Cipískova parta - 10. díl

Rodičovství

AHOJ MAMKY A MIMČA! Tak nám začíná další týden. Kdopak oslaví ?narozky?? VILÍK, už nás dohání ? jsou mu taky tři měsíce. MAREČKOVI od Zdendy budou tento týden dokonce čtyři! 21.6. budou tři taky LINDĚ A EMIČCE. Dva budou DVOJČATŮM, CIPÍSKOVI a KLÁRCE od Haničky. To bude oslav tento týden. :o))) Valuška dostala od babičky lahvičku od Aventu a my jsme jí na oslavu vyfotili. Ale na normální foťák, takže vám to ještě neukážu.

Musím vám napsat jednu radostnou zprávičku (čekala jsem na výsledek plodovky). Už jsem se nemohla dočkat, až vám to napíšu :o))
V lednu přibereme do party jedno mrně ? SÉGRA JE TĚHOTNÁ! Ona sem k nám nakukuje, občas vyřídí vzkaz ode mě, takže ji znáte. Chtěly jsme mít mimčo spolu, tak se nám to skoro povedlo. Jenže oni si nechtějí nechat říct, zda je to kluk nebo holka :o(( Přitom by to měli na jistotu ? z genetiky. Ach jo, třeba je ještě ukecám. Celá rodina si myslíme, že je to kluk.

Víkend u našich byl bezva. Babička a děda užívali Valušku a taky její praděda a prababička. No a samozřejmě teta a strejda ? musejí si zkusit, co je čeká :o)))
Taťka přijel ze školního srazu docela ?zruchaný? a tak teď dospává :o)))))

Musím vám žalovat na Valušku. Já s ní jak blázen letím k doktorce, že chce pít po hodině a ona se teď rozhodla, že mi teda ukáže, když si na ní chodím stěžovat. Když se jí zlíbí, tak si hodí během dne pěti ? šesti hodinovou pauzu, z čehož můžu zešílet a pak si v klidu dál říká po hodince a půl, po dvou. A přitom spí v noci sedm hodin. Takže když si dá tu ?dietku?, tak má třeba jen pět kojení za den a to je málo. Já se jí snažím dát prso častěji, když ho ale nechce, tak začne příšerně řvát, jako kdybych byla jedovatá a nedá se utišit. Jo jo, copak se jí v té její hlavince asi ukrývá :o))))

Při každém amoku fénujeme. Představte si, že někdy zabere jen to, že na ní Libor začne dělat pusou ?Vrrrrrrrr? nebo ?Bzzzzz?. :o)))) Tak já nevím, jestli zabírá teplý vzduch nebo ten bzukot :o))) Hlavní ale je, že vždycky něco zabere a je klid.

Mamka mi koupila odsávačku (pístovou). Ve škole musím během dne něco odsát, abych nepřišla o mlíko. Myslela jsem si, že to bude hygieničtější, než si šahat na prso rukama, když se budu muset asi zavřít někde na záchod. Dneska jsem to zkusila ? no to je děs!!! Myslela jsem, že mi to urve bradavku i s dvorcem a mlíka jen pár kapek :o((( Holky, zkoušela jste to některá? Taky to vnímáte jako středověké mučení? Nebo snad kdybych byla na :,-(o-maso, ale to teda nejsem! :o((

AJO, úplně jsi mi vehnala slzičku do oka, že ještě krmíš jiné miminko. Jsi fakt dobrá.

ŠÁRKO, já už jsem tak kilo nad původní váhou. Jediné, co mě štve, je ta jizva. No jo, nemohla jsem vyváznout úplně bez daně :o)))))

LENKO, však já jsem si říkala, že toho je na tebe moc. No už se to projevilo. Koukej zaměstnat taky někoho jiného a trochu se šetři.

MARKÉT, já si byla nedávno sednout s holkama a měla jsem čaj a samotné krokety :o(( V restauraci si rozhodně neodvažuji dát nějaké maso, všechno by bylo kořeněné a to by Valuš nepřežila :o((

NIKKY, klidně se vypovídej, nemáš to vůbec lehké. Je mi tě moc líto.

Holky mějte se krásně a pište, pište!
Zuzka a Valuška ? 3 měsíce

Váš příspěvek
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.09.03 19:20

Ahoj maminky a cipísci!
Jsme prvníííí :o). Nejprve Vilíkovi a všem ostatním přejeme k narozeninám hodně mlíčka, málo prdíků a ať vás nezlobí maminka s tatínkem. Nenechte si to líbit a pořádně si na ně zakřičte! Já jsem totiž nedávno pochopil, že když si zakřičím z plných plic, tak se dějou věci! A od té doby, co si na maminku umím pořádně dupnout když mám hlad, tak už nemusím čekat než mi mlíčko uvaři, ale mám ho vždycky připravené včas.. Takže má rada: udělejte doma pořádné tóčo!!! Pa pa Matýsek :o)
A maminka přidává:
ZUZKO: blahopřeju sestřičce, samozřejmě držím palečky ať vše proběhne hladce a ať nám dá vědět, jak se daří mimískovi v bříšku - já bych si u toho určitě zavzpomínala na dobu, kdy byl Matýsek ještě „melounek“.
NIKKY - je mi líto, že si musíš projít takové události, ale určitě bude vše brzy OK. Takže přeju mooc radostí s Vendulkou a ať už tě nic nezlobí.
Jinak pro všechny: prohlížela jsem fotečky v galerii a máte všechny moooc krásná miminečka. Jen je pomuchlovat :o). Náš Matýsek má svůj vlastní webík na adrese http://melounek.hyperlink.cz - kdyby náhodou některá z vás neměla co dělat a chtěl přijít na virtuální návštěvu :o)).
Tak to je pro dnešek krátké vše, jdu pomuchlovat toho našeho drobečka - právě vykoupaného a voňavého.
Olča a Matýsek (2 a půl měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.03 21:23

Ahoj všichni,

tak máme za sebou další víkend. Tentokrát se u nás slavilo, protože děda měl 75. narozeniny, takže se tady sešlo dost lidí a všichni okukovali taky Lindu. No moc nadšená z toho nebyla, takže jsme se vždycky někam ztratili. No ale taky jsem se pěkně nacpávala, takže moje aktuální váha je určitě strašná. Radši se vážit nebudu. No ale všechno není taky tak veselé. Mamča jde zítra do nemocnice na biopsii, tak mám strach, jak dopadne. Našli jí totiž nějaký nádor pod kolenem a po všech vyšetřeních se stejně neví, co to vlastně je. Doufám, že to bude všechno dobrý. Jinak Linda se má k světu. Dneska jsme byli asi na dvouhodinové procházce lesem, tak se krásně prospinkala a nadýchala kyslíku.
Zuzko, taky moc gratuluju Tvojí ségře k miminku. Hlavně ať na sebe dává pozor. Moje ségra je z Lindy taky celá pryč, ale protože už má doma 2 holky, tak další mimčo u ní nehrozí. Ale zase ráda pohlídá Lindulku.
Holky mějte se bezva a hezký a klidný týden bez amoků.

Ahoj Katka a Linda 12t.

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 14.09.03 21:50

Čauky všichni,
tak koukám - jubilejní 10.díl deníčku, to je super!!! Tak snad se to tu zas trošku rozjede, v minulém deníčku to opravdu docela vázlo :( Přiznám se, i já jsem měl absenci, ale znáte to - malý mě prostě nenechá vydechnout. Není to tedy zas tak hrozný, ale když už ta chvilka je, tak se vrhnu na žehlení plen, vaření, uklízení a den je v tahu. No a o víkendu jsme si užívali rodinou pohodičku i s taťuldou, který chodil celý týden domů až někdy okolo desátý a Cipise skoro už nemohl poznat. No jo, workoholik :(
ZUZKO - moc gratulací ségře k mimču, ať se moc opatruje a Velušce k třetím náměsíčninám. My tento týden taky budem oslavovat a už se moc těším, jak zabrouzdám do nějakého krámku s dětským oblečením a Cipisovi koupim nějaký pěkný dáreček :))
Jinak ohledně té odsávačky - já jsem jí používala v porodnici, když nechtěl Cipis ještě moc sát a já měla strašně nalitá prsa a měla jsem přesně ten pocit, jak ty píšeš - málem mi to zblajzlo celý prs, strašně to bolelo a mlíko žádný, tak jsem to zas pěkně vrátila a radši jsem Cipisovi domlouvala, ať mi to pěkně vycucne a vyšlo to :) Ale co jsem slyšela, prý jsou dobrý ty elektrický, tam si navolíš přesně jakou chceš sílu sání, má to silikonový klobouček a není to takové :,-(omaso. Myslím že Avent jí zrovna má, a taky Chicco, ale bohužel netuším, kolik stojí.
Jinak u nás asi nic nového pod sluncem (spíš pod mrakem :(. Z Cipise se stal pěkný mrzout a náladovec, takže někdy je to sluníčko a někdy zas pěkná vsteklina, ale to už jsem si zvykla. Hold je asi po mě. V noci už spinká od těch osmi tak do jedné, někdy do dvou a pak se budí po těch třech hoďkách, tak už to není tak hrozné. NO a přes den už opravdu moc nespí, třeba dneska u nás byla návštěva, tak nezabral od tří do sedmi, při koupání spustil tu svou sirénu a řval jak pominutej do té doby, než jsem opět přistavila mlíkárnu. Opravdu vyzkouším už ten fén, je to vážně síla.
Tak konec stěžování a hurá na kutě. Mějte se všichni moc fajn.
Pa Market + Cipis

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 00:38

Ahojky holky
další mimčo, to je bezva, snad to bude ten kluk, holčiny jednoznačně vládnou (zatím). Zuzko, pozor na odsávačku, dokáže pěkně poničit bradavky a to by Ti Valuška dala. Taky jsem měla odsávačku vypůjčenou, aby mi to šlo rychleji, ale jakpak jsem ji rychle vrátila. Když odstříkávám mlíko pro mimčo do mrazáku, používám pod prsty plenu. Navíc mám pocit, že rukou jde odstříkávání po chvilce rychleji než s pomocí odsávačky. Jinak - dobrá nejsem, ale proč nepomoci jiné mamině s mimískem, když už mi z trojek narostly šestky mlíkárny, naštěstí funkční. Tak hodně úspěchů ve škole /včetně práce pro Valušku :-))/
A ještě útěcha pro ty, co čtou vaše váhové úbytky - do porodnice +15, z porodnice -10, po dvou měsících nespaní, kojení a žehlení a lítání za kočárkem +4 - :-(((( a sport moc nehrozí, Haňous to moc nedovolí a takový postroj na mlíkárnu ještě nebyl vynalezen, aby nehrozilo utržení. Jizvu viditelnou moc nemám, tak je tohle asi moje daň :-))). Ale nakonec jistě splasknu.
Dobrou Aja

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 07:49

Odsávačka
Ahoj Zuzko s Valuškou,
také jsem při odsávání mléka měla ten pocit, ale pořídila jsem si ještě druhou odsávačku zn. MEDELA a ta je lepší. Sice odsávám mléko, jen když mám prsa k prasknutí, ale už nevysaji s bolestí pár kapek, nýbrž 80ml.

Evka a Vojta 5.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 08:30

ahojky holky,
konecne jsem se prihlasila..tatka me k tomu moc nechce poustet protoze mu neustale zavirovavam pocitac a to chodim uz jenom na emimino..no jo..ale taky nemam moc casu. zacala jsem chodit pomahat na barak (stavime) a tak jsem cely den v jednom kole..je to super ze uz zase muzu prispet rukou k dilu..
holky jsem mela pekne venku jenom jsem si odbehla na kojit a hura znovu do prace a holky spaly a byly neuveritelne hodny..ale ted zacina zima a mam strach nechat jen tak holky venku protoze zacaly pekne psikat. takze musim pockat az budeme mit topeni a budem spolu vevnitr.

jinak jsme nadherne usmevavy a mame uz dva mesice..je to neuveritelny jak to leti. a holky ty zvuky co vyluzuji to je primo nadhera, to jde veskera unava bokem…

no nic uz se hlasi o sve mliko a ja musim utikat

mejte se krasne a doufam ze se brzy pripojim

Zdenik

ps. Zuzko gratuluju segre!!bomba zprava

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 08:51

Ahoj holčiny,

jsme se Šimůnkem oba dva po snídani, tak mám chvilku čas na emimčo.

ZUZKO - ségře gratuluju. Ale já už to vím, že je těhotná. Nevím, jak je to možné, ale když jsem to četla, tak to pro mě nebyla novinka. Nepsala to už tady? Nebo ty?
Odsávačku mám Medela a vůbec to není nepříjemný pocit. Měla jsem strach ji vyzkoušet, ale bylo to v pohodě. A na poprvé jsem odstříkala 75 ml mlíčka. Kupovala jsem ji (+ sáčky na uskladnění mléka - ty jsou taky super) přes internet - www,.omniprax.cz. Je jich tam několik, já mám tu nejlevnější. Je na ni 6 stupňů síly odsávání a poslali ji asi do týdne.

Šíma se rozčiluje, že mu tady mrskám před obličejem chrastítkem a koukám do počítače, tak ho musím jít zabavit jinak.

Mějte se.

Šárka + Šimon

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 09:01

Taky si říkám, že to Zuzky ségra (Soňa myslím) už dávno napsala sama okolo Zuzky porodu, dokonce že byla u gynekologa a že již před tím měla nějaké komplikace. Tak Soňo držíme palečky na kluka jako buka :-)
Claudie

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 15.09.03 09:17

Ahojky,
rychle se musim pochlubit, padl nam novej rekord, uz dve noci za sebou vydrzela Keri spat 5 hodin v jednom kuse. hura, snad ji to vydrzi.

jinak vcera tu bylo nadherny pocasi, tak jsme si vyrazili na vylet do lesa, asi 50 km za Frankfurt, tam uz zacinaji konecne nejaky hory. tak jsme tam dosli k rozhledne a ja na ni dokonce vylezla! a to byla voskliva, drevena s diratejma schodama - abyste spravne pochopili, ja mam strasnou hruzu z rozhleden - takze jsem se plazila nahoru nalepena na vnitrni zabradli, funici jako lokomotiva a zmacena smrtelnym potem. nejaka pani, co se splhala za mnou, se me ptala, jestli to mam jako zkousku odvahy:-))) asi to na me bylo hodne poznat, ze mam nadelano v kalhotach:-))) ale ten vyhled stal za to.

zuzko gratuluju segre - lednovy deti jsou ty nejlepsi - musim to vedet, mam v lednu narozeniny ;-))

co se tyce vahy - ach jo, do porodnice jsem sla +20 kg, ted mam porad jeste 4-5 kg nad svou vahu, nejvic takovou zelvicku na brise a stehna. ale uz se vicemene vejdu do svych starych veci, akorat si v nich pripadam doost narvana. zato jsem vyvazla bez jediny strie, tak aspon neco. moje dan budou moje prsa, ktery se z acek zvetsily na decka a kdyz jsou plny, vypadam jako nekdo, kdo to prehnal se silikonem a kdyz jsou prazdny vypadaj jako usi od kokrspanela.:-(((
tak se vsechny mejte hezky a at mimisci nezlobi
slunicek + keri, 2 mesice a 3 dny

Veru
Kecalka 242 příspěvků 15.09.03 10:02

Ahoj holky,
dnes se to tu zase pěkně rozjíždí, tak máme co číst. Chci vám poděkovat za gratulace k našemu přibývání, konečně jsem v klidu, že Tinušce moje mlíko stačí. Opravdu se teď začíná krásně zakulacovat a mění se nám před očima.

Sluníčku, to je super, že už tě Keri nechá trochu prospat. To já to mám zas obráceně. Tina včera a předevčírem spala v kuse 9 a 10 hodin! Ráno jsem vypadala jak Pamela a musela jsem ji budit, aby mi s tím pomohla. Jedno prso dostala k snídani a na druhé nastoupila odsávačka. Já už si to bez ní nedokážu představit. Mám tu od Aventu, kde si sama reguluju intenzitu sání a ani to moc nebolí. Jde o zvyk. V mrazáku už mám slušnou zásobu, když to viděl švagr (doktor) nechtěl věřit tomu, že je to moje mlíko :o) Pístovou odsávačka jsem měla půjčenou na vyzkoušení, ale je to jak mučící nástroj. S tou od Aventu to jde parádně, někdy chvíli trvá, než se to spustí. 80 ml už udělám skoro vždycky, někdy i přes 100ml.

Včera večer jsem zkusila tu naši divošku uložit do postýlky místo do naší postele a dopadlo to dobře. Už tam neřve jak tur, sice ji to usínání trvalo dýl, ale myslím že to byli prdy. Holky, taky ty vaše mimča při prďákování tak smrdí? Mám od Marka za úkol, zeptat se doktora jestli je to normální. Včera se ta naše prdlavka skoro nedala chovat, jak moc smrděla, byla to fakt síla.

Tento týden budeme mít trochu náročnější. Ve čtvrtek jdeme na očkování a na náušničky a v sobotu je vítání. Musím si vám taky postěžovat, co nám provedli ve zlatnictví s náušnicema. Jsou to památeční pomněnky po mé mamce a po mě. Dala jsem je vyčistit a opravit poškozené zapínání. Trvalo jim to celou věčnost a ještě nám je zničili. Nevím jak to udělali, ale na jedné jsou úplně zničené kamínky. Šperky s kamínky by se neměli dávat čistit ultrazvukem, protože ten je vypálí a ty naše náušnice mají ty kameny úplně sežehnuté a scvrklé, tak to tak asi čistili. Mamka si toho při vyzvednutí bez brýlí nevšimla a oni dělali jako by nic. To jsou dnes podnikatelé, to by jeden brečel. Hned jsem je šla reklamovat, tak jsem zvědavá co s nima provedou, bylo mi to pěkně líto. 40 let jsou skoro jak nové a během chvilky je nějaký amatér zničil, ach jo.

Zuzko, tak z tebe bude tetka? Já teď jihnu nad každou těhulkou, trochu se mi po pupíku začalo stýskat. Když si ale vzpomenu na tu zátěž na konci hned jsem ráda, že mi ten pupík tady vedle spinká :o)

S váhou jsem na tom podobně jako Sluníček. Do porodnice + 18 a teď stále + 5 a nechce to jít dolů. Všechno se to drží v pneumatice a na zadku, no klasika.
Tak to je pro dnešek asi všechno co jsem vám potřebovala sdělit :o)
Ahoj Veronika a Tina 11.t.

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 15.09.03 11:28

Ahoj Veroniko,
chtela jsem se zeptat na tu postylku: vam spala Tina ve vasi posteli? protoze Keri spi taky s nama v posteli a premyslim, kdy asi tak ji zkusit vystrnadit:-))) nastehovala se k nam v podstate asi tyden po porodu, protoze me strasne nicilo behat v noci k jeji postylce a hledat ji tam rvouci nekde potme. no a ted svoji postylku nesnasi a neusne tam. jeste tak pres den chrupe v kocarku.

nam prdici nesmrdi, zato kakani nam smrdi jak zkazenej jogurt…

s tema nausnickama te chapu, my mame v rodine taky pamatecni, dedej se uz nekolik generaci, taky by me namichlo, kdyby mi je ve zlatnictvi znicili. Ale treba ti ty kaminky vymenej. me takhle znicili v opravne snubak, smazali to ryti uvnitr a pak se to pokusili vyryt znova a dopadlo to priserne, neni k precteni datum ani jmeno:-(

Slunicek

Veru
Kecalka 242 příspěvků 15.09.03 11:50

Ahoj Sluníčku,
Tina s námi v posteli sice nespala celou noc, ale musela v ní usínat. Přesně jak to říkáš ? nesnášela svou postýlku a řvala v ní, dokud jsme ji nevyndali. Protože mi v noci spí dobře (ťuk, ťuk), nenechávala jsem ji u nás, ale chápu tě, když vstáváš ke Keri tak často. To by Tina asi spala taky se mnou.
Včera jsem zkusila, jak se ji tam bude líbit a nijak ji to nevadilo, jen ji nešlo dýl usnout, ale to mohli být ty prdy. Uvidíme dneska.
Jinak na noční kojení jsem si koupila takovou malou bludičku do zásuvky. Je i na vypínač, takže nemusí svítit celou noc a Tina při ní usíná, tma se ji taky moc nezdála :o) Pěkně si nás ty prťouskové vycvičujou, co?
S tím snubákem by mě pěkně naštvali. K tomu má člověk taky určitý vztah.
Doufám že budou tak solidní a ty kamínky vymění.
Ahojky V.

Adina
Kecalka 127 příspěvků 15.09.03 12:28

Ahoj,
všechny vás moc zdravím.
U nás téměř nic nového,akorát naše hysterie z drogerie nabírá na intenzitě-taky ho někdy chytne pěkný amoček,jako např. v pátek,už jsem všechno vyzkoušela a nic nepomáhalo,naštěstí se zjevil ve dveřích manžel a jen tím,že si ho vzal on,dítě ztichlo a byl klid!!!Jsou to opičky darebný.Jinak minulou středu jsem se namlsala,Adámek spal přes den od 11 do 15 hod a od tý doby zase ani jeden den hodinku v kuse! Vždy půl hoďky sem,půl tam.Proto taky zase moje absence zde.
Ale jsem ráda,že je všude všechno v pořádku,až na NIKKY-držím palce!
Zatím papa
Adina a Adámek 2.měs a jeden den!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 13:33

Cau holky,
posíláme Vám s Vilíkem moc pozdravů při pondělku. Ano, ano, je to tak. Vilíkovi jsou dneska přesně 3 měsíce!!! Neskutečně to letí a je úžasný, jak se nám za ten čtvrt rok uplně změnil život.Jinak stav mlíka na našich tocích je chvíli lepší a chvíli horší. Od rána po celý dopoledne vystačíme s vlastními zdroji, ale odpoledne a večer je to teda horší a většinou musíme přikrmit. Pak se Vilík směje jak sluníčko a je spokojený. Dokrmujem teda z láhve(Avent) a zatim můžu říct, že Vilík sosá i z prsou bez problémů. To mi vtáhne půlku prsa, ale prostě po pěti minutách už nic neteče. Snažim se pro udržení kojení dělat maximum, v tom mám fakt čisté svědomí. Kojim tak cca po hodce a půl, kojim min. 30 minut, piju moooc těkutin,nevyčer­pávám se, jsem v pohodě(protože tchán už taky), po kojení se snažim odstříkávat, ale to už neudělám ani kapku. Ale za normálních okolností na Avent odsávačku fakt nedám dopustit. Vůbec to s ní nebolí. Zítra jdem s Vilíkem na odběr krve na krevní obraz, bere se z prstu nebo z paty, tak jsem zvědavá jak bude Vilík statečnej a hlavně, jak dopadnem. Já brala celý těhotenství železo, tak chce mít naše Dr. jistotu, jesli ho má Vilda dost, než ho bude v pátek očkovat. Na to jsem teda taky moc zvědavá, jak do budem snášet.Taky se pozná jestli začíná přibírat a domluvíme se, co dál s tou naší stravou. Jinak ale můžu upřímně říct, že co dokrmujem, je Vilík uplně jiný dítě. Směje se od ucha k uchu celej den. Večer se nají, zaklapne víka a chrní do rána, dokáže si třeba hodinu v kuse hrát s hračkama a „povídat“. Nicméně co je teda nářez, to je - s odpuštěním - prdění a kadění. To je smrad, že by jeden pad. To už opravdu nejsou ty roztomilý prdíky, za který jsme byli vděčný, teď je to na plynovou masku. Nedovedu si představit, co bude vyrábět, až bude jíst jednou maso a zeleninu…:o)))
Tak musim končit a jít něco dělat, asi kojit, jak to tak vidim.
Mějte se bájo a pa pa
Janice+Vilík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 14:04

Ahoj maminky a mimča!

Pokaždé když píšu, tak začínám tím, že jsem se zase hrozně dlouho neozvala, protože nestíhám, takže abych neporušila tradici začnu opět stejně. Čím je Karolínka větší tím víc pozornosti potřebuje, takže už ani nestíhám číst.Ale moc mi to chybí.
Co je u nás nového? No ta největší změna je, že Karolínka už v noci spinká a vstáváme většinou jen jednou kolem třetí hodiny a pak ráno kolem šesté. To už ji ale většinou k spánku nepřemluvím, takže musím vstávat takhle brzy. No ale oproti tomu, jaké to bylo na začátku je to pohodička. Fakt to šestinedělí je zázrak, přesně když skončilo, Karolínku někdo přepnul a od té doby spinká. Dokonce večer někdy usíná i sama, no skoro sama - s dudlíkem, který jí samozřejmě pořád padá, takže každých pět minut vstáváme a vracíme ho. Ale když si vzpomenu, jak jsme ji museli dvě hodiny nosit po bytě, no hrůza.
Před týdnem jsme byly u paní doktorky a v sedmi týdnech vážíme 5,47 kg. Teda karolínka, já ne. Pořád mám skoro o 7 kg víc než jsem měla před těhotenstvím a nějak se mi s tím nedaří bojovat. Jak jste na tom vy? Vy už jste určitě všechny zase hubené. Já jsem s tím měla vždycky problémy. Nejhorší je, že mi ty kila zůstala samozřejmě na těch nejhorších místech: břicho, zadek a stehna. No fuj!
Jinak asi jako jediné z vás neprdíkujeme, za tu dobu co Karolínku máme měla asi 4 větší záchvaty, ale pomohl nám fén. Takže ještě jednou díky za radu, už ale nevím, kdo to radil. A to si absolutně nedávám pozor na to co jím, žádné speciální čaje taky nepiju, no mám prostě štěstí. Alespoň v něčem.
Jediné, co mě pořád prudí jsou prsa. Neustále se mi tam dělají zatvrdliny a bolí to jak čert. To pak člověk u kojení téměř brečí bolestí. Zrovna teď se mi tam zase jedna udělala, potvora…
Dneska jsem byla na gyndě a jsem v pořádku, až na to, že jsem zřejmě dostala menstruaci. Myslela jsem si, že se mi vrátilo krvácení po porodu, protože mi u toho není špatně a vůbec to nebolí, ale prý je to menses. Já jsem se tak těšila, že to nedostanu, když budu kojit. Achich achich.
Dalším velkým pokrokem je, že už občas Karolínka vydrží chvíli v kočárku, to jsem fakt ráda, předtím tam okamžitě řvala, pokud nebyla pořádně uspana a to přes den není téměř nikdy.
Jen s babyvakem jsme nepochodili. Ten se jí prostě nelíbí, takže ho mám doma úplně nový a tisícovka je v háji Místo něj jsme pořídili klokanku od Chicca a v té je naprosto spokojená, tedy pokud je hlavou ven, aby se mohla rozhlížet. Když o tom píšu, tak mě napadá jedna věc, která mě pořád trápí. Všude píšou, jak miminka potřebují být blízko maminky, ale naše holčička klasické chování úplně nesnáší. Jediné, jak jí můžu nosit je na bříšku na ruce a v klubíčku zádíčkama ke mně, aby se mohla rozhlížet a při tom ještě musím chodit, neexistuje, že bych si s ní třeba mohla sednout. To je hned hrozný řev. Tak bych se s ní chtěla mazlit, ale ona to prostě nesnáší, když se nemůže rozhlížet, tak je zle. Je to normální? Přejde jí to? Já fakt nevím. Je to hrozně divné. Jaké máte vy zkušenosti.
Nějak jsem se rozjela, no to je tím absťákem po vás. Je to hrozně faj, když se tu člověk může ?vypovídat?.
Jo ještě jsem vám chtěla říct, že už kojím na veřejnosti!!!!!!! Teda musím být někde, kde není moc lidí, ale už jsem to zvládla. Hurá hurá hurá!!!!!!!!
Snad jsem vás nezahltila. Ještě přihodím nějakou čerstvou fotku do galerie a pročtu si, co jsem tu zmeškala.
Mějte se všichni moc krásně.
Pa
Klárka a Karolínka (skoro 8 týdnů)

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 15.09.03 14:29

Ahoj holky

My máme dneska nespací den, tak si ani moc neodpočinu. Johanku trápí prdíky, pořád tlačí a tlačí a nic, budí jí to ze spaní, na chvilku usne a za chvíli už pláče, ale naštěstí neřve, tak se to dá vydržet. Bude to asi mojí včerejší stravou, byli jsme u tchýně měli tam pouť, tak jsme odvezli Sáru na kolotoči, nakoupila sem holkám krásné čepice a Sáře rifle a šli jsme ke tchýni na oběd, byl bramborový salát a řízek, no chudák Johanka, doufám, že mi odpustí.

Co se týče té váhy, já jsem břibrala 13 kg, v porodnici jsem nechala 9 a ten zbytek, už je taky pryč, ale chtěla bych mít tak 60 kg, teď mám 64kg, žádné vyžle rozhodně nejsem. Nejhorší je, že mám pořád šílenou chuť na sladké, nejím čokolády a podobně, ale buchty a vánočku, rohlík s marmeládou a medem, to je moje a to ta váha asi dolů nepude. Vždycky si něco upeču a část nacpu do mražáku a každý den tím zaháním absťák, co se dá dělat, snad to brzo přejde.
Johanka je jinak úžasná, už se krásně směje a povídá si, ráda se dívá na kolotoč a vykládá mu, už je to o něčem jiném a bude to ještě lepší, jak nám ty děti rychle rostou.

Zuzko blahopřeju ségře, ať jí to všechno dobře dopadne a má zdravé mimi a může se z něho těšit, jako my. Moje sestřenka je taky těhotná, čeká to v dubnu, mám z toho hroznou radost, vždycky mi to zvedne náladu, když se dovím, že někdo čeká mimčo, je to krásné.
Všechny vás moc zdravím a jdu věšet prádlo, Johanka usla a Sára spí, tak ať to stihnu.
Ahojky Lenka a Johanka dneska 7 týdnů

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.09.03 14:53

ČAUKY HOLČINY!

To se to tu zase rozjelo :o))) No jen tak dál!

Začnu odpovídat od konce: KLÁRKO, naše Valuš taky není mazlíček, přesně jak píšeš ? musí mít rozhled. Šátek už jsem úplně zavrhla ? tedy nošení v kolíbce. Teď ji nosíme v ruce nebo v klokance ? ale obličejem ven, aby mohla vidět. Ten šátek taky nemá ráda proto, že musí mít volné ruce a nohy. Neustále mává rukama a nohama a to jaksi v kolíbce ze šátku nejde. Už od porodnice jsem ji nemohla zavazovat ruce do zavinovačky, hned se z ní vykroutila. Takže jak všude píší, že má mimi rádo polohu jako v bříšku a je rádo schoulené u maminky, tak to u nás rozhodně neplatí. A chovat ji na ruce jako miminko? Nikdy!!! Ona přece není nějaké mimino, ale průzkumník a musí všude vidět! A sednout si, když ona chce vyhlídkový autobus? Ani náhodou :o))) Ale už si zvykáme, prostě s námi prcek cvičí :o))
S mužem si začínáme myslet, že má snad klaustrofobii :o)))) Kromě nesnášenlivosti těsného zabalení se totiž asi bojí ve výtahu. Je vždycky hrozně vykulená a úplně ztuhne, chudinka.

HOLKY, ještě k fénu. Jak jsem psala v deníčku, že si myslím, že na ní zabírá jen ten zvuk, tak mám pravdu. Další věc co okamžitě utiší amok je totiž vysavač! :o)))) To teď budeme mít doma pořád krásně vysáto :o)))

JANICE, to je dobře, že už je u vás dobře :o)))))) To asi Vildovi smrdí umělá strava, ne? Já dala jednou Valuš Nutrilon, protože prostě moje prso nevzala a už byla uřvaná hlady a pak taky pěkně smrděla :o(((

ADI, to si musel manžel myslet, že jsi hysterka ty a ne Adam, co? :o))))))

VERU, SLUNÍČKU ? dočkejte času. Valuša začala najednou usínat v postýlce úplně v pohodě. Dříve jsme jí uspávali v ruce a v kočárku, na naši postel jsme ji zvykat nechtěli. Teď už ji po převlečení dáváme do postýlky, pusinku, několikrát vrátit dudlík a pak chrní až do rána. Někdy v ní tak smutně kouká, jako kam jsme jí to odložili. Až bych brečela, ale musím vydržet! Malé světýlko jí u toho taky svítí a já si k ránu svítím ke kojení. Taťka je tolerantní :o))

ŠÁRKO, CLAUDIE: já teda vůbec nevím, kdy jsem vám psala, že je ségra těhotná. Koukala jsem do mých článků, co mám uložené a nic jsem nenašla :o(( Nechodíte taky na rodinu.cz? Tam ona píše. No jo, vždyť je to jedno. Hlavně že je všechno OK a já se můžu těšit na další miminko. To víte, kecám ségře do toho, co si má připravit, jaké pomůcky, oblečeníčko a prožívám si znovu hrabání v pidivěcičkách :o)))) Pamatujete, jak jsme si to chystaly my? Jedna druhé jsme radily co a jak. A jaký to byl obřad, když jsme to všechno praly, žehlily a chystaly :o)))))

ZDENÍKU, ty při dvojčatech ještě pomáháš na stavbě? To jsi teda dobrá.

KATKO, přeji, ať to s maminkou dopadne co nejlépe!!!!!!!!

OLČO, já už u vás na návštěvě byla. Asi jsi už dávala adresu. Jen jsem v rychlosti nakoukla, máte tam spoustu fotek, všechny jsem nestihla. Matýsek je pěkný cvalíček, že? :o))) On už se ale narodil vetší, jestli se nepletu. Je vidět, jak se máte dobře a jste spokojená rodinka. Taky mě zaujala vaše terasa a kytky. Prostě úžasné!

Tak já jdu kojit.
Pa pa
Zuzka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.09.03 15:06

Ahoj Zuzi,
tys to o té ségře nepsala, psala to ona sama o sobě když jsi byla v porodnici.
Claudie

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 15.09.03 16:48

Jo, jo, souhlas s Cladií. Taky myslím, že to psala tvoje ségra osobně, když nám sdělovala, že jsi v porodnici. Š.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.09.03 20:51

Holky,
tak jsem znova lustrovala deníček, který vyšel v době mého porodu a našla jsem to!
Já jsem po návratu z porodnice prolítla deníček kosmickou rychlostí a vůbec jsem si nevšimla, co tam všechno ségra psala.
Teda holky, já tu teď, tři měsíce po porodu bulím u počítače jakou mám bezva ségru :o)) Jak to všechno pěkně napsala.
Ségra, ty to určitě čteš: DÍKY!
 Zuzka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.09.03 10:36

Klarko,
ja mam kamaradku a ta ma 20ti mesicni holcicku a ta se taky nikdy nechtela chovat a nenechala se nosit. Je to strasny „dite pruzkumnik“, strasne rychle zacala chodit a porad nekam utika, neco prozkoumava, proste je hrozne samostatna. Jinak je to sikovna a nebojacna holcicka. Tak treba budes mit taky takovou:-))
Legracni je, ze druhy dite ty my kamosky, kluk, je pravej opak, takovej mamy tulinek, drzi se ji za sukne, no uplne jiny dite.
Mej se hezky
Slunicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 15:27

Ahoj holky

Co se týče těch dětí, co se nechtějí chovat, tak taková byla i Sára odmalička nesnesla, když neměla rozhled a ležet na ruce to nehrozilo, moje mamka říkala, že musí být pořád hore koncem. Byla taková akční, už od malička a taky jí to zůstalo, je to s ní někdy těžké, ale taky je s ní hrozná sranda a nikdy se s ní nikdo nenudí, je strašně zvědavá, upovídaná a teď máme období proč, to je někdy síla mít trpělivost jí pořád odpovídat na každou otázku, takové děti se v životě neztratí, buďte rády, ale každé dítě je jiné. Johanka je zase úplný opak, je taková klidná, hodná, taky docela líná na zvedání hlavičky opod. Ale jsem ráda, že je taková, asi to tak má být, abych je obě v pohodě zvládla. Johanka bude po mně a Sára je po manželovi taková temperamentní.

Dneska Johanka krásně spala i v noci usla v 9 večer a vzbudila se ve 3 hodiny, napila se a pak až v 6 hodin, a to už jsme vstávali. Pak usla o půl 8 hodině a spala do 10 hod. a pak spala od půl dvanácné do půl třetí, to je teda pohoda. Ještě že je tak hodná, teď se chystáme na procházku, je tu krásné babí léto, ale to je asi všude v republice, tak si ho holky užívejme a větrejme mímíse, nebo za chvíli je tu zima, a to už bude nanic, však to znáte.
Ahojky Lenka a Johanka

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.09.03 16:56

Čau holky,
zdravim Vás při úterku a koukám, že je tu nějak mrtvo. Venku je krásně a tak asi couráte po procházkách, ne? My jsme dneska byli s Vilíkem na tom odběru krve z prstu. Byla to teda síla. Měl studený ruce a tak mu vůbec netekla krev. Píchli ho 2× a pak přišli z laboratoře, že se to srazilo a že musej píchnout ještě potřetí. Myslela jsem, že Vilda zboří celou polikliniku a já přijdu o sluch. Tak ho to, chudáka, vyčerpalo, že pak spal v sedačce ještě 2 hodiny. Má uplně modrej prst, chudák. To jsem zvědavá na to očkování, na který jdem v pátek. Tam se taky rozlouskne ta váha a uvidíme, jak dál s přikrmováním.
Jinak ZUZKO, vyřiď, prosím, ségře, že moc gratuluju, vždycky si vzpomenu, až když pošlu příspěvek.
Tak se mějte pěkně a pište, pište!
Janice + Vilík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 21:21

Ahoj maminy!

Dneska bylo tak krásně, že jsme byli skoro celý den venku. Takže Linda byla pěkně vyvětraná a celkem dobře usnula i večer. Už je to sní lepší i v tom, že vydrží docela dlouho třeba sedět v sedačce. Stačí, když si s ní někdo povídá. Taky konečně vyndavám chrastítka, kterých jsme spoustu dostali. Ještě si je sice neumí sama vzít do ručičky, ale kdy se jí tam dá, tak to pěkně drží a chrastí a strká do pusinky. Taky se jí líbí takový ten kolotoč, který se dává nad postýlku. Vždycky vydrží alespoň pár minut v postýlce.
Jinak mamka dopadla v nemocnici docela dobře. Ještě sice nejsou výsledky z histologie, ale vypadá to příznivě.
Holky mějte se fajn a zase někdy ahoj.

Katka a Linda

Adina
Kecalka 127 příspěvků 17.09.03 11:32

Nazdárek zlatíčka,
jsem taková mimóza,že jsem si u minulého příspěvku spletla,kolik broučínovi je.No,nic.
Co se týče váhy,já jsem šla do porodnice o 13 kg těžší,teď mám -2kg oproti váze před těhotenstvím,takže poho.Aspoň k něčemu je to věčný honění prdíků :-) a asi taky ty hektolitry mléka,co strávník potřebuje!
Bohužel bez daně to nemám,odnesla jsem to „úchvatnejma“ strijákama na bocích,furt jsou fialový :-(((((((((((((((((((((((((((((((
jestli máte někdo tip na lepší vybledávání,roz­hodně nepohrdnu.
Zmiňovaný strávník opět nárokuje svá práva,letím krmit!!
papapaa Adina
a holky,pište,piš­te,pište!!

Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 17.09.03 14:06

Ahoj všechny maminky a miminka z Cipískovy party!

Konečně jsem se po hrozně dlouhé době dostala k internetu a protože jsem k Vám občas psala a pravidelně četla, ozývám se, že jsem zdárně přežila porod a dokonce už i šestinedělí. 29.7.03 se nám narodila Eliška (3,70 kg, 51 cm). Teď je už pěkně veliká a vůbec se jí nelíbí, že jsem si dovolila při kojení psát tento příspěvek.

Mějte se moc krásně a já si snad zase někdy přečtu Vaše povídání… Musím přiznat, že mi to počteníčko docela chybí.

Ahoj Hanka a Eliška (7t)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.03 15:12

Ahoj,

hlasime se po delsi dobe, mame to ted takove narocnejsi. Iva ma zanet mocovych cest (asi se nakazila ode me pri porodu), takze berem antibiotika. Je to docela umeni dostat to do ni, navic 1/2hodiny predtim a potom se nesmi kojit a antibiotika se maji zapijet cajem. No dostanu do ni maximalne 2 lzicky, vic ne. Od nedele navic zacala chraptet, ale podle nasi dr to pry prejde samo. Uz chrapti 4.den, tak nevim ;-(.
Antibiotika se nam obcas podari vyblit nebo vyslintat, tak jsem fakt zvedava, jestli to vubec zabere ;-(.

Mi se diky antibiotikum rozhodilo kojeni, mam ted problemy s jednim prsem - po ranu je hrozne nality, skoro otekly, trochu zarudly. Byla jsem s tim u sveho dr, pry to zatim neni kriticke, dal mi penicilin, ale kdyby se to zhorsilo, tak by mi pry musel predepsat neco jiheno a nesmi se s tim kojit. To mi prijde divne, nemate s tim nektera zkusenosti?

A ted neco veselejsiho - Iva uz je pekne akcni mimino, zacala registrovat veci nad sebou, porad jim neco povida, obcas se do nektere trefi. Nejvic se ji ale libi obrazky, ktere jsem nalepila zespodu na skrinku v koupelne. Obcas se s nima tak zapovida, ze uplne zapomene rvat, kdyz ji oblikam ;-).

Pavlina a Iva (10t)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 17.09.03 17:43

Ahoj holky,
tak se jdu pochlubit, byli jsme na prohlídce u doktorky a Kája váží už 7kg, je to pěkný cvalík :). Kdybych nekojila, tak bych měla strach, že ho překrmuju.
Celou dobu prohlídky ale prořval jako tur, tedy alespoň když ležel. Jakmile ho někdo zvedl, tak byl klid. Doma to máme taky tak. Doktorka mě politovala slovy „to ale doma nic neuděláte“. No, to tedy neudělám, bohužel ani nestíhám pořádně pročíst všechny Vaše příspěvky, což bych moc ráda. Teď Kája usnul, tak mám chvilku něco napsat a snad stihnu i něco udělat, potřebuju věšet plenky, máme sice papírové, ale i tak máme obrovskou spotřebu látkových, používáme je totiž na všechno ostatní. Jak jste na tom teď s časem Vy?
Taky nám doktorka doporučila lehátko, že by se třeba mohl uklidnit v něm, tak jsem ho před chvilkou objednala a jsem zvědavá.
A ptala jsem se na tu „lepší vakcínu“ na očkování, které nás příště čeká, tak lepší ta vakcína asi je, miminka pak nemívají teploty, ale očkuje se třikrát, takže to vyjde cca na 3500 a musí se objednat alespoň týden předem. Tak si to ještě rozmýšlíme. Říkam si, že když je Kája takový cvalík, tak by snad nemusel mít tak špatnou reakci ani na normální vakcínu a mohli bychom tu první zkusit, ale na druhou stranu se mi nechce ho trápit teplotami (ale jednou stejně nějakou teplotu mít bude, že jo?).

Holky, chci se zeptat: jak to děláte, nebo jak myslíte že to budete dělat až budou děti dvě nebo víc? Teď, když je Kája jedináček, tak se mu můžu pořád věnovat a nosit ho a spát, když spí on a jíst, když on spí, ale až budou děti dvě? Neumím si představit, jak to budu dělat (natož jak to dělají superženy, které mají dvojčata, Zdeníku máš můj obdiv), kdy budu třeba Kájovi vařit něco k jídlu, to zatím nechám to druhé miminko řvát???
Paní doktorka také radila, že ho nemám rozmazlovat a možná ho nechat vyřvat, ale myslím, že je na to ještě moc malý a tak ho plakat nenechám.

Ivo: to abys nekojila se mi zdá taky zvláštní, měla jsem dvakrát mastitidu (zánět prsní žlázy) a pokaždé jsem kojila, moje doktorka mi to povolila. Už jsem tedy četla i že se s tím kojit nemá, ale Kájovi se nic špatného nestalo, tak si myslím, že se asi může. Ale nevím tedy, co máš přesně Ty, nejsem doktor, možná je to něco jiného, mě se mastitida pokaždé rozjela velice rychle, nebylo žádné čekání, jestli se to zhorší, nebo ne.

Zuzko, gratuluji sestře k těhotenství! Moje sestra, když chová Káju, prohlašuje, že chce taky:), ale myslím, že chce ještě pár let počkat. Ty Valuščiny pětihodinové pauzy bez jídla mě zaujaly, to je zajímavé, že zrovna ona, která tak ráda jí, něco takového udělá. Kája jí taky každou hodinu a neumím si něco podobného představit. Minulý týden mi sice po přiložení k prsu řval, ale hlad měl, musela jsem s ním chodit, aby se přisál. Nevím, co ho to trápilo, už je to chválabohu lepší.

Eva a Kája 10.týden (máme kulatiny:))

bazalka
Stálice 90 příspěvků 17.09.03 18:06

ahojky holky,
tak jsem se zase po čase dostala na net, abych se mohla mrknout co nového v partě u Cipísků :-)) Doma stále ještě internet nemáme /no zatím nemáme ani stůl na počítač :-))/ a ani při velkém optimismu to nevypadá dřív než před koncem roku :-(( Šakalík samozřejmě vytušil šanci a tak fikaně vyspával v kočárku až do okamžiku, kdy jsem přijela k našim do kanceláře a usedla za PC, v ten moment otevřel kukadla dokořán a spustil sirénu. Tak jsem ho pozvala na chvíli do bufetu a teď mi spokojeně spí na klíně, zatímco já datluju.
Taky vám na mateřské ten čas tak rychle letí? Zítra mám poslední den šestinedělí, Ondra přibírá 20dkg týdně - vypadá to, že budeme mít doma pěkného obříka - a já už si skoro nepamatuju, jaký to byl uzlíček, když jsem si ho před měsícem nesla z porodnice. Jídlo a spaní nám jdou zatím naštěstí bez nějakých větších komplikací, hlavně že se vyspím v noci a ustaly už i večerní masáže bříška. Tak jsem si libovala jak je to fajn a tak se mi Ondráš pro změnu pěkně osypal v obličeji - takové drobné červené pupínky. Mazala jsem k paní doktorce, ale prý je to běžné, asi jsem snědla něco co mu nesvědčilo, dala mi mastičku zinek-lanolín a framikoin /nepoužívám - dle příbalu vhodné od 1 roku!/, ale nemám pocit, že by to bylo k něčemu dobré, spíš má po té masti strašně suchý obličej a tvářičky jako struhadlo. Trvá to už víc než 2 týdny. Nemáte s tím některá zkušenost? Jsem teď zmatená co vlastně mám a nemám jíst a doufám, že to není projev nějaké vážnější alergie. Tak mi když tak prosím dejte vědět.
O víkendech vždycky jezdíme s mrňousem někam pryč, ať si pěkně zvyká, takže zítra balím a v pátek ráno vyrážíme do Jizerských hor do našeho oblíbeného penzionku, jsem na to zvědavá jaké to bude. Moje naivní představa, že budu miminko pořád nosit u sebe v baby vaku zatím moc realizovaná není - Ondra se ve vaku příšerně šponuje, vystrkuje hlavu a za chvíli ho to přestane bavit a buď začne točit hlavu ke straně že chce jíst a nebo začne ječet, takže ho musím vyndat. Ve vaku se nechá ponosit jen když je dobře naladěný a najezený, rozhodně u nás nefunguje, že by se mrzuté miminko nechalo „uklidnit ve vaku blízko maminčina těla, slyšíce tepot jejího srdce“, jak inzeruje výrobce. Takže do obchodů jsem to zatím ještě ani neměla odvahu vyzkoušet. Darovaná klokanka mi doma vůbec zůstane nepoužitá, tam se mi to dítě ani nepodařilo vmanipulovat. Ještě že jsem neutrácela za šátek Vatanai, to by v mém případě byla úplně kalamita! A jak jste na tom s používáním nosítek vy? Nemáte nějaké tipy na zlepšení? Třeba něco dělám špatně…
No nic, to by bylo pro dnešek všechno, ta hromádka na klíně se mi mele, tak jí naložím do kočáru a jedem k domovu. Mějte se všechny nádherně, užívejte si prcků a já se sem za váma zase v sobotu podívám, aby se mi moc nestýskalo :-))
Zatím papa
Bazalka a šakalík Ondra

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 17.09.03 23:51

Ahoj holky a kluci,

zase po dlouhé době. Začíná to být na mě trochu moc. Nestíhám, hromadí se mi prádlo na žehlení, nádobí se do myčky taky samo neposkládá, děti se sami neobléknou a pes se sám nevyvenčí.
Manžel má plno práce a věčně není doma, tak na vás holky moje zlatý nemám vůbec čas a hlavně ani sílu, večer vždy padnu do postele a jen co se dotkne hlava polštáře tak už spím. - Ale ne, přeháním, jsem šťastná že mám drobečka malého a drobka velkého. :o))))
Nějak moc jsem si zvykla na pomoc manžela a teď když není doma tak je tu chaos, ale krásný chaos. :o) Za chvilku budu odklízet nahromaděný nepořádek vidlemi. :o)))
Děti jsou hodné, o psa občas zakopnu a manžel............. no už ani nevím jak vypadá, moment mám já vůbec manžela?????? :o))))) Chudák můj pracující brouček.

Chci vám všem moc poděkovat za podporu. Táta už vypadá dobře. Zato děda odmítl jít na to vyšetření hlavy do Brna. Zkrátka to vzdává. Odešel z nemocnice domů. - Ach jo.

Evi - neboj dvě děti se zvládnout dají, koukni na mě jak si stěžuji, ale humor mě ještě neopustil. Zkrátka, byt nemáme jak klícku, spíš to tu vypadá jak po výbuchu, ale děti jsou spokojené, napapané a hodné. Tak co víc si přát, snad už jen vzpomenout si jak že se jmenuje manžel a jak vypadá. :o))))
PS: Starší dítko rychle pochopí, že musí počkat až se postaráš o miminko a pak teprve může dostat co potřebuje ono. V nejhorším jí nechám chvilku plakat než podám Jarečkovi to co chce. O vaření se řvoucím miminkem nemůže být řeč. Vařím když spí a většinou rychlá jídla, protože jí spaní moc dlouho nevydrží.
Navíc to má i svoje klady, vidět jak se starší dítko krásně tulí k miminku, jak ho hladí, hlídá a povídá: „Ahoj tady je brácha“ a mimi se na něj krásně směje. :o)))
I když dvojčatům se taky hluboce klaním (Zdeníku)

Odsávačku mléka znám, jak píšete ..... auauau.

V pátek poprvé odjíždíme s Vendulkou mimo domov, k ségře na chatu. Tak jsem zvědavá jak si zvykne na jiné prostředí. Snad dobře mají chatu na horách.

Zuzko - gratulace tvojí setře. Taky doufám, že se to mojí sestře brzo povede. Snaží se. :o)

No to jsem se dnes zase rozepsala, snad vás to neuspí.
Ahoj
Nikol, Jareček (3r.), Vendulka 12 t. a ten člověk co se k nám domů chodí jen vyspat. :o)))

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 18.09.03 09:28

Milá Nikky,
doufám, že si to přečteš tady, jelikož do diskuzí na emiminu mi nejde přispívat a předpokládám, že jsi autorkou diskuze o dárcovství vajíčka.
Teoreticky to JDE, ale první předpoklad je anonymita mezi dárkyní a příjemnkyní, takže asi špatná zpráva. Jinak si o tomto mžeš přečíst články jak se to krok po kroku dělá na těchto adresách:

http://www.organon.cz/…rodukce.html#…

http://www.neplodnost.cz/…ury_prirucka#…

http://archiv.tiscali.cz/….432768.html

http://www.iscare.cz/edprg.html

Nebo holky kdo můžete psát do diskusí prosím překopírujte to tam.
Ahoj
Claudie

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 18.09.03 15:23

Ahoj holky

Byly jsme včera u Dr. na kontrolu po 6 týdnech a Johanka váží 4.20kg, tak si myslím, že je akorát, jinak je zdravá, krásně se na doktora smála a něco mu vykládala, byl z ní úplně nadšený.

Bazalko ten problém s pupínkama máme taky, Johanka už to má víc než 14 dní a taky sem z toho nešťastná, my máme taky červené pupínky a někde i hnisavé, myslím, že je to jídlem, zjistila jsem, že se jí to zhoršilo po rajčatech, taky mám pocit, že nemůžu jíst skoro nic, žádné ovoce ani zeleninu já, která to tak miluju. Dej si pozor na citrusové ovoce, kakao, čokoládu, rajčata, papriky, ostrá a kořeněná jídla, můžeš jíst banány a naše ovoce - jablka apod. ne cizokrajné. Uklidním tě, že po 3 měsíci to přejde, Sára to měla taky. Johanka včera vypada hrozně chudinka samý pupínek, taky nám pomáhá potírat ty hnisavé Jodisolem, zkoušela jsem už toho taky moc, ale včera mi Dr. dal Locoid krém, je to sice hormonální mast, obsahuje hydrokortison, dost jsem se tomu divila a ptala jsem se jestli jí to neublíží, trdil mi že ne, tak nevím, měla jsem z toho strach, ale jak jsem viděla jak vypadá tak jsem jí to trochu natřela a večer ještě jednou a úplně jí to zmizelo, taky měla tvářicky jak struhadlo. Tak, teď musím hlídat jídlo, aby se jí to zas neobjevilo a nemusela jí to mazat. Prý to není žádný ekzém, je to jen přecitlivělost na to, co jíme a nezralost dětské kůže, to se časem spraví.

Evo, ty dvě děti se dají v pohodě zvládnout, chce to klid a pevné nervy, Už se pak nebudeš pozastavovat nad maličkostmi, já už všechno beru s ledovým klidem. Když jedna něco potřebuje, tak druhá musí počkat. Naštěstí je Johanka moc hodná a vydrží i sama v postýlce, nebo pod kolotočem. Taky se to občas neobejde bez řevu, když třeba Sáru večer koupu a Johanka nespí a má bolení, tak to je síla, létám mezi jednou a druhou, ale vždycky to zvládnem, toho odpočinku už moc není, ale já bych neměnila za nic na světě, holky jsou prostě úžasné. Pořádek stíhám jak kdy, je toho docela dost. Myslím často i na Nikky máme to dost podobné, manžel taky jezdí do Německa a když je doma má pořád šíleně moc práce, tak na nás nemá moc času, ale už jsem si zvykla, hlavně, že ho máme. Taky si někdy říkám, jestli mám vůbec manžela.
Tak, už musím končit zdravím vás všechny a jdu něco dělat.
Ahojky Lenka a Johanka 7 týdnů

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 19.09.03 07:42

Ahoj mamči,

včera jsme byli na proplachování očních kanálků. Od porodu to bylo pořád stejné, chvílemi to vypadalo, že už je to dobré, ale pak zase Šimůnkovi začalo téct z očiček. Měla jsem z toho nervy a slzy v očích, když jsme se blížili k Thomayerovce. Šimon netušil co se bude dít, tak byl v pohodě. MUDr.byla moc milá a příjemná. Vysvětlila nám, že to děti nebolí, ale hrozně u toho řvou, protože jim vadí, že je sestra drží. Prý si to nebude pamatovat a když se ten výkon udělá, tak by to mělo být už dobré a nejspíš to bude naše první a poslední návštěva na očním. Poslala nás s manželem do čekárny, aby nám to nervalo srdce a šla na to. Bylo to za 2 dveřmi, ale stejně jsem sem tam něco zaslechla. Trvalo to celé asi 3 minuty a pak nám MUDr. to naše zlatíčko celé uřvané a oteklé přinesla. Prý měl v očním kanálku 3 překážky a teď už to protéká volně. Čekala jsem, že ta naše hysterka bude pištět ještě tak 3 hodiny po odchodu z nemocnice, ale kupodivu byl v pohodě. Dokonce se už v autě začal usmívat. Pak pěkně usnul a spinkal asi 2 hoďky. Máme mu ještě 3× denně kapat Ophthalmo-Septonex a snad to bude O.K.. Akorát jsem se zapomněla zeptat, jestli už můžeme chodit plavat - pořád kvůli něčemu ještě nemůžeme (nejdřív pupík, pak hnisavé očkování po TBC a teď zase oči). Ještě byla sranda, když jsme čekali v čekárně a MUDr. vyšla ven a říkala: „Tak pan Rousek“ a manžel vzal pana Rouska v autosedačce a říká :„On ještě sám nedojde.“ :-)) MUDr. si nějak neuvědomila, že volá do ordinace 2-měsíční miminko.

Když jsme tak byli na cestách a manžel měl volno, tak jsme zajeli do bazaru Dráček v Modřanech. Četla jsem o něm tady v deníčky Veroniky a Adámka. A fakt tam mají pěkné a levné věci. Mají tam použité věci i nové (od kočárků, autosedaček, židliček, přebalovacích pultů až po hračky, botičky, oblečení). Koupili jsme tam Šimůnkovi za statečnost kachničku do vody, aby měl kámošku při koupání a taky froté ponožky na zimu a bodýčka Prince Oliver (moje oblíbená značka a jsou tady tak o 20 Kč levnější než jinde a je to nové, nenošené). Takže Dráčka doporučuju. Když budete mít někdo zájem, tak dejte vědět a já vám vysvětlím, jak se tam dostanete.

Z Dráčka jsme jeli ještě na skok k manželovi do práce. Tam jsem nakojila, popovídala si s kamarádkou, která pracuje ve stejné firmě jako manžel. Měla jsem od manžílka slíbeno, že se stavíme na kafčo v pizzerii vedle jeho práce. Měla jsem chuť na kafe Latté a už dlouho jsem nikde na něm nebyla. Bylo krásně teplo, tak jsme seděli venku. Bylo tam příjemně, dali jsme si i pozdní oběd a Šimůnek nás pozoroval a byl moooc hodný.

Ještě mám jeden problém. Včera večer jsem zjistila, že mám na pravém prsu směrem vlevo dolů takové zatvrdlé místo. Zjistila jsem to ve sprše a to jsem asi 3,5 hoďky předtím kojila a těsně před sprchou odstříkávala mlíčko. Bojím se, aby to nebyl ucpaný mlékovod. Ale u toho by mělo být to místo zarudlé a to nemám. Bolí to jen když to hodně zmáčknu. Nevíte někdo, co by to mohlo být a co s tím? Zatím zkouším dávat teplé obklady a masírovat.

To jsem se nějak rozepsala. Tak budu radši končit ať to tady nezahltim a taky si jdu dát něco k snídani než se ten náš tygr-hladovec probudí.

Mějte se a pozdravujte od Šimůnka kámoše a kámošky.

Pa

Šárka + Šimon (11 týdnů)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.09.03 08:37

Čau Šári!

Kámoščin prcek měl taky ucpané kanálky. Nakonec taky skončili na proplachování a malý řval jak blázen, že bulela v čekárně i kámoška. Od té doby to má dobré, už má očička v pořádku. Plavali doma ve vaně od tří měsíců, tak snad to nebude vadit.
Takové potíže s prsem mívám taky. Jak už jsem tu psala: nahřát, odstříkat nebo z něj nakojit (aby bylo měkké) a pak chladit. Já si přikládám takový modrý gel, co se chladí v lednici. Horkost taky vytáhne tvaroh (po kojení jsem si ho na to rudé místo plácla). Poradila mi to sestřička laktační a fakt mi to pomohlo. Já tedy vždy tak do dvou hodin od vzniku zatvrdliny dostanu horečku a tak ještě beru Paralen. Čili: zatvrdlé masírovat, nahřívat a zbavit se mlíka a pak teprve chladit.
Teda pěkně ti závidím, jak jste si s manželem poseděli venku. A kafíčko..... Hned bych šla taky někam.
My jedeme v sobotu za našima do Českého Ráje. Všichni stanují a my ne :o(( Musím se tu vyplakat. Manžel nechce. On má nejhorší mužskou nemoc a taky má pravdu, že by se mi v noci v té zimě blbě kojilo. Já bych hned stanovala, ale nebudu tlačit na pilu. Taky někdy musím ustoupit já, když on jinak dělá, co mi na očích vidí.
Ahojda
 Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 19.09.03 08:57

Čau Šárko,
zdravim Tebe i Šimůnka a chci Tě poprosit o adresu do toho Dráčka. Jsem z Modřan, ale vůbec netuším, kde to je, i když jsem už taky slyšela, že to tam není vůbec špatný. Tak díky moc, mějte se bájo a držte palce, jdeme v 11 hodin na očkování :o(((
Pa Janice + Vilík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.03 11:10

Ahoj mamči a mimča,

Tak jsme včera byly na prvním očování a na náušničkách. Očkování proběhlo docela dobře, ani moc nebrečela, ale píchání náušnic byl docela děs. Čekala jsem v čekárně a modlila se ať už to má ta naše beruška za sebou. Strašně brečela, až z toho chraptěla. Švagr mě ale ubezpečil, že to ty mimča fakt tolik nebolí, jako že spíš špatně snáší to pevné držení hlavičky. Hned jak mi ji pak sestřička dala do náručí, tak se uklidnila a jen pofňukávala. Jen mi řekla, že ty naše náušnice nejsou moc vhodné napoprvé. No nadávala jsem si jak špaček a bylo mi Tiny moc líto. Asi proto jim to trvalo tak dlouho a tolik brečela. Zase jsem dostala vztek na to zlatnictví, kde nám zničili ty poměnky! Doma jsem ji hned dala Brufen sirup a celý den ji nic nebylo, jen měla trochu zvýšenou teplotu. Na ouška si nechala hned klidně sahat, tak to pořád mažem a vypadá to dobře. Nakonec to všechno nebylo tak hrozný, jak jsem si představovala, ale jsem ráda, že už to máme za sebou!

Aktuální váha je 4,63 kg a výšku u nás doktor neměří prý k vůli nějaké pověře. Já naměřila asi 60 cm.

Jinak s usínáním je to teď v pohodě, už nemusí být u nás v posteli, tak jsem ráda, že si na to nestačila tolik zvyknout.
Zato přes den je to už všechno úplně jinak. Dřív si vydržela pěkně sama hrát a povídat a já i něco stihla. Teď začne ječákovat, jak ji někam položím. Dokud ji nezvednu, nebo si sní aspoň nepřijdu pokecat je řev. Taky ji nechci trápit brečením, ale někdy to nejde a chvilku musí vydržet, však to znáte, že? Asi už má dost rozumu na to, že brečení = chování. U nás naštěstí baby vak funguje tak dobře, že v něm hned usne a když nespí, tak z něj vidí co se kolem děje a je hodná.

Gratuluji Hance k narození Elišky, máme to tu u nás v deníčku pěkný babinec :o) Hanko, měla jsem tě dřív evidenci, ale někam jsi se mi ztratila, tak už jsi zase zpátky!

Musím běžet, ta naše dračice mě nutně potřebuje.
Ahoj Veronika a Tina 12.t.

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 19.09.03 12:36

Ahoj holky a mimisci!
Nase Keri je uz tri dny tak hodna, az zacinam premyslet, jestli to je normalni:-))
Uz jsem kompletne uklidila celej byt, vyzehlila hromadu pradla a dokonce si varim obed. A mimi mezitim hajinka a nejlepsi na tom je - spi ve svy postylce. teda v noci nee, ale pres den uz v ni dokaze usnout a nehysterci. Tak treba ji tam casem prestehujem i na noc.

Jinak jsme byli predevcirem na velky vystave aut, co tu ted prave je, myslela jsem, jak se Keri budou ty nablyskany auta libit, ale zvysoka na ne prdela a chrapala v satku. Tak aspon my s manzilkem jsme si zahrali oblibenou hru, co bysme si koupili za prdacky auto, kdybysme na nej meli:-)) bohuzel jsme se od sportaku museli presunout smerem ke kombikum a vanum, halt do dvousedadlovyho porsche detskou autosedacku nenacpes:-))

Hm, chtela jsem se zeptat, holky premyslite jeste nekdy o porodu? Ja jak jsem byla ze zacatku nadsena, tak cim delsi doba od porodu to je, tak tim vic si vzpominam na veci, ktery bych treba chtela jinak a jestli to nemohlo dopadnout lip, treba bez siti nebo tak. Je mi jasny, ze tim vrtanim v tom asi niceho nedosahnu, jenom bych chtela vedet, jestli takovy myslenky napadaj jenom me. Hned po porodu jsem si rikala, ze bych z fleku byla znova tehotna a rodila znova, ale postupne se nejak ta odvaha vytraci… A to jsme chteli Keri poridit sourozence co nejdriv… A navic si myslim, ze jsem mela rychlej a lehkej porod, akorat halt to nemocnicni prostredi ma na me vzdycky tak vrazedny ucinky.
Tady krasne sviti slunicko, tak po obede seberu psa, tenisak a mimi a pujdem courat po lese.
Mejte se hezky
Slunicek+Keri, skoro 10 tydnu

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.09.03 22:33

Sluníčku, neblbni!
Ty jsi to zvládla z nás skoro nejlíp. Vždyť jsi byla hned odpoledne doma, skoro bez pomoci. A bez šití? To jsi nemohla ovlivnit. Jestli ti tam něco prasklo nebo tě museli nastřihnout, tak to šití byla jedině pomoc.
Taky vzpomínám na porod. Já to mám spíš naopak. Po porodu jsem o dalším dítěti nechtěla ani slyšet. Smiřovala jsem se s tím, že Val bude jedináček. Dneska si už říkám, že snad někdy.....
Pořád ale nejsem smířená s tím, že jsem ji neviděla a neslyšela. Vždyť já u toho narození vlastně nebyla :o((
Buď ráda, že jsi to všechno s Kerinkou zažila a že jste to tak pěkně zvládly.
Já třeba bych tak daleko od domova nikdy nerodila. Moc by se mi stýskalo. Já jsem takový domácí patriot, takže tě obdivuji, že jsi tak daleko.
 Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 20.09.03 07:53

Čau holky,
tak jsme byli včera na tom očkování. Vilík řval, jak když mu trháme nohy, dostal 2 pigára a my odcházeli vybaveni Paralenem, Fenistilem v kapkách a s obavami, jak zvládnem noc. Nicméně žádná dramata se nekonala. Vilík celý odpoledne spal, večer se najed a spal opět až do rána a teď se usmívá jak sluníčko a okusuje hračkám nohy. Tak doufám, že už nic nepřijde a moc jsme si oddechli. Nevim, jak Vaše Dr., ale naše po očkování ordinuje 3×denně 3 kapky Fenistilu, že pak ty rekace nejsou tak bouřlivý, u nás to teda zabralo. Ani teplotu Vilda neměl, jen trochu oteklé jedno místo vpichu.
Jinak naše aktuální váha je 6380g, 64 cm. Takže přibírá dobře, ale stejně musíme dokrmovat. Prostě podle potřeby, Dr. říkala, že když je takhle velkej, že mu to moje mlíko prostě nemůže stačit. Taky můžem začít dávat šťávy. Jednocnačně doporučovala kupované, kde je zaručena kvalita. Tak jsme včera zkusili Hipp jablečno-hroznovou. Je sice až od 4.měsíce, tak jsem jí zředila 1:1 a Vilibaldovi moc šmakovala. Jo, taky Dr. Vilíkovi „uvolnila“před­kožku, ani moc nebrečel, ale tekla mu krev a musíme na to dávat Framykoin. Říkala, že se mu to začínalo nějak slepovat a že by s tim pak mohl být problém. My s tim v žádnym případě nemáme dělat nic(kromě tý mastičky), až v 1.roce. Tak to je asi vše, jdu se věnovat tomu našemu robátku.
Pa pa Janice + Vilík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.03 13:11

Ahoj holky
tak mně asi někdo vyměnil mimíse, v noci mě nechala už třikrát spát celých sladkých pět hodin, pak ji ještě celkem snadno přesvědčím na další dvě. No prostě bašta. A od sedmi potom máme švédský stůl - jak asi v noci má delší pauzu, tak ráno dohání. A to si ji potom vezmu k sobě do pelíšku -spíme spolu v jejím pokojíčku a střídáme -pravý, levý, pravý, levý. Někdy i víc jak dvě hodiny. Háňa se vždycky zašklebí, zamlaská a vrhne se po prsu a je jí úplně jedno kde se přicucne :-). Pak na chvilku usne, směje se ze spaní, potom se zašklebí, zamlaská.....­....Z polohy na zádech se kvůli prsu sama z hrozným funěním otočí na bok a to je jinak strašný lenoch (asi po mně). Tyhle rána jsou tak kouzelný, že bych přála, aby neskončily. Ale v lednu chci do práce, jen dvakrát v týdnu na pár hodin a pak si práci brát s sebou domů, tak tohle poflakování asi skončí. Ach jo. Po práci se mi ale zatraceně taky stýská. Tak to zkombinuju.
Tenhle týden jsem tu měla hrůza návštěv, naštěstí prcek byl vzorový. stejně začíná být podezřele v poho. Srdcervoucí „řev“ s třesoucíse bradou a slzičkami typu bečící koza už neznám. Nebo že bych byla „vzorná“ - no to těžko :-)))
Včera jsem měla ještě jeden dobrý zážitek. Manžel dost pracuje a tak se vídáme jen o víkendu - ráno já ještě spím, když odchází a když se vrací, tak se jen nabaští a rovnou do postele. Dost mě to mrzí, protože nevidí jak se naše mimčo mění den ze dne. A včera přišel dřív - v deset, a tak zarostlý, že jsem to nevydržela, vrhla se na něj s mašinkou a nůžkama a ofikla ho na pět mm. /chudáci sousedi, snad ještě nechrupali, strojek vydává příšerný rambajs, ale v půla šestý ráno by to bylo horší :-)/
On mi za ty dva měsíce vyplešatěl !!!! To jsem si nemyslela, že je to možný tak rychle. Snad ho Hanička dneska večer pozná (on je zase na nějaké akci jako pořadatel - sakra!) Na jednu stranu mě to jeho vytížení vadí, ale na druhou stranu jsem ráda, že ho práce baví, i když mu (vlastně nám) spolyká tolik času. Snad si to časem „sedne“.

Teď se těším na nová mimča z Edina deníčku. To bude radosti. strašně ráda si připomenu začátky, snad budou mít mamčí trošičku čas na krátké zprávičky.

Janis, to se vše spraví, hlavní je zdravé mimčo, mi se postupně zhojíme. Bezprostředně po porodu jsem o dalším mimi nechtěla ani slyšet, protože porod jsem neměla tak moc pohodový, ale za týden mi to přešlo. Akorát na prohlídce po šestinedělí se mi všechno vrátilo - taky vám lékař dal tak zabrat? Já byla zpocená jak myš, vše se mi vybavilo znovu pěkně v živých barvách a kroutila jsem se až do večera. Druhé mimčo ale chci, pokud věk a tělo dovolí :-))).

Mějte se moc prima, uživejte si své drobečky a těm mamkám neposedných mimísků jako byla Háňa přeju, aby se jejich mimísek trošku nakazil od hodné Keri :-))) Balím Háňu a drandím ven, je báječně.
Ahojky Aja a Haňousek prďousek

Adina
Kecalka 127 příspěvků 21.09.03 10:23

Ahojda,
konečně jsem zase chvíli na síti!
Opět se trapně musím porovnávat se SLUNICKEM,jak máme ty dětičky den po sobě,pořád se mi zdá,že je pěkně kopírujeme.Taky posledních několik dní mám nové,úžasné miminko!Samo se zabaví a pořád se krásně směje.Navíc jsme najeli na systém uspávání mezi 19-20 hod,Adámek krásně usne a většinou spinká do těch dvou hodin.Přiložím a chrním dál.Taky jsem konečně zjistila,proč byl dopoledne vždycky mrzutej a je to tím,že chce spinkat!!No,prostě nádhera.
Vážně je to všechno čím dál lepší.
jenom se děsím té jeho velikosti a aby nám stačilo do půl roku jenom kojení.Když tady čtu,že nějaká holčička(sorry,ne­vím přesně kdo) má ve 12 týdnech 4,70......a náš cvalda měl v sedmi 5,95......a taky JANICE jak píše,co říkala Mudr.:-(
No ,uvidíme ,zatím si s tím hlavu lámat nebudu,stejně nic nenadělám.Akorát poslední dny zase kojíme po hodince,tak to snad brzo přejde.Jak psala TOFFI,asi hodně spinká,tak to musí dohnat mimo spaní.
Holčinky,mějte se moc hezky,snad se brzo ozvu.
Adina a Adámek dnes 10.týdnů :-))))))

Vložit nový komentář