám pocit teď pár dní, že i po ránu, kdy je člověk relativně „splasklý“ už tam trochu vybouleninka je. No když by měla být děloha touto dobou jako velký pomeranč, tak někam se to vtěsnat musí :-)))

Dneska jsem měla opravdu „lehký“ oběd. Kolegyně přinesla úžasné domácí jelítko. To je poprvé, co jsem měla chuť na něco těžkýho. Tak uvidíme, zda se obejde bez následků. Pokud je kuklínek kluk - tak si určitě pochutnal :-)))

Pa Martina

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 22.04.03 17:28

Ahoj Martino,

to je dobře, že tě kuklínek moc netrápí a ty si můžeš užívat sluníčka a vycházek. Jůůů, to je krásný, že už teď na sobě pozoruješ změny, alespoň víš, že se něco děje :-))) Tak začni pomrkávat po krtečkových kalhotách! :-) Už máš vyhlídnuté nějaké letní modely?
Ráda bych tě o něco poprosila. Na minulém srazu snažilek (V potrefený Huse) jsi mi říkala o nějakém přípravku obsahujícím mateří kašičku (?), nějak jsem si nezapamatovala co to bylo, mohla bys mi to napsat, prosím??? A ještě jedna prosba, kde seženu předtěhulkovský čajík a z čeho se skládá?? Ještě jednou děkuji!

Přeju stále poklidný průběh těhulkovství a drž mi tady jedno malilinkaté místečko, snad se mi v příštích měsících podaří zařadit se mezi vás - těhulky! :-)

snažilka Šárka (Kaitlin)

 
Hanulka1
Závislačka 3103 příspěvků 22.04.03 19:30

Ahoj berušky moje,
tak se vám hlásím sice z domova, ale živá a zdravá. Sice mám stále neschopenku, ale zase tak moc mi to nevadí. Přijela mi totiž sestra s malým synovečkem. Měla ohromnou radost, že bude teta a neustále mi dává rady do života.
Na to zvracení jsem dostala prášky, takže už nezvracím. Ve čtvrtek jdu na kontrolu a pak se půjdeme s mužským mrknout po nějakém počítači. Bez něj se to opravdu nedá vydržet.

BDanco Na tebe myslím moc často. Ty jsi taky z Brna, že? Tobychom pak mohli chodit spolu cvičit a plavat apod. ? Co ty na to?
V pátek zkusím zaskočit na srazík.
Tak se berušky opatrujte.
Pa pa Hanka

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 23.04.03 06:54

Ahoj Hani,
to jsem ráda, že jsi už celkem v pořádku. To těhotenství Ti teda dává. Já jsem zatím v 7 týdnu, docela jsem vás dohnala, že? Teda, že to bude tak rychle jsem vážně netušila, ale jsem moc šťastná. Zatím je mi dobře akorát mám asi spavou nemoc:-))) Co se týče cvičení a plavání, tak jsem rozhodně pro. Uvidíme jak na tom budeme dál, ale na těhotenské cvičení rozhodně chodit chci. Hned jak nám to doktoři povolí, tak se domluvíme jo?
Měj se moc pěkně, dávej na sebe a na mimíška pozor.
Ahoj Daniela

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 23.04.03 09:27

Ahojky těhulky!

Ráda bych se přidala k Vašemu tlachání! Jsem v 9. týdnu a je příjemné vidět, že i ostatní mají ve stejný čas stejné pocity … Hltám doslova každou informaci - mám sice hodnou a zkušenou doktorku, ale nějak jí moje těhotenství přijde bezproblémové a tak si mě k sobě moc nezve a tudíž od ní nic nevím .. první ultrazvuk mi naplánovala až na 11. týden! zatím ji stači jen proužkovaný papírek a krevní testy a naprosto vůbec nic jiného ji nezajímalo. Máš už Martino těhotenskou průkazku?

Jinak děkuji za čajík - mám k bylinkám dobrý vztah, takže si hnedka přes polední pauzu zajdu směs objednat.

Malinká otázka proDanielu: ráda bych si taky něco ušila (šít celkem umím) ale ty střihy - to mi dává zabrat - nemáš nějaký zdroj střihů - nebo si je umíš sama nakreslit? moc by mě to zajímalo - už jsem taky byla v krámku okukovat, ale bez těch střihů si nejsem jistá, že budu moc svoje případné modely vytáhnout

Přeji hezký den a spoustu sluníčka

Sýkorka

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 23.04.03 09:58

Ahoj holčiny,

Vítám Tě mezi námi ? Sýkorko :-))) Jéje, abys mě nesezobla :-)
Těhotenskou průkazku jsem už dostala před 14.ti dny. Ale je to hodně individuální. Některé těhulky jí dostanou třeba až kolem 10.týdne. Jak jsem pochopila všechno je OK tak to je dobře. A co žaludek? Snad moc nezlobí. Dneska jsem si po snídani lehce ublinkla. Nějak se kuklínkovi zřejmě nepozdávalo linecké cukroví. A to bylo domácí :-)))), s velikonočními motivy :-))
No už je dobře.
A co bříško, už se malinko ukazuje? Ať se Ti mezi námi líbí :-)

Hanulko : koukám, že to zvracení bylo asi divoký, když jsi dostala i prášky. Snad už bude líp. Pořádně si užij sestru a načerpej rady :-))) Manžel brzy přiveze od švagrový spoustu starých Betynek a nějakou chytrou knihu. Už se těším na ta moudra :-)))) Jé já budu chytrá ? jak rádio :-)

Holky, včera jsem narazila na jednu stránky nějakého mladíka kde popisuje zážitky z hromadné dopravy a různých potyček s důchodci. Z první povídky jsem měla trochu rozpačitý dojem. Přece jen jsem se příliš vžila do ?rozpláclého? staříka, ale u povídky ? DEŠTNÍK jsem doma doslova hýkala smíchy. Opravdu, takhle jsem se dlouho nezasmála. Kuklínek musel metat kozelce. Vřele doporučuji. Autor hned v úvodu píše, že si rozhodně nechce zesměšňovat staré lidi, ale že ne všichni babičky a dědečkové nejsou tak fajn, jako byli ti naši.
Kdybyste se chtěly zasmát, tak nahlédněte.

**Takže zde něco pro zasmání:

http://www.mageo.cz/home/COSSACK**

Zatím pa, Martina

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 23.04.03 10:30

Ahoj babulky,
tak je tady středa, toto utíká. Pondělní volna bych předepsala jako povinnost. Musím říct, že jsem si všimla, že poslední tři dny mám docela hlad. Vždy, když jsem přišla do práce, tak jsem si dala jogurt a potom až v 11 byla přestávka na jídlo. No a teď je 10 15 hod a já šílím hlady. Ale udělala jsem si dobrůtku, mám s sebou těstoviny se zeleninkou a sýrovou omáčkou. Doufám, že teď nemáte všichni hlad:-)))

Pro Sykorku: vítám Tě mezi náma těhulkama. S tou průkazkou si nedělej hlavu, doktoři ji nejraději dávají až kolem toho 10-12 týdne, protože to už je celkem doba, kdy by mělo být všechno v pořádku.
Jinak co se týče šití a střihů, tak s tím mám trošku problémy. Sehnat střihy je opravdu oříšek, ale mám doma Burdu, kupuji ji každý měsíc a je tam střih např. na kalhoty do gumy jsou ve čtyřech provedeních, nebo na jednoduché šaty na ramínka, tak je akorát trošku rozšířím. V jedné Burdě jsou i těhotenské střihy, ale otřesný, vůbec se nedají použít. Já chci nosit pohodlné věci, trička, šaty a né halenky jak je to tam. Máme štěstí, že přes léto to půjde, ty naše bříška jěště nebudou tak velké, ale horší bude zima. Mám od kamarádky půjčené krtkáče jak už psala Brusinka a bundu si budu muset ušít, protože ta moje je poměrně vypasovaná. Máme to ale starosti, že? Jenže, když se chceme líbit a dobře se cítit, tak to jinak nejde. A navíc něco na sobě přece mít musíme, že?:-)))

Pa, Daniela

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 23.04.03 14:52

Ahojky!

moc děkuji za odpovědi a milé přivítání!

Bříško už malinko mám - není ani moc vidět - spíš vypadá jako když se člověk hodně přejí, ale za to je cítit, pokud sedím celý den v kanceláři - už jsem musela své obvyklé „obtažené kalhoty“ uklidit na dno skříňky a vytahnout letní plandáče - ty jsou v pohodě. Jinak se tomu docela divím, že nevypadám víc macatě - podle toho jak moc jím a spím bych měla celkem přibírat.

Co se týče ranních nevolností - tak jsem vůbec nic takového nezažila - dá se říci, že o tom malinkatém drobečkovi vevnitř vůbec nevím (až na spotřebu potravy a větší množství spánku). V pohodě cvičím a sportuju, teď o víkendu jsme vyrazili s batohem do přírody - spaní pod širákem apod. vše šlo bez nejmenších problémů - jen bylo třeba více a častěji jíst a samozřejmě častěji odbíhat do křovíčka …

Zatím jediný takový příznak jsou zvětšená prsa - mám je normálně úplně malinkatý a teď už trošku začínám vypadat „jako ženská“ a dokonce na mě neplandají podprsenky - spíš se zdá, že budu muset vyvinutější sestře nějakou pěknou ukrást … prima starosti (největší radost z toho má samozřejmě můj partner - vždy si je majetnicky poměří a spokojeně zamručí …)

Za chvilku běžím z práce HURÁ …

Mějte se moc hezky Sýkorka (zobalka)

 
Januska
Stálice 77 příspěvků 24.04.03 11:25

Ahoj těhulinky,
Nesmele se hlásím k vám do deníčku, jsem ?čerstvá? těhulka z deníčku od Montičky. Budu za váma asi trošičku pokulhávat, jsem v 6 tt podle MS, ale vzhledem k pozdní ovu bych spíš řekla, že to bude teprve 5 tt. No alespoň budu mít všechny informace dopředu a včas. Zatím se cítím dobře, prsa mě bolí jen lehce, ale dneska mě zase pobolívá bříško, jenže ne ?zepředu? jako obvykle, ale na pravém boku. Je to docela silné píchání ? nemáte s tím prosím některá zkušenost? Budu moc ráda za každou informaci. (doufám, že to není slepák ? nebo ten je vlevo? Ani nevím.)
Holčinky, zatím víc nepíšu, jsem ještě celá roztěkaná, příště určitě napíšu víc.
Přeju krásný pohodový den bez mráčků.
 Janka

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 24.04.03 11:53

Ahoj těhulko, tak už jsi tady, to je fajn. Potřebujeme trošku rozšířit řady. Je nás tady jenom pár. Já jsem teprve v 7 týdnu, tak to jsme jen kousíček od sebe. S tím pícháním na pravém boku nemám žádnou zkušenost, tak Ti bohužel neporadím. Ale jestli to píchá stále, tak běž raději k doktorovi, ať se něco nezanedbá. Jinak Ti přeji klidné těhotenství.
Daniela

 
rittik
Nováček 8 příspěvků 24.04.03 12:15

Ahojte budoucí maminky a ještě mrňavoučká miminka!
Také bych se ráda podělila o svou radost, teď jsem právě v 7. týdnů a příští týden jdu na kontrolu, prý bude už na ultrazvuku vidět malinké miminko. Pořád se ale nemůžu zbavit takové strachu „v zádech“, co když se něco stane. Možná, že se i trochu bojím hodně se těšit, aby nepřišlo zklamání, ale to pak už je život, takže žádné strachy. Spíš si vychutnávám tyto dny, kdy už je venku krásné jarní počasí. Jen v práci se nemůžu moc soustředit, ale jsem taková roztěkaná a pořád trochu unavená.
Jdu si dát něco dobrého k obídku. Hezky si zase povídejte, moc ráda si pročítám Vaše štěbetání.
Mějte se všechny moc krásně a hlavně buďte zdravoučké i Vaše miminečka.
Krásný den přeje Peťka

 
rittik
Nováček 8 příspěvků 24.04.03 12:17

Ahojte budoucí maminky a ještě mrňavoučká miminka!
Také bych se ráda podělila o svou radost, teď jsem právě v 7. týdnů a příští týden jdu na kontrolu, prý bude už na ultrazvuku vidět malinké miminko. Pořád se ale nemůžu zbavit takové strachu „v zádech“, co když se něco stane. Možná, že se i trochu bojím hodně se těšit, aby nepřišlo zklamání, ale to pak už je život, takže žádné strachy. Spíš si vychutnávám tyto dny, kdy už je venku krásné jarní počasí. Jen v práci se nemůžu moc soustředit, ale jsem taková roztěkaná a pořád trochu unavená.
Jdu si dát něco dobrého k obídku. Hezky si zase povídejte, moc ráda si pročítám Vaše štěbetání.
Mějte se všechny moc krásně a hlavně buďte zdravoučké i Vaše miminečka.
Krásný den přeje Peťka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 12:18

Ahoj Janusko,
já jsem teď 13tt a sem tam mne ještě píchne.Neboj se nic je to normální.Teď už mne píchne většinou jenom když se zasměju nebo nějak protáhnu a píchá mne na obou stranách, takže to slepák opravdu nebude.Měj se krásně, užívej si a ať Tě žaludek moc nezlobí.LUcka

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.04.03 12:19

Ahojkyyyyyy,

to je super, že to máš už takto potvrzený.
Pobolívání na pravé straně jsem také měla.Bylo to popíchávání, ale ne zas příliš drastické. Nevím jak bych to popsala tu sílu. Zkrátka bylo to jen na jedné straně a relativně nepřehlédnutelné, ale zase ne tak, že bych se bolestí cukala apod. To jsem Ti toho poradila co? Pár dní jsem prostě o té bolesti věděla.
Tak ať je všechno v pořádku a užívej si ten příjemný šok)))

Pa Martina

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.04.03 12:37

Ahooooj,

teď nevím, zda jsem Tě nezapomněla v minulém deníčku přivítat.

Kdyžtak tímto napravuji a divoce mávám - to jako, že vítám :-)))))

A´t se obavy brzy rozplynou a jsi v pohodě.

Taky jsem ještě před 3mi týdny víc plašila. Už se snažím nespřádat katastrofické scénáře.

Zatím pa, Martina

 
rittik
Nováček 8 příspěvků 24.04.03 12:49

Děkuji mockrát za přivítání, moc mě to potěšilo, už jsem si říkala, že by si mě nikdo nevšiml. :-)
Už se moc těším na 30. dubna až jí (nevím, proč, ale myslím na ní jako na holčičku) uvidím na monitoru.
Partner to ještě tak neprožívá, pro něj zatím vypadám stejně, tak jsem nadšená, když si to tady pročítám a těší mě, že i ostatní holčiny prožívají první týdny intenzivně.
Teď mě napadá, nevíte někdo, jestli miminku vadí zákroky u zubaře, jako umrtvovací injekce atd.?
Na zubařské mučení jsem objednaná za pár dní, tak mě to tak napadlo.
Pa, pa a pohodový den přeje Peťka

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 24.04.03 13:16

Ahoj Peťko,
taky Tě tady vítám a přeji klidné těhotenství. Zrovna mám stejné myšlenky jako ty. Chci se objednat k zubaři a vím, že mám kaz na předním zubu a vrtání bez injekce nevydržím. Jsem totiž strašnej srábek, prostě nevydržím bolest. Já osobně bych řekla, že ty injekce v těhotenství moc dobré nejsou. Moc jsem Ti neporadila, ale třeba nám poradí někdo jiný.
Daniela

 
Gabina2 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 13:17

Ahoj těhulky!
Tak včera jsem byla na kontrole a podle vyšetření vše nasvědčovalo těhotenství. Takže mi ještě odebrali krev (i když to mohli udělat už ten minulý týden, když jsem jim volala)…no a dnes jsem si volala na výsledky. Už to mám potvrzené, jsem těhule i podle krve a jsem v 7 tt!
Jsem moc ráda, že tu můžu být s vámi a že můžeme spolu prožívat naše štěstí!
Mějte se krásně!
 Gábi

 
Jane01
Povídálka 39 příspěvků 24.04.03 13:26

Ahoj holky těhulky, a všechny co deníčky čtete,

nedá mi to a musím taky něco napsat. Na emimino ?chodím? už ?špehovat? tajně už od začátku roku, kdy jsem se stala aktivní snažilka. Doma už máme čtyřletou princeznu, která nám už stále častěji dávala najevo, že nějakého toho sourozence by už taky mohla mít! Tak jsme si tedy v říjnu po vysazení HA dali 2 měsíce klídek a ?natvrdo? se začali snažit od nového roku.
Já bláhová si samozřejmě myslela, že otěhotním hned napoprvé, (poprvé jsem otěhotněla ani nevím jak, ještě jsme ani nebyli manželé). No ale nakonec se po třech měsících přece jenom podařilo a já jsem podle MS právě na začátku 6 týdne. Ještě to nemám potvrzené od doktora- jdu až zítra, ale dvě čárky na TT mluví jasně. Skutečně jsem určitě podle OVU míň, ale když to chtěj doktoři měřit takto, tak a´t je po jejich!!

No a příznaky ?? Ty mám naprosto ukázkové !! K těm co jsou všeobecně známé (jako bolesti prsou, kovová chuť v puse, únava ?) mám ještě ? teď se trochu stydím ? ŠÍLENĚ citlivé bradavky. Prsa jsem měla citlivé před každou MS, ale ty bradavky, to je něco ???.. !!!

No a únavový syndrom na mně taky dolehl v plné míře! Teď jak píšu, sotva udržím oči otevřené, teď po obědě je to snad nejhorší. Nejlepší by bylo se z práce tak na dvě hoďky po obědě vypařit, jít si domů schrupnout a pak dále pokračovat v pracovním procesu, co?
Ale to bohužel nejde. Škoda, musím to ještě nějaký ten týden vydržet. Po třetím měsíci to snad skončí.
Takže snad mně vezmete mezi sebe a můžu se s Vámi dělit o problémy, zážitky a tak různě.

Přeji pěkný konec pracovního týdne a snad sluníčkový víkend

Jane

 
rittik
Nováček 8 příspěvků 24.04.03 13:47

Dani, prostě se asi zeptám paní zubařky, jestli je to vhodné. Také si myslím, že ty injenkce by být neměli, tak holt budu trpět, připomenu si základní školu, když mi vrtávali bez umrtvování.

GÁBI: jsem moc ráda, že je všechno v pořádku, už včera jsem se dívala na stránky a nic jsem tam od Tebe nenašla.
Vítám další ťehulku JANE. Mějte se moc hezky. Peťka

 
Januska
Stálice 77 příspěvků 24.04.03 14:35

Ahoj těhulinky,
dneska se hlásím už podruhé, chci vám moc poděkovat za milé přivítání a taky za to, že už nejsem tak nervózní z toho, že mě píchá v podbříšku.

Gábi: to jsem ráda, že ses ozvala, hledala jsem tvé dobré zprávičky už včera, když jsi psala, že jdeme k doktorovi ve stejnou dobu. Mi to také potvrdili i z krve, takže hlavně ať je vše O.K.

Přeju krásné odpoledne,
Janka

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.04.03 14:39

Jéje, jen si člověk odskočí od plotny, tedy od počítače :-)))) a už jsou tu nové těhulky.

Vítám Tě Jane. To je otázka, jakýpak jestli Tě mezi sebe přijmem? Budem jenom rády, že jooooo???? :-)
Náhodou skóre 3 měsíce je super!
A rozrůstá se nám tu počet těhulek druhobříškatých tak to je skvělý. To bude informací :-)))
To bude Hanulka a Vesna koukat, až přikvačí do práce co nás tu je :-)

Zatím pa,
Martina

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 24.04.03 14:41

Gabčo a Jane, vítám Vás mezi nami. Teda nás tento týden přibylo. To je moc dobře, chtělo by to přesilu nad Montiččiným deníčkem.
Jane, mluvíš mi z duše, ty bradavky to je vážně hrůza. Mně stačí, když se mám namydlit. Prsa se mi taky celkově zvětšily. No, při mé velikosti A je to jenom dobře. Na to se těším už několik let:-))))

Užívejte si pupíčků, sice ještě prťavých, ale vašich.
Daniela

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.04.03 20:24

tak vy tu plánujete přesilu nad mým deníčkem? Tééééda a bez Montičky!:D Kéž bysme všechny mohly zběhnout za váma:) To by byla paráda:) Jo a nezapomeň, že u vás těhulek musíš každou počítat 2×:))))
Holky, mějte se krásně a hezkej víkendík
Pá „sousedka“ Montička

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 25.04.03 09:46

Ahojky!

To je ale paráda, že je tady tolika těhulek najednou!! v mém okolí (neinternetovém) s nikým pokecat nemůžu - kámošky buď už mají mimča nějaký ten rok, nebo je teprve za pár let planují. Je výborné, že deníčky existují … Nejste náhodou některá z Plzně??

Dneska jsem ráno hledala na internetu takové ty velké gymnastické míče - mají jich docela dost od různých výrobců v různých kvalitách, za přibližně stejné ceny - nemáte náhodou typ, která značka je nejlepší?? Mě se zatím zdá, že bych si vybírala podle barvy a to asi nebude nejdůležitější kritérium …

Brusince: chci moc poděkovat za složení bylinkového čaje - právě ho popíjím a je opravdu dobrý …
jinak jsem si zpětně početla v deníčkách, jak jste oznamovali „štastnou novinu“ rodičům a úplně jsem ti záviděla - my jsme byli okolnostmi donuceni říci rodičům o jejich budoucí roli prarodičů ještě v době, kdy jsem ani nebyla u doktora (jen jsem měla pozitivní dvoučárkový papírkový test - a tomu jsem prostě nějak nedokázala uvěřit) a byla jsem dost vystresovaná, protože jsem si říkala - „co když to třeba nebude pravda“ a vůbec jsem si to ani neužila - je prima, když se může počkat chvilku později a „vybalit to“ s plnou parádou.

mějte se moc hezky a užijte si slunečný víkend!

zdraví Sýkorka

 
rittik
Nováček 8 příspěvků 25.04.03 11:02

Přeju všem krásný pátek !

SÝKORKO: včera jsem byla cvičit a také jsem tam okukovala ty míče, a musím se přiznat, že jsem se také začala řídit barvou, kamarádka má 3, každý jiné značky a prý v tom nevidí rozdíl. Takže asi dám na barvu. Škoda, jsem z Prahy, s kamarádkama jsem na tom podobně, všechny mají dětičky okolo 2 - 6 let a nebo si prý budou dávat ještě na čas, tak si s miminečkem povídáme zatím sami. Ani partner se ještě moc nezapojuje, ještě je to pro něj asi moc abstraktní. :-)

Poraďte mi někdo, vadí umrtvovací injekce u zubaře, chystám se tam v pondělí.

Pa, pa Peťka 8 tt.

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 25.04.03 11:44

Ahoj holčiny,

konečně pátek. Už se těším jak se vyspím :-)))

Sýkorko : mám jeden doma, nevím teď z hlavy značku. Ale typla bych, že v tom rozdíl moc nebude. Hlavně si koupit správnou výšku. Já jsem trpaslík - 159 tak mám ten nejmenší. Ty jsou tuším dimenzovány na výšku do 165. Pak jsou ještě dvě velikosti.
Rittiku - tak jestli se nepletu zatím jsi tu další Pražanda jen Ty :-)))) Ještě máme blízko Vesnu - Černošice.
S injekcí si jisná nejsem, ale v každém případě mi sestřička upozorňovala, že u zubaře a i jiných doktorů vždy hlsásit „změněný“ stav. Nenapadá mě jak Tě uchlácholit před případným bolestivým (bez umrtvení) zákrokem. Snad jen, že to bude trénink na porod. Utěšuj se, že tohle určitě zvládneš, když Tě čeká náročnější „procedura“ :-)))

Zatím pa,
Martina

 
Jane01
Povídálka 39 příspěvků 25.04.03 13:47

Ahoj holky,
tak jsem se právě vrátila od pana doktora. Tak stačil mu zatím jen můj těhotenský testík a vynechání MS, ale potvrdil, že jsem na začátku 6 tt a předběžný termín porodu stanovil na 26.prosince.

No teda!! Tak budeme mít buď Ježíška, nebo Štěpána, nebo snad dokonce Silvestra??
Jelikož pravděpodobně víme, kdy se TO povedlo, - což jsem doktůrkovi taky sdělila - tak to vypadá dokonce až na 1.1. Doufám že to nebude první dítě v novém roce - takový humbuk kolem toho tak strašně nemám ráda.
Vzpomínáte jak to bylo : první dítě v novém století. - Hrůza!
Teď o víkendu to řekneme rodičům. Dobře se to hodí, jdeme k nim zrovna na kulatou oslavu výročí svatby, tak se to hodí - budeme mít pěkný dáreček.
Už dneska končím, jsem z toho ještě celá rozklepaná.
Užijte si víkendek a v pondělí nazdárek.
 Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.03 14:52

ahojte těhulinky :0)

předem se omlouvám za mou absenci ale měli jsme problémy s PC a internetem. Včera nám celý den nešel, hrůza.

Jinak jsem deníčky pravidelně pročítala ale než zareaguju aspoň malinko inteligentním komentáříčkem, dá mi to práci, když nemám to správné střevo :0)

A teď to hlavní, chtěla bych vám všem
Brusince, Amálce, Bdanči, Gabči, Claudii a taky MisaSifa
poděkovat za rady, moc moc děkuji :0)
Je na vás spolehnutí :0)
Ještě jsem pak dlouze přemýšlela :0) (to je co říct) o tom co udělám, když mi ani gynekolog neporadil.

Napadlo mě zavolat panu doktorovi, kardiologovi do Brna, do Kardiocentra který nás v zimě vyšetřoval a zařídil ještě ostatní vyšetření genetiku a odběr plodové vody.
Telefonát dopadl úspěšně, máme se přijet ukázat ve 12.týdnu, že nám srdíčko zkontroluje na UTZ.
Překvapilo mě, že na to, kolik ho musí navštívit pacientů, si mě pamatoval. Byl z našeho vyšetření v zimě taky docela špatný, nevěřil tomu co viděl na UTZ.
Ptal se na krevní testy AFP, které se dělají 14 - 15 týden, měla jsem je negativní. Divil se, že krevní testy v našem případě měli vyjít pozitivně takže špatně, že je podezření na nějakou abnormalitu plodu.
Maminy, jestli budete mít možnost, nechat si udělat trojrozměrný UTZ, neodmítejte. Zkontrolují vám miminko 100% a vy se můžete v klidu těšit na zdravé miminko. Byla jsem i na UTZ v Praze Motole v dětském kardiocentru, jsou tam doktoři opravdu borci a odborníci. Zjistili, že kromě srdíčka jsme měli miminko úplně zdravé.
U nás ve Znojmě, ikdyž testy AFP a UTZ jsou v pořádku, jezdí si holky do Brna na genetiku a právě ten trojrozměrný UTZ, je možné si ho nechat udělat už v 16. týdnu.
Jak už někdo psal na eMimčo, „testy AFP dokážou pěkně vyplašit“
Doktoři a nebylo jich málo u kterých jsme byli, říkali, že nejsou krevní testy AFP 100% u nás se to potvrdilo. Vyšli nám dobře a měli jsme nemocné miminko a někomu vyjde test AFP špatně, vyplaší rodiče a miminko mají zdravé.

No a pak se v tom vyznejte „že jo pane doktore“ (kousek z filmu Básníci, ze Štěpánka)

Snad to mé trochu pomatené psaní chápete:0) Hergot ale že jsem toho zase napsala, no týden se nevykecat, dlouhá doba :0)

Opět vás upozorňuji, že vás nechci strašit ale mám nepříjemnou zkušenost za sebou. Chci jen pokud můžu radit předem, kdy je na všechno ještě čas.
Jsme všechny teprve na začátku, tak si to musíme pohlídat samičky.
Samozřejmě, že to nepatří vám, které jste spokojené se svým lékařem :0)
Já si to musím ohlídat sama.

tak a došla slina, takže budu pomalu končit

Chci vám popřát hromadu štěstíčka i vašim týdením kuklínkům.
Mějte se moc krásně, dávejte na sebe pozor a o víkendu na nějakou krátkou procházku, sluníčko a čerstvý vzdoušek.

Mějte se moc fajn a vystrkujte na svět malinkaté pupíky, mě osobně se už nevejde do rifliček :0) Mám jak jste psaly krtkáče. Asi je pomalu začnu nosit ale nejoblíbenější můj oděv, jsou tepláky a tenisky, takže žádná hvězda :0) spíše poloviční chlap :0)
Jinak je mi dobře akorát nemám žádný tlak, takže asi nežiju. Mám doma doktorský tlakoměr :0) takže když je mi ble, tak se poměřím, no a nikde žádný tikot :0)

Takže se mějte dobře a krásný víkend
pá gabriella

 
rittik
Nováček 8 příspěvků 25.04.03 14:54

Dneska ještě jednou zdravím !!!!

Marti: díky za vzpruhu, určitě to sestřičce u zubaře řeknu.
Taky jsem moc nevyrostla (165 cm), tak to je dobrá rada, míč podle velikosti to jsem ani netušila.

Musím končit, můj šéf se stává pátek odpoledne nějaký pracovně aktivní, ach jo.

Krásný víkend vám i miminkám !!!!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.03 18:17

Ahoj děvčata,

v sobotu jsem poprvé v životě viděla taky ty dva růžovofialové proužky, které dokážou člověku tak změnit život. I když jsem tento výsledek vlastně i čekala, pořád tomu tak docela nemůžu uvěřit. Taky musím přiznat, že jsem uronila i nějakou tu slzičku, jak mě to dojalo.
Protože mi to vychází na 6. týden (k panu doktorovi se dostanu bohužel až příští týden), jsem vlastně oproti většině z Vás spíš „zelenáč“. Ale snad se mi podaří tady zapadnout :-)
Chtěla bych se zeptat, jak jste na tom s nevolnostmi. Já zatím nijak zvlášť netrpím, jen po jídle mi bývá trochu „divně“, ale čekám, že to pravé teprve přijde. Prozradíte mi někdo, kdy mám ten „žaludeční útok“ očekávat?
Díky
Barbucha (zatím coby zelenáč, ale pro příště už se zaregistruju, slibuju:-))

Vložit nový komentář