Chování lékařů a sester v Kolíně

Těhotenství

Ahojky holky, přemýšlela jsem, jestli se mám podělit o tento strašný zážitek z kolínské nemocnice. Šlo mi hlavně o to, abych zbytečně neodradila a nevystrašila některou z Vás, které se tam chystají rodit ale, na druhou stranu si osobně myslím, že by měl každý vědět, co se může stát.

Stalo se mi to v sobotu 22. 6. ve dvě ráno… vzbudila jsem se s hroznými křečemi do břicha, necítila jsem pohyby, teplá sprcha nezabírala, a tak jsem řekla přítelovi, ať mě pro jistotu odveze do nemocnice. Naložili jsme tašku a jeli jsme.

Po příjezdu do porodnice jsem zazvonila. Sestra mi oznámila, že mají fofr a ať si počkám na chodbě. Po 20 minutách pro mě přišla a zeptala se, co mi vlastně je, tak jsem jí vysvětlila co a jak, poté mě připnula na 30 minut na monitor a řekla mi, že rozhodně ještě nerodím. Potom mě přišel szontrolovat doktor, který mě prohlédl a říkal, že to ani z daleka na porod nevypadá a jak je možné, že jsem si myslela, že mám kontrakce, když tohle kontrakce nejsou, ale že si mě tam nechají do rána a když se nic nezmění, tak mě pošlou domů. Pak mě odvedli na pokoj, kde již ležala Vietnamka, která se svíjela v bolestech a že si mám lehnout na druhou postel. Lehla jsem si a čekala, co se bude dít, každé 2 hodiny mi chodili natáčet monitor s tím, že se nic nemění.

Asi v 7 hodin dorazil na kontrolu doktor, prohlédl mě a řekl mi, že se sice nic nezměnilo ale že si mě tam nechají na rizikovce. Když sem se ptala z jakého důvodu, tak mi oznámil, abych tam zase nepřijela otravovat ve 2 v noci, že na to není nikdo zvědavý. Na to jsem mu řela, že pokud je vše ok, tak jdu domů. Klidně, i na revers, ale že tam nezůstanu, tak chvíli uvažoval a pak mi řekl, že mi napíše, až bude mít čas na propouštěcí zprávu a ať si pak jdu kam chci. Takže jsem vyčkávala do půl na propouštěcí zprávu.

Na pokoji jsem byla s Vitnamkou, které podle slov pana Dr. před 20 hodinou odtekla voda, ale ještě nerodí. Tato paní tam ležela v kaluži krve a když se zeptala sestry, jestli jí to nevymění, tak jí bylo řečeno, že ne, že je to zbytečná práce na víc. Asi půl hoďky po kontrole se tam paní svíjela v bolestech a poprosila mě, ať zavolám sestru. Ta přišla a řekla jí, že má co chtěla, chtěla dítě, tak ať si trpí a že to bude ještě horší, načež odešla. Paní tam brečela, všude byla krev a v tu chvíli jsem si říkala, že být v její kůži, tak nevím, co bych dělala a že do kolínské nemocnice už nepůjdu.

Při předávaní propuštěcí zpravy mi pan Dr. nezapoměl připomenout, ať tam hlavně už nejezdím ve 2 ráno, když mi nic není a ať příště nedělám takovéhle scény kvůli pár píchnutím.

Hned v pondělí jsemm si zavolala do Nymburka, kde mě přijali, i když jsem již v 39. tt. Dneska jsem tam byla na ozvách a v poradně a zjistila jsem že Dr. a sestry se taky umějí chovat jako lidi. Když jsem jim říkala, co se mi stalo v Kolíně, tak jen kroutili hlavou a sam primář říkal, že je pro prvorodičku porod stašně těžký, takže nechápe, proč byli v kolínské nemocnici takoví.

Omlouvám se všem, že je to tak dlouhý a pokud najdete chyby, tak také proto, že už nemám sílu to po sobě znovu číst a přemýšlet o tom.

Hodnotilo 9 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pavlínka1988
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 30.07.11 09:12

Tak s kolínskou nemocnicí mám úplně stejnou zkušenost. Nebyla jsem sice těhotná, ale dostala jsem neuvěřitelné křeče do břicha, obvodní dr. mi chtěla volat rychlou, ale odvezl mě tam přítel. Načež jsem asi 1 a půl hodiny čekala v bolestech na chodbě, pač tam bylo plno těhulek na běžné kontroly, ale já s bolestmi jako sviňa musela čekat. Pak mě přijala docela milá sestra a byla tam mladičká doktorka, ta byla skvělá, na vyšetření si dávala opravdu záležet a byla milá!!! Vzali mi krev a moč na různá vyšetření a z těch nejrychlejších výsledku zjistili, že mám krev v moči a vůbec s těmi bolestmi by to mohlo být mimoděložní těhu a že si mě tam nejspíš nechají, podle toho, co ukáží další výsledky. Na ty jsem čekala asi 2 hodiny a pak jsem se měla hlásit na příjmu gynekologie. Tam se doktoři střídali jeden za druhým… Když jsem šla doknitř doktor mi sdělil tak potichu, že jsem ho skoro neslyšela, tak otráveně a arogantně, a teď cituji: " To víte, ono člověka čas od času něco zabolí, ale věřte s věkem to bude horší." a poslal mě domů! To bylo ve středu. Ty bolesti mě trápily až do neděle, pak to naštěstí přešlo. Takže s kolínskou nemocnicí já už nechci mít rozhodně nic společného!!!

Příspěvek upraven 30.07.11 v 09:15

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 30.07.11 09:29

:poblion: :poblion: uff toliko ke zdravotnictví! Zjevně takových deníčků přibývá, takoví případi pak jen kazí reputaci těm málo zbývajícím nemocnicím s lidským přístupem.
edit.: jen aby nedošlo k omylu, myslím chování lidí né pisatelku :kytka:

Příspěvek upraven 30.07.11 v 09:31

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 30.07.11 10:03

být tebou tak si stěžuji - napsala bych to primáři i vedení nemocnice.

Příspěvek upraven 30.07.11 v 10:03

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 30.07.11 10:21

Tak to je síla. Vůbec se ti nedivím, že tam nechceš rodit.
Já jsem jela do porodnice v Chrudimi s tím, že mi tvrdlo břicho po 10 minutách (ve 35.tt). A na monitoru nic, úplně to přešlo. Nikdo mi nedal najevo, že otravuju nebo něco podobného. Rozhodovala jsem se jestli rodit v Hradci Králové nebo v Chrudimi, ale vyhrála to Chrudim :-)

 
karmela
Kecalka 126 příspěvků 30.07.11 11:03

Tak to by mě zajímalo, kteří doktoři to byli…? Můj gynekolog byl primář v Nymburce, od ledna je teď v Kolíně, ale tohle chování se úplně vymyká jeho věhlasu… Třeba v NB jsou už „vychovaní“ :-).

 
ejmy
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 30.07.11 11:11

Otřesné! Běhá mi z toho mráz po zádech. Já jsem rodila v pondělí, vzpomínky jsou ještě velmi živé a nedokážu si představit, že bych prožívala něco takového :-o Bylo to v Uherském Hradišti - PA byly velmi ochotné a milé, pomáhaly mi ve sprše, masírovaly mě, uklidňovaly,..

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.07.11 11:25

Už jsem jednou v |Kolíně rodila a natrefila na fajn personál ale co teď slyším mám obavy čeká mě za 5týdnů porod a nevím kde se hlásit do NB bych chtěla ale nemáme auto a mám strach když to na mě příjde jestli bych měla nárok na sanitku :-( tak co s tím zřejmě budu muset přežít opětně Kolínskou nemocnici

 
MarťoušH
Povídálka 12 příspěvků 30.07.11 11:48

Mé zkušenosti s kolínskou nemocnicí jsou obdobné. Chování některých sester na novorozeneckém bylo fakt na blití. Na doktory si nestěžuji, tam jsem žádný problém neměla. Ale ty sestry!! kdybych měla napsat všechno dalo by to na pěkně dlouhý román. Pár perliček za všechny: nesla jsem si odsavačku na vysterilizování a ptala se kdy to bude, abych si mohla přijít. (upozorňuji, že zdravím, prosím, děkuji a snažila jsem se je neotravovat zbytečně, protože si uvědomuji, že mají obtížnou práci). Sestra mi odsekla, že až to bude, tak to bude. Tak povídám, že abych tam nechodila zbytečně a že ji budu zase potřebovat, načež nahodila naštvaný pohled a povídá no nevim kdy to bude, nevim kdy to tam dáme a práskla dveřmi a už se se mnou nebavila… Další: zakládají si na kojení, mě malý nesál (ani nemohl) ale museli jsme kojit. Když to nešlo třetí den jsem začala odsávat. Nakonec jsme ještě zkoušeli kloboučky (taky zbytečně) ale sestra, která mi pomáhala prohlásila hned po prvním pokusu heleďte nehroťte to, když vám tak krásně pije z lahvičky :nevim: a bylo. Byla jsem zdeptaná a domů jsme odcházeli způlky na Nutrilonu, ikdyž v propouštěcí zprávě bylo plně kojen. Asi abysme jim nenarušili statistiku. O tom, že téměř pokaždé když jsem si šla pro mléko pro malého jsem byla ne zrovna mile upozorněna, že ne vždy když miminko pláče má hlad ani nemluvím. Několikrát se mi i stalo že mě jedna seřvala za to, co mi jiná doporučila… No tehdy na to člověk nějak neměl řešit nějaké stížnosti apod. ale dnes už bych to řešila jinak. Aby to nevypadalo, že tam jsou jen hrozné sestry, tak jedna tam je opravdu supr a moc nám pomohla, byla se na malého podívat jak se mu daří i mimo službu. Jména nevím nikdo se mi nepředstavil a jmenovek jsem si nevšimla…Ale příště už tam rodit nebudu, doufám.

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 30.07.11 13:05

ja bych jen chtela rict, ze zdejsi pan primar nemusi sednout kazdemu. chodila jsem k nemu na gyn, kdyz byl jeste primar v Nymburce a diky jeho laxnosti jsem uz treba nemusela mit moznost mit dite. a to jen proto, ze jsem mlada a hold delat urcita vysetreni bylo zrejme zbytecne. i kdyz moje nova Dr. me poslala ihned a ted jdu na IVF. jsem zdravotnik, tudiz posuzuju z odborneho pohledu. sem bych rodit nesla. i kdyz k tomu mam jeste daleko. mejte se a mene spatnzch zkusenosti preji

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 30.07.11 14:14

Ahoj…tak na kolínskou porodnici jsem nikdy neslyšela žádné křivé slovo, to spíše o nymburské. Přesto jsem se rozhodla rodit v NBK a prostě všichni skvělý a příjemní.
Nikdy nepochopím takové jednání…jsem též zdravotník a nikdy bych nenechala někoho at už jen ve špinavém povlečení a natož v hrozných bolestech…ty sice k porodu patří,ale vždycky se to dá aspon trochu nějak ulehčit.
Je to otřesné.

 
Jankaxx
Závislačka 2877 příspěvků 31 inzerátů 30.07.11 14:19

Mám zkušenost s panem primářem - špatnou… v prvním těhu jsem měla zamlklý potrat a pan primář (tehdy ještě v Nymburce) se nezmohl ani na kapku empatie při oznámení, že miminko je mrtvé. Oznámil to tónem a s výrazem, že je chudák on, že to zrovna vyšlo na něj :-? :-( tvářil se otráveně a vůbec se nesnažil volit správnou formulaci a už vůbec nepadlo žádné slůvko útěchy :cry: tak jsem zanevřela na Nymburskou porodku a gyndu… chci rodit v Brandýse… teď sice občas slýchám o zlepšení, takže po jeho odchodu je to třeba lepší - má někdo zkušenost teď s Nymburkem?

 
kleofášek  30.07.11 16:08
Přístup

je mi moc líto, co se Vám přihodilo v Kolínské porodnici. Rodila jsem v listopadu v Nymburce a pan primář Toman mi po porodu zachránil život. Sestřičky byly také úžasné. Takže Nymburk mohu jen doporučit, p. primář je nyní v Kolíně, doufám, že i tam dokáže vytvořit tak skvělý tým jako v Nymburce,aby i tam maminky chodily rády rodit.

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 30.07.11 17:55

tak ono kdyz tece fakt do bot, tak se vetsina doktoru zmuze na vetsi vykony. nikdo nechce mit ve statistikach mrtvy mlady zensky-pardon, ale to je realita nemocnic a zdravotnickejch zarizeni. vyrocni zpravy a v nich jejich uspesnost.

Příspěvek upraven 30.07.11 v 17:57

 
araw
Neúnavná pisatelka 16486 příspěvků 30.07.11 18:42

Jankaxx, tak já mám s bývalým primářem naprosto opačnou zkušenost.. Tak nevím…

 
Jolanda
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 30.07.11 19:44

Tak já přidám také svoji zkušenost s Kolínem. Rodila jsem zde letos v březnu. Ležela jsem tam skoro 14 dní, prvních pět dnů na gynekologii, dva dny na JIP a šest dní na šestinedělí. Všichni se kě mně vždy chovali slušně a ani jednou jsem nezažila nějaké nevhodné chování ať ze strany sester či doktorů. Na novorozeneckém byly sestry příjemné a vždy mi na mé dotazy odpověděly. Do Kolína bych šla klidně rodit znova.

 
Pavlínka1988
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 30.07.11 21:22

Koukám, že to fakt záleží na tom, na koho tam narazíte. Jeden říká to a druhý zase opak. Nevím, ale já tam rozhodně rodit nebudu. Čáslav to jistí…

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 30.07.11 22:09

No je to teda síla. Holky, co s tím máte špatnou zkušenost… nepiště aspoň stížnost na vedení, nebo aspoň mail do nemocnice, ať sakra vidí, že je vás víc. :think:

 
kremilekk
Stálice 96 příspěvků 30.07.11 22:25

jo hrozny…rodila sem tam 1.7.2011 a ten pristup? nechci nikdy už zažít, modlila sem se aby me se synem pustili už domů a jsem ráda že sem odtamtud pryc!!!!! nikdo nic nerekne, neinformuje, na vse se musite ptat, nedostanete ani toaletni papir ani sklenicku nebo hrnicek na piti…postel mi prevlikli ppo tydnu a na vlastni zadost, ze porod boli mi bylo receno nekolikrat a kdyz uz sem zacinala tlacit tak me dali teprve na porodni sal, kde me enchali samotnou asi 10min nez nekdo prisel…hruza hruza hruza…sestry i doktori neprijemni a otresni…kdyz je to tak obtezuje at to nedelaji.

 
Hanka1
Extra třída :D 11472 příspěvků 31.07.11 06:56

Ja nevim, ale stiznost bych adresovala vedeni nemocnice v kopii na vedeni porodnice a na lekarskou komoru. Tim se alespon nekdo zacne zabyvat a doufam, ze i nekdo se zakladatelce alespon pisemne omluvi a taky doufam, ze existuje neco jako snizeni osobniho ohodnoceni nebo odmen, takze to dotycne pociti na vlastni kuzi/finance a mozna si skutecne hrabnou do svedomi a budou svou profesi delat lepe s vedomim, ze pri neprofesionalnim chovanim budou lehci o par stovek/tisicovek ci mozne ztrate zamestnani…

Timhle clankem se akorat vystrasi prvorodicky, chystajici se rodit v Koline a zaseje seminko pochyb u vicerodicek, ktere jiz v Koline rodily.

Ja sama rodila obe deti U Apolinare. Prvni v roce 2003 - ohledne porodu nemuzu nikomu nic vytknout - vse profesionalni a mily pristup. Ovsem vytky jsem mela k chovani sester na poporodnim oddeleni. Jako nezkusena, ac tricetileta, prvorodicka jsem byla ze vseho vyjukana. Normalne bych milou neprijemnou sestru poslala do riti - behem materske mi v praci rikali jaderna hlavice, pac jsem nebyla zadna plactiva tehule, spise naopak a jeste behem tehotenstvi jsem diky mym vybusnym naladam stihla pohnout s mnoha „zadrenymi“ pracovnimi projekty.

Ale sestinedelni hormony se mnou udelaly svoje a misto, abych sestru servala a odkazala ji do patricnych mezi, tak jsem akorat bulela. Tykalo se vse ohledne kojeni a rozkojeni po cisari. Pak mne fascinovalo, kdyz treti den po porodu se uvolnil nadstandard a ja se na nej prestehovala, tak nejvic neprijemna a neustale nasrana detska sestra, se na mne zacala usmivat a chvalit mne :evil: :roll: :zed:

Pak jsem mela vystup jeste se sestrou na ambulanci, kam jsem se dostala diky ne-informacim o kojeni s peknou mastitidou, 40tkama horeckama a zatvrdlinama. Tak si vylozene schladila zahu a mela monolog jak neumim kojit stylem, ze to slysel i manzel na chodbe a chtel na ni vlitnout.

Toto vse jsem napsala do jejich vnitrniho dotazniku ohledne hodnoceni porodnice a taky o tom informovala sveho porodnika, pac dve s prominutim kravy, ktere nedelaji svoji profesi s laskou, ale kvuli obzive, pak zhati cely dojem na ostatni, kteri se chovaji a pracuji tak jak maji. Porodnik mne pak informoval, ze o dotycne na detskem oddeleni vi, pac se mu na ni schazeji stiznosti a ze to bude resit, ale bohuzel ze stiznosti nedojdou oficialne a neda se to resit pres personalni oddeleni a neprofesionalky se nejde zbavit rovnou - proto taky apeluji na to, poslat stiznost pisemne.

Dalsi dceru jsem rodila v roce 2008 opet U Apolinare a nemuzu vytknout nikomu absolutne nic. Obe holky byly porozeny planovanou sekci, takze krom klasicke pripravy na porodnim sale, primo porodu ve spinalu, nasledne 24hodinove peci na JIPu a dalsich 5 dnech na poporodnim jsem na ctyrech oddelenich narazila na skutecne profesionaly. Nemohla jsem podekovat jinak nez sladkostmi, kafem a chlebicku osetrujicim sestrickam na poporodnim a v obou pripadech financnim prispevkem na nadaci zrizenou primo U Apolinare, starajici se o nedonosenatka - pac my meli to velke stesti, ze holky se rodily jako prenosene a naprosto zdrave, tak jsme podekovali alespon takto symbolicky s tim, ze financni prispevek alespon priblizi porizeni noveho inkubatoru apod…

 
Petruse25
Nováček 1 příspěvek 31.07.11 09:29
Moje zkušenost z Kolína

Moje čerstvá, bohužel smutná zkušenost

Po dlouhém snažení se mi podařilo otěhotnět, byla jsem doslova štěstím bez sebe. Když jsem začala v 9tt krvácet, jela jsem v 23 hod. vyplašeně do špitálu v Kolíně. Sestra doslova otrávená, čekala jsem na doktora asi půl hodiny. Bylo mi to jedno, hlavně aby bylo miminko v pořádku. Doktor nejdřív nemluvil, pak když mluvil, tak více slovensky než česky a dost potichu, že jsem se musela na všechno znovu ptát. Nic, poslal mě domů, že to se stává. Moje další setkání s ním bylo horší :-(
V půlce těhu přišla moje druhá akutní návštěva, tentokrát dopoledne, kdy už jsem se dobrých zpráv bohužel nedočkala. Jiný doktor na příjmu řekl, že je to začátek potratu a že si mě tam nechají. Sestřička brečela skoro jako já. Nechali mě porodit na pokoji. Nedovedete si představit, jaký to je, když se vám to všechno točí dokola v hlavě a pořád vrací a musíte na tom místě pořád být. Musím říct, že mi pomohla jedna ze sester, které jsem vděčná za její přístup. Jinak ostatní sestřičky byly taky hodné a snažily se zmírnit moji bolest, až na jednu, která byla nepříjemná a dost protivná. A k lékařům ? Měl mě na starost výše zmiňovaný doktor, který tam byl snad pořád, protože prostě nestíhali a nebo náhaněl prachy službama, nevím. Přístup ke mě? Bez zájmu a ještě se blbec druhý den zeptá - jak se máte? Jak se asi může mít ženská, která přijde o dítě. Opravdu debil a to bez pardonu! Přišla jsem si jako kus dobytka, hlavně ať nezdržuju, neotravuju a co doktorovi chybělo, bylo asi školení jednání s pacientkama a empatie. Jeho jméno uvádět nebudu, raději. Ani při odchodu z nemocnice jsem nevěděla, co se vlastně stalo, proč jsem tam musela zůstat tak dlouho, ikdyž jsem se ptala. Nikdo se se mnou nebavil, nic mi neřekl a když jsem se ptala, byla jsem za hysterku. Největší důraz byl, abych hlavně uhradila poplatek za pobyt.

Moje shrnutí? Stížnost jsem nepsala, ráda bych někdy měla děti a nevím, kdy se v tomhle špitálu zase ocitnu. Jen vím to, že až se ke mě bude někdo znovu takhle chovat, nenechám si to už líbit a budu to řešit tam a přímo. Ted jsem byla prostě na dně a neměla na to sílu. A zarazilo mě i to, že po takovéhle zkušenosti, kdy přijdete o mímo, vám nenabídnou ani pomoc psychologa. Hlavně, že pořád naši lékaři berou málo peněz, tomuhle bych za jeho chování a profesionalitu nedala vůbec nic.

Vše je o lidech a bohužel moje osobní zkušenost nebyla dobrá. Všem přeji, aby jste měli lepší zkušenosti :-)

Příspěvek upraven 31.07.11 v 09:33

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 31.07.11 09:44

Tak přidám troškou do mlýna. Řeknu to asi takhle. Rodila jsem v roce 05 pod doktorem Tomanem. Tenkrát byl ještě v Podolí. Kdybych bývale teď věděla když jsem šla rodit druhou dcerku, že je v nymburce či Kolíně, nevím kde se v lednu nacházel, tak zas půjdu k němu. Tím nechci říct že PA a sestřičky v Podolí jsou špatné. Naopak,ale Toman je Toman. A ty holčiny co mě tentokrát rodily na otázku kde je dr Toman odpověděli ten nám povýšil do Nymburka a kdyby tu byl tak tu nad námi stojí jako dozor a běda kdyby něco nebylo správně…Tak nevím. :nevim:

Každopádně bych napsala stížnost na vedení jak tu již několikrát padlo.

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 31.07.11 10:44

Koukám, že taky pěkná zkušenost.. mě se stalo něco podobného v Pardubicích nedávno při porodu - nelidský přístup doktorů, hyenismus :pocitac:

Podala jsem stížnost, nevím jestli to k něčemu bude… Udělej to taky :kytka: :palec:

Třeba se dá něco do pohybu, i když v naší republice :nevim:

Přeji hladký porod v Nymburce :kytka:

 
maky26
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 31.07.11 11:04

Ahoj, tak já chodím na gyndu právě do Nymburka (spadá pod nemocnici) a nemůžu si stěžovat. Zrovna mám mladou dr (ta ,ke která byla v ambulanci předtím je na mateřský) a je strašně moc fajn. Měla jsem za začátku potíže týkající se toxoplazmózy, ale všechno se vysvětlilo a vypadá to, že radost mám nejenom já, ale i dr a sestřička. Dr, když oznamovala špatné zprávy, bylo to v klidu, rozumně, a hledala konstruktivní řešení, přestože jiní by to neřešili. Takže po tom všem, si tam připadám skoro jako „doma“( a to jsem tam za ní byla v nemocnici několikrát - mimo domluvený termín). Na přístup (těhle dvou si stěžovat nemůžu, naopak) :-) takže doufám, že tam bude i když budu rodit

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 31.07.11 13:09

Ahoj v Kolínské nemocnici jsem byla na prvotrimestralním screeningu.Mužu říct že jednání pana doktora mě a manžela zarazilo.Neprom­luvil s náma ani slovo choval se jak buran přístup šilený.tak jen tohle mi stačilo. :cert:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 31.07.11 13:11

určitě to bude o lidech. Rodila jsem před pár lety u dr. Tomana a můžu říct, že jeho klid, rozvážnost mě i manžela dost uklidňovala. Vždy vše vysvětlil, nadnesl řešení… Horší byly sestry na dětském - resp. spíše jedna. Baba metrnice.

 
Lenka1978
Povídálka 25 příspěvků 31.07.11 15:47

Ahojky,já rodila v NBK třikrát.Naposledy letos v lednu a nemůžu říct křivého slova.
Všichni byli hodní a příjemní.
Můžu jen doporučit!!!

 
miska.03
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 7 inzerátů 31.07.11 17:06

Teda,to bych neřekla,že se dějí v dnešní době takové věci 8-o

 
Zozole
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 01.08.11 15:28

Rodila jsem v Kolíně letos v dubnu a po pravdě až najednu sestru na porodním a jednu na dětském, byl můj pobyt tam perfektní. Na odd. šestinedělí jsem měla jen samé prima sestřičky. Vše, co jsem potřebovala mi ochotně přinesly, vyměnily, podaly…opravdu žádný problém.
Pokud bych tam ale zažila, to co autorka deníčku, okamžitě bych napsala stížnost na vedení odd. a nemocnice :cert:

 
klarushka
Závislačka 3890 příspěvků 01.08.11 18:40

ahojky jak tak pročítám komenty tak vidím že negativní přístup se netýkal jen mě. Na jednu stranu má spousta z Vás se stížností atd… pravdu ale na druhou si říkám co si tím pomůžu ? :think: :think: a jelikož bydlím kousek od kolína a může se stát cokoliv tak nevím jak by se tvářily kdybych tam poslala stížnost a v budoucnu se něco stalo nedejbože s maličkym tak by byl jejich přístup zdřejmně ještě horší :( :-( :-( :nevim: :nevim:

 
chocholka
Echt Kelišová 9053 příspěvků 01.08.11 21:35

Já rodila v kolíně 3×. A nemůžu si na nic a nikoho stěžovat. Nesetkala jsem se s žádným nepříjemným dr nebo sestřičkou.

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 02.08.11 10:40

Tak tentokrát musím reagovat také, jelikož je tady spousta protikladných reakcí…
Já rodila dvě děti v Nymburce, vždy spokojenost, ale tentokrát jsem natrefila na Dr.Tomana a jelikož první setkání s ním byla katastrofa, rozhodla jsem se rodit v Kolíně. Jaké bylo moje překvapení, když mi oznámila sestra, že dr.Toman je od ledna právě v této porodnici…no nic, přesto jsem už necouvla a do Kolína zamířila 12.2.11 ve 22hod., asi za půl hoďky jsme byli tam, jaké bylo překvapení, když mi otevřela těžce otrávená sestra a po půl hodině došla ještě otrávenější mladá paní doktorka. No chápu, že v noci se jim nic moc dělat nechce, ale to mě v tu chvíli absolutně nezajímalo. Sestra byla na pěst celý porod, jelikož hned po vyšetření od dr. jsem začala mít nucení tlačit a opravdu hodně silné bolesti, zažádala jsem si (poprvé při porodu) o epidural, načež jsem dostala studenou sprchu, že si to přece nebudu komplikovat a že sem snad věděla do čeho jdu. Takže do porodu jsem měla tři a půl hodiny nucení na tlačení. No samotný porod tu popisovat nebudu…sestra na mě řvala ať dělám a tlačím a nehekám apod. Až když se malý narodil a vypadalo to bledě, zjihla…také pro jeho velikost, jelikož jsem při prvním vyšetření upozornila, že druhá dcera měla lehce přes 4 kila a měla jsem velký problém ji porodit, no a přesto mě nechali normálně rodit a malej měl 4720g, málem neprošel a dr. už nevěděla co dělat, byla v koncích a začínala panikařit, v tu chvíli mi to ale bylo už jedno,jestli se její chování změnilo, to už bylo pozdě. Rodila jsem nejspíš naposledy a tak jako každý porod jsem si ho chtěla „užít“ tak nějak v pohodě. Bohužel díky sestře Chloupkové a dr.Jeníčkové nebo jak přesně se jmenuje to nevyšlo.
Sestry na šestinedělí až na jednu byly o.k. a na dětském nevím, náš prťousek byl dva a půl týdne na Jipu odkud nás i pouštěli domů…takže pokud bych rodila v Nymburce prcka by miodvezli bůhví kam. Takhle jsem mohla být s ním a sestřičky a doktoři na JIPce jsou v Kolíně úžasný…dodnes na ně vzpomínám…tak úžasný přístup v nemocnici bych ani ve snu nečekala.
Takže myslím, že všude je něco a pokud to zrovna nevyjde, mělo by se to řešit, ale ne za celou nemocnici nebo oddělení, nýbrž varovat před dannou osobou. A možná i podat stížnost právě na ní a její chování.
Já sama napsala na jejich stránkách zprávu, kde jsem jak zhodnotila přístup de. na porodnici, tak i na JIPce, bohužel bez zpětné odezvy, kterou tam slibují.

 
busfy
Povídálka 49 příspěvků 09.08.11 11:11

Rodit do Kolína i přes negativní zprávy půjdu- mám to přes silnici a byl by nesmysl jezdit jinam a budu doufat, že napíšu spíš pozitivní hodnocení nemocnice… trošku jsem se tímto čtením vystrašila, tak snad bude všechno dobré. Je mi líto, že mají maminky tak špatné zkušenosti. Je to pro každou ženskou VELKÝ okamžik a měla by si ho v paměti zachovat v těch lepších barvách… škoda, že ne vždy je to tak :-?

 
nikilusi
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 11.08.11 17:39

ahojky mě tohle přijde přitažené za vlasy jako že by někoho nechali v krvy?no nevim,nechci o nikom tvrdit že si vymyšlí,ale tohle se mi zdá moc.Já mam skušenost uplně opačnou sice,když mě přivezli a já musela narychlo říkat rodiné nemoci atd jelikož malej byl předčasně na 35+3tt tak dr.byla trochu nepřijemná,ale dalo se to přežít a to že nejdřív pan doktor byl take trošku ráznější,ale super přístup rychle jednali prostědadla se měnily rychle a diky všem mam doma krásného zdravého kluka nevím nevěřím tomu.At mě všichni ukamenují,ale z holkama z naší mistnosti jsme se shodli doktoři super sestry až na občasnou vyjimku taky a na šestinedělí a dětskou JIPsi nemůžu stěžovat,myslím že doktooři a setry a ostatní personal jsou též lidi a pokud někdo měl horší náladu tak se to dá přejít,jelikož ti dělají kolikrát možné i nemožné aby zachránily život tak se jim snad něco taky může prominout.Já na kolínskou porodnici nedám dopustit.Možná že jiná odděléní je horší,ale porodnice je super.Promin ale nevěřím to mu možná že vietnamka měla trochu více krve pod sebou a že ty bolesti měla ale bolesti k porodu patří,někdy se holt lék podat z nákého důvodu nemůže a to že prostědadlo vyměnily otrochu dýl se asi taky nezblázní,byla jsem tam 14dní 6dní na šestinedělí prostědadlo vyměnovali skoro okamžitě hned jak jsem je požádala,se vším nebyl problém,vložky toaleták nic, pak zbytek na dětské jipce super dokonalí snaživý super.A zrovna jsem rodila 31.3.2011 než jsem šla domu s malím byl jeden porod za druhým kámoška co rodila byla taky nákou chvilku na chodbě protože tam měli narváno nebyli pomalu žádné volné postele ale vždy vyšlki vstříc. :think: :nevim:

 
klarushka
Závislačka 3890 příspěvků 19.08.11 17:31

nikilusi řeknu ti to takhle co jsem si tam žažila bych nepřála nikomu. Možžná ti to může připadat přitažené za vlasy ale tak to opravdu bylo nakonec jsem rodila v Nymburce a pokud můžu porovnávat tak to tam bylo o 300% lepší a hlavně se tam chovali jako lidi a ne jako zvířata. Neříkám že v kolíně jsou všichni špatný je to asi dle toho a koho natrefíš a já zrovna na dobrý lidi bohužel nenatrefila. jinak budiš ti přáno že ty jo.

 
byron  20.08.11 23:04

Tak mě pan Toman v Nymburce a skazil mi celý porrd, jeho chování bylo hnusné, otřesné.....
Dodnes lituji, že jsem si na něj nestěžovala.....No, už je v Kolíně, kdybych ještě někdy rodila a v Nymburce malovali, tak do Kolína nejedu, právě kvůli panu Tomanovi…

 
bystroška
Nováček 1 příspěvek 24.09.11 17:30
Kolín

Je mi líto co jste si musela vytrpět.Já jsem ve zmiňované nemocnici rodila před dvaceti léty a pocity mám dodnes smíšené.Někteří z personálu fajn,ale většina otrávená z Vašich problémů.Připadala jsem si mnohdy jako obtížný hmyz.....Na pokoji jsem byla s Rómkou,která nedodržovala hygienu,natožpak tehdejší pobytový řád.Ráda jsem zapoměla.Po létech jsem měla v Kolíně těžce nemocnou maminku.Jsem ráda,že mi personál alespoň umožnil colodenní přístup na oddělení a mohla jsem si ji nakrmit,vykoupat a hlavně každý měsíc zaplatit 9000kč za nadstandart??? Teď už vím,že mlčením,skloněním hlavy a zbytečným ponižováním se nic nespraví.Jen utvrzujeme lidi na nesprávných místech,že jsou tam vlastně správně :-(

 
sarfar  23.08.12 12:33
úroveň nemocnic

Taky jsem slyšela že v chrudimi je porodnice fajn, ale teď jsem byla na chirurgii a takovej mldej smrad, prej co vůbec chci, tak jsem řekla že jdu z pardubic k nim, a že se mám domluvit s nima na kontrolu, tak ještě byl nasranej že tam něco dělám ať přijdu - v pondělí ne to je narváno, tak v úterý nebo ve středu, zlomila jsem si nohu, nejsem sice hubená, ale ty dementní průpovídky kretén, kde je úroveň, platíme u nich jak mourovatý a ještě kibicujou :cert: :cert:

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 23.08.12 14:22

8o 8o 8o 8o Je tohle vůbec možné??? To je prostě tragédie. Ještěže nebudu rodit v Kolíně. Kdyby se tam ke mně takhle někdo choval, tak by ho přítel zabil a šel by potom do vězení. :roll:

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 23.08.12 14:48

@klarushka Naopak. Jejich přístup by byl paradoxně lepší když by věděli že jsi podala stížnost. Báli by se co by se mohlo dít kdybys nebyla spokojená. Do těch, co si nechají vše líbit, do těch se lehce strefuje, ale do těch, co se umí ozvat tak z těch mají pak strach. :pankac:

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 23.08.12 15:07

Holky já vím, že to je těžké, sama nejsem konfliktní typ, ale když se k vám někdo chová hnusně tak se prostě braňte a tvrdě. Slušnost to je pravidlo číslo jedna a mělo by být na obou stranách a pokud vy se chováte slušně a sestry a doktoři mají blbé kecy, jednají s vámi jak s kusem ho*na a jsou drzí, tak jim dejte najevo že u vás jim tohle chování prostě neprojde. Vžte si sami sebe a nenechte si to líbit. Chápu, že před porodem nebo při něm to jde asi těžko, ale když už je po něm a oba jste přežili tak je na čase otevřít pusu a dát jim jasně najevo, že tohle si prostě k vám dovolit nemůžou.

Jen se modlím aby u Apolináře kam v únoru jdu, měli všichni slušné vychování, protože jestli něco opravdu nesnáším, tak to je když se ke mně někdo chová drze. To mám rázem rudo před očima a mám co dělat aby nedošlo na fyzické násilí. Jednou jsem takovýho drzouna zbušila do kuličky a podruhé jsem se bála že dotyčné dám taky pěstí tak jsem si radši založila ruce. Naštěstí pochopila, že jestli okamžitě nepřestane s tím svým chováním, brzy asi dostane na budku a obrátila rázem o 180 stupňů. Sečteno podtrženo: Každý si k vám dovolí jen to, co vy mu dovolíte.

 
klarushka
Závislačka 3890 příspěvků 23.08.12 21:26

@Lynette Ahojda tejďka už je to za mnou ale normoš jsem od rány(možná dokonce víc než bych být měla )ale v tu chvíly jsem byla vylekaná co se děje jak mi bylo večer špatně do toho jsem byla vyjukaná že ty co by Ti měli pomoct jsou tak zlý a nelidký takže podtrženo a sečteno jsem z toho byla fakt mimo :(

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 23.08.12 22:02

@klarushka Já to chápu hele. Já se takhle do křížku dostala jen dvakrát v životě. Někdy mám taky pocit že je to zlý sen, nebo že jsem se přeslechla a pohotová reakce se dostaví až po několika hodinách od incidentu. ;)

 
klarushka
Závislačka 3890 příspěvků 23.08.12 23:43

@Lynette jj tje přesně ono den po té jsem přesně věděla co bych jim tam řekla a v té chvíly jsem byla úplně bohužel mimo :zed: je to celkem škoda páč jinak by jsem tam udělala humbuk a oni by se třebas zmíérnily :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama