Co všechno se už přihodilo

Těhotenství

Začátkem září se mi na těhotenském testu konečně objevila i druhá vytoužená čárka. Byla jsem šťastná a těšila se na to, jak mi poroste bříško. To jsem ale nečekala, co všechno mě kromě pocitu štěstí ještě čeká.

Úplně na začátku bylo vše OK, boužel dlouho to tak nevydrželo. Ne nic hrozného se nedělo, jen jsem měla 2× problém s krvácením, což mě samozřejmě hodně vylekalo a hned jsem šupajdila k doktorce. Miminko bylo naštěstí v pořádku, jen mi byl zjištěný zánět, tak jsme s přítelem dostaly tabletky, které to vše po pár dnech upravily. Ale mně to kvácení tak vyděsilo, že jsem přestala mít zájem o intimní život. Naštěstí je můj přítel chápavý a tolerantní a nijak na mě netlačil.

Zhruba od 6. týdne těhotenství začaly klasické nevolnosti a zvrcení. Zvracela jsem snad skoro pořád, ráno, dopoledne, odpoledne, večer, v noci. Bylo mi opravdu jedno jaká je denní nebo večerní doba. To trvalo tak do 14. týdne, pak jsem se postupně začala opět cítit jako člověk a užívat si těhulkování. Upřímně, představa, že bych problila další měsíc mě už docela děsila. Už i tak jsem z toho byla dost vyčerpaná a unavená.

Bohužel, doba relativního klidu netrvala dlouho. Naši rodinu zasáhla smutná zpráva, dědočkovi byla jištěna rakovina slinivky a lékaři mu dávaly 2 měsíce života. Zemřel v den svých narozenin. V týdnu, kdy měl pohřeb, mě začala bolet osmička. Bolest se stupňovala a já v den odjezdu šla ještě na trhání. Myslela jsem si, že mi to pomůže. To jsem se ale šeredně spletla. Cesta domů nám normálně trvá zhruba 1,5 hodiny, ale byla šílená mlha a cesta trvala 3 hodiny.

Přestalo působit umrtvení a já myslela, že tu cestu ani nevydržím. Bolest byla hrozná, až se mi z ní dělalo mdlo. Ta noc, která následovala, byla nejhorší v mém životě, to, jak to bolelo, mě dohánělo k slzám a zároveň jsem měla hrozný strach o miminko. Druhý den ráno jsem místo pohřbu skončila u zubařky naší rodiny. Tam mi ránu zadrenovali, vyčistili a nasadili Penicilin. Dostala jsem teplotu a po pohřbu bylo definitivně. Líp se mi udělalo po 2 týdnech, kdy jsem se mohla konečně zase normálně najíst.

Po novém roce přišel přítel s tím, že boule, kterou má za uchem, nemá se zarostlou osmičkou nic společného, že je to něco jiného. Přepadl mě šílený strach, pracuji na onkologii a hned mě napadaly samé hrozné věci. Tak skončil na ORL. Podle prvních výsledků je to adenom (nezhoubný nádor) slinné žlázy a čeká ho operace. Čím víc se blíží termín tím víc jsem já vynervovaná.

Snažím se být kvůli miminku v klidu, ale někdy je to hodně težké. Doufám, že mu to dají pryč a bude vše v pořádku. Mě mezitím byla zjištěna začínající anemie a dostala jsem železo. Přiznávám, že někdy jsem už unavená. Asi ze všeho, ale doufám, že vydržíme ještě ten únor a pak že už snad bude líp a já budu mít ty poslední 3 měsíce těhotenství klidnější než byly dosud.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 08.02.11 07:55

Nebojj LENTY VŠE SE K DOBRÉMUU OBRÁTÍ… :srdce: Budu moc držet palečky :palec: :hug:

 
Pekulína  08.02.11 08:17

Lenty........ne­boj........všechno bude v pořádku....­....budeme s Ninou držet palce :hug:

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 08.02.11 08:50

Drž se holka! Bohužel špatné zprávy nechodí sami, ale doufám, že už jste si to zlé vybrali a teď už bude jen to dobré. Hodně odpočívej, pusť si nějaký romantický film, vybírej věci na miminko, zkus se teď dívat dopředu!

Držím ti pěsti, ať vše dobře dopadne, ať se tvůj přítel uzdraví a vy i miminko jste v pořádku.

:kytka:
 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 08.02.11 09:59

Moc držim palečky at už vás čekají jen dobré zprávy,a alespon konec těhu si krásně užij:) Jo a s tím zubem to jsme na tom byly uplně stejně,hprší bolest jsem nezažila :roll:

 
lenty
Závislačka 4300 příspěvků 08.02.11 13:19

Holčiny všem moooooooc děkuji za podporu! :kytka:

 
kacusek
Závislačka 3389 příspěvků 08.02.11 15:06

Lenty mi jsme s tebou neboooj ted už bude jen dobře a až se malá narodí budou už jen samé radosti zlato :huban: :hug:

 
derunka  08.02.11 15:47

Neboj… vše se brzy obrátí. Důležité je, že miminko je v pořádku. A hlavně jsem ti chtěla říct, že ten nádor jsem měla taky. Objevil se mi v 17 letech při angíně. Byla to jen malá boulička a já to dlouho neřešila. Až ve svých 20 letech jsem začala obíhat doktory a taky jsem podstoupila operaci, jen s tím rozdílem, že okolo nádoru se mi už začali omotávat i slinné žlázy a tak mi třeba vadilo jíst hroznové víno pro svou výraznou chuť. Ale operace byla ok. Vypadala jsem jak mumie a dvě hodiny po operaci už jsem brouzdala po nemocnici. A místo týdne, jsem tam strávila 3 dny. Také jsem měla přerušené nervy. Museli to udělat, aby se k nádoru dostali. Naštěstí už dorostli a jizvu už dnes po dvou letech vůbec nevidím.
Neboj opravdu bude vše OK.

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 08.02.11 16:03

Lenty držím palce, aby bylo lépe. :palec: Mě byla taky zjištěná anémie, takže se taky dvakrát za den láduji železem, do toho mám už poněkolikáté cukr v moči, takže mě čeká glykémie a aby toho nebylo, tak jsem se dneska u obvoďáka dozvěděla, že se mu nelíbí moje štítná žláza a tlak s tepem už vůbec ne, což následné EKG potvrdilo sinusovou tachykardii. Zkrátka samé lepší věci, ale jak mě ten drobek v bříšku nakopne a ozve se tím svým popichováním, tak na všechno hned zapomenu a říkám si, že bude líp.

Příspěvek upraven 08.02.11 v 16:04

 
almondka
Kecalka 255 příspěvků 09.02.11 01:01

Drzim palce, to spatne a horsi uz mas urcite vybrane a ted bude jen lip! :kytka:

 
lenty
Závislačka 4300 příspěvků 09.02.11 13:26

Díky moc za podporu!!!! Je hezké si přečíst něco tak pozitivního jako jsi napsala Ty. :kytka: Nejhorší je to čekání, čekání na výsledky, čekání na termín. I když je teda pravda, že díky tomu, že pracuju v nemocnici, kde ho budou operovat vím všechno dřív a můžu plno věcí domluvit já sama.

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 09.02.11 15:00

No měla sem to tak nějak podobně, čekala sem, že si budu užívat těhotenství a…prd:) Nejdřív mi po několika vyšetřeních (EMG, EEG, EKG, MR, UZ a ve finále jícnový echo:) ) Zjistili srdeční vadu (nic hroznýho - foramen ovale), pak z krevních testů vylezlo, že mám zvýšenou srážlivost, takže píchat Fraxiparine, pak sem na něj dostala alergii, takže vyrážka po celým těle a musela sem přejít na Clexane, ze kterýho se mi zase dělaly šílený modřiny :) No a nakonec mi zjistili mírný oligohydramnion (na konci sedmého měsíce) a deset dní nato těžký oligohydramnion a rodili sme…Tak tolik k pohodovému těhotenství :D

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 09.02.11 18:01

Lenty, neboj se ničeho, všechno špatné už skončilo, a Vy se už budete jen těšit na miminko. :andel: :kytka: :mavam:
Pomodlím se za Vás všechny. :andel:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 09.02.11 22:59

Lenty!!! Moc na Teba a přítele myslím! Všechno dobře dopadne a ještě si aspoň ten závěr těhoteství užiješ :huban: :srdce:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 10.02.11 15:45

Držím pěstičky ať vše dobře dopadne!!!!A ono to určo dopadne!!!Ale máš to těhotenství teda peprvné :cry:
Drž se!!!

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 14.02.11 21:32

Lenty, neboj, smula netrva vecne a ja ti mooooc preju, aby uz konecne bylo lip!

 
bonika13
Nováček 8 příspěvků 17.02.11 13:51

Preji Vám hodne štestíčka pritelovi aj Vám !!! :huban:

 
bonika13
Nováček 8 příspěvků 17.02.11 13:52

Preji Vám hodne štestíčka pritelovi aj Vám !!! :huban:

 
juan  18.02.11 12:17

Toš držím pěstičky a přeji brzké uzdravení… :wink:

 
Lillianka
Nováček 1 příspěvek 19.02.11 23:01

Já Ti Lenty také držím všechny svoje prstíky, horší už maš za sebou a teď bude určitě líp. Musíš věřit, to je moc důležité. Ahoj jana

 
lenty
Závislačka 4300 příspěvků 11.06.11 18:58

Holks, všem moc děkuji za podporu :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama