Já jsem máma

Porod

Také já jsem se rozhodla podělit se s vámi o můj zážitek z porodu a jemu předcházejícímu těhotenství. Předem upozorňuji, že budu popisovat velmi obšírně (slohy jsem ve škole vždycky milovala :D :P), tak kdo nechce číst dlouho, ať radši ani nezačíná. ;)

Byl začátek roku 2014 a s manželem jsme usoudili, že by už možná byl čas na to pořídit si miminko. S doktorkou jsem se dohodla, že hned v lednu vysadím prášky, že by případně nevadilo, kdybych otěhotněla třeba ihned po vysazení… Tak jsem také udělala, dobrala platíčko, ale přesto jsme ještě dál používali ochranu. Nikomu jsme o vysazení antikoncepce neřekli, ani o tom, že se brzy začneme snažit.

Na začátku srpna jsme letěli na dovolenou na Korfu, a tak jsme si řekli, že bychom si mohli mimi dovézt z dovolené, jak by to bylo krásné. :-) Samozřejmě, že se hned nezadařilo. :-D I když v září nebo v říjnu mi zameškala menstruace asi o týden, ale prostě to bylo jen zpoždění.

Snažení jsme nijak nehrotili, já si jen občas udělala ovulační test, který mi nikdy nevyšel pozitivní, ale nijak zvlášť jsem to neřešila. Užívala jsem si předvánoční čas, pekla cukroví a zdobila byt, zkrátka Šťastné a veselé. :-)

Na Vánoce jsem se pěkně nabumbala s rodiči a byl to zrovna Silvestr, když jsem si vzpomněla, že vlastně 20. 12. měla přijít menstruace. :-D Nu což, asi zase nějaké zpoždění. Nijak jinak jsem se necítila, tak jsem to neřešila hned.

Když menstruace stále nepřicházela, šla jsem si koupit těhotenský test a HAHA - 6. 1. se mi ukázaly dvě krásné čárky. :-) Vzpomínám si, jak jsem vylezla z koupelny s tím testem v ruce, v očích slzy, úsměv od ucha k uchu a ukazovala jsem to manželovi, když on se na mě usmíval a povídá: „Já ale nevím, co to znamená.“ :-D

Samozřejmě po vysvětlení jsme se oba začali radovat a hned byla ta snídaně o moc hezčí. :-) Ještě ten den jsem se objednala k doktorce, která výsledky testu týden poté potvrdila i dle ultrazvuku - 5.týden těhotenství. V té době jsem byla bez práce, a tak jsem si začala užívat naprosto bezproblémové těhotenství, odpočívala a výletila…

Jediným příznakem mého těhotenství byla zvýšená únava, téměř každý den jsem si musela jít odpoledne lehnout a trochu se prospat. :-D Všechno probíhalo hladce, a tak v 9. týdnu jsme to oznámili rodině.

Nakonec jsem měla štěstí i na práci - koncem dubna jsem nastoupila na poloviční úvazek jako administrativní pracovnice a vše bylo snad ještě lepší, protože jsem přišla mezi lidi, který jsou strašně fajn.

Pracovala jsem do konce července, protože termín porodu mi stanovili na 3D ultrazvuku na 9. 9. Krásné datum, že? :-) A to společně s oznámením, že čekáme HOLČIČKU! :-) I když já jsem nám prorokovala, že se malá narodí 31. 8., kdy jsme měli s manželem výročí svatby… Nu což - maminka míní a miminko mění. :-D

S nákupem všeho potřebného mi pomohla hlavně ségra, já na tyhle věci moc nejsem, a tak jsem si celé těhotenství opravdu jen užívala a de facto schvalovala návrhy. :-D Nic mě netrápilo, celkem jsem přibrala pouhých 10 kg. :-) Asi týden před termínem jsem se nastěhovala k rodičům, abych to měla blíž do porodnice. Přece jen jako prvorodička jsem byla drobet posera, abychom to stihli dojet těch 60 km. :-D

U rodičů pohodička, veget, procházky (pamatujete ta úmorná vedra, ne? :-D ). Jen v úterý 8. 9. jsem byla od rána nějak celá nesvá, Nelinka jako by v bříšku velmi velmi tvrdě spala, žádné pohyby, škytka, nic. Zkoušela jsem všechno možné, abych ji probrala, ale prostě nic, tak jsem se odpoledne sebrala a šla (pěšky) do nemocnice.

Naštěstí všechno v pořádku, ale tak mi rovnou udělali i celkem důkladné vyšetření s verdiktem, že jsem naprosto a totálně zavřená a váhu mimi odhaduje tak 4,2 kg plus/mínus půl kila. :-D

No to kdybych neležela, tak sebou asi švihnu. :-D Ještě mi doktor radil finty na urychlení porodu, jako procházky a nebo sex. Že ten je prý nejlepší. :-D No inu bez manžela asi těžko, že… :-D Ale tak s klidem na duši jsem se opět pěšky odloudala domů.

Večer mě u televize nějak pobolívalo břicho, že jsem si radši vzala Rennie (to mi vždycky na „těžké“ břicho pomohlo) no a šla asi ve 22 hodin spát. No samozřejmě, v jednu ráno budíček, že co to je za křeče? :-D No asi každých 5 minut taková mini kontrakce, která nijak zvlášť nebolela (fakt asi jako bolení břicha při menstruaci), ale spát se s tím samozřejmě nedalo, že. :-D

Tak jsem měřila a stopovala, ve dvě ráno jsem šla zkusit sprchu a všechno dál stejně pokračovalo. Tak jsem ve tři ráno vzbudila taťku, aby mě radši odvezl, že asi rodím. :-D S touhle větou jsem vlezla i do dveří porodnice. :-D Porodní asistentka na mě koukala jak zjara… Prý: „ASI?“ :D

Napojila mě na monitor, vzala si všechny papíry a mně samozřejmě zeslábly i už tak skoro nijaké kontrakce (jestli se tomu tak dá říkat :-D). Pak mě vyšetřoval doktor a samozřejmě stejný nález jako den předtím - úplně zavřená, jen tak se něco konat nebude. :-D Ale alespoň váhový odhad miminka vylepšil na 3,5 kg. :-) Tak jsem si oddechla a ubytovala se na pokoji.

Měla jsem pozitivního streptokoka, takže mě asi v 5 napíchli na antibiotika a já ležela a ležela. A samozřejmě rada za všechny prachy: „Zkuste se trochu vyspat!“ :-D

Ani náhodou. Bolesti minimální, ale přesto ty stahy byly pravidelné, takže spánek veškerý žádný. Pravidelně mě kontrolovali - jak porodní asistentka na ozvy, tak doktor. Otvírala jsem se docela pomalu, ale aspoň se mnou byla mamča. Courala jsem se po chodbách, posedávala a polehávala, stahy byly o malinko silnější.

Kolem poledne přišla doktorka na kontrolu, prý že to tam trochu pozlobí (no fakt prča, nic příjemného), ale aspoň už jsem byla na 5 cm (od 1 ráno docela masakr :-D ), tak jsem zavolala manželovi, že by mohl pomalu přijet, až se naobědvá. :-)

Asi ve 14 hodin jsem šla na hekárnu, zkoušela jsem vanu, míč, sprchu atd., ale nic moc mi neulevovalo, začínalo to nabírat grády. :-) Nejlepší polohou pro mě byl mírný předklon, ruce opřené buď o mamčina ramena nebo o zeď, nohy od sebe a prodýchávat (způsob dýchání si fakt nepamatuju, porodní asistentka mi radila dva). Bolesti už byly docela drsné, protože jsem měla i ty křížové. Osobně si myslím, že kdybych neměla ty křížové, tak je to naprosto v pohodě. :-D Pak dorazil manžel.

Před 16. hodinou přišla porodní asistentka, připojila mě na pásy a stahy v leže byly naprosto šílené. K tomu mě vyšetřovala doktorka, oznámila mi, že jsem na 8 cm, kývla na asistentku, ta jí něco podala a najednou jsem pocítila zvláštní tlak a kdybych neležela, tak bych omdlela… Praskla mi plodovou vodu.

Asi jsem byla tak minutku mimo. Pak jsem zahlédla, jak manžel vyběhl za dveře a za chvilku byl zase zpět a říkal mi, že přijede moje mamka. :-D Nevadilo mi to, nikdy jsem ho netlačila do toho, aby u porodu byl, pokud sám nechce. Špatně nese, když mi je špatně a nemůže mi pomoct a už když přijel, viděla jsem na něm, že je nesvůj. Proto jsme byli domluvení i s mojí mamkou. :-)

Pak už to šlo ráz na ráz celkem. Porodní asistentka mě instruovala, abych na ni zazvonila, když ucítím nutkání tlačit, že kontrakce nepůjde rozdýchat, což přišlo celkem brzy po prasknutí té vody. Vyšetřila mě a řekla, že tedy půjdeme na sál. :-)

Na sále jsem byla něco před půl šestou, rovnou vylezla na kozu a dle instrukcí doktorky jsem zkoušela tlačit. Moc to nešlo, tak jsem zase slezla, opřela si ruce pod čelem na tom nánožníku na „koze“ a tlačila ve stoje. To mi šlo mnohem líp… Sama jsem usoudila, že půjdu zase zpět na křeslo a už jsem jen párkrát zatlačila a Nelinka byla venku v 18:02 s porodními mírami 50 cm a 3,2 kg. :-)

Přesně v termínu 9. 9. Na chvíli mi ji dali na hrudník a pak ji šli omýt, změřit a zvážit. Moje mamča doběhla na chodbu pro manžela, a tak byl vlastně hned na místě a viděl malou téměř okamžitě. :-) A taky si ji hned pochoval. :-)

Já jsem tam ležela, doktorka mě šila (vůůůůůůůbec nic příjemnýho, :-( šití bolelo jako prase a trvalo půl hodiny!!) a já prostě jen vydechla: „JÁ JSEM MÁMA!“ :-)

Na to mi moje ségra pak řekla, že jak tam stála za dveřmi a tohle slyšela, že začala brečet. :-) Dvě hodinky jsem tam ležela, s Nelinkou na hrudníku a manželem po boku a jen jsme se tak kochali. :-)

Porod byl krásný zážitek, bolest byla snesitelná (ty křížové jsou fakt ee :-(), jen to bylo trochu dlouhé. :-D (Od 1 do 18 hodin).

Omlouvám se za tu délku, ale opravdu jsem takový slohový maniak :-D

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 11.12.15 07:04

Gratuluju k holčičce :kytka:.

 
hanulech
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.12.15 07:31

Gratulace k Nelince! :)

 
andrys36
Kecalka 287 příspěvků 11.12.15 08:19

Gratuluju, i slzicka mi ukápla, jak jsem vzpomela na svuj porod, at mala roste a dela vam jen radost

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 320 inzerátů 11.12.15 08:21

Pěkný deníček :potlesk: Gratuluji k holčičce :kytka:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 11.12.15 09:49

Pozitivní hezký deníček :) Jen mám dotaz (spíše obecný na všechny) k tomu šití. Proč se po porodu automaticky nedá anestezie před šitím? Já si o ní řekla a i ten vpich jehličkou na umrtvení mi „stačil“. Musí to hrozně bolet, tak proč to šijí „naživo“? :nevim:

 
Dominika19
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 11.12.15 09:59

@En.Joy me to umrtvili ale stejne jsrm to citila.. Nastesti teda jen 3stehy ale citit to slo..
Jinak krasny denicek, dobre se mi cetl a u te vety Ja jsem mama jsem mela slzy v ocich. Me to doslo az kdyz jsem dojela z porodnice a nildo mi nepomahal a vse jsem musela sama, v tu chvili jsem si rekla ty jo, tak ja mam syna. :)

 
misa.859
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 11.12.15 10:13

@En.Joy také nechápu, proč to neumrtví.

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 11.12.15 11:03

Moc pekny denicek, dobre se mi cetl :kytka: take jsem zavzpominala na svuj druhy porod, termin jsem mela podobne jako ty 12.9. Ale nas Matej vykoukl uz 29.8. A predevsim muj porod oproti tomu tvemu trval pul hodiny :oops: :D
Takze moc obdivuju :kytka: a moc gratuluju k princezne :kytka:

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 11.12.15 11:22

Děkuji za gratulace :-)
Jinak k tomu šití.. myslím, že mi to doktorka opíchávala lokální anestezií, ale nevím, jak kvalitní to bylo, páč jsem opravdu cítila snad každý vpich, že jsem tam drtila to madlo :-D… a trvalo to půl hodiny, tak možná ta anestetika nejsou na tak dlouho :-D

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 11.12.15 11:25

@Klanel Tak to jsem měla asi štěstí. Mě to umrtvili a opravdu jsem necítila nic a šili mě cca též půl hodiny, tak nevím… :nevim:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 11.12.15 12:01

Moc velká gratulace a neboj maniak nejsi jen je krásné mít to vše zdokumentované.-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 11.12.15 12:52

Hezký příběh, šťastný konec, nezbývá než popřít hodně zdraví…jen místy na mě působilo, že to píše hodně mladá holka (typuju ti tak dvacet..pokud je to pravda, tak ok :kytka: )

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 11.12.15 13:02

Moc gratuluji :kytka: :kytka:

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 11.12.15 13:46

@reinkarnace 25 ;)
Zajímalo by mě, které pasáže působily tak mladě :-D

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 11.12.15 13:51

@Dominika19 Děkuju :-)
Já jsem to tam tak jako prohlásila, možná právě abych si to uvědomila :-), ale ještě nedávno (a to jsou malé tři měsíce) jsme tak s manželem seděli a on se mě najednou ptá: UŽ TI TO DOŠLO, ŽE MÁME DÍTĚ? :-D
No tak stále to spolu nějak vstřebáváme :)

 
glogloglo
Závislačka 3694 příspěvků 1 inzerát 11.12.15 18:23

Gratuluji k holčičce, ale s dlouhým porodem tohle nemá nic společného. :mrgreen: Mně začaly kontrakce kolem půl jedné ráno 31.8.2015, v půl šestý ráno mě hospitalizovali s pravidelnými kontrakcemi po 5minutách, na sál jsem šla až další den 1.9.2015 v půl pátý a malá byla na světě až za dalších pět hodin. Dvě noci jsem nespala, ani za celý den nezamhouřila oko, křížové bolesti od desíti od večera a v těch půl pátý už jsem sotva stála. kdyby mě manžel nepodpíral, tak jsem se neudržela na nohou, jak jsem byla vyfluslá…

 
Dayisinka
Ukecaná baba ;) 2177 příspěvků 11.12.15 18:41

Moc krásný příběh, mám slzy v očích :)

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.12.15 21:04

Gratuluji k mimču :kytka: Moc pěkně a čtivě napsané ;) Jinak neboj že dlouhý porod, mě to trvalo 35 hod 8o :mrgreen:

 
Dominika19
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 11.12.15 22:21

@Klanel no syn ma 20mesicu a doted obcas kdyz spi tak na nej koukam a rikam si ty jo, ja jsem fakt mama, ja mam syna.. Chvilkama mi to prijde neuveritelny ze to dite jsem porodila ja a je moje.. :mrgreen:

 
Wisha
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 13.12.15 16:50

Taky moc gratuluju a krásný příběh :-) Kéž by to u všech probíhalo tak „hladce“. Ať jste obě zdravé :-)

 
Kytičkaaa
Extra třída :D 11295 příspěvků 13.12.15 22:00

Hezký deníček a gratuluji :))) Docela mi dodal sil k porodu :))

 
maminka201  20.01.16 11:03

Gratuluji :kytka: :kytka:,taky máme Nelinku :-)

 
maminka201  20.01.16 11:06

Mě to umrtvily, cítila jsem štípání(žádná hruza) a šití jsem necítila vůbec a to jsem měla při první 6 stehu, při druhé 10 a při třetí mě ani nenastřihly, ale byla jsem natrhlá, takže asi 2 stehy jsem měla..

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Noc s velkým N


Reklama