Chtěné miminko

Těhotenství

Vymodlené těhotenství a docela dlouhý porod, ale bolest pomine a stojí to za ten poklad, co na vás vykoukne. Začnu asi tím, že již 4 roky před otěhotněním jsem vysadila antikoncepci a chtěli jsme s přítelem (teď už manželem) založit rodinu. Jenže po roce nic, žádná dobrá zpráva, že jsem těhotná, pak jsem nastoupila do nové práce a přestala to řešit, říkala jsem si, však ono to přijde samo.

je mi pět minut :-)
3 komentářů

den druhý :-)

hurá domůůůůůůůů
2 komentáře

Další rok už mě to začalo trochu trápit, ale doma jsme o tom nemluvili. Před dvěma lety, když jsme se vrátili ze svatební cesty, se nás každý ptal, jestli jsme se vrátili tři. Bohužel ne a přestali jsme o tom mluvit. Až loni v květnu jsme to začali s manželem řešit, nechtělo se mu do toho, ale nechal si vyšetřit spermie a jakou měl radost,když mu pan doktor řekl, že je naprosto v pořádku, o to hůř bylo mně a začala jsem si vyčítat, že chyba je ve mně, že jsem divná a bála jsem se, že mě manžel opustí.

V červenci 2010 mi doktorka nasadila prášky na posílení ovulace, jak sama řekla, pořádně ty vajíčka nadopujeme a za 2 měsíce uvidíme. V srpnu 2010 jsme jeli na Moravu do sklípku, přestala jsem na to úplně myslet, začala jsem žít jen prací a těhotenství jsem úplně vypustila. Když jsem měla 5. září naposledy menstruaci a 19. října jsem si řekla, že si zkusím udělat test, nevěřila jsem vlastním očím, byly tam dvě čárky. Asi hodinu jsem seděla na záchodě a brečela jsem. Pak jsem si řekla, že to nemusí být pravda, uklidnila jsem se a jela k doktorce. Řekla jsem jí co a jak a ona mi udělala ultrazvuk a řekla - no jo,šikulka, je tam prcek a je tam tak 6 týdnů :-) Termín 12. 6. 2011. To, co se v ten moment dělo ve mně, se nedá ani popsat :-)

Po cestě domů jsem koupila botičky a do nich jsem schovala ultrazvuk a doma čekala na manžela. Když se manžel objevil ve dveřích, neudržela jsem se a začala brečet, ten se hned lekl, co se stalo a já že nic a dala mu dárek. Když to rozbalil, objal mě, klekl si a dal pusinku na bříško. Brečela jsem v noci každou chvilku, samozřejmě radostí. Celé těhotenství probíhalo úplně bez problémů, navíc jsem měla 15 kilo. Když jsme byli na poslední kontrole 12. června, pan doktor řekl, že ještě týden počkáme, i přes to, že malá měla mít kolem 4 kil. Při další kontrole 14. června mi pan doktor řekl, nástup v sobotu v 8:00 na vyvolání. Řekla jsem si, snad už to vyjde a budu to mít za sebou. Manžel jel se mnou ale na příjmu mu sestra řekla, že může jet klidně domů, že to může být na delší dobu, že včas zavoláme. Tak jsem se s manželem rozloučila a sestra mě odvedla na porodní box.

V 9 přišel doktor, zavedl mi pilulku a mám čekat. Další pilulka se může zavést nejdříve po 8 hodinách, ale třeba to nebude potřeba. Řekla jsem si, snad nebude, a půjde to rychle, omyl, v 8 večer mi zavedli druhou pilulku a měla jsem opět čekat, a že to bude nejspíš až v neděli. Nemohla jsem spát, byly tam hrozně nepohodlné postele, pořád jsem z chodby slyšela, jak někdo rodí a já pořád nic, tak mi sestra dala prášek na spaní, ale nezabral. V 8 ráno přišla hrozně milá paní doktorka a skvělá porodní asistentka. Paní doktorka mi řekla, že to nebudeme protahovat, že už toho mám jistě dost a píchla mi vodu, prý to urychlí a přijdou brzy kontrakce. V 9 hodin mi porodní asistentka řekla, ať zavolám manželovi, ale ať nespěchá, že o nic nepřijde. Manžel přijel zrovna, když jsem byla ve sprše, jak já ho ráda viděla.

V deset mi dala PA kapačku na urychlení bolesti a uvolnění porodních cest, k tomu ještě dva čípky, ptala se mně, jestli budu chtít epidural,že musí odebrat krev, řekla jsem, že asi jo, ale že uvidím. Ve 12 hodin mi začaly docela slušné kontrakce, manžela už přešel humor, ve 13 hodin už na mě šlo tlačení, bolesti docela hodně silné, tak jsme s porodní asistentkou začali cvičit tlačení, pak i na boku, aby se prcek správně otočil. Pak už mě začali polohovat, chystat věci pro miminko a šlo se na věc, první silná kontrakce a po ní nic, asi 5 minut pauza, tak jsme se docela smáli (mezi kontrakcemi to bylo v pohodě, já vysmáta :-)) Pak konečně ta pravá kontrakce, třikrát jsem pořádně zatlačila a malá byla na světě :-) Rodila jsem bez injekcí a jen s porodní asistenkou, malá měla 4180 g 53 cm a vykoukla ven jako po másle :-)

I když pak pan doktor při šití nemohl najít začátek a pořád mi říkal, ať se uvolním, tak to teda nešlo :-) Hrozně to lechtalo :-) První týden byl boj, jen jsem krvácela, všechno mě bolelo, ale tohle všechno přešlo, Simonka má dnes 17 dní a maminka si nepřipadá, že rodila, všechno se krásně zahojilo, konečně sedím jako člověk a hlavně nám spí v postýlce náš poklad, vymodlená Simonka :-) Už se těším na další porod, doufám, že to bude takový zážitek jako teď, ale snad jen s kratší dobou čekání :-) Jsme tři a jsme na to s manželem patřičně hrdí :-)

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 07.07.11 09:13

Krásný deníček, a moc gratuluji, ta vaše vymodlená Simonka musí být určitě moc veliký poklad pro vás… :srdce:

 
jájinka83
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 07.07.11 09:21

moc gratuluju, Simonka je nádherná. Mě to čeká příští měsíc a stejně jako Tebe, cca po 3-4 letech snažení :-) Už se moc těším a doufám že taky budu mít tak pohodovej porod :palec:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 07.07.11 09:36

moc gratuluji k vytoužené Simonce :kytka: :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 07.07.11 12:03

gratuluji, krasny denicek :kytka:

 
Jennnynka
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 07.07.11 12:18

Nádherný příběh s dobrým koncem. Moc blahopřeji k Vašemu pokládku Simonce a přeji ať brzy dostanete další skvělou správou, že ve Vás roste malé sluníčko :palec: :kytka:

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 07.07.11 12:36

taky moc gratuluji k nádherné Simonce :srdce: přeji hodně šěstíčka a zdravíčka :kytka:

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 07.07.11 13:10

jájinka83 - přeji hodně zdravíčka a síly,určitě to bude klidnej porod :lol: jinak moc děkuji všem,máme z ní velikou radost a krásně nám roste,minulý týden ve čtvrtek v poradně měla váhu 4010g a dnes na kontrole 4210g,takže jí od maminky chutná a prospívá jí to :lol:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 07.07.11 14:33

Krásný deníček! :palec: Moc gratuluju k Simonce a přeju celé rodince hodně zdraví a pohodičky :kytka: :hug: .

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 07.07.11 14:34

Moc hezký deníček :-) Gratuluji k Simonce a přeji hooodně zdravíčka a štěstí :-) Já mám termín zítra a budu pevně doufat že to půjde rychle a snadno a aspon z poloviny tak jak to popisuješ ty :-) :kytka:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 07.07.11 15:35

taky se přidávám moc pěkně napsané a halvně at jste zdraví a rostete do krásy :kytka: :huban:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 07.07.11 21:31

Nádherný příběh a překrásná holčička :hug: Přeji vám hodně moooc zdravíčka :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 08.07.11 13:07

krásně napsaný deníček :palec: :palec: velká gratulace k Simonce..jinak mimochodem hezky vybraný jméno :lol: :lol: :lol: :potlesk:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 09.07.11 14:55

Nádherný deníček :srdce: Gratulujeme k Simonce :kytka:

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 10.07.11 20:07

děkuji moc za grtulace,malá zatím dělá jen samou radost,dnes jí jsou tři týdny a já si nepřipadám,že bych rodila :-D akorát má člověk mín času na sebe,ale to se všechno časem napraví :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama