CIPÍSKOVA PARTA - 12. díl

Rodičovství

Ahoj všem! Dneska píšu jen narychlovku, aby byl nový deníček a bylo kam psát. Odpoledne jsme přijeli z naší daleké cesty, práce ještě hodně hodně přede mnou a čas se krátí. Ve čtvrtek jsme vyjeli ráno, provoz byl v normě, ale i tak jsme jeli 4,5 hodiny. Několikrát jsme stavěli na kojení či přebalení a taky na ?nakojení napojení? rodičů :o)) Valuška cestu zvládala dobře, většinou spinkala. Akorát ji naštvalo, že jsme v Olomouci stavěli na každém semaforu.

Holky podzim v Beskydech je fakt něco nádherného. Hned jak natáhnem fotky do počítače, tak vám nějakou ukážu. Dělali jsme výlety i s Valuškou. Jeden den kočárkem na Vlčinu a druhý den na Pustevny a na Radegast. Manžel s tchánem se rozhodli, že Val budou vláčet v autosedačce. My se švagrovou byly pro klokanku, no vláčeli ji chlapi?. Ale zvládli jsme to. Kdo znáte Beskydy, tak víte, že to nebyla jen tak ledajaká procházka. K vánocům ale dostaneme krosničku na děti, takže příští rok už to bude bezva.

?Nejhorší? byla maminčina strava. My jsme byli oba totálně přežraní a Valuška od pátku pěkně prděla ? naštěstí už jí to jde. Sice tchyně měla instrukce, že málo kořenit a nic nadýmavého, ale i tak to na Val působilo. Domů jsem si přivezla zásoby ještě tak na týden :o))
Nemusela jsem vařit a Valuška pořád kolovala mezi babičkou, dědečkem, tetičkou a prababičkou a tak jsem si docela odpočala. A taky mě povzbudily již zmíněné výlety.

Domů jsme jeli v neděli po obědě. Cesta byla dobrá, ale Valuška už jí chudinka snášela hůř. Byla celá taková schvácená a upocená. No ale jsme v pohodě doma, takže: ?Sláva nazdar výletu?.
Ještě bych dodala, že jsem řídila a už to bylo v pohodě. Už jsem se opět rozjezdila.

Holky moje, já už končím. Mám moc práce a těším se do postele.
Těším se na vaše příspěvky.
 Zuzka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Veru
Kecalka 242 příspěvků 28.09.03 22:16

Ahoj mamči a mimča,
Tak dnes jsem tu první jáááá! :o)))

Už jsem vám to asi psala minule, ale naše miminko se nám dost výrazně mění, co se povahy týká. Začíná si pěkně vyřvávat chování a po zážitku z píchání náušnic má dny, kdy nemůže být u nikoho jiného, než u mě. Dnes se například lekla dědy, který za ní promluvil a bylo zle. Zbytek návštěvy probrečela a musela jsem ji chovat, ani u taťky se ji to zpočátku moc nezdálo. Jako čerstvé miminko byla tak hodná, že se mě spoustu lidí ptalo, jestli umí vůbec brečet. Teď už se to naučila, tak nám to pěkně předvádí :o) Nejradši by se chovala a nebo s kýmkoliv diskutovala, roste nám z ní pěkná drbna!!!
Bílé fleky na jazyku jsme konečně vyléčili genciánou, už jich má jen pár na pusince, ale vypadá to, že je to na ústupu. Dost se mi ulevilo, protože jsem měla pořád strach z té moučnivky.

V minulém deníčku jsem se dočetla, jaká máte šikovná mimina! Už vám zvedají hlavičku. Ta naše malá lenoška ji fakt na břiše nikam nedostane. Leží jak rozpláclá žába a funí do deky :o( O něco líp ji to jde na balónu a ještě líp se ji to daří u mě na břiše, ale to nesmím být moc naležato. Snad to brzy natrénujem, protože jinak je čilá až dost. Možná je to tím, že je taková drobnější a nemůže mít tolik síly. Tipuju, že váží něco kolem 5 kg.

Tak už se rozloučím, hodně pište, ať máme my závisláci co číst :o))))
Ahoj Veronika + Tina (za 2 dny 3 měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.03 00:09

Ahoj holky
jdu se k vám vypovídat, mám totiž absťák. Celý minulý týden byl makačka. V sobotu se mi Marí vrátil večer úplně vyřízený, s oparem v nose / to je dost futajbl, do teď jsem na to trpěla jenom já/. dostal trochu teplotu, kruhy pod očima a prostě hotov. V pondělí šel na vyšetření - únavový syndrom spojený s nějakou virózou. Naštěstí si dal říct a zůstal celý týden doma. A tak jsem pendlovala mezi Háňou a jím, mými zlatíčky. Jednomu čajíčky , vitamínky - druhému mlíčko a plínky. Teď mám opar já - žádný vitamínky, čajíčky, jen pokračuju v předchozím :-)). dále likvidace fleků od čaje na koberci, vyvařování lahůdek a ujišťování, že už nos vypadá mnohem lépe a mazat jej je žádoucí. Ale aspoň jsem si manžela trochu užila - několikrát nastalo nutkání naučit plavat mobil.
Jinak naše Háňa cestování nesnáší moc dobře. V autě usne , ale jak se jí naruší režim je zle. V pátek jsme spolu byly v práci, to bylo bezva, chovala se jako vzorný mimi - samý úsměv a breptání, ale ten večer! Nevěděla co chtít dřív. Jestli chovat nebo baštit - hysterka.
S autem to je zatím všelijaký. Celé těhotenstství mi hlava a žaludek dělal kotrmelce, prostě sednout za volant pořádně nešlo. Navíc moje poslední jízda dopadla tak, že mě kolega táhl na laně. mám totiž starou škodovku 110, totálně rezavou - díra v chladiči, v nádrži a tak, ale startuje bez problémů. No a v zimě mi zmrzla voda v chladiči. Dost trapas, protože jsem měla domluvenou schůzku na jedné stavbě. Od té doby auto stojí před domem, sice jezdí, ale mám strach v něm prcka vozit - je to jako v papíru. (Na majáles mi nějakej ožrala ulomil zpětný zrcátko, debil jeden :-((/ Sednou za volat si chci (a docela se těším), abych mohla od ledna dvakrát týdně do práce vyzvednout nebo odevzdat úkoly - prý mi tam vybudují dětské pískoviště:-))). MHD to nehrozí, tahle linka je věčně přecpaná, byly problémy uchránit velké břicho natož cpát se s kočárkem nebo se špuntem na ruce.

Pro bolavé krky bych měla ještě "babskou " radu: Na přechodné škrábání v krku ze suchého vzduchu je dobrý cucat špek, což je dost hnusný, tak to nahrazuju lžící plnotučného jogurtu nebo kysané smetany. Fakt to pomáhá při vysychání krku a je to lepší než léky.

Jinak mimčo nedělá teď žádné pokroky. Hlavičku zvedat odmítá - jekotem, leda tak na mém rameni, a zatím netuší nač má prstíky - kromě cucání celé pěsti /slintá jak bernardýn :-))/. Na dolní dásně se objevují dvě bílé čárky a cucání je slyšet přes celý byt - máme doma malého mlaskoně :-). Umí ale skvostně pokádit najednou košilku, overal, deku i mě a to alespoň dvakrát denně. Pozor! taťka dnes poprvé přebalil své dítko. Byla to docela legrace, doufám, že to nebylo naposledy.

Byla jsem se mrknou ve vaší fotogalerii, je to prima. Všimla jsem se, že máte šátky od vatanai (myslím, že Keri), byly by jste tak hodné a věnovali trochu času popsat funkčnost? A jak vidíte užití v zimě, vhodnou délku. Jsou trochu dražší, tak pořád váhám, ale láká mě to. Někdo se už ptal v diskusi, ale asi bez odpovědi.Dík.

Mějte se dobře. Přeji zdravé a veselé drobečky.
Ahoj Ája (+ Hanička 10t)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 29.09.03 10:39

Ahoj maminky,
tak čtu, jak jezdíte na nákupy a do restaurací, kde nemůžete jíst a Zuzka dokonce do Beskyd :o). My zatím nejezdíme a nechodíme skoro nikam, jen tak na půl hodinky před barák s kočárkem, ale zato můžu jíst cokoli, Kája zatím na nic nijak výrazně nereagoval. Ráda bych taky chodila na miminčí plavání, ale s tím naším kojením to myslím nejde, nikdy nevím, kdy zase dostane hlad, je to pořád nepravidelně, klidně i za 15 minut, těším se, že až se to zlepší, tak se hned na nějaké plavání vydáme, slyšela jsem, že je to nádhera :o).
Miminko se mi taky mění, pomalu, postupně a naštěstí k lepšímu. Víc spinká, a už ho začaly trochu zajímat hračky, občas do nich buší pěstičkou. Nejvíc ho zatm nadchla knížka. Při kojení v leže si občas čtu a on si toho všiml a tak na tu knihu koukal, držela jsem ji otevřenou nad ním tak, aby se jednotlivé listy oddělily a Kája na to koukal a občas do nich bacil ručičkou :o). Přišlo mi to víc úmyslné, u těch „normálních“ hraček to byla zatím spíš náhoda.
Hlavičku zvedá nádherně už přes měsíc, vydrží i 5 minut, ale nijak se to neprodlužuje a při vytažení do sedu za ručičky (vím, že se to nemá trénovat ale, ale včera jsem četla, že by to miminka už ve 3 měsících měla skoro umět a tak jsem to jednou zkusila) ji zatím neudrží vůbec, tak nevím. Taky jsem se někde dočetla, že ublinkávání je normální a že ublinkává 50% miminek, myslela jsem, že ublinkávají snad skoro všechna miminka, překvapilo mě, že 50% je docela málo, Kája tedy ublinkává pořád. Ájo, s tím šátkem nevím, my jsme chtěli délku 5m, což je u Vatanai maximum, abychom mohli uvázat všechno, ale rozmluvili nám to, že je to jen pro úplné veledlouhány, nebo tlouštíky, jinak snad 4,5m stačí. Kája se ale v šátku nenosí, nelíbí se mu tam (prý, když se v něm miminko nezačne nosit hned, tak se to stává), tak jsou to zatím zbytečně vyhozené peníze. Myslím si ale, že šátek využijeme až bude Kája větší, že ho budu nosit třeba na zádech a on se bude rozhlížet :o), tak si to alespoň představuju, uvidíme ;o).
Mějte se krásně, Kája se vzbudil, tak musím letět
Eva a Kája 11.týden

janice
Kecalka 458 příspěvků 29.09.03 10:57

Čau holky,
zdravím Vás při pondělku, venku teda počasí nic moc, ale včera bylo fakt nádherně. Byli jsme na naší parcelce , Hynek kácel nějaký stromy a keře, co tam jsou a když Vilík spal v kočárku, tak jsem pomáhala to nosit na hromadu a pálit. Chudák Vilda byl pak jak Popelák, i když byl od ohně samozřejmě hodně daleko, tak měl popel uplně všude. Večer bylo koupání obzvláště dúkladné. Jenže jak skoro celej den prospal v kočáru, tak se v noci vzbudil po 3 hodině a o spaní už nechtěl ani slyšet. Tak se tady teď potácím jak vyvoraná myš.
Taky jsem se Vás chtěla zeptat, jestli shromažďujete takový ty kupónky(medvídky) z Papmersek. Je to k něčemu ?, nějak se nemůžu dopátrat, co s nima. Huggies club znám, ale tyhle plenečky moc nepoužíváme a zas tak výhodný mi to teda nepřijde.
No nic, musim končit a jít se nějak rozpohybovat.
Mějte se krásně Janice + Vilík

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 29.09.03 14:24

Ahoj holky,

tak Eminka teda zaplaťpánbu nemá žádné problémy s prdíkama (nejlíp to jde u táty). V kojení bych řekla, že už pravidelnost je - přes den po 3 hod, večer se nají v 7, tak do 8 usne a budí okolo 1 - 2 hod. ráno a pak zase po 3 hod.

Na plavání jsme byli před týdnem a jdeme zase teď v pátek, tak jsem zvědavá, jaká bude po těch 14 dnech.

Jak jsi Zuzko psala, že se Valuška překulila (nechci Tě zklamat) - já jsem se taky tak chlubila doktorce a ona mě setřela tím, že to prý prostě spadla, že se děti přetáčí až kolem 5., 6. měsíce, a to ještě ze zad na břicho, že je to pro ně jednodušší.

My jak chodíme na to cvičení, tak trénujeme koníky, převalování a kopání. Jo, a taky to přitahování. Tohle všechno jde Emince moc hezky. S tím ležením na bříšku to trénuje už co jsme přišli z porodnice.

Holky, kdy budete dávat náušnice? Já tak přemýšlím, že asi až po těch vaničkách na plavání (cca za měsíc).

Mějte se zatím moc hezky,

Lucka s Eminkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.03 14:38

Ahoj holky,
tak vás všechny dneska zdravím.
Zuzko, tak vidím, že se ti v Beskydech líbilo, máme tu fakt nádherně. Já bydlím v jedné vesničce kousek od Vsetína a o výletu na Pustevny jsem uvažovala taky, škoda, že jsme nejeli, mohli jsme se tam potkat. Manžela mám teď doma, ale má pořád šíleně moc práce, tak že to nevyšlo. Ale to počasí bylo fakt super i ta viditelnost. Doufám, že ještě bude hezky a taky někam vyrazíme, i když mě stačí, když vyjdu před barák a jsem v horách, doufám, že v zimě bude sníh, moc rádi lyžujem, letos, už budu moct, loni jsem to těhotná neriskovala, tak doufám, že si letos zajezdím.

Holky, to jste mě potěšily, že vašim mimčům se taky nechce zvedat hlavička, Johanka je totální lenoch, radši si na bříšku dá hlavičku na bok a celou ručku si nacpe do pusy a je spokojená. Hlavně, že už jí jdou úsměvy, směje se od ucha k uchu a je to nádhera a krásně si do toho vykládá a hýká. Poslední dva dny si vymyslela, že v noci spát nebude, tak jsme včera šářily 2 hoďky a dneska hodinu, doufám, že ji to přejde, nejvíc mě dostanou ty její úsměvy, když potřebuju, aby spala. Snad už se dneska vyspíme. Včera jsme slavily 2 měsíce, to byla přes den moc, moc hodná. Pořád nechápu, jak šíleně ten čas letí, za chvíli už budeme mít batolata.

Obdivuju vás všechny, co řídíte, já mám šílený strach, po tom co mám holky a co moje mamka měla tu hroznou nehodu, srazilo ji auto, jak šla do práce a už je skoro 3 roky v bezvědomí. Když nasedám do auta, už mám hrozné představy, co všechno se nám může stát, ale je to pěkná blbost, s takovou bych musela sedět pořád doma, musím taky začít zase jezdit, nebo budu odvařená a nikam se bez manžela nedostanu. Tak doufám, že brzo dostanu odvahu a zase sednu za volat.
Holčiny mějte se krásně, už musím končit a jdu něco dělat, práce je pořád šíleně a musím využít toho, že berušky spinkají.
Ahojky a posílám pusinku miminkám.
Lenka a Johanka dneska 9 týdnů

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 29.09.03 14:41

Už konečně přihlášená
Lenka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 29.09.03 18:44

Ahoj holky a mimísci,

dneska máme zase den. Vždycky už, už to vypadá, že se blýská na lepší časy, prďoši nás na vždy opustily a pak se vyklube den amok jako dneska a všechny naděje v lepší zítřky jsou pryč :-(( Nejhorší je, že Šíma řve jako když ho stahuju z kůže za živa, nechce pít nebo mi tahá bradavky, já jsem potom nervní a brečím s ním nebo mu nadávám. Dneska jsem ho začala plácat přes zadek se slovy:„Šíma dostane na prdel. Zlobí, tak dostane na prdel.“ A představte si, že se mu to asi líbilo, protože v tu ránu přestal řvát. Jsem z toho celá otrávená. Teď jsem sama doma, abych si trochu dáchla od toho řvouna, tak šmejdím na emimču. Poslala jsem kluky na večerní procházku.

Holky, já jsem na sebe táák naštvaná. Viděli jsme totiž asi před měsícem hezkou zimní kombinézu, cenově přijatelnou a já ji nekoupila. Bláhově jsem si myslela, že je ještě čas a třeba někde uvidím ještě něco lepšího nebo levnějšího. Prdlajs!!! Nikde nic. Nebo za 2.000,–- a víc (tahle stála asi 800,–- nebo 900,–-). No a když jsem vyrazila do H a M (tam jsem ji viděla), tak už tam nebylo vůbec nic. Ani ty stojany, na kterých měli všechny ty zimní věcičky na malé dětičky. Měli tam tak krásný zimní bundičky, prošívané vestičky a hlavně ty kombinézy. Tak jsem teda zvědavá, co to naše dítě bude v zimě nosit. Za 2.300,–- v Chiccu teda kombinézu nekoupím. To má i mamka levnější zimní bundu. Holky Pražandy, nemáte nějaký typ na nákup?

K šátkům Vatanai - my máme 4,5 m. Kupovala jsem to přes internet na www.vatanai.cz. Taky jsem původně objednala 5 m, aby šly všechny úvazy. Ale rozmluvili mi to, protože měřím jen 163 cm. Manžel měří 182 cm a taky by měl prý v pohodě stačit 4,5 m šátek. Ještě jsme teda nezkoušeli všechny úvazy, ale myslím, že to opravdu stačit bude. Holky šátkařky, jak budete nosit šátek v zimě? Píšou tam, že se to má nosit pod bundou. To si budu muset asi koupit nějakou maxibundu, aby se pod ni vešel šátek i s mimi.

Mějte se fajn. Já jdu ještě žehlit než si mi vrátí rodinka.

Pááá

Šárka + Šimon (tento týden už 3 měsíční)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 29.09.03 19:26

Ahoj Šáko,
o levné zimní kombinéze nevím, ale nějaké věci jsem teď objednala na www.tenax.cz, líbí se mi tam hlavně body. Kombinézy nemají, jen mikiny a kalhoty. Taky nevím, v čem budeme chodit v zimě, myslíte, holky, že je zimní kombinéza nutná? Nebo třeba stačí ta mikina a kalhoty a dát miminko do fusaku?
 Eva

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 29.09.03 21:19

Ahoj Evo,
díky za adresu. Hned se tam jdu podívat. Já myslím, že ta kombinéza bude určitě potřeba. Vezmi si jaká je kolikrát dospělákovi zima (když pořádně mrzne) a to se pohybujeme, tak se trochu zahřejeme. Míma budou v zimě ještě ležet, max. sedět a ještě by měli mít o 1 vrstvu oblečení víc než my. Já bych chtěla na zimu pořídit fusak, kombinézu a pak ještě možná nějakou zimní bundičku (aby bylo co střídat s kombinézou, kdyby ji náhodou Šíma umazal, poblinkal nebo tak něco).
Ještě jednou díky a měj se.

Šárka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 29.09.03 21:20

Ahoj Janice,

našla jsi v minulém deníčku navigaci na Dráčka?

Šárka

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 29.09.03 21:28

Ahoj holky,

tak dnešek byl teda den - Hrůza!!!
Ještě jste žádná nepsala o očkování ve třech měsících a nebo mi to nějak uniklo.
My jsme na něm byly dnes. Holky to je něco tak strašnýho, já brečela spolu s Vendulkou. Dávají se dvě inekce, do každé nožičky jednu, přesněji do stehýnka. Ta tak plakala, u té první ani ne, ale ta proti žloutence B ta je hrozná. Celý den jen plakala a plakala, když spala tak jen přitulená k mamince. Nakonec zabrala v 18:30 tak se ani nekoupala, teď jsem jí byla nakojit. Tak doufám, že z toho nebude mít rozházený spaní a od zítřka už bude spát normálně.
Bylo mi jí tak moc líto. Doktorka tvrdila, že to ty miminka dost bolí celý den, a měla pravdu. A nejhorší je, že za měsíc jdeme znovu na přeočkování, to už jsem řekla manželovi, že půjde s námi, protože teď se mnou musel jít i Jareček a netvářil se moc nadšeně, že setřička ubližuje jeho milované setřičce. :o((( Nakonec vyfasoval od doktorky obrázek a doma když viděl jak Vendy brečí tak jí ho pořád dával, prý:„Miminko nebreč, na obrazek.“
Jinak máme vše v pořádku dnes ve 14 týdnech měří 63 cm a váží 6650g.

Pokud se mi to povede tak si dovolím zveřejnit v naší fotogalerii fotečku Klárky od Hanischky. Se kterou se tento víkend pravděpodobně uvidím(poprvé v životě), jsme pozvaní k nim na návštěvu. :o)))
Seznámily jsme se tady na emiminu za času pupíků.

Lucajdo - my máme naušničky už od 5 dnů, při odchodu z porodnice nám je píchli, ale slyšela jsem, že když ti je nepíchli v porodnici tak se můžou propíchnout nejdřív ve 3 měsících. :o)

Market - díky za povzbuzení, alespoň vím, že nejsem sama s tím dušením. Zkusím jí taky podležit tu matraci.

Tak teď se jdu pokusit o to foto a pak honem na kutě, dnes byl náročný den.

Nikol a Vendulka 14 týdnů

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 29.09.03 21:37

Ahoj holky,

k těm šátkům - musím si teda přeměřit, jak dlouhý ho máme my, ale my jsme ho kupovali v MC v Brandýse n.L., protože ho tam měli nepoměrně levnější než originál. Je nový s certifikátem, Emince se v něm strašně moc líbí, ale je pravda, že jsem ji v něm nosila už cca od 3 týdnů. Zpočátku trošku pobrekávala, ale teď je v pohodě.
Co teď vážu tu kolíbku, tak mi ještě strašně moc látky zůstává, že si ji musím omotávat okolo těla, a to mám 1,78 m. Ona totiž v tom šátku vždycky usne, takže zatím jiné úvazy nedělám.

Autem teda jezdíme skoro furt, dost rychle jsem si zvykla, akorát si musím pořád opakovat, že se na ni nemůžu dívat pořád, aby se nám něco nestalo.

Jinak Eminka se každý den směje víc a víc, taky spolu pořád povídáme, pořád mi něco brouká, líbí se jí kolotoč s medvídkama, těm se taky pořád směje a něco jim povídá. Dneska jsem jí zkoušela dát takovou tu hrazdičku s chrastítkama, tak se taky na docela dlouho zabavila, pořád do toho mlátila. Ona teď totiž tak strašně kope, pořád někam utíká (a ještě se tomu strašně směje).

Holky, nevíte, kdy se mění dětem barva očí a kdy mají růst ty nové vlásky? Eminka má pořád tmavě modré oči a vlásky takové blonďato-zrzaté a pořád jich má strašně moc. Některé má i 5 cm dlouhé, ale některé má jenom pár mm.

Zítra jdeme na očkování, tak si nic neplánuju, bůhví jak to bude snášet. Jak reagovaly Vaše děti?

Mějte se moc hezky a dobrou noc.

Lucka a Eminka 14 týdnů

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 29.09.03 21:39

Čauky holčiny, Šárko - poradím ti pěkný typ na zimní kombinézku! Úplně super jsem objevila v CaA. Mají asi ve čtyřech barvách a stojí tuším 849,. a je fakt nádherná, takže jestli budeš mít čas, tak se tam skoč juknout. Já jsem jí chtěla už koupit asi před měsícem, ale pořád jsem se rozhodovala mezi vel. 68 nebo 74, tak jsem to nakonec nechala být, že jí pořídím těsně před zimou, až budu vědět jak Cipis naroste, ale jak čtu co píšeš o tom, že už v HaM nic neměli, tak jí asi půjdu koupit co nejdřív. Ale pořád fakt nevím jakou velikost. Teď má Cipis 61cm a zrovna v tom CaA maj ty velikosti dost velký, třeba pyžámko oblíknem ještě 56. Tchýně mi tam koupila zimní bundičku v 74 a přijde mi strašně velká, ale u ní se můžou ohrnout rukávky a dýlka nevadí, ale u tý kombinézy by to bylo asi blbý. Jakou plánuješ koupit velikost ty? Jo a taky měli ještě pěkné kombinézy u nás na Čerňáku v Chiccu (vedle Elektroword a Jisk), nebyly čikácký a stály tak kolem 800,–-, ale nelíbily se mi tak jak ty v CaA, ty mi přišly už spíš na větší děti, i když měly i 56.
Jinak zimní fusak taky určitě koupime, mám ho slíbený od našich, i když nevim, jestli ho dostanu do kočárku, už teď v zavinovačce se mi tam Cipis skoro nevejde :(
Jinak u nás asi taky nic nového není. Tomik je už taky šikulka a koníčky pase už skoro na jedničku, ale když ho přitahujem za ručky (díky za radu že se to nemá - už to dělat nebudem), tak mu hlava taky ještě padá :(
Tak se tu zatím mějte, já jdu ještě něco zblajznout a jdu do hajan, jsem nějaká znavená (ty změny počasí mě fakt ničí :(
Tak pa Market + Cipísek 10t

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 29.09.03 22:00

Ahoj,

k vláskům a očím: My máme taky dlouhé asi 5 cm vlásky(ty kratší už jsou nové) a světlé a modré oči. :o)
Oči se mění tak do roka někdy i dýl, ale například Jarek má oči po mě (hnědé) tak tomu se zbarvovaly do tmava už od narození a ve 4 nměsících už v nich měl hnědé čárky. S vlasy je to horší, někomu zůstanou a někomu zesvětlají a nebo ztmavnou a taky tak do roka, Jarek se narodil černovlasy a teď je špinavý bloňák. A moje setra měla do 5 let blond vlasy a pak jí ztmavly do hněda. - Takže si musíme počkat, co že to ty naše děti budou mít a po kom. :o)))

O očkování jsem dnes už psala tak si počti, žádná sranda to není. :o(((

Ahoj a silné nervy na zítra přeje Nikol

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 29.09.03 22:02

Ahoj Market,
máš pravdu - vzpomínám si, že v CéÁčku jsme kombinézky taky viděli. Tak tam ještě juknu. Snad budou. Vymyslela jsem si, aby ta kombinéza měla kapucu, sundavací (ale přišitý) rukavičky a botičky na nožičky a byla rozepínací až dolů. Asi mám moc velký nároky. Ale přesně taková byla v H a M, béžová. Ach jo!! To jsem teda trumbera, že jsem ji nekoupila hned. Já nemůžu sehnat ani pyžamko (overálek na spaní) vel. 68. Nějak jsou ty aktuální velikosti vyprodaný. Buď mají malinký nebo pak 74, 80. Tu kombinézu bych chtěla koupit vel. 74. Přeci jen to je na celou zimu a mimčo určitě ještě vyroste. My teď měříme asi 62-63 cm (přesně se dovím ve čtvrtek).

Měj se a díky za typ.

Šárka + Šimůnek (12 týdnů)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.09.03 09:45

Ahoj holky!
Já snad nestíhám víc, než když jsem se učila. Ach jo :o((
Valuška pořád pobrekává, neustále se chce kojit a chovat. Dokonce se mi budí už i v noci :o(
Vypadá to, že už máme asi měsíc růstový spurtík :o)))
V pátek ještě do školy nepojedu ? to je na celý den. Pojedu až v sobotu, to je jen do dvou, ať nemá taťka hned na začátek takový nápor. Už chystám lahvičky, Nutrilon, čaj, kojenecké vody?.. S doktorkou jsem domluvená, že pojedeme na Nutrilonu, tak to snad zvládneme.
Holky myslete na nás, jsem z toho už teď děsně nervózní.

Představte si, že švagrová viděla v Ostravě ve fitnesku cvičení pro ženy po šestinedělí. Už vidím, jak tam stíhám pravidelně chodit! :o))) To je asi pro ženy, co nekojí, nebo já nevím. Já jsem ráda, že si občas hodím čtvrthodinku cvičení doma, ale někam chodit?.

Ještě jsem vám nenapsala, že nás mile překvapila Liborova maminka. Mysleli jsme, že bude Val spát v korbičce od kočárku. Maminka měla připravenou krásnou bílou minipostýlku :o)) Všude různá žlutá rozesmátá sluníčka ? velký polštářek, malé na pověšení, malé na ručičku?. Hracího medvídka, přebalovací pultíček, balík plen?? No nádhera! Byla jsem úplně dojatá. Škoda že tam nemůžeme jezdit co týden. A taky Valuška dostala hrkací botičky!!! :o))))

LUCAJDO, máš pravdu. Bylo to jen náhodné přetočení. Každopádně závěr je tentýž: musíme ji víc hlídat. Co když se jí to zase náhodou podaří a spadne? ŠÁRKO, na plácání po zadečku jsem přišla stejným způsobem jako ty :o)))) Taky se to Val líbí :o))
NIKKY, to jsi mě teda vystrašila s tím očkováním. Jsem zvědavá, jak to budeme mít my. Jdeme až ve čtyřech měsících. Už je Vendulce lépe?
Myslela jsem na tebe. Ty teď bydlíš tak daleko od rodičů, manžel na cestách?.. Jak to, že se z toho nezblázníš? Já jsem ráda, že jsou naši i ségra blízko, nemohla bych být daleko od rodiny.
VERU, LENKO, jsme na tom stejně se zvedáním hlavičky. Vůbec jí to nejde. Hlavu zabořenou do deky a nebo ni narve pěst do pusy, ale hlavu nezvedne. Jen jí to šíleně rozčiluje a tak brečí.
JANICE, ty medvídky taky dávám do šuplíku. Nevím na co jsou. Třeba na to jednou přijdeme. V Huggies clubu jsem taky, nějaké slevy jsem už využila a občas si napíšu o plenku zdarma, ale na celý vyplněný kupón asi hrošíky nenasbírám.

Fusak už mám ? půjčený. O kombinézce uvažuji, kámoška ale loni strojila kluka do bundičky a měl dupačky a pletené kalhoty a navrch ten fusak, deku, plymo. Tak nevím, kalhoty mám, tak asi seženu jen bundičku. V šátku se stejně nenosíme, jen v kočárku, tak to snad bude stačit. A jestli namrzne, tak se od nás z kopce s kočárem nedostanu :o(((
Velikosti nevím vůbec. Malá nejdřív rostla rychle, teď zase pomalu?. Fakt nevím.

Holky končím, mám ještě moc práce. Libor měl narozky, slavili jsme to na Moravě a dneska přijde moje půlka rodiny. Musím něco nachystat.
Doufám, že si budou chovat Valušku, aspoň bude chvilku zticha :o))))
Ahojda!!!!! Přeji všem i sobě konec amoků!!!
 Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.09.03 11:21

Čau Šárko,
jo, jo, díky. Mám poznamenáno a určitě tam vyrazim. Budem za chvíli kupovat vysokou polohovací židličku, protože Vilíka začlo velmi zajímat, co máme na talíři a tak ho musim mít na klíně a drobim mu na hlavu. Koukala jsem, že jsou i židličky, vlastně jakoby vysoký lehátka, polohovací, protože samozřejmě Vilíka nemůžu nechat sedět. To je mi jasný. Takže díky moc.
 janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.09.03 11:35

Čau holky,
píšu jen v rychlosti pár řádek. Jak se tady rozebíralo to očkování, tak já můžu říct, že když jsme byli teďko ve 3 měsících taky na 2 injekcích, tak sice při aplikaci Vilík řval, jak když mu trháme nohu, ale od tý doby byl uplně v pohodě a reakce vůbec žádná. Už jsem to tady jednou psala, ale naše Dr. nám napsala Fenistil kapky 3×denně 3 kapky, že to právě potlačuje alergickou reakci a opravdu to zafungovalo, takže můžu doporučit. Takže koho to teprve čeká a nebo na přeočkování, nechte si ho napsat.
Jinak Vilík se začal zase budit v noci. Snad ne, že by měl hlad, ale prostě se mu nechce spát, řehtá se, kope nožkama a o postýlce nechce ani slyšet. Dneska měl budíčka v 1,30 hodin. No príííma, jsem čerstvá jak ředkvičky.
Tak se mějte
janice +Vilík

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.09.03 11:43

Ahojky holčinky,

dnes jsme měli noc plnou vášní. Šíma se nám vzbudil v 4,30 hod. na kojení, tak jsem ho přebalila (byl mírně posranděný). Pak jsem kojila a už to vypadalo, že budeme končit a dávat do postýlky a najednou PRRRRD!!! A já cítila teplo a vzápětí hned mokro na ruce a ne stehně. No, posral se parádně (jinak to fakt nazvat nejde). Měl to až na zádech mezi lopatkama. A to jsem si říkala, že musím dát Pampers, protože před 2 dny se nám to samé stalo s Huggies. Šimůnka to ale nijak nevyvedlo z klidu. Pěkně se tomu chlámal a mrskal sebou jak kapr na suchu. Jsem zvědavá, jestli se to nové bilé pyžamko vypere - teď to je v pračce. Pak samozřejmě musel dostat znovu napít, aby se zklidnil a zaplnil bříško, když toho tolik vylítlo ven :-)))
Taky vám mimča dělají to, že když je rozbalíte z plínky, tak se začnou hrozně mrskat? Šimon to dělá asi 14 dní. Roztahuje ruce od sebe, opírá se o patičky a lukuje se (prohýbá v zádech) a mrská sebou ze strany na stranu jako by se chtěl otočit. Většinou se u toho chechtá. Asi má radost, že já ho tady honím s čistou plínkou po přebalováku a ne a ne ho zabalit. Když už ho konečně lapím, tak zase dělá to, že připaží ruce k tělu nebo pokrčí nožky, aby plínka nešla zalepit. Je to srandista, šibal jeden :-)))

Zuzko, to je hezké od tvé tchýně, že pro Valušku a hlavně i pro tebe měla připravené takové milé překvápko. Taky bych chtěla takovou tchýni. Ach jo!

Holky, myslím, že na trénování zvedání hlavičky je dobré nosit mimčo bříškem na vašem předloktí. Tam je nuceno hlavičku zvedat a taky se chce rozhlížet kolem. My taky pořád nic a jak jsme začali s tímhle nošením a dováděním před zrcadlem, tak to šlo raz dva. Jednoho dne prostě Šíma zvedl suverénně hlavičku jako když to dělá každý den a otáčel ji ze strany na stranu a smál se tomu. Dneska budu mít z pasení fotky, tak sem nějakou dám.

Teď trénujeme nošení v šátku - kapsa. Už tam mám Šimonka asi hoďku a líbí se mu tam. Nejdřív se půl hodiny nosil a rozhlížel kolem sebe a culil se, pak usnul. Teď s ním sedím na míči a ťukám do počítače a je v pohodě. Tak už můžeme konečně vyrazit se šátkem někam do terénu. Akorát mi musí manžílek ještě večer zkontrolovat uzel na zádech. Nejsem si jistá, jestli jsem to zavázala dobře.

Budu končit. Nějak jsem se rozepsala.

Mějte se.

Šárka + Šimůnek (brzy 3 měsíce)

Adina
Kecalka 127 příspěvků 30.09.03 12:46

Ahojky,
konečně se ozývám,jezdíme za mamkou do nemocnice,tak je ještě méně času než obvykle.
Taky se jdu vyplakat.Včera jsme byli u lékaře a bohužel,jsme neoddiskutovatelně prezidenti klubu cvalíků,protože máme v 11 týdnech 7180g.!Doktorka sice říkala,že si z toho nemám dělat hlavu,že tlustej rozhodně není a když je jenom kojený,tak ani být nemůže,ale uznejte,že to je hrůza!
Pořád přemýšlím,co s tím,jestli třeba moje úprava stravy by vytvořila dietnější mléko…to je asi blbost,že jo?
Nejlíp zřejmě bude,když na to nebudu myslet a hotovo.Třeba zas během chvilky vytáhne a kde budou percentily.
Jinak zlatíčko naše boubelatý dělá jenom radost,dnes zase trhnul rekord a spinkal od 19.30-05.00 v kuse a pak dál do půl devátý.
Se zvedáním hlavinky to taky není nic extra,ale když chce,tak to jde.Být na bříšku se mu nelíbí.
Brzo vám taky pošlu další fotečku broučína,čerstvou­,abyste mi věřily,že není tlustoprd.Snad se to přibývání někdy zastaví!
Mějte se moc pěkně a malým cvičencům zdar!!
Adina a Adámek

Adina
Kecalka 127 příspěvků 30.09.03 12:49

To jsem ještě já,
JANICE a NIKKY,kupovaly jste tu lepčejší vakcínu?Janice myslím ne,ale co ty Nikky?
Pořád nevím,jak se rozhodnout s tím očkováním.
Díky Adina

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.09.03 13:17

Ahoj.
Takhle se posranďuje Valuš tak obden :o))) A je úplně jedno, jaká plínka to je. Hned oblečky zapírám a když to nejde, tak je namočím do Arielu a pak znova vyperu. Jistěže si to hovňousování schová vždycky, když má bílé oblečky :o)))

Kroutí se a kope při přebalování už pěkně dlouho. Připadá mi, že to dělá schválně, aby mi to znemožnila :o)) Kdysi někde psali, jak si nacvičit oblékání miminka předem: „Zkoušejte nacpat chobotnici do síťovky.“ :o)) Vždycky na to myslím, když naše zlatíčko převlékám :o))

Víš co je zajímavé? Při tom nošení na ruce hlavičku zvedá! Ale na bříšku ani náhodou. Nejdřív jsme zkoušeli na posteli, pak jsem si říkala, že je to moc měkké a boří se. Takjsme dali na zem jen ručník a stejně to bylo jedno. Hlavu nezvedne :o((

Tak my jdeme do krámu, koupit kousek salámu :o)))
Salám neee, jen rohlíky :o))
Pa pa Zuzka a Valuška

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 30.09.03 15:19

Ahoj holky,
ja mam kombinezu z C&A, tmavemodrou s medvedem, stala 25 euro, takze to bude asi ta sama, co maj v Cechach a ma boticky a rukavicky a kapucu. A rozepina se na dva zipy az dolu, takze clovek mimi jenom polozi a zapne. Ja ji kupovala na radu kamaradky uz zacatkem zari, hned jen co je dostali. Ted uz se taky tady levna kombinezka neda sehnat. Jo tak, kdyby cloveku nevadila cena od 150 euro vys:-))).
Velikost jsem koupila 74, bala jsem se, ze 68 by Keri nekdy v unoru nemusela byt.
Mejte se
Slunicek + Keri

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 30.09.03 15:42

Adino,
podivej se na nas do fotogalerie, jak vypada tlusty dite:-))) je tam momentalne nejcerstvejsi fotka. kolik Keri presne vazi radsi nevim, k doktorce jdem pristi tyden, ale ty sysli tvare mluvi za vse. a to taky jenom kojim.
jinak se keri snazi odlisit od sveho „dvojcatka“ adamka, protoze uz zase v noci vstava co 3 hodky:-((((
mej se hezky
slunicek+knedlicek kerstin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 18:36

Ahoj Adino,

ja jsem tu lepsi vakcinu (Infanrix) koupila a musim zaklepat, vubec bych nevedela, ze byla Vendulka ockovana, nebyt naplasti na stehynkach. Pri aplikaci injekci sice chvilenku plakala, ale pak uz vubec nic. takze doporucuju, Me stala 1145 Kc.

Ahoj

karla a Vendy

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 30.09.03 20:19

Ahoj Adino,
nic si z té váhy nedělej, my jsme na tom stejně a jsem ráda, že Kájovi chutná a že hezky roste, když myslí, tak ať si klidně udělá nějaké zásoby. On se ten váhový růst časem zastaví a pak se zase budeme divit, že naši sedmikiloví „drobečci“ nebřibývají a budme se bát, jestli je vše v pořádku :o).
Eva a cvalík Kája

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 30.09.03 20:47

Ahoj Zuzko!
Dík za rady,docela jsi mě potěšila,že to stanování s malým mimčem jde:o)))).
My jsme vloni už s pupíkem byli pod stanem několikrát,jednou jsme narazili na rodinku s asi 9-měsíčním miminem a to byl děs.Řvalo od půlnoci do jedné a pak ještě hodinu k ránu.Myslím,že celej kemp z toho byl odvázanej,no a my taky.Takže jsem ráno sbalili fidlátka a alou jinam.
Ale jinak příští rok Klárku testnem,je fakt,že s sebou potáhnem spoustu věcí,ale co bysme pro to neudělali:o)))).
Kam pojedeme ještě nevím,možná i na ty zmiňované Pastviny,uvidíme.
Jinak já jsem taky sestřička,před mateřskou jsem pracovala na obvodě,ale prošla jsem i kardiochirurgií v HK a RZP tady u nás v Lanškrouně.
nevím sice,co studuješ,asi bakaláře,ale obdivuju Tě,že to zvládáš i s Valuškou.
Zdravím a posílám Val pusinku,ahoj Hanka

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 30.09.03 21:28

Ahoj holky,

tak máme po očkování - Eminka je dneska fakt ubrečánkovaná. Doufám, že už to zítra bude lepší. Naštěstí pěkně usnula, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s tím spaním. Jinak měří 66 cm a váží 5780 g. Prostě samá ruka samá noha. Dlouhánek můj zlatej.

Emince se na bříšku docela líbí, už začíná trošku natahovat ručičky i k hračkám. Nám se hodně osvědčilo nošení přes rameno - to může pozorovat (to má moc ráda) a zároveň ví, že je u mě. A taky se jim má přejíždět jako po páteři, protože je to tak nutí tu hlavinku zvedat.

Co trénujeme to převalování, tak to už je teď taky mnohem lepší, už jí to jde mnohem rychleji, když ví, že musí tou hlavou švihnout.

A dneska poprvé jsem ji viděla, jak už se snaží vzít si hračky do ručičky, cpe si je pak do pusinky. Taky pozoruje prstíky, ale ty hračky jsou přece jenom zajímavější, to jí i vydrží docela dlouho.

Jinak Eminka taky šíleně „utíká“ při přebalování, dělá to tak asi 3 týdny, to ji hrozně baví a ještě když mě u toho může kopat do břicha. Mele nohama, rukama, když u toho drží nějaké štěrkátko, tak jím tak mlátí. A taky dneska docela dost povídala, skoro celý den - buď brečela kvůli těm stehýnkům a nebo pořád něco mlela.

Tak pro dnešek končím, mějte se fajn,

Lucka s Eminkou

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 30.09.03 22:11

Holky pommooooc!!!! Chtěla jsem dát pár nových foteček do naší fotogalerie a oni to tam celé předělali a já nevím, jak nahrát novou fotku:( Jsem opravdu tupoň, ale teď jsem nad tím dumala snad půl hoďky a nepřišla jsem na to:(
Ale mimča tam jsou nádherná, Kerri je opravdu kusan, gratuluji Sluníčku, je vidět že jí moc chutná a pěkně prospívá. Já jdu na kontrolu zítra, tak jsem taky zvědavá, kolik už máme.
Jo taky jsem se byla dnes podívat v tom CaA a ty kombinezy tam jsou už dost rozebrany. Chtěla jsem vzít v bežovém tedy tu 74, ale měli jen malá čísla :( Zkusím příští týden ještě centrum Prahy, snad tam budou mít větší výběr.
TAk se holky mějte pěkně, já jdu do hajan.
pa Market

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 22:25

Ahoj holky,

tak jsem tady od soboty nebyla a koukám, že mám co dohánět. Taky jsme byli o víkendu na výletě, ale jenom na malém - u manželových rodičů. Musím říct, že mám tchýni i tchána fakt bezvadný a že pro Lindu připravili taky postýlku, pleny a spoustu dalších věciček podobně jako pro Valinku její dědeček a babička.
ZUZKO - naše Lindulka taky hrozně ráda cestuje a nesnáší semafory - tedy hlavně červenou. To spustí svůj pískot a při zelený se zase uklidní.
Linda už má očkování pár dní za sebou a měla normální vakcínu. Doktorka nám ani jinou nenabídla a já o ní nevěděla. Ale proběhlo to docela dobře. Odpoledne po očkování měla trošku zarudlá ta místa vpichu a večer a v noci měla teplotu asi 38,5. Tak jsem jí dala půlku Paralenovýho čípku a kleslo jí to. Vyspala se z toho a druhý den byla fit.
Náušničky taky ještě nemáme píchnutý, a naše doktorka je dává většinou až po 4-měsíčním očkování. Začneme ale taky chodit na to plavčo, tak asi budeme muset ještě počkat. No ještě se na to přeptám. Šátek mám taky 4,5 m dlouhý a není to originál Vatanai. Ale jsem s ním spokojená. Sice když mám uvázanou kolíbku, musím si to taky obmotat kolem sebe, protože je to strašně dlouhý. Ale Linda je na něj zvyklá a lidi tady u nás už si taky zvykli, že chodím jako indiánská babička. Hlavně když je prcek spokojenej. Když je větší zima, tak jí víc oblíknu a dám si jí ještě pod bundu. Ale ve velké zimě nevim jak to budeme dělat. Asi budu muset sehnat taky nějakou kombinézku.
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli dáváte mimískům nějaké šťávičky. Já vím, že když se plně kojí, tak nemusí mít mimčo do 6 měsíců nic jiného. Ale asi nějakou tu šťávičku vyzkouším. Pro začátek jablko a mrkev. Jsem zvědavá, jestli to Lindík bude chtít. Čaj totiž odmítá.
A jak jste na tom s dudlíkama? Linda ho má většinou jenom na okrasu, ikdyž musím říct, že občas v noci i pomohl. Ale jakmile usne, dudlíček vystřelí z pusy ven.
ADINO - určitě si nemusíš dělat hlavu z toho, že je Adámek pěknější. Kamarádka má půlroční holčičku, kterou taky jenom kojí a taky byla s váhou vždycky trochu napřed. Hlavně, že je Adámek v pohodě.
Tak se mějte holky bezva a já jdu do hajan, než se Linda vzbudí a bude chtít papat.

Ahoj Katka a Linda

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.09.03 22:47

Market, musíš nahoře kliknout na „upload obrázku“, pak se ti otevře nabídka, kde zadáš název fotogalerie, vybereš fotku, popis … atd. a pak klikneš dole na „uploadnout obrázek“.
Snad jsem to popsala přesně.

Tak ať se zadaří. Těším se na nové fotečky :-)))

Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 23:09

Čau holky,
díky za zkušenosti se šátky. Zkusím vzít nejdřív kus cejchy na polštáře co mám ve „výbavě“ (taky jste jako malý holky dostávaly k vánocům ručníky, utěrky apod do výbavy a taky jste byl y tak strašně zklamaný, že to není hračka?). Je to dlouhý a relativně úzky tak to snad nějak zamotám. Uvidím, jak bude Háňa reagovat a taky ta délka - manžel má 1,95 a jsem momentálně tlustá - kojná. Špuntové se nám krásně kopírují - minulý týden mě Hanička namlsala, že spala i pět hodin, tenhle týden je katastrofa. Dneska už mám černý svědomí, že jsem ji ani nestihla vzít ven a to bylo krásně, obloha vymetená a svěží vzduch. Přišla pracovní návštěva, pak mamka s přítelem, kamarádka, do toho úklid, plenky, oblečky a kojení, chování, přebalování..­......jsem totálně vyšťavená, Hanka má svý dny, je neklidná a spí jako čert - takže téměř vůbec.
Taky mě přepadla ta manželova viróza i s oparem, bašta. Ale prďousek je naštěstí v pořádku.
Dneska mi mamka přinesla moc pěknou kombinézku ze sekáče. Je jako nová, stála 160 korun, má to ale háček: je tak na roční mimčo a rok bude Haňouskovi v červenci :-))). Myslím, že zimu zvládnu se dvěma kabátky, gatěmi, dekou a fusakem z beránka (ten je ještě po mě, ale je v pořádku).
Očkování nás teprve čeká, ale určitě koupím tu dražší vakcínu. Nemá vyvolávat reakce. Bude mě stát 1000 korun, to za klidnější mimčo stojí.
Včera mi přišla složenka na povinný ručení na auto :-((( - chodí nějak často! - a manžel mi sdělil, že chce mé autíčko odvézt na vrakoviště. Tak budu nepojízdná. Je mi to líto, k tomu vraku už mám vztah, nikde mě nenechal. Zatím si asi budu půjčovat auto od kamarádky nebo tahat manželovo veterána. A šetřit na lepší vrak.
Tak se maminy a mimísci mějte pěkně. Mažu do pelíšku dokud kotě spí. Ája
Ps. lepší mimísek tloustnoucí než nebaštící a hubnoucí. Po mateřském mléku jsou prý děti trošku baculatější, ale zdravě! tak klid, jsme na tom podobně.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 30.09.03 23:15

Ahoj,

já jí nekupovala. Ani mi jí doktorka nenabídla. Takže máme tu obyčenou, ale užila jsem si to teda jo. A dnes celé dopoledne měla teplotu 38 a pospávala.
Asi budem choulostivé. :o(

Nikol a Vendulka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 30.09.03 23:33

Ahoj holky,

Náš doktor neočkuje do stehýnek, ale do zadečku. Tvrdil mi, že se to má píchat do svalu a ten mají mimča největší na zadečku. Na stehýnkách prý ještě žádné svaly moc nemají. Tinuška byla po očkování v pohodě, měla jen zvýšenou teplotu. Vakcínu dostala normální a měla při tom ještě píchaný ty náušnice. Na noc jsem ji měla dát Brufen sirup, aby dobře spala.

Na zvedání hlavičky ji taky nosíme bříškem na ruce, ale není to nic moc platný. Leží stále jak rozpláclá žába, s velkým zájmem si prohlíží podlahu a slintá na ni :o)) Zatím dělá největší pokroky u mě na tom břiše. Je to den ode dne lepší, tak uvidíme.

Dnes jsme byly na druhé kontrole nožiček a musíme jít ještě v prosinci. Prý se ji musí ještě vyvinout jedno jadýrko, ale příště by to mělo být dobré. Vůbec nevím do kdy se jim to vyvíjí.

Taky jsem byla okouknout ty bundičky a kombinézky a budeme to asi řešit jako Zuzky kamarádka. Koupíme dvě bundičky a nějaké termo kalhoty. Moje mamka si myslí, že když ještě nechodí a jen leží, tak kombinéza není zas tak potřeba a bundičku využijeme ještě na jaře.

Jen teď pořád přemýšlím nad tím, jak ji v tom všem zimním oblečení dostanu do baby vaku, abych ji vynesla domů. I když zase zatím tolik neváží, mám už teď co dělat, abych ji do toho našeho pátého patra bez výtahu dovlekla! Vedle nás stojí nová bytovka a já jim tak strašně ten výtah závidím :o( Kamarádka si dojede s kočárkem až do bytu. Já než se vypakuju z kočárkárny, tak ze mě pěkně leje. No v zimním oblečení to bude pošušňáníčko!

Tak pa,pa jdu do hajan.
Veronika + Tina (dnes 3 měsíce)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 30.09.03 23:36

Ahoj holky,

tak teď jsem se teprve dozvěděla o té lepší vakcíně, ale už máme tu obyčejnou tak u ní zůstaneme. Musím říct, že Vendulka bude asi citlivka, tím včerejškem to neskončilo. Sice už ráno neplakala, ale měla 38 teplotu a ta jí klesla k normálu až odpoledne.
A večer usnula až v 22:30 , tak jsem zvědavá jak bude pokračovat zbytek noci. Doufám, že jí to nerozházelo spaní. :o(((
Lucajdo - to si mě uklidnila tím, že Emička to snáší stejně jako Vendulka, už jsem se lekla že na to bude alergická, já totiž jsem alergik, tak aby to neměla po mě. :o(
Janice - díky za radu s tím Fenistilem, určitě to DR. řeknu na příštím očkování. Ještě mám dotaz: Dávala si mu ty kapky jen po tom očkování? A jak dlouho? Díky.
Zuzko - neboj to jsi špatně pochopila, rodiče mám tady v Teplicích a poměrně blízko. Ale všechny ostatní babičky, tety, setřenice, bratrance atd. mám na moravě a starší sestru v Praze. Táta je podnikatel tak stejně moc času nemá a mamka je taky věčně v práci. Takže o nějakém hlídání nemůže být ani řeč. Vídáme je jen na krátkých návštěvách. :o((( Ale nestěžuju si, pomáhají zase jinak. :o) Však já to všechno zvládnu, nejsem žádná padavka! Né? :o))))) Ale přesto děkuji, že na mě myslíš, je to povzbuzující.Dě­kuji.

Ahoj Nikol a Vendulka

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 30.09.03 23:56

Ještě k tomu přihrávání obrázků do obnovgené fotogalerie. Stačí nahoře najet na UPLOAD OBRÁZKU a je to.

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 01.10.03 08:12

Ahoj holky!!
Zdravím Vás i miminka!
Už druhý den musím Karolínku pochválit, protože spinkala od 21:00 do 4:00, to je náš rekord. Ne že bych se cítila vyspaná, ale je to lepší.
Se zvedáním hlavičky jsme v pohodě, Karolínka to dělá už hrozně dlouho, protože téměř od narození spinká na bříško a do nedávné doby nesnesla ležet na zádíčkách ani chviličku, teď už se to naštěstí naučila, ale na bříšku spí pořád. Když se jí náhodou povede na zádíčkách usnout, tak ze spaní škubne ručičkama a je vzhůru.
Taky už by chtěla vstávat, když sedí v autosedačce, tak se mě chytí za palce a snaží se přitáhnout, je to ohromná legrace, protože jí to samozřejmě nejde, tak u toho rudne a hrozně se rozčiluje. Myslím, že nejspokojenější by byla, kdyby už mohla chodit, je fakt dost živá. Jsem ráda, že nejsem sama kdo má na přebalováku chobotničku :o). Poslední dobou k tomu mrskání ještě přidala rozčilování se když jí oblíkám něco přes hlavičku. Dřív jí oblíkání vůbec nevadilo, ale teď mi hrozně nadává.
Musím si u vás taky trošku poplakat na ramínku. Už před nějakou dobou jsem vám tu psala, že se Karča nechce chovat, jedině nosit hlavičkou ode mě nebo na bříšku. Ale poslední týdny už mi ani nedovolila nechat jí na rameni po papání odříhnout, jakmile si jí dám na rameno, tak se šíleně rozpláče a vzpírá se a chce pryč. Je mi to hrozně líto, tak bych se s ní chtěla někdy aspoň trošku pomazlit, ale ona mi to prostě nedovolí. Zjišťovala jsem si o tom informace na netu, protože už jsem měla strach, jestli něco není v nepořádku a dozvěděla jsem se, že určité procento dětí opravdu mazlení a chování nesnáší, protože se cítí sevření a mají z toho hrůzu. A jediná rada prý je, zvyknout si, že je jiná a nebrat si to osobně, když se ode mě odtahuje. Jen jak vám to tu píšu, tak se mi chce brečet. Ach jo. :o( Někde taky u těhle dětí doporučovali zkusit masáž, že by si díky ní mohla zvyknout na doteky, tak už jsem to párkrát vyzkoušela. No ne že by z toho byla nějaká unešená, ale nezlobí se. Myslím, že hlavní důvod proč sejí masáž tak úplně nelíbí je, že nemá ráda být úplně nahatá. Vždycky když jí svlíknu do naha, tak šíleně sevře pěstičky a ztuhne, asi je jí zima. Když jsem byla minule u Dr. tak jsem se na nástěnce všimla nějaké reklamy na kurzy masáží pro miminka, musím se tam mrknout až půjdu příští týden do poradny. No konec naříkání. Víte, je to tak těžký, když je Karča tak slaďoučká a já si jí nemlžu pomuchlovat.
Radši budu končit, protože bych se tu fakt rozbrečela.
Dneska jdeme koupit Karolínce hrazdičku, už se moc těším, jak si bude hrát. Teď se totiž hrozně nudí, chvíli si povídá s kolotočem, ale pak jí to přestane bavit. Tak doufám, že jí udělám radost.
Holky moje, mějte se hezky a dejte pusinku mimískům!

Pa Klárka + Karolínka 9 týdnů

janice
Kecalka 458 příspěvků 01.10.03 09:06

Čau Adino,
my měli tu vakcínu zadarmo. Řekli jsme si, že to skusíme a když bude problém, příště vemem tu drahou. Hele fakt to skuste s tim Fenistilem. Páček
 janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 01.10.03 09:13

Čau Nikol,
Dr. nám říkala, že ho máme dávat tuším 3 dni 3×denně 3 kapky a jen kdyby byla nějaká kór velká reakce tak ty kapky 4. My jsme ho dávali jen do druhého dne a pak už mi to přišlo zbytečný.
tak ať Vám taky pomůže a pozdravuj Vendulku
pa Janice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 09:33

Ahoj Janice,

to asi prave nejde, protoze jakmile se rozhodnes pro tu drahou, tak uz i ty dalsi 3 ockovani musis mit ty drahe- nejde to kombinovat. Takze se to ve finale fakt prodrazi (bude to stat pres 4,000). Ale ja nelituju- usetrila jsem prave na obleckach- koupila jsem Vendulce 2 super kombinezky na zimu v sekaci dohromady za 1000 :-).

Ahoj

Karla a Vendy

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 01.10.03 12:37

Ahoj holky a mimisci!
Doufam, ze se vsichni mate moc fajn. U nas to bylo ted takovy hekticky, vcera jsme jeli na velvyslanectvi, Kerince pro papiry, tak uz ma konecne ceskej rodnej list a mame ji napsanou v pase, takze muzem vyrazit smer cechy. hura!

AJO - ty opary v nose moc dobre znam, ted zrovna tim taky trpim, je to priserny, clovek se nemuze ani vysmrkat, jak to boli a navic na vsech mastickach jako obvykle pisou, ze se ma clovek kdyz koji poradit s lekarem:-((( Ja mela opary i v tehotenstvi a strasne jsem se bala, jestli to nemuze mit vliv na mimi. No nastesti snad ne.
K satku - ja nosim Keri v satku furt, nemam Vatanai, ale nejakej jinej (firma se jmenuje Amazonas), ma 4,20 m a Kapsu (uvaz, co spotrebuje nejvic latky) na sebe neuvazu. Chybi asi 20 cm. A to jsem velka 1,75 cm. Manzel je dvoumetrovej, tomu je ta dylka i na Kolibku akorat:-)) takze jsem si spichla satek jeste jeden, pres 5 metru a ten je zase dlouhej, takze budu kratit:-((( Vatanai jsem nikdy nemela, tak nemuzu soudit, jestli je o tolik lepsi, ja jsem spokojena s obema satkama, co mam. vetsinou ted uz vazu Kapsu, Kolibka uz zacina byt pro Keri mala. I v Kapse mi krasne hajinka a je klidna.

KLARKO - nic si z toho nedelej, ze je Karolinka nechovaci, ja mam opacnej extrem, totalniho zavislaka, takze ji nemuzu ani na chvili nikam odlozit, pokud tvrde nespi a navic se nechce chovat od jinejch lidi, takze mam ruce vytahany jak opice.:-(((

Holky vsechny, ja mam taky hruzu z ockovani, kdyz jsme ockovali poprvy naseho psa (tenkrat 0,5 rocni stene), tak dostal po ockovani anafylakticky sok (to je nejaka strasne silna alergicka reakce), zacal se dusit, nemohl dychat, strasne otekl, nemohl chodit a tenkrat jsem ho nesla brecici k veterinari, kterej ho musel ozivovat. A kazdej rok kdyz jdeme na preockovani, tak se desim, aby to nedopadlo stejne. tak si rikam, ze jestli bude mit Keri po ockovani jenom zvysenou teplotu a brecet, tak zaplatpanbu za to. hlavne, aby to nedopadlo nejak hur. Kdy budem ockovat a co, jeste nevim, meli bysme se na tom domluvit pristi tyden u doktorky, tady ockovani neni povinny, takze kdyby clovek chtel, tak by nemusel nechat ockovat nic, ale to se mi zase nechce, takova obrna neni moc prijemna nemoc, i kdyz uz se nevyskytuje. Ale sichr je sichr.

Jinak jsem dostala radu ohledne nakupovani oblecku od kamaradky, ktera ma uz petilety dite - kupovat vsechno hooodne dopredu, klidne zimni veci v lete a naopak, protoze ty levny a pekny veci jsou hned pryc a obchody pak uz nepriobjednavaji a clovek nesezene nic, navic mam pocit, ze se v posledni dobe rodi vic a vic deti…My mame jeste doma poukaz do obchodaku, co dostal manzel od kolegu v praci k narozeni miminka, tak to tam chceme jit o vikendu prosustrovat. Asi nakoupime nejaky hracky, lego a tak. neco z toho nejspis dame Keri pod stromecek.

Jinak jsme s manzelem minuly tyden slavili 5 lety vyroci svatby, tak jsme si akorat uvarili dobrou veceri a za priserneho jekotu nasi priserky to na etapy snedli. Ale dostala jsem krasnou kytku:-))

Mejte se vsichni moc hezky a at vas mimina moc nezlobi
Slunicek+ Keri (za 11 dni 3 mesice)

Tajka
Povídálka 36 příspěvků 01.10.03 13:25

Čauky Klárko a ostatní maminky!
Měla bych pro tebe typ ohledně těch masáží - pokud je jí opravdu zima, zkus na ní pustit teplý vzduch z etaviry. My jsme si tím hodně pomohli, už nepoužívám ani božský fén při prdíkách. Foukadlo mám u přebalováku a když přijdou prdíky, cvičím jí s nožkama a masíruji bříško, to je pro ni velká pomoc.
Posledně prdla s takovou vervou, že mi obhodila křeslo dva metry vzdálený. No polštář z ratanového seslíku musím dát do čistírny, je samá žlutá tečička :-)))
No a pokud tahle naše procedura nezabere, jde se k prsíku. Tam si to ten můj andílek hezky hlasitě vyřeší.
Kapičky už používíme minimálně, spíš jen pokud jsme mimo domov a nemůže si být hoďku u prsu…
Jinak jsem šťastná, že tyhle stránky existují, při odříhávání váš deníček předčítám mojí Majence. Moc vám všem držím všechny prstíčky a je mi líto, že jsem se k vám nepřidala už v těhotenství, jste príma parta skvělých ženských. Ráda aspoň přispěju občas s nějakou námi osvědčenou radičkou.
Zdraví vás Tajka s teď už spící Majenkou (2 m.) na rameni

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.10.03 13:28

Ahoj Lucko,

nevim kolik je tve male Emince, ale myslim si, ze tva MUDr. te setrela zbytecne, moje Verunka se poprve pretocila ze briska na zada kdyz ji bylo 3m a 1t a naopak asi ve 4M a trenovala to pravidelne a v tech 5M uz valela docela bravurne sudy. A to holky z naseho denicku psaly i pretaceni kolem 3M. Myslim ze vyvoj miminek je zcela individualni a treba je Eminka sikovnejsi.

Soracek za vetreni se k vam do denicku, jen jsem ze zajimavosti nakukovala a na tohle jsem musela reagovat.

Sulanek+Veronika 8M

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 01.10.03 14:38

Ahoj milé členky Cipískovy party,

zdravím Vás všechny po dlouhé době. Měla jsem problém s počítačem a když už jsem se k emiminu dostala, jen jsem četla, četla a četla. A k dopisu se nedostala. Obdivuju vás, jak zvládáte psát takové krásné dlouhé dopisy.

Tomáškovi už budou zítra 4 měsíce, je stále nádhernej, přidám nové fotky do galerie, ale neslibuji kdy, musím je nejdříve oskenovat, nemáme digitální foťák. Jinak je zdravý a máme úplně stejné problémy, které popisujete vy. Mám velkou radost, že už se Tomášek začal nahlas smát. V noci docela spinká, o to méně přes den a naopak. Jinak s ním chodím i do sprchy … Však to znáte. Díky emiminu jsem se seznámila se Šárkou R. a dokonce jsme se několikrát navštívily. Teď má Tomášek zrovna rýmu, takže s další návštěvou musíme počkat. Do nosánku mu stříkám Vincentku a odsávám dvouhadičkovou odsávačkou a už to vypadá dobře. Ale když se dusil při kojení, bylo mi do breku.

Přes léto jsem nevěděla kam dříve skočit, Tomáškovi bylo pořád horko, usychala nám zahrada, Míša se nudila atd. Navíc mám manžela (bohužel) s názorem, že maminky na mateřské neví co s časem a dětí si začně všímat pomalu až když mluví. Ale jsem ráda, že emimino je, pomáhá mi, ani neví jak.

Mějte se zatím moc fajn, já jdu kojit a pak s Míšou dělat úkoly, 4. třída je 4. třída … Chtěla jsem se jen ozvat, abyste věděly, že žijeme.

Monča a Tomášek 4 měsíce (Kulihrášek - už skoro ne, mám „jen“ 5 kg navíc)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.10.03 15:41

Kájo,
jak píše Janice, tak to jde. Můžeš dát první obyčejnou a při reakci pak tu „lepší“. Opačně to ale nejde. Doktorka mi vysvětlovala, proč, ale už jsem to zapoměla.
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 16:04

Aha, tak jsem to spatne pochopila, omlouvam se a diky Zuzko za vysvetleni. je videt, ze jsi zdravotnice :-)

Karla

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 01.10.03 16:16

Ahoj holky,

tak dnešek po včerejším očkování byl snad ještě horší než včera - já jsem taky o lepší vakcíně nevěděla. Eminka byla celou noc taková teploučká, tak jsem jí dala ráno ten čípek (nechápu, jak to půlíte, mi to vůbec nešlo, tak ho dostala skoro celý). A skoro celé dopoledne proplakala, ale tak usedavě, že jsem z toho bulila taky. Už jsem nevěděla, jak jí pomoct, žádné osvědčené způsoby nefungovaly. Před chvílí se uklidnila, tak si ji vzala sousedka na procházku. Příště zkusím říct doktorce, ať to zkusí do zadečku, snad to bude lepší. Přece jenom na kojení jí vždycky jedno stehýnko přimáčknu a to pak nechce ani jíst.

Jinak s mazlením - my máme totálního maminčiného mazlíka, u nikoho jiného skoro nevydrží, a to ani když na mě vidí.

Takže zase utíkám, má přijet tchán, tak musím ještě rychle stihnout večeři, dokud jsem tady sama.

Mějte se krásně a hlavně neuplakané drobečky Vám přejí

Lucka s Eminkou

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.10.03 16:39

Ahojda!

Dneska jsem byla se ségrou ve městě. V jednom ?lepším? sekáči mají nádherné věci z dovozu. Koupila jsem bundičku za 290,– , růžovou, s kapucí a nádherně měkoučkou a teplejší kalhoty za 60,–, které budu dávat na dupačky. Pak ještě mikinku s kapucí a sametovou holčičí halenku. Prostě samé nádherné věcičky.
Měli i krásné kombinézky. Uvidím, jak poroste. Třeba ještě nějakou koupím. Ta prodavačka říkala, že budou i celou zimu, že přiveze další nové zboží.

KULIHRÁŠKU, vítej doma!!! :o) Zdravíme Tomíka!

TAJKO, to přece nevadí, že s námi nejsi od začátku. Připoj se teď. Bude nás víc a nebudeme se bát vlka nic :o)))

ŠÁRKO, máš pravdu. Valuška je úplně po Liborovi. Říkám ji nevděčnice nevděčná :o)) To ji člověk devět měsíců nosí, krmí ?ze svého?, v bolestech rodí a ona si pak dovolí být celý táta :o)) A navíc tatínek je opravdu její největší miláček. No co nadělám :o))

Jizva pořád bolí a je škaredá :o(( Oni mi ji ušili pěkně, jenže to, že se s tím tělo vyrovnalo vazivem a nikoliv novou kůží, to doktoři neovlivní :o( Koupila jsem ten gel, jak píšeš. To je teda cena, doufám, že to pomůže!

MARKÉT, neboj, taky jsem na to vkládání fotek čuměla jako tele. Jelikož neumím anglicky, tak jsem použila vylučovací metodu a po pár kliknutí na to přišla. Nejdřív jsem ale myslela, že budu psát administrátorovi :o)))

KLÁRKO, už jsem taky psala, že Val není mazlící miminko. Není to tak hrozné, jako u vás, ale taky mi to je líto. Taky nesnáší těsno a hlavně ne ruce u sebe, takže mé vysněné zavinovačky a kraječky se skoro nekonaly. Aspoň se uspokojuju tím, že mám zavinovačku v kočárku, ale jen jako podložku, nezavazuji ji do ní.

ÁJO, úplně tě chápu a soucítím s tebou. Já svou starou škodovku taky miluju. Co ta už se mnou zažila! Jednou už jí hrozilo, že půjde do šrotu a já bulela jako malá. Ještě se podařilo jí zachránit, miláčka mojeho :o)))

KATKO, ach ty semafory, že? Já vždycky říkám mužovi: ?Jeď a nikde nezastavuj.? :o))) Val je okamžitě vzhůru a řve jak na lesy :o))) Nevím, co jí na tom tak vadí :o))

LUCAJDO, přeji, ať je Emička brzo v pořádku. Posíláme jí pusinku!

VERU, to tě lituji s tím výtahem. Já taky jezdím kočárkem až do bytu, je to paráda. Kolikrát jsme pěkně naložení věcma. Ségra taky chudák bude nechávat kočárek v kočárkárně, vůbec jí to nezávidím.

Ahoj holky, jdu dělat večeři.
Zuzka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 01.10.03 20:54

Ahojky,
znova a znova jsem přešťastná,že se tu takhle „slejzáme“ a řešíme větší i menší problémky.Pokaždé se ujišťuju,že i když si každá myslíme,jaký máme extra miminko se specielníma požadavkama,nakonec zjistíme,že jsou v podstatě všechny uplně stejný!Jak teď jezdíme pořád za mamkou,tak už jsme s manželem řešili averzi našeho broučína k autosedačce-opět jsem nalítla a myslela si,že to je jen naše hysterka.A ej­hle,píšete to všichni!Takže jezdíme nejrůznějšíma oklikama,abysme PROBOHA nestavili někde na červenou..
Dřív byla autosedačka stoprocentní zárukou klidné návštěvy nebo nákupu-mimi bylo absolutní tuhoň-a teď?Tudle nudle,milí rodičové!
Začínáme Adamovi z legrace říkat „náš trenér“.V neděli ráno jsem nadhodila,co že jako podniknem a shodli jsme se,že radši nic plánovat nebudeme a uvidíme,jaký program nám připraví trenér :-)
Taky sledujete,jak začínají slaďoušci pomalu,ale jistě prosazovat svoje výmysly?
Už to není jen o ukojení primárních životních potřeb,už je to prostě cílený rodičovský trénink.Můžu se utrýznit,když Adam začne hystericky ječet někde na červený,rozhodne se pokračovat celou cestu domů,já mám pocit,že minimálně umře hlady nebo nějakým jiným ukrutným utrpením a v okamžiku,kdy ho položím doma na přebalovák,rozzáří se,začne se chechtat a vyprávět zážitky svému chroští .To mu vydrží třeba 20 minut(my máme totiž nad přebalovákem suchou kytku,do který se hrozně zamiloval).
Taky na přebalováku hrozně vyvádí,směje se,brouká atd. . toho právě vždycky využiju a nechám ho ,ať se vyřádí.Nebojte,před přebalovák ještě přistavím postýlku,tak se tam může mrskat,jak chce.A já si třeba lehnu na postel a užívám klidné chvilky :-)))))))))))))))))))
Takže radím-pěkně to využít-oni se pěkně unavěj a pak se daj převléknout jedna báseň.Jó, jak oni na nás ,tak my na ně!
SLUNICKU-Kerinka je krásnej knedlíček,měli by to s naším obrem Kolodějem dát dohromady,třeba by měli malé obříky.Jak říká klasik,asi budeme našeho chlapce brzy moct koupat jenom v Balatónu :-)))
Holčičky,letím za hygienou a hajdy na kutě!
Mějte se přenádherně a brzy páček
zdraví Adina a malý dráček

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »