Důvěra versus opatrnost

Partnerské vztahy
  • Anonymní
  • 06.10.16

Taky si někdy vzpomenete na heslo: Důvěřuj, ale prověřuj? Začít řešit partnerovu věrnost je podle mě balancování na ostří nože. Když člověk bude důvěřovat, může se stát, že bude za parohatého naivku. Když bude člověk prověřovat, zase může být za stíhačku či žárlivce. Co je lepší? O tom přemýšlím ve svém deníčku.

Semínko pochybnosti se mi do mysli začalo vkrádat po prohlídce u gynekologa na konci šestinedělí. Vše odstartovala větička: „Máte na děložním čípku vřídek. Na stěry přijďte za 3 měsíce.“ Člověk je někdy tak v šoku, že neví, jak zareagovat, tak prostě neudělá nic - třeba se nezeptá na více informací.

Doma mi vše začalo vrtat hlavou. Položila jsem dotaz vyhledávači na internetu a najednou na mě začaly vyskakovat hesla jako HPV virus, rakovina děložního čípku, konizace,… Srdce mi začalo divoce bušit. Je možné, že bych byla nakažená nějakým virem, pohlavní nemocí, když jsem svému muži několik let věrná? Snažím se uvažovat s chladnou hlavou.

Ano, nákaza virem HPV není 100%. Vřídek se může na čípku objevit z více důvodů. Každopádně červíček pochybnosti už hlodá. Že by mě můj muž podváděl a nakazil mě?
Už více lidí mi řeklo, že jim připadám až moc hodná a možná i trochu naivní. Začíná to ve mně vřít. Že by opravdu platilo: za dobrotu na žebrotu?

Začínám analyzovat situaci: nechová se můj muž poslední dobou nějak divně? Nevyskytují se kolem mě nenápadné důkazy, které jsem ve své důvěřivosti přehlédla? No vlastně… Občas můj muž delší dobu ťuká do mobilu a já se neptám, a tak nevím, s kým je zrovna v kontaktu.

A taky před nedávnem můj muž mluvil o jedné mladé kolegyni, která v práci „dělá rozruchy“, a spíše mimochodem zmínil, že si ho přidala do přátel na Facebooku. To je vlastně trochu zarážející informace, protože můj muž má na Facebooku přezdívku. Nikdo ho tam nenajde pod vlastním jménem. Tak jsem se muže zeptala, jak ho ta kolegyně na Facebooku našla. On se trochu zarazil a pak odpověděl, že jí ukazoval na svém účtu fotky své sestry. Zajímavé…

V ten večer jsem tuto informaci nějak neřešila, ale teď se mi celý ten rozhovor začal znova vynořovat v paměti. Můj rozum se mi snaží naznačit, že je asi celkem nepravděpodobné, že by můj muž přede mnou mluvil o své milence, novém objektu zájmu. Ale emoce jsou už dost rozbouřené, takže ruce skoro automaticky vyťukají do klávesnice na počítači jméno té ženy.

Ráda bych zjistila více o své potenciální konkurenci. Jako snad každá žárlivá žena na ní hned najdu nedostatky. Profilovka v podprsence od Vietnamců? Rozpité černé linky na fotkách? Že by něco z toho mého muže přitahovalo? Nějak v koutku duše doufám, že ne.

Ovšem paměť mi začíná předhazovat další možné důkazy: před pár dny měl můj muž na krku červený flek o velikosti korunové mince. Z legrace jsem ho na ni upozornila. Za pár dnů měl škrábance na zádech. Často jezdí v noci na benzínku za městem, protože má chuť na pivo a nikde jinde otevřeno tak pozdě není. Že by tyhle všechny skutečnosti spolu souvisely?

Můj mozek se i pod tlakem emocí snaží připustit různé verze skutečnosti. Nezašívala jsem snad nedávno manželovo roztrhané triko z práce? Co když se prostě v práci jen někde zachytl a poškrábal se? A nevrátí se snad každou noc ze své vyjížďky s pivem?

I když se mi svírá hrdlo i žaludek, tak žádný rozhodující důkaz nemám. Teď přichází trochu dilema: lze získat potřebné důkazy nějakou slušnou etickou cestou? Ať přemýšlím, jak přemýšlím, žádný vyloženě elegantní způsob „vyšetřování“ mě nenapadá. Tak přichází na řadu staré známé projíždění zpráv v mobilu.

Tenhle způsob jsem definitivně schválila, když jsem poprosila muže, jestli se můžu podívat v jeho mobilu na fotky našeho prcka, které ten den vyfotil. Jakmile jsem chytla jeho mobil do ruky, pípla zpráva z Messengeru. A od koho nebyla? Z malého kolečka profilovky na mě kouká jeho milá zlatá kolegyně! Bylo by blbé si před mým mužem zprávu pročítat, takže jsem mu telefon obratem vrátila a počkala jsem, až usne.

Naštěstí můj muž spí celkem tvrdě, takže jsem měla dost času si počíst v jeho zprávách z Messengeru. A co jsem se dověděla? Žádný rozhodující důkaz jsem nenašla. Se zmíněnou kolegyní si psali celkem obyčejné zprávy hlavně o práci. Když se ona začala rozepisovat o tom, co dělala ve svém volnu, můj muž jí na to neodpověděl. Ještě jsem zjistila, že mu nedávno psala ex a ptala se na naše dítě. Informace, která moc nepotěší, ale ani vyloženě nenaštve…

Takže vlastně pořád nevím, na čem jsem. Ale na druhou stranu jsem si uvědomila, že člověk si vlastně nemůže být nikdy na 100 % jistý, že je mu partner věrný. A taky s odstupem vidím, že naše mysl dokáže až neuvěřitelným způsobem nacházet důvody, proč někoho podezírat, když ho ovládne žárlivost. Tak po této zkušenosti se o mně dá říct, že jsem možná stíhačka, ale aspoň nejsem naprostá naivka, za kterou mě možná někteří mají. Je to tak dobře?

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janee19
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 06.10.16 06:37

Taky mam nalez, to ma byt znak nevery? 8o Vim, ze me pritel nepodvadi, takze mu preventivne do mobilu nelezu, prijde mi to jako hnus. :roll:

 
ančapepča
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 06.10.16 06:46

Nemusí a může to být znak nevěry…ale virus člověk někde chytne a on se třeba po 10 letech probudí a začne dělat neplechu…důležité je, když se to podchytne včas. Taky jsem měla nález ale naštěstí jsem HPV negativní a už jsem v pořádku

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 06.10.16 07:38

Tak na tohle pozor, to je cesta do záhuby! Přestaňte s tím hned, jestli ještě můžete. Žárlivý mozek dokáže vyplodit neuvěřitelné teorie a jediný výsledek takového uvažování je psychika v háji a postupný rozklad osobnosti. Vaší osobnosti. Začnete vidět důkazy tam, kde žádné nejsou. A pokud nenaleznete důkaz nevěry, mozek si ho prostě přimyslí. Čím víc budete na potenciální nevěru myslet, tím skutečnější se Vám bude jevit. A čeho tím dosáhnete? Zprotivíte se svému muži. A kvůli čemu? Kvůli jedné paranoidní myšlence?
Důvěra je otázkou volby. Snad je to volba „naivní“, ale dle mého mínění pro fungující, šťastný vztah jediná možná…

 
Anonymní  06.10.16 07:57

Ahoj. Já jsem si vzdy říkala že ten Můj by mi nikdy nezahnul. Když mu pořád chodili SMS tak mi to po 14 dnech nedalo a koukla jsem do telefonu. Ale muž není blbej a SMS ktere chodi tam nejsou, maze je.. teď už je to skoro 2mesice a Já nevím co dělat. Máme male miminko tak se prostě bojim zeptat narovinu.

 
Anonymní  06.10.16 10:23

@vantili Naprostý souhlas.

Mám to z druhé strany.
Manžel mě podezírá z nevěry… i přesto, že jsem mu nevěrná nebyla vidí podezření a důkazy všude a ve všem.
Když mi zapípá telefon - začne být protivný, když jdu s přáteli ven - užírá se žárlivostí. Když nemám náladu na sex - vydedukuje si z toho, že jsem ho měla jinde.
Je to strašný… už to trvá nějakou dobu a žene nás to pomalu do záhuby. Mám hrozný strach, že to náš vztah zabije… miluju ho, on miluje mě, ale v tomhle se normálně žít nedá :,(

Lucie

 
Monnish
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 06.10.16 10:24

Take jsem mela mini tuseni, ale do telefonu se nepodivala. Zpetne toho lituju, i kdyz je to neco spatneho. Mohla jsem zabranit uplne nevere. A to bych nikdy neverelila, ze je toho muz schopen…

 
Jitul.kaaa9
Kecalka 361 příspěvků 06.10.16 10:38

@Monnish Jasně, ale nález na čípku přece neznamená, že jí byl muž nevěrný… má ho spousta žen a určitě většina ne z toho, že by jim byl partner/nebo ony jemu/ nevěrný.
Zakladatelko - chápu, byla jsi nahlodaná, prohlédla mu mobil, nic nenašla. Radím Ti, hoď to za hlavu a neřeš, normálně zase fungujte. Mobil mu už nekontroluj nebo si zbytečně uděláš doma zle. Já měla před rokem taky netypický nález na čípku, na dalších stěrech (po pár měsících) bylo vše v pořádku a popravdě ani mě nenapadlo, že by za tím mohla být nevěra :-)

 
Zabatko
Závislačka 3385 příspěvků 06.10.16 10:43

Pardon, ale toto je děsnej blábol. Co se týče nálezu na čípku, tak píšeš něco o manželově ex, předpokládám, že jsi také neměla jediného sexuálního partnera, takže šance na onemocnění tu je, i když je Ti manžel věrný.

 
Anonymní  06.10.16 11:23
Od zakladatelky

Máte pravdu v tom, že nakazit HPV jsem se zřejmě mohla ještě před naším vztahem. Anebo partner mohl být nakažený od ex. Bohužel takové věci se dějí. Myslela jsem, že se něco takového nám vyhne. Měla jsem zato, že ani jeden z nás není promiskuitní. Ale i tak člověk může něco chytnout. Naštěstí HPV není taková tragédie…

 
unuděná
Závislačka 3992 příspěvků 06.10.16 11:35

Já si myslím, že bys to měla hodit za hlavu. Důvěřuješ, prověřilas a nic. Tak se neužírej a nech to plavat. A ještě jednu věc by sis měla promyslet, než začneš pátrat: víš, co bys udělala v případě, že bys nevěru odhalila? :think:

 
Anonymní  06.10.16 11:46

@unuděná Nějakou přesnou strategii vymyšlenou nemám, ale asi by to byl konec. Pokusila bych se chlapa donutit, ať prodá auto (složili jsme se na něho oba) a za ty peníze bych se pokusila si nový život zařídit jinde. Vybavení bytu by si mohl nechat. Nechtěla bych v novém bytě něco, co by mi připomínalo předchozí vztah. Teda kromě dítěte.
Zakladatelka

 
unuděná
Závislačka 3992 příspěvků 06.10.16 11:54

Já osobně prostě raději „naivně“ důvěřuju. Kdyby byl zamilovaný a chtěl začít s jinou žít a tak, tak to dřív nebo později buď řekne, nebo se to provalí. Pokud by si jen jednou někde vrznul, tak s ohledem na jinak fungující vztah a děti, to vědět nechci :nevim:

 
Bohulinka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 53 inzerátů 06.10.16 11:56

Hm kamarádka měla stejný problém. Gynekolog jí vpodstatě potvrdil, že je to z nevěry. Když tam dovedla partnera, tak lékař otočil a začal mít jiný názor. Prostě chlap chlapa podpoří že. :lol: Btw přítel se už půl roku scházel za účelem sexu s vdanou paní z práce. Jedla nějaké vitamíny, ale celé těhotenství byla na nervy, bohužel jsou pak potíže s udržením těhotenství. Nicméně to vůbec nemusí být tvůj případ. Za mě - raději bych o nevěře věděla, než ze sebe dělala léta krávu, která nic neví.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 06.10.16 12:05

:think: nezlob se, ale tvoje myšlenkové pochody bych asi nejvíc vystihla rčením, že slyšíš trávu růst…

 
Anonymní  06.10.16 12:25

@Tiger-lily Víš, jak bych byla šťastná, kdyby to tak bylo? :lol: Mám doma malé miminko, jinak je u nás doma pohodička,… ale na druhou stranu nesnesu myšlenku, aby partner na mě něco hrál a lhal mi :( Nesnáším pokrytectví.
Ale je někdy sranda, co mě všechno ze žárlivosti nenapadlo: když partner přišel z obchodu později, že tam byla fronta, když se muž zdržel cestou z práce, že byla zácpa,… tak mě napadlo, že za tím klidně může být nevěra :lol: To bych s ním musela být 24/7, abych vyloučila nevěru na 100% :lol:

 
Anonymní  06.10.16 12:41

Já svému přítelovi teda moc nevěřím, asi kvůli jeho minulosti :( A včera mě něco dost nahlodalo. Přítel má práci kousek od baráku, asi 3 km a jezdí vždycky autobusem. Ale včera najednou jel autem na odpolední. Pak mi tvrdil že budou končit až někdy ve dvě ráno (jindy končí kolem 10 večer) a shodou okolností měla včera jeho bývala partnerka narozeniny. Mám strach že jel za ní. Dřív když se rozešli, mu pořád psala a chtěla s ním být v kontaktu, ale on mi tvrdil že už ho nezajímá. Ale mám strach že mi lže, protože se vždycky stane něco co mě nahlodá a vždycky to nějak souvisí s ní. J

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 06.10.16 13:25

Pro anonymní 12:41: Tak takové info by mě taky dost nahlodalo. I když je fakt, že ve 2 ráno autobusy asi moc nejezdí, tak chlap radši pojede autem. Ale zase ty narozeniny od bývalky jsou celkem podezřelé :( Třeba tvůj chlap ani nepředpokládá, že víš nebo si pamatuješ narozeniny jeho bývalky. Jinak by z opatrnosti mohl zvolit jiný den pro jejich oslavu…
Je to někdy těžké no :( Já jsem právě sestře pomohla odhalit nevěru. Tak vím, jak milující člověk dokáže přehlížet jinak do očí bijící fakta a příznaky :( Ale zas by člověk neměl sklouznout do druhého extrému, kdy za vším vidí něco :nevim:

Příspěvek upraven 06.10.16 v 13:26

 
Anonymní  06.10.16 13:31

@Shaari90 no spíš mě napadlo že jen řekl že bude končit ve dvě, ale přitom končil normálně jako každý jiný den. Jen abych si myslela že je v práci a on si mezitím vesele někde užíval. bojím se se na to ptát, stejně by mi to zapřel, ale nevím co mám teď dělat. J.

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 06.10.16 13:55

Pro anonymní 13:31: Napiš si stav tacháče v autě před prací a po práci :lol: To je dobrý důkaz! Hlavně pokud ta jeho ex bydlí dál, než je jeho práce… Prostě řekni, že sis něco zapomněla v autě, a zapisuj číslíčka, pokud chceš znát pravdu ;) Pevné nervy přeju :palec:

 
Anonymní  06.10.16 13:57

@Shaari90 si budu připadat jak detektiv :mrgreen: no uvidím, mohla to být náhoda ale moc na náhody nevěřím. Uvidím jak se bude chovat dneska po odpolední, teda pokud přijede nějak rozumně…ale určitě budu hodně opatrná, pokud ze mě dělá blbku tak to rozhodně chci vědět, protože to by byl konec. J.

 
redbulka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 06.10.16 14:17

Proč si nekoupí piva normoš v obchodě, at nemusí jezdit na benzinku? Je to pak o benzinu navíc, o cenách ani nemlouvě

 
Cricry
Kecalka 486 příspěvků 06.10.16 14:17

Jsou 2 možnosti. Jestli chcete vědět pravdu, sledujte ho!
Jestli nechcete a nemáte vážný důvod k rozpadu vztahu kromě podezření z nevěry, nechte to být :-)
Já to nechala být, protože jsem se té pravdě bála podívat do očí, když jsem se jí dozvěděla, byla jsem v šoku, ale nebyly v tom z mé strany děti. Z jeho strany ano, právě s tou druhou. Dnes lituju jen částečně času stráveném v neperpektivním vztahu, ale i ta nevědomost byla fajn a bylo to tenkrát hezký.

 
kačule.j
Závislačka 3608 příspěvků 06.10.16 14:46

Vezmi si to z druhe strany, ze by te manzel zacal podezirat, ze jsi si hpv virus uhnala s nekym jinym. Zacal by ti lezt do mobilu a v hlave se mu rodili nejake sci-fi teorie. Asi by ti to taky nebylo prijemne vid. Osobne tohle nechapu, bud verim nebo s tim clovekem nejsem.

 
Anonymní  06.10.16 15:10

Prosím o anonym, je to citlivé(pro me)…Jestli máš vridek na čipku z HPVčka, to my ti tady neřekneme. Každopadne napíšu to, že já svemu partnerovi bezmezně verila, máme spolu skoro triletou holčičku a v lete jsme se rozešli. Duvod??V unoru jsem začala mit problémy, výtok, potom bolesti v podbrišku, potom už to byl krvavý výtok a ve finále jsem si už ani nemohla sednout, jak me bolela deloha…To finále bylo v červenci, kdy mi zjistili obrovský pánevní zánet(zánet delohy a vaječníků) zpusobený chlamydiemi. Šlo to pomalu od unora, žadne akutní bolesti, horečka…Ale takhle to u chlamydií bývá. Díky tomu jsem prisla na to, že mi byl partner neverný. Chytla jsem to od nej.Neco jsem si o chlamydiích načetla, zpusobují neplodnost, pokud je máš v dobe porodu, tak miminko obvykle dostane zánet do očí, atd atd…cili s timhle jsem na nej uhodila, že mi musel být v dobe po porodu dcery neverný…svete div se, byl!

 
mau-mau
Závislačka 2570 příspěvků 06.10.16 18:50

No, jako jestli ta konverzace byla „nevinná“, tak to podle mě nic nedokazuje ani nevyvrací. Je tedy IMHO už dost zvláštní, že si s někým píše, můj manžel tedy nedostává téměř žádné sms, tak max. na narozeniny. Ale jinak mu „kamarádky“ nepíšou. Normálně bych se ho zeptala, co to má znamenat a navíc bych mu o svém nálezu od lékaře řekla. Pokud to budeš řešit včas, můžeš případné nevěře i zabránit. Pokud už máte dítě, tak to stojí za to se trochu zasnažit. :nevim: Já jsem ale militantní, čili pokud bych něco zjistila, po tý dotyčný bych vystartovala.. :cert: Ony případné nápadnice moc nestojí o rozruch ze strany manželky, čili si myslím, že by vzala zpátečku. Takže já radím nevyčkávat, ale řešit. Zatím v poklidu. :kytka:

 
Anonymní  06.10.16 18:57
Od autorky

Poslední anonymce: Tak to je teda síla :poblion: Právě co tak pozoruju kolem sebe, je období kolem porodu pro dost párů krizové: sex ke konci těhotenství je náročnější kvůli velkému břichu, ale většinou to není nic proti tomu, co následuje po porodu: minimálně šest neděl pauza a pak často bolestivý styk po několik měsíců :(
Je fakt, že moje reakce byla možná trochu přehnaná. Jsem prostě člověk s emocemi, není mi lhostejné, jestli mě partner podvádí. Ale na druhou stranu nejsem pštros, abych strkala hlavu do písku a tvářila se, že problém neexistuje :nevim:
Dneska jsem chlapovi strčila pod nos článek o HPV viru, který je v příručce o očkování od dětské doktorky našeho malého. Řekla jsem mu, co jsem se dověděla na gynekologii. Chlap na mě vyvalil oči, začal číst ten článek, pak řekl, že to přece nemusí být ten virus. A taky prý mu můžu věřit, že je mi věrný, a že ten virus už můžu mít v těle dlouho :srdce:
Takže chlapova reakce byla rozumná, tak jsem se trochu zklidnila a míním prozatím přestat pátrat po případné nevěře :lol:

 
Anonymní  06.10.16 19:10
Od autorky

@mau-mau Startovat po jeho kolegyni nemíním. Sice jsem žárlivá, ale aspoň hysterické scény se snažím si odpustit. Snažím se bojovat spíše ženskými zbraněmi - tzn. cvičím každý den, jdu ven pěkně upravená, ať dotyčná vidí, že nejsem nějaká obluda na odpis, i na Facebook jsem si dala novou profilovku, kde jsem pěkně nalíčená, a dostala jsem i dost lajků :lol: A taky se o partnera starám po sexuální stránce, vypadá spokojeně, dneska mi řekl, že jsem ďáblice :lol: Jako když mě bude chtít podvést, stejně to udělá. Ale nemusím tomu jít naproti 8)

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 07.10.16 10:15

Na tohle bacha, to je cesta do pekel. Člověk pak vidí při každé maličkosti náznaky nevěry. A na vztahu se to co nevidět odrazí. Nejlepší je se zeptat rovnou, než být za blbce :D

 
Lotuska
Kecalka 399 příspěvků 10.10.16 15:59

Spíš bych volila tu důvěru. Opatrnost snadno přeroste v něco zhoubného. Člověk se jen užírá, (možná) zbytečně.

 
Anonymní  24.10.16 01:12

Budeš se divit, ale mě partner taky říkal že jsem dračice…a jak píšeš, že by nemluvil o milence, taky není pravda, já jsem nějakou dobu poslouchala o jedné ženské až mi to docvaklo a zjistila jsem že je vlastně do ní blázen, když už začal nadávat na ostatní že do ní dělají, že jsou jak pes když hárá atd…a nakonec jsem se jako poslední samozřejmě dozvěděla, že potají za ní někam běžel a dost intimně na ní sahal, ale ona ho odstrkávala, neopětovala to, někdo ho viděl a všichni se tím dobře bavili za zády, sice to nevěra nebyla, ale pro mě už to je ztráta důvěry, protože kdyby dotyčná vše opětovala, byl by mi nevěrný, takže asi tak a stíhačka a chronicky žárlivá taky nejsem, nějakou dobu to trvalo než jsem to začala registrovat, nicméně se změnilo i jeho chování ke mě a pořád jsem nevěděla proč, než jsem si dala jedna a jedna dohromady a nepřiznal vůbec nic, jen že věřím drbům, prostě pořád zapíral. Je otázkou, zda by ti pravda neublížila víc než nevědomost, taky jsem si říkala že to radši vědět, ale ted vím, že je lepší to nevědět

 
lenkahav
Kecalka 144 příspěvků 11.11.16 13:48

Teda. Brát virus jako známku nevěry, to chce mít opravdu chorou hlavu. :poblion:

 
krasnoocko
Kecalka 356 příspěvků 22.11.16 07:40

Chápu tě a rozumim.

Já byla moc zahleděná v táhle době šestinedělí do dítěte, péče o něj probdělé noci atd. známe to všechny.

Nebyl čas si všímat jestli je chlap spokojený jestli se mu dostatečně věnuju jestli nemám jen umaštěné vytahané triko a tepláky.

Dneska bych to vrátila jak ráda. abych se ho zeptala jestli nestrádá :,( jestli je spokojený..

Vím že ženská za to nemůže je to i jeho dítě ale moje rada je neodsouvat je na druhou kolej.. oni to tak prostě mají.

My jsme to ustáli ale není to dodnes příjemný když se k tomu vracím…

Je dobře že si ho hlídáš a já ti přeju aby si měla jen zbytečné obavy.

Každopádně o sebe pečuj a věnuj stejný čas mimču i jemu :srdce: :srdce: :srdce:

 
Anonymní  20.04.17 17:22

Jo někdy žárlivost vymýšlí v hlavě lidem nesmysly. Ale… Bohužel ty velké nesmysly jsou velmi často velkou a bolestnou pravdou. A někdy člověk zjistí, že to co vymýšlel, že by se mohlo dít, byl ještě slabej odvar těžké reality. :(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama