"Hard day" očima trojmatky

Rodičovství

...aneb tohle byl opravdu pátek 13. :)

Tenhle deníček jsem původně sepsala hlavně pro svou švagrovou, která tráví letošní školní rok jako dobrovolná učitelka v mateřské škole kdesi na Kanárských ostrovech a každý týden nás zásobuje mailem se spoustou velmi poučných a veselých zážitků. :)

Pak mě ale napadlo předhodit jej jako svou prvotinu vám všem eMimiňačkám i eMimiňákům, se kterými tu trávím čas už téměř osm let a ještě mě to nepřestalo bavit. Možná vás to místy trochu rozesmutní, možná trochu pobaví, každopádně takhle si tu žijeme… :)

Manžel dnes ráno odjíždí na Slovensko vysílat (je radioamatér), což je na jednu stranu fajn, protože nespěchá do práce a vypraví ráno starší děti do školy. Můžu si přispat, jupí!

Normálně totiž aktuálně máme režim nastavený tak, že kolem druhé ranní usíná Ája, kolem třetí já, v 6:15 zase vstávám, vypravím Mišáka do školy, a když to dobře dopadne, jdu si ještě lehnout. Takže dnes nemusím vylézat, hurá hurá. Kdybych jen tušila, že to je pro dnešek asi tak jediné pozitivum…

Alenka se probouzí kolem desáté, celkem dobře vyspalá vylézám z pelechu, pouštím naše štěně Kessy ven a přebaluju mrňavku. Je mi divné, že Kessy na dvoře něco morduje a naše kočka Samantha vyvádí jako divá, tak vybíhám podívat se, co se děje. Psisko má něco jako velkou myš, říkám si, že to asi kočka donesla úlovek a letím jí to sebrat, aby to nebylo něco otráveného.

Při bližším ohledání ale zjišťuju, že to jsou zbytky malého koťátka. :( Samantha před dvěma týdny povila rodinku někde u sousedů a dnes se zřejmě rozhodla přestěhovat si ji domů, což se pro jednoho z koťáčků stalo bohužel osudným.

V noční košili a s polonahým kojencem v náručí pobíhám po dvoře, vřískám na psa a snažím se mu odebrat pozůstatky toho nebožátka. Jestli mě někdo odněkud pozoruje, musí si nutně myslet, že jsem utekla z Bohnic.

Pak jdu kojit Alenku a brečím kvůli tomu chuďátku a kvůli Samantě, která bloudí po domě a volá na něj. :(

Po kojení ještě chvíli cvičně vřískám na psa, pak si jdu připravit něco k snídani. Při té příležitosti zjišťuju, že Míšova láhev na pití, která by právě měla být plná v jeho aktovce, je naopak prázdná na odkapávači. Bezva, takže dítko zřejmě nemá s sebou vůbec nic k pití. Což je docela blbé vzhledem k tomu, že má po škole a družině ještě do pozdního odpoledne hasiče.

Volám manželovi a ptám se, jestli mu náhodou nedal pití do něčeho jiného. Nedal. Taky se od něj dozvídám, že extempore s kotětem je věc celkem přirozená, že máme lovecké plemeno, a tudíž loví. Ok, ale bezbranné kotě? To fakt nějak nemůžu skousnout.

No nic, zkouším volat mamce, jestli by nemohla Míšovi dovézt do družiny nějaké pitivo (bydlíme totiž na vesnici a mamka ve městě, kam děti dojíždějí do školy). Nebere telefon. Ani po půlhodině. Ani po další půlhodině. Ani nevolá zpátky. To už je dost divné.

Vzhledem k tomu, že vím, že právě doma přes naše mnohostranné výhrady a nesouhlas tvrdohlavě sama maluje v bytě po dědovi, úplně ji vidím rozpláclou někde pod štaflemi. Během jednoho z pokusů se jí dovolat, slyším venku mňoukat Samathu. Loktem otevírám dveře a tam další koťátko, po kterém se Kessy hned vrhá.

Odhazuju vyzvánějící telefon a dítě a bleskem zachraňuju kočičáka psovi z tlamy. Povedlo se, tenhle prcek to přežil, aspoň zatím. V jedné ruce Alenku, v druhé kotě, zakopávám o povykující kočku a hledám nějakou vhodnou krabici na pelíšek a hadry do ní. Když je kočičí dvojka v pořádku za zavřenými dveřmi koupelny, řeším, co s mamkou a Míšovým pitím.

Nedá se nic dělat, musím vyrazit do Holic. Oblékám Áju a sebe, dělám Míšovi šťávu a vyrážím směr Holice celkem vyklepaná, co tam zjistím. Když projíždím kolem Penny, co nevidím – v protisměru si to domnělá nebožka šine na kole jako by se nechumelilo. Ufff, tak aspoň něco. Dodatečně se dozvídám, že byla na pohřbu a měla vypnuté zvonění. Ale že by přes dvě hodiny? No nic.

Vezu teda Míšovi to proklaté pití a mezitím volám Lucce, zrovna jí končí škola, tak ji vezmu domů a ušetříme za bus. Děťátko ovšem samozřejmě telefon nebere. Proč mám ten dojem, že mě dnes mají všichni na háku? Že si má po škole zapnout zvonění, to jsme spolu řešily už asi milionkrát, očividně zcela marně…

Odjíždíme tedy bez Lucky, ta dorazí pár minut po nás busem. Když zjistí, jak se věci kolem koťat mají, ječí, že s vrahem koček už nikdy na vycházku nepůjde. Taky fajn, proč bych to neměla všechno zvládat já?

No konečně se dostávám k té snídani, hurá! (Je půl třetí odpoledne.) Pak znovu krmím Alenku a vyrážíme opět do Holic pro Mišáka na hasiče. Chlapeček je jak urvaný ze řetězu, doma je oba prosím, aby se podívali po drakovi a pomůckách na tlučení špačka, zítra mají špačkodrakiádu, místní tradiční skautskou akci. Zmizí tedy oba v pokojíčku, já znovu krmím mládě a doufám, že budou v hledání úspěšní. Mezitím kočka přináší další kotě, už začínám být v odebírání malé zvěře psovi celkem zručná. :)

Ve chvíli, kdy se snažím Míšu nahnat na večeři a do postele, se ukazuje, že na hledání draka se oba zvysoka vykvajzli. V rámci zachování trosek psychické rovnováhy raději nepátrám po tom, co tam takovou dobu dělali. Zvyšuju hlas a pomalu mi pro dnešek docházejí síly.

Míša večeří, mě mezitím dosušila sušička prádlo a je potřeba ho co nejdřív vyskládat. Alenku dávám na chvíli hlídat Lucce, miminko ovšem není nijak dobře naladěné (sdílím plně jeho pocity) a vříská a vříská. Nechávám tedy vzorně vyskládané komínky prádla rozložené po koupelně, že je uklidím později, a vysvobozuju Lucinku.

Naháním Míšu do sprchy, po chvíli se za ním jdu podívat a nemám daleko k vraždě. Chlapeček má vodu puštěnou naplno a kolenem ucpává kohoutek, tudíž gejzír vody stříká vydatně kompletně po celé koupelně. Úplně všude je potopa.

Když pominu zaplavené elektrické topítko, co tu máme kvůli Alence, a totálně promáchanou bednu s koťaty (dnes opravdu nemají dobrý den, :) nejvíc mě rozzuří hlavě to právě usušené a vyskládané prádlo, všechno znovu na ždímání. Uááááááá!

Rupnou mi nervy a miláček dostane pořádně přes prdítko. Expeduju ho do postele, prádlo znovu do sušičky. Alenku do vaničky, pak chystám věci a svačinu na tu drakiádu. Mezitím další kojení.

Lucka svůj slib ohledně psa dodržuje, takže v jedenáct večer cpu miminko do nosítka a jdeme aspoň na chvíli vyvenčit tu psí nádheru. Jak nemá pohyb, vymýšlí neskutečné věci. Celkem adrenalinová akce vzhledem k tomu, že tu o půl jedenácté vypínají všude pouliční osvětlení. Pak si dávám obědovečeři, což se ukáže nebýt úplně dobrým nápadem. Vepřo knedlo zelo o půlnoci jísti - zbytek noci se pak s žaludkem na vodě převraceti. :)

Miminko usíná kolem půl druhé, já uklízím, chystám oběd na zítra, koupu se a ve tři jsem v posteli jako na koni. Budík na půl sedmou, abych vypravila Míšu.

V koupelně chrní kočka s dvěma koťátky, v chodbě štěně a v ložnici oddychují tři dětičky. Není to hezké mít plný dům mláďátek? :)

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ronnie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 02.12.15 00:09

P. S. Nechcete někdo koťátko? :mrgreen:

 
TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 1 inzerát 02.12.15 01:04

Moc hezký, zasmála jsem se při kojení :mrgreen: Taky mám 3 a štěně a kotě, takže chápu a držím nám všem s podobným „zvěřincem“ pěstí ať to ve zdraví přežijem :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 02.12.15 v 01:05

 
RadkazBrna
Kecalka 246 příspěvků 02.12.15 05:55

Ach můj bože, mě by asi hráblo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 02.12.15 07:15

:mrgreen: držím pěsti

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 02.12.15 07:15

Hm, hm, takto to u nás vypadá prakticky každý den. Jsem zralá na Bohnice. Dětí o kousek víc, psa a tchánovce. Tedy psa a tchánovce jen dočasně, protože do Vánoc se snad zase stěhujeme zpátky domůůůůůůůů. Ale řeknu Ti, že pití už tedy tak neřeším, naši jsou poučeni, že když zapomenou pití, mají se napít z kohoutku ve škole. A hlavně!!! Musíte změnit spací režim, jinak se zblázníš dřív nebo později.

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 02.12.15 07:29

:lol: mne zaujaly Holice. To je město mého dětství a mládí. Včera jsem tam zrovna byla. Ale ono jich je více v republice, takže se asi nepotkáme. :mavam:

 
IvaB
Kelišová 5336 příspěvků 17 inzerátů 02.12.15 08:24

Moc hezký deníček, perfektně napsaný. :potlesk:
V Holicích jsem byla nedávno se synem na taneční soutěži. :mavam:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 02.12.15 08:28

Tak to Vás moc obdivudi :-) já mam doma 1ditko zatim a nedokazu si predstavit že bych musela jit spat ve 3 a vstavat o pul 7 :-) :potlesk:

 
bartoel1
Kecalka 106 příspěvků 02.12.15 08:28

Manželka radioamatéra vydrží všechno! :D

 
Aamanda
Kelišová 5241 příspěvků 02.12.15 08:39

@Ronnie Děkuji ti za tento deníček. Nejsem škodolibá, jen mi pomáhá na duši, když vidím, že v tom nejsem sama :D. Psa díky bohu nemáme, jen kočku a dvě morčata. Ale nechápu jak můžeš fungovat, když chodíš spát tak pozdě. Jak už tu někdo zmínil, pokus se změnit režim nebo se zhroutíš.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 02.12.15 09:42

@Ronnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Koukám, že koťátka a další podobná mláďátka umí pěkně zpestřit život nejen mě :lol: Jojo, taky mám dětí a zvířátek plný dům, úplně jsem se do tebe vžila :lol: A škodolibě se nasmála :palec: :mrgreen: Těším se na další deníček od tebe! P. S. Koťátko nechci, jsem ráda že jsem se těch svých cca před měsícem zbavila :mrgreen:

 
Uživatel je onlineJahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 02.12.15 10:58

Masakr:-), taky si říkám jak dlouho se dá tohle vydržet při 3-4 hodinách spánku denně… a ještě to venčení, v létě se to nechá, ale neumím si představit že bych musela mimi tahat v 10 večer ven v tom počasí co je teď nebo v nějaký větší zimě! Máme taky psa a taky jsem tu občas byla na něj a na malého sama, naposledy se šlo ven tak v 8, hlídala sousedka, a když to nešlo tak jsem prostě jen na 5 minut vyběhla s chůvou v ruce, když mrně usnulo…(jsme v bytovce) Naštěstí pes byl zvyklej a přes noc vydržel celkem dlouho, než jsme se dostali ven ráno, ale teď má problémy s prostatou tak potřebuje častějš, a jak je dítě třeba nastydlý, je to docela prekérka! Už mi nespí doma ani po obědě, usne max. v kočáru nebo autě když se odněkud vracíme a je unavenej…což když má teplotu praktikovat nejde…malej se na to usínání v kočáru naučil právě díky nutnosti venčení, v nosítku být nechtěl…jo a taky jsem jednu dobu - několik měsíců - s miminem takhle spala-nespala, bylo to peklo, řídit jsem se docela teda bála! Připadala jsem si jak zfetovaná, ono to prý tak i je, že když je člověk hodně nevyspalej (i když někomu těch pár hodin třeba stačí, já teď taky chodím spát dost pozdě, ale vstáváme kolem 8. tak to jde), že je jako kdyby byl pod vlivem prášků, drog nebo alkoholu…ale deníček super, pěkně napsáno, aspoň nějaká změna a oživení po těch porodech:-) (nic proti:))

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 02.12.15 11:12

Síla, proč proboha mimino usíná tak dlouho?
Já bych teda chtěla jednou třetí, ale možná si to rozmyslím :D
a to nemáme ani psa, jen 2 starší kočky, kterým jsou děti ukradený.

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 02.12.15 11:23

Tedy půl druhé a mimino taky nechápu, ale jinak si to vše dokážu představit. :-)

@Ronnie Kotě bych si vzala nejdřív za rok. :lol: Nejdřív se musí naučit mimino chodit. :lol:

 
ZednikToMaZaPar
Nováček 1 příspěvek 02.12.15 11:40

Sice děti nemám, vzato to, jaké to je mít doma zvěřinec znám moc dobře. Máme 3 činčily, 2 králíky, křečka a morče. Po ránu kdy vstávám v půl sedmý a na osmou (mnohkdy na sedmou no) du na bus který mi jezdí přesně za dvacet minut co odejdu z domu. Takže se nalíčit, hygiena, něco do sebe narvat a nakrmit zvířátka. Vás obdivuju. A držim palečky. :lol: :palec:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 02.12.15 13:37

Jen jestli si to neděláš sama moc těžké. Školák se neumí napít vody z kohoutku? Neumí po sobě uklidit potopu v koupelně sám? Miminko nejde naučit na to, že ve dne se bdí a v noci spí? Moje dítka taky nemají extra režim, ale to co předvádí Tvoje, to by mě švihlo.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.12.15 13:54

Hehe, celkem veselý deníček :-) teda ale kojit a cpát se zelím, chudák malá :lol: našiby to roztrhalo :lol:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 02.12.15 15:11

Hej, tak to nééé, to bych nedala, úplně mi je z toho blázince špatně :lol: :lol: :lol:…Hezky napsané :potlesk:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19246 příspěvků 02.12.15 15:27

Posílám hodně sil. A ráda Tě zase vidím ;)

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 02.12.15 16:17

@4family souhlasím, alespoň to pití. Ta voda, no asi bych chtěla aby mi alespoň pomohl :nevim:
JInak bláznivý deníček :lol:

 
Ronnie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 02.12.15 17:00

@laducha taky zdravím, a díky! :* Celkem se mi stýská po starých dobrých ledňátkách. Jak válčí Viki ve škole? :D
@4family a ostatní takhle to u nás nevypadá denně, manžel když je doma hodně pomáhá a nejstarší dcera pokud nemá pubertální zásek toho taky celkem dost zastane.To pití bych asi taky tolik neřešila (respektive bych zavolala vedoucí kroužku hasičů, ať mu tam něco načepují), ale hlavně jsem měla strach, co se děje s tou mamkou. Nestává se, že by nereagovala na telefon. Jo a s úklidem koupelny malý samozřejmě pomáhal, sám by to ale opravdu nedal, byla to potopa téměř biblická. :mrgreen:
S tím miminčím režimem úplně souhlasím, že je to na provaz, aktuálně teda ještě mnohem víc, protože usíná teď až kolem čtvrté. Ale popravdě netuším, jak z toho ven, večer se uspat dřív zaboha nedá a ráno dřív vzbuzená tak dlouho vymrčuje a vzteká se, než zase usne a dospí to. :nevim: Tohle u těch předchozích dvou vůbec neznám, tak jsem z toho neťastná. Kdybych měla jenom ji, asi by mi to nevadilo, jsem noční tvor, nedělá mi problém ve dvě ráno šůrovat domácnost. :mrgreen: Ale kvůli těm dvěma starším musím fungovat i přes den, takže je to nahouby. (A to jsem ještě nezmínila, že chodím na malinký úvazek zpátky do práce, takže to je taky veselé.) Možná když ještě pár měsíců počkám, posune se to samovolně do nějakých rozumných kolejí. :mrgreen: Rady uvítám. :kytka:
@bartoel1 to mě pobavilo, máš nějakou vlastní osobní zkušenost s radioamatéry? :mrgreen:

 
monrom
Echt Kelišová 8178 příspěvků 02.12.15 17:42

A kde je chlap? Ani v 11 večer není doma?

Jo, vlastně odjel na ty radioamatery..

Příspěvek upraven 02.12.15 v 17:43

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19246 příspěvků 02.12.15 17:47

@Ronnie Vikča je ve škole v pohodě, matika, prvouka a čtení ji baví, pravidelně vyhrává početního krále. Jen to psaní trochu pokulhává, zapomíná na čárky a občas škrábe. Chodí do turistického kroužku a do výtvarky. Je tam ráda.
A co u Vás?

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 02.12.15 18:17

:palec: :lol: :lol: Klasický den… a koukám do metříku, že máš děti dost od sebe, tak to je docela pohoda, ne?

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.12.15 19:21

@Tiger-lily já si myslím, že práv naopak má větší záhul než když má člověk děti u sebe…když jsou podobně staré, mají tak nějak stejné potřeby a podobný režim (možná se pletu, zatím druhé čekám, třetí v plánu, ale vše pěkně jako schodky :-D )

 
marg
Ukecaná baba ;) 1658 příspěvků 02.12.15 19:51

Co takhle vykastrovat Samanthu? :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 02.12.15 20:08

@reinkarnace různé zájmy mají i děti blíž sobě. :nevim: prvňák má třeba už nějaký kroužek, musíš s ním dělat úkoly, tříleté po tobě chce, abys mu asistovala u omalovánek, vodíš ho do školky, mimino chce chovat, kojit, přebalovat… a nejsou tak samostatné jako starší školní děti :think:

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 02.12.15 20:17

Opravdu pěkně napsané :-) Ráda jsem si početla pozitivní a úsměvné story :kytka:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 02.12.15 20:36

Dať preč mačku a psa a hneď by bolo viac pokoja a času na vlastné deti :think: PS.: Prírodu milujem, najmä v jej prirodzenej divokej podobe. ;)

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 02.12.15 23:50

@reinkarnace : No, uvidis. :mrgreen:
Za me tedy „schodky“ uz nikdy. Dvouletak a novorozene teda rozhodne stejne zajmy nemaji a uroven sebeobsluhy u starsiho prakticky nulova. Triletak a vyssi uz mi prijde o dost lepsi v tomhle smeru. :)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 03.12.15 12:56

@Motýlice to je asi hodně individuální (taky bych si netroufla, ale malá byla šikovná, brzo bez plenky, sama se nají, pije z klasického hrnku, vysleče se, začíná se už i oblékat, přes pozdní nástup chůze už nepotřebuje moc kočár a ani postýlku nemá…) naše malá byla celkem poddajná a šikovná na tyhle věci, tak si myslím že by to snad klapnout mohlo :mrgreen:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 04.12.15 21:21

Teda to. je vrazedne tempo :D take. planujeme. treti, teda momentalne jsme ve fazi dvou a musim.rict, ze mi. staci jedna horsi noc a jsem ko. Tenhle rezim co mas ty bych teda dlouhodobe nedala. Je silene ze batole chodi spat takhle dlouho 8o vubec si to neumim predstavit, drzim palce at se brzy umoudri ;)
@Motýlice omlouvam se ze se vtirnu, ale take mam kluky dva roky od sebe a musim rict ze mnohem vic prace mam s miminem. Mam moc sikovneho dvouletaka ;) uplne bez plen, sam se svlece, oblece, naji, pije z hrnecku. No proste takove ty klasicke veci, co clovek potrebuje aby se vse dalo zvladnout v klidu a v pohode ;) zas na druhou stranu mi to vse vynahrazuje nas 3 mesicni :lol:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 2 inzeráty 04.12.15 22:04

Pěkný, pobavilo… :D Taky ráda čtu, že v tom nejsem sama a to mám „jen“ tři děti a samostatnou kočku :D To usínání malé ve 3 ráno by mě zabilo. Jsem zvyklá, že mi všechny tři nejpozději v 9 chrní :D

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 2 inzeráty 04.12.15 22:07

@reinkarnace Máme 3 děti po dvou letech - aktuálně 4, 2,5 a skoro 4 měsíce. Je to podle mě o aktuálním období, o dětech jako takových. Naše 4 letá a 2,5 letá si spolu vyhrají, ale zájmy má každá jiné. A když už jsou spolu, tak se rvou, hádají. No miminko zatím nic, to leží a kouká :D
Podle mě se nedá říct tak ani tak, vždycky je to o konkrétních dětech a matkách :D

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 2 inzeráty 04.12.15 22:09

@Tiger-lily Tak to se týče samostatnosti, tak to je síla :D Ta 4 letá už jakž takž, 2,5 letá by i mohla, ale bojkotuje to a do toho miminko. Ale já si nestěžuju, pořád si myslím, že je to dovolená. Rozhodně proti tomu, co nastane, až se vrátím do práce + škola, školka, kroužky. To teprve bude hukot.

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 04.12.15 22:41

@Cristyna : Jak pise Aries, je to fakt o detech. Nas starsi dava to, co pises, az ted ve trech letech. Ve dvou byl jeste truhlik a miminko navic vubec nepobral, takze hrozne sceny. Trvalo minimalne 9 mesicu, nez se to usadilo, takze ten posledni rok byl intenzivnejsi, nez bych si byla prala. V me konkretni situaci bych vetsi vekovy odstup videla jako vyhodu, mohlo byt celkove min revu. :mrgreen: Ale tak hlavne, ze jsou decka zdrava, to ostatni se vsakne.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 05.12.15 09:54

@Aries6 :lol: No právě, co vidím v rodinách s většími rozestupy, má to tyto výhody: starší se klidně postarají o mladší, pohlídají, pomůžou s něčím. Samostatně se dopraví do školy, na kroužky. Neperou se tolik mezi sebou. :think:

Příspěvek upraven 05.12.15 v 09:55

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 06.12.15 19:23

Uaaa..jak tohle přesně znám. :lol: ještě dodam v každé volné minutě sprinty po domě a uklízení bordelu, který nesnasim. Dnes jsem volala s jedním klientem..seděla s nejmenším ve vaně, ten neustále opakoval „kakat, kakat“, další dva jeceli a skakali na trampolíně vedle, do toho přišel manžel a jecel na ty dva, no a nejmenší neprekousl moje ignorování a ono kakat provedl za mohutných zvuků do vany. Chudák pán na druhé straně drátu :lol: prostě taková naše běžná rodinná chvilka :mrgreen:

 
caitlin
Kecalka 164 příspěvků 08.12.15 09:48

Teda, takový spánkový režim by mě fakt zničil, naše všechny tři děti (6 let, 5 let a 3 měsíce) neomylně a spokojeně chrní každý den v 20:00 (starší dva mají výjimku o víkendu).

 
jannina1
Závislačka 3265 příspěvků 08.12.15 10:27

Hezký deníček :) Ale ty 2 zbylé kočičí miminka prosím Tě uchraň od psích tesáků. Jak začnou běhat, kam je chceš separovat? Aby chudinky nedopadli stejně jako jejich sourozenec. Pokud je pes štěně, myslím, že by šlo vychovat, že tohle prostě NE!
Jinak pití bych tedy nevezla, děti u mého dítěte ve třídě pijí z kohoutku běžně:)

 
Veru88
Kecalka 170 příspěvků 08.12.15 12:10

Hezkýýý :) jsem ráda, že nejsem sama :D také mám tři šmudliky, 5letého (dnes má narozeniny) 3letého a 1,5letého. K tomu dva králíky a 10slepic, taky zažívám každý den podobnou honičku a už z toho cvokatím :mrgreen: přeji hodně sil a rozesmálo mě jak jsi lítala po zahradě s malou a v košili :potlesk: nejsme my sestry??? :mrgreen:

 
veviinka
Stálice 60 příspěvků 08.12.15 13:32

Pěkný deníček :-) též mám tři děti čerstvě čtyřletého, téměř tříletého a sedmiměsíčního ogara…k tomu dva kocouři ještě skoro kotata, zahrádka…
ale pořád mám pocit že sa mám líp než ty, kolem osmé večer už mi všici tři kluci spí a ráno vstávají až kolem sedmé…sice v noci tak pětkrát kojím a třikrát letím k prostřednímu, ale vyspím sam skvěle oproti tvojí chvilce…i tak je to přes den divočina, ještě že nebydlíme v paneláku ale v domku na dědině, jinak by mne odvezli…takto si starší dva samostatně pohrají na dvoře a vyřádí sa

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama