Mimizemšťánkový deníček č. 42

Rodičovství

Ahojdá maminky i všichni ostatní! Jak to tak poslední dny pozoruju, střídají se nám tu na Emimču zprávičky hodně smutné a ty nejveselejší.

Ty smutné mě vždycky donutí k tomu, abych Filípka objala a děkovala všem, že máme naše vysněné, zdravé miminko. Donutí mě vzpomenout si na to, jaké to bylo, když jsem každý měsíc doufala, že snad… Přiznávám, že jsem ráda, že už nehlídám každé píchnutí v bříšku, nepočítám dny cyklu a je mi tak nějak úplně fuk, že opět přišla MS. Ale pořád myslím na ty naše Zebřičky a ostatní snažilky a strašně moc bych jim přála, aby se i ony konečně dočkaly a poznaly, jak krásné je být máma.

Jsem ráda, že tu pro nás E-mimčo je, protože z vlastní zkušenosti vím, že někdy je potřeba ten svůj smutek vyplakat a pohlazení na dušičce od těch úžasných lidiček tady dodá sílu jít dál.

Ty veselé - dvoučárkové novinky čtu hrozně ráda a o to radši, když se týkají někoho, kdo na ně čekal nekonečně dlouho. Vzpomínám, jak jsem seděla v koupelně a nevěřila tomu, že tam ta druhá čárka opravdu je a manžel mě musel přemlouvat, že ji tam doopravdy vidí a já se klepala a vůbec tomu nemohla uvěřit:)

Číst o tom, že život umí rozdávat smutek i radost, že ten smutek hodně bolí a sráží k zemi a my nevíme, jestli se ještě zvedneme a nejdeme sílu jít dál… Číst o radosti, která nás vynáší do nebes, která v nás kvete a z nás září… o tom je život.

Těm šťastným přeji, ať je jejich štěstí nikdy neopustí a kdyby přišly slzy, ať jsou to jen ty slzy štěstí.

Všem, kterým je teď smutno na dušičce přeji, ať co nejdřív seberou sílu, vrhnou se zpátky do života, ať se co nejdřív dokáží zase usmívat, za čas nahlas se smát a pak zářit … Držte se a nedejte se!

Pá Montička + Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  06.06.05 15:19

Bohuzil statistiky sa nevyhybaju ani emiminu. Ale je tu zato kopu ludi co dokazu povzbudit.

at filipek robi mamke len radost :o)

danka

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 06.06.05 16:18

Monti, to bylo překrásný!!! Hodně štěstí a lásky Vaší rodině!!!!!

 
Rysulka
Povídálka 50 příspěvků 06.06.05 20:50

Monticka, krasny dennicek..Tebe aj Filipkovi vela zdravia a stastnych chvil z celeho srdiecka praje Rysulka a Vladinko 18tt

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.06.05 11:01

Ahojte!

Děkuji za pochvalu deníčku:)

Jsem vám včera ani nenapsala, jak se máme a co nového. Tak největší novinka asi je, že od středy máme třetí zoubek!:) Filípek nás na něj upozornil sám, protože prostě začal tak hrooozně škvrkat zoubkama o sebe, že se to nedalo přeslechnout:)

O víkendu jsme byli u našich na závodech do vrchu Ecce Homo. No Filípkovi se to moc nelíbilo. Přeci jen ty formule dělají kapku větší rambajs a tak jsem s ním jela hned domů. Ale v neděli jsem ho nechala chvilku na starost mamce a šla se nadýchat toho závodního benzínu a dát zabrat svým ušním bubínkům. Prostě by mi to chybělo:) A ona jednou příjde doba, kdy tam bude i Filípek rád chodit a okukovat závodničky:)

Včera jsme byli omrknout zas jeden domeček. Tam vám bylo prostoru. Pomalu bych tam zabloudila:) Pokoje 4+1, ale ve sklepě místa, další místnosti na dvoře u garáže. Bylo to docela hezký, jen to místo není na spojení ideální, ale hlavně jsme usoudili, že toho místa je tam až moc. No uvidíme.

Já jdu dnes objednat manželovi dort k těm narozkám, tak jsem zvědavá, jak se jim podaří splnit mé přání a jestli to pak bude jedlý:)))))

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 07.06.05 14:20

Ahojky všichni,

omlouvám se, ale na psaní mám čas až dnes. Celý minulý týden jsem byla u rodičů v Brně a před tím nefungoval počítač. Manža totiž přeinstalovával PC a shořel nám procesor, tak chvíli trvalo, než to dal dohromady.:)

Edánek teĎ spinká, parááda.:)
Dnes jsme byli v poradně a naštěstí je Edík zdravý jako rybička. Ekzémek už je lepší. Eda váží 8,230 g, 69 cm.(můj malý obřík). Budeme začínat s příkrmama.
Dnes večer začínáme s mrkvičkou- už jsme koupili od Hamé a dnes vyzkoušíme jak bude šmakovat. Dám vám vědět.:)
Snaží se sedět, stoupat, šíleně se přetáčí (ale preferuje jen jednu stranu). Vždy, když se otočí na bříško, tak se potom rozčiluje, protože se mu ještě nedaří tak často vrátit zpátky. Je hrozně živej,všechno by chtěl, do všeho strká ruce atd. JE to zlatííčko:)

Jo, srazíky byly parádní. Na Zličíně s Lipkou a Pusinkou a s Montičkou v Brně, super.
Dětičky jsou moc krásní a roztomilí.

Tak mě Montička potkala v obchodě ještě dříve než jsme se sešly, takže začínám být taky slavná osoba, ale nestihla se přihlásit. :) Utekla jsem asi do nějakého z obchůdků, Edíka jsem měla s sebou, ale asi nebyl v kočárku vidět.

Filípek má krásný zoubky a je hrozně hodnej. Jen tak si ležel v kočárku, smál se a koukal kolem sebe. To já neznám:)), Edík, když je vzhůru, tak rozhodně nevydrží v kočárku. Montička ví, musela jsem v jedné ruce nést Edíka a ve druhé tahnout kočárek:)

Montičko: děkuji za srazík, doufám, že se příště sejdeme zase. Pozdravuj Filípka, je to zlatíčko.

Lipko a Pusinko, nestihla jsem napsat dřív. Ze Zličína domů mě to trvalo asi 30 minut, takže to nebylo tak strašný. Akorát bylo příííšerný vedro. Edík byl úplně spocený. Jinak dětičky máte kráásný a roztomilý. Moc vám to slušelo. Tak zase někdy příště, když už jsme takový přeborníci ve „srazíkování“.

Mějte se krásně, musím končit. Tak papa a pohlaďte dětičky.:)

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 08.06.05 01:51

Ahoj holky,

Montičko - moc krásně jsi to napsala. Taky jsem strašně vděčná, že mám ty moje dvě úžasný holčičky a vůbec celou svou rodinu (holky, manžela, rodiče, babičku …).
držím palce, ať brzo najdete domeček, který se vám bude líbit.

Romčo - teda, Edík je obřík. Bez pár gramů váží tolik jako Maru v roce :o))))
To je supër, že se vám srazík s Montičkou vydařil :o)), taky jak jinak, že jo :o)). Petra je tento týden pryč, tak na ní počkáme a pak bysme zase mohli něco podniknout, co myslíš?

My jdeme ve středu na očkování 3-tí dávky Hexavacu, tak doufám, že to bude zase bez problému. Vážit Sofí asi nebudou, za 14 dní má 6 měsíční kontrolu, tak si myslím, že to dr. nechá až na příště.

Tak zatím čau Lipka, Maru A Sofí

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.06.05 09:20

Ahojte holky!

Tak jsem právě přiklusala od toho ortopeda. No připadala jsem si jak blázen, který si na něco stěžuje a dle doktora mi nic není. Fakt z toho mám pěkně blbej pocit. Napsal mi 10 magnety, tak netuším, jak to budu s Fildou zvládat. Paní na rehabilitaci byla hodná, že Filda klidně může se mnou, jen nesmí do té místnosti, kde jsou ty magnety. Tak už vidím, jak já tam někde sedím, nohy v rouře a Filípek jim tam bulí na chodbě. No uvidíme, přinejhorším bude muset manžel zůstat doma a pohlídat.

Romčo, jsem zvědavá, jak vám bude šmakovat ta mrkvička. Mě se včera Filípek celej poblinkal, jak se zas dávil. Až jsem měla slzy v očích.

Filípek už je vzhůru, tak já utíkám

pá Montička + Filípek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 09.06.05 01:30

Čau,

tak jsme dnes zvládly očkování, Sofinka ani nepípla, je to moje beruška. V místě vpichu to má trochu nateklé a červené, tak doufám, že nebude mít nějaké problémy. Dr. jí rovnou udělala 6 měsíční kontrolu, i když nás původně pozvala až za 14 dní. Takže máme půlroční kontrolu v 5,5 měsících :o))) a Sofinka váží 7 150 gr a měří 67 cm.

Montičko - doufám, že to u ortopeda dobře zvládnete

Tak dnes jen krátce.
Lipka, Maru a Sofí

 
romda
Stálice 100 příspěvků 09.06.05 19:34

ahojky všichni,

tak na po třetí a snad už naposled. Edík se mě do toho plete a už 2× se mu podařilo zavřít okno, takže jsem musela začínat od začátku.vbvj je to ale šikulka.:)
Už 3 dny v noci skoro nespí. Vstávám tak po 1h až 1,5 h, doufám, že jste na tom lépe.

Lipko: rozhodně se těším na další akci. Jsem pro. Sofince gratulujeme ke krásné váze. Je to šikulka. Přejeme, aby očkování bylo bez reakce.

Montičko: mrkvičku jsem nevařila. Je koupená od hami. Docela chutnala. První den si sám stkal lžičku do pusinky (rád do ní kouše). Včera už tak nadšený nebyl, ale sem tam otevřel pusinku. Dnes to nebylo o moc lepší, asi zjišťuje, že mu to moc nechutná. Ještě nejsme u plivání, takže to beru jako úspěch. Vždy sní tak 2 - 3 lžičky. Uvidíme jak to bude pokračovat:) Určitě budu informovat.
Moc ti přeji, aby bylo krmení mrkvičkou už jen a jen lepší. Snad si zvykne.

Tak se zatím mějte a já jdu za tím svým číslem.
Romča a Edík

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 13.06.05 08:48

Ahoj holky, zdravím po týdením výletu. byli jsme s mamkou a dětičkama u našich na chaloupce v podkrkonoší. Přijela tam za náma taky ségra s Kristýnkou, takže to byla parádní dámská jízda bez chlapů. OPořádně jsme si to užili, i když počasí bylo opravdu děsné. Šílená zima, neustále lilo. Večery byly ale bezva. Děičky všechny 3 usnuli v 7 a spali až do rána a mi popíjeli víneško, šampíčko a tak :o)). No prostě jsme si užívali a libovali si jak máme zlaté dětičky. Jen to počasí se nám umoudřilo za celý týden jen asi na 2 dny. Tomík měl jeden den teplotu přes 38 tak jsem se hrozila co z tohjo bude, ale naštěstí nic. přešlo ho to. V chaloupce jsme měli příjemné teplíčko a o to horší byl včerejší návrat do ledového bytu. Luky leží navlečenej u mě v posteli a má ledový ručičky a Tomík šel do školky. Jo a taky má Luky svůj první zoubek. Prořezávat se začal v sobotu. To nešlo přehlédnout, protože on jinak nepláče a celou sobotu nebyl k utišení a neustále šmátral jazýčkem. a slintal o 106 :o). Takže první zoubek je 1 vpravo dole a začala vykukovat v 5m a 4 dnech. Teď se klube na svět, ale Luky je už ok. V pátek náš čeká poradna v 5,5m +3 dávka Hexavaku. Tomík jde zítra opět na vrtání a pak jedeme navštívit prababičku a pradědečka do Ruzyně.

No tak jsem se vykecala, snad jsem nezahltila server :o))).
Pozdravujte broučky, pa

Pusinka, Tomík a Lukínek (zubaté miminko)

p.s. reagovat budu příště - Montičko deníček super, mám stejné pocity

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 14.06.05 10:15

Ahoj holky,

tak se zase hlásím, byla jsem nějaká líná něco napsat :o).

Romčo - gratuluju k úspěšnému zahájení příkrmů :o)))

Pusinko - tak už jste se vrátili, škoda, že vám nevyšlo moc počasí, ale myslím, že jste si to užili i tak :o))
Lukáškovi velká gratulace k 1. zoubku

Sofík ještě žádný zub nemá. 10.6. se začala přetáčet, ale moc jí to nebaví, tak to nědělá často :o))) Jinak je strašně vysmátá a zvědavá, jak se někde něco šustne, hned by si hlavu vykroutila :o))

Co se týká zubů, tak si teď spíš „užívám“ s Maruškou. Od podzimu jí začaly padat. Chodíme k zubařce, 1 si vytrhla sama a včera 1 zub vyškubla moje mamča. ( po mím hodinovým přemlouvání) Byli jsme na chalupě s našima a babičkou. Maru má problém, že u většíny zubů ji roste druhý zub dřív, než¨vypadne první, takže se nedá dlouho čekat, jinak by ten druhý měla úplně vyvrácený dovnitř. Tolik o naši zubní story :o))

Zítra má Maruška vystoupení od kroužku zpívání a flétny, tak už se všichni moc těšíme, vždycky to mají moc hezký :o)

Romčo, Pusinko - tak co nepodnikneme zase něco ? Sem s návrhy :o))). Co takhle nějaká procházka, když bude hezky? Nebo zase nějaký dětský koutek, mmch ta Tramtárie v centru, jak jsem o ní psala před minulým srazíkem funguje, šly jsme okolo, tak jsemtam nakoukla. Je sice trochu zmenšená než byla původně, ale je tam .o)

Tak zatím čau
Lipka, Maru a Sofí

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama