Zážitky z prvních Vánoc

O životě

Ahojky tetky, dlouho jsem nic nepsal, tak jsem se rozhodl, že se podělím o své zážitky z prvních Vánoc.

23. 12. 2011

Dneska jsem se ráno probudil a koukám jak sůva z nudlí (jak asi může koukat? No nevím, ale maminka občas říká, že tak koukám), jéé on je s náma dneska doma i tatínek, a to měl být ještě dneska v práci, co se asi stalo? Chvilku jsem přemýšlel, ale pak jsem si uvědomil, že mám hlad, tak jsem začal kříčet, aby si mě konečně někdo všimnul.

Jo jo zabralo to a mamka vstává, mění mi plenku, dává mi mlíčko a sedíme v obýváku a koukáme na telku. Pak si uvědomím, že taťka určitě ještě chrápe, ale jak je to možné, když nespinkám já? Tak spustím znovu a tatínek konečně přichází, mám z toho radost a mávám ručičkama a usmívám se na celé kolo :) Taťka se obleče a jede pryč, prý mamince pro dárečky, fíháá. Mamka dá zatím vařit brambory, prý na salát a dá mi přesnídávku, celkem bez řečí ji spapám protože mám hlad a pak si jdu dát 20 :)

Když se proberu, tak koukám, že taťka už je tu a dokonce zabalil dárečky. Mamka mě obleče a vyrážime na prochajdu (jak já ji mám rád). Venku lehce zmokneme, teda já ne, protože mám pláštěnku, ale rodiče jsou na žmach :)

Doma mě nakrmí a posadí do kuchyně do stoličky a dostanu moje vařečky na hraní a cumlání a hlavně zahazování (ó jak mě baví, když to mamka s taťkou musí zbírat), zatímco mamka a taťka dělají něco, co vypadá dost nevábně (prý salát, no nevim nevim) a poté bowli. Pak si se mnou chvilku pohrají, vykoupou mě, nakrmí a prý je čas spinkat, že zítra příjde Ježíšek.

24. 12. 2011

Ráno probíhá jako obvykle, pouze s tím rozdílem, že místo mamky vstává taťka a dodatečně vykopu z postele i maminu. Po papání jedeme za babičkou Romčou a strejdou Davidem, vezeme jim dárečky a oni dávají pro změnu nám, jen nechápu, že si je nemůžu vzít hned, proč musím čekat až do večera? Poté jedeme za Babi Jíťou, dědou Pepou a za tetkou a strejdou, a ta estráda s dárkama se opakuje.

Odpoledne dorazíme domů. Mamka mi sice slibovala procházku, ale prý je tam tak hnusně, že dnes nikam nepůjdeme. Dají mě s taťkou doma spinkat a jdou něco kutit do kuchyně a mamka mi slibuje, že až se vzbudím, že přijde Ježíšek a donese mi dárečky. Já jen nechápu, kdo to ten strejda Ježíšek je, mamka říkala, že mi to vysvětlí později, ale já to chci vědět hned :zed: Mám sice spoustu strejdů a tet, ale ani jeden se nejmenuje Ježíšek (nejsem hloupej, a tak divný jméno bych si pamatoval), no uvidíme, až se vzbudím.

Co to je, proč mě mamka budí a nese mě do obýváku, kde máme stromek úplně obsypanej dárkama? Ajaj, strejda už tu asi byl a já ho zase neviděl. Ale asi musí bejt bohatej, když mi koupil tolik dárků. No, jdeme se na ně podívat. Mamka kouká, že mě nejvíc baví trhat papír a říká, že kdyby to tušila, že by mi dárky Ježíšek určo zabalil, ale že si myslel, že z toho skoro 5měsíční miminko ještě nebude mít rozum (to by se divili, kolik mám rozumu ). No co, tak jsem aspoň vybalil dárky mamině a taťkovi.

Mamka mi sebrala papír, tak jsem se konečně podíval, co mi ten strejda nadělil. Dostal jsem strašně moc hraček, houpacího psa, houpačku mezi dveře, skákadlo, spartanský dupajdy, tričko šálu a čapku, nočník, boty, babča mi upletla svetr, 2 meruny a knížky. A teď tety raďte, co prozkoumat mezi takovou kupou nejdřív? No nevím, tak jsem narval do pusy vše, co šlo a pohoupal se na psovi :) To se mi moc líbilo :) Ale pak jsem byl tak strááášně utahanej, že jsem začal usínat už u krmení, tak mě mamka dala spinkat.

25. 12. 2011

Dneska jedeme k prababičkám a k dědovi Láďovi. U babičky L jsem ještě vzhůru byl a rozdával úsměvy, ale k babičce V moc rád nejezdím, tak jsem radši usnul, celou návštěvu prospal a vzbudil se po 2 hodinách, až když jsem dorazili k dědovi Láďovi a Babičce M, ale hlavně tam byla moje malá teta Dianka a s tou si moooc rád hraju, je jí teprva 7 a mám ji moooc rád. Tak jsme si tam pohráli a jeli jsme domů. Už jsem se docela těšil, sice mám cestování rád, ale strááášně moc mě to unavovalo, takže jakmile jsme dorazili, tak jsem usnul a spinkal až do rána.

No snad jsem Vám tety popsal všecko, tak zatím pa a zase někdy napíšu.

Váš Páťa :mavam: :srdce:

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 30.12.11 00:27

Moc hezký deníček,takové příjemné čteníčko:-)Péťo jsi šikulík :-)))

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 01.01.12 17:43

:kytka: děkuju :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama