Bez partnera? Žádný med

O životě

Když vidím tu spoustu šťastných párů... je mi skoro do pláče.

Zrovinka včera jsem narazila na fotečky jené mé kamarádky a za chvíli jsem již ronila slzy nad tím, jak tam taťulda spokojeně a hrdě žmoulá své mimčo… já o tuto možnost přišla.

Ale začněme od začátku… je pravda, že když jsem zjistila, že nosím pod srdcem naše miminko, byli jsme spolu opravdu krátce, ale i on přijal tuto novinu ohromně radostně a těšil se na svou úlohu otce… ale moc dlouho mu to nevydrželo… já zůstala od 3. měsíce doma, protože v zaměstnání jsem si netroufla zůstat a ohrozit malého taháním těžkých věcí… Tak jsem seděla doma „na zadku“ a budovala naše hnízdečko.

Čím dál víc mi vyčítal, že nepracuji, přitom jsem měla na nemocenské skoro to, co jsem měla na výplatu… čím dál víc se tahal s kamarády po zábavách a utrácel z našich nemnoha peněz za alkohol… přiznávám se, že i já jemu toto chování dost vyčítala, prostě jsem ho chtěla mít více doma, trávit s ním čas a společně chystat to, co nás čekalo… naše miminko.

Vypadlo z něho, že ho jenom omezuji a zbavuji ho kamarádů… sice mi to bylo proti srsti, ale chtěla jsem mít doma klid, tak jsem polevila… to, co následovalo již značilo začátek definitivního konce, bohužel… Festival… a on měl na něj lístek.(Před výplatou dal za lístek 250 Kč a doma byla prázdná lednice).

Řekla jsem mu teda, ať si jde, ale že chci aby se potom vrátil domů, aby nikde nepřespával… souhlasil. Nakonec jsem si pro něj musela dojít ve tři hodiny ráno ve 4. měsíci přes dvě vesnice. Bože, jak já se bála, že mi nějakej opilej člověk něco udělá. Nakonec jsem ho našla, sice byl jak zákon káže ale byl v pořádku, tak jsem si ho odváděla domů.

Nakonec jsem ještě zjistila, že hulil trávu, o čemž mi tvrdil, že dávno přestal… i to bych možná odpustila, ale to, že šel celou cestu zpátky s námi jeho namol opilý kámoš a celou cestu měl na mě hrubé narážky už bylo i na mě moc a poslala jsem ho tam, kde ani slunce nesvítí. Chyba! On mi pak doma vyčetl, jak že se to opovažuju chovat k jeho kamarádům, jako by ani neslyšel, jak byl ten jeho „kamarád“ nepříjemný.

Takže se strhla hádka, která byla poslední týdny na denním pořádku, odešla jsem si lehnout na gauč, stejně se mi nechtělo čichat ty odporný výpary alkoholu… Druhý den jsme si spolu sedli a opatrně rozebírali to, jak se v poslední době hroutí všechno, co jsme za krátký čas dokázali vybudovat… já si pořád stála za tím, že chci, aby byl víc doma, že až se nám malé narodí, stejně mi po hospodách courat nebude.

On mi tvrdil, že jsem pořád protivná a na jeho vkus moc majetnická… no pardon, že chci trávit s přítelem alespoň nějaký čas… ale došli jsme k dohodě… on bude víc doma a nebo mě občas taky někam vezme a já budu klidnější v tom smyslu, že nebudu hned štěkat, což bylo sakra těžký pod náporem těch hormonů… tak se nám to malinko usadilo, sice jsme kolem sebe radši chodili po špičkách, ale zůstali jsme spolu.

Další den mi oznámil, že odjíždí se sestrou na jižní Moravu… COŽE? To Ti ten slib moc dlouho nevydržel… ale on mi na to odsekl, že to je domluvené už od loňska a že to zrušit nejde, jo a jen tak mimochodem, mladší sestra u nás bude měsíc bydlet… to už jsem se opravdu zabejčila a řekla, ať na to zapomene, že chci mít klidné těhotenství a ne dělat dozor jeho pubertálnímu sourozenci. A další hádka byla tu, načež se sbalil a odjel.

Telefon nezvedal, jeho sestra mě poslala do háje, ať jim dám pokoj… byla středa a v pátek měli odjezd na tu Moravu… kde zatím byl, jsem nevěděla… až potom jsem zjistila, že byl někde v nějakém pajzlu. Po víkendu jsem mu volala, kdy se vrátí domů a on mi řekl, že až tam nebudu, že se mnou už být nechce a jediný na čem se potřebujeme domluvit je, jak to bude kolem malého… že mu je jedno, jestli ho jako otce uvedu nebo ne.

Tak a bylo po všem, zůstala jsem sama a neměla jsem kam jít… táta mě rovnou odepsal, že jsem se neměla nechat zbouchnout, jak hezky nazval své vnouče, takže snad mamka? Naštěstí ta mě v tom nenechala… od té doby jsem u ní a přemýšlím, co tak strašného jsem provedla, že odepsal mě i své dítě… že jsem chtěla, aby tolik nepil?

Když jsem ho poznala, upřímně jsem ho připravila na to, že pokud se mi něco nelíbí, tak to dám najevo, a že umím být vzteklá a občas dost rychle vyletím, jemu se to ale na mně líbilo… teď mě asi kvůli tomu nechal. Navíc řekl, že pochybuje, že je to dítě jeho a že mi otcovství podepíše pouze na základě DNA testů… já souhlasila, protože vím že on otec je.

Pak už jen na povrch vyplavávaly další a další skutečnosti… že na tom festivalu měl nějakou holku, že některé dny tvrdil, že jde do práce a přitom měl rande s jednou „kamarádkou“ a nebo s partou kámošů šel do hospody… asi aby mě nemusel poslouchat, tak lhal. Nakonec mě na chvíli dokázal přestata špinit a urážet a sešli jsme se na kávu.

Asi měl nějaké problémy, protože na testech už netrval a řekl, že mi to podepíše, stejně jako papír o jméně pro syna, i když se mu jméno nelíbilo, ale svůj nárok něco k tomu říct ztratil v den, kdy řekl, že Artur není jeho. Tak teď už jen čekám, až se někde zase objeví a bude schopen se mnou zajít na matriku… ale zase se po něm bohužel slehla zem.

Do porodu mi zbývá měsíc a pak to hodlám vzít přes soud, protože i když souhlasil s podepsáním příslušných papírů, není nikde k sehnání a k soudu se dostavit musí… pak nás čeká ještě vyměření výživného na syna a na mě a chci aby mi soud potvrdil, že pokud bude chtít malého vidět, tak jenom pod dohledem, protože opět a zase hulí trávu a já jen tak nesvěřím někomu takovému dítě.

To, že jsme bez tatínka je strašné nejenom z hlediska financí nebo mrňouska, ale i já jako žena jsem zůstala opuštěná, bez opory a něčí náruče… máma mi říká že na pohlazení a objetí jsem už velká, ale ani si asi nedovede představit, jak těžké je pro mě být sama… Doufám, že budu mít jednou štěstí, a nějaký hodný táta se nás ujme a vynahradí nám to, o co jsme se synem přišli.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 19.11.10 09:30

Ahojky, budu moc moc držet palečky, sice seš na malého teď sama, ale až se narodí, tak už nikdy sama nebudeš. A určitě najdeš hodného tatínka, který bude mít rád nejen Tebe, ale i malého Artura. Přeji hodně zdaru a ať malý čile roste :-) :kytka:

 
cher  19.11.10 09:30

Je mi líto, čím sis musela projít. Rozhodně se neobviňuj, prostě jsi narazila na nezodpovědného blbečka, to se někdy stane. Ale věřím, že ten pravý na tebe a tvé miminko určitě čeká. Držím palce a přeji bezproblémový porod. :srdce:

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 19.11.10 09:35

Neboj, vsechno se v dobre obrati a ver mi, ze je lepsi byt bez chlapa, nez s takovym, cos tady popsala. Zacatky s mimiskem budou trochu krusne, ale mas maminku, ktera ti pomuze a bude stat pri tobe. Musis byt silna a nemyslet na problemy. Ted se zamer pouze na ten zazrak, ktery nosis pod srdcem, ten te bude potrebovat ze vsech lidi na svete nejvice. Jednou az ti malicky vyroste bude pysny na mamu, kterou ma uvidis. A ohledne otce ditete: s nim uz bych se opravdu o nicem nedomlouvala a nechala bych to vse na soudu. Nikdy nevis, kdy se ukaze sfetovany, a u takovych si nemuzes byt jista jejich reakci. Drzim palusky at vse dobre dopadne. Uzivej si posledni chvile tehulkovani a preji krasny a rychly porod a zdraveho chlapecka.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 19.11.10 09:45

noooo nebudeš to mít holka lehké, ale… to že ty chceš aby mu soud nařídil stýkat se s dítětem jen za dozoru, protože hulí… věř, že k soudu se dostaví hladce oholen a v obleku, hulení bys musela dokázat a spoustě holek se to nepodařilo. Tím, že je teď nespolehlivý ukazuje, jak to bude v dalších letech. Bude v RL, bude mít soudem stanovené návštěvy, bude muset platit alimenty. Ale jestli se k tomu staví teď takto, nevěř, že nějaké peníze dostaneš, podle mě ti nepošle nic - bohužel stačí poslat jen minimum třeba 100,–Kč a soud k tomu nahlédá, jako na snahu. Vidím to jen na trápení a následně za pár let se ti může stát, že bude trvat na důsledených a pravidelných návštěvách, bez jeho souhlasu nevycestuješ do zahraničí s prckem, bude ti třeba bojkotovat prázdniny… Osobně bych se na jeho zapsání do RL vykašlala a soustředila se na dítě, dítěti vysvětlila, že jeho tatínek ho nechtěl a co víš, třeba se za pár let najde někdo, kdo vás bude chtít oba.

 
Michaelakkk  19.11.10 10:28

nejsi tu jediná a je spoustu holek co jsou v horších situacích kamarádka to měla stejně chla se na ní v těhotensvtí vykašlal a po porodu malého se daly zase dohromady, se svým ,,přítelem,, jste nadosmrti spojeni jeden druhého se nezbavíte a budete se muset kvůli dítěti naučit spolu vycházet, takže nezoufej… Bude líp. Mě přítel zemřel to je mnohem horší než to co se stalo tobě :kytka:

 
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 19.11.10 10:57
Hodně štěstí a sil

Je mi to líto, musíš teď být hodně silná, nejen kvůli sobě. Vidím to jako velkou nedospělost a nezodpovědnost u tvého „partnera“. Napřed se těšil a pak z toho postupně vycouvával… Ještěže můžeš jít alespoň k mamce. Ty i miminko potřebujete klid a ne hádky a nervy, kolik toho propil, kdy se vrátí a podobně. Mysli pozitivně, čeká tě něco moc krásného - narození miminka. ****Nezoufej, že tě nemá kdo obejmout, pohladit, já manžela mám a ten mě také neobjímá, natož aby mě hladil v těhotenství. Nic s tím nenadělám. Bohužel se tohle dopředu poznat nedá, jak se muž bude chovat po svatbě, až vyprší zamilovanost.
**Určitě si najdeš hodného chlapa se smyslem pro rodinu, který bude tebe i miminko rád objímat ** :-D :srdce:
Dej si inzerát ještě dnes ! Radím ti nejen ze své zkušenosti !!! Uvidíš, jaký budeš mít ohlas a budeš překvapená, kolik mužů touží po rodině :wink:
Hodně štěstí pro tebe i miminko !!! :srdce: :srdce:

 
žirafííí  19.11.10 12:03

je mi to moc líto :cry: .. skoro bych nad tvým příběhem pustila slzy.. Držim ti palečky at vše zvládneš a vše dobře dopadne určitě se na tebe štěstí usměje,přeji ti krásný porod a zdravého chlapečka :kytka: ..

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.11.10 13:03

Na pohlazeni a obejmuti neni nikdo dost velkej, je mi moc lito, co te potkalo, ale ver, ze lepsi byt bez takovyho debila nez se s nim trapit a bylo by to jeste horsi. Ted se soustred jen na prcicka a na klidny dotehulkovani a porod :-) az se trosku seberes, tak neboj, najde se tatka a jeste lepsi a budes stastna, ze to s timdle skoncilo :-) musis koukat na veci pozitivne, i kdyz vim, ze ted to asi moc nejde :-( ale tady na Emimi mas spoustu kamaradek, co Te vzdycky vyslechnou a tu naruc ti poskytnou, i kdyz na dalku, ale aspon neco :-) Preju mnoho sil a stesticko :hug:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 19.11.10 13:21

Držím palečky,ať všechno dopadne tak,abyste byli ty i Arturek spokojení.Nebude to jednoduché :cry: Připomnělo mi to můj příběh :já otěhot. neplánovaně,partner se mnou ten den přestal komunikovat,nějak si nechtěl připustit,že je za to také zodpovědný, zůstala jsem s malou sama,alimenty 0-jako otce jsem ho neuvedla-nechtěla jsem s ním mít nic společného…Zvládly jsme to !Teď máme nového taťku,dceru miluje a spolu máme ještě jednu princeznu :-D Tak bych tě chtěla alespoň trošku povzbudit.Já vím,teď si připadáš zrazená,jsi zoufalá a třeba si nedokážeš představit,jak to sama zvládneš :-( Neboj! Jako žena a maminka jsi silnější,než si vůbec uvědomuješ :wink: S podporou rodiny ..a třeba i kamarádek bude všechno snadnější.Za pár let si řekneš : stál mi ten chlap vůbec za to trápení??!! Teď se soustřeď na sebe a teš se na ten nejkrásnější vánoční dáreček :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 19.11.10 13:24

Je mi to moc líto…

 
Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 19.11.10 13:51

No ty bláho… jako bych četla svůj příběh. Manžel mě opustil před měsícem. Syna naštěstí miluje a táta je skvělej, ale jako partner dělal dost podobný věci jako ten tvůj výlupek. Já jsem teď ve fázi, kdy si říkám, že to nejlepší, tedy úžasný dítě, z něj už mám. Ať se s ním zase trápí jiná, třeba ta „kamarádka“. Můžu začít znova a najít si chlapa, kterej mě bude milovat, vážit si mě a bude se mnou chtít trávit čas. To manžel nechtěl, všechno ostatní mu bylo přednější. Ještě se utěšuju tím, že je to mnohem lepší teď, než kdyby s tím přišel za 10 let, takhle máme šanci najít si hodnýho chlapa a mít s ním další dítě.

 
Hannys
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 19.11.10 14:22

Ahojky, je mi to líto o to víc, protože moc dobře vím jak se cítíš. Jsem na tom podobně jako ty, můj příběh je sice trošku jiný, ale výsledek je stejný. Jsem od 5 měsíce sama a moc dobře vím jaké to je zůstat v takové situaci sama bez podpory toho od koho bys ji nejvíc potřebovala. Neboj zvládnout to musíme i samy, nic jiného nezbývá jen ještě přežít zbytek těhotenství, mně teda čekají ještě necelé 3 měsíce ale zoufale si přeju ať už je to za mnou. Držím ti palce ať už máš u sebe miminko a to trápení alespoň trošku převáží radost z nového života.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 19.11.10 14:46

Ahoj, je mi to moc líto, ale nevěš hlavu lepší být sama než s někým kdo by tě stále jen nervoval a stresoval. Věřím že to s mimi zvládneš :kytka:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 19.11.10 16:11

Nečekáš dítě náhodou s biologickým otcem mé dcery??
Mám podobný příběh, ale u mě to zatim vypadá na dobrou budoucnost. Náhradního tatínka jsem si našla, miluje nás a jsem šťastná, že malá může někomu skutečně říkat „Tati“, ačkoli nemá jeho geny. Natěch totiž nezáleží.

S těmito prevíty se roztrh pytel. je mi z nich na blití. Chtěla bych je vidět, jak by takovýhle situace zvládali, kdyby byly holka a potkalo tohle je. Nezvládli by to. Jsou to slaboši. A pak že prej „pánové tvorstva“…ha ha.

Naprosto souhlasím s ynax. Já Biologického otce do RL nezapsala. A mám klid. Je teda fakt, že otočil a chtěl by malou vidět a asi mu došlo že má dceru a tvrdí mi že jí miluje a chce se o ní starat, takže se snaží. Ale nelituju toho, že není v RL. Těch pár švestek, co by mu určil soud jako výživný mi za to nestojí, abych se s ním dalších 18let s*ala(pardon za drsnej výraz, jinak se to napsat nedalo). Je pravda, že jakmile je otec zapsán v RL a soud určí styk s dítětem, ty mu dítě musíš dávat (když je větší)a ty z toho budeš na nervy, když je takhle nezodpovědnej, když budeš chtít vycestovat, musíš mít jeho souhlas, a myslíš že ti ho dá, když je to takovej zmetek? A i když soud určí alimenty, on ti opravdu může poslat jes stovku a máš smůlu holka, protože soud to bere jako snahu. A poslední věc…já ho do RL nezapsala taky proto, že jsem chtěla nechat prostor pro mého přítele, kdyby se rozhodl si malou napsat na sebe (osvojit), bude to bez problémů. Jinak by opět musel dát bio otec souhlas…a to by nedal. Určitě najdeš chlapa co za to stojí a kterej bude tvého syna milovat jako svého. Nezyvírej malému cestu na šŤastný život.

Ovšem to je má zkušenost a mé rozhodnutí. Ty se musíš rozhodnout sama. Moc držim pěstičky, ať cokoli uděláš nakonec dopadne dobře a ty s tvým synem budete šŤastní!!! :hug:

A napiš SZ jestli chceš, můžem o tom pokecat :-D  :hug:

Příspěvek upraven 19.11.10 v 16:13

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 19.11.10 16:28
DĚKUJI

Ahojda moje milé maminy, děkuji Vám všem za naprosto suprovou podporu a snahu mi poradit…já jsem toho rádoby chlapa taky nechtěla do RL zapsat, ale všichni mi to vymlouvali, že malý má na otce právo a že ho nemám tak snadno nechat se z toho vykroutit, tak jsem řekla že ho tam radši asi dám…ale je to přesně jak píše ynax a prodigy , mám strach že mi bude posílat minimum a smát se mi do ksichtu…dnes mi jeho mamka psala, že s ním mluvila a prý si mám říct kolik chci platit…ale mě se neozval, tak jak já mám s ním komunikovat, když je prakticky nesehnatelnej…mám plné zuby toho se doprošovat jestli by nebyl tak moc hodnej a uznal malého za svého…to mě opravdu neba… :-(

 
Hannys
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 19.11.10 16:56

Holky já taky vůbec nevím co mě čeká, on sice na matrice podepsal otcovství ale tím to taky skončilo, nasliboval hory doly na co všechno nedá peníze ale než měl něco dávat tak přestal komunikovat a jediné co řekl, že nic nedá protože nic nemá, jediné na co si začal dělat nároky je malý který ještě není ani na světě, tím si už do mě několikrát bodl jako nožem do živého a choval se ke mně jako bych byla nějaký inkubátor a mimčo jen odnosila pro něj a tu jeho s prominutím krávu ke které utekl, je jí už nějak 45 let tak ta už mu těžko dá dítě a tak mám jen nervy už ted co mě čeká… Nejhorší na tom je, že to mimčo chtěl hlavně on, rok o něj prosil a když bylo na cestě tak se jednoho dne sebral a utekl…

 
Hannys
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 19.11.10 17:06

adorablemamka Neboj těm ubožákům se to vrátí i s úroky ta jejich nezodpovědnost a nezájem a jedině oni budou ti kdo jednoho dne zůstanou sami!!!

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 19.11.10 18:04

Zakladatelko-bohužel jste se potkali jako dva naprosto odlišní jedinci a než jste to stačili zjistit,tak jsi byla těhotná.Otec malého je ještě nevyzrálý na vztah,na to aby převzal odpovědnost.Ty jsi si malovala budoucnost,věřila jsi zpočátku,že přeci kvůli dítěti se změní…přišlo ti to tak nějak jako samozřejmost,přeci tu bude mít syna.

Ale maminky se většinou změní,dospějí,doz­rají a o své dítko se umějí vzorně postarat.Ale otcové ne vždy toto dokáží.Takže to dopadlo tak nějak logicky,že vás vztah nevydržel.

Ale nic není ztraceno,život máš před sebou.A jednou vás ještě štěstí potká,uvidíš.Jen prostě ty začátky budete mít trošku složitější.Ale zvládnout se to dá.

 
Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 19.11.10 20:23

Moc smutný příběh. Soustřed se na miminko a buď ráda, že ti maminka pomáhá. Věř, že se určitě brzo nějaký hodný táta najde. :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 20.11.10 21:56

Mně se to nezdá tak smutné, jsi na tom totiž daleko lépe, než kdybys s ním zůstala. Možná si to neuvědomuješ, ale máš veliké štěstí oproti ženám, které se nemohou dostat ze spárů partnera feťáka, alkoholika a násilníka. Držím palce, ať to zvládneš a ať brzo najdeš lepšího přítele. Teď k němu máš mnohem snazší cestu, než kdybys žila s exem.

 
Sayko
Nováček 1 příspěvek 22.01.13 06:33

Hm uplne si to dokazu predstavit… jsem v docela podobne situaci.. a neni to nic prijemnyho.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem (ne)rodila

Poslední měsíc


Reklama