Čtvrtý mimizemšťánkový deníček

Těhotenství

Ahojky všichni! Tak už jsem tu zase s Váma. Týden u našich byl úžasná změna. Počasíčko mi sice moc nevyšlo, chtěla jsem se celý týden placatit na zahradě chi chi, ale nevadí. Aspoň se mi podařilo přemluvit tatínka, aby se konečně složila houpačka, abych si měla kde válet šunky:) V úterý jsem se jela s mamkou podívat do Olomouce na kočárky. Aspoň jsem zjistila, že je tam asi jediný obchod, kde to stojí za to a příště už jinam chodit koukat nemusím.

Jen jsem tam stihla nějakou protivnou prodavačku, po které jsem chtěla srovnání tří kočárků a ona mi odměřeně řekla, že jsou vlastně stejný, že záleží, který se mi víc líbí. Ségra se hrozně divila, že na nás byla taková, že ona měla vždycky štěstí na super paní, která skládá a rozkládá kočárek o sto šest a ukazuje vše, co se dá. Třeba příště:)
V pátek jsme si jeli vyzvednout Klárku na víkend, takže jsem si jí krásně užila. Jen v neděli ráno, když se probírala vedle mě v posteli a chtěla se přitulit, tak mi spadla přímo na bříško. Byla to pěkná rána a já se pak strašně bála. Mamka říkala, jestli nechci zavést k nim na pohotovost, ale nakonec jsem to nechala až na dnešek ke své doktorce. Potřebovala jsem uklidnit dušičku:) Mímo je v pořádku, krásně boxovalo ručičkama, jako kdybych byla boxovací pytel:)))) Říkala jsem doktorce, že mám už asi třetí den nějaký tik na pravé straně bříška a ona, že to budou asi pohyby. No nevím, protože to jsou pěkný rány chi chi a já pořád čekám na nějaké šimrání:) Uvidíme za pár dní, třeba už budu moudřejší:)
Dnes ráno jsem byla „odevzdat krev“ na tripl testík, tak prosím o malinké podržení palečků:) Mám si zkusit zavolat v pondělí, možná už výsledky budou.
Holky, chystáte se některá na 3D ultrazvuk? My o tom uvažujeme a asi neodoláme:) Ty fotečky mi příjdou úžasný.

A teď něco informací k mnou začatému pátému měsíci:)

V průběhu pátého měsíce úspěšně pokračuje další vývoj miminka. Hlavička zpomaluje svůj růst a nyní tvoří asi třetinu délky těla. Objevují se na ní vlásky a na rukou základ nehtíků. Zvětšují se končetiny a sílí jejich svaly. Můžete začít pociťovat slabé kmitání v břiše, které je zpočátku těžko odlišitelné od pocitů, které máte při špatném trávení.
Okolo 20. týdne těhotenství dosahuje vyklenutí břišní stěny výrazného rozměru. Děloha roste až do úrovně pupku, kde můžeme nahmatat její vrchol. Obvod pasu se zvětšuje, břišní stěna se stále více vytahuje a stává se mnohem tenčí. Pokud jste měla před graviditou pupek normálně vpáčený, nÿní se postupně vyrovnává s okolní kůží a koncem měsíce může dokonce vyklenovat. Kůže se rychle natahuje, takže mažte pupíky o sto šest, aby bylo strijí co nejméně:)
V tomto měsíci lze očekávat týdenní váhový přírůstek asi 0,5 kg. Kolem 20. týdne má miminko cca 25 cm a 340 g.

Tak to by bylo dnes asi všechno:) Vyfotili jsme mého pupíka, takže jen co fotečky dostaneme z foťáku, hned je přidám do fotogalerie.

Mějte se všechny moooooooc krásně a opatrujte bříška

Vaše Montička + mimizemšťánek 16+3

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 08:25

Jůůů, že bych byla první! To se mi ještě nepodařilo!

Ahoj Monti a všechny ostatní holčiny! Úplný doják, ten tvůj deníček, představovala jsem si Tvého mimíska, musí být nádherný (nádherná, pokud je to holčička).
Dávejte na sebe pozor a brzo zase napiš, je to úžasné, když jsi byla nejdřív snažilenka, teď jsi těhulka a pak budeš skvělá máma.

Nás s manžílkem čeká první IUI. Teď čekáme na příchod MS a pak se to bude plánovat. Moc nedoufám, ale naděje umírá poslední :-)

Pa a krásný slunečný den všem!
Beruška7

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 22.06.04 08:49

Ahoj výletníci.
My jdeme s Bodem za hodinku k našemu panu doktorovi a bude nám dělat ultrazvuk,už jsem prcka dlouho neviděla tak jsem na něj moc zvědavá.A večer jedem na velikej ultrazvuk.Všichni říkají jaký je to zážitek tak uvidíme.Sice to stojí 1200 korun ale stojí nám to za to.Tripl test je jen na 60% a já chci být na vše připravená.Taky s náma jede tatínek.Uvidí prcka poprvé.Jinak malej Bodo začíná docela slušně kopat,jen ten tatínek to vždycky prošvihne.
Strach o miminko jsem měla asi tak před 10 dny kdy mě porazila naše doga.
Určitě ti budeme držet palečky ať vám test vyjde skvěle.A zítra dám vědět jaký byl veliký ultrazvuk.Pokud byste se rozhodli si nechat udělat genetický USG tak to moc neoddalujte azavolejte si tam včas,nevím proč,ale bylo mi řečeno že ho dělají jen do 23 t.t.a mají tam docela narváno.Kdyby měl někdo zájem,tak mám číslo do Prahy do Klimentské ulice.Ráda vám ho dám.
Binky+ Bodo 20t.t.přesně

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 22.06.04 10:35

Ahoj Montičko a všechny snažilky i pupíkandy,
zdravím vás do dnešního trochu zachmuřeného dne a přeji vám, aby pro vás nebyl ani trochu zachmuřený, naopak!
BINKY: na tom velkém genetickém ultrazvuku jsem neco pred mesicem byla také a musím říct, že je to úžasný zážitek! Můj manžel měl těžkou vadu - shluky tepen aorty a plicnice a museli mu odoperovat plicní lalok a já mám stenózu, tak jsme tam byli odesláni od mojí gynekoložky. V přístupu jsou úplně bezvadní, osobně jsme měli pana doktora Marka, který je moc fajn, zodpověděl nám všechny dotazy a užili jsme si přes půl hodiny úžasných chvil s naším mimískem. Až budeš ležet, tak nad tebou je velká obrazovka jen pro tebe, abys to všechno dobře viděla a kvalita toho ultrazvuku je lepší než na 3D. To jak zvětšili srdíčko miminka a všechno bylo opravdu úžasné. Dražší to opravdu je, ale zase je to jedinečné a člověk je pak opravdu klidný. Na konci jsme ještě dostali fotku mimíska a dozvěděli se, že to je děvčátko.
prostě úžasné, dej nám určitě vědět, jak to dopadlo a jaké to bylo.
Jinak se všechny opatrujte!
Edita Anne s Violkou 25.tt

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 22.06.04 10:39

Beruško,
přeji Ti hodně optimismu, hlavně nic nevzdávej. My jsme se snažili také nějakou dobu a nyní mě kope jedna rošťanda a mě přijde, že to není ani možné, že se podařilo.
Tak držím moc palečky.
Edita Anne s Violkou 25.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 10:59

Ahoj Montičko a mimizemšťánku,
taky se chci podělit o SUPER zážitek z 3D UTZ, opravdu neopakovatelných 15 minut a následně asi 3 hodiny emocí. Jen jsem se dozvěděla že není každý 3D UTZ stejný. Kolegyně byla na něm na jiné klinice a když jsme si vykládaly zážitky, viděla jen černobílý výřez, i když velký ale „pomerančovýho 3D mimíska“ teda neviděla! No a ještě byl rozdíl v ceně, kolegyně šla na doporučení lékařky a neplatila nic, já šla protože jsem zvědavá a platila jsem 1000,ale dostali jsme videozáznam a fotky.Nejradši bych se na cipíska chodila dívat každý den, ale to bysme asi finančně neustáli.V každým případě doporučuji!
Mějte se mooc hezky
Soňka + cipísek 22tt
/první komentář po dvou měsících okukování emimča/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 11:19

Ahojky Soňko, Mohla bys mi prozrdadit, kde jste na to 3D ultrazvuku byli? Docela se touhle myšlenkou teď zaobírám.Popřípadě jestli můžu poprosit Binky o kontakt a bližší info.
My jsme totiž byli teď v pátek 18.6 na velkým UTZ, ale pan Dr. nás vyšetřil za 2 minuty, manželovi nic neukázal ( pak manžel říkal, že tam viděl jen černobílý šmouhy) a ze začátku nám řekl, že je mímo otočený k nám prdelkou a na to řekl, že to asi bude holčička, že tam vidí nějakou čárku. Jak mohl proboha vidět nějakou čárku, když k nám bylo prdelkou????!!!! Jsme z toho s manželem moc zklamaný a proto teď ještě přemýšlím o tom 3D UTZ.
Zatím díky
nepřihlášená Vichy 22tt

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 22.06.04 11:43

Vichy my jedeme do Klimentské ulice,přesně tam jak byla Edita.Číslo teď nemůžu zrovna najít,ale večer ti ho sem určitě napíšu a řeknu ti jaké to bylo.
My jsme se před chvilkou vrátili z od doktora a jsme po ultrazvuku.Mimču se daří skvěle,ale nechtělo ukázat obličej,a teď do mě kope abych ho asi nepomlouvala.
Jinak to centrum se jmenuje Genet a mají i svoje stránky.
Binky+Bodo 20.t.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 12:44

Ahoj Montíku,
ty už jseš taková „stará“ těhulka :o)
Vždyť je to nedávno, cos tajuplně oznamovala, že to MOŽNÁ vyšlo…
Držím palečky a přeji pořádné KOPANEČKY - ať si to bříško pořádně užiješ :o))))))) šárka

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 22.06.04 13:54

Ahoj holky,
jsem nakukovatelka od PSt. V Gennetu jsem byla také, zážitek k nezaplacení. Telefon je 222313000 a 222313118. Já byla u Dr Kulovaného, byl hodnej, všechno ukázal, ochotně odpověděl, vysvětlil. Byl tam se mnou i brácha a manžel, každý jsme měli „svou“ obrazovku:) Fotku jsme dostali a mohla jsem si vybrat ze 3 různých. Stálo to 1200,–-, ale byla to dobrá investice.
Gabča a BArča 25+6tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 15:26

Ahojky holčinky,
teda Montičko to jsem se lekla, ale jsem ráda, že je mimíske v pořádku. Holka dávej na sebe valikánský pozor.
Neboj kočárek určitě vybereš ten nejlepší podle svých představ.
To je úžasný,ž e už budeš cítit pohyby, i když si zatím nejses jistá. Je to úžasný, krásně se to čte.
Mějte se moc hezky pa Maru

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 22.06.04 15:37

Monti,
ty už jsi v pátém měsíci???? To letíííííííííí. Za chvíli budeš mít mimíska doma v postýlce. Pokud budete chtít vědět, co to bude a na to ultrazvuku to bude vidět, dej vědět, jo?
Jsem zvědavá:). Ale hlavně ať je všechno v pořádku!!! Švagrová jde v pondělí na císaře a je z toho chudinka úplně špatná, ale myslím, že to bude lepší, než aby se mimi něco stalo. Nechce se otočit a nechce. Asi ví proč:).
Kočulka

Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 22.06.04 16:01

Ahojky těhulky a nakukovatelky,

také se podělím o svůj čerstvý zážitek z UTZ, také jsem byli v Klimentské v Praze a bylo to něco úžasného a pro nás s přítelem dvojnásobné, krásné dvě hlavičky a hlavně klučíci jak nám bylo sděleno. Nejdůležitější ze všeho je že jsou naprosto v pořádku, pěkně jsem to obrečela když ze mně spadl strach. Já byla na doporučení od svého lékaře takže jsme neplatili nic, ale zato nemám fotečku, ale to nevadí, myslím že záznam ťukání srdíček mi zůstane navždy vrytý do paměti.

Montíku: držím palečky při triple testu, a ničeho se neboj, všechno je jak má být.

Mějte se všichni moc hezky, pohlaďte svoje bříška.

Pa Pa Fanynka (už ne brouček a beruška) + 2 broučci 21tt

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 22.06.04 16:49

Čau holky,

moc všechny po týdnu zdravím.

Montičko - mooooc držím palce na ten tripl test. To je úžasný, že už asi cítíš pohyby, taky se už nemůžu dočkat.

3D utz - taky se tam chystám, až nastane čas a moc se těším

Jinak já jsem teď dva dny občas špinila, tak jsem pro klid duše byla u své dr. Naštěstí vše v pořádku, mimoušek se krásně hýbal, srdíčko tlouklo, tak mi spadl kámen ze srdce. Maruška měla taky radost, konečně bylo všechno hezky vidět, hlavička, ruce atd. a dokonce to vypadalo jako kdyby nám mimouš mával. No máme s Maruškou bujnou fantazi :o)))

Čau Lipka s Maruškou a človíčkem 12+5tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.06.04 20:02

Ahojdáááá!

Tak my tu máme asi před pěknou bouřkou, právě se udělala tma a čekáme, co z toho vyleze:) Akorát jsme dorazili z venku, takže už nám teď nějaký ten deštík vadit nebude, když jsme schovaní doma:)

BERUŠKO7: mooooc držím palečky na vaše IUI a posílám těhuprskaneček, aby se tvé tělíčko „nakazilo“ a mimísek se podařil

BINKY: tak jeden střet s dogou už mám taky za sebou. Teda je to jen kříženec, kterýho ségře prodali jako dogu. Ale naštěstí do mě Sára jen „brnkla“. Tak na sebe dávejte pozor!

EDITA ANNE: tak ty už víš, že tě okopává holčička:) Mě 2,5 letá neteřinka Klárka o víkendu řekla, že to bude kuk (jako kluk):))) Tak jsem zvědavá:)

VICHY: je mi líto, že u vás vzal doktor UTZ tak hopem. Já si UTZ ve 13 týdnu krásně užila i s manžílkem. Tak snad Vám to příště taky výjde, opravdu to stojí za to!

SOŇKO: i já bych nejradši měla nějaký „domácí ultrazvuk“ a dívala se každou chvilku, jak se mimísek má:)

KOČULKO: taky mám někdy pocit, že to rychle letí:) Na UTZ jdeme 19.7. a zatím nejsme s manžílkem rozhodnuti, jestli si necháme prozradit pohlaví. Já nechci a manžílek chce:) Tak uvidíme, kdo vyhraje. Švagrové držím palečky!

MARU: děkuji za nakouknutí do deníčku. Já se chystám na návštěvu k Vám, pořád to psaní nějak nestíhám.

FANYNKO: tak dva broučcííííííííííííí jupíííííííííííííí! Gratuluji. Už víte jména?:)

LIPKO: to jsem ráda, že je všecičko v pořádku. Moc dobře vím, jak to dovede postrašit. Bych chtěla vidět Marušku, jak kouká na ten monitor:) Musí to být krása.

Tak my utíkáme. Byli jsme na nákupech a na to, že jsme tam moc dlouho nebyli, tak toho mám plný kecky a těším se, až se natáhnu na sedačce s nožkama podloženýma polštářem:)

Mějte se nádherně a pohlaďte pupíky

pá Montička + mimizemšťánek 16+4

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 22.06.04 21:37

Ahojky Monti,
já jsem dneska taky 16+4 :-)))), na velký UTZ jdeme s manžílkem k Apolináři, už jednou mi tam změřili úplně všechno co mohli a hlavně objeví i vvv defekty, už ve 13tt. Nejlepší utz na vady je mezi 18-20tt. Takže pokud je vše v pořádku pak máte nádherný zážitek,alespoň manžel z toho byl vykulený jak nám ta naše žabka skákala a mávala nám, jako by to tušila :-) Jinak ten 3D UTZ dělají prý pouze v Podolí a v Brně. V Podolí to stojí 1250, nahrají to na vhs nebo svhs kazetu a dají k tomu fotečku. Tel je:296511422, ale sdělili nám že nejlepší 3D utz je až ve 26 týdnu, protože tam má mimčo nejvíc vody a už se tak hooodně nevrtí jako teď. Ostatní info je na http://www.upmd.cz/ Takže držím palečky ať Vám všechno vyjde, jako i ostatním snažilkám, těhulkám i maminkám co už mimísky mají doma :-)))
Mějte se krásně a pa
Mon a žabka 16+4

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.06.04 08:59

Ahojte!

Mon a Žabko: takže rodíme spolu, jo?:) Ve čtyřech to půjde líp. Teda v šesti, jestli půjdou taťkové:) Já jsem z Brna a dívala jsem se na www stránky Heliosu. Tam zas píšou, že nejlepší je přijít mezi 17.-23. týdnem, tak si vyber:) Manžílek už se teď nemůže dočkat UTZ ve 20. týdnu a já taky:)

Tak si krásně užívej pupíku, pohlaď ho za nás a měj se krásně!

Montik + mimizemšťánek 16+5

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 23.06.04 09:52

Včera jsme tedy byli na tom USG a bylo to naprosto úžasný,manžel z toho byl úplně paf občas měl i slzičky.Miminko je naprosto zdravý a bylo dost čilé.Nechtělo si nechat spočítat prstíky na ruce.Když pustil doktor srdíčko na hlas,porvé jsem si uvědomila že je to všechno skutečnost a že ze mě bude maminka.Všem vám ten zážitek doporučuju,přístup personálu je naprosto úžasný a opravdu to za tu investici stojí.No holky a teď to nejdůležitější.Pan doktor se zeptal jestli chcemem vědět co budeme mít.Já chtěla manžel ne.Takže po skončení prohlídky mi to tedy prozradil.Byla jsem naprosto přesvědčená že to vydržím neprozradit,ale odpověď mě totálně rozhodila.Byla jsem naprosto přesvědčená že budeme mít kluka a ona to bude holčička!!!!!Ještě než jsme dojeli domu tak to manžel věděl.A teď neslyším nic jiného než „to bude moje košiška,všechny chlapi co za ní polzou zastřelím apod.“Je z toho naprosto hotovej,snad víc než z kluka.
Takže teď jdu vybírat nějaké hezké jméno.
Binky+ Bodice 20+1 t.t

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.06.04 10:30

BINKY: to se krásně čte! Gratuluji k holčičce! Hned jdu omrknout, kde u nás v Brně tenhle UTZ dělají. Snad něco najdu:)

Pohlaď pupíka a v něm svoji milovanou holčičku

pá Montička + mimizemšťánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.04 12:17

Ahoj Vichy, píši trochu zpožděně, máme v práci trable s netem. Možná tě trochu zklamu, protože předpokládám, že Brno bude od Vás z ruky, ale kdyby jsi byla taky „moravačka“, tak je to Soukromá klinika Sanatorium Helios, Štefánikova 12, telefon jsem marně hledala, ale když si zadáš do vyhledavače na Seznamu Sanatorium Helios, tak se ti objeví jejich stránky s popisem všeho co dělají (i fotky jak vypadá jejich 3D UTZ). Paní doktorka se nám věnovala plných 15 minut, od začátku do konce vykládala, odpovídala přitelovi na „jeho otázky“ a i když mimísek zrovna spal a nebylo napřed vidět pohlaví, tak ho sondou trochu polechtala, začal kopat, protahoval se a ukázal nám jaký je to kluk! Pak se vrtěl celou dobu a viděli jsme snad všechno co se dalo. No jak už jsem psala, byl to ZÁŽITEK.
Snad jsem pomohla a přeji taky velký zážitky s mimi! (zatím jen na obrazovce)
Soňka + cipísek 22tt
p.s. Jo a ještě pospěšte do 24 tt, pak už je mimi velký a záznam není prý pravý ořechový

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.06.04 21:28

Ahoj Binky,

gratuluju k holčičce a musím Ti napsat, že manžel ani nepočítal, že bude mít kluka strašně si přál holku a vyplnilo se mu to, pohlaví jsme si nenechali říct, ale on pořád tvrdil, že „udělal“ holku.
A má pravdu máme holčičku.
A je pravda..ona to už teď s tatínkem umí !!!
Přeji krásně a pohodové těhotenství a všem snažilkám ať májí co nejdřív kuklíky v bříšku a tím myslím i Kaitlin, že držím palce ať ten pokus dopadne na 1*.
Quatro+Emily od Špuntíků

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 28.06.04 14:03

MOnti, já si volala do Heliosu v minulém těhu a objednali mě na 19+5. Ale musíš se objednat tak v 16tt, to znamená teď na ten 3D.

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.06.04 21:37

Ahojky holky!

Moc příspěvků tu není a tak mi příjde zbytečné psát další deníček. Takže pokud méte někdo chuť, pisněte sem.

pá Montička + mimizemšťánek

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 01.07.04 12:28

Ahoj holky tak se hlásím se zprávami z UZV. Byla jsem tam v úterý a bylo to naprosto úžasné. Měli měřit NT, ale mimískovi chyběli 3mm aby to měření mohli provést, takže jdeme ještě ve čtvrtek 8.7. Už se nemůžu dočkat. Mimísek odpovídal 11+0 a měl 43mm a já byla 11+6. Viděla jsem krásně kostičku po kostičce páteř, nosánek má jako Tomášek, otvíralo pusinku a ručičkou si hladilo tvářičku. Prostě nádhera. Srdíčko ťuká 170× za minutu a potrat prý nehrozí. Takže jsem nadšená. Fotečka je ve fotoalbu.

Opatrujte se a papá

Pusinka, Tomášek a ledňátko UZV 11+2(MS 12+1)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.04 13:15

Ahojky PUSINKO!

No tak to je nádherááááááááá. Já jdu na další UTZ 19.7. a už se mooooc těším. Ty jsi mě teď natěšila ještě víc:))))))
Já byla dnes na kontrole u své dr. Jen mě prohlídla, změřila kostičky, jestli projde mimískovi hlavička a šla jsem domů. Žádný UTZ se nekonal, tak jsem byla trošku zklamaná. Ale hlavně, že je všecičko, jak má být.
Pak mě ještě nas… jeden chlápek v podchodu, který do mě sprostě vrazil i když se na mě celou dobu díval a musel mě vidět. Stihla jsem jen dát ruku před břicho a nebýt tam sama a nebát se, že mi jednu vrazí, tak na něj zařvu něco hodně sprostýho:)
Cestou od doktorky jsem se stavila ve městě obhlížet kočárky:) Jsem úplně praštěná, já vím chi chi. Už mi z toho jde hlava kolem. Teď jsem promarnila super inzerát na jednoho z mých velkých favoritů Quinny Formula 3. Protože si je někdo koupil dva pro dvojčátka a po třech měsících přišli na to, že mít dva kočáry je kapku blbost, takže si koupili jeden pro dvojčata a Quinny prodávali za naprosto směšnou cenu i s korbičkou, sedačkou, pláštěnkou a síťkou proti hmyzu. Hned jsem tam psala SMS, ale pán mi odpověděl, že už jsou bohužel oba pryč. Až mi z toho ukápla slzička:)
No chi chi, jsem se nějak rozepsala

Mějte se všichni moooooooooc krásně, pohlaďte pupíky a užijte si prodloužený víkendík

pá Montička + mimizemšťánek 18+0

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 15:35

Ahoj spolutěhulky chtěla jsem Vám je napsat, že 7. července bude sraz Brněnských těhulek v 16:30 před hl. vchodem do Velkého Špalíčku, takže kdo bude mít zájem pokecat naživo tak se těším na setkání.

Verča + Sam 24tt ( nakukovatelka z podzimního očekávání)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 16:08

Ahoj Montičko,
rozhodně nejsi blázínek, že pokoukáváš po kočárcích:) Ono přeci jen to není levné, abys vybrala to první, co ti přijde pod ruku:) Já byla už někdy kolem 12tt na veletrhu a taky jsem obhlížela:)
Moc zdravím tebe i mimizemšťánka, užívej si zbytek těhulkovství a páček
Gabča a Barča 27+3tt od PST (vlastně PSTM)

VERDI
Povídálka 33 příspěvků 08.07.04 07:57

Ahoj Montičko a ostatní těhulinky,
tak se mi splnil můj největší sen a já se můžu přidat k vám do TĚHU deníčku(jestli mě teda vemete).
Jsem teprve na začátku, ale vy jste mi tak nejblíž a tebe Montičko znám už ze snažilek( jsem od Maru).
Jsem ze všeho hodně vykulená tak mi pro začátek promiňte moje přihlouplé otázky, ale vy už máte s těhotenstvím přece jenom větší zkušenost než já.

Hned na začátek jsem se chtěla zeptat. Holki od kterého měsíce se začíná chodit do těhukurzů?

Mějte se krásně a pohlaďte od nové tety pupíčky.
 VERDI

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.04 09:09

Ahoj VERDI!

Moooooooooooooc gratuluji k těhulkovství a přeji ať mimísek krásně roste a tobě ať se vyhnou všechny nevolnosti!

Abych pravdu řekla, přemýšlím, že s deníčkem přestanu. Moc lidiček sem nechodí, příspěvky skoro žádné a tak mi psaní deníčku příjde trošku zbytečné. Ještě nevím.

A těhukurzy? Myslíš nějaký na cvičení nebo spíš přípravu na porod a jak miminko uchopit a tak? Řekla bych, že jak kde. Já už začínám pokukovat, ale vybráno zatím nemám. Takže ti moc neporadím. Ale neboj, než je budeš potřebovat, určitě nám sem někdo pisne a poradí víc:)

Měj se krásně a pohlaď bříško

pá nepřihlášená Montička

VERDI
Povídálka 33 příspěvků 08.07.04 10:56

Montičko,
nemůžeš přestat s deníčkem, kam budeme chodit všechny ty od snažilek. Já se tak těšila jak budu navštěvovat těhudeníček a ty chceš skončit. Ne,ne žádné takové, neboj témata budou,musíme si psát už o miminkovských věcech.
O kosmetice pro mimi, o kosmetice pro nás, o výbavičce, o kočárcích, pěkně postupně ať toho potom nemáme moc, chi.
Tak dlouho si vedla snažilky tak teď musíš vést i nás těhulky ať si máme o těch pupíčcích s kým vyprávět.

Měj se sluníčkově
VERDI

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.04 11:15

Ahoj holky,
uz jsem do tohohle denicku jednou psala, ale pak jsem mela velkou pauzu, nejak nebyl cas, davame dohromady domecek a ja se snazim dodelat vsechny resty do skoly (jeste mi chybi tri zkousky, abych mohla uspesne uzavrit rocnik).
Mam takovy maly problem - ve vsech knizkach pisou, jak maji tehulky krasnou plet jako nikdy predtim, no a co myslite? Ja jenom jenom kvetu a to nejen na obliceji, ale i na zedech, takze tilka neprichazeji v uvahu a kazde rano travim hodinu v koupelne maskovanim obliceje, ale stejne to zakryt nejde. Nemate nektera z vas vyzkousenou nejakou kosmetickou radu, ktera je OPRAVDU ucinna? Ja jsem jeste zadnou nenasla.
Jinak jsem pred par dny zacala citit, jak se miminko hybe. Nejdriv jsem si nebyla jista, jestli je to ono, ale je to kazdy ned intenzivnejsi a ted uz jsem si jista na 100%.
Cekam na vysledky AFP testu, tak mi drzte palce, at vsechno dobre dopadne - hrozne me napinaj, zpozdili se s vysledkama kvuli dvama volnym dnum :-(
Tak se mejte krasne.
Jana (18+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.04 16:25

Ahoj holky tady nepřihlášená Pusinka. Dnes jsem byla na UZV, vše je ok. Miminko měří 57mm a odpovídá 12+2 (jsem 13+1) takže pořád o týden méně. NT 1,4 takže malé a to je prý ok. Zítra jdu na krev něco jako AFP, ale dělají to k tomuhle UZV ve 12tt a pak to opakují v 16tt. Ptala jsem se na pohlaví a prý to vypadá na kluka (viděla jsem kuličky i pindíka),ale dr. říkal že takových chlapečků - holčiček v tomhle týdnu těhotenství prý viděl :-), takže pořád 50:50. Tak uvidíme ve 20tt. Tak zatím ahoj a mějte se.

Pusinka, Tomášek a ledňátko 13tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.07.04 16:25

Ahojte!

VERDI: ještě to zvážím:) Ale mám prostě pocit, že všechno, co potřebujeme, najdeme v ostatních deníčcích a příjde mi divné to psát znovu a znovu… Uvidíme, pokusím se vymyslet nějaký jiný způsob, jak vést deníček:) Jestli máte někdo nápad, sem s ním!

JANI: držím palečky na ty AFP testíky!!!!! Určitě je všecičko v pořádku.

Jinak jsem se dnes rozhodla, že bych měla konečně začít cvičit, tak jsem si pěkně protáhla tělíčko a pohopsala na balónu. Ještě tak mít po ruce nějaký bazén. Ale i bazény už jsem okoukla a příští týden se do některého vrhnu:) Chtěla bych chodit plavat tak 2× týdně tak uvidíme, jestli se mi to podaří.

Mějte se všechny moc krásně, pohlaďte pupíky a pááá

Montička + mimizemšťánek 18+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.04 16:58

To plavani ti docela zavidim, taky bych chodila, ale mam to zakazany, vzdycky jsem si z bazenu pritahla kdejakou infekci a doktor rikal, ze ted nemam nic riskovat, ze tyhle veci v tehotenstvi nejsou nic moc a kdyz jsem na to tolik trpela (mela jsem neco skoro porad), tak se mam bazenum a rybnikum vyhybat velkym obloukem. Takze misto plavani planuju cviceni na mici, tak trochu jsem to zkousela uz driv a bylo to hrozne fajn, tak doufam, ze neco v Praze sezenu, hlavne za rozumnou cenu. Kdybyste o necem vedely, tak napiste.
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.04 02:05

Čau holky,

hlásím se po delší době, pořád s Maruškou někde poletujeme a doma se moc nezdržíme - u našich na chalupě, s kamarádkama, v úterý chceme jet na pár dní za mojí babičkou na chalupu na Vysočinu.

Montičko - prosím nepřestávej psát deníček, vždyť tam nemusí být odborné informace, těch je plno u „starších“ těhulek, ale určitě všichni rádi pokecáme o našem aktuálním stavu :o))))))).

Jinak co nového u mně? V pondělí jdu na genetiku do Krče, tak snad to bude OK. Taky se chci objednat na ten 3D utz do Klimentský.
Taky mi už snad konečně ustávají nevolnosti, spíš je mi dobře a občas blbě, předtím to bylo obráceně:o)))

Tak se loučím a doufám, že náš deníček nezanikne :o)))))))))

Ahoj nepřihlášená Lipka s Maruškou a mimouškem 15+3tt

Vložit nový komentář