Dovolená v Egyptě

Snažení

Ahoj holky, dneska jsem se rozhodla, že vám svěřím svůj příběh o snažení. Na úvod bych se chtěla představit, jmenuji se Marie a letos mi bude 32 let. Tak dlouho jsem odkládala druhé těhotenství, až je skoro pozdě. Mám již skoro 10letého syna.

Do 5 let neotravoval, že by chtěl sourozence, ale potom měl pocit, že je sám a strádal, tak jsme si s manželem řekli, že to zkusíme, ale že nebudeme tlačit na pilu, až to přijde, tak to přijde. Roky letěly jako voda, klukovi bylo najednou 8 a začalo to být horší a horší. Požádali jsem tedy mého gynekologa o pomoc a ten mi dal kontakt na CAR do Teplic.

Když jsem se poprvé objednala, přišlo mi to jako znamení, objednali mě totiž na 18. března 2011, kdy jsem měla kulaté 30. Strašně jsem se na tu schůzku těšila. Ještě předtím od manžela dostala jako dárek ke 30 dovolenou do Egypta. Odlétat se synem jsem měla 28. 2. 2011. Při cestě na letiště jsem ale zjistila, že mám propadlý pas :-( Né, doslova propadlý, ale jak odjíždíte do této destinace, musíte mít při odletu domu pas platný ještě půl roku, a to mi nevyšlo o pouhých 7 dní. Na letišti mi proto oznámili, že mě nepustí. Tak jsme jeli zase zpět domů. Probrečela jsem celou cestu. A na druhý den jsme začali přebukovávat letenky a pas, jenže rychlopas mi také nebyl nic platný… platí také jen půl roku. Takže mi manžel přes vzácné kontakty zařídil pas, se kterým jsem mohla v pohodě odletět.

MS jsem měla dostat 1. 3. a nevím, co mě to napadlo, ale zkusila jsem test. Vstala jsem ráno v 5 a udělala si ho. Poté, co jsem byla ospalá, jsem to jen tak zahodila do šuplete, že se podívám ráno. Ráno, když jsem vstala jako první a šla se podívat do toho šuplete, se mi roztřásly ruce a nevěřila jsem svým očím, a pořád jsem si mnula oči, jestli se mi to nezdá, byly tam nádherné // čárky :-) Vzbudila jsem celou rodinu, abych jim oznámila radostnou událost. Byli nadšení. Ale manžel začal mít strach a obavy z té naší dovolené do Egypta. Narychlo jsem se objednala u svého gynekologa, který mi těhotenství potvrdil a s otázkou, jestli smím letět do Egypta, mi bylo řečeno, že ano, že si alespoň odpočinu. Brala jsem to jako dobrý nápad a těšila jsem se dvojnásob.

Když jsem volala do CAR a rušila svou schůzku, tak paní sestřička, určitě s úsměvem na tváři, říkala, že se to tak někdy stane, že jsem vše vypustila z hlavy v domnění, že se o mě v CAR postarají a spontánně jsem otěhotněla sama.

3. března jsem odletěla se svým 8letým synem na dovču, že si to pořádně užijeme. Potom, co jsme vyšli poprvé na sluníčko, jsem dostala standardně alergii na slunce, takže jsem se spíše schovávala. Druhý den mě začalo škrábat v krku a začala jsem pokašlávat. Věděla jsem, že nesmím nic brát, a tak jsem i přes ta vedra chodila na teplý čaj s medem a citronem neboli limetkou. Můj stav se bohužel nelepšil, ba naopak dostala jsem vysoké teploty a kašel takového charakteru, že jsem myslela, že vyvrhnu plíce z těla. Bylo mi strašně, a ta bezmoc, že jsem tak daleko, mě děsila ještě víc. Jezdila jsem k místnímu lékaři, kde mi dávali alespoň kapičky na kašel a sledovali, jak se můj stav vyvíjí. Doktor mi doporučil, abychom si nechali přebukovat letenky a odletěli po týdnu domů, z obyčejného kašle se vyhrotil zápal plic.

Jak pan doktor pravil, tak jsme udělali, nechali si přebukovat letenky a odlétat jsme měli 11. března. Toho rána jsem se vzbudila celá zpocená, zdál se mi sen, že jsem o miminko přišla. Zašla jsem si na toaletu a zjistila, že krvácím. To už sen bohužel nebyl, byla to realita. Zavolala jsem si pohotovost. Odvezli mě do místní nemocnice, udělali mi UTZ a řekli, že to vůbec nevypadá dobře. A že opravdu musím domů. Při odletu jsem trpěla v těch největších bolestech, co jsem kdy zažila. Člověk by řekl, že jsem si zažila to nejhorší, ale opak byl pravdou.

Večer jsem šla na pohotovost s prosbou, že jsem v začátku těhu, přiletěla jsem z dovolené z Egypta, krvácím a mám neskutečné bolesti. Staniční sestra mě seřvala jako malého parchanta, co si dovoluji jezdit na dovolenou, když jsem byla tak krátce těhu. Dala mě na izolaci, aby ode mě pacientky nechytili virózu, čemuž jsem rozuměla. Píchali do mě neustále Ascorutin, aniž by mě vyšetřili, když nepíchali, tak jsem ho polykala, zadek jsem už měla celý rozpíchaný, nechali mě tak až do druhého dne bez jakéhokoliv vyšetření, vyjádření atd. Druhý den až v odpoledních hodinách si na mě udělali čas, vzali mi krev a udělali UTZ, po kterém zjistili, že děloha už je prázdná :-(

Po dvou dnech si na mě udělala čas i doktorka a přišla mi říci, že jsem potratila, musejí mě vyčistit a že už nemám jíst, pít, nekouřit. Jak řekli, tak jsem udělala, nejedla jsem a nepila. Další den, když jsem měla jít na výkon, tak za mnou přišla ošetřující lékařka a sdělila mi, že neví, jestli mě má vyčistit (říkala to takovým tónem, že se jí do toho prostě nechtělo), a že mě propustí po skoro dvou dnech hladovění domů. Že kdyby se mi krvácení zhoršilo, tak že mám přijít, že mě tedy laskavě vyčistí. Mohu upřímně říci, že i kdyby ze mě lilo jako z vola, tak do mostecké nemocnice na B už nikdy v životě nejdu.

Po potratu jsem se trápila dost dlouho. Zápal plic odezněl a já jsem za týden dostala angínu. Když odezněla, dostala jsem zánět průdušek a takhle se to se mnou vleklo asi půl roku. Dalších půl roku jsem se přemlouvala, abych se znovu objednala do CAR. Ale už kvůli sobě jsem musela. Jezdím tam přes půl roku zatím, bez úspěchu, ale jsem s nimi moc spokojená, jednání mají na úrovni a chovají se k nám jako k lidem a ne jako k dobytku.

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tereza1986
Kelišová 6585 příspěvků 07.01.13 08:29

Téééda :( Snad ty dvě čárky brzo klapnou. :kytka:

 
Lenka5512
Kecalka 359 příspěvků 42 inzerátů 07.01.13 09:21

Ahoj Maru, příběh znám z Tvého vlastního vyprávění, ale i tak tě musim pochválit za hezky napsaný deníček :palec: A samozřejmě taky držíme palce, aby vše dopadlo tak, jak si s Michalem přejete..a ono to dopadne!!!

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 07.01.13 09:26

To je mi moc lito :hug:,snad brzy objevis //,drzim moc palce :kytka:

 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 07.01.13 09:50

To je mi lito co se ti stalo, a uplne vim co sis prozivala. V mostecke nemocnici sem lezela minuli rok muzes si precist muj denicek jak sem to tam mela ja. A tak ti preju abys co nejdrive nasla sve vytouzene // carecky drzim palecky

 
Marcip
Extra třída :D 13124 příspěvků 07.01.13 10:13

Smutný příběh :,( Přeji Ti, abys co nevidět našla vytoužený // :kytka: a výsledek si mohla potom chovat v náruči :hug:

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 07.01.13 11:28

Ahoj,

tak já se přidávám s jiným názorem. Asi jsem nějaká divná nebo jiná nebo kdovíjaká - nevím, ale já bych na žádnou dovolenou v Egyptě rozhodně nejela, zrovna kdybych zjistila, že jsem těhotná. Věřím tomu, že osud dokáže člověka v určitých chvílích jakoby „varovat“, dávat mu „znamení“ (těžko se to vysvětluje, ale mám x-říkladů ze svého vlasního života), ale tebe mělo varovat, že jsi poprvé měla ten propadlý pas. Prostě jsi tam jet neměla a hotovo tečka. Možná, opravdu - možná - kdyby to bylo někde tady po ČR, tak bych teoreticky jela, ale na takovou dálku a zrovna do Egypta (vždyť tam varují, že se dá kdeco lapnout i v těch nejluxusnějších destinacích), opravdu ne.

Asi jsem výjímka - já si svého těhotenství po 7 letech od prvního syna vážila tak strašně moc, že jsem nejela za celou dobu těhotenství opravdu nikam ;), do poslední chvíle jsem chodila do práce, na výlety, prochajdy se starším synem, všechno aktivně, ale s tak velkou pokorou a díkuvzdáním, že v 34 letech mi to vyšlo podruhé hned „napoprvé“ (ani jsme si to s manželem nestihli užít, jen to zkusili a bylo jsem těhotná), že jsem opravdu nikam nejela - jen abych byla v dosahu, kdyby náhodou něco…

Ale je to jen můj názor.
Držím palce, přeju moc, abys brzo otěhotněla opět, čas letí, no jo…Hlavně že ses dostala z toho zápalu plic, průdušek a všeho dalšího :palec: Ať se brzy zadaří opět!!

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 07.01.13 12:23

Smutné :( Ale snad se to brzy obrátí k lepšímu a ty najdeš // ;) :kytka:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 07.01.13 13:18

To je mi moc líto, co se ti stalo, ale jinak naprosto souhlasím s Geberkou… po tolika letech snažení by mě v těhotenství do Egypta nedostali ani párem volů, tím spíš, když bych věděla, že trpím alergií na sluníčko. Taky si myslím, že osud nám dává spoustu znamení, ale my lidi jsme hrozně zabedněný a neumíme naslouchat. Doma bys možná taky onemocněla, ale třeba to nemuselo zajít tak daleko, ale to je jen kdyby… Každopádně se stalo… a já ti moc držím palce do dalšího snažení… ;)

Příspěvek upraven 07.01.13 v 19:03

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 13:35

Ahoj máš pravdu dneska už to vím ale myslela jsem si že doktoři jsou od toho aby radili a léčili kdyby mi doktor řekl že je nebezpečné odjíždět do této destinace rozhodně bych vše zrušila. Svého zdraví si vážím a znameních jsem měla víš než dost ale bohužel jsem dala na rady lékaře. Zaplatila jsem za to tím nejvzácnějším dnes už to vím a nezměním to. Ale i tak děkuji za názor :roll:

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 13:37

Ahoj Leni to je ten svět malej viď nejenom že se kamarádíme a ještě se potkáme tady. Já věřím že mi v CAR pomůžou ale teď prozměnu ty přiušnice na staré kolena no jo no doufám že to stihnu dát Filípkovi k 10 narozeninám

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 13:38

Všem ostatním děkuji za podporu :*

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 07.01.13 13:50

:( přeju brzy další //

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 07.01.13 15:03

Ježiš, to je smutný deníček :( Moc jsem Vám to přála..nyní posílám mooc sil ať Vám to vyjde a ještě jednou uvidíte své vytoužené dvě čárky na testu :hug:

Příspěvek upraven 07.01.13 v 15:04

 
Lamm
Kecalka 244 příspěvků 07.01.13 16:07

A já bych na dovolenou klidně jela. Pokud si člověk dává pozor a nedělá nesmysly typu omýt ovoce pod kohoutkem, nemůže se nic moc stát. Navíc si člověk na dovolené odpočine a nemusí čelit zklamání desetiletého kluka. Já jsem náchylná dost, většina problémů mne ale potkala v ČR a to jsem do ČR jezdila roky jen na Vánoce a dovolenou. Asi vím, jak se chovat v rizikovém prostředí a doma ta ostražitost polevila. Já věřím tomu, že i autorka se chovala jako těhotná zodpovědně, však také chytla zápal plic a né něco typicky egyptského. Miminko prostě nemělo být, to naše mne také opustilo po horečce. Dvě čárky se brzy objeví, to se neboj. 32 není řádný věk, to jsme ještě nečekali ani našeho prvorozeného :-)

 
animula  07.01.13 16:56

Ja jsem mela zvláštní zkušenost… měla jsem letět pracovně do Bangkoku a letenku jsem měla koupenou měsíce. Nikdy v životě mi nezrušili let, a to jsem se už něčeho nalítala. Pak jsem loni v lednu zjistila, že čekám dítě. 5. února jsem měla letět, asi v 6. týdnu. Porodní asistenka, že není problém.
Letěla jsem z Londýna nočním letem přímo do Bangkoku. Cestou na letiště v šest začalo sněžit. Říkam manželovi, co mě vezl, že to neodletí. Najednou mě to tak napadlo. Ten se zasmál, že Heathrow je na tohle vybavené a že určitě nebude problém. Podle internetu vše letělo, jak mělo. Odbavila jsem se, došla k bráně, viděla Jumbo Jet British Airways, téměř jsem se těšila na let.
Sedla jsem si na své místo, oznámili asi hodinku spoždění kvůli sněhu. Začala jsem číst detektivku. Pak další hodinku. Pak další. Po 4 hodinách byla na křídlech letadla tak deseticentimetrová vrstva sněhu. O půlnoci řekli, že malá letadla pouští, ale velká ne. Navíc posádce vypršel termín operability. V jednu ráno let definitivně zrušili.
Neletěla jsem nikam. Nikdy v životě mi let nezrušili, jen tehdy. Nikdy v Londýně nesněží tak, aby se rušily lety, žádný den předtím, ani potom. Zmeškala jsem šanci letět asi jen o několik hodin. Nevím to jistě, ale myslím, že Bůh nechtěl…
Plánujeme s manželem, že pojedem do Thajska s naší dcerou, která tam ve svých prenatálních šesti týdnech téměř byla (:

 
animula  07.01.13 17:00

A jinak zakladatelko - OPRAVDU si myslím, že s tím dovolená nesouvisela… navíc je to prostě statistika, 40% těhotenstí se potratí. Prostě je savec a jeho reproducke proces zranitelný, a příroda si prostě hlídá, jaká blastocysta se vyvine, a jaká ne. Není to chyba maminky, že onemocněla nebo někam jela, je to prostě genetika, suchá a nezajímavá genetika.
Myslím si, že by Vám „na miminko zadělávající“ dovolená jen prospěla; my jsme se taky strašně dlouho snažili, nějakých 8 měsíců, že jsem si říkala, že holt budem další klienti CARU, a pustila jsem to z hlavy; jeli jsme na hory do Itálie a lup ho. Věřím, že se Vám zadaří, a přeji hodně štěstí.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 07.01.13 17:09

Jako jasně…to si člověk může donekonečna říkat - neměla jsem tam jet, neměla jsem dělat to nebo ono…Prostě si myslím, že když jsi měla propadlý ten pas, tak jsi opravdu nikam letět neměla :D. Ale to je těžko říct, osud to opravdu nechtěl. Samozřejmě že bys třeba chytla (nebo nechytla nebo ne v takové míře??) ten zápal plic a o mimi bys sejně přišla, ale určitě bys tady poblíž byla v lepším dosahu do nemocnice než v Egyptě či někde jinde daleko…

Doktoři nebo PA ti jasně řeknou: „Ale jo, klidně jeďte, proč byste nejela.“ To se jich člověk nemusí ani ptát, pokud to není vyloženě diagnostikované rizikové těhotenství hned od začátku, že to ženské zakážou a musí kupříkladu ležet. To si člověk musí rozhodnout podle sebe, jestli jet nebo nejet či něco dalšího udělat a doktorů se neptat. :roll:

Držím palec na další dvě dálnice :kytka:

 
Laddmie
Závislačka 2953 příspěvků 8 inzerátů 07.01.13 17:15

Maruško, přeji Vám, aby Vám to co nejdříve vyšlo. :kytka: Nejsem typ, který přemýšlí nad tím, KDYBY… Když jsem byla v 5.měsíci těhotenství, jela jsem na dovču do Tuniska a skvěle si tam odpočinula. Kdyby sis nedělala ten test, ani bys nevěděla, že jsi těhotná a odletěla bys do Egyptu bez obav a třeba bys neonemocněla…Kdybys zůstala doma, stalo by se třeba úplně to samé… Prostě myslím, že ten Egypt na těhotenství neměl žádný vliv, že by se to stalo tak i tak a proto přeji, ať se brzy zadaří. :kytka:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8842 příspěvků 07.01.13 17:30

Je mi líto, že to tak dopadlo, ale na druhou stranu - pokud vím, tak obecně v 1. a 3. trimestru se létání nedoporučuje, takže já kdybych byla těhotná, tak bych do letadla nesedla. Nejen proto, že to může poškodit mimi, ale i přesně kvůli tomu, že kdyby se něco stalo, tak co tam s jejich péčí…

A když už jste to jednou museli zrušit, tak bych se asi domluvila s cestovkou a vyměnila si to za pobyt někde v Česku ve wellness hotelu nebo na horách, abych si taky odpočinula, ale byla v civilizaci.

Ale je to můj názor, měla jsem s početím problémy a byla jsem na sebe fakt opatrná. Kdybych otěhotněla jen tak, náhodou, a nijak zvlášť na tom nevisela, tak to možná risknu.

 
Tarfinka
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 07.01.13 18:23

Držím palečky, ať brzo najdeš // :kytka:
My samy jsme se s manželem o dítě snažili víc jak 2 roky celkem intenzvně a do Egypta jsem odjela na konci prvního trimestru. Nikdy jsem neslyšela, že by se nemělo lítat, v těhotenství. Na konci se to nedoporučuje, kvůli předčasnému porodu, ale na začátku jedině kvůli komplikacím, že by jsi vážně mohla potratit tak jako se to stalo u tebe, ale to samé by se stalo i tady, takže Egypt s tím nemá nic společného. Teď jsem znova těhotná a už projíždím last minuty a na dovolenou chci zas. Egypt je pěkná země sama jsem tam byla několikrát a pokud člověk dodržuje základní věci tak si myslím, že nic nechytne navíc když tam jede v březnu kdy nejsou ty největší horka, alespoň nikdo z mých příbuzných a známých tam nikdy nic nechytil.

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 20:45

@Lamm To je moc od tebe hezký děkuji. Samozřejmě že jsem se chovala zodpovědně a pokud mi lékař řekl že mi nic nehrozí tak jsem mu věřila. Zápal plic se mi vyhrotil od obyčejného kašle a rýmy atd. Před odletem mi ulehl kluk a nejspíš jsem to chytila od něho akorát že když se to neléčí myslím v mém případě se to nemohlo léčit tak jsem to prostě nezvládla a zápal plic byl ode dne těžší a těžší. Moc děkuji za povzbuzení

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.01.13 20:54

@Gerberka tak tohle přesně autorka nepotřebovala slyšet, že neměla nikam jezdit. Já věřím, že co se má stát, to se stane. Ty nemoce nepřišly sami od sebe kvůli dovolené v Egyptě, nejspíš by se to stalo i tak. Neuznávám preventivní sedění doma, protože co kdyby něco…
Vlastní zkušenost: Otěhotněla jsem a žila a pracovala v zaostalejší cizině na východ od nás, ale mezitím i lítala do ČR na prodloužené víkendy a jelikož příroda a osud tomu chtěli, dítě se světe div se narodilo. A že získat vízum do té země taky šlo s mnohými problémy, takže by mě to dle teorie mělo varovat, že jsem se měla držet doma a nikam nejezdit :mrgreen:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.01.13 20:56

@Maruška81 Nic si nevyčítej, že jsi někam jela. Jela by do Egypta každá druhá. Větší pravděpodobnost na rozjetí zápalu plic je v ČR teď v zimě než na dovče v Egyptě. Určitě se Ti těhotenství příště povede, jen se musí tělo srovnat (a to už snad je).

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 21:00

@Tarfinka děkuji jsi hodná

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 21:01

@Laddmie děkuji za podporu

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 21:04

@Alenaxxxx Tak je to už skoro dva roky a pořád na to musím myslet psychycky jsem se asi nesrovnala. Ale pravda je že tady v Čechách se toho dá chytit více. teď jsem akorát prodělala čertvě přiušnice nikdo už je nemá ale já musím mít vše :-) Děkuji moc za podporu

 
Catrinka
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 07.01.13 21:12

Smutný deníček. Pevně věřím, že za pár budete v náručí držet Vaše vysněné miminko. V mostecké nemocnici jsem ležela před dvěma lety s vysokým tlakem. Bohužel mi nebyl nikdo schopný sdělit, že mám preeklampsii. Po 4 dnech absolutního ignoranství jsem podepsala revers a z nemocnice jsem jela rovnou do slánský, kde mi ještě ten den preeklampsii potvrdili. Takže za mě do Mostecké už nikdy více, je to škoda, že z nemocnice dříve proslulé široko daleko, se stalo tohle!

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 21:19

@Catrinka Naprosto souhlasím už to není to co to bývalo. Děkuji

 
Maja25
Závislačka 3824 příspěvků 07.01.13 22:31

Maruško, i když si pamatuji ve zkratce, jak jsi mi to psala, tak i tam se mě to dotklo. :(
Ale věřím tomu, že tam ty // čárky najdeš. :dance: A to brzo.
A doufám, že je tam najdeme relativně ve stejnou dobu. Ty víš, jak to myslím. :hug:

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.01.13 22:54

To vím co myslíš a doufám taky že to tak bude :hug:

 
pehiska
Nováček 1 příspěvek 17.03.13 20:59

Kdybych byla ve tvé situaci, zachovala bych se stejně a staniční na tebe nemá co řvát, toť můj názor z pohledu zdr. sestry.

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 17.03.13 21:20

@pehiska noo Mostecká nemocnice je tím vyhlášená bohužel

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama