Mimizemšťánkový deníček č. 44

Rodičovství

Ahojdá! Tak jsem konečně dorazila z malé dovolené u dědečka a babičky. Kapku se nám ten týden protáhl, protože mi ve čtvrtek manžel volal, že nám budou v baráku opravovat odpady, takže nebudeme moct ani spláchnout na záchodě... Zůstala jsem tedy s Filípkem dál u našich a vrátila se až včera. Sice tu ti dělníci pořád do něčeho mlátí, ale voda teče a tak už to nějak vydržíme.

Filípek si „na prázdninách“ vybral jak dny plné smíchu, tak ty uplakané. Jeden den proplakal snad celý a my netušili proč. Pak se nám odměnil tím, že usl v 19.00 a probudil se v 7.30:) a hlavně se pak celý další den jen a jen smál. Dovolila jsem si ho vzít k tetě a namočit ho v bazénu, ale žádný úspěch to teda nemělo. Začal řvát a to jsem mu namočila jen nožičky:) Jsem se bláhově domnívala, že se mu to jako bude hned líbit a měla s sebou i takovou tu duši, co má uvnitř „kalhotky“, takže mimčo nepropadne. No hi hi, zůstala v kabele:) Nevím, jestli mu to bylo studený a nebo se mu zdál být bazén moc velký. Příště učiníme další pokus a snad se brzo dopracujeme k tomu, že se mu to bude líbit, protože jinak by mi nějaké chození do plavání přišlo zbytečné:)

Jo a už týden máme čtvrtý zoubek! Teda dnes už je to maxizub:)))) Filípek ochutnal okurčičku, kedloubek a rohlík. Vše ohlodával s velkým úspěchem. Snědl tak možná kousek té okurky. Kedlubnou si prořezal ten zoubek a rohlík nadrobil babičce na klín, ale byl mooooc spokojený:)

Včera jsem si tu s dědou užívala hodinového pláče, protože Filípek si teď zvykl usínat v kočárku a spinkat na zahrádce a já ho včera položila do postýlky a chtěla, ať spinká. Tak mi dal jasně znát, že to teda jako né, že chce tu zahrádku!:) Vydržela jsem to za podpory dědy hodinu a pak to vzdala. Opravdu řval tak, že mu bylo jedno, jestli jsem u něj a hladím ho a nebo je tam sám. Vzala jsem ho teda k nám a řechtal se tu na celé kolo. Když pak děda odjel a já mu dala mlíko, usl po pár hltech a spinkal dvě hoďky.

Teď vzorně usl u sebe v postýlce bez jediné slzičky! Zlatíčko moje milovaný. Na jednu hodinu jdeme na další Hexu a zítra na kontrolu na rehabilitaci.

Jo a v sobotu jsem byla i s Filípkem a neteřinkou Klárkou mrknout na svatbu kamarádky. Nikdo si nechtěl sednout a tak jsem usedla s Filípkem na klíně a s Klárkou vedle hned za rodiče ženicha chi chi, protože ta paní „organizátorka“ pořád chodila, ať si jako někdo sedne, ať se může začít a nikdo se k tomu neměl. Tak jsem usedla a byla ráda, že nemusím těch 8 kg celou dobu držet:) Klárka byla naprosto vzorná. Koukala na nevěstu a družičky, říkala všem princezny a když byl konec, tak nechtěla jít domů, že princezna taky určitě nejde domů. Vysvětlovala jsem jí, že princezna půjde na obídek a pak bude dlouho tancovat a Klárka pořád nechápala, že už je jako konec:) Barunku mi ségra s sebou nedala a radši ji hlídala společně s kočárkem před úřadem, protože Barča je číslo a nevydržela by tam ani minutku sedět nebo stát na místě. Takže Filda už má za sebou i první svatbu a už ví, jak to tam chodí:))))))

Jo a jestli tenhle deníček budou číst i nějaké snažilky, tak jedna zprávička pro vás. Zázraky se dějí! Moje sestřenice má cca 1,5 starou holčičku po IVF, protože její manžel je z 99% neplodný a co se nestalo. Bylo ji pořád zle a tak šla k doktorovi a ten zjistil, že je těhotná!!! Doktor nechápe, jak se to mohlo stát! Takže se všechny držte a přeji vám, ať máte taky tolik štěstíčka. Jo a aby toho nebylo málo, tak to vypadá na dvojčata:)

Mějte se nádherně

páááá Montička + Filípek otáčející se všemi směry, jen z bříška na záda nám to pořád nejde:)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 29.06.05 15:13

Ahoj holky, zdravím Vás po dlouhé době. My máme neustále nějaké problémy s pc. Tentokrát nám ho napadnul nějaký vir a všechno nám pomíchal. Nešlo nám spustit vůbec nic. Teď už je to zase v pořádku, tak písnu pár informací o nás. Psala jsem to ráno do minulého deníčku, ale tam by to zapadlo, tak to kopíruju sem :o).

Lukášek měl na poslední poradně v 5 ma týdnu 67cm a 6680g, ale to už víte. Jinak máme 2 zoubečky. Oba je řádně obrečel, ale naštěstí máme teď chviličku pokoj. Začali jsme dávat příkrmy k obídku. Už papáme mrkvičku a brambory. Dneska přidáme brokolici. (Brokolice přidána a papal jako ďas :oD. První den, kdy jsme zkoušeli příkrm snědl asi jen 3 lžičky mrkve a už se dávil. Teď po 6 dnech sní v pohodě polovičku té malé skleničky od Hippu a ještě má asi málo, protože se pak dorazí ještě 120-150ml Nutrolonu. Jinak Nutrilonu vypije asi tak 180ml a někdy třeba po ránu i 210ml. Na lžičku už krásně otevírá pusinku-je to šikulka. Spinká krásně stále celou noc tj. zhruba od půl 7 do půl 7. Akorát teď jak je to vedro se někdy budí kolem 3h a chce napít čajíčku a pak hned zase usne. Je to miláček.Jinak zatím jezdíme stále v hlubokém kočárku, ale jakmile skončí školka jdeme do sporťáku. Teď mi vyhovovalo, že jsem si Lukyho mohla v té vnitřní tašce brát do školky a kočár nechat stát venku. Teď už to nebude třeba, když zítra školka končí.

Taky se konečně otáčíme na bok a na bříško. Kyčličky nám dopadly dobře, takže už nemáme tu levou nožičku tužší - krásně jsme to rozcivčili. Akorát ještě nemáme jadýrka, tak musíme ještě v září na kontolu.

Tomášek jde zítra naposledy do školky a je z toho nějakej smutnej. Nemůže pochopit, že budou prázdniny a ve školce nikdo nebude. Dokonce si poručil že musíme učitelkám koupit jedné růžovou a druhé červenou kytičku :o)).

Taky jsem byla včera s klukama u fotografa. Nechala jsem si je vyfotit společně, pak každého zvlášť a jednou se mnou. Doufám, že fotky vyjdou hezky. Kluci nahodili úžasné úsměvy - prostě profíci :o).

Tak to by mohlo pro začátek stačit :o) a co vy jak se máte?

Montičko - gratuluji Filípkovi ke 4 zoubečkům. A taky sestřenici k těhotenství. Jak je vidět, zázraky se opravdu dějí. A to je dobře.

Pa Pusinka, Tomášek a Lukínek

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 29.06.05 15:42

Ahojky!

Tak jsme po včeličce. Vážíme 8,180 kg a měříme 74 cm!:)

Jinak jsem Filípka s tím spaním ráno přechválila. Schrupl v kočárku, než jsme šli k té doktorce, ale teď chtěl spinkat znovu a v tom dusnu jsem radši zůstala doma. No plakal strááááášně moc asi 15 min, pak jsem to nevydržela a vzala si ho. Chvilku poležel a pohrál si, ale pak si začal dávat ručičku před oči, což znamená, že chce spinkat. Dala jsem ho znovu do postýlky, chvilku sice plakal, ale už spí jako beránek. Musí si zase zvyknout na svou postýlku a snad mu to nebude už dlouho trvat.

Dneska měl Filda špenát s mrkvičkou. Už mu to taky jde, jen je to potvůrka podšitá a nechce otvírat pusinku. Když už jí otevře, všechno krásně spolkne, ale donutit ho, aby otevřel pusinku znovu je mnohdy nadlidský výkon, takže jíme cca 20-45 minut:( Ale co, hlavně, že už umíme polykat. Dneska jsme dostali od dr. povoleno i ovoce, tak hned vyzkoušíme banánek:)

Utíkám dát pár nových fotek do galerky na Rodině. Pááá

Montička + Filípek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 30.06.05 10:20

Ahojky,

tak i já se zase hlásím. U nás nic nového, pořád 1 zoubek. Te´d o víkendu se chystám, že zkusíme mrkev, tak jsem zvědavá. Maruška se nemůže dočkat, pořád se ptá, jestli může Sofíka krmit .o))

Pusinko - koukám, že Lukášek s jídlem nemá žádné problémy :o)), je to skvělý, že krásně baští.
A co fotky, určitě jsou krásné, jak jinak :o)

Montičko - gratulace Filípkovi, skvělá váha i délka. Ještě 12 dkg a má tolik, co Maru v roce :o)), ona byla krásně baculatá, ale malinká. Teď už je to dlouhán :o))

Pusinko, Romčo - jak jste na tom s časem? Co takhle nějaký srazík, než se rozprchnem na prázdniny. My se v Praze moc vyskytovat nebudem, nemám ještě přesné termíny, ale pojedeme do Řecka, a taky na chalupu za babičkou s našima.

Tak ahoj, mějte se krásně i když je venku hnusně, doufám, že se počasí vylepší.

Lipka, Maruška a Sofinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.06.05 13:53

Čaute!

Letím vám napsat radostnou zprávu. Filípek už nemusí cvičit reflexní cvičeníííííííí huráááá hurááá! Už se máme jen „válet“ na balonku a dělat „trakař“, ale to už je pro Filípka veselá hra a ne cvičení, u kterého pláče. Já mám snad slzu na krajíčku radostí:) Dostali jsme obrovskou pochvalu, jaký pokrok Filda udělal. „Teta Eva“ žasla, jak už krčí nožičky a snaží se „lozit“.

Těšila jsem se, že se cestou z rehabilitace projdu po městě, ale lilo jak z konve, tak jsem jen pospíchala do jednoho obchodu, abych tam koupila držák na flašku, co se dá připevnit na kočár. No samozřejmě ho neměli. Já už nevím, kde ho sehnat… A pak jsem letěla koupit k šikmookým oběd pro manžela, protože vařit jsem dnes nestíhala. Schovala jsem se u Bati v podchodu před tím největším deštěm a odešla s novýma botama:)))))) Filda spokojeně usl dřív, než jsem si boty vyskoušela chi chi. Takže teď jako budu děsně elegantní dáma:)))))

Pořád přemýšlím, jestli objednat víc těch plínek Popolínek. Nejdřív jsem byla kapku zklamaná, ale už jsem si na ni zvykla a tak mě to zas nahlodalo:) Od 1.7. je kapku podaží a tak mám dnes poslední šanci je objednat za starou cenu a ještě uplatnit kupon na 10% slevu, který jsem od nich dostala. Dokonce se snad možná dočkám mých vysněných Fuzzi Bunz, protože manželův šéf opět letí do Ameriky a je předběžně domluveno, že mi je doveze. No nejsem já praštěná, takhle ulítávat na plínkách:) Moje ségra ulítávala na pidiponožkách, tak co, že jo:))))

Mějte se krásně a užívejte prázdniny

pá Montička + Filípek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama