Mimizemšťánkový deníček č. 48

Rodičovství

Ahojdá! Tak Lipka už nám odplula užívat si léta, tak ji aspoň na dálku zdravím a přeji šťastnou cestu! Já si léta užívám u nás v paneláku a přiznávám, že už mi z toho hrabe a s takovýma delšíma přestávkama mám pěknou depku.

No nic. Dnes přijede mamča, tak bude veseleji:)

Ovšem na ty slibovaný tropický vedra se fakt těším Jsem chtěla jít s mamčou někam na malý výlet a v takovým počase se nám asi moc chtít nebude. Uteče to jak voda a mamka zase odjede. Ach jo. Ale já se k nim pak zas tak na týden nasáčkuju:)))

Už bych se taky konečně měla podívat po těch kurzech plavání, abysme v září mohli začít. Včera se Filípek koupal s tátou a plaval jak velryba. Dokonce se řechtal, když si potopil u pusu. Snad z něho nakonec ten plaváček bude:)

ROMČO: s domečkem nic novýho:( Jsme asi opravdu moc nároční, protože najít dům s velkýma pokojema není jen tak. Ale než barák s pidipokojema, to snad radši zůstanu v paneláku.

PUSINKO: jak to dopadlo s neteřinou (doufám, že se nepletu a byla to neteřinka) s tou alergií na mrkvičku? By mě zajímalo, co takový mimčo jí, protože nám tím ze začátku doktorka vyhrožovala taky, když jsem zkoumali, z čeho je Filda pořád samá kopřivka.

Dnes nebo zítra nám dovezou to sedátko do vany chi chi. Jsem ho objednala přes net a je to po Brně s rozvážkou zdarma. To jsou služby!:) To se mi líbí:)

PUSINKO: žasnu nad tvýma výtvorama. Ty batikovaný trička jsou krásný! Kdy to prosímtě děláš????? Až se rozhodnu něco takovýho vyzkoušet, tak budeš mou vrchní poradkyní ju? A až to potentuju a nebudu vědět, jak dál, ihned volám!:))))

Musím zaklepat, že poslední dva dny jí Filípek docela vzorně! Asi se mu líbí ta židlička:))))))

Dneska jdu konečně na tu kosmetiku. Je mi jasný, že tam usnu:))))

Tak já utíkám tvořit oběd. Manžel je dnes doma, aby odpoledne pohlídal Fildu, tak ho musím „nakrmit“:))))

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 31.07.05 14:59

Ahojky, tak jsme se dneska vrátili z chaloupky a po týdnu zase nakukuju :o). Bylo suprový počasí, Tomík se koupal v bazénku, Lukyho a Kristýnku jsme tam taky námačeli, protože to ani jinak nešlo. Zkazilo se to až včera, ale to už nám bylo fuk, protože jsme dnes dopoledne už razili domů. Chodili jsme na borůvky, na houby a do hotelu na nějakou tu dobrůtku.

MONTIČKO : NO s neteřinkou to dopadlo tak, že po té mrkvi co se osypala měla 14 dní útrum a předevčírem jsme místo ní na:,–(ili bramboru a naštěstí nic, takže ségra bude zkoušet ostatní druhy zeleniny a mrkev zkusí opět zařadit až na konec.

Co se týče výtvorů - tak to dělám po večerech, když kluci usnou a manžu nemám doma. A hlavně, když se mi nechce žehlit a tak. Já si u toho odpočívám jako někdo třeba u pletení. Jo a klíďo volej kdybys potebovala poradit, ale myslím, že to zmákneš, nic na tom fakt není. Zrovna teď na chalupě jsem mamce dělala taky tu panenku z květináče - snad se jí budeč líbit.

LIPKO - Taky zdravím na dálku, užijte si to.

ROMČO - Tak co Edík, už ti leze všude po bytě co? To Luky je lenošák :o).

Jinak Luky už baští veškerou zeleninu, vždycky sní misku a ještě mu musím přidat, dál jí kuřecí, krůtí a králičí masíčko. Z ovoce jablíčko, hrušku a taky už měl čerstvé borůvky a včera jsem mu dala líznout melounu, kousíček ho ale ukousnul a vůbec si s ním neuměl poradit. Začal se dávit až ho vyplivnul. Teď budeme zkoušet další druhy ovoce a pak už na:,–(íme jogurtíky. taky Luky už začíná brát hračky pouze palcem a ukazováčkem. jen s tím přetáčením a lezením na to jsme nic moc, ale on se to naučí.

MONTIČKO - A jakou židličku jste nakonec vybrali? Pro sedátko asi pojedu tento týden, ale možná až ten další.

Ve středu čeká Tomíka pravděpodobně trhání zoubku a ve čtvrtek jedeme s manžou a prckama na Přimdu. Snad vyjde aspoň trošku počasí.

Teda nějak jsem se rozepsala. tak si užívejte léta a já se zase ozvu s novinkama.

Pusinka, Lomík 4,5r a Luky téměř 7m

 
romda
Stálice 100 příspěvků 31.07.05 22:16

Ahojky všichni,

hlásím, že v pátek byl objeven první zoubeček:) Je to jednička v pravo dole. Tak konečně i my jsme se dočkali.:):)

Ty vedra byly šílený, nějak jsem to špatně zvládala. Měla jsem špatný pitný režim a neměla jsem daleko ke kolapsu, naštěstí manža pomohl. Jsem ráda, že se počasí umoudří.Teda alespoň doufám, že zítra už bude opravdu pod mrakem.

Edík je v pohodě. Papá docela dobře. Máme zase ten ekzémek, teď projistotu na nožičkách, tak doufám, že se to zlepší. Když vidí vodu tak je jak utržený ze řetězu, takový můj vodníček.:)

V úterý jdeme na kyčle a ve čtvrtek k Dr. na prohlídku v 8 měcících. Jsem zvědavá na váhu.

Montičko:
Jak jsis užila kosmetiku? Filípek určitě příjde vodě na chuť.
Věřím, že je těžký vybrat baráček podle vašich představ. Však není kam spěchat, musí to být alespoň co nejvíce podobné představám, s tím naprosto souhlasím. Uvidíš, že brzy něco najdete a bude to perfektní.

Pusinko:
je paráda, že jste si to tak krásně užili.
Edík ještě neleze, ale už se podstatně více snaží. Daří se mu dávat nožičky více pod tělo a začíná být na čtyřech, takže jsem zvědavá, kdy zvládne techniku.
Držíme Tomíkovi pěstičky, ať to moc nebolí a má to rychle za sebou.

Budu končit. Edík usnul a já jsem hrozně utahaná, takže jdu do peřin.
Mějte se zatím krásně, užívejte si svých ratolestí a já se zase ozvu.

Ahojky Romča a Edík (zítra 8 měsíců)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.08.05 08:57

Ahojdteee!

Tak jsem přežili ta šílená vedra, ale Filípek to nesl hoooodně špatně:( Uspat ho byl malý zázrak. V noci se pořád budil a plakal. Naštěstí už je to za náma.

Nakonec jsme mamku v pátek odvezli domů a zůstali tam do neděle, protože poslat ji v tom horku vlakem to bych neudělala:)))

V sobotu jsme vyrazili s Filípkem na koupaliště s tím, že když bude plakat a vody se bát, tak ho manžel odveze babičce a my se tam chvilku schladíme. No a jak to dopadlo? Filda se čvachtal s náma:) Nějdřív teda jako takový „salám“, dělejte si se mnou co chcete. Ale když jsem ho pak vzala do velkýho bazénu a házela ho nad vodu, tak se začal chechtat a já byla nejšťastnější pod sluncem, že se mu to líbí:)))))) Takže jsme tam byli asi 2,5 hoďky a pak už byl ospinkaný, tak se jelo domů. Usl po 100 m jízdy autem:))))

ROMČO: obříííí gratulace k zoubečkuuuuu!

PUSINKO: koukám, že lesa, hub a burůvek jste si krásně užili!

Já utíkám, Filda se tu na mě chechtá a tak se musím jít pomuchlovat chi chi

pááá Montička + Filípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 04.08.05 09:08

Ahojky,

to máme zase hrozný počasí. Jde to z jednoho extrému do druhého. Nejdříve je vedro na padnutí a teĎ zase zima. To počasí si s náma teda pěkně hraje.
No, ale co. Stejně si to užívám s Edíkem i v takovém počasí. Teď začal spát přes den, tak je to příjemné.
Včera Edík snědl celou malou ovocnou přesnídávku a ještě se ode mě napil. :)

Včera jsme byli na kyčlích a vše je v pořádku, už máme jadýrka, tak už nás více kontrol nečeká. Dnes jdeme k našemu Dr., tak jsem zvědavá. Edík má zase rozlezlý ten ekzem, hodně na bříšku a podbřišku, tak uvidíme co s tím pan Dr. provede.

Montičko: Filípek je ale šikulka. Dovedu si představit jakou jsi měla radost, že té vodě Filda přišel na chuť.:)

Pusinko: jak dopadl ten Tomík u zubaře. Doufám, že ho moc netrápil.

mějte se krááásně. posílám pohlazení miminkám. (tomíkovi samozřejmě taky). :)
Papa Romča a Edík

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama