Hon na myš

O životě

Takhle si ve středu kolem 8. hodiny večerní stojím v kuchyni. V klidu si myji nádobí, loupu brambory a do toho sbírám vařečky ze země a vracím je rozzuřenému dítěti, sedícímu v jídelní židličce. Když tu se najednou...

…ohlédnu a kolem mě proběhla asi 10 cm myš. No holky, to jste neviděly, začala jsem řvát jako ženské přirození (mám strašlivou fobii z myší, šíleně se jich štítím ), zatímco malej začal šíleně brečet, protože se mě nejspíš lekl a nevěděl, co se děje. Po asi 5 minutách hysterčení jsem začala být schopná jakžtakž uvažovat. Jenže, co teď? Přítel v práci (měl dorazit až za 3 hoďky), já doma s dítětem a úplně vyplašená. Nezbývalo nic jiného než zavolat mému strážnému andělu, mamce, která naštěstí bydlí asi jen 5 km ode mě, takže řekla, ať se snažím uklidnit, že je za 10 minut u mě :) Oblékla jsem malého, zavřela všude dveře a šla s ním dolů na chodbu odemknout mamce. Odemknu a z venku se na mě vyvalí, div mě neporazí, náš voříšek obranář a vítá se se mnou :) Mamka vzala sebou i bratra a psa, který tu myšku prý vyšťourá, jenže…

Našemu psovi je již 8 let a tudíž doba, kdy chytal myšky, je dávno za ním. Takže vlezl do bytu, prolezl všechny místnosti, očenichal si to všude, pak se svalil na podlahu v kuchyni a game over. No ale moje šikovná maminka měla zálohu i pro tento případ, což měl být můj 16letý bráška David, který se kasal, že myš chytí za ocas a zahodí :D Nejprve vzal koště a mlátil s ním po celém bytě do všeho možného i nemožného, že se myš vyleká a vyběhne a přitom si ze mě dělal chvílemi srandu na téma, jak se někdo může bát myši a že je matka blázen, protože chtěla, aby vzal lopatu a běhal po bytě s lopatou, kdyby náhodou vylezla, tak ji praští :D Pak zas vymyslel, že myš nevyleze, protože z Páťova řevu ohluchla :D A pes ji nevyčmuchá, že má starý čumák :D No prostě, co slovo to perla a nejlepší na tom je, že vždycky něco takového poznamenal a odrovnal se sám takovým způsobem, že se 15 minut jen smál :D No myš se nenašla, takže mamka řekla, že odveze psa a dojede pro jed.

Mezitím jsem bráchu donutila, aby v kuchyni prohlédl každou skulinku a já domývala nádobí :) Když najednou slyším: pomóc, ségra, já jsem šnek. Otočím se a vidím bratra zaseklého pod Páťovou jídelní židličkou :D Jdu ji z něj sundat, ale v tom jsem si bohužel představila toho šneka, jak mu sundavám domeček a je z něj tím pádem slimák :D Představa fakt fajn. Začala jsem se lámat smíchy. Chudák bráška nevěděl, proč, tak na mě koukal jako na blázna (proč jako :D). No, myš nenašel, hledání završil otázkou: Co krek? Nebyl? Pak bych to chápal :D Takže přijela mamka, dali jsme jed a doufám, že se myš otráví nebo co nejdříve uteče.

Děkuji všem, kteří dočetli do konce :)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
wildcat8
Kecalka 269 příspěvků 18.01.12 04:38

taková normální rodinka :mrgreen: a mysi?holka jednou mi lezla v posteli po ruce a od ty doby koncim, cuch mam na ne jako stopovaci pes,nikdy mi nikdo neveri,ze sem ji slysela,ze proste vim ze tam dotycna je…no ale pasticky nastrazi aby se jako nereklo a vzdycky je tam svine svinuta!nene mysky ja taky fakt nerada :mavam:

 
LucyDee
Kecalka 322 příspěvků 18.01.12 06:40

Každopádně máš vtipnýho brášku.. :D

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 18.01.12 08:31

Mám něco podobného jak naše kočka donesla živou myš (chtěla se pochlubit) jenže ji doma utekla… můj muž na ni pak číhal do rána že on spát nebude dokud tam bude ta myš… už sem skoro usínala když on připravený s plastovou krabicí z ikei číhající na gauči skočil pro myš … rána jak kráva … vyskočila sem metr vysoko a on skákal z jednoho rohu ložnice na druhý… jako točit to tak mám první cenu za home video… nakonec se mi ji povedlo chytit… on uhnaný, myš uhnaná chtěl ji zabít a to já bych zas nesnesla tak sem ho donutila ji pustit za zahradou :) takže to vlastně dobře dopadlo… jen měl obavy že to ta myš poví ostatním a že budeme mít myší invazi :) no zkrátka ještě teď se tomu smějem když si vzpomenem jak se můj nebojácný chlap bojí myši :D :mrgreen:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 18.01.12 09:21
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 18.01.12 10:56

Nám kočka nosila domů živé rejsky, byli malincí a roztomilí, přinesla je, položila vítězoslavně v obýváku a odkráčela a my lovili :lol: Číhala jsem obvykle za skříní s připravenou skleničkou a rejsečka jsem šoupala krejčovským pravítkem do skleničky, pak jsem ho vypustila na zahradě a kočka měla domácí vězení, aby ho zas chudáčka nechytla, sviňa… :-) Myšky mi nevadí, ale co jsem málem nepřežila, když mi takhle kocour na podložku před postel naservíroval živého maxi pavouka, to jsem lezla po zdi :lol:

Příspěvek upraven 18.01.12 v 10:56

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 18.01.12 13:23
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
 
veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 18.01.12 14:02

super deníček :lol: :lol: :lol:

teď jen dávej bacha, aby se ti místo myšáka neotrávilo dítě :think:
naše malá s gustem baští granule našim kočičákům, takže bacha na to, já bych se jedu bála :nevim:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 18.01.12 14:59

super deníček! moc jsem se pobavila :potlesk: :potlesk: :potlesk: tak úspěšný hon!!!

 
brblos
Povídálka 25 příspěvků 18.01.12 15:23

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: vela šťastia pri chytaní :lol: :lol: :lol:

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 18.01.12 16:08

jéééééé já by jsem tam jed teda nedala, natáhnite radši pastičku, my dali nedávno jed na půdu a nějaký myší potvora tam chcípla, neuvěřitelnej smrad, který trval cca dva týdny než ta myška vyschla :poblion: bylo to cítit přes půl baráku a my tu potvoru zdechlou nemohli najít :cert: takže jsem doma jed zatrhla a už chytáme jen do pastiček

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 18.01.12 17:15

Deníček super jen ten jed na myši a dítě v bytě mi nepasuje dohromady naši mladoši strčí do pusy co najdou a pokud je to barevné tak tím spíš,Přeju at t dobře dopadne.

 
zanuletka
Závislačka 2921 příspěvků 18.01.12 17:18

jsem se nasmála, až mě tekly slzičky :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec:

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 18.01.12 19:39

děkuju všem za přečtení a komentáře :kytka:
jed už nemáme ale dali jsme pastičky. A ta vychytralá myška vždycky vyžere pastičku a pastička ( teda spíš 4) nikdy nesklapne :( no mám hold pech :D Jinak mi zatím jed a dítko nevadilo protože malýmu je 5 měsíců a zatím eště neleze takže se na jed za akumulačky nedostane. Spíš co mi vadilo bylo že až ho sežere tak tu chcípne a smrděla by tak jsem radši koupila pastičky ale bohužel jsou mi na prd :D

 
Kiwio
Kecalka 347 příspěvků 18.01.12 19:41

Dej pastičku a do ní vlašský ořech. Chytáme na to myši a je to spolehlivé. ;) Jed nedávej, může to sníst dítě nebo třeba i ten pejsek. ;)

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 18.01.12 19:46

kiwio děkuju určo zkusím :) my pejska nemáme a malej se k jedu naštěstí vůbec nedostal ale jak už jsem psala tak už nemáme a máme pastičky :)

 
yyetty  18.01.12 21:16

me nekdo poradil at chytam na topinky, opecenemu chlebu mysky neodolaji. U nas to fungovalo :palec:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 18.01.12 21:19

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobry…Smíchy mi tečou slzy… :lol: :lol: :lol: :potlesk: :palec:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 18.01.12 21:38

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nepřála bych ti bydlet u nás. Nám se normálně zabydlela myška ve stropě 8o 8o 8o . Běhá nám po sádroši a má tam docela pré :P :P

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 19.01.12 19:58

:lol: :lol: :lol: super deníček

Taky přidám,mě se jednou místo myšky do pastičky chytil tříletý synovec :lol: :lol:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 19.01.12 23:33

To mi pripomnelo, jak jsem v detstvi sbirala kobylky a sneky a chovala je doma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

 
Loffda
Extra třída :D 10824 příspěvků 20.01.12 12:00

:lol: Dobrý, pobavila jsi mě a asi i mnoho ostatních. Já se přistěhovala na vesnici do staršího baráku a hony jsme pořádali dost často, časem jsme to vypilovali a měli jsme jí během hodiny…stačilo zavřít, odstěhovat nábytek na prostředek místnosti a číhat…běhaj kolem stěn! Horší bylo když jsem jí místo zastrašení nabrala na pravítko a velice „šikovně“ si jí hodila za krk :poblion:
Jinak doporučuju pastičky z Hornbachu, jsou celoplastové tmavošedivé a hodně citlivé :palec:
Lovu zdar! :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama