Já nechrápu!

O životě

Aneb Jak se vyspat a nevraždit? Malé deníčkové zamyšlení, psáno v noci kolem jedné hodiny ranní. Naše společné noční soužití je nezapomenutelné.

Aspoň tak to tvrdí můj muž. Já jsem jiného názoru, ale protože jsem „jen ženská“, tak se to prý nepočítá. Já chodím spát dřív - a když se zadaří, stihnu i usnout. O něco později dorazí má drahá polovička, sebere mi peřinu, kterou jsem si dovolila půjčit (neb jsem děsně zimomřivý tvor a z teplých ponožek nevylézám od září do dubna), spokojeně se uvelebí, pak se ještě asi 50× zavrtí, čímž způsobí na matraci několik kvalitních vln tsunami a usne.

Tím pro mě na pár hodin noc skončila. Během 2-3 nádechů se ozve ono blažené „chrrrrr…“ a mám o zábavu postaráno. Klasické mlaskání a cmukání nepomáhá, mírné fyzické násilí vede jen k převalení na druhý bok a dotazu: „Co je?“

Po inteligentní odpovědi: „Chrápeš!“ následuje ještě inteligentnější otázka: „Kdo - já?“

„Ne, ty ne, lásko, to děda Mráz!“

Po slovní přestřelce následují tak dvě hodinky hrůzostrašných zvuků (dle zcestovalých svědků se takto dokáží projevovat pouze kanadští dřevorubci - a můj muž). V tomto čase vstávám, zajdu si na záchod, uvařím čaj, zkontroluji děti, přečtu kousek knížky… a čekám. A pak najednou jako když utne. Ticho, klid… až do rána. A já mohu napodruhé zalehnout a dospat těch pár hodin, než zazvoní všechny možné budíky.

Jen doufám, že si noví sousedi nad námi nepřijdou stěžovat, že se jim v noci budí děti… i když… jen ať přijdou, aspoň budu mít další nestranné svědky! I na nahrávací zařízení jim přispěji! Anebo sáhnu po vyšší formě fyzického násilí… Ale chlapovi to nevysvětlím, on přece nechrápe! :D

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
valentinecz  28.03.11 06:14

:lol: Tak tohle znají asi mnohé z nás. Moc se o tom nemluví, protože to je taková běžná věc se kterou toho nakonec moc neuděláme a musíme se s ní většinou naučit existovat. :mrgreen: Tedy pokud naše drahé polovice dobrovolně nenavštíví ORL kde by jim většinou mohli i pomoct. (pan doktor to mému otci tvrdil - k realizaci už nedošlo - tak nevím)
Můj přítel dokáže chrápat ve všech polohách a nočních dobách, snad i kdyby okolo něj zuřila 3. světová. No a pokud se k tomu přidá ještě nejaký alkohol (jedno pivo stačí) - pak mám jistou noc strávenou na gauči. No to mne máš prý probudit, já bych si šel lehnout jinam. :lol:
No a co je vtipnější, vlezla na mne nějaká rýma a neb čekám dvojčata, tak se už nějak automaticky točím ve spánku na záda (břicho mám jak buben), ač jsem na nich v životě nespala. Tahle kombinace dokáže taky divy. Prý mne bylo slyšet i přes sluchátka u počítače. 8-) Alespoň ví jak to mám já skoro každou noc. :-P

 
veverunka11  28.03.11 07:17

Nic neobvyklého,já jsem svého mužíčka vystěhovala z ložnice a mo je 13náctiletá dcera ho slyší z ložnice :mrgreen: :mrgreen:

 
medvidek  28.03.11 07:22

Ahojky,
Pěkný deníček :-) .
Mám to doma taky.
Jen muže při rýmě a nachlazení posílám spát do obýváku protože „to se prostě nedá!“V ložnici s námi spí ještě naše 5m dcerka a i tu to budí :zed: .
Takže na dálku :hug: a přeji klidné noci.

 
Cherilin
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 28.03.11 07:23

Ten můj nejen že strašně chrápe,ale ještě do toho neskutečně vrže zubama.A trvá to celou noc!Jednou,když byl po noční, k nám přišla ségra a seděli jsme v kuchyni.Myslela si že máme v ložnici kanárka,jak drahý vrzal zubama a nevěřila mi že to dělá on,musela se jít podívat :lol: taky mám kolikrát chuť ho ve 3 ráno zabít :mrgreen:

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 28.03.11 07:34

Dobře napsaný :palec: :-D

 
evinax
Závislačka 4741 příspěvků 28.03.11 07:35

Ó jak tě chápu, jednou jsem nažela nahrála na telefon, drnčely i okenní tabulky!Myslím, že to utnutí je, když tvrdě usnou, alespoň u nás jsem to tak vypozorovala. Nejsi v tom sama, ale to ti asi nepomůže!U nás když je nejhůř (chodím do práce na směny, tak se fakt potřebuju vyspat, aspoň někdy),tak prchám ka našemu malému do pokojíčku na palandu.Nebo ještě špunty do uší!!!
:lol:

 
eManzelkaAmama
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 28.03.11 07:47

Manžel chrápe když je hodně unavený. Takže má zákaz posilovny večer :D

 
Pep@e
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 28.03.11 08:18

Krásné :). Můj drahý taky chrápe, ale naštěstí stačí s ním trošku zatřást a když se přesune na břicho tak ztichne..ale máme teď nemocnou pejsinu, která spí s náma v ložnici a ta chrápe víc než on! :zed: . A dokonce už začínám i já :think: , dřív jsem spávala na břiše, což teď kvůli pupíku nejde, a když se uvelebím na zádech, tak budím sama sebe :nevim:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 28.03.11 08:24

:-D tak to znam a co se narodil malej a v noci kazdy tri hodiny (kdyz buh da :mrgreen: ) kojim, tak chlap se odstehoval vedle. Rada bych si zdrimla mezi tim a on budil me i maleho. Tak mel smolika :-D

 
makuli
Závislačka 2630 příspěvků 28.03.11 10:20

Jako kdyby jsi mi mluvila z duše :-D a mlaskání nebo „nechrápej“? To jsem jaksi vyřadila se svého slovníčku, protože následuje odpověď: Já nechrápu, a nebuď mě, ráno vstávám do práce…S tímto zapínám notebook, dávám si sluchátka a film na plno, abych se na to blažené chrrr… nesoustředila. Větsinou tak po shlédnutí dvou filmů konečně usnu a ráno je i ještě ke všemu vyčteno, že jsem ho budila a že je nevyspinkaný. No, to bych vraždila..!! Někdy pomáhá, když začnu předstírat, že chrápu já, to se vzbudí a říká: Miláčku, chrápeš..A já: Já vím, tak to taky nedělej :lol: No prostě krásné noci..taková příprava na v noci se budící mimino..

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 28.03.11 10:44

ahoj, no taky to znam, kdyz me neprobudi nase mala tak muj manzel! ale na nej plati kdyz z nej pomalu stahavam perinu :DDD to ho nastve a otoci se na bok :DDDD nebo ho lochtam po obliceji :) ale pozor je to fakt na pest tohle to co mu delam, ale jinak to nejde… nebo kdyz uz nic tak pomuze kdyz mala trochu zacne vyskt v noci a je vzhuru :DD

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 28.03.11 11:12

Ahoj, taky patřím k těm „šťastným“. Naštěstí máme dům, ne byt a proto se v dobu, kdy má drahá polovička usne, protože já mam dost lehký spaní, přesunuji k synovi do pokoje! Už jsem mu kolikrát říkala, aby s tím něco dělal, ale zákroku se bojí, no prostě typický chlap cíťa, co si budem povídat a tak mi nezbývá nic jiného než se noc co noc stěhovat jen proto, abych se vyspala. U nás totiž mlaskání apod. nezábírá a to ani slabší násilí, takže do něj můžu všemožně strkat, šťouchat a nic a na bok se otočí málo kdy.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22264 příspěvků 28.03.11 11:51

PO dlouhe dobe jsem se s chuti zasmala nad denickem. :-D

U nas je to obdobne- kdyz usnu prvni- mam vyhrano a spim az do probuzeni deti

Ale asi jsem uz nejak imunni, protoze ja to chrapani uz nevnimam- usnu jak spalek a je mi to uplne ukradeno

Navic manzel poslední dobu chrape jen kdyz je unavenej alkoholem- pivem- asi 2× do roku a nebo kdyz je nemocny.

 
myše11
Nováček 5 příspěvků 28.03.11 12:22

ahoj holky,
jsem ráda, že nejsem sama. můj manža „spí nahlas“ v jakékoli poloze a když mu ucpu nosní dírky, tak přestane místo chrápání dýchat, takže toho zase rychle nechávám - přeci jenom ho stále miluji :-D takže sem to vyřešila špuntama do uší, teď mám dokonce nějaké hodně účinné, protože přes ně není slyšet ani zásobovaní obchodu od 5:30 a dokonce ani mlácení železnýma kladivama do lešení od 6:00 na stavbě vedle :mrgreen: všem vřele doporučuji :-)

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 28.03.11 12:43

U nás naprosto stejné - jakákoliv denní i noční doba, jakákoliv poloha, prostě chrápe jak kdyby se rozhodl sdělat půl Boubínského pralesa… Natočila jsem ho na video, přeposlala link na www.chrapani.cz a důrazně doporučila návštěvu ORL - prý to nějak pořeší, ale zatím jen slibuje a tak já mlaskám, popř. rovnou mlátím a ráno si pak už čtu, protože mě to budí hlavně nad ránem a to už prostě nezaberu… Výhodou ovšem je, že když jedeme někam s partou, vždy dostaneme dvoulůžkový pokoj :-D Nejlepší ale je, když třeba večer v posteli před usnutím ještě koukáme na televizi a on najednou spustí - začnu mu - spícímu a drnčícímu - sundavat brýle, což ho ale bohužel často vzbudí, načež mě sjede: „Co děláš? Já to sleduju!!!“ :lol:

 
IvaX
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 28.03.11 16:05

Pěkně napsané :lol: , teď ještě jen manžela přesvědčit, že opravdu chrápe :-)

Já spávám taky se špuntama :palec: (jak pisatelka výše), začala jsem si je dávat, když jsem bydlela ještě s rodičema, jelikož jsme měli kocoura, který ráno v pět, když naši vstávali do práce mňoukal,dokud nedostal najíst…Pak jsem začala bydlet s přítelem, teď už manželem a ten zas skřípe zubama a občas chrápe a ještě máme sousedy, co pořádají akce ve sklípku, takže všechno řeším tím že si dám špunty a mám klid a můžu spát… :lol:
A teď se nám v noci pod střechou ještě prohání kuny a dělají strašný rablajz, takže…opět špunty… :wink:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 28.03.11 17:19

no ja se pridavam take, bez spuntu to nejde, btw. a bacha poridila jsem si strelecke:DDD

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 28.03.11 18:07

Tak u nás je něco podobného :-D na začátku manželství jsem nechtěla mít oddělené ložnice po vzoru mých rodičů.Nakonec k tomu ale stejně došlo.Díky bohu,že máme 4+1.
Nedávno jsme zas byli nuceni spát spolu v jedné místnosti-na cvičebním víkendu.Vzala jsem si špunty,ty dala do kapsičky od baťůžku se cvičebníma věcma.Bohužel baťůžek jsem si nechala v tělocvičně,jak jsem byla zvyklá.První noc se vyspal jen náš malej,kterému chápání nevadí 8-o a druhou noc jsem si pečlivě utěsnila uši.
Jinak doma ho kolikrát slyším chrápat i přes zeď pokoje.

 
karpík
Kecalka 391 příspěvků 28.03.11 19:36

Ahoj,tak tenhle deníček mě fakt rozesmál:-)Taky to znám,když manžela v noci vzbudím mlaskáním,jako ať nechrápe,tak odpověď zní já přemýšlím :lol: a já na to,že to nemusí slyšet celý barák. :-D Ale jinak je to :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 28.03.11 19:38

Muj pritel sice nechrape, ale s tim prevalovanim jsme meli taky pekny problem, ktery jsme ale vyresili novou matraci. Na te stare, kdyz se v noci otacel, jsem ja nadskakovala pul metru a naopak, kdyz jsem ja rano skocila po budiku, tak on malem spadl z postele :lol:. Koupili jsme si matraci Memory Foam a kdyz se jeden z nas otaci, tak druhy se skoro ani nehne, navic mam docela narocne povolani a od te doby, co mam tuhle matraci, me vubec neboli zada ani krcni pater, takze doporucuji - at uz z jednoho nebo druheho duvodu :palec:.

 
Ifca1
Echt Kelišová 8715 příspěvků 28.03.11 21:07

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: deníček je suprový :palec: ..... a nejlepší je, když pak ráno prohlásí, že on chrápat nemohl, protože vůbec nespal :pocitac: :mrgreen:

 
Kiwio
Kecalka 347 příspěvků 28.03.11 22:48
ženská a chrápání (a pochopení od chlapa)

Aby to nebylo jenom stěžování na chlapy…tak u nás v ložnici chrápu JÁ! :-D Nikdy jsem nechrápala, ale co jsem přibrala 12kg(ne těhu!), tak to začalo. Ale jen když spím na zádech. Naštěstí stačí, aby se mnou můj zatřásl, v polospánku se otočím na bok a je to OK. 8-)
Někdy je to i víckrát za noc.
Zatím se mi z ložnice nestěhuje(ani mě! :mrgreen: ), ale až začne, budu muset shodit na dřívější váhu a snad to bude ok.

Napadá mě dotaz. Co malé děti co s vámi spí v ložnici, nebudí chrápání miminka?

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18618 příspěvků 28.03.11 23:06

kiwio
naše děti se dobrovolně přestěhovaly do velkých postelí do dětského pokoje jen co pobraly trochu rozumu a naučily se projevit vlastní názor - tedy někdy brzy po prvních narozeninách :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jako miminkům jim to nevadilo, spaly jako zabité :lol:

 
Katerina000
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 28.03.11 23:12

Právě jsem utekla z ložnice, co k tomu dodat :nevim: .

 
krokodylka
Kelišová 7364 příspěvků 29.03.11 00:01

Jojo, souhlasim s katka-z - vyhoda partnerova chrapani je to, ze na akcich dostavame pravidelne dvojak :-D A nebo teda kdyz jedou jeste jedni kamosi, tak ctyrluzak… a ostatni se divi, jak to s kamoskou muzeme vydrzet, kdyz oni nase polovice slyseli i pres X zdi :-D

Příspěvek upraven 29.03.11 v 00:02

 
softvelvet  29.03.11 08:17

Tohle je přesně u nás, takže tě chápu. Dá se říct, že jsem si na to jeho chrápání už zvykla (to je hrozné!!!), ale vyčítám mu to pořád :D.

Musím tě ale pochválit, jak jsi to vtipně napsala. :potlesk:

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 30.03.11 07:52

Manža moc nechrápe, jen občas, ale vlny tsunami zažívám několikrát za noc, si myslím, že vypadnu z postele :-D
Děvčata, ale za to moje tchýně je opravdový dřevorubec, jak jdu v noci na záchod, tak jsi slyším z patra pod náma chrápat. Na poslední dovolené se známýma prý známí chtěli odjet z dovolené dřív, pt. se nevyspali, nakonec prý zbytek dovolené spala na balkóně. :-D

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 11.01.14 12:46

Mám doma to isté, inak super denníček :D :mrgreen:
pomáha až to, že ho mlátim vankúšom tak dlho, až sa neotočí na druhý bok :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama