Mimizemšťánkový deníček č. 46

Rodičovství

Ahojky! Prvně musím moooooc pozdravit Ivku a Ládíka! Spad mi obří kámen ze srdce, že z toho nebylo nic horšího, ale i tak jste si to museli opravdu užít. Naštěstí už to máte za sebou a jsme moc rádi, že to dobře dopadlo a páni doktoři, už nám Ládíka a maminku prosím nezlobte, jo!

Tak Ládík je naše první „lezoucí“ miminko. Blahopřejiii!:) Takže už přesouváte vše do vyšších vrstev? Filípek se snaží o 106 a předpokládám, že se jedná o dny - týdny, kdy už mu to taky půjde. Ale abych se nedivila:)))))) Začal se „stavět“ na napnutých ručičkách a prdelku už zvedá dávno. Zatím to teda vypadá jako když leze housenka chi chi. K sežrání:) Jen netuším, kam dáme všechny ty věci, na který dosáhne:))

Naše papací krize došla tak daleko, že odmítáme i mlíčko. Ovšem maminka asi přišla na důvod:) Oni nám totiž rostou horní dvojky. Teda má to tam nateklý, tak jsem to jako usoudila. A když Filípkovi rostou zoubky, tak prostě odmítá flašku. Dnes ráno vypil mlíčko s chutí, tak kéž už by to bylo za náma.

V pátek jsem zakoupila hotovou „krm“ pro našeho drobečka s tím, že tu třeba sní. No ha ha, ani ťuk, tak aspoň můžu dál vařit domácí a ušetřit:)

Ze soboty na nedělu jsme měli rušnou noc. Filípek usl, ale od půl jedenácté se co hoďku budil. Kolem druhé už neusl a plakal a plakal, kroutil se. Takže nastoupila „hadičková“ četa. Celý den totiž nebobčil a zdálo se, že to jeho nepití už má své následky. Žádný bobek se ale nekonal, ani prdíky moc nešli, ty upustil ještě před tím:) Kolem třetí teda dostal mlíčko a pak už se spinkalo do sedmé hodiny ranní. Manža si to hezky dospával a já vstala a je vám jasný, jak jsem celý den vypadala:) Byli jsme u tchánovců, tak jsem aspoň nemusela vařit:) Zato v neděli jsem zalezla do postele ve 20.15 a spokojeně chrupkala do 5.30 a po mlíčku se chrupkalo do 7.30, tak jsem to kapku dohnala:)

Mám takový divný pocit, že si sluníčko odjelo na prázniny:((( Už bych potřebovala načerpat sílu a ne se každý den probudit do toho mračna. No mám smůlu. Ale vlastně ne, vždyť já mám jedno velký sluníčko doma:))))

Nějak jsem se rozepsala:) Takže prchám něco dělat

mějte se kouzelně a pusinku všem drobečkům

pááá Montička + Filípek (už 7. měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 11.07.05 13:40

Ahojky, nejprve gratulace Ládíkovi k lezenííí. To bude doma teď veselo viď mamčo :o)). U nás se nic extra neděje. Sluníčko opravdu Montičko asi odjelo na dovolenou jak jsi vtipně poznamenala, protože počasí je opravdu úděsné. Lukášek před pár dny oslavil svoje půlroční narozeninky. Naprosto úžasně jí veškerou zeleninku tak doufám, že mu to vydrží. Vařím mu a každý den sní celou kompotovou mističku a někdy si ještě přidá. Mlíčko po už nechce. Takže za pár dní přidáme masíčko.

Taky jsem se koukala, že Tomášek v 6ti měsících už byl v poloze na čtyřech, plazil se za hračkama a ten náš lenoch Lukínek by rád už seděl, ale pohybovat se nee. No má ještě čas, takže jsem v klidu a hlavně už se začíná ukazovat, že jsou s bráškou povahově každý trošku jiný, takže bych řekla, že Luky je sice zvědavější, ale daleko větší hohodář a prostě čeká až mu někde to co chce podá. Ví, že Tomík mu to strčí až pod nosík.

Ach jo už zase leje. To je hnus.

Jo Montičko koukala jsem, že jsi psala na mé stránky a pátráš kde jsem vzala krabičku. Ano máš pravdu je to dělané tou ubrouskovou technikou a natřené obyčejným balakrylem. Krabičku jsem si objednala na www.brydova.cz. Mimochodem ta Monika Brýdová chodí občas do Loskutáka. Dneska nafotím nějaká triška která jsem dělala taky podle ní a dám je na stránky.

Holky tak se mějte krásně pohlaďte mimísky a volejte na sluníčko ať už se z dovči vrátíí.

Pa Pusinka, Tomík a půlroční Luky

 
mia  11.07.05 15:05

Zdravím, jak jsem psala minule jste všichni hoodně napřed Filípkovi rostou dvojky a ná teprve jedničky, v sobotu se skrzeva to nespalo od 01 do 04, děs, ale na dnešek už spal.
a lukášek se vrhá na maso a Max dostane za víc než měsíc mrkev.
Doufám, že to sluníčko se umoudří v neděli odjíždíme tak doufám že bude lépe.

pa

Mia a Max (ve středu 5.měs)

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 11.07.05 16:38

Ahoj Mio, nejste zas tak pozadu. Vždyť Lukáškovi bylo teprve teď 6m, takže mají mezi sebou rozdíl jen měsíc. My taky máme teprve spodní jedničky a dvojky zatím nic. S příkrmama jsme začali v 5,5m, i když dr. chtěla abych začala až v 6m.

Pusinka, Tomík a Luky

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 11.07.05 17:48

Ahojky,

holky zítra odjíždíme za mojí babičkou na Vysočinu, budem ¨tam až do víkendu. Jen doufám, že se už počasí vylepší, už mně ten déšt strašně nebaví :o((((

Monti - Filípkovi přejeme ať už mu ty zoubky vylezou, aby mohl zase krásně jíst

Pusinko - my jsme všechno probraly po telefonu, tak tady jenom tak pozdravím tebe i kluky :o))

Mio - i když je Max nejmladší, myslím, že moc pozadu není. Sofí je 6,5 měsíce, má zatím jeden zub (vpravo dole) a co se týká jídla, zatím zkusila jen mrkev a brokolici, jinak je jenom kojená. Jídlo jí moc nejede, sice pár lžiček sní, ale tváří se jako co jí to dávám za hnus :o))))

Tak se mějte krásně. Čau Lipka, Maruška a Sofinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.07.05 18:15

Ahojte!

Tak nám tu odpoledne začalo svítit sluníčko a já vyrazila s Fildou do města. Konečně jsem mu koupila cumel na flašku s víc dírkama, tak nám to bumbání půjde rychleji:) Jen musím dát pozor než si zvykne, aby se mi neutopil:)

LIPKO: hezky si to na chatě užijte, snad se sluníčko umoudří!

MIO: užívej si malilinkatýho Maxíka, dokud to jde:) Za chvilku už nám totiž taky napíšeš o tom, jak baští, jak lozí a pak chodí:))) Nějak mooooc rychle nám to letí, co? A kam se chystáte? Jestli to není tajné?:)

PUSINKO: děkuji za info o tom obchůdku. Už jsem si ho šupla do oblíbených a až se budu nudit, tak to tam pořádně omrknu:)

Tak pa páááá

Monťule + Filda

P.S.: kde se fláká Romča s Edíkem? Že dostanou na kokos:)))))

 
Anonymní  11.07.05 19:57

Ahoj ahoj ahoj,

tady se hlásí opozdilec. Moc se omlouvám, teď jsem nebyla týden v Praze. Byla jsem u rodičů a u tchýně a tchána a před tím nějak nebyl čas. Slibuji, že se polepším:)

U nás stále zoubky nejsou /to my jsme nějak pozadu/. Ale už má hrbolky na dásničce, takže doufám, že už to bude. Hodně špatně teď spinká, vstává tak po hodině, občas í po půl hodině, takže je to trošku náročnější.
Je hrozně živoučkej, hodně žvatlá, říká a dělá papa, a říká baba. Hodně sedí, stoupá si, takže jsme zakoupili první papučky (kotníčkový), aby si drobeček nevymknul kotník. Lezení fláká, posouvá se dozadu, ale ne nějak extra. Prostě to asi přeskočí. Krásně papá, moc mu chutná zelenina i ovoce, už jsme měli i zeleninu s masem a dobrota. Občas už ani odpoledne nechce prso jak se nabaští.
Musíme se zase srazit a pořádně to všechno probrat, co vy na to maminy?

Musím jít utřít Edánka a jít krmit, takže reagovat budu příště.

Všechny vás moc zdravím,
Romča a Edík

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 22:27

ahojky :)))
koukala jsem na fotecky,kluci jsou moc krasni :)))

uz jsem ti hodila na rodinu pratelstvi,tak az budes mit chvilku,mrkni na delfinka :))

pa a pusu klukum

magrat a delfinek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 12.07.05 00:53

Ahojky,

jeětě jednou já, Lipka.

Romčo - ahooooj, jak jsem psala výše, zítra odjíždíme, ale po víkendu se vracíme a pak budem týden v Praze, než pojedem do Řecka. Takže pokud budeš v Praze, tak se můžem srazit, myslím, že i Petra ¨by mohla. Bylo by to super, myslím, že už naše „miminka“ ani nepoznáme, jak se od minulého setkání změnila :o)))) Tak se budu těšit :o))
Jinak Edík je šikulka :o)))

Ahojky Lipka, Maru a Sofí

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.07.05 10:19

Ahojte!

Aaaa Romča s Edíkem se našli:) Téééda ten Edík je ale šikulka! A na zoubky nespěchej, aspoň ti neukousne prso:)))
Koukám, že jedinej nejedlík zeleniny je tady Filípek. Ale má smůlu, zrovna jsem do hrnce hodila brambůrku, brokoličku a trošičku mrkvičky a pak vytáhnu z mražáku kuřecí masíčko:) To už mám uvařený, nakrájený, takže jen vytáhnu, rozmrazím a je to:)

Filda se rozhodl, že dnes nebude spát. Už podruhé jsem ho odnesla do postýlky. Nebrečí, jen mi nenápadně naznačuje, že spinkat nebude. Ale když si ho vezmu, tak si hned tře očička a tváří se, jako ten největší ospinkánek, tak to budeme ještě chvilku zkoušet, třeba usne.

Jdu zkontrolovat toho našeho milovanýho ospinkánka

pá Montička + Filípek

 
Anonymní  14.07.05 10:50

Ahoj holky,
tak hladinu vápníku má Ládík v pořádku, to je super!!!! Akorát zas nějak zvýšené jaterní testy, ale to by prý mohlo bát prodělanou vyrozou, tak půjdeme ještě na odběr.

Jinak to lezení je teda něco.....už nestíhám vůbec nic. Ládím vleze všude. Už mi převrhnul koš s odpadkama, pře se mu to zdá, jako bezva hračka. Leze do chodby a olizuje si kolečka od kočáru......jak zapomenu zavřít nějakou skříň, tak já řádně prozkoumá, …prostě je to sranda :-DDDD

Těm, co spíte celou noc já fakt závidím, pře mi pořád vstáváme aspoň 4× :-(

Monti, gratulujeme k zoubkům, my jsme pořád bezzubý. A jak to pokračuje s vaším domečkem?

Romčo, Ládí má bouličky na dásních už dva měsíce a nic :-)

 
Anonymní  14.07.05 19:53

Ahojky,

tak dnes teda sluníčko chtělo dohnat ten minulý týden. Pěkný vedro. Byla jsem s Edíkem u známé v bazénku. Paráááda. Edík spal jen asi 40 min za celý den a to ještě ne v kuse. Teď už je hodně unavený, tak doufám, že bude pěkně spinkat celou noc. Ale spaní přes celou noc už tady dlouho nebylo. Zítra má být taky pěkný vedro, takže si užívejte sluníčka a všechny moc zdravím.
Ládík s Edíkem drží basu - zoubky jsou zbytečnost, stačí jen bouličky.:):):)

Zatím páček Romča

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.07.05 20:25

Ahojte!

IVKO: jsem ráda, že jsou testy na vápník OK. Držíme palečky i na ty jaterní! Filípkovi dvojky ještě nevykoukly a kdo ví, jesti se mi to nezdálo:) Ale ne, to asi ne, ale ještě to nějaký ten den - týden potrvá. Ládíkovi chutnají kolečka od kočárku? Šmankot, no jestli zachutnají i Filípkovi, tak nevím, kam kočárek dáma. No to bude ještě něco:) Dnes se mu velice zalíbila hromada CD a dobíječka na tužkový baterky a to ještě neleze!:))))

ROMČO: tak bazének jo? Edíkovi se v něm líbí? Já zkusila dát Fildu do bazénu jednou a žádná sláva. Spustil a bylo po koupání. Víckrát jsem příležitost neměla, tak nevím.

Jinak s domečkem pořád nic:( Teď je dokonce nějaká doba, že toho ani moc není, co by se nám líbilo. Dnes jsme sice na jedné prohlídce byli, ale děs a hrůza. V domě byl obchod - o kterým v inzerátu ani zmínka - a bylo to vetešnictví. Ten bordel měli všude. Od sklepa až po půdu. Hrůza:) Ale i kdybych ten bordýlej jako neviděla, tak se nám to nelíbilo. Paní z realitky byla sympaťačka, napsala si, jakou máme představu a že kdyby něco bylo, dá nám vědět. Tak uvidíme. Mysleli jsme, že vánoce už budou v novým, ale teď už tomu zas tolik nevěřím:) No ještě není všem dnům konec:)

Užijte si krásný víkendík, my jedeme k našim, protože taťka a babička měli narozky, tak jim musíme potřepat pravicí:) Ne že bych měla koupený nějaký dárek. Zítra razím do města a jsem zvědavá, s čím příjdu:)

Pááá Montička + Filípek

 
mia  16.07.05 10:02

Maminky i mimískové, my se loučíme, nebojte jen na třitýdny, jedeme do Deštného v Orlických horách, ujedeme snad těm vedrům.

Mějte se krásně buďte zdrávi, všechna miminka ať prospívají a dělají rodičům radost, prostě se opatrujte.

pa Mia a Max 5.měs
PS: Max včera dostal poslední pigárko, máme Infarix Hexa a vše jako obvykle ok a váží 7250g, Koloděj náš

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 18.07.05 17:20

Ahoj holky tak se hlásím po víkedníku na chaloupce. bylo super počasí, tak jsme si to užili.

Mio - krásnou dovču a Maxík hezky roste. Na váhu už jste nás předběhli. No teda uvidím ve čtvrtek. To jdeme do poradny. v 5ma týdnu měl 6680g.

Holky já vím, že se to nemá srovnávat. Vím, že má Luky ještě nejspíš čásek, ale potřebovala bych poradit. Zní to blbě, když mám už druhé dítě já vím, ale Tomík se snažil, kdežto Luky by všecko rád viděl, ale když ho dám na záda nebo na břicho tak ho tam tak taky najdu. Vůbec žádná iniciativa. Poraďte jak ho pošťouchnout, aby se začal snžit o nějaký pokroky. Jinak krásně papá, nejradši by koukal přes rameno nebo seděl na klíně, ale jinak se mu nechce otočit ani na bok a to vím, že to umí. LUmpík jeden lenošnej. Už začínám být trošku nervozní. Tomík už byl v 6m na čtyřech, plazil se a Luky ne na ne.

Teď budeme týden v Praze a pak vyrážím se ségrou a dětmi na chalupu k Nové Pace. Už se moc těším. Pak tu budeme asi nejspíš jen 3-4 dny a hurá na Přimdu.

Tak zatím ahoj a já dám vědět ve čtvrtek jak jsme dopadli u dr.

Pusinka, Tomík a Luky

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 19.07.05 11:42

Ahojky,

tak se hlásím po návratu z Vysočiny. Přijely jsme včera večer. Nádherně jsme si to užily s mojí babičkou, počasí vyšlo skvěle, mám tam i kamarádky a jedna má skoro stejně starého kluka jako je Maru - je to její velký kámoš, takže se s ním pořádně vyblbla. V listopadu kámoška čeká holčičku, tak bude mít i Sofí kamarádku :o))) Včera nám tam začali předělávat koupelnu, tak jsme večer odjely a s babičkou tam bude moje teta, jinak jsme tam ještě, ¨Maru se vůbec nechtělo vracet. S prababičkou tam pracovala na zahradě, byly jsme v lese a našly pár hub, celý den jsme byly na zahradě, procházky po okolí, no prostě paráda. Babička si holek taky užila, a mi jí taky, bylo to bezva.

Dnes dorazí naši tak už se na ně těšíme.

Zítra máme sraz s kámoškou, aby si holky ještě pohrály, než obě vyrazíme na dlouho pryč.

A tak se dostávám k tomu našemu sra¨zíku, hodilo by se vám to holky koncem týdne nebo začátkem příštího? Moc ráda se s vámi uvidím.

Petro - Sofí je taky pohodářka, strašně zvědavá, ale stačí jí když jí já držím. sama se otaží jenom z břicha na záda, na obě strany, ale zato je to rychlovka. Takže Lukáška bych moc neřešila :o)))

Ivčo - Super, že je Ládík vpořádku :o))))))))

Mio - užij si to na cestách :o))))))

Montičko - neboj, však se baráčku
dočkáte :o)))))

Holky mějte se krásně. Čau Lipka, Maru a Sofí

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 19.07.05 12:50

Ahojky.
Lipko mě se ten srazík teďka moc nehodí. Kdyžtak se sejděte sami a já se přidám příště. Ve čtvrtek máme poradnu a pak jedem k našim aby ještě viděli kluky než odfrčí do Chorvatska a v pátek musím zabalit Tomáše, protože letí na týden do NY. Takže mě čeká žehlení a nervy, protože zase bude tvrdit, že nic nepotřebuje a pak mu to bude jako obyčejně chybět. Takže snad jindy.

Co se týká Lukyho, tak vím, že má čas, ale srovnání s Tomíkem se prostě neubráním :o).

Představte si, ségra začala včera dávat mrkev, malá snědla asi 3 lžičky a do rána se osypala - tak byly u dr. a prý jasná alergie. To je síla co? Prý budou problémy s jídlem a je možné, že bude mít prý alergii i třeba na brambory. hudinka co ta bude jíst.

Tak zatím pa Pusinka a kluci

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.07.05 20:34

Ahojte!

Dnes jen krátce. Filípek už hoďku spinká:) Máme se fajn, přešli jsme z jednorázovek na Popolinky chi chi. No jsem zvědavá, jak dlouho mi mé nadšení vydrží:) Každopádně už teď se mi líbí, že mi nesmrdí odpaďák pokakajděnýma plínkama:))))

Normálně nám do bytu vlítla můra, tak ji manža plácl plácačkou a hodil do WC. Už asi 5× se splachovalo a ona tam pořád je! Potvora jedna! Já snad budu chodit na WC k sousedům:))))

Zítra si snad najdu čas a napíšu deníček, ale nic neslibuju

mějte se krásně

pá Montička + FIlípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 20.07.05 15:48

Ahojky holky,

Edík spinká, tak toho musím využít a něco napsat.

Edík už válí sudy a pokouší se stoupnout, ale sám si z lehu nesedne a moc neleze, jen když se mu hodně chce a to ještě pozadu. Jinak, když ho po:,–(íme tak sedí krásně. No jsem zvědavá na jeho další pokroky. Zoubky ještě nemáme. Spaní je teď u nás boj. Vůbec nechce v noci spát, vstáváme tak po 1 - 2 hod. Hrůůůza už aby to přestalo.

Pusinko:
myslím, že se nemusíš ničeho obávat. Známá má chlapečka a tomu je 10m. tam kde ho necháš ho najdeš, moc neleze, žádná velká aktivita. Byli u dr. a je jen líný, jinak v pořádku, takže neboj, máte času dost:)

Lipko:
to musel být parádní výletek. Kam se chystáš, píšeš, že pojedete na dlouho pryč.
Ráda se s tebou uvidím. Mě je jedno kdy, napiš a příjdu.

Montičko: moje sestra pracuje v Brně v realitce. Pokud bys měla zájem, zavolej jí a řekni jí vaše požadavky. Pokusí se ti něco najít. Teď zrovna říkala, že má krásný domeček, ale asi 30km od Brna. Její telefonní číslo: 775729119. Ví o tobě - Zuzana Vaclová.

tak už se vzbudil nespavec.
Mějte se krásně a na srazík se těším.
zatím páček Romča

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama