Dárek za porod

Plánovaný dárek za narození dcery, který nakonec nebyl/byl...

Dárek za porod Dárek za porod Zdroj: Canva

Nevím jak u vás, ale u nás v rodině je zvykem, že žena dostává za porod dítěte nějaký šperk. Samozřejmě tím největším dárečkem je, když si domů donesete ten malý voňavý a zdravý uzlíček. Na tom záleží, o něj nám šlo. Ale i přes to, nějaký drobný šperk potěší.

Již v průběhu těhotenství se začal manžel vyptávat, co by se mi líbilo za porod dostat a já mu nadšeně ukazovala prstýnek, který se mi líbil. Týdny utíkaly a brzy přišla na svět naše druhá dcera Nelinka.

Z porodnice nás propustili o den dříve. Konečně jsme byli všichni spolu. Já manželovi předala dceru a tak nějak doufala v tu malou krabičku. Utekl první den a nic. Říkala jsem si: Propustili nás dříve… Utekl týden, měsíc a stále nic.

Když se mi před mým porodem svěřila kamarádka, že za druhou dceru nedostala ani kytičku, že si ji koupila sama, bylo mi jí líto. Já jí nadšeně říkala, jak se můj manžel již v těhotenství zajímal, co mi má pořídit. Říkala jsem si, jaké mám štěstí, že mám tak pozorného manžela. A víte, jak jsem dopadla já? Úplně stejně… Často jsme se tomu s kamarádkou smály.

Nakonec utekl rok jako voda a naše dcerka slavila své první narozeniny. Byla to krásná oslava v kruhu té nejbližší rodiny. Když skoro všichni odešli, přicupitala ke mně má malá oslavenkyně s krabičkou v ruce.

Moje roční princezna mi sama donesla dáreček za její narození. Došla mi slova. Vidět tu ťapající princeznu, můj největší dáreček, jak mi dává tu malou krabičku, bylo naprosto kouzelné, nikdy na to nezapomenu.

Tohle můj manžel už ani lépe vymyslet nemohl. Čekání stálo za to.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
452
3.5.22 08:57

U nás je to také zvykem. 6.4. se nám narodilo třeťátko. Od té doby poslouchám, že mi zítra musí zajet pro dárek :-) Tak třeba se jej dočkám než bude prďola plnoletý…

 • Zmínit
 • Nahlásit
3533
3.5.22 12:55

@Vida2702 snad lepší, kdyby mlčel než toto, co? :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
896
5.5.22 07:57

Já dostala u prvního kytku a u druhého žádost o ruku :D ale jinak, když jsem se kdysi dozvěděla, že za porod se dává dárek, tak mi to přišlo zvláštní, nějak jsem neviděla důvod :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
3993
10.5.22 15:03

Ale zase proč ne? Já dostanu dárek na každé narozeniny naši dcery a to je ji už 26 let. :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 17:45

To je nádherné. :srdce: Já byla v porodnici po porodu pěkně hladová, přála jsem si bonbóny, ale neupresnila jsem jaké. A jak jsem se divila, že mi donesl haslerky, co našel doma v šuplíku. :lol: :mrgreen: A já Bláhová si myslela, že donese nějakou čokoládovou bonbonieru, že bych si to za ten porod i zasloužila.

Klobouk dolů všem chlapům, co umí tato gesta, já když o tom slyším nebo čtu, pláču, jak mě to dojímá. :potlesk:

 • Nahlásit
361
16.5.22 07:38

@Vida2702
Dárek asi opravdu nikdy nebude

 • Zmínit
 • Nahlásit