Jak Anička na svět přišla

Porod

Ahojky všem, i já jsem se rozhodla podělit se s Vámi o porod naší dcery Aničky. Termín podle UT jsem měla 31.7. a podle PM 3.8.2006. Nakonec si naše dcera vybrala 7.8. Vše začalo ve 2 hodiny ráno.Začali mi stahy asi po třech minutách,ale vcelku moc nebolely.Jako každá prvorodička jsem z toho byla vyplašená a podle instrukcí z předporodních kurzů jsem si šla dát horkou sprchu.

Stahy byly pořád stejné a pravidelné tak jsem si na radu primáře dala panáka bechera a ještě jednu sprchu a nic nepřestávalo.Tak jsem ve 3.30 vzbudila manžela s tím že už je to asi tady.V klidu jsme se oba nasnídali a v 5.00 jsme vyrazili do porodnice,stahy byly pořád stejné po 3 minutách. Příjem v porodnici byl v pohodě včetně oholení a nálevu a asi v 6.00 nás ubytovali do porodního boxu.Manžela jsem poslala do práce,jelikož doktorka řekla že dřív jak v poledne to nebude,že jsme teprve na začátku. Tak jsem si tam polehávala a v klidu četla, jednou za 3 minuty prodýchala lehký stah a tak to běželo až do 9.00. poté primář zavelel že se nic neděje tak tomu pomůžeme.Dostala jsem kapačku oxicotinu a od 10.00 jsem měla silnější stahy opět po 3 minutách. Kolem 15.00 přijel za mnou manžel a už tam zůstal.Stahy byly pěkně bolestivý po 3 minutách a sestra pořád jenom říkala jak se nám to pěkně rozbíhá(to říkala celý den a pořád nic). V 16.00 mě píchli vodu,což bylo docela příjemné,ale stahy už byly nesnesitelné a k tomu ještě křížové bolesti zad,no nic moc. V 17.30 povídám sestře že už to nevydržím,ať mi píchnou epidurál,ale sestra jenom řekla že už to nestihneme,za 15 minut jdeme rodit.Na tuto větu jsem čekala celý den.Těch 15 minut bylo nekonečných,ale dočkala jsem se a v 17.45 nastoupila PA se sestrami a šlo se na věc.Na druhý stah v 17.56 byla naše dcera Anička na světě.Byl to zdlouhavý a bolestný porod,ale za ten pocit štěstí to určitě stálo.
Dnes je nám 15 dní a užíváme si života plnými doušky.Dcera je krásná a zdravá a za to jsem moc vděčná.Ostatním čekatelkám přeji krásný a pohodový porod a jestli bude bolestný tak to vydržte stojí ten zázrak za to.
Zuzka + Anička 15dní

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Susana
Kecalka 185 příspěvků 22.08.06 12:39

Posíláme velikou gratulaci a přejeme Vám hodně zdravíčka.
Susana, Honzík a Zuzka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 22.08.06 14:59

take se pridavam a gratuluji ke zdrave holcicce.

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 22.08.06 18:15

Gratulujeme k Aničce a přejeme jí do života jen to nej nej nej.
Bolest u porodu je jediná bolest, která k něčemu je :-)
Ivča s Klárkou Květňátka 2005

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 22.08.06 19:18

Ahoj:

Tak souhlasim s Ivcou bolest u porodu je bolest,ktera k necemu je a velmi brzy se na ni zapomina.

Blahopreji ti k tve Anicce  at Vam dela jen radost .A hlavne si ji moc uzivej.  

Ja mela hrozne tezkej porod a jen jsem se uculila nad tim,ze Anicku jsi krasne vytlacila na druhy stah,mela jsi stesti.Ja tlacila Kacenku 4 hodiny bez epiduralu  a myslela jsem ze je to mojeposledni hodinka,ze umiram a stejne jsem ji nevytlacila,byla moc velika 4,5 kg.  

Preji vse nej a hodne krasnych dnu stravenych s Anickou .

Markyna z Kvetnatek a cervnatek 2006

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama