Bývalé partnerky? Nikdy!

O životě

Dlouho jsem se rozmýšlela, zdali mám toto téma dát do diskuze nebo sem, do deníčku. Nechtěně mám totiž docela velkou rodinu. Já, syn, manžel, jeho dcera z předchozího vztahu a její maminka mužova bývalá přítelkyně!

Začnu asi takto… Na začátku října to budou 4roky co se znám se svým už manželem. A 30. 10. to bude rok, co jsme se vzali. V dubnu se nám narodil krásný synek, dělá nám - mně - obrovskou radost. A hned se dostanu k tomu, proč všude říkám jen můj syn, mně dělá radost atd.

O 4 roky dříve… Kamarád mě přemluvil, abych s ním šla na jednu „vesnickou zábavu“. Šla jsem, proč jako ne. No, kdo tam nebyl, sympatický muž, který vypadal jako chlap a ne jako párátko, byl starší a byl to kamarád mého kamaráda. Seděl s námi u stolu a bylo jasné hned na začátku, že i já jsem mu sympatická. A jak si tam tak povídali, dozvěděla jsem se, že je tam sám, protože má přítelkyni, která má za pár dní termín porodu a tak už to neriskovala. V tu dobu mi to ještě bylo jedno. Jenže pár hodin na to jsme si povídali hodiny a hodiny, a pak… No znáte to. Samozřejmě jsem si řikala, že bych neměla, ale pak jsem si řekla, je to jedna noc, nikdo se to nedozví, ona určitě ne, pak se už nikdy neuvidíme. Noo, slovo dalo slovo a bylo. Řeknu vám, do té doby, jsem nic hezčího nezažila.

A pak bylo jedno kafe, druhé atd., každá víme, o čem mluvím. Šlo to jednoduše, já byla v Praze, on byl v Praze a ona s dítětem byla u rodičů v Jižních Čechách. Skončilo to tak, já v týdnu, ona o víkendu a on mezi námi pendloval. Nejdřív mi to nevadilo, já to brala tak jako na chvíli, ukrácení volného času, jenže pak jsem se postupem času zamilovávala víc a víc a nakonec se ona o nás dozvěděla. Sbalila dítě, sebe a odešla. Jenže na tom byla asi tak jako já, pak se k němu vrátila, já to taky několikrát končila. Prostě, abych to neprodlužovala, střídal si nás, chvíli měl obě, chvíli mě, chvíli ji… na zbláznění.

Samozřejmě až teď, s odstupem času vidím, jaké to bylo. Bylo to pro mě ponižující už tehdy, říkala jsem si, že to takhle nejde, že musím od něj, má rodinu atd., jenže ono to nešlo. Byl tak blízko, a já tak moc zamilovaná!!

Pak prostě přišel jeden den, pro mě v tu dobu nejdůležitější, rozešel se s ní, šli k soudu, kde určili návštěvy a výživné a bylo to. Byli jsme jen já a on. Ona si pak taky našla přítele, jeho dcera k nám jezdila a já byla šťastná!

Štěstí bylo ještě větší ve chvíli, kdy jsem na testu našla ||. Byl v šoku, ale pak se těšil na miminko a o to víc, když jsme se dověděli, že čekánme chlapečka. Holčičku už měl. Jeli jsme na úžasnou dovolenou, udělali krásnou svatbu a v dubnu se nám narodilo to nejkrásnější na světě - NÁŠ SYN! Manžel byl u porodu, všechno prožíval se mnou a já byla o to víc ráda, že jsem s ním, s tím mužem, do kterého jsem se zamilovala. Všechnmo klapalo a minulost byla pryč.

Chyba lávky… V červnu se s ní rozešel přítel a bylo to… jestli k nám může přijet na návštěvu, že vezme manželovi ukázat dceru, další týden mu jí přivezla, to byla další návštěva, pak ho pozvala na pohár, když se mi to nelíbilo, tak teda můžeme jet klidně oba, dokonce ho, nás teda, pozvala teď na dovolenou, že jedou s malou samy a mají místo, tak abychom jeli s nimi. Poslední víkend byl v sobotu u ní, jelikož měli ve vsi nějakou akci, kam jsme tedy byli taktéž pozvaní všichni… atd.

Pohádali jsme se kvůli tomu, protože můj názor je ten, že prostě NE! Ona nepatří do mojí, ani jeho rodiny, on v tom teda nic špatného nevidí, že proč ne, proč bychom s nimi nemohli jen tak někdy na výlet, ale ne. Jako proč? Toto jsem si vyslechla: že chci tátu jenom pro syna, ale on má taky dceru, že jsem v tomto ohledu sobec, že je malá šťastná, když má mámu a tátu spolu, tak proč by jako chvíli spolu nemohli být všichni, vždyt tam můžu být s nimi, o co mi jako jde, proč jí tak nenávidim atd… V tomto duchu se nesla nejedna naše hádka na toto téma! Nevim, v čem je ona tak úžasná, no je sice silnější než já, ale hezky se obléká, denně se maluje, je - jak to říct - otevřená, s každým je hned kamarádka, je vysmátá, ukecaná atd. Tak proč s ní tedy nezůstal, když je na mně tolik chyb?!

Já už nevim, co s ním mám dělat, jak mu to vysvětlit. Já se k jeho holčičce chovám pořád stejně, mam ji ráda, když koupim malému, kupuji i jí, neodstrkuju ji, na tohle nemůže říct jediné slovo, ale snad po mě nemůže chtít, abych byla kamarádka i s jeho bývalou partnerkou?

Moje pocity sem nejdou tak úplně vypsat, ale celý dny nemyslím na nic jiného než na ty dva, co zase vymyslí, kdy si volají (i 3× týdně)… Kdy pojede ona k nám nebo my k ní, respektive on, jelikož já se toho nezúčastnim, už jsem teď bla naposledy s kamarádkou v OC, zatímco můj manžel si hrál na rodinu. S někým jiným… Celkově je náš vztah komplikovaný, nežijeme spolu, on pracuje daleko a bydlí na ubytovně, jsme spolu jen přes víkend a mě hrozně chybí. A když se vidíme nebo si voláme, tak jen slyšim její jméno!

Nejsme manželé ani rok a já už jsem nešťastná! Zamilovaná a nešťastná a stále ta druhá…

Omlouvám se, že je to tak strašně dlouhé, jsem zvědavá jestli někdo vůbec dočte až sem, ale byla bych ráda, kdyby se některá taková našla, aby mi napsala názor, snad radu, zkušenost (i když, zkušenost, pochybuji, že by se našla ještě nějaká „blbka“ jako já). Teď samozřejmě vidím a říkam si, co by kdyby, ale je pozdě, můj syn je pro mě všechno a kdyby nic, nelituji a nikdy jsem nelitovala ani vteřinu, že jsem byla tak blbá, protože mi dala syna!

Děkuju za čas věnovaný tomuto deníčku a za případné reakce.

Hodnotilo 14 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
mamca85
Nováček 6 příspěvků 11.08.11 07:10
osud

Ahoj hanele,co ti na to říct,jsou to zvláštní pocity když víš že se o nejbližšího člověka musíš dělit.Já mám podobný příběh jen s tím konce,že manžel má s bývalou přítelkyní 4-letou dceru,a my 3-letýho syna,ale oni se nestýkají a tu malou nikdy neviděl,i když chtěl ale ona ho neuvedla ani jako otce do RL,takže nic s tím nemohl.Stalo se to tak že mi jsme si asi souzený,byli jsme spolu od 15(společně jsme spolu chodili na školu),mezitím byli nějaké rozchody a když jsme byli od sebe necelý rok,kolem 20 let,tak si našel jí a po nějaký době přišla do jinýho stavu.Že prý to bylo chtěný.a jak se rok s rokem sešel,tak sme se po dlouhý době potkali,slovo dalo slovo,a dozvěděla jsem že připravuje byt pro ně,tak sem přestala věřit v to,že někdy budeme spolu.Stále sem ho měla ráda,pár známosti během roka byli,ale nebylo to nikdy ono.Po pár dnech sme se viděli znova,a to mi dal najevo,že to není mezi nimi ono,že se ona začala jinak chovat k němu.že uvidí co bude dál.no a po nějaký době nás osud zase spojil,a to bylo v době kdy se mu narodila dcera.byl z toho špatný,protože ona s ním nekomunikovala,sna­žil se jít přes právníky,ale nic nezmohl,protože ho neuznala jako otce,takže tu malou ona mu nikdy neukázala,jen jeho rodičům a viděla jsem jí když sme se potkávali.konec sme spolu začali v tom bytě bydlet,a po 3 měsících sem otěhotněla.V 8 mě­síci sme se vzali,a žije naštěstí jen pro nás,ona už tady dávo nebydlí,i když ví že sme spolu a máme syna,to viděla když už byl malý na světě a náš syn je pro něj prostě prvorozený dítě,i když první má jinde.V září to budou 4 roky co jsme spolu a jsme spolu naštěstí šťastný.

promin že jsme se tak rozepsala,musela jsem to ze sebe dostat.

myslím si že časem,až bude synek větší,a bude si s ním moct více hrát a věnovat se mu,tak že vztahy se víc utuží.Já bych si stála za svým,že to co je daný na papíře od soudu je pro mě podstatný a ať to dodržuje,a já bych se s ní nestýkala.Chápu že má s ní dítě,ale musí si uvědomit že má Vás a dceru ale ne jí.

Příspěvek upraven 11.08.11 v 07:13

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 11.08.11 07:26

Bohužel už začátek vašeho vztahu byl průšvih.Za prvé nechápu,když on má partnerku před porodem,že jde na zábavu.To už svědčí o tom,že není partner do nepohody.Komu z partnerek by se to líbilo?I to,že se nechal zlákat jinou ženou.Od tebe nebylo fér,když jsi chvíle s ním brala jako krácení volného času,i když jsi věděla,že on má partnerku a dceru.Potom jste se o něj evidentně „přetahovaly“,u kte­ré z vás zůstane.Ano,vyhrála jsi.Ale taková výhra nikdy není na dlouho-v tomto případě se ani nic jiného nedalo čekat.Partner je to nestálý,bez zábran,těžko se něco změní.A nejspíš vše spěje k tomu,že na nějaký čas zase bude na prvním místě matka jeho dcery.Třeba se jí podaří aby zase vyhrála ona.Možná o něj stojí,nebo i na druhou stranu jí zasáhlo,když jsi první bitvu vyhrála ty,tak třeba jako odplatu nyní ona odtahuje od současné rodiny jeho.
Každopádně tento partner se nezmění,jiný nebude,buď se s tím naučíš žít,nebo se budeš po jeho boku trápit.Moc jsem sice nepotěšila,ale nebudu psát,že on časem pochopí,začne se chovat jinak…když si to nemyslím.

 
tiki  11.08.11 07:33

Tvé pocity zcela chápu, taky by mě nikdo nedonutil se tímto způsobem „přátelit“ s bývalkou svého manžela.

Na druhou stranu, děje se Ti přesně to, cos prováděla předtím Ty jí.. Řekla bych že z Tvé strany to bylo ještě horší.
Já tady nechci řešit o tom, že když to mezi dvěma lidmi zajiskří tak prostě jsou lidi co si nedokážou pomoct, může to být silné, a nikdo nechce nikomu ublížit, ale to už je na jinou diskusi.
To co jste provedli Vy - to zkrátka taky není úplně v pořádku.

 
Marpe
Extra třída :D 14942 příspěvků 11.08.11 07:35

Co na to říct :think:
pokud jsi odvedla otce od rodiny, musela jsi počítat - že se totéž může stát i Tobě :nevim: a nemusí to být nutně jen bývalá partnerka…

Teď už je těžké radit, otec Tvého dítěte se asi nezmění :nevim:

 
macík
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 11.08.11 07:50

Ach jo, to je situace. :think: Rozhodně tě nemíním soudit, prostě člověk když se zamiluje, dělá hlouposti, to už teď nezměníš. Spíš jak z toho ven, aby se nikomu neublížilo. Píšeš, že když měla jiného přítele, dala pokoj, v tom bych viděla řešení. Zkus se porozhlédnout ve svém okolí, jestli tam není nějaký svobodný muž, hledající přítelkyni. Nemusí se hned brát, ale stačí, když ji občas pozve na káva nebo do kina, ona přijde na jiné myšlenky a nebude mít tolik času na tvého muže. Vždyť ona možná ani nechce, aby tě tvůj muž opustil, jen se cítí strašně sama. A on možná nechce odejít k ní, jen prostě cítí vinu za to co udělal …
Taky bych poradila manželskou poradnu, když tam nebude chtít on, jdi aspoň ty, poradí ti. Je potřeba, aby mu někdo cizí vysvětlil, že manželky a exmanželky se prostě nemůžou stát nejlepšími přítelkyněmi.
Každopádně držím palečky, ať se situace co nejdříve vyřeší, v takovém stresu se vám moc dobře žít nemůže :hug:

Příspěvek upraven 11.08.11 v 07:51

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 11.08.11 08:15

Člověka si holt bereš i s jeho minulostí. Pokud má dítě, tak se ta minulost prolíná do přítomnosti i do budoucnosti. Je to marný, bohužel ona a její dcera do rodiny tvého muže patří.
Ty jsi ztrpčila život jí, ona ti to teď vrací. Na neštěstí druhých se vlastní štěstí postavit nikdy nedá… být tebou, tak na ty společné akce jezdím též a snažím se být milá, protože ona je matka jeho dítěte stejně jako ty a pokud ona bude usměvavá, milá a v pohodě a ty věčně nadurděná a prudící, kterou z vás myslíš, že si vybere?

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 11.08.11 08:26

Ahoj, tys věděla, že má jeho žena před porodem a přesto jsi s ním šla do postele???

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 11.08.11 08:33

Ahoj, nejdřív bych ti chtěla napsat, že ti vůbec nezávidím v jaké jsi situaci. Musí to být hrozně ubíjející…
Myslím, že každý někdy udělá něco, o čem si říká, že by to NIKDY, ale NIKDY neudělal. Jsou situace, kdy je vše prostě jinak. Myslím, že je docela dobře vystihující rčení, že KAŽDÝ NĚKOHO MÁ, DOKUD NENÍ S TEBOU… Může se to stát každé z nás, ale naštěstí na všechno jsou dva, takže pokud chlap něco podobného udělá, tak my s tím nic nenaděláme a nedá se rozhodně říct, že ta holka, kvůli které odešel, je příčinou toho všeho. Byla to hlavně jeho nespokojenost!!

Myslím, že pokud si tě vzal, jsi jeho žena, tak jsi pro něj víc, než kdy byla ona.
Mám z toho pocit, že pokud by ona měla opět přítele a byla spokojená, tak on rozhodně nebude žárlit, naopak si oddechne a bude rád, že jeho dítě má zázemí a on se může naplno věnovat vám.
Proto…nemáš náhodou milého, nezadaného kamaráda, kterému by nevadila oplácanější fešanda s dítětem :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.08.11 v 08:35

 
cher  11.08.11 08:35

Promiň, nedočetla jsem, strašně se mi příčí tvé chování. Začít si s chlapem, co má ženskou v porodnici :poblion: . Na cizím neštěstí vlastní štěstí nikdy nepostavíš, víc k tomu nemám co dodat..

 
Petpro
Povídálka 50 příspěvků 11.08.11 09:01

Nezlob se na mě, ale napíši ti k tomu jediné:

Z CELÉHO SRDCE TI UPŘÍMNĚ PŘEJI TO, ABY SIS POŘÁDNĚ NABILA HUBU ZA TO, CO JSI UDĚLALA!!!
ABY SI NAŠEL JINOU A PODVÁDĚL TĚ!
A TY SE KLIDNĚ UTRAP, STEJNĚ TAK, JAKO SE ASI TRÁPILA JEHO PŘÍTELKYNĚ, KDYŽ MĚLA MALÉ MIMČO.

JE MI Z TEBE NA BLITÍ!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!

Omlouvám se, ale tohle mě nadzvedlo ze židle :pocitac:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 11.08.11 09:05

Byla jsem také podváděnou partnerkou…takže jediné co mohu říct je a bude to asi vyznívat trochu zle..neznám tě a nepřeju ti nic zlého..ovšem zřejmě vždy platilo a platit bude:
„kdo čím zachází…“ :nevim:

Příspěvek upraven 11.08.11 v 09:06

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 11.08.11 09:12

Holky, sorry, ale hlavně z něj by vám mělo být na blití a jeho by jste měly v prvné řadě odsoudit. Jasně, že teď slklízí sama, co zasela, ale neviděla bych to tak radikálně. Jak jsem psala, nikdy člověk nemůže říct, TO BYCH TEDA JÁÁÁÁ NIKDY, ALE NIKDY NEUDĚLALA!!!

Příspěvek upraven 11.08.11 v 09:13

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 11.08.11 09:30

Ivčo, jo, z něj taky, ale on si sem pro radu nepsal. Autorka využila příležitosti kdy byla konkurenční samice oslabená, aby nad ní zvítězila. Nebrala přitom na nikoho (ženu a dítě) ohledy, proč si tedy teď myslí, že někdo bude brát ohledy na ní, jen kvůli tomu, že teď je tou jeho ženou a matkou jeho dítěte ona?

Že on asi nebude extra charakter, když dokáže zahnout své partnerce těsně před porodem, to je věc druhá. A také si zvyknul, že se o něj samice perou… a narozdíl od jeho manželky mu tato situace zřejmě naprosto vyhovuje. Má jednu ženskou, se kterou má dítě, druhou ženskou se kterou má dítě, obě o něj stojí, dle potřeby je občas prostřídá,…po­hoda, ne?

Jaký si to kdo udělá, takový to má.

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 11.08.11 09:30

Nepotesim Ta, mama nam so sestrou po 40 rokoch ucitelovania a stretavania sa s rodicmi zvlast kladla na srdce, ze nakoniec je vzdy najlepsia prva zena.

Jo, a mas chlapa ktory kludne podvedie zenu s jeho miminom. Neutesovala by som sa dohodenim chlapa byvalej priatelke. Pretoze Tvojmu chlapovi nevadi si par hodin povidat a povidat a potom … vsak to uz poznas.

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 11.08.11 09:37

Ahoj Hanele,
ty máš prostě strach,že ti manžel udělá to samý,co bývalý manželce.Není pravda,že ona nepatří do jeho rodiny,jednou to je pro něj matka jeho dítěte,takže do jeho rodiny patří.Tím,že proti ní budeš bojovat,si ho jen sama budeš od sebe odpuzovat.Já myslím,že jde úplně dobře,být s ní kamarádka.Já jsem taky rozvedená,s bývalým manželem mám 2 dcery a letošní Vánoce jsme trávili všichni společně,já s přítelem,on s přítelkyní a naše dvě dcery a všichni byli spokojený,byli to hezký Vánoce.Je pravda,že ty návštěvy nepřeháníme,ale třeba dneska dopoledne přijde on smám na návštěvu,protože se chce vidět s holkama,tak si neumím představit,že by v tom jeho přítelkyně měla vidět problém.Stejně jako ho nevidím já,když si přítele jede pro syna a s bývalkou si dá kafe,pokecá.Já když se s ní vidím,tak si s ní taky ráda popovídám,je to fajn ženská,kdyby byla blíž,tak s ní klidně kamarádka budu.Jde jen o to,nežárlit­.Jestli se tvůj manžel má vrátit k bývalý,tak s tím stejně nic neuděláš,ale tím,že děláš scény a nechceš jí přijmout,tak tomu jen dopomáháš.

 
Anonymní  11.08.11 09:54

Ahoj,nechci tě ranit ale upřímě co je to za chlape,který se jde těsně před porodem své přítelkyně bavit na zábavu a skončí v posteli s jinou?a co ty jsi za ženskou že si ted dovoluješ něco posuzovat?věděla jsi moc dobře do čeho jdeš.Jeho dcera má nárok na svého tátu a ty jako dospělá ženský by jsi měla vědět,že udělal to jedné ( ještě s tebou ) udělá to tobě!!!Naivita některých žen je mi až k pláči.
To je jako když partner jednu mlátí a druhá si myslí,že jí to nikdy neudělá a že za to mohla jeho ex.
Prober se.Už to tak je a ty to tak musíš brát.
Promin,že je to anonymě - nejde o to,že bych se za svůj názor styděla,to ani náhodou, za ním si stojím ale nemám zájem aby se mi ted každý hrabal na profilu.

 
elija
Kecalka 308 příspěvků 11.08.11 09:54

Hanele, dočetla jsem až do konce a je mi tě líto, jsi opravdu v nezáviděníhodné situaci… :think: Ale zastávám názor, že kdo takhle podvedl jednou (=nemá zábrany), udělá to klidně zase. Asi se to dalo dost čekat. Taky vidím jedinou šanci v tom, že si jeho bývalá někoho najde a vy budete mít klid :wink: Jeho vztahu s dcerkou bych ale rozhodně nebránila. Každopádně přeju pevné nervy :kytka:
A k těm reakcím - přijdou mi teda dost kruté… Ano, udělala chybu, když to věděla. ALE - co ten chlap, proč se neobujete i do něj, ten je jako v pořádku??? Má ženu pár dní před porodem, jde radši sám na zábavu a vyspí se s cizí ženskou??? (promiň Hanele…) A pak, má malou dcerku a klidně svou ženu dál podvádí??? Kdyby byl jejich vztah v pořádku, taky by se to nejspíš nestalo :nevim:

 
Ockom  11.08.11 10:01

Ahoj ha-ne-le,
když jsem si teď pročítala tvůj deníček, úplně jsem si myslela, že to píši já. Je to až neuvěřitelné, ale zažila a zažívám téměř to samé co ty.. Přesně vím, jak ti je a jak se cítíš, jediné v čem jsem to měla jiné je, že mi přítel 3 měsíce tajil, že někoho má a čekají každým dnem dítě..vysvětleno mi to bylo tak, že prý už delší dobu měli mezi sebou problémy a tak si mysleli, že jejich vztah spraví dítě ( jak naivní!!) :roll: jenomže během jejího těhotenství se k němu prý začala chovat vyloženě jako k.á.a vše mu zakazovat a jen chtěla aby byl s ní pořád doma u televize.. začala dokonce i v těhotenství pít a celkově to mezi nimi bylo špatný. A pak se stalo..potkal mě..já blbka nic netušila..kdybych jen veděla v životě bych do toho nešla, ale jak jsem psala, 3 měsíce jsem nic netušila a byla štastná a zamilovaná..když jsem se to dozvěděla, myslela jsem, že je to jen špatnej sen a že se mě tohle nemůže přeci stát.. :cry: omyl! byla to pravda, chlapeček měl co vysvětlovat.. Ihned jsem náš vztah ukončila s tím, že to takhle nejde dál udržovat a že do toho nejdu i přesto, že jsem byla strašně zamilovaná :cry: Jenomže se mě nechtěl vzdát, vysvětlil mi, že to dítě na spravení jejich vztahu byla strašná chyba, ale že se na něj strašně těší a bude se o něj starat, ale že o mě nechce přijít, že jsem přesně ženská, kterou vždycky hledal a že s ní už nechce být, že jí nemiluje a že s ní stejně nebude..že by byli neštatsný oba a přenášeli by to akorát na své dítě.. Po všech těhlech slovech mě ,,uchlácholil" a tak jsem do toho s velkým strachem nakonec šla.. Nebylo to vůbec lehké..jeho kamarádi nás odsoudili, zbylo mu jen tak 10% kamarádů a celkově se na to samozřejmě všichni netvářili vesele.. jenomže naše láska byla v tomhle silnější.. Bejvalka samožřejmě dělala a dělá naschvály a to je to už 3 roky..pořád jí to nepřešlo a i když teď má přítele, vím, že to v ní je a nevěřím jí ani slovo.. Dokonce jsme se několikrát potkali a přesně jak píšeš ty… milá, kamarádská, nic není problém, vysmátá atp. ale jen se otočíš, tak by ti vrazila nůž do zad.. samozřejmě můj dnes už manžel jí tu milost žere a nevidí také v ničem problém, že bychom se nakonec mohli i všichni přátelit 8-o , ale mám stejný názor jako ty, já říkám NE NIKDY!! Nikdy by to nedělalo dobrotu, ba naopak, jak tady někdo psal, ona bude ta vysmátá navenek, ale já budu ta, kterou to bude štvát a budu pak na manžela hnusná a hádat se s ním a to nechci, takže se tomu snažím od začátku dělat útrum a nepřipouštět si jí k tělu.. Jinak co se týče našeho vztahu, manžel je skvělý, stále ho moc miluji a teď čekáme vlastní miminko. Jen ta bejvalka.. Nešťastnější bych byla, kdyby se už také zase vdala, měla další dítě a dala mému chlapovi pokoj.. Holt vybrala jsem si tuhle cestu, která není lehká a asi ani nebude, protože bejvalka tady bude pořád, ale jsem za to nakonec šťastná, že jsem do toho šla a mám teď skvělého muže! (Ještě podotýkám, že jsem předtím nemohla natrefit na normálního chlapa a měla jsem vždy jen smůlu)

P.S. dneska ty kamarádi, kteří nás odsoudili, mají všichni milenky, doma manželky s malými dětmi, některé i těhotné a myslí si, jací jsou frajeři, že by rodinu nikdy neopustili.. Ale co je lepší, uvědomit si, že ti dva spolu prostě nemůžou být, rozejít se a přesto se vzorně starat o děti a nebo podvádět celý život chudinku netušící manželku, dělat z ní kravku a chovat se, jakej jsem frajer.. :think:
Proto by nikdo neměl nikoho odsuzovat, ať se každý podívá do své kapsy a hlavně, nikdy nikdo neví, kdy se to může stát právě jemu… 8-)

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 11.08.11 10:06

No, já myslím, že s tebou muž zůstane, protože se k sobě hodíte.
Ale sen o spokojené, klidné a věrné rodině se ti nejspíš nikdy douhodobě nesplní, protože na to jste udělali příliš mnoho chyb a překročili jste hranice, které mění člověku charakter, ať si to chceš přiznat nebo ne… A udělali jste to společně. Není to ani jenom jeho, ani jenom tvoje chyba. Zní to fatalisticky, ale když roztřískáš křišťálovou vázu, tak z ní nikdy ta samá váza nebude, ale můžeš se snažit ji aspoň slepit, promluvit si s ním i s ní, naprosto otevřeně a jí, aspoň myslím, by ses měla upřímně omluvit. Třeba si potom řekne, že ona nechce být taková, aby ti udělala totéž…

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 11.08.11 10:07

taky by se mi nelibilo kdyby si muj manzel"odskocil" jinam zatim co ja bych mela pred porodem. Ty si vedela ze cekaji miminko ale pobavit s nim si sla, vim ze to bylo urcite silnejsi nez ty, ale tohle fakt nesnasim. A podle tveho denicku se to ted obratilo vse proti tobe, pokud to udelal sve pritelkyni, ted to bude delat tobe, kdyz nevis ani pres tyden co dela…

 
roomci
Extra třída :D 13678 příspěvků 11.08.11 10:09

Vaše situace je dost složitá a asi nikdo by si nepřál ji prožívat… Nebudu tě linčovat za to, co ty ji „provela“…zkrátka nejste první ani poslední komu se toto stalo.
A moje „rada“ nebo spíš názor, protože radit někomu mi nepřísluší: ty jsi jeho žena a on žije s tebou, proto by měl pochopit, že pokud chce vidět své dítě z předchozího vztahu, měl by si ho u své ex vyzvednout a jet pryč…žádná kafíčka a kamaráčov. Od své ex odešel, tak proč by si teď měl hrát před dcerou na spořádanou rodinku???Spořádaná rodinka nejsou a nebudou, protože on tvoří rodinu s tebou. A to že chce, aby jste vy byly kámošky, tak to mi hlava nebere. Proboha ruku na srdce, která z nás se kamarádí s manželovou ex???Jde jen o výjimečné případy a před tím kdo to dokáže já smekám. Je jasné, že pokud má partner s bývalou přítelkyní dítě, není možné ji vymazat ze světa, ale hrát si na to, že jste jedna velká rodina mi přijde zcela nemožné a zcela zbytečné.

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 11.08.11 10:10

Elijo, kdyby platila ta tvá teorie, tak by se hanele vůbec neměla čeho obávat, protože její vztah s manželem je přeci v pořádku a tím pádem nevěra nehrozí. Jenže ona v klidu není, protože z vlastní zkušenosti ví, že ulovit jejího manžela nedá moc práce, stačí trocha vzájemných sympatií a ženská, co jí nebude vadit, že je objekt jejího zájmu zavázán jinde…

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 11.08.11 10:32

neber to zle, ale jak s čím kdo zachází, tím také schází… :cry:
ty jsi jí vzala muže a ted ho ona bere tobě…
tohle budoucnost nemá, nebo má, ale ty šťastná nebudeš…
promin že to takhle píšu…

 
elija
Kecalka 308 příspěvků 11.08.11 10:36

me2dova: Z čeho tak usuzuješ? :think: Právě že píšu, že když podvedl jednou a ještě v téhle situaci, nebude mít nejspíš zábrany udělat to zase. Takže by se právě měla obávat. To nebude zrovna ideální chlap pro život… Asi jsem tě nepochopila :nevim:

 
ha-ne-le
Kecalka 271 příspěvků 11.08.11 10:45

Já mockrát děkuji za názory…
Ráda se k nim vyjádřím - manželovi nebráním a ani jsem nikdy nebránila, aby si dceru bral, přivezl ji k nám, já ji vzala za vlastní, staram se o ní, hraju si s ní a ani po narození mého syna ji nijak neodstrkuju, je pořád taky „moje“. Ale jak tu někdo psal nahoře, proč on tam nemůže dojet, vzít malou, věci a jet zase domů. Při vracení totéž. Já beru že si povídají, co malá ve školce, kde byla, případně co se stalo nebo tak nevim, ale proč spolu musí řešit i naše soukromí?? A samozřejmě počítám, resp. nepočítám, ale je mi jasný, že totéž se může stát i mě. Jenže to se mi snad může stát s kýmkoliv, ne?? To neni jen on, ale jak tu taky někdo psal, může mě podvádět kdokoliv…
Sám manžel mi nejednou řekl, že by stejně asi spolu nezůstali a šli časem od sebe, jelikož si nějak přestali rozumět a že se ona změnila.
Fajn, tak ať se s ní vyspí, ale ať po mě proboha nechce, abych se s ní kamarádila já??? Přetvářka mi moc nejde a přijde na hlavu postavený kamarádit se s ní!! To si s ní mam jako povídat jaký to je s ní v posteli?? Co má rád, co ne…nebo nevim!! O čem bych s ní jako měla mluvit? Ani nechci od ní rady, jak vychovávat dítě, jelikož její/jejich dcera je tak rozmazlená, no to je jedno.

A samozřejmě ctim rčení JAK SI KDO USTELE, TAK SI TAKY LEHNE. Vzala jsem si za manžela „proutníka“. Moje chyba, jí jsem se už několikrát omluvila, ale omluvou to nejde zpravit, taky vim. Možná se s ní nechci kamarádit, jelikož se stydim za to co jsem jí provedla a věřte mi, ani na minutu jsem se nikdy necítila jako vítěz.

Ted je to už jedno…děkuju vám všem!!

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 11.08.11 10:51

…hm......preco nam to tu vlastne pises? aby sme ta utesili a potesili v tvojej bolesti? …bolest je dobra, kazdym trapenim sa trestas za to co si urobila, za tvoju egoickost, za tvoje JA sem se zamilovala, Ja to brala tak a tak, JA si uz nemohla pomoct… do prdele, vzdy si jeden inteligentny tvor vie pomoct, zapriet sa a radsej sam trpiet ako urobit 2 ludi nestastnymi.....je to tvoj trest a ty ho prijmy ako trest, kazda bolest a ziarlivost na byvalu manzelku, kazde s tretnutie s nou je tvoj velky trest za bolest ktoru si sama sposobila..... tes sa z toho ze trpis, a ze si pomaly odpykavas svoju nechutnost… a mimochodom, domnievam sa, ze tvoj manzel ked je na tyzdnovkach tam „chodi na kavu s nejakou tretou“…vsak to znas, kde se dve perou tam treti......

 
Caty  11.08.11 10:52

M;j názor? Možná trochu tvrdý :cert: ale odvedla jsi tátu od rodiny. Věděla jsi, že má doma ženu, která každým dnem porodí. HNUS a patří ti to všema deseti. Přeju jeho manželce aby se vrátil k ní a dceři aby ti udělala to co ty jí. Panebože ženská, věděla jsi,že čeká rodinu a přesto jsi do toho šla?Boží mlýny melou pomalu ale jistě.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 11.08.11 10:55

Ahoj Hanele,

nebudu tě soudit jako jiné holky za to, že jsi spala s chlapem, co ma přítelkyni těhotnou, on spal taky s tebou, takže vždy je to rozhodnutí těch dvou.

Jedno staré rčení praví, přátele si drž u sebe, nepřátele ještě blíž … být tebou, tak na všechny společné akce jezdím a jsem na ni milá … v každé z nás dřímá herečka, tak hraj, i když nechceš … nic víc pro sebe udělat nemůžeš, takhle ji dáváš svého muže zadarmo … on jede, jasně že jede, je to jeho dcera!!! a jasně že na tom nevidí nic špatného … je lepší u toho být, nehádat se s ním o tom a ještě se na ni vyptávat … v současné situaci jsi ty za hysterku a ona za prima ženskou, se kterou je pohoda … a chlapi nemají rádi hysterky … navíc ho budeš mít pod kontrolou, když pojedeš s ním!!!!

 
Caty  11.08.11 10:56

A já si naopak myslím, že pro dcerku je velmi d;ležité, aby viděla, že ikdyž rodiče spolu nežijí, že spolu vychází. (Ze ne vždy musí být rozvod nebo rozchod plný hádek, nadávek urážek a nenávisti. Já si myslím, že to ten chlap dělá správně a doufám, že kv;li tobě nepřestane. Vždy(t ta holčička nechce nic jiného, jen vidět mámu a tátu spolu. Nedivím se a fandím jim.

 
cher  11.08.11 10:57

Caty přesně tak, jak si vzpomenu, jak jsem byla po porodu zranitelná, slabá, potřebovala jsem oporu, není větší nechutnost, než když chlap odejde zrovna v tuto dobu nebo v těhotenství.

 
Anonymní  11.08.11 11:08

Já jsem další příklad „velké“ rodiny, manžel odešel od ex, když malému byl rok. Jeho bývalá si krátce na to našla přítele. I když mi kdysi jejich rozchod dávala také za vinu (na všechno jsou potřeba dva), tak sama mi nabídla pomoc při chystání výbavičky pro naše mimi.
Došlo to až tak daleko, že jsme spolu konzultovaly mé i její těhotenství/porod a není to tak dávno, kdy jsme společně grilovali - já a můj manžel, ona s přítelem, jejich společný syn a také holčičky z obou nových vztahů. Dokonce některé záležitosti kolem syna řešíme jen my ženský, holt některý chlapi mají trochu jinak nastavené priority ohledně péče o dítě :wink:

Ne že bych ji považovala za nejlepší kamarádku, ale holt do manželovy rodiny patří, stýká se i s dalšími členy jeho rodiny. Jen to chce čas, než vztahy uzrají.

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 11.08.11 11:19

zakladatelko a jak by bylo tobě? Kdyby ti těsně před porodem zahnul? Je mi líto jeho bývalé ženy, muselo to pro ní být hodně těžké, když si vzpomenu jak hormony lomcovaly semnou…

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.08.11 11:38

co k tomu říct, tak určitě takových jak ty píšeš blbek je daleko víc. Na druhou stranu tys začala a odvedla přítele ženě, která byla těsně před porodem a to je podle mě těžká sviňárna. Jasně, že za to můžou vždycky dva, ale nejsi bez viny. On tomu napomohl - takže pro mě je to bezcharakterní pitomec, který za vidinou sexu a něčeho nového klidně zahne těhotné partnerce a to vůbec nepolemizuju o tom, že ho ani nenapadlo, že bys mohla být promiskuitní (což asi nejsi, ale mohlas být) a on mohl dotáhnout nějakou nemoc domů. Teď jsi skoro v její situaci a nelíbí se ti to - karma je holka svině, tak si to užij.Jinak se říká, co nechceš aby ti dělali jiní, nedělej ty jim.

 
honeymoney
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.08.11 11:44

Já nechápu, jak může chlap spát jinou, když jeho žena je těhotná nebo rodí. To mi přijde jako zrůdnost. A těžko od takového muže později čekat čestné jednání, spolehlivost atd.

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 11.08.11 11:44

No sorry, ale co tady čekáš? Vyspat se s chlapem. který má ženu těsně před porodem :poblion: Odvést ho od rodiny :pocitac: Nebudu psát o jeho charakteru, myslím , že jeho chování vypovídá jen o tom, že je to nezralý a nezodpovědný sobec. To ti to nevadilo? To sis nedokázala představit, jak se jeho partnerka musí cítit. Neuvědomila sis, že takový chlap to neudělá jen jednou? Bože já to nechápu. To, že se věnuje dceři s je v kontaktu s její matkou je snad jediné pozitivní na tomhle příběhu. A zrovna to ti vadí :roll: Já jsem taky v kontaktu se svým ex. Máme 7-mi letého syna a voláme si i několikrát týdně. A neřešíme spolu jen malého… Byl součástí mé rodiny několik let a ikdyž náš vztah předtím byl na prd, tak dnes spolu vycházíme až nadstandsrtně. Dokonce se jeho nová přítelkyně se kterou má dceru (téměř stejně starou jako mám já s mým mužem) stala mou velmi dobrou kamarádkou. Co když ex tvého manžela chce jen vybudovat dobré rodinné vztahy a ne ti sebrat manžela. Nehledě na to, že když se on bude chtít nechat, nenaděláš nic.

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 11.08.11 11:47

Stalo se, s tím se nic nenadělá, ale pravda je ta, že s tím teď musíš také počítat. Ale to Ty víš, předpokládám. Já osobně bych nekamarádila s ex, ale s manželem bych jezdila. Opravdu je lepší snažit se být nad věcí, usmívat se atd. Ono to s ex také zacloumá a možná přestane vyžadovat tolik pozornosti a přítomnosti Tvého manžela. Přeji hodně síly a štěstí :lol: :lol: :lol:

Příspěvek upraven 11.08.11 v 11:47

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 11.08.11 11:48

tak já Ti to taky přeji…prostě Ti osud jen vrací,co jsi udělala druhé…nebo si myslíš,že Tě tu budem litovat??

 
marra  11.08.11 11:56

Fuj uplne mi je z tveho deniku zle,nezlob se na me ale jses normalni…nekolik sprostych slov…vychrpat se s chlapem co ma zenu pred porodem,ok stalo se,ale odvezt ho od mmaleho mimina,co jako cekas?nejsem zla,ale tobe preju aby si poradne rozrazila hubu,ses u me normalni rozhodnozka,a to nemluvim o chlapovi…!jeste ejdnou fuj fuj fuj :cert: STYD SE!

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 11.08.11 12:06

pro Marra A Vy jste svatá? Nechápu proč píšete tak ošklivě. Ani Vy nemůžete tušit, co Vám život přinese.

 
marra  11.08.11 12:09

Mila Dannko:ver tomu ze me prinesl zivot mnohe,ale nikdy podotykam náikdy,bych nevlezla chlapovi do postele kdyz ma zenu pred porodem,a uz nikdy bych ho od rodiny neodvedla,to radsi budu do konce zivota sama!a myslim ze tady se mnou bude souhlast spousta uzivatelek,a svata jsem,dokonce mi sviti nad hlavou svatozar,tak musim nosit cepec :lol: :lol:

 
terokac
Neúnavná pisatelka 15924 příspěvků 11.08.11 13:07

No já se divím, že jsi do takového vztahu šla a přivedla tam dítě…To co udělal své přítelkyni bylo hnusné a dá se očekávat, že když to udělal jednou,nebude mu nic bránit v tom udělat to znova…Holt každý svého štěstí strůjcem

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 11.08.11 13:08

SVATÁ Marro :mrgreen: , myslím, že čepec nosíš proto, že tam máš růžky jako kravička :-D Souhlasím s Danou, zbytečná, urážlivá slova někoho, kdo má reagovat jen jako nezúčastněná osoba… Samozřejmě, není to v pořádku zamilovat se do chlapa, který má rodinu a vyspat se s ním v době, kdy jeho přítelkyně skoro rodí… Ale, nikdo z nás sám sebe 100% nezná!!!!

Příspěvek upraven 11.08.11 v 13:09

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 11.08.11 13:09

Tak to je teda hnus. Mě kdyby tohle udělala nějaká taková jako ty těsně před porodem a v šestinedělí, tak posbírám zbytek sil a půjdu jí vlastnoručně uškrtit :cert: :cert: :cert: .
Tady se ničeho dobrého nedočkáš (krom toho, že máš syna) :nevim: . Nejspíš už si na „tvého“ muže brousí zuby nějaká třetí :nevim: a až ta třetí otěhotní, taky ji nechá a najde si čtvrtou…
Jen štěstí, že se aspoň zajímá o vlastní děti :think: .

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 11.08.11 13:17

No ja musim suhlasit s Marrou … je to o tom ci som clovek a rozkazem si, alebo zvieratko a budem sa ohanat ze to „bolo silnejsie nez ja“.

A k tomu ze sa to moze stat kazdemu … su ludia, zeny aj muzi, co sa ovladnu a pre chvilkove potesenie nebudu riskovat ze ublizia partnerovi. Napriek silnym reciam verim ze kazda co tvrdite ze sa to moze stat kazdemu verite ze ten vas sa nakoniec predsa len ovladne lebo vam nebude chciet ublizit. Zakladatelka bohuzial vie naisto, ze ten jej na nu nebude brat ohlady a nebude sa chciet ovladat.

 
Havlice1
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 11.08.11 13:18

Ahojky,
no myslím že tu už bylo leccos řečeno chtěla bych připsět svou troškoudo mlýna protože má první velká láska byl taky neskutečně velký proutník......

Co se stalo stalo se, to už nemá smysl řešit a vracet se k tomu cos měla nebo neměla.........

Myslím že za sebe by sis měla ujasnit jestli ho chceš takoýho jaký je i s občasnými případnými nevěrami - protože bohužel působí jako člověk který prostě takový je-
pokud jo tak zabojuj a na ty víkendy a akce jezdi, chvíli to bude blbé soutěžení ale ex jendou pochopí že tímhle si nepomůže a poohlédne se jinde a nechá vás být.............

ale možná takový život nechceš potom si začni zvykat na myšlenku že byste byli s malým bez něj..... ono se to potom vyvrbí samo až bude ten správný čas..........

Určitě je pravda co tu holky píšou je dobře když rozvedení rodiče spolu kvůli dětem vycházejí ale zase nic by se nemělo přehánět a trávit všechny volné víkendy pospolu dovolený, akce - no to asi taky nebude to pravé..............

Zkuste si to holky představit obráceně jak vaši manželé v pohodě berou že trávite volna a výlety vždy s vašimi bývalými :lol: :lol:

U nás by teda byla sakra válka :mrgreen:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 11.08.11 13:20

Souhlasím,co čeká ženská co odvede chlapa od malého miminka?to je k tomu pánovi? :poblion: :poblion: to svědčí o jeho charakteru.A vým­luvy,že si už nerozuměli.Pardon ale váš vztah nebude nikdy dobrý,protože je postaven na hnusných základech a lžích.
Jen tak mimochodem tohle říkají všichi chlapy co podvádějí :-( mi už si nerozumíme,ona se změnila.Blabla­bla.K smíchu.Je mi tě líto,protože nakonec asi skončíš jako ta jeho bývalá a poznáš jak moc to bolí.A to neříkám proto,že by mě partner opustil kvůli někomu jinýmu.

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 11.08.11 13:50

jednou jsi si s ním začla když měl ženu a dítě na cestě tak jsi mohla počítat s tím, že nikdy nebude jen tvůj. myslím si, že je musiš respektovat bývalou ženu a dceru svého muže…bylo by od tebe sobecké jak říká tvůj muž chtít aby se s nima nestýkal.

 
Anonymní  11.08.11 13:51

Milá ha-ne-le,

nebudu psát hanlivé výrazy a ani postupy, jak bych s tebou zametla, kdyby… Prostě se to stalo a co si budeme povídat, byli jste na to dva. Nechápu, že je nepsaným pravidlem, že za všechno můžou milenky. Proč třeba podvedené dámy neřeší, co vedlo jejich chlapa k tomu, že si našel jinou…ale to sem asi nepatří.

Každopádně, já bych se s ní kamarádila, psala jsi, že se rozešla s přítelem, ok, má teď toho tvého jako důvěrníka, pozvala bych ji na oběd, na víkend, byla děsně milá, svého manžela bych oslovovala miláčkem, drahouškem, zlatíčkem…naznačila bych, že se pracuje na dalším přírůstku, nastínila nějaké plány apod. Nadhoď téma seznamky apod. Jsi určitě šikovná a něco vymyslíš.

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 11.08.11 13:55

Na začátku píšeš - já v týdnu - ona na víkendy. Bum a teď jsi ty na víkendy. Tohodle chlapa nezměníš.
Moralizovat nechci. Rozhodně ona teď dělá to, co ty dřív. Taky si nemůže pomoct. Možná záleží, která z vás dvou dýl vydrží. Stejně časem nejspíš naletí další ženská a doplní tu zbylou. S tímto chlapem nebudete šťastná ani jedna. Poohlédla bych se po lepším. Přeju hodně štěstí tobě i malému. :hug:

 
hyperka  11.08.11 14:03

Ahoj všichni ..
já se nestačím divit .. co tady píšete ..musela jsem se přihlásit a napsat svůj názor ."nikdy neříkej nikdy! taková ostrá slova -je mně z tebe na blití atd.. nechte jí být .. nechápu ,jen ona za to může ? tak to není ,kdyby on nechtěl a měl svědomí a ví že jeho žena je těhotná..tak bude doma na zadku a ani se mu nepostaví ..panebože kde to jsme ,proč jí tady kritizujete ,počkejte si každý sám na sebe a na své děti .Mám už taky něco za sebou :-) chlapi jsou h.. to víme všichni ,myslí … a ne mozkem a že se stalo tak se stalo .Klidně mně ted ukamenujte ,stalo se mně něco podobného taky chtěl a ještě jsem její nejlepší kamarádka ..já to ustála ,protože jsem vdaná a ten člověk se mně pěkně zhnusil a nemůžu se mu podívat do očí a když tam jedu na kafe tak jedině když je doma sama ,už se několikrát ptala proč ,nechci jí ublížit a možná bych si i naběhla takže mlčím .. a co ..byla svobodná takže si může dělat co chce,naopak se mně líbil názor kde psala že všechno věděla a nikam ho netlačila atd.. :-? byla to jeho svobodná volba.Takže ted zabojuj sama a nenech si ho utéct ,když už si vyhrála .Víš co udělej ..najdi jí nějakého přítele ,kamaráda at máš klid.Já bych s ní klidně kamarádkou byla ,proč ne ,dělej přesně to co ona,usmívej se , dělej že tě to nevadí ,vytloukej klín klínem ,když se budeš hádat jen to pokazíš a prohraješ .Věř mně ..mám toho hodně za sebou . :-P Bud nad věcí ..klidně s ní chod na kafe ,budeš jí mít pod kontrolou ..takhle si sama proti sobě ..Dojdi si k holiči , udělej mu krásný večer ,kup si nějaké prádelko a i bych jí to krásně vylíčila !!bud to vzdá sama a nebo jí k tomu pomůžeš!!! :-) a tady z těch reakcí si nic nedělej ..takhle reagujou jen lidi co to zažili a nebo to mají doma nahnuté .. Hodně štěstí to zmákneš,pokud ho opravdu miluješ tak …vydrž ..každé trápení je pro něco dobré :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Postěžováníčko


Reklama