Deníček Matýsků č. 70 - Repete aneb jak vypadal deníček číslo ČTYŘI

Protože se nikdo neměl k poslání nového deníčku, oprášila jsem jeden z historických číslo jedna to není, ale je to první deníček na dané téma. HAJINKA

Deníček Matýsků IV.

Nafteta nám odeslal následující článek: "Ahojky holky!
Nevím,jestli jsem ta pravá,co by se měla chápat deníčku,ale Matýskové mi moc chybí a tak jsem tu.

Ráda bych otevřela téma SOUROZENEC.Určitě každá nějakého máte a máte s ním takové,či makové vztahy.Někdo je ke svému sourozenci poután zvláštní vazbou,která se ani slovy popsat nedá.Je to něco mezu nebem a zemí.A někdo třeba ani neví,že nějakého má.

Já sama mám bratra o třináct let staršího.Je mu 38 a už dávno je ženatý.Jenže to byl kámen úrazu.Bratrova žena si hodně moc nesedla s mojí maminkou a tak postupěn izolovala Marka od našich a také ode mně.Měla dceru a asi chtěla,aby tu byl jen pro ně a na nás zapomněl.Pracovala na tom tak vydatně,že se jí to skoro povedlo.Maminka plakala,že na ně jejich vlastní syn kašle,tatínek byl naštvaný a já jsem přestávala svého bratra znát.A vždycky,když přije,šla jsem stranou,protože naši rázem zapomněli,že mají mě a existoval pro ně jen Marek.
Z neteře vyrostl pěkný spratek,který tahá z lidí jen peníze a bratrovi se začal taky zajídat život na severu Čech,kde je nouze o práci a všude daleko.Ale svou ženu má rád a tak nejezdil domů o nic častěji.
Zá:,–(ní obrat nastal loni v únoru,kdy nám zemřel tatínek.Milovali jsme ho oba stejným dílem a Marek najednou prohlédl.A začal litovat těch let,která mohl být s ním a která mu nikdo nevrátí.A od té doby jezdí častěji a docela rád.Jen nám dvěma už nikdo nenahradí ty roky,kdy jsme mohli být spolu a poznávat se.Nerozumíme si skoro ve všem a já raději jedu někam ven,když přijede.Připadám si odstrčená a zbytečná.Je přece jen víc maminčin.A navíc začíná mít tatínkovské komplexy a pocit,že musí mladší sestřičku hlídat.Taky proto utíkám.
Ach jo,to jsem se rozepsala.Doufám,že se na mě nebudete zlobit,že jsei uzmula deníček.A budu moc ráda,pokud napíšete,jak to máte doma se svou sestrou či bratrem.

TYNKA:CO Tě to napadlo utíkat!Okamžitě se vrať a pořádně kýchej těhubacílky.

KOSINKA:Ty máš //?Tak toje super a držím palečky,aby to bylo potvrzené.

Mějte se krásně a užívejte si všecho krásného,co vám den přinese.

Vaše Nafteta"

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2107
6.10.05 08:31

kuk !!!

:o)

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
2107
6.10.05 08:41

no vida, a pre mna je to novy dennicek ! ja som tu vtedy este nebola :)
hajinko, diky :)
a moji surodenci? to bude strucne, mam dvoch, obidvaja starsi, bracho o 10 a segra o 7 rokov … a vztahy mame perfektne. je to asi velka vzacnost, ale proste sa mame strasne radi a je to fain. piseme si, volame si, navstevujeme sa, chodime spolu na vylety a najkrajsie je, ked sa vsetci aj s rodinami stretneme u nasich a trebars grilujeme … som za to vdacna. dufam, ze to tak aj ostane a ze aj ked zijeme kazdy inde a roky bezia, dufam, ze zivot medzi nas ziedne prieky nepostavi.
nie ze by sme sa obcas nepochytili :))) ale s laskou :)

Baboo

ps: som tu prva?
vlastne ja tu ani vobec nie som … :(

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
6.10.05 08:45

Dobré ránko divožienky :-)

Hajinka ď za denníček :-) Asi sme nejako prepojené, ale včera ma tiež napadlo, že pohľadám prvý denníček matýskov a šupnem ho sem.

Aký je preklep v názve ? Asi mám beľmô na oku, nič tam nevidím :-)))

Denníček matýskov č. štyri som veru nečítala. Kde sa mne vtedy snívalo o e-mimine ? :-) No pekne ho tá Naftetka napísala :-)))

… ideme sa aj vyjadrovať k téme denníčka ?

… teraz padám k lekárovi dať si jednu do žily, tak zatiaľ píšte babky, keď už máme denníček ako prvý a sqeule sa otvára :-)))

tubera kašlavičná

  • načítám...
  • Zmínit
339
6.10.05 10:00

Ahoj holky,

tak my jsme zpátky z dovolené a měli jsme se parádně. Elenka byla úžasně hodná a asi jí ten ruch vyhovoval. V noci spinkala a budila se jen jednou na kojení a potom většinou po chvíli zase usnula, takže jsme mohli s Martinem spát společně a to nám vydrželo i domů. Doufám, že to teď nezakřiknu :o). Celé dny jsms byli venku a chodili po lese, městech a hradech a zámcích. Náš kočátek to všechno zvládnul, i když chvílema to bylo už dost drsný a miminko se nechalo ochotně přehazovat z auta do kočárku z kočárku do šátku, pak zase do kočárku a do auta :o). No bylo to bezva, taky už jsem zvyklá kojit prakticky kdekoliv a zvládli jsme to i ve stoje.

Elenku už trápí jen to blinkání, ale i to je mnohem lepší. Taky jsme se zbavili šupinek ve vláskách, takže je z ní teď dokonalé miminko :o). Cvalík už má přes 6 kg a krásně se směje. Jen koníčci jí moc nejdou, protože nesnese ležet na bříšku, je jí špatně, blinká a řve. Když jí ale přitahuju do sedu, tak si hlavičku drží krásně a v náručí už si jí taky drží sama, tak doufám, že to tak stačí.

K tématu toho moc říct nemůžu, protože žádné sourozence nemám :o).

Tak se mějte krásně a já jdu číst minulý deníček.

Suri a Eli (3 měsíce a 3 dny)

  • načítám...
  • Zmínit
22315
6.10.05 10:02

Ahoj holky,

jej novy dennicek a tema je fakt skvele........v tu dobu jsem tady taky jeste nepatrila:-)))

Ja mam bratry 2 jeden ma 27 a druhy 20. takze ja jsem 2 dite v poradi…

se starsim jsme si nikdy nerozumeli, ale ted kdyz ja se vdala a on si nasel pritelkyni, tak se nase vztahy znormalizovali. dokonce sme si povidali vice jak 1 minutu..... ale neni to nejak vrely vztah......

no a mladsi? To byl vzdy mazanek, takze sme na neho zarlili, delali mu naschvaly...... ale zase ted mame skvely vztah:-)))

Tot asi vse o mych sourozencich…

KAtka

  • načítám...
  • Zmínit
2773
6.10.05 13:41

Hi, tak já tu chybu opravila dřív, než jsem to odeslala a pak jsem to zapomněla :-). Ahojte kočky!
Právě jsem se dopustila hrdinského činu - vzala jsem kluka a auto a jela ho ukázat do práce!!!! Poprvé sama za volantem do centra a dítě k tomu!!! Pravda, řval jako lev celou cestu, ale zapla jsem si rádio a vydržela to :-DDDDD.

Jasně že se jdeme vyjadřovat k tématu, zvláště nově příchozí!!!! Ale opáčko si můžem dát všechny, no ne?

Jdu se aklimatizovat, nakrmím zvěř a pak se vyjádřím :-).

Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
Missorka
6.10.05 13:46

Haji,

neopravila, ale mně to nejrálo s tím římským číslováním a tak jsem to opravila než jsem to poslala. :-) Zároveň jsem si zcela svévolně dovolila zaměnit slovo REVIZE za REPETE, přece jenom má revize na emiminu docela negativní konotace…

Jsi úžasná řidička!

Peta, choroba odporná a prcci

  • Upravit
2773
6.10.05 14:52

HA!!!!!
NA EMIMINU VLÁDNE CENZURA!!!!!!! :-DDDDD

Mě se to celé nějak nezdálo :-))))))

Hajinkařidička

  • načítám...
  • Zmínit
Missorka
6.10.05 15:21

Pro dobrotu na žebrotu! ;-)

P.

  • Upravit
211
6.10.05 21:03

Ahoj všem,

je to neuvěřitelný,äle mám pár dní internet, a dneska jsem začla sjíždět stránky, kde jsiëm dříve surfovala a ejhle, pustím si emimino, a je tu historický deníček číslo čtyři. Tomu říkám znamení…

No kdysu dávno jsem deníček matýsků založila…, a teď tomu bude asi rok co se sem vracím. jestli mě teda vemete zpátky…:-))

Co je u mě nového? Jen to že se mi 19.11.2004 narodil zdravý syn Tomášek. Při porodu měl 3400gramům, 49 cm. nato, že jsem byla prvorodička tak to bylo neuvěřitelně rychlé a krásné. Praskla mi voda, ihned se dostavili kontrakce, tak jsme jeli do porodnice… a hned na porodní box že už budu rodit!! Na třetí zat¨lačení byl venku!!!! všechno i balení a odvoz a porod stihnuto za 1 hodku..:-)))
A dnes, se podívejte…

http://www.mojezlaticko.cz/?…

Kosinka

  • načítám...
  • Zmínit
2773
6.10.05 21:31

Ahoj Kosinko, že se vůbec ptáš............... Já v deníčku číslo čtyři tedy taky ještě nebyla, ale matně si vzpomínám, žes Matýsky sama opustila a založilas Listopadky ne? Marně tě tenkrát holky lákaly zpátky........ Tak konečně!!!!
Mrňouskovi už bude rok, to to teda letí! A jaké to je, mít doma ročního cvrčka? Já mám zatím desetitýdenního, a někdy si říkám, jak a jestli vůbec to půjde, mít doma děti dvě nebo třeba tři........
Když si představím to piplání, nejdřív aby mimčo přibíralo, pak aby v noci spalo, pak aby správně drželo hlavičku a umělo co umět má, pak ho odnaučit na plenky, naučit jíst příborem a pít z hrnečku, bla bla bla, a když to všechno bude, tak do toho jít znovu od začátku......... :-)))))
A co ty, Kosinko, nechystáš se pořídit broučkovi sourozence??? :-))

Tak tedy k tématu historického deníčku :-D. Já mám bratra, o tři roky staršího. Dětství jsme prožili klasické, rvali jsme se jako koně, někdy si spolu hráli, rádi jsme se začali mít když bylo bráchovi 18 a odešel z domu :-D. Vlastně neodešel, ale odstěhoval se ke své přítelkyni. Od té doby musím říct, že máme perfektní vztah. Dokud jsem chodila do práce, často jsme spolu chodili na obědy. Teď už je to horší, bydlíme každý na opačném konci města. Fandy se mu narodil k narozeninám, tak je hrdej strejda. Tož tak to u nás je :-))))

Koukaly jste se na ten pořad o čtyřčatech? Klobouk dolů před každým, kdo tohle zvládne. Uf. Jedno děcko bohatě stačí, myslím. :-D

Tak dobrou, dobrou!
Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
659
6.10.05 22:56

Ahoj holky, k deníčku zítra :-)). Hajinko díky, holky jak slyšely ujměte se deníčku, kdo ho ještě nepsal, zdrhly !!!! :-)))))))))))
Kosinko ahóój, matně si tě pamatuju.
A s tím kouknutím - no, já před chvilkou měla nutkání otevřít spolužáky.cz a našla jsem svou dnes jedním spolužákem založenou třídu ZŠ. Z průmky ji máme dlouho, i srazy, ale po základce se slehla zem jejím ukončením a dnes…:-O tak jsem z toho na větvi, co mi to vnuklo hledat zrovna dnes svou třídu???
Všem dobrou krásnou, zítra si to dočtu.
Pajdule

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
7.10.05 08:17

Ahoj pri piatku kočky :-)

Dnešnej noci som sa konečne vyspala. Krásne. Do ružova :-))) Po niekoľkých predbdených nociach, som túto prespala.
Ako oslavu (keďže som vypinkaná do ružova) som si obliekla ružové nohavice a ružové tričko ! :-)
A ešte ďalšia dobrá správa: DNES MÁME KONEČNE PIATOK. Fasa ! :-)))))))))
Takže takto dobre naladená som od rána energetická bomba, ako Petosh skonštatoval v aute „má rečí ako koza bobkov" :-)

Vyjadrujem k téme denníčka, ponevač fčera sa mi nescelo.
ZAJACE: Po sedemročnom bezdetnom manželstve nás potom naši mali štyroch. Rozsypalo sa im vrece a z neho po dvoch rokoch vypadávali zajačiky, jedno po druhom. Najskôr sestra - zajkula, za dva roky ja, potom druhá sestra - zajkula a dva roky po nej najmladší zajko - bráško. Vždy sme sa mali a aj máme radi. Jasné, že v detstve sme sa bili ako psy, najskôr my tri sestry bráška, keď brat zajko trošku podrástol, už sa nám nedal, tak sme sa sem-tam pobili (aby nám to nechýbalo) my tri sestry medzi sebou … akurát sa nepamätám, že by niekedy zbil bráško nás, ako sa nám vyhrážal, keď bol maličký: „počkajte až ja narastiem" :-) Naše vzťahy nikdy neochladli, teraz, keď sme všetci dospelí máme sa radi stále a držíme po kope. Za všetko hovorí historická veta Petosha (po tom ako sa nám votrel do rodiny): „S NIMI NIČ NENAROBÍŠ, SÚ HORŠí AKO MAFIA, SÚ TO PROSTE ZAJACE!".

Práve mi tu vyblikuje na icq jeden zajo, moja mladšia sestrička.

… dorazil mi šéfino, tak sa idem sa zaradiť do procesu … a ozaj, vítam soäť v denníčku Kosinku :-)

pa karkulky

  • načítám...
  • Zmínit
22315
7.10.05 09:35

HOLKYYYYYYYYY,
Jenda pase koniky:-))))

Ja uz se bala, ze neco je v neporadku, ale zvladl to, sikula malej…

Kosinko, vitek, my se nezname ja jsem v dennicku az nekdy od listopadu 2004

ja taky nevidela porad o 4catech? Jak se to jmenovalo a kde to vysilali? ¨

Katka a Jenda zitra 10tydnu

  • načítám...
  • Zmínit
1466
7.10.05 09:47

Ahojte,

Ja som stale choroba, chorobna, vcera som si zasla aj k doktorke, predpisala mi antibiotika ale na to, ze ci si to nahodou nechcem vylezat sa ma vam vobec ani len nespytala, nieto navrhla. Ked vidim kychajucich a chcrlajucih ludi (ako ja teraz) v metre vedla seba; obvykle z nich mam hned pokazenu naladu, ze co nelezia doma a roznasaju bacily… Ja neviem, mam si pripadat ako hypochonder?

Ha, to je ale pekna historka s tym opravovanim - nie je to tak nahodou presne rok co taktiez Hajinka poslala (vraj) snazilkovsky denicek co sa objavil nejakych vyssim zasahom (ze by asi tak na missorkinej urovni?) ako maminovsky a nasledovala otehotnovacia seria, pamatate? Jéééj, podme zase carovat - kandidatok na dalsiu otehotnovaciu vlnu by bolo dost. :-) (missorko, vies zariadit aj toto?:-D)

K téme: ja mam brata o rok mladsieho. Vyrastali sme spolu, ubytovani v jednej izbe az nez sme sa okolo 25 rokov postupne nepoodstahovavali (obaja rovno do zahranicia). V puberte sme boli ako pes a macka. Ja som hrala intelekturalku nadrzanu na vaznu hudbu a vytacalo ma jeho hlucne heavymetalove obdobie (nikdy by som nepriznala, ze niektore veci trebars od takej metaliky s mi pacili rozhodne viac ako stupidity typu Sandra…:-))no, boje o teritorium boli niekedy dost huste. Zhodou roznych nahod sme sa ocitli s brachom na jednom pracovisku - v restauracii v nemecku. On ako kvalifikovany, schopny kuchar, ja akoze ako casnicka, ale zas som vedela velmi dobre jazyk. Tak sme do toho nejak spadli a ani sme si neuvedomili ako sme v tom cudzom svete automaticky zomkli rady a spolupracovali ku dobru veci. Takze ked opadla pubertacka vzdorovitost, nie sme nuteny zdielat priestor, vychadzame spolu vlastne velmi dobre. Dokonca sme si pri roznych okolnostiach uvedomili ako velmi je to vidiet, ze sme tak nejak prepojeni - rodinnymi zvykmi, nazormi a pod. Napriklad: boli s frajerkou u nas vo francuzsku na navsteve, kazdy sme mali svoj program a vecer sme sa zisli doma. Ja v kuchyni pri sporaku varim pudding a oni ked to videli sa zacali smiat, pretoze bracho asi tak pred hodinou vravel, ze ma zrazu velku chut na pudding. Alebo pri ranajkach natahovacka o maslo, croissanty a lekvare. Jeho frajerka sla do lekvaru lyzickou zagebrenou od masla a omrviniek, pre mna brr, ale ostatni (bolo nas vela) si toho vobec nevsimli. S brachom sme sa pozreli v tu istu sekundu, ten isty cas sme zavahali, ze ci povedat alebo nie :-) Dost sme sa nasmiali.

Baboo - to co bolo toto ? ty uz zase / este stale stresujes? Pochval sa, ako ste nakoniec oslavovali to vyrocie?

Kosinko - ahoj! Nepoznam ta ale vdaka tebe tu teda mozeme takmer denne vykecavat, takze ta mam rada! :-D A tvoj Tomasko je krasny usaty smejo! :-) napis o sebe nieco viac, lebo ako tak pozeram, nie som sama, co o tebe nic nevedia

Ika gratulujem k dobrej noci! To je hned svet insi, co? pekne si to uzi! :-)

Gratulujem Dadle k prvemu usmevua kat-ke ku honzikovym konickom. To su take krasne drobne radosti! :-)

A na zaver vas musim upozornit na nieco na co ma vcera upozornila Ika - na emimi sa prihlasila nova osoba pod nickom Souris. Nepoznam a ak trepem, rovno sa vopred ospravedlnujem, ale KEBY nahodou "ta nova” pisala hovadiny, tak vedzte, ze ta "vasa” souris je ta leniva, co sa jej nechce preklikovat shift a pise sa s malym "s”. :-)

Tak pekny piatok babulienky.

Souris
p.s. nevedel by mi teda niektodat link na tu relaciu s tenarcinou rodinkou? Tak rada by som to kukla cez internet…

  • načítám...
  • Zmínit
2773
7.10.05 09:48

Katko, tak gratulujem! Fanda pase dobře, ale po chvilce dává pryč jednu ručičku.
Aktuálně se nám nějak horší usínání - to přes den. Fanda se směje směje, najednou začne mrzoutit a poplakávat, je jasný, že by spal, ale dokud ho neuhladím přes očička, tak neusne. Taky se vašim dětičkám uspávací zvyky mění? Dřív prostě zaklapl víka a spal, když se mu chtělo. Teď se kroutí, mrská nožičkama ve vzduchu a sám by snad nezabral, leda by se uřval.
Jo, a jak budete řešit změnu času? Všechno si o hodinu posunete, nebo zkusíte děcka navést tak, aby když krmení např. vycházelo na sedmou, bylo v sedm i po změně času?
 H.

  • načítám...
  • Zmínit
1466
7.10.05 09:50

to velke S mi automaticky prerobil Word a nevsimla som si, len aby ste si nemysleli…:-)
 souris

  • načítám...
  • Zmínit
2773
7.10.05 09:58

Souris, ani nevíš, jak bych byla šťastná, kdyby tenhle opakovací a navíc opravovaný :-D deníček odstartoval další vlnu matýskotěhulí!!!!!
Neboj, my si tě poznáme :-DDDDD

Kosinko, taky jsem omrkla fotky Tomáška, je to krásnej čertík!!!!

A gratuluju Vojtíškovi k úsměvu!!!!!

  • načítám...
  • Zmínit
22315
7.10.05 10:00

Haji, ja takhle uspavam uz asi 2 tydny pres den. mam ho v naruci, a hladim po cele, vlaskach, pritom jeste klepu po zadecku a drncam..... jedine v kocarku a v sedacce usne sam.....
s tim posunem casu nevim… asi nebudu resit, stejne tedko nemame rezim… malej vstava kdy se mu zachce, koupeme tak aby to vyslo tesne pred kojenim… nekdy kojim po 3 hodkach, nekdy po 2 a nekdy taky po 4-7....... to se u nas opravdu neda… a rvat hlady ho nenecham:-)))

Taky mladej vydrzel jen chvilku, jednu ruku ma tendenci si pak spustit podel tela, a dela pohyb lachtana:-))) jo a hrozne se vzteka a prska…

Dneska pri kojeni mi prsknul mlecko do oka, uz zacina kravit, papa, a znicehonic se zacne vychechtavat, mleko tece mimo, ja mokra, ale ta radost........ to je krasny......

K.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
7.10.05 10:01

Dadli, taky gratuluji k usmevu...... a bude jich cim dal vic..... nejkrasnejsi jsou ty po probuzeni, kdyz se prcek vzbudi a uvidi mamu…

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
7.10.05 10:08

Souris, skusala som pozriet tu relaciu s nasou Tenar a tenarcatkami na nete presne v dobu vysielania, a neslo to. Ja som to skusila cez www.ct2.cz (príp. www.ct1.cz)

  • načítám...
  • Zmínit
561
7.10.05 10:18

Ahoj holky,k deníčku později.A přiznávám se,že já su ta ostuda,co ještě deníček nikdy nepsala.Musím to napravit! :-)

Kosinko......moc tě vítám v deníčku.Já jsem stále skalní příznivec.Ty ses mi pak ztratila a také mi vymazaly údaje při opravě v telefonu a já ztratila na tebe i číslo a tak veškerý kontakt.Jak jsem ráda,že ses ozvala.Jestli si dobře pamatuješ,čekala jsem tenkrát také miminko,vždyť jsme začaly tu diskuzi o BT.Jenže jsme o chlapečka přišli v 17tt.No a teď máme přes 3měsíce holčičku Danielku.Vidíš,zrovna dnes mám namířeno nakupovat do Ústí.Mám objednán fusak v obch.centru Sever a také se chci juknout do hraček v obchoďáku.

Gratuluji Honzíkovi k pasení koníčků.

Danulka chytá hračky čím dál víc a neraději má teď plyšovou opičku,chytá jí za ouška a dává k pusince.

Á,tak malá je vzhůru.Holky ,jdeme píchat ouška.Mám nervy jak špagáty.Ale budem krásný holčičky,snad to obě přežijem.

Tak zatím pa,Dandule

  • načítám...
  • Zmínit
2773
7.10.05 11:19

Dandule, tak příští deníček máš rozkazem :-D.

Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
211
7.10.05 11:20

Ahoj všem,

milé přivítání, díky moc…! No, pro ty co mě neznají, nebo tak nějak. Jmenuji se Lucka , jsem z Ústí nad Labem, je mi 25, jsem 2 roky vdaná, před svatbou jsem potratila cca v 7 týdnu a v únoru 2004 jsem otěhotněla. Jinak Matýsci vznikli tím, že jsem chtěla otěhotnět a zajímala jsem se o bazální teplotu a založila jsemmyslím na toto téma diskuzi, kde se přidala přítomná dandule a další…, no o pak jsme vymýšleli název, napdali mě Matýsci, - S tebou mě baví svět.., no a všem se to líbilo a deníček byl na světě…

Jinak co se týče sourozenců já jsem jedináček, manžel má o 2 roky mladšího bratra, a pro Tomáška rozhodně sourozence chci, pokud to půjde....., snad jo. Když by ndejbože to nešlo tak sourozence klidně adoptujeme.:-)
No uvidíme jak to půjde samo. Chtěla bych aby byli od sebe max. 5 let.

Jinak Tomíček váží dneska 9200g, už udělal ¨spoustu samostatných kroků, ujde sám tak 4 -5kroků a pak hurá do sedu a leze si, je to rychlejší. Taky se už umím hezky vztekat, říká mámámá, a tatata, dělá pá pá, jak je veliký a naznačuje jak se dělá hají když dáme něco měkkého na zem.
Je sním sranda hrozně to utíká, už se těším na oslavu jeho prvních narozenin.

Máte nějaké albíčko? Vím, že jsem nějaké zakládala a pak předala správcovství, ale už nevím jak to sním skončilo.

Dandule to je škoda že jsme se nestihli domluvit, zrovna jedu kolem 14 hodky do města s malým na courčku a nákupy blbostí…

Tak snad příště…:-)

Zatím pa a jukněte ven, je tam krásně..:-))
Kosinka

  • načítám...
  • Zmínit
211
7.10.05 11:43

Tak to je úžasný........!!! no máme aktuálně 9200 g…, na další prohlídku jdeme až v roce…

Tak Tomík má takovouhle nevěstu.:-))
Máš někde fotečku svý princezny???

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
7.10.05 12:06

ď kosinka, už sme trošku múdrejšie, že kto si a čo si :-))) Malý Tomáško je zlatý :-) Po mame, či po tatovi ?

Adresa na fotoalbum je: htttp://rodina.cz/matysci
alebo http://rodina.cz/…um/album.asp?…

idem práve juknúť von. Mám obednajšiu prestávku. U nás je tiež krásne. To je fajn, že budeme všetky spolu žmúriť do slnka :-)))

ika

  • načítám...
  • Zmínit
1466
7.10.05 15:22

Ahoj,

Medzi nami dievcatami, davam do pozornosti mily clanocek :
http://www.stratosfera.cz/clanek_w.php?…
suhlasim aj s tou francuzskou vsuvkou, hihi :-) Bohuzial pripadnych zavistlivcov musim schladit opakovanim, ze v tomto smere je moj muz bohuzial dokonale ovplyvneny ceskou vychovou a moje DOOCIBIJUCE KVALITY ho nechavaju absolutne chladnym. Skoda.

Ale plati to. Ked pracujeme na domceku a ja chcem byt samostatna - idem trebars vypliest cesticku pred domom, lebo inak nemam co robit tak ma minule honza po asi 2,5 hodinovom poflakovani zavolal, ze nech mu idem pomahat, ze mu to nejde. Ked som mu povedala, ze predsa nemozem, ze toto musi naozaj zvladnut sam, ze to je pre mna moc tazke, tak mi povedal, ze nevadi, ze nech ho idem aspon citujem "povzbudzovat”. :-) Asi chcel povedat neico zlahka ine, ale jeho pouzitelna ceska slovna zasoba urobila svoje. Celkom mile. No tak som celu sobou vecer a takto poucena aj celu nedelu stravila poflakovanim sa pobliz honzu, obcas nieco podala, podrzala a "povzbudzovala”…:-D vpodstate som neurobila ani n, ale viete ako jemu to odsypalo? :-)
 Souris

  • načítám...
  • Zmínit
1466
7.10.05 15:34

auuuu, chudacik Ondrasik! :-(
pusinku na celicko
 Souris

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
7.10.05 15:45

Tiež som z tých, čo si samé poradia, samé pomôžu, samé urobia atď (dúfam, že sa nebudem musieť aj samooplodniť) … ty koksho mala by som zmeniť prístup, že ? Mala by som sa, pre naše dobro, naučiť povedať „miláčik, pomôž mi prosím ťa…, miláčik neviem si rady …“

… a neráta sa do toho aj to, čo doteraz používam "zlatko podaj mi toto …, zlatko urob mi čajík …alebo peťkomôk, daj mi dole ponožky … " :-))) to hovorím docela často :-)))

ikamenejkaslajuca

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
7.10.05 15:46

zas preklep, malo byť peťkomôj

  • načítám...
  • Zmínit
880
7.10.05 18:22

Ahoj holky

To je neuvěřitelný,Hájinka oprášila starý deníček a sním i Kosinku!!!!

Kosinko:nazdááááár,už jsem měla občas strach co se stebou stalo.Já mám holčičku Elišku 31.10 jí bude rok.Páni kde jsou ty časy kdyzž jsme začínaly!!!!

Musím jít Svízel prudí,vstávalo po prdelce.Až jí uspím tak se ještě ozvu.
Binky+Eliška

  • načítám...
  • Zmínit
659
7.10.05 19:32

Ahoj bando!

Dodatečně musím popřát Elince k svátku, tak holka okatá potlučená, všechno nej nej!!!

Teda Péťo Ondrášítko mě promiň, ale pobavilo :-))). Doufám, že má pindíka OK, je to ale celkem kuriózní :-)))).

Dneska jsem si uvědomila, že vlastně budu slavit společně s Tenarčátkama svoje narozeniny a spolu s Elinkou od Binky manžovy narozeniny, to je fááákt dobrýýý, neměli bychom spolu??? :-))))

Iko v pondělí čekám na dobrou, co dobrou, na tu nejlepší zprávu!!!!!!!!!!!!!!

Ještě jsem něco chtěla a už zase nevím, co. Jo, mám bráchu, o 7 let mladšího. Vždycky jsem ho milovala a od malinka ochraňovala a trvá to, máme bezva vztahy. Jediný, co jsem mu občas provedla bylo rozkopnutí lega, nebo angličáků a garáží v obýváku. No ale uznejte, já si domů přivedla kluka a místo naklizeného bytu brajgl, to mě dostávalo :-)). Ještě z jeho vlastní svatby jsem ho chtěla unést (před obřadem) a přemlouvala ho, ať mi to nedělá a najde si nějakou pro něj lepší, protože on je fakt hroznej klaďák, vysmátej, hezkej (vypadá jako dvojník Sámera :-))) fakt) a švagrovka mi k němu ne a ne a nejde, je zakaboněná a divná.
Miluju taky jeho děťátka, neteřinka je celý on, to mě dostává. Vidíme se poměrně často a myslím, že se naše vztahy nikdy nemůžou pokazit, fakt ho miluju ze srdce moc.

Pajdule

  • načítám...
  • Zmínit
2773
7.10.05 20:48

Hm hm hm,
tak teda nepotěšily jste mne, maminky, nepotěšily :-(. My teda režim máme, Fanda jí v 8, v 11, ve 2, v 5 a zasev 8. V 7 večer se koupe, každý den, aby věděl, že pak už se jde po jídle spinkat :-)))). Zatím to vychází. Tak proto se ptám na změnu času, mooooc mi to takhle vyhovuje :-D. Teď už taky chrupká a já můžu civět na Angeliku :-D.
O víkendu tu bude mrtvo, tak asi nebudu nikomu ani chybět, jedu s našima na chatu. Ale v pondělí su zpátky a chci slyšet samé dobré zprávy:-)))).

Jo, Tenar, já mívám takové kouzelné deníčky :-D. Ještě tak Planetku kdybych vykouzlila, aspon vědět kdyby o sobě dala!

A nové těhule potřebujem jako sůl.

Taky by mě zajímalo, co dělají Vichy, Gothic, Dadunka, Nafteta (to jí nechybíme? Že jí zlatíčko Zdenda nepořídí domů net!!!), Havlička, Janoush a další, na které jsem momentálně zapomněla.

Joudi, chudák Ondrášítko!! Ale těší mě, že jsem tě vytáhla z úkrytu :-)) Kolik toho Ondrášek v jeho věku naspí?????

Pozdravuje vás všedhny Pája, nestíhá.

Tak brou, broučci!!!

Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
2773
7.10.05 20:52

PÉ ES: Tenarčátka jsou čím dál krásnější!
H.

  • načítám...
  • Zmínit
561
8.10.05 21:04

Čus holčičky,

Tenárčátka jsou nádherní a neustále obdivuji jejich maminku.Já kolikrát si kolikrát hubuji na Danielku,ale ono s ní moc problému,až na to spinkání přes den moc není.Prdíky už moc nemáme,vůbec neblinkáme a usínáme bez problémů /i když na 10-20min./V kočiku je to lepší,ale tam už také moc nenaspinkáme,ale díky té autosedajdě,ve které stále jezdíme a je z ní vidět,kouká na svět a je docela hodná,beruška moje.

Naušničky máme.Plakala moc,nejhůř to snad snášel manža.Paní doktorka se sestřičkou si jí vzaly do ordinace a my čekali venku.Chudinka.Pak spala celé odpoledne.Zatím jí to nehnisá,jen má jedno ouško trošku nateklé.No a nebyla bych to ani já,kdybych na tom píchnutí neviděla nějaké mouchy.Samozřejmě,že se mi jedna naušnička zdá výš.Ale to je zrovna ta v to nateklém oušku.Tak snad až to splaskne,tak se to srovná.nevím,co bych dělala,kdyby to bylo nesouměrně.To by malá měla celý život s naušnicema problémy.Ach ta paráda!!!!

Dnes jsme byli na vítání občánků.Bylo to docela hezké,starosta měl proslov,focení,kamerování…šli jsme jenom Danielka,my s manžou a kluci.Babičkám jsme řekli,že jsme už nás pět je velká rodina a obrovské procesí nechceme.Mimochodem,kdyby babičky fungovaly,jako babičky,tak proč ne.Ale aby se pyšnily na fotkách a dělaly ze sebe superbabičky,o takovou komedii nestojím.

Hají,vzala jsem si to k srdci a začnu peřemýšlet o deníčku.

Co se týká změny času,nás to asi také moc nepostihne.Doufám.Režim máme tak trochu.Koupeme každý den,aby Danulka věděla,že po koupání se papá a pak spinká.Ale jinak v noci papáme podle toho,jak se vzbudí a přes den taky.Vstáváme kolem 6-7hod,podle toho,jak to vyjde a jak se vzbudí,Pak tak 1-1,5hodky kouká a jde si dát tu svou spací 20minutovku a já svojí oblíbenou ranní kávu.Večer koupeme podle toho,kdy odpoledne spinkala a jak je unevená před koupáním.

Kosinko,budu moc ráda,když se někdy domluvíme a sejdem se.Jinak já v UL pořídila,fusak máme a neudržela jsem se na uzdě a Danunce nakoupila nějaké hračky od Chicca a od Lamaze.Když oni jsou tak nádherné a malá „je nutně potřebuje“ :-) :-) :-)

Dnes mám večer pro sebe,ostatně jako skoro pořád.Hraje se fotbal a máme narvaný Tpáč,chapi čučí na videoprojekci.Manža musel přidat stoly se židlema a hospodu nafouknout,Tom šel píchnout na plac a manža také.Servírka by to sama nezvládla.No a Lukyn jde spát ke kámošovi.

Jdu koukat na TV.

Pa a hezkou neděli,Dandule a spicí princeznička Danielka

  • načítám...
  • Zmínit
561
8.10.05 21:10

Tedy,když jsem si teď po sobě četla příspěvek,moc jsem si záležet nedala.Samý překlep,neustále opakuji „moc“ a máme "narvaný Tipsport-bar – Tipáč né Tpáč!Jsem moc zbrklá,zamyslím nad sebou.....

Omlouvám se tedy za ty překlepy.....:-)

Dandule

  • načítám...
  • Zmínit
950
10.10.05 09:06

dobre ranko zo zamraceneho spanielska.tak vladne tu uz cestovna horucka nervozita a tak .babenky idem napisat na rodinu nehcem aby tu niketo cital ,idem napisat co sa mi stalo ked som bola smutna a ako to dopadlo,moje hvizdicka ika to uz vie tak to napisem aj vam -no a budem rada ked sa vyjadrite.

  • načítám...
  • Zmínit
659
10.10.05 10:00

Dobré ránko,

Juanco napsala jsem ti na rodinu.

Iko jsi 15.den po IUI, prsa mohly reagovat na Pregnyl, který ti jistě před IUI píchli. Teď může být chvilku klid před bouří a za pár týdnů mohou narůst. Ms ještě nemáš, tak nemůžeš psát těhu nejsem 100pro stop!!! V mém car se má po IUI testovat 17.den, tj. pozítří. Zkusila jsi test? Záda tě taky můžou bolet od dělohy, i při těhu bývá stejná bolest, jako před ms, to se nedá rozeznat. Konec pesimismu stop. Vydrž stop. Mám pořád otevřený šuplíky stop.

Pajdule

  • načítám...
  • Zmínit
950
10.10.05 10:53

pajdulka citala som odpovedala som-paci sa vam jose??ze je krasny

  • načítám...
  • Zmínit
339
10.10.05 12:08

Ahoj holky!

Juanco, k tomu asi nemůžu dodat nic víc, než že tí držím palečky, ať to všechno dobře dopadne, protože podle fotky je to rozhodně sympaťák.

Iko, nehaž flintu do žita, novou těhulku potřebujeme jako sůl!

Tenarčátka, Fanýsek a vůbec všechna Matýsčata jsou k sežrání. Zkusím přemluvit Martina, ať tam přidá taky nějakou aktuální fotku Elenky, vždyť už je to velká ženská.

Dadli, pořad o čtyřčatech jsem viděla a bylo to bezvadný. Chvílema vypadali jako koťata jak se přes sebe batolili :o). Co Vojtíkova rýma? Elenka teď mívá nějak často plný noc (čistím jí to vatovýma šťourátkama), tak jsem jí zkusila dát pro nosánek nosní olej od Eoné a doufám, že se rýmě vyhnem.

Maminy, mám dotaz. Elenka měla do 3 měsíců ukázkovou stolici - míchaný vajíčka. Občas trochu do zelena, ale to jste říkaly, že je v pohodě. Kakala několikrát denně. A teď ze dne na den kaká jen jednou denně a má to tak řídký, že se jí to vsákne do plínky. Kolika jí polevila a celkově vypadá dobře, ale zdá se mi to divný. Mám volat doktorce?

Suri

  • načítám...
  • Zmínit
2773
10.10.05 12:13

Ahojte babulky!
Tak jsem ten víkend odhadla správně :-D. Nic se tu nedělo.
Iko, ještě MS nedorazila, tak nesejčkuj! V sobotu jsem na tebe myslela, nezamhouřila jsem v noci oka. Proč? To nevím.

A abyste vědely, měla jsem tu dnes vzácnou návštěvu, heč! Byla u mně na návštěvě Missorka s rodinkou! (Teda bez Zdeňka, jen s dětma). Jsou to krásné dětičky, Vojta je malej čertík a Valuška je kočička, i když dnes neměla nejlepší den. A je strašně drobounká, ve srovnání s Fandou skoro poloviční, a to je jen o dva týdny mladší :-))))).

H.

  • načítám...
  • Zmínit
950
10.10.05 12:53

hajinka -dnes to zije na rodine -tam treba ist.

  • načítám...
  • Zmínit
1719
10.10.05 13:00

Ahoj brouci!
přeju krásné popoledne :-))

Iko: jak říkaj holky ještě neházej flintu do žita, dokud není MS tak to přece není stopro (ani pak :-)) držím palce!!!

já teda naopak MS dostala a oddychla jsem si…druhé dítě chci ale né tak brzo..

Kosinko: vítej zpět já si tě pamatuju dobře, nevím jestli ty mě, mám půlroční zlobidlo Bianku. Takže a piš piš za tu dlouho absenci to musíš dohnat :_))

Suri: já myslím že je to s tím kakáním normální, nedělej si s tím hlavu, ono se to ještě několikrát promění (i ta frekvence)
jo jedu příští týden do Brna tak co takhle ve čtvrtek nebo v pátek?? ozvi se mi kdyžtak na mobil - už nebudu na netu

Dadlo: to je hezké že víš odkdy se Vojtíšek opravdu začal smát, já si to u Bianky nepamatuju..To stejné - příští týden ve čtvrtek nebo v pátek - máte čas?? jsem ráda že CD došlo a je užitečné (mohly bysme všechny tři třeba vyrazit aspoň na chvíli někam s šátkama :_))

Hájinko: řeším to stejné - my už řežim taky konečně máme - jím zhruba po třech hodinách, v noci po 4-5, chodí spát mezi půl osmou a půl devátou, ale co je hlavní vstává úderem sedmé jak na budík, takže se děsím že to teď bude v šest…no zkusím ji nějak ošidit, jenže když chce večer spát tak chce spát a basta a když nechce tak to stejné (ale vstává pořád stejně ať jde spát kdykoli). Jo a fakt máme ty děti jak přes kopírák - všecko dělaj stejně jen s odstupem těch pár měsíců co je dělí. Bianka taky usínala na hlazení přes očička, no a teď usíná jedině v náručí nebo jedoucím kočárku. Naštěstí už se mi ji podařilo skoro naučit večer usínat v postýlce, i když pravda někdy je to trochu s řevem..

Tenar: utíkám se podívat na ty tvoje drobečky - drobka a drobčici :-))

takž pá Klaris

  • načítám...
  • Zmínit
1719
10.10.05 13:02

samozřejmě Bianka jí po třech hodinách (i když já taky..někdy i častěji ..taky je to na mým zadku vidět :-)))
 K.

  • načítám...
  • Zmínit
2773
10.10.05 21:04

Hm hm hm, tady to zasejc nějak usnulo co? A to vidím připojenou Dandulku a taky Gothic....... holka, nechceš nám napsat, co je u tebe nového? Strášně dlouho jsi se už neozvala… A brzy budu potřebovat tvoje rady ohledně HA příkrmů!!!!!!!!!!!!!!!

Hajinkacojdeasispinkat

  • načítám...
  • Zmínit
Missorka
10.10.05 21:21

Ahojky,

jdu tě podpořit a napráskat holkám, jaká ve skutečnosti byla ta návštěva. :-) Sámo, že úžasná, Hajinka je strašně příjemná mladá dáma a jsem ráda, že jsem ji poznala. Fanýsek je k ukradení, strašně krásné, roztomilé a HODNÉ miminko a navíc skvěle baští!!! :-)

Moje zvěř se předvedla ukázkově - Vojta unaven, Val nenaladěna a jídlo odmítajíc, nevím, jestli nás pozvou znova… :-) Navíc Vojtěch nerespektoval starožitný stolek a mlátil do něj dudu a taky zničil nějaký časák, ale Haji se tvářila, že už ho má přečtený, tak doufám, že jí pak nebylo ouzko!!! :-)

Ale vyzkoušely jsme, že na Fandu funguje babyvak a taky se nám podařilo vyděsit manžela… ;-)

Prostě velmi vydařené dopoledne.
Mějte se tu krásně!

Peta a spol.

  • Upravit
561
11.10.05 09:56

Ahoj holky,co se mi včera stalo.Psala jsem vzkaz na rodinu Juance a vlastně i Vám vykacala jsem se z určité části své životní etapy,a když jsem to odeslala kde nic tu nic.Tak absolutně nevím,kam se moje soukromá zpověď poslala,či dostala nebo úplně zmizela :-(
Dadli máš pravdu,asi to není dobrý nápad,psát vzkazy.Ještě dnes se tam podívám,jestli to někde nenajdu.

Dadli,doufám,že malý bude v pořádku.Je dobré,že doktorka nechce nic podncenit.

Danielka má každé ouško píchlé v jiné výšce.teď už je to jistý a já nevím,co mám dělat.Ale přeci nebude mít každou dírku jinak vysoko celý život?
Suri,to kakání je myslím normální.Malé se upravuje zažívání,fakt bych řekla,že to je v pohodě.

Holky,závidím Vám,že se některé můžete navštívit.Mylsím si,že by bylo dobré,někdy v budoucnu udělat obr srazík.

Koukaly jste včera na Vyměnu manželek?Bylo to i z Děčína.A mimochodem,byla jsem i já v televizi s Danielkou ještě v bříšku a to v tom kadeřnictví.Mihla se tam moje hlava,jak mě kadeřnice česala.Oni to tam natáčeli,nevěděli jsme co,mysleli jsme,že nějakou proměnu pro regionální natáčení a já včera málem spadla z křesla,když jsem to viděla.Pamatuju si,že ta blondýna vypadala velmi namyšleně.Natáčecí štáb byl příjemný,ptali se mě,jestli nebudu mít holčičku,že mám kulaté bříško.No a tu Děčínskou rodinu trochu známe.Oni jsou koňáci,a my jak jezdíme s občerstvením,tak jsme jim ho dělali několik let na závodech,Kadlecovi jezdí Western.Co jste říkali na toho psa,zavřenýho v kleci.To bylo hrozný,proč si tedy nepořídí malýho,chlupy neztrácejícího psa,aby nemusel do klece.Vypadalo to,že ho mají ,aby se ukázali před okolím a doma šup s ním do klece.

Iko,jak je?Co testík?

Beruška je vzhůru,tak zatím pa.

Přeji Vám všem krásný prosluňěný den.

Dandule a Danielka

  • načítám...
  • Zmínit
561
11.10.05 10:26

Iko,děkuji za „podporu“.Teď jsem volala doktorce,jestli by se jí na to nekoukla.Prý,že se jí ta aouška můžou srovnat.Ale já se nedala,poprosila ji,aby se na to koukla a aby mi slíbila,že jí to případně nechám zarůst a ona přepíchne.Tak jsme se dohodly a v tomto týdnu tam zajdu,ať to nemá dlouho píchlý a může to rychleji zarůst.
Iko,co testík!?

  • načítám...
  • Zmínit
659
11.10.05 11:35

Iko ještě ho nezavřu, ale kdyby náhodou nic, tak jdeme spolu do TUTOVKY , to si piš, že to IVFko dopadne dobře. Stále ale není všem dnům po IUI konec, dokud není mrcha. Bereš ještě utrogestan?
Pajdule

  • načítám...
  • Zmínit
22315
11.10.05 11:40

Ahoj holky,

tak jsem dnes ocekavala 2// a zatim nic, Ika, urcite zajtra budu........

pridala jsem fotky na rodinu,

vcera jsem byla u zubare, a pak u kadernice, jsem nakratko, udelam foto a pak poslu
fakt jsem si uzila volne odpoledne, Honzik byl u babicky, pry vubec nebrecel, az pak doma pred spanim.....

nebudu reagovat, neb mam prcka v naruci a blbe se mi pise..... tak pozdeji

Katka

  • načítám...
  • Zmínit