Den blbec

O životě

Den začíná úlekem budí mě šílený zvonění. Po chvíly přemítání, co se děje, kde to jsem a že jsme zvonek zrušili, aby nás nijdo neotravoval. Zjišťuju, že...

…je to náš mimiňák, kterej se vzbudil dřív a vzal si autíčko, které den předtím dostal od mé milované tchýně (vzadu má provázek a když se natáhne, tak auto začne šíleně cinkat a jezdit). Přítel, který je po hoďce spaní (po noční), je ještě víc dezoorientovanej než já. Vyskakuje a ptá se, proč jsem koupila poplašňák. :D Oznamuju mu, že si má jít lehnout, že je to to bláznivý auto, a mimiňákovi, kterej z toho má mimochodem strašnej záchvat smíchu, oznamuji, že je zlej mimiňák a že mu to všechno vrátím, až budu důchodce, o kterýho se bude starat. :D To už se směje aj přítel. No tak nic, dáme tátovi pusu a jdem vstávat.

Zavřem do ložnice, aby se táta dospal, jdem pustit psa a odemknout všechny ostatní místnosti (musíme zamykat, protože jinak se dítko vyplíží z pelechu a provádí lumpárny jako např. vytírání chodby štětkou na záchod a vodou od psa :cert: ).

Posadím dítko na nočník, pustím telku a jdu se oblíknout. Poté začíná kolečko, že si venku zapálím, sprintuju ke slepicím (kde si cestou po naklouzané trávě narazím zádel :čert: ), které vypustím, nasypu pšenici, naleju vodu, opět letím nahoru, kde naberu dřevo a zatápím. Dále následují obvyklé věci jako oblékání mimiňáka, dohadování se, zda-li si dá čajík či kakao, chystání snídaně a samotné jídlo.

Po snídani si nandám za asistence mimiňáka myčku a pračku, jdem trošku poklidit, pohrát si a začínáme chystat oběd.

Dostali jsme koš jablek, tak jsem si říkala, že udělám žemlovku. :zed: Jablka jsem oloupala, nastrouhala a najednou přiběhl mimiňák, že mi bude asistovat. No jo, posadím ho na linku, kydnu do mísy 6 vajec, cukr a litr mlíka, promíchám, dám dítku do ruky metličku a přesunuju se o kousek dál vysypat formu. Dítko pomaličku míchá a já jsem spokojená, ale jen do té chvíle, než přidá obrátky a vidím, jak mísa s celým obsahem letí k zemi. :zed: Směs se rozprskla po podlaze i skříňkách. Mno nic, letím do koupelny pro mop a kýbl, že tu spoušť uklidím. Vracím se do kuchyně a cestou se divím, proč jsou otevřené dveře ven. No nic, zavřu je.

Přicházím do kuchyně a nestačím se divit - náš Barnabášek (roční německej ovčák) ťapká v tom brajglu na zemi a roznáší ho až do chodby. :zed: Já nadávám jak dlaždič a vystrkávám psa ven. :D Mezitím to přijde strašně vtipný dítku, který se směje jak blázen a strne k smíchu aj mě. :D No nic, uklidíme spoušť a uděláme oběd znovu. Tentokrát bez nehody. Následuje buzení táty a obědvání.

Po obědě beru zbytky z lednice a odnáším ke slepicím, které musím všecky pohladit, protože jinak mě nepustěj ven. Cestou potkávám sousedku, která přijela na chatu a bohužel ji zdravím, což se mi šeredně vymstí. Začne na mě řvát, jestli můžu uklidit ty hračky našeho dítěte, co mám venku, páč kvůli nim jsou u nich doma kuny a myši. Po mém oznámení, že kvůli hračkám těžko a že si docela šloupla na hrábě, protože u nás ani kuny, ani myši nejsou - tudíž je to nejspíš kvůli tomu, že tam nechávají v nedělu, když odjíždí, jídlo. Na mě začne sprostě řvát cosi neuveřejnitelného. Tudíý se otáčím a se zdviženou hlavou odcházím, což ji rozlítí ještě více, než kdybych se s ní hádala, a vykakuje jak čertík z krabičky. Já si myslím, že si taky může políbit její ctěnou zadnici a jdu domů. :čert:

Doma vše vyžaluji příteli a společně se chlámeme jejímu obličeji alá rajče. :D Poté se oblíkáme a připravujem, páč musíme dojet něco zařídit do Kolína.
Cestou spátky si zastavuju u Lidlu, ve kterým si potřebuju koupit pečivo a víno na večer a mamka chtěla dovést pivko. Přítel mi říká, že počkaj s malým v autě, když jdu jen pro 4 věci. Tak beru jeho peněženku a jdu. Prolítnu krám, koukám, jak mi to prodavačka markuje a najednou mě uzemní dotazem, zda-li míň už bylo 18. Po mém oznámení, že nějaký ten pátek už jo, požaduje občanku. Bohužel jí musím oznámit, že mám přítelovu peněženku, tudíž jí můžu ukázat buď jeho nebo si skočit do auta pro svojí. Prodavačka chvíli váhá a poté mě i přes protesty lidí za mnou (že je vidět, že mi už 18 dávno bylo) posílá do auta pro občanku. :D Poté, co dosprintuju zpátky a slavnostně jí občanku předložím, mi oznamuje, že ty 4 roky nejsou tak moc, jak jsem tvrdila. :roll:

Po cestě k mamce mě ještě napadne, že se stavím do železářství a koupím si špachtli na doškrábání barvy ze schodů. Za půltem stojí pán, tak mu řeknu svůj požadavek a on mě vede k regálu, kde jsou jakési krabičky, ať si vyberu. Sáhnu do jedný, vytáhnu obsah a oznamuju mu, že je to divná špachtle. On se na mě podívá jak na zjevení a oznamuje mi, že jo je to divná špachtle opravdu je, když držím šroubovák a že špachtle jsou o polici výš. :oops: Hambou bych se nejradši propadla o pár pater níž. :D

Nakonec vyhodíme nákup mamce. Dorazíme k nám, padnu na gauč a oznamuju chlapovi, že mimiňák je dnes večer zcela v jeho režii a já si jdu nalejt beton, hodit nohy nahóru a nic nedělám, páč jedině tak nic nepodělám. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 18.11.13 00:24

To je vážně den blbec :D

 
rasataka
Závislačka 3893 příspěvků 18.11.13 09:42

Ta špachtle mě pobavila snad nejvíc :D a ten Lidl-po mě jí chtějí také pokaždé a také už 4 roky mi 18 bylo :D

 
martab
Stálice 68 příspěvků 18.11.13 10:11
:lol: :lol: :lol: :lol:
 
ikyki  18.11.13 10:17

Výborný :palec: :mrgreen:

 
verulicek  18.11.13 11:00

Deníček pěkný..jen podle popisu, co všechno už zvládne „mimiňák“ nevím nevím, jestli se spíš neblíží školkovému věku :nevim: nebudou miminama navždy :roll:

 
klarushka
Závislačka 3891 příspěvků 18.11.13 11:42

@verulicek ne ne nejni miminko je již dvouleťák ;) Víš mimiňák mu jen říkáme je to jako když někdo říká dítku beruško, broučku…tak mi máme mimiňáka :mrgreen:

 
klarushka
Závislačka 3891 příspěvků 18.11.13 11:52

Děkuju holky :kytka:

 
KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 18.11.13 12:11

Hezký deníček, četla jsem ho v noci po vydání a hned mi zvedl náladu :lol:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 18.11.13 13:17

Pekny denicek…Mate veselo :D :kytka:

 
Helenie
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 18.11.13 13:40

Hahaha to mne pobavilo! díky.

 
klarushka
Závislačka 3891 příspěvků 18.11.13 13:57

Děkuju holky za komentáře :kytka: jsem moc rád že jsem mnohým zvedla náladu :kytka:

 
mommy1991
Povídálka 36 příspěvků 18.11.13 14:25

:mrgreen: :mrgreen: dobrý deníček :mrgreen: :palec:

 
Šáriii
Závislačka 3637 příspěvků 19.11.13 22:15

Jééé a mě se zrovna slovo mimiňák moooc líbí! krásný deníček :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama