Jak jsem (ne)rodila

Porod

Docela jsem se těšila na přirozený porod, osud mi ho však nedopřál.


3 komentářů

Termín porodu byl podle MS a UV stanovený shodně na 15. 12. 2010… bylo mi divné, že všechny ženy mají termíny dva, ne-li tři, a já se musím spokojit s jedním. O to víc jsem počítala s tím, že se malý narodí opravdu těsně kolem tohoto data.

Vše na mého očekávaného syna bylo již dávno připraveno, a já sama jsem se připravovala na onen boj s miminkem, jelikož zkušeností bylo pramálo i přes to, že jsem jezdívala děti hlídat. Bylo to pro mě období střídajícího se strachu a těšení se na porod, prostě tak, jak to má asi většina maminek v očekávání.

Ovšem 15. 12. uplynulo, a já stále čekala s pupkem jak blázen a modlila se, abych to měla už za sebou, ale Arturek se rozhodl, že se v bříšku jaksepatří dopeče, aby se mohl na svět podívat v plné kráse. 10. den přenášení jsem již doufala, že si mě nechají v porodnici, a začnou se chystat na vyvolání, jak jsem se mýlila.

Na příjem si mě pozvali až na 29. 12. ráno, dobře, musela jsem si ještě počkat, alespoň jsem strávila Štědrý den s rodinou a ne v porodnici. Naivně jsem si myslela, že když ráno přijedu, zavedou mi tabletu a já ještě ten den, nebo třeba druhý den pochovám maličkého v náručí… další omyl.

Takže takhle to bylo:

29.12.

Ráno jsem přijela na příjem, napojili mě na monitor a jako vždy, kontrakce aby jeden pohledal, prostě zase nikde nic, pokud se nepočítá záměr syna zevnitř rozkopat sondy. Když mě umístili na pokoj, řekli, že asi nemá cenu vybalovat, že jsem na gynekologickém pokoji, že na porodnický mě dají až po porodu. Z toho jsem byla dosti zklamaná, byla jsem tam sama.

Potom si mě zavolal primář a vyšetřil mě vnitřně. Konstatoval, že na porod to není a odkráčel… paráda, ještě jsem díky němu slabě krvácela… hrubián jeden. Potom následovaly odběry krve a moči a pak mě nechali jen tak… ve tři mě vzali opět na monitor, který se opět malý snažil zničit a znovu si mě nikdo nevšímal.

Konečně kolem 18. hodiny zavedena tableta na vyvolání, tak to snad už brzo bude. Stále čekám, jestli se začne něco dít. Objevují se slabé nepravidelné křížové bolesti, ale monitor v devět večer opět neukázal ani náznak kontrakce. V noci chodí sestra přůběžně kontrolovat ozvy miminka, jestli je vše v poho.

30.12.

V šest opět monitor. Arturek ještě spinkal, tak to bylo klidné. Od oběda znovu bolesti, o dost silnější, asi proto, že jsem si vyšlápla 4. patro, byla jsem se podívat za tátou. Ve dvě hodiny zavedena druhá tableta, lékaři spekulují o správnosti termínu, čípek je stále celý. Pane Bože, království za porod…

Pohyby miminka jsou časté, kontroly jeho srdíčka každou hodinu. V podvečer kontrola na pokoji, doktor konstatoval, že mi tvrdne břicho, jasné, já si asi nevšimla, hlavně že jsem to sestře říkala. Břicho tvrdne pravidelně každých 15 minut. V 19 hodin další monitor, kupodivu zase nic, a to jsem 15 dní po termínu… pokud je teda správný.

Od osmi tvrdnutí po deseti minutách, že by se konečně něco dělo? Přidává se slabý narůžovělý výtok… dej ať je to aspoň hlenová zátka. No, tak smůla, nic to není, porod se neblíží, prý mám odpočívat, kdyby něco, tak ať mám sílu. Copak si neuvědomují, že už jsem se naspala tolik, že mi dělá problém usnout i v noci?

31.12.

Další ráno, další vizita, další monitor, opět jiný lékař a opět jiné tvrzení. Jeden říká, že je hlavička dost dole, druhý zase, že není, fakt se mi tu přestává líbit! Na pokoji mi povolí nervy, dopadne na mě deprese a solidně si popláču, protože mi docházejí síly. Jsem 17 dní po termínu a stále se valím ve formě 2v1, a přitom sem přijedou denně tak dvě ženský a odrodí, proč ne já?!

Konečně napadne doktora udělat o půl páté ultrazvuk, jak jsme na tom s plodovou vodou… zjistí, že jí tam moc není, a rozhodne se provést amnioskopii, tzn. podívá se na čistotu plodovky, opravdu nepříjemné vyšetření.
Naštěstí je plodová voda čistá, i když jí je málo.

Následně se pokusí o Hamiltnův chvat, přesto, že jsem byla výrazně proti, nakonec ho na popud sestry neudělal a zavedl mi další (čtvrtou!) tabletu na vyvolání. Pak se zeptá, jestli počítám s tím, že by se mohlo přistoupit k císaři. To je fakt mazec, nechají mě tam ležet jako lazara tři dny a pak sekce? Fajn, hlavně ať je to za mnou. A přesně tak to i dopadlo…

Najednou se vřítila do pokoje sestra, že se mám celá vysvléct, že se jede okamžitě na sál, takový fofr jsem opravdu nečekala, najednou jsem měla zavedenou cévku, oholená jsem byla, zavedli mi kapačku, položili mě na lehátko a už se jelo. Strašně jsem se klepala strachy.

Pán, co dělal anestezii, byl strašně příjemný, pak už si jenom pamatuji, jak se nade mnou snášela maska a dál nic… Když jsem se probudila, ještě otupělá jsem se ihned ptala po synovi. Prý nešel vyndat, tak je na 4 hodiny ve vyhřívaném boxu. Bylo půl jedenácté, tak jsem musela ještě čekat.

Ale asi se smilovali, protože mi ho přinesli už v 11 hodin. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem ho vzala poprvé do náruče a jak se okamžitě hladově přisál k prsu. Byli jsme spolu až do půl jedné, viděli jsme ohňostroj, a pak mi ho odnesli, abych se vyspala. O to víc jsem se snažila postavit hned ráno na nohy, abych ho mohla mít u sebe.

Nakonec jsem při propuštění zjistila, že jsem utrpěla větší ztrátu krve a že malého museli resuscitovat. Naštěstí jsme oba v pořádku a užíváme si naplno společné chvíle. Konečně mám dojem, že jsem se opravdu zamilovala.

Děkuji všem, kteří mé trápení s porodem dočetli do konce.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 15.01.11 17:22

Tak to je mazec, takhle dlouho přenášet. To je divný, mě nechali týden a pak začali malou okamžitě vyvolávat.Nechápu na co čekali u Tebe. Tak hlavně, že jsi Ty i Arturek v pořádku :hug:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 15.01.11 17:23

gratuluji k arturkovi,hlavně, že jste nakonec oba v pořádku, i když to musel být zážitek. hodně štěstí :hug:

 
MAR01
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 15.01.11 17:38

Gratuluji k synkovi, můžu se zeptat kde jsi rodila?

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 15.01.11 17:54

Taky jsem se divila, že mě nechali tak dlouho, ale nebudu se hádat s doktory…navíc tam byl každý den jiný lékař a taky něco jiného tvrdil…ale zvládli jsme to, a ya to jsem jim chtě nechtě vděčná…Jinak jsem rodila ve Vrchlabí, až na to přenášení a přístup doktorů to tam bylo super, hlavně to, že jsem měla prcka pořád u sebe…Jediný, co mě trápí je, že mi začala hnisat jizva…snad se to spraví a bude to taky v pohodě… :nevim:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 15.01.11 18:22

Ahoj,dobře,že to tak dopadlo,pořád je mi záhadou,proč doktoři pořád na „něco“ čekají.Pak je najednou kalup,a nervák na světě :roll:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 15.01.11 18:45

Gratuluji, hlavně že to dobře dopadlo.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 15.01.11 19:50

Moc gratuluju ke zdravému chlapečkovi!!! :hug: :kytka:

Člověče taková doba!!! By mi asi hvízdlo z toho čekání :zed: Každopádně jsi holka šikovná!!! :potlesk:

Já rodila 15 hodin a když byla malá tři centimetry od východu, musela jít ven akutním císařem. Takže mě se taky ve vteřině rozplynuly představy o tom, až se mimi narodí a já ho hned uvidím.Verunku mi přinesli když jsem už byla probraná a v tu chvíli jsem se zamilovala!!!

Užívejte společné chvíle! Je to malý velký zázrak!!! :srdce:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 15.01.11 20:10

Moc moc gratuluju, sice to byly nervy, ale nakonec jsi se dockala, ale takhle dlouho po terminu nechavaji asi jenom u vas v nemocnici :-D kde ze to bylo? abych se tam nahodou neocitla :-)

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 15.01.11 20:37

Je to zvláštní, že tě 10. den po TP nenechali hned na vyvolávače, tipiju, že měli ve všech porodnicích starosti s maminami co potřebovaly stihnout „porodné pro všechny“.
Hlavně že jste oba v pořádku, ať se Vám daří!

 
zuzan
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 110 inzerátů 15.01.11 22:02

Ahoj tak mě nechali 3 týdny přenášet a to už jsem si řikala jestli nejsem experiment jak dlouho se to dá vydržet.Jo jinak nakonec jsem porodila normální cestou a porod byl překotnej asi za 40 min.
 ZUZAN

 
Pavouk
Echt Kelišová 9432 příspěvků 15.01.11 22:02

Tak to je teda mazec … mě by asi klepla pepka …
Tak hlavně že malýmu a mamince se nic nestalo …
Ať se zdravíčko drží …

 
vitecek
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 16.01.11 11:42

Přeju hodně zdraví a spokojenosti chlapečkovi i mamince. :srdce:
A jak narostl velký po tak dlouhém přenášení?
Já měla také jen jeden termín u obou dětí,obě byly o týden dříve a stejně hoooodně velké,dcera 3910 a syn 4430 g.

 
karmela
Kecalka 126 příspěvků 16.01.11 17:24

Já mám podobnou zkušenost s vyvoláváním, s tím rozdílem, že jsem šla do nemocnice 10.den po TP. Tabletky na mě nefungovaly, pokus s oxytocinem taky moc nepomohl a když se malé v bříšku už nelíbilo, tak jsme šli také císařem. Měla jsem jen epidurál, takže jsem ji viděla chvilku po tom, co ji vyndali

3 dny čekání v nemocnici, poslouchání ostatních rodících žen, když v noci nemůžeš spát, prvorodičce to moc nálady nepřidá…

Hlavní je, když vše dobře dopadne a naši drobečkové jsou v našich náručích zdraví :hug:

 
ibbu
Kelišová 7040 příspěvků 16.01.11 23:18

úplně jsi mi připomněla můj porod :-D také mě tři dni vyvolávali, než zjistili, že žádná technika naši malou nevyžene … naštěstí jsem rodila jen 14 dni po termínu - víc už se prý nesmí :think:

hlavně ale že jste s prckem v pořádku :palec: a moc moc gratuluji :kytka:
a jizva určitě taky bude OK … zkus řepík nebo heřmánek :nevim:

 
zuzan
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 110 inzerátů 17.01.11 21:04

Tak vidíš smí se rodit i víc jak čtrnáct dní po naše malá má v poporodní zprávě narozena 43 +5 týden takže skoro jak sloni ty jsou březí dva roky.

 
Judithka
Kecalka 101 příspěvků 19.01.11 12:55

Hmmm, tak to mi připomnělo můj porod, na který nerada vzpomínám.
Termín stanoven na 9.12.
20.12. se stále nic nedělo a tak jsem šla na vyvolání. První den nic. Druhý den nic. Třetí den dopoledne nic. Bolesti dva dny šílené. Hrozné trápení. Nebýt toho, že jsem už kolabovala, nevím, jak by to dopadlo? Prostě se třetí den kolem 14h, ač jsem se stále neotevírala, rozhodlo, že mě vezmou na sál. Tam jsem se ještě hodinu trápila. Poté si se mnou už nevěděli rady a tak zavolali nějakého spešl doktora. Píchli mi vodu. Ta již byla zkalená. Monitor vykazoval už hypoxii, prostě už to bylo za 5min.12. A tak se rozhodlo pro akutní sekci. Nebýt toho dr., nevím co by následovalo :-( Malého vytáhly a hned ho musely chudinku masírovat, páč chvíli nedýchal a pak do boxu. Cca tak za 10min. mi ho přinesli ukázat. Neplakal. Byl to nádherný andílek. Ale takový smutný mi přišel. Líbala jsem ho. Brečela. Dotknout jsem se ho nemohla páč jsem ještě byla přikryta. Ale bylo to něco nádherného. Když jsem se to pak dověděla o tom, že nedýchal a že s ním museli třást, tak jsem z toho měla až trauma :-( Ale ťuky ťuk, v sobotu nám bude měsíc a zatím je vše v pořádku.

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 31.01.11 16:19

nechapu proc v dnesni dobe nechaji maminky takhle dlouho prenaset! Ani nechci myslet na to co by se vsechno mohlo stat. Hlavne ze jste oba v poradku! Preju hodne moooooc zdravicka!! :kytka:

 
EllaKouskova
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 12.10.13 00:46

Me dle UTZ posouval terminy prvni byl4.1.2013 a nakonec az v pulce unora a mala sla 2.1.2013 nastesti prirozene a rychle

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Bez partnera? Žádný med

Poslední měsíc


Reklama