Konec dobrý, všechno dobré

Porod

Můj předešlý deníček končil v okamžiku, kdy jsem byla v cca 7. měsíci těhotenství a s přítelem jsme čekali na výsledky jeho histologie. Co, Vám budu vyprávět. Přítelova operace dopadla dobře, ale ty tři týdny, kdy se na výsledky z histologie čaklo, byly jedny z nejhorších okamžiků v mém životě.

Hlavou se mi honilo tisíce otázek a samozřejmě, že mě i napadlo, co budu dělat, když to bude maligní? Co miminko? Jak to zvládneme? Bude si tatínka pamatovat? Bude tatínek u toho, aby viděl, jak jeho holčička roste? Bylo to jako čekání na smrt a jediné, co mě drželo, bylo moje rostoucí bříško. A pak přišel den D a my se dozvěděli, že nádor byl nezhoubný. Chtělo se mi brečet radostí a kdybych nebyla těhotná snad bych šla i slavit :-) Spadl mi obrovský balvan ze srdce a já se najednou cítila snad o tunu lehčí.

Poté přišlo období relativního klidu a pohody. Mezitím jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a užívala bříška. Ve 33. týdnu jsem začala mít problémy s tvrdnutím břicha, tak jsem musela ležet, abychom vydrželi do 36. týdne. To se nám zdárně podařilo. Kontroly na gynekologii byly vcelku v pořádku až na to, že se miminko nechtělo otočit a bylo stále zadečkem dolů. Tak jsem byla odselána na další kontrolu přímo do porodnice, kde by měli rozhodnout o císařském řezu. Tam jsme to ale už nestihli.

Byla jsem 38+2, když mi 6. 5. 2011 ve 3:00 hodiny ráno odtekla plodová voda. Vzbudila jsem přítele, že tedy pojedeme, vystřelil z postele, až jsem se musela smát a zklidnit ho, že není kam spěchat. Kontrakce jsem zatím neměla žádné. V porodnici následovalo klasické příjmové martirium a než jsem se nadála, tři hodiny od odtoku plodové vody byly pryč. Pomaličku nastupovaly mírné kontrakce, ale nic hrozného. Pořád dokola jsem jim říkala, že mám strach rodit své první miminko přirozeně, když je koncem pánevním. Ale lékaři mě uklidňovali, že to v porodnici bežně rodí, že to není žádná komplikace, i když mám teda hraniční rozměry pánve, tak že bych to mohla zvládnout, protože váhový odhad miminka byl kolem 2,5 kg. No moc do smíchu mi z toho nebylo.

Co hodinu a půl mě vyšetřovali (což teda nebylo vůbec příjemné a já u toho příteli drtila ruku, jak to bolelo) a kontrolovali polohu miminka. A pořád jsem jen slyšela to samé dokola - počkáme ještě hodinu a po hodině opět ta stejná věta. To už byly kontrakce silnější, což by se pořád ještě dalo vydržet, ale přišly křížové bolesti, které jsem musela prodýchávat ve stoje opřená o zeď. A pořád dokola počkáme ještě hodinu a miminko pořád bylo zadečkem dolů. Opět další vyšetření a já najednou slyším, ukončíme to císařským řezem, miminko je pořád hodně nahoře a hmatám nožičky.

Pak už šlo všechno ráz naráz. Šupajdila jsem na sál, napíchnutí epiduralu, zavedení cévky, infuze atd. Při operaci jsem jen slyšela paní doktorku, která mě operovala, že tohle ještě neviděla. Malá měla kolem krku nadvakrát omotanou pupeční šňůru a byla v bříšku celá nějak divně zkroucená a šprajcnutá. Ale vše dobře dopadlo a ve 12:40 se nám narodila holčička, 2650 g a 46 cm. Jen na moment mi ji ukázali a mně se zdála hrozně maličká. Přítel si ji samozřejmě sám popisoval, fotil a choval a mě mezitím zašívali.

Teď už má Beatka měsíc. Ani nevím, kam se ten měsíc poděl, jak rychle to uteklo. Ze začátku jsme hodně bojovaly s kojením, protože ta naše beruška nechtěla papat, ale zdá se, že si snad nakonec dala říct a postupně dohnala 3,5 kg novorozeňátka a je krásné miminko.

Takže těhotenství, i když ne úplně klidné a pohodové, máme i s porodem úspěšně za sebou a nastupujeme na druhou metu a tou je mateřství a rodičovství. Doufám, že nás na ní nečekají moc velké překážky.

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 14.06.11 08:20

To je moc opravdu krásnej deníček až na ten začátek kdy jste měly velké problémyo svého tatínka dobře to dopadlo a to je to hlavní :lol: .
Celičké rodince přeji jen a jen zdraví a štěstí :hug::kytka:

 
lenty
Závislačka 4300 příspěvků 14.06.11 09:35

Moc děkujeme :kytka:

 
kacusek
Závislačka 3389 příspěvků 14.06.11 10:13

ten balavan jsem Leni slyšela spadnout až v Praze :mrgreen:
taky nám to tak mooc uteklo :nevim: ale zvládly jsme to krásně vid? :palec: :hug:

 
Leonika
Povídálka 25 příspěvků 14.06.11 11:03

Gratuluji k Beatce :kytka: a k dobremu konci. Krasne si uzivejte rodinky. :palec:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.06.11 21:09

Gratuluji ať krásné roste :kytka: :mavam:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 15.06.11 14:55

blahopřeji k male at je zdrava a dela vam jen radost.to je moc dobře,že přitel je v pořádku.at jste zdraví všichni :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama