Mimizemšťánkový deníček č. 45

Rodičovství

Ahojte všichni! Tak tu máme prázdniny a pro nás jsou to ty první s našima drobečkama:) Kam se chystáte? Lipka si bude užívat v Řecku a na chaloupce a co ostatní? My asi nepojedeme nikam:( Chaloupku žádnou nemáme a když chceme kupovat domeček, tak ani moře nebude. Snad vyrazíme aspoň na nějaké výlety, nebudeme přeci sedět doma:)

Teď zrovna přemýšlíme, tam vyrazit zítra a pozítří. V Lednici už jsme byli několikrát a do jeskyní na Macoše s Filípkem nepůjdeme:)

Taky se s náma pomalu ale jistě loučí naše televize. Prostě dodělává:( Je stará, má na to nárok, ale problém je v tom, že žádná nová se nám do té police nevleze a jiné místo na ni nemáme, takže netuším, jak to vyřešíme. Už abysme měli ten domeček:) O víkendu jsme televize kapku obhlíželi, ale ty placatý LCD mají pěkně hnusnej obraz a ty plazmový nebo jak se to jmenuje jsou zas kapku drahý. To jsou totiž jediný, který by byly kam dát:)

Filípek je podšívka podšitá. Zeleninku baští opravdu cca 30 min a víc. Jeden den dokonce 1h a 15 min!!!!! A když mu dám banán nebo přesnídávku, tak tu slupne bez řečí. Já mu snad přidám trochu přesnídávky do té zeleniny s masem:)))))) Koupila jsem taky ty sušenky od Nestlle. No fuj, to je sladký. Takže leží na ledničce a dávám mu radši ty křupky. On si je tak krásně vychutnává:)))) No dám mu tak dvě, ale moc se mu líbí, že je papá sám:)

Řeším problém, jak naučit pít Filípka z kouzelného hrníčku od Aventu. Nemáte někdo nějaký nápad? Netuším, jak mu vysvětlit, že musí zatáhnout stejně, jako když tam má dudlík. Dávám mu to nejdřív bez toho vnitrního kolečka, který zabrání kapání, aby pochopil, že v hrnečku něco je a něco z něj teče. Pak tam dám to kolečko a začne ródeo. Ručičkama háže na všechny strany, hrneček odstrkává a když už ho dá do pusy, tak to jen kouše a pak nadává, že z toho nic neteče:) A já bych tak chtěla, aby to uměl, protože když tam mám jen cumel, tak musím dávat pozor, aby se mi to v tašce nepřevrátilo, páááč to vyteče… Jo a taky nemůžu sehnat takovej ten držák na flašku, co se připevní na kočárek. To jsem netušila, že je to nedostatkový zboží…

Aaaaa Filípek už je vzhůru, takže končím

Mějte se nádherně

pááá Montička + Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Radina  04.07.05 19:07

Montičko, my se také od minulého týdne, zatím neúspěšně, pokoušíme přeučit Betynku na kouzelný hrneček. On je fakt kouzelný. Z hodné holčičky se nám mrňous najednou promění v pěknou fůrii, když má z něho „pít“. V lepším případě pítko ohlodává… . Chjo, už aby na to přišla, i když mám pocit, že ho dřív rozkouše. Akorát jsi mne trošku překvapila, na něho jde dát i dudlík? My ho máme jenom s tím tvrdým pítkem.

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.07.05 20:46

Ahojky!

RADINO: To jsem ráda, že nebojuju jen já s Filípkem:) Já mám flašky jenom od Aventu a tak tam můžu dát i cumel. Dávám tam v tom případě celý „vrch od flašky“, ten bíllý kroužek a cumel. Ono se dá kombinovat všechno se vším. Zkoušela jsem teda dát to „kouzelné kolečko“ do cumlu, ale nevleze se tam:) Jsem chtěla Fildu přečůrat a ono nic:)

Tak držím palce, ať nebojujete dlouho! My to pítko asi taky dřív rozkoušeme než se z něj naučíme pít:)

Normálně jsem dnes s Filípkem „tancovala tango“ a on se málem počůral smíchy. Chechtal se na celý kolo:))))))))

Manžel už hledá na netu novou televizi. Padlo rozhodnutí, že nová už být prostě musí, takže koupíme nějakou obyč a až se přestěhujeme, můžeme koupit nějakou lepší a tuhle si dát do ložnice:)

Jsem dnes nějaká utahaná, Filípek už druhý den vstává v pět a kdyby bylo na něm, asi už by asi nešel dál spinkat, ale já teda jo a tak ho naštěstí vždycky přemluvím, ale jen na chvilku, takže v sedm už vstávat opravdu musíme…

Mějte se kouzelně

pááá Montička + Filípek

 
Anonymní  05.07.05 10:44

Čau holky,

to je dnes hnusně, chtěli jsme jet na výlet na zámek, ale místo toho trčíme doma, leje jak z konve :o(.

Montičko - se Sofí taky „tančím“, a moc se jí to líbí. Dobré pořízení s nákupem nové televize :o)

A co u nás nového? Sofí jedla poprvé mrkev, koupila jsem privní lžičku od Hami. Jedla už 2×, poprvé v pátek a potom včera. Snědla asi 5 lžiček, jenom trošku plivala, ale tvářila se jako že jí přinejmenším šťovík :o)). Maruška jí chtěla krmit, tak jsem jí chvíli nechala, šlo to holkám perfektně :o))))

Dnes jen v krátkosti.
Ahoj Lipka, Maruška a Sofinka

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 05.07.05 13:42

Ahoj holky, to máme dneska hnusně co? Luky dnes vřeští o 106 asi počasím, nebo že by třetí zoubek??? No kdo ví. Teď se parádně nadlábnul zeleninkou a spí jak dudek. Už baští mrkev, brambor, brokolici a květák. Ještě přidám kedlubnu, petržel a pak už přidáme masíčko. Zjistila jsem, že mu víc chutná doma připravená mňamka než kupované skleničky a co je sranda - jí to s ním i Tomík. Zbaští toho docela dost. Řekla bych víc než je v té malé skleničce. A jíme zhruba tak do 10minut, ale to bylo zatím maximum. Je to jedlík. Tomík taky takhle krásně papal, za to teď škoda mluvit. Montičko neboj Filípek na to za chvilku taky přijde, že nic jiného nebude a rozjede se :o). Jo s tím hníčkem jsme měli taky problémy, nemohl to pochopit, tak jsem na:,–(ila drastickou metodu. Hníček jsem nechala vždy v místnosti kde se pohyboval a on si s ním nejprve hrál a pak zjistil, že nedostává pití jinak a přišel na to. Trvalo to asi 4 dny. ale nebojte žízní jsem ho netrápila :o)

Jo taky jsem se pustila do výroby všeho možného. Zkusila jsem savování, včera jsme s Tomíkem obatikovali trička a dnes jsem se pustila do podnosu - ubrouskováním. Nějak mě ta samovýroba docela chytla. Obrázky budou u mě v albu na http://rodina.cz/brandovi, kdyby jste měly zájem nakouknout.

Tak se mějte krásně a snad se to počasí zase umoudří.

Pusinka, Tomík a Lukínek

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.07.05 10:08

Ahojte!

Prší a prší a to jsme chtěli jet parníkem na Veveří… no tak někdy příště.

Včerejší akce „televize“ dopadla úúúúspěšněě:) Takže už se kochám úžasným obrazem chi chi a divím se, jak ty lidi a věci vlastně doopravdy vypadají a jaký mají barvy:) My totiž měli opravdu historickou televizi, která už všechno ukazovala dočervena a teď k tomu začala po zapnutí „skákat“ a skákala 30 min. Takže už se je sklepě:) Teda řeknu vám, to byla akce. Manža večer omrkl na netu co a jak, měl dvě televize, který se nám vlezou do police a který mají takový konektory, jaký bude potřebovat a ráno se vyjelo. V prvním obchodě jsme teda nějakou našli, ale jeli dál. V druhým měli ty, co vyhlídl na netu a protože vedle bylo ještě jedno elektro, tak jsme tam ještě zašli, že se přinejhorším vrátíme. No a měli tam naši „favoritku“ a pak jednu, která měla větší úhlopříčku, ale i tak by se nám do police vlezla. Tak jsme tam stáli a přemýšleli, kterou:) No a nakonec vyhrála ta větší:)

Jinak jsem včera večer zkusila dát Filípkovi na „večeři“ kaši, jestli se nám náhodou nevzbudí později, než v těch pět. No žádný úspěch to nemělo. Snědl pár lžiček, vypil mlíko a vzbudil se ve 4.40. Tak já nevím. Až už teda večer spinkal, tak mi došlo, že jsem úplně blbá, protože se ta kaše měla dělat z mlíka (Nutrilonu) a já ji udělala jen z vody… Prostě magor:)))) Tak to dnes asi ještě zkusím s tím mlíkem, ale naděje si nedělám.

A s tím pitím. Pítko už mu nenutím. Teď mám problém, aby vůbec něco vypil. Krom flašky mlíka totiž do úst nic tekutého neveme:( Ani vodu, ani šťávičku, prostě nic. Absolutní alergie. Přiložíme k pusině, on zjistí, že to není mlíko a mlátí to flašky ručičkama způsobem „to já teda jako fakt nechci“. Takže vlastně nic nepije:(((( Naštěstí to zatím nemá vliv na bobíky. Bobčí bez problémů. Když už ho chci teda donutit pít, musím mu to dát z toho vršku od vlašky. To si asi připadá důležitě a dospěle:))))

Mějte se krásně

pááá Montička + Filípek

 
mia  06.07.05 11:00

Monti a všichni ostatní zdravím, na dlouho jsem se odmlčela, ale čtu Vás. Max je tu přeci jenom nejmenší miminko, takže jsme scháněli horké informace jinde.

K hrnečku od Aventu, kamarádka „zasloužilá matka“ říká, že s ním mají děti zvyklé na savičku někdy problém, ty co ho dostanou k prsu bývají vpohodě, Max tuto teorii tedy naplňuje. Hned jak k němu přišel strčil si ho do pusy a sál, ale jaké bylo překvapení když z něj tekla voda, šklebyl se prý jak čert, ale napodruhé už ji pil, víckrát jsmě zatím nezkoušeli, jsme mrňaví a kojíme.

Také nemáme chalupu a také jsme na tom bídně s penězy tak nás čeká dovolená v ČR po výletech, ale docela se těším.

pa pa loučí se snad ne na tak dlouho Mia (našla jsem si, že naposled jsem psala do 31 denníčku:-))

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.07.05 14:07

AHOJ MIO!

Jsem moooooooooooc ráda, že jsi se nám ozvala!!!!!! Příště nám pisni víc, jak jste velicí, kolik vážíte a tak:) To víš, jsme holky zvědavý:)))) Maxíkovi posíláme obří pusinenku!

Někam nám zmizela i Ivka s Ládíkem, tak snad se mají dobře a jsou zdraví!

My asi vyrazíme někam na prochajdu. Už neprší a dokonce sem tam vysvytne i sluníčko:)

Pááá Montička + Filípek

 
mia  06.07.05 15:41

Tak potřebné info:

Max je stráášně velkej a stráášně veselej:-))
Ve 4 měsících vážil 6900g na 5-ti měsíční jdeme příští pátek, tak se uvidí. Kolik měří přesně nevím dr. neměří, ale asi k 70-ti cm dle oblečení. Zatím jen kojím a jsem rozhodnutá to tak nechat až do konce srpna (hlavně kvůli cestování), to dostane mrkev. Ikdyž teď máme asi zas nějaký spurt tak se uvidí. Kam se na vás v pestrosti jídelníčku hrabem.
Max je šikula převrací se na obě strany ikdyž teď se mu občas zdá lepší přivolat si k obrácení z břicha na záda pomoc.
Už asi měsíc statečně bojuje s nalitejma dásničkama, ale pořád nic.
Od září se chystáme na plavání, voda se mu dost líbí.
No a já jsem unavenější a ustaranější a nevyspalejší, no asi to znáte.
Teď řešíme co s antikoncepcí, kdyby měl někdo radu či doporučení budu vděčná, ale chcem nemít mimi do jara, po císaři rok pauzu pro dělohu ale od března zas do snažilek, aby Max nebyl sám a já „to měla za sebou“ a případné další už jen kdyby se chtělo nám nebo jemu (Max byl neplánovanej:-))

Ať už to mám za sebou zní ošklivě já vím, já si těhu užívala jen teď nevypadám jako dřív a nechce se mi pracovat na něčem, co zas ráda obětuju kulíškovi.

Tak všem miminkům pusinku a maminkám pohlazení za statečnost
pa
 Mia

 
Anonymní  07.07.05 01:24

Ahoj holky,

tak jsme dnes výlet uskutečnili, byli jsme na Konopišti s kamarády a jejich dětmi. Maruška zámky miluje (to má po mně :o))) a i Sofinka zvládla prohlídku, byla bezkonkurenčně nejmenší návštěvník :o)) Pak jsme ještě skoukli rytířský turnaj a prošli se parkem, a pak se nacpali v restauraci. Bylo to super. Zítra razíme s kámoškou a dětma bruslit, potom jedem k mím rodičům. O víkendu se chystáme jet za mojí babičkou na chalupu na Vysočinu. Takže budem pořád někde poletovat :o)

Mio - to je paráááááda, že ses ozvala a dala vědět jak se máte. Max už je velkej kluk :o)) Určitě napiš častěji, ať o vás víme :o)))

Tak se mějte krásně.
Lipka, Maruška a Sofinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.07.05 12:57

Ahojte!

Lipko: co děláš u PC o půl druhé v noci? To já už dáááávno nevím o světě:))))))

Náš včerejší boj s kaší dopadl ještě hůř, než ten předchozí. A to to byl vlastně banán s troškou kaše (tentokrát i s mlíkem:)))
Ale už pomalu rezignuju. Proč to do něj cpát, když to nechce, že jo. Ale spali jsme dnes o hoďku dýl, heč:) Takže první krmení bylo v šest:)))))

Dnešní obídkování už máme taky za sebou. Dokonce trvalo „jen“ půl hoďky. No moc dlouho jsem se z toho bezproblémového jezení teda neradovala:) Ale ono to jednou příjde, že jo?!:))) A když ne, tak budeme mít z Filípka ne masožravce ani vegetariána, ale bananariána:))))))

Ani jsem vám nenapsala, že jsme byli omrknout další domeček. Dědina kousíček od našeho současnýho bydlení, takže to se mi moooc líbilo. Domeček krásnej, dva roky starej, jenže táááák malilinkatej, že nechápu, jak v něm mohla bydlet čtyřčlenná rodina. Obyvák s kuchyní byl ještě menší, než máme teď a ty pokoje… Já netuším, kam bych dala oblečení a ostatní věci. Do každýho pokoje by se vlezla tak postel a stolek:( Ale jinak byl moc pěknej, no vlastně skoro novej, že jo:) Ale malej:(

Tak pááá pááá

Montička + Filípek

 
Anonymní  07.07.05 20:27

Ahojky,

tak jsme dnes zmokly, ale pršelo jen asi 15 minut, tak jsme se schovaly pod stromem. Za chvíli byly chodníky suché, taK holky pokra¨čovaly v ježdění. Nakonec zvítězily koloběžky :o)), takže žádné bruslení.

Monti - já chodím spát pozdě. Holky usínají pozdě, (ráno si zato ale přispíme) a než je uspím, pak trochu poklidím, čtu si, jsem na netu, občas kouknu na TV, tak je najednou půl druhý ani nevím jak :o)
S tím domečkem to máte zatím smůlu, buď je to moc velký nebo zase moc malý, chce to čas, ale určitě na vás někde nějaký tak akorát čeká :o))

Tak čau Lipka, Maru a Sofí

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.07.05 08:36

Brý jitro:)

Dnešní noc stála za to:) Večer Filda slupl zbytek přesnídávky (asi půlku) a dopil se 180 Nutrilonu. Kolem třetí se začal mlet v postýlce a stěžovat si. Tak jsem mrkla a zjistila, že má nožky nějak zamotaný v těch šprušlích. Vyndala jsem ho, poctivě zamotala do deky a ulehla. Tohle se opakovalo ještě cca 3×. Ale nakonec usl, já taky a vzbudili jsme se v 7! Nebýt toho probuzení v ty tři, tak krása!:)
Pořád se v noci budím a chodím Fildu přikrýt. Spíme při otevřeným okně a teď moc velký tepla teda nejsou. Mít doma šicí stroj, už mám ušitej ten „pytel na spaní“, ale má ho asi ségra. A kupovat ten pytel za 600 Kč teda nehodlám. Stejně dnes asi koupím látku a přinejhorším to nastřihnutý a nastehovaný dám kamarádce, jestli by mi to neušila. Sice pojedeme ke tchýni a ta stroj má, ale jak si ho tak vybavuju, tak je šlapací a to já neovládám. Sice jsme ho doma taky měli, ale to už je dávno a to já ještě nešila:)))))

Někdo nám tu prdí o sto šest, tak jdu omrknout, jestli je i nějaká nadílka v plínce chi chi.

pááá a snad se nám vyčasí

Montička + Filípek

 
Anonymní  09.07.05 17:23

Nazdárek děvčata,
tak jsem zas tu.
Dost se toho u nás událo. Byli jsme s Ládíčkem na operaci s ouškem, pře tam měl takový výrůstek…pak nás strašili, že to může být nádor, ale nakonec se z toho vyklubalo nějaké vápníkové ložisko. Teď ještě musíme na odběry, kvůli hladině vápníku v těle........

No a když pominu ty doktory, tak se máme úúúúúžasně. Od čtvrtka Ládík leze. Má 9,1 kilo, 70 cenťáků a je to teda číslo.....a je samozřejmě nej nej nej :-))))

Z kouzelného hrnečku pijeme jakž takž. Zkoušíme to už měsíc a jde to pomalu, ale už toho trochu vypije. Zkouším to během dne pořád a jde to, ale hoooodně pomalu. Taky pomalu vynecháváme polední kojení a krmíme zeleninkou.

Tak já letím vysát, vytřít, pověsit prádlo… :-))

 
Anonymní  09.07.05 23:26

Ahojky,

Ivčo - to je super, že si se ozvala. Jsem moc ráda, že je Ládík v pořádku, ale určitě jste si užily :o((( Jinak je to už velikej kluk, má krásný míry :o)))

Všechny moc zdravíme.
Lipka, Maru a Sofí

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama