Jak jsme přemohli ''koliku''

Zdraví
  • 06.10.02

Ráda bych dala tip těm zoufalým rodičům, jejichž miminko trpí takzvanou kojeneckou kolikou. I naše jinak pohodová holčička od svých prvních dnů každý večer ve stejnou dobu hrozně řvala (rozhodně se to nedá nazvat pláčem), ať jsme dělali, co jsme dělali.

Nepomáhalo včasné uložení ani chování, neusnula ani při krmení. To trvalo vždycky tak od 20:30 do 24:00. Teprve pak při kojení usnula a spala bez probuzení až do rána. Po marných pokusech jsme přišli na jedinou metodu tišení a uspávání, která zabírá - nošení v šátku. Nevím, jestli to platí na všechna mimina, ale za pokus to stojí - pro nás to rozhodně byla spása a pomohlo nám to přežít první tři měsíce.

Pokud dítě ani tak nemůže usnout, doporučuju k tomu přidat rytmické pohupování, svižnější chůzi nebo hopsání na balónu (méně se nadřete) a poplacávání po zadečku. Teď jsou naší holčičce čtyři měsíce a už více než dva týdny nošení nepotřebuje a usíná celkem v pohodě. Šátek teĎ používáme jenom ve výjimečných situacích, např. když je miminko rozmrzelé po očkování a podobně.

Alice

Váš příspěvek
Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 06.10.02 21:24

Já jsem sem už jednou psala ohledně koliky - co všechno by na ní mělo zabírat. Nám zabírá pokaždé něco jiného, nejlepší je natřásání a pohupování do rytmu hudby, ale ani to kolikrát nepomůže. Šátek zabírá, ale ne na dlouho. Ale já jsem to vyřešila jinak - co nejčastěji kamarádky a slečna na hlídání, babička… Jinak už jsem z toho začínala mít problémy sama se sebou a vůbec se mi to nelíbilo. Kryštof totiž většinou prořve celé odpoledne a někdy i dopoledne, zabírá jen vožení venku v kočárku. Nezbývá než čekat, až nám mimčo povyroste a přejde to samo. Ale do té doby.........

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.02 22:09

Ahojky zoufalé mamky! Nám pomáhají dle doporučení naší zlaté paní doktorky kapky SAB SIMPLEX,lze je koupit i bez předpisu v lékárně,ale raději se poradte s vaším dětským lékařem.Klidné noci přejeme! Monča a Patriček,Brno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 21:21

tyhle kapky by se mely pouzivat jenom jako posledni zachrana (po vycerpani vsech ostatnich moznosti), nejsou prave zdrave…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.03 14:30

Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Mojí holčičce budou za týden 2 měsíce a znám to - večerní řevy, ze začátku zabíralo nošení a houpání, teď jen někdy,od paní doktorky jsem dostaly SAB Simplex, ale moc nepomohl. Nejhorší je, že těď neusíná ani přes den, spolehlivý je zatím kočár, tak doufám, že nepřijdou velké mrazy. Taky používáme rourku a masírujeme bříško, to jsem pak celá štastná, že to z ní jde ven. Pozoruju moji stravu, ale zatím jsem žádnou závislot nevypozorovala, skoro mi přijde, že když jím opravdu nic nenadýmavého, tak je to ještě horší. No snad ten měsíc a něco nějak přežijeme, psychicky je to dost náročné, protože mi přijde, že malá buď spí, jí nebo pláče. Bez babiček bych si to vůbec nedokázala představit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 13:48

Rád bych se zeptal, kde se dá zjistit, že kapky nejsou zdravé. Dáváme to naší holčičce při každém kojení, protože nic jiného nezabíralo. Dle popisů funkce se kapky nikde nevstřebávají, ale fungují na čistě mechanické bázi - tzn takévý aktivní písek („živočisné uhlí“), který na sebe natáhne všechny vzduchové bublinky ze stěn střev a v nezměněné podobě vyjde ven.

Pokud někde byla zmínka o nevhodnosti kapek, nemáte někde pls odkaz?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.04 09:44

Také my jsme tyhle problémy zažili, nebo spíš odtrpěli a odnosili (Kamilku). Pomohlo nám, když jsem začala pít feniklový čaj (aspoň 3 - 4 denně), při kojení ho tedy pila i Kamilka. Pomohlo také večerní přikrmení Omneem, které má nějak speciálně štěpené bílkoviny. To samozřejmě neradím těm, které plně kojí. My jsme museli příkrm zařadit, protože Kamča je hodně „žravé“ mimčo, kojím každou 1,5 - 2 hod. a pořád plakala hlady. Zdraví Bára

Vložit nový komentář