Dopis mým dvojčátkům

Rodičovství

Vítejte na světě, Honzíčku a Ninuško. Den 16. října 2003 bude už navždy tím nejkrásnějším dnem v mém životě. A nejen v mém, věřím, že i ve vašem, až budeme společně každý rok slavit vaše narozeniny. V ten den, půl hodinky před polednem jste se poprvé nadechli, zakřičeli a dali prostě světu najevo, že jste tady.

Ani netušíte, jak velkou radost a štěstí pro mě a tatínka znamenáte. Oba jsme si vás moc přáli a celých devět měsíců, kdy jste rostli v mém bříšku, jsme si s vámi povídali, hladili vás, těšili se na chvíli, až se budeme moci dotknout vašeho tělíčka, políbit na tvářičku, spatřit váš úsměv. Celou dobu těhotenství jsem si užívala toho krásného ?jiného? stavu a ráda se chlubila svým bříškem, ve kterém jsem nosila nový život ? vás dva. Je to asi velký dar, že jsem mohla přivést na svět dvě krásné a zdravé děti. Ten pocit štěstí, vděku jakési nadpozemské síle, slzičky štěstí a touha být lepším člověkem k narození nového človíčka asi patří. Však to zažiješ i Ty, Ninuško, až budeš matkou.
A ty, Honzíčku, až jednou budeš otcem, buď tak báječný, láskyplný a pozorný jako
Tvůj tatínek. Byl a je mi velkou oporou v každé chvíli. Dřív nebo později to ocení každá žena.

Držím vás v náručí a spolu s pocitem štěstí pociťuji také strach. Nebo spíš velkou zodpovědnost. Strach z toho, že držím dva človíčky, úplně nové, čisté, nevinné. Chtěla bych, abyste stejně jako já jednou mohli říct, že jste na světě rádi. Čeká vás dlouhá cesta životem
a jsme tu s tatínkem proto, abychom vás po ni vedli a připravili na vše, co vás může potkat
a jak se s tím vypořádat, aspoň do doby, než se sami rozhodnete jít dál samostatně. Už teď
se bojím chvíle, kdy nebudete stát o to, ležet v mé náruči, kdy nebudete stát o mé polibky,
ani o rady.

Chtěla bych vám oběma popřát do vašeho života, abyste byli pořád zdraví, veselí a hlavně šťastni. I když poznáte, že ne vždy je člověk šťastný, ne vždy se usmívá. Svět je krásný, když se naučíte v něm najít to krásné. Někdy je jen třeba více hledat. Chci vás naučit smát se,
byť jen z prostých věcí, je to jediný lék na zármutek. Radujte se z maličkostí, z krásného počasí, z pěkné hudby, ze svátků, jako já třeba z vánoc nebo z posezení s přáteli. Tak moc se těším, až trochu vyrostete a budeme si společně hrát, povídat, jezdit na výlety do přírody
a trávit spoustu času společně. Honzíku a Ninuško, mějte jeden druhého hodně rádi. Patříte k sobě, až dospějete, buďte nejen sourozenci, ale také dobří přátelé, pomáhejte si. Není nad to, když rodina drží pospolu.

Chci vám ještě něco napsat. Až uvidíte, že se vám nevrací vděk a láska, kterou rozdáváte,
a to se může stát, nebuďte zoufalí. Svět umí být i zlý. Není to vlastně svět, ale jsou takoví jen lidé. Naučili se závisti, žárlivosti, lži, nepřejí štěstí druhému. Na světě je hodně zla, ani nevíte, jak moc ráda bych vám přála, abyste nikdy nic zlého a špatného nepoznali, ale nechci
a nesmím vám lhát. Jako matka bych vás chtěla naučit být silní, silnější než jsem já, protože to budete potřebovat. Vy se ale nedejte, buďte si sebou vždycky jisti, že vše, co děláte
a říkáte, je správné a přejte i ostatním lidem štěstí. Až budete přát lidem dobrý den, přidejte k němu vždy úsměv. Nic nestojí a dává mnoho. A nebuďte smutní z toho, pokud vám ho někteří lidé neopětují. Vybírejte si dobře své přátele a najděte si na ně vždy chvíli času.
Není dobré být sám.

A až začnete hledat ve světě lásku, vybírejte pečlivě. Kéž byste měli takové štěstí jako já, když jsem poznala vašeho tatínka, i když jsem předtím musela projít také zklamáním v lásce. Ale to patří k životu, ony i ty slzy a pocit naprosté zbytečnosti, když vás opustí člověk, kterého milujete, jsou k něčemu dobré. Nezapomeňte na to, že i to patří k životu.
Všechno špatné je k něčemu dobré. Já vím, možná nerozumíte všem mým slovům, ale bojím se o vás a chci vám dát pár rad, přestože vím, že o mé rady nestojíte. Až vyrostete, budete se na vše dívat jinak než já a snad, a to bych si přála ze všeho nejvíc, budete dávat rady možná vy mě, snad budete o hodně silnější než jsem já.

Přeji Vám, abyste byli v životě šťastni a lidé vás měli hodně rádi.
Vaše maminka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 07:30

Co na to říct ............ NÁDHERA!!!!!!!!
Hooooodně štěstíčka!
Drosera

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 27.01.04 07:45

Ahoj,

je to strašně krásný a dojemný článek. Moc se Ti povedl a myslím, že pokud ho budou jednou Tvé dvojčátka číst, tak budou hrdé na to jakou mají maminku :-)

Fantagiro

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 27.01.04 10:47

Ahoj maminko,

tedy ten článek je tak krásný......ráno jsem ho četla a po tvářích se mi kutálely obrovské slzičky dojetí. Myslím že jsi nám všem předsnažilkám, snažilkám, těhulkám a maminkám mluvila z duše a ze srdíčka.

Moc Vám všem přeji hodně lásky a štěstí
Tanina a Julinka 24tt

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 27.01.04 11:50

Ahoj maminko,

tedy ten článek je tak krásný......ráno jsem ho četla a po tvářích se mi kutálely obrovské slzičky dojetí. Myslím že jsi nám všem předsnažilkám, snažilkám, těhulkám a maminkám mluvila z duše a ze srdíčka.

Moc Vám všem přeji hodně lásky a štěstí
Tanina a Julinka 24tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 13:40

…to je ta nejkrásnější modlitbička.
Jsou tam všechny pocity, co maminka v sobě nosí.
Hodně štěstí
 Lenka

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 27.01.04 23:42

Rachel - už na chatu jsem ti říkala, že jsem si nad tvým dopisem poplakala. A i když jsem ho teď četla podruhé mám zase v očích slzy. Moc vám všem přeju aby tu lásku, kterou teď dětem s tatínkem dáváte vám stejnou měrou vraceli a abyste byli stále tak šťastná a milující se rodina.
Marti - Norreen

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.04 13:55

Mám slzy v očích a nenacházím slov! Opravdu kráááásnéééé!
Monika a Lukášek 10,5m

Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 30.01.04 12:42

Ahojky,

je to nádhera … jsi určitě skvělá maminka a Tvá dítka Tě budou hrozně milovat :o) Mějte se všichni 4 krásně, přeju vám moc moc štěstíčka.

Pa Šarlotka

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 30.01.04 13:44

Ahoj Rachel,
dnes jsem si s tebou povídala na chatíku a teď si čtu tvůj článeček. Je opravdu moc krásný, napsaný od srdce. Přeji tobě a tvé rodince jen to nej… do života, buďte moc šťastní. Ahoj Evel

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 30.01.04 13:46

Ahoj Rachel,
dnes jsem si s tebou povídala na chatíku a teď si čtu tvůj článeček. Je opravdu moc krásný, napsaný od srdce. Přeji tobě a tvé rodince jen to nej… do života, buďte moc šťastní. Ahoj Evel

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.07.04 21:54

Ahoj Rachel,

dnes jsem Tě poznala osobně a musím Ti napsat jak jsi báječná ženská a maminka.

Už, když jsem četla Tvůj článek věnovaným dvojčátkům jsme byla naměko, ale teď, když jsem Tě poznala smekám před Tebou klobouk.

Moc Ti přeji, aby jsi i nadále byla tak šťastná a vyrovnaná máma jak jsem Tě viděla dnes.

Těším se, že se budeme scházet dále a emiminu děkuji za to, že Ti mě „přihrál“ do cesty.

S pozdravem Quatro+Emily

Vložit nový komentář