Cíle 20-20-20

Když jsme přivítali rok s krásným číslem 2020, vybavily se mi environmentální cíle 202020. Jejich naplnění je ve hvězdách, ale co mé osobní cíle 202020?

*

Kdysi jsme se ve škole učili cíle EU spojené s životním prostředím, které se měly naplnit do roku 2020. Šlo v nich o snížení emisí skleníkových plynů o 20 % oproti úrovni z roku 1990, zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energií v celkové spotřebě v EU na 20 % a zvýšení energetické účinnosti v Evropě o 20 %. Rok 2020 je tu a vše se splnit nepodařilo. EU si zadala opravdu velká předsevzetí. Oproti těm jsou ta má předsevzetí maličká a nepodstatná. Co myslíte? Podaří se naplnit alespoň ty?

Byť se snažím o ekologickou domácnost, o ekologii nakonec deníček nebude. Mé cíle jsou totiž mnohem přízemnější. Stačilo by mi zhubnout 20 kg, uběhnout 20 km a ušetřit 20 tisíc.

Všechny tyto body jsou de facto provázané. Při hubnutí bych se snažila více sportovat, tedy i běhat, dobře. Při dietě bych se vyvarovala nezdravých a zbytečných potravin a ušetřila tím těch 20 tisíc. Tak kde je problém? Zní to přeci tak snadně, že? Jenže jsem ten typ člověka, který byť rád sportuje, tak se nikdy nepřenesl přes to, že uběhne jen 3 km a už nemůže. Tyto počáteční nezdary mne nadále od běhu odrazují.

Stejně je to s kily. Vážím se každou neděli a má motivace je na nule, když váha stále začíná číslem 8, a nikoliv 6, jak bych si přála. Navíc manžel vynechá dvě piva a má za týden o několik kg méně. Já nepiji vůbec a váha se ani nehne.

Ušetřit se mi také nedaří, protože vždycky nakonec zvítězí motto: užívej si, dokud to jde. Takže vyrážím vesele nakupovat, a i když jde většinou a věci užitečné, ty peníze prostě mizí nějak samy.

Když to po sobě čtu, vidím, jaký jsem alibista. Vše si odůvodním, proč to vlastně nejde. Asi je to tím, že vlastně žádné cíle nejsou potřeba. Budu se radovat i ze 2 kg dole, 2 km uběhnutých bez pocitu, že zemřu, a 2 tisíce na účtu na konci pololetí budou taky fajn. Chtěla bych tím říct, že nemá cenu se snažit za každou cenu dosáhnout nedosažitelného, postupovat radši budu po malých krůčcích, a až si budu myslet, že už se vlastně nesnažím, tak zjistím, že jsem vlastně spousty z těch věcí dosáhla. Někdy se prostě vyplatí netlačit tak na pilu. To by mi podepsalo jistě spoustu uživatelek eMimina.

Holky, buďme rády za to, jak se máme dobře, protože život je moc krátký na to, abychom se sužovaly vlastními často nereálnými cíli.

A přiznám se, mám ještě jedno tajné přání. Ještě v roce 2020 bych moc ráda už podruhé našla na testu 2 čárky :-)
Tak uvidíme, co nám ten rok přinese.

Váš příspěvek

Odesílám...
2796
18.2.20 08:13

Akorát moc nesouhlasím s větou „Při dietě bych se vyvarovala nezdravých a zbytečných potravin a ušetřila tím těch 20 tisíc.“ Jako pokud hodně žereš, a obecně snížíš množství, dobře, a ty zbytečné potraviny jako nějaké mňamky, tak možná..ale zdravější jídlo, víc zeleniny, atd mě při nákupu vždycky vyšlo dráž než plecko s kysaným zelím :mrgreen:
ps. Mít vyšší cíle, než žádné, je vždy motivační, tak držim palce, kup si permici na kruhový trenink fo fitka a zapoj se :D moji mamce skupinove cvičení s pravidelným vážením a měřením pomohlo nejvíc, to vážení pod dohledem bylo „víc“ než se vážit doma :lol:

  • Nahlásit
  • Zmínit
1544
18.2.20 08:21

Za mne by tedy i cíle 20 kg, 20 km a 20 000,– byly nereálné :-). Možná těch 20 km ještě vypadá splnitelně, ale ten zbytek? :mrgreen: Tak snad se zadaří ten poslední cíl, ten vyžaduje méně úsilí a více zábavy ;-).

  • Nahlásit
  • Zmínit
12955
18.2.20 12:08

Přesně, jak píše @Pennya - zdravá strava je daleko, daleko dražší než nezdravá, uběhnout 20 km je dost přes čáru- nedávno byl na internetu článek, jak nezdravé je běžet maraton - mladému klukovi po maratonu museli transplantovat játra, a spousta dalších lidí si přivodila vážné zdravotní potíže
tak snad aspoň to šetření by šlo - za rok možná

  • Nahlásit
  • Zmínit
348
18.2.20 12:40

Děkuju za komentáře, ale holky, berte to trochu s rezervou :) Je to hlavně pro zábavu :)

  • Nahlásit
  • Zmínit

Všechny deníčky uživatele