Mé těhotenství a Daniel

Těhotenství

O mém podařeném těhotenství aneb člověk míní život mění, ale ta změna dopadla moc krásně. Všechno začalo ještě před otěhotněním. S přítelem jsme spolu byli už pět let a najednou to začalo skřípat. Přál si miminko, já taky, ale nedařilo se.

Moje oteklá nožka, 34. tt
8 komentářů

Moje maličkost v 34. tt

Snažila jsem se být silná a nepodléhat tomu. Pravdu, že každý negativní test jsem obrečela, jsem si nechávala pro sebe. Sama jsem si slíbila, že počkám dva roky od vysazení antikoncepce, a když mimčo nepřijde, tak to začnu řešit. Nechtěla jsem se stát „posedlou“ otěhotněním. Celou dobu jsem si říkala, že když to proběhne v klidu, tak to bude pro všechny lepší. S přítelem jsme si všechno vyříkali, ale čáp se ne a ne umoudřit a zaletět i k nám.

Na začátku února jsem se přihlásila do hubnoucího kurzu. Chtěla jsem být pro svého přítele přitažlivější. A hlavně jsem nemohla překousnout, že jsem po vysazení antikoncepce přibrala neuvěřitelných 15 kg. Navíc jsem si říkala, že přijdu na jiné myšlenky. Na kurzu jsem se dozvěděla, jak a co jíst, a hlavně jak se hýbat. Každý den jsme začali chodit na dlouhé procházky. Během března jsem pak shodila 5 kg a začala si více věřit. Byla jsem spokojená. V televizi jsem se koukala na pořady o miminkách a pořád si říkala, že je nespravedlivé, že mě to štěstí také nepotká. V polovině dubna jsem najednou znejistěla. Kdy jsem naposledy měla měsíčky? V březnu! Ale na začátku března!

Na přítelův svátek jsem si udělala test a objevila na něm jednu silnou a jednu slabou čárku. Asi nějaký šmejd! Nevěděla jsem, že obě čárky nemusejí být stejně silně barevné. Šla jsem za přítelem, ukazovala mu ten test a zeptala se, co vidí. Jednu čárku nebo dvě? No jednu, ale ta druhá se tam dá poznat taky. Nakonec jsme my hlupáci usoudili, že se opravdu jedná o „czech šmejd“. Ovšem mě to nedalo a za týden jsem si udělala test ještě jednou a tentokrát už byla druhá čárka jasnější. Objednala jsem se tedy k doktorovi a začala tajně doufat v těhotenství.

Na prohlídce jsem čekala všechno, ale to, že jsem téměř na konci prvního trimestru, to opravdu ne! Jsem jednou z mála, která i v těhotenství měla měsíčky. Občas se to stává a není to zase tak ojedinělé, jak si spousta ženských myslí! Mělo to však jednu obrovskou výhodu, nemusela jsem se skoro tři měsíce stresovat o zdraví mimíska. Najednou bylo potřeba rychle zařídit prvotrimestriální screening, vystavení těhu průkazky a oznámení o rodinném přírůstku. Jestli se někdo ptáte, jak je možné, že jsem nepoznala, že jsem těhotná, tak úplně jednoduše. Díky dietě jsem jedla často a málo, a tím pádem jsem neměla nevolnosti, o měsíčkách jsem už psala a prsa mám velikosti 85 F, sice mě pobolívala, ale to nebylo nic hrozného a občas se mi to stávalo.

Nebudu kecat, těšila jsem se, že když jsem těhotná, můžu si trošku dopřát a dám si čokoládku nebo něco smaženého. Vím, že bych neměla, ale já se prostě těšila na občasné hříšné přežrání a noční nájezdy do ledničky. Dlouho mi to však nevydrželo, ve 22. tt jsem šla na test na cukrovku. Nebyl pozitivní, ale dosahoval hraničních hodnot a vzhledem k tomu, že jsem za měsíc najednou nabrala 5 kg, bylo rozhodnuto, že mám těhotenskou cukrovku. To byl konec mého snu o sladkém. A já začala držet dietu. Nebylo to nic hrozného, říkala jsem si, že alespoň nenaberu tolik kilo a po porodu budu štíhlá jako laňka. Nejdříve jsem si myslela, že to je hrozné mít cukrovku, ale nebylo! A hlavně o dva týdny dříve jsem se dozvěděla, že čekáme chlapečka, a to byla ta nejsilnější motivace, proč se v jídle hlídat!

Jenže další měsíc mi začaly otékat nohy. A já začala mít pocit, že něco není v pořádku. U doktora jsem vše nahlásila, ale otoky byly mírné, tak jsem se dozvěděla, že to je v těhotenství normální. Říkala jsem si, že to má souvislost s tou zpropadenou cukrovkou. Dál jsem chodila do práce a pořád něco kupovala pro chlapečka. Trošku jsem se začala bát porodu, ale ještě víc jsem se začínala těšit. Jen si vezměte, po porodu budu mít chlapečka a už si budu moci dát i něco sladkého. V práci mě to přestávalo bavit a na nástup na mateřskou jsem se začínala hrozně těšit. Říkala jsem si, jak co doma budu dělat.

V 32. tt mi doktor předvyplnil žádanku na mateřskou, kterou jsem měla nastoupit od 1. 10. 2011. A čekaly mě poslední dva týdny v práci. Jenže nástup na mateřskou mi zhořknul, protože mi ve 34. tt nohy otekly takovým způsobem, že jsem nemohla pořádně ani chodit. Ráno jsem se vzbudila a se slzami jsem dělala opatrné kroky na záchod a modlila se, abych se po cestě nepočůrala. Nepočůrala jsem se, ale doktor mě chtěl nechat převézt do nemocnice. To byla pro mě poslední kapka, když už nemusím do práce a „můžu si doma válet šunky“, tak mě čeká nástup do nemocnice. Skoro jsem se zhroutila a pláč už byl k nevydržení, strašně jsem se o mimíska bála.

Do nemocnice jsem nešla ani po tlaku 150/100. Mohla jsem být doma, ale výměnou za každodenní návštěvy lékařů (jednou to byla imunologie – odběry moči a krve, jindy to byla diabetologická poradna a obden gynekologie). Ale já jsem byla šťastná, že je malý v pořádku a já můžu být doma. Takhle jsme bojovali až do 37. tt, kdy mi praskla plodová voda a já nakonec do té nemocnice musela.

Pokračování příště.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 15.04.12 08:44

Už teď se těším na další deníček :pankac: ..... Teda, ty nás napínáš - praskne plodovka a konec vyprávění. ...........
Přeju pohodový porod a krásného a zdravého chlapečka. Určitě to všechno bez problému zvládneš, myslím na vás :hug:

 
Zdenin
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 15.04.12 09:41

No teda, honem honem pokračování :D :D

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 15.04.12 11:14

krásně napsané.Přeji hodně štěstí a zdraví tobě i miminku :)

 
xxpetka
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 15.04.12 13:09

No fakt, já to tak napjatě čtu a zazvonil zvonec a pohádky je konec… :?: tak honem honem, chceme číst dál :mrgreen: :mrgreen:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 15.04.12 13:51

no teda, ty si asi ja :D do 11 tt som netusila, ze som v tom, potom tiez tehu cukrovka, dlhe pobyty v nemocnici, no ja kvoli hroziacemu potratu… teda, uz s atesim na pokrcaovanie… inak ako ma vsetci plasili, ze pri cukrovke sa mi narodi velke babatko, tak ten nas „obor“ mal 2700 g a narodil sa v termine :lol:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 15.04.12 17:02

už se těším na pokračování deníčku, ty také končíš tím že ti praskla voda a co dál???????????? :mrgreen:

 
slizzing
Kecalka 497 příspěvků 15.04.12 17:35

Díky za pochvalné komentáře :oops: . Ale musíte zase uznat, že se máte alespoň na co těšit. A deníček už je u administrátorů.

Marhulka - malý se narodil 3 týdny před termínem a měl 3120g, takže kdyby byl v termínu, tak by to asi obřík byl :mrgreen: :*

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Daniel už chce na svět


Reklama