Jak jsme to málem nestihli

Je to přesně rok, co jsem zjistila, že čekáme miminko. Jako by to bylo včera.

září 2015
Radeček oslavil v srpnu první narozeniny. Odstavil se a já jsem stihla jít na jednu dámskou jízdu. :-D 3 skleničky vína a málem mě to položilo, k tomu noční budíček na mlíko. Ráno se aspoň můžu dospat, jsme u rodičů. Babí léto si užíváme. Je krásně, chodíme ven a Ráďa trénuje první krůčky.

listopad 2015
Ve 13,5 měsících chodí… HURÁ. Začíná mu nová etapa života. Vlastně nám všem. Objevuji na těhotenském testu dvě čárky. Dva dny po vynechání a je tam zase dálnice. Už jsem to tušila. Bije mi srdce a třese se mi hlas, když to oznamuji příteli. Mám strach, velkej strach, jak to všechno zvládnu… Hlavou mi proběhne, jak jsem v těhotenství trpěla. Jak se teď zvládnu postarat o dítě, co teprve začalo chodit? Druhé jsme chtěli do tří let, ale není to brzo?

Tak jsem to po pár dnech vstřebala a začala se těšit. :-) Moc bych si přála holčičku, zvažuju, že si to necháme jako překvapení. K doktorovi nespěchám, už neplaším jako u prvního.

Pár dní pryč a už je to tady: nevolnosti. Každé ráno zvracím. Nevolnosti neustupují ani přes den, je mi zle 24h denně. Chodím jak mátoha, slabá, unavená… Ale o syna se starat musím. Je mi ho líto, dělám jen to nejnutnější. Jinak ležím, nosí si hračky, knížky, učíme se zvířátka, stavíme komíny v posteli nebo na gauči. Je to nekonečný, stokrát radši 2× rodit než tohle. :-(

prosinec 2015
Blíží se první kontrola. Sestra na recepci mi oznamuje, že mám propadlou kartičku - sakra! Neošetří mě, protože žijeme v Německu a akutní to není. Musím si domluvit jiný termín. Než se vyřídí karta, jedeme na Vánoce do Čech, tak půjdu rovnou tam.
Stejně tak jako před dvěma lety, oznamujeme rodičům na Štědrý den, že čekáme miminko. Všichni mají radost.

28.12. konečně kontrola. Tak hlásím sestře, že jsem těhotná asi 12. týden těhotenství. Tak rovnou na sono. Dr. potvrzuje těhotenství, vše je v pořádku. „Akorát teda jdete na poslední chvíli. Pokud chcete screening, musíte do Plzně, snad Vás ještě vezmou“. Hned tam volá a domlouvá mi termín na druhý den.

Jsem 13+0. Milá paní doktorka mi dělá podrobný ultrazvuk a na 70 % tipuje holčičku. Nakonec to chci vědět. :-D Co když bych se ochudila o to růžový čančání… Máme radost, hlavně je vše v pořádku!

Vánoce celkem utíkají, ale já je trávím spaním, ležením a zvracením. Babička s dědou si užívají lumpíka. Je dost akční, tak to bodne. Kolikrát mám pocit, jak se to vleče. Každý den si říkám, ať už je ten červenec. Termín mám 4.7., na narozeniny mého táty. Ten je pyšnej, jak se patří, a přál by si dárek k narozeninám. :-D

únor 2016
Doktor mi v 19. týdnu těhotenství potvrzuje holčičku. :-) Jeden večer jsme se jen tak rozhodli, že se vezmeme. Ať jsme kompletní rodina, než se maličká narodí. Alespoň se přes den zabavuji a hledám a sháním svatební blbinky. Není od věci dělat to vše narychlo, alespoň si člověk nevymýšlí kraviny. Termín máme 30.4., dva měsíce před porodem je akorát. Když už se vdávám těhotná, tak ať je bříško vidět.

březen 2016 Člověka by ale nenapadlo, jak je těžké sehnat pěkné svatební šaty pro těhotné. Ve všech salonech mě v 7. měsíci cpaly (nevím z jakého důvodu :-o ) do šatů pro netěhotné (!) a myslely si, že je oblíknu. Jo, oblíkla jsem je, ale vypadala jsem jak velryba. Když mi řekly cenu za velrybí šaty, padala jsem do mdlob. 7-8 tis. za takovou příšernost fakt nedám!

Naštěstí na internetu objevuji šaty od anglického výrobce výhradně těhotenských šatů. Tak už se můžu vdávat.

květen 2016
Svatbu jsme si užili. Mě přešly nevolnosti někdy po 6. měsíci (fakt krutý období, když má člověk „kocovinu“ 24h v kuse 6 měsíců). Takže si vlastně těhotenství užívám až ke konci. Co je oproti tomu velké bříško - to je paráda. ;-)
Už se ale nemůžu dočkat, až bude holčička s námi a budeme kompletní rodina.

červen 2016
Naši si naplánovali dovolenou na první týden v červenci, v pátek 1.7. přijedou. To prý princezna ještě vydrží. :-D Táta má v pondělí přece ty narozky…

Tak poslední kontrola u doktorky. Je 28.6., monitor a všechno v pořádku. Dr. neříká, že by se něco dělo, tak jdu v klidu domů. Když neporodím do termínu, tak mám jet do porodnice na další kontrolu.

Mám tu plný koš žehlení, ale co. Do pátku je ještě čas, než naši přijedou. Odkládám to teda i s úklidem na zítra. Dnes už s Radečkem budeme jen odpočívat. Tátu máme na odpolední, přijede po půlnoci.

Nějak nemůžu pořádně usnout. Píše mi kamarádka, jestli už se něco neděje. Tak smolím SMS: „Dneska jsem byla na kontrole a na porod to zatím nevypadá. Už bych to měla ráda za sebou. Dám vědět. Pa.“ Ze spaní mě budí šramot klíčů. Koukám na hodinky a je něco po jedné.

„Ahoj, tys někde byl?“
„Stavil jsem se u Romana a ten mě ukecal, ať si s ním dám pivo. Dneska snad rodit nebudeme, ne?.“ :-)
„No to nemůžeš vědět, trošku mě bolí břicho.“
„To nic nebude.“

Jen co jsem usnula, tak mě něco budí. A sakra, kontrakce. Jsou 2h. To je nějaký divný, třeba to jsou poslíčci. Snažím se to zaspat.

Nejde to. Vstávám a jdu to rozchodit do obýváku. Hledám tužku a papír, kontrakce jsou nějak brzo po sobě. 7 - 5 - 6 - 4 - 5 - 7…

Jdu si dát sprchu, ta prý rozhodne. Čas letí - už je půl čtvrtý. Kontrakce sílí. No super, takže rodíme. Tak teď nechat chlapa co nejvíc vyspat, když si dal pivko. :-P
Ale co, Radečka mi museli nakonec vyvolávat, takže času dost… Tak se ještě natáhnu na gauč. Hm, blbej nápad, není to vůbec příjemný. LUP!

Vstávám a běžím na záchod. Hledám ručníky. Bez vody je to horší. Při kontrakci už musím na čtyři a funím jak lokomotiva. Plazím se pro chlapa. „Vstávej, rodíme. Je to nějaký rychlý. Našim jsem volala, ale nestihnou přijet.“

Manžel na mě kouká jak sůva a nevěří svým uším. Mezi kontrakcemi dobaluju tašku a chystám snídani pro malýho.

Za pár minut 6h. Radeček se budí, rychle na nočník a jedeme, v pyžámku. Už mám pocit, že prasknu. Kontrakce jsou neskutečně intenzivní.

Najíždíme na dálnici. Radek řídí jak ve filmech, na tachometr radši nekoukám. Ječím u každé kontrakce a nemůžu si pomoct. Jde to samo. To byl sakra deb…ní nápad jet autem! Chudák dítě. Sedí vedle mě a ani nedutá.

Zbývá nám asi 100 m. Pane bože, já už to nevydržím. Řvu: „ZASTAV!“

„Já už nemůžu. Když jedeš, hrozně to bolí.“

„Už sahám na hlavičku,“ dýchám jak o život. Končí kontrakce: „JEĎ!“

Jsme na rampě. Manžel běží pro pomoc. Hebamme mě posazuje na křeslo a utíká se mnou „Nicht drücken“. To je super rada a jak to mám asi udělat, GRRR!

Prodýchávám poslední kontrakci, soukám se na křeslo, 3× zatlačím a je venku. 6:29 (středa 29.6.) JE TO HOLČIČKA. :-) 3590 g, 50 cm, hlavička 36 cm.

Dostávám ji hned na tělo- Vchází manžel se synem. Užíváme si společně 2h klidu jako kompletní rodina.

Karin na svět hodně chvátala, ale byl to můj vysněný PŘIROZENÝ porod. Bez jakýchkoliv léků a zásahů a bez poranění. :-) Je to nepopsatelný zážitek, ve srovnání s prvním porodem, který vedli doktoři a ne moje tělo. Jsem šťastná!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
10.11.16 00:55

Moc hezký deníček. Gratuluji ke Karin, ať vám dělá jenom radost…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
10.11.16 03:55

Pěkné! :kytka: Moc gratuluji!

 • Nahlásit
 • Zmínit
521
10.11.16 06:32

Moc pěkně psaný deníček. Hezky se to četlo. :-) Tyto konce se čtou vždy hezky :-) :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.11.16 07:17

Hezky a malicka ma moc hezky jmeno :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3347
10.11.16 08:33

Krasny :) Zasmala jsem se i pobrecela. Moc pekne napsany! Ditka at delaji jen samou radost. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10368
10.11.16 08:37

Gratuluju ke krasnemu porodu-ten zaver mi uplne zvednul tep takhle po ranu :lol: Uz jsem vas videla rodit na krajnici s asistenci synka :lol: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16498
10.11.16 09:17

Malem to tak dopadlo, akorat jsme projizdeli celkem rusnou ulici :lol:,tak by divaku bylo asi vic… No chlap se z toho vzpamatovaval asi 3dny. Malej kdyz vidi v casopise pani s briskem, tak napodobuje moje kriceni, snad ho to nejak nepoznamenalo :mrgreen: @unuděná

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.11.16 10:13

Hustyyyy :mrgreen: Ja si nasahat hlavičku, tak bych tam sebou asi sekla. :mrgreen: Mate můj obdiv a manžel též. Gratuluji ke krasne holčičce. A krásnému porodu. :) :srdce: at jste hlavně všichni zdraví.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17699
10.11.16 10:37

Suoer porod, gratuluju ;) :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12004
10.11.16 10:43

Gratuluju! Paráda! Můžu se zeptat jak dlouho trval první porod? Čekám třetí a modlím se aby jsme dojeli. Porodnici mám 5 minut, ale stejně. První porod 6h 45 minut, druhý 1 h a 55 minut a málem jsem rodila ve výtahu cestou z ryzikáče na porodní sál. Ale oba vyvolávané. Teď doufám že si to skusím přirozeně, ale vůbec netuším co od toho co do rychlosti čekat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
16498
10.11.16 12:14

Vsem moc dekuji :kytka:
@ppalea mozna taky hraje roli doba od posledniho porodu :think: Ja to mela poprve tak, ze mi praskla v noci voda, ale bohuzel jen trosku a kontrakce se nerozjely, tak zacali vyvolavat. od prasknuti po porod to bylo 21h. ted podruhe 4,5 od prvni kontrakce. :)
Urcite si pripravte veci na porod doma, asi bych kdyztak volala zachranku, nez jet autem. Ja uz bych podruhe taky nejela, ta cesta v bolestech v aute skrivana je desna. Nemohla jsem se ani pripoutat a to jel manzel 200 po dalnici :(
Ve skupince mame ale jednu, ktera rodila taky potreti a dvakrat predtim rychle.byli rozhodnuty volat zachranku a nakonec ani to nestihli :lol: Porodila behem 10min v koupelne. Hlavne verit telu a sobe, ze to zvladnete. Vsechno dobre dopadne. Drzim palce :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1261
10.11.16 12:51

Moc gratuluji! :kytka: Slzička ukápla :hug: Čekám taky holčičku a už se nemůžu dočkat :srdce: A přesně takový porod si představuji :oops: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1349
10.11.16 12:53

Úžasný! Moc gratuluju a přeju vše nej :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1038
10.11.16 14:55

Hezky deníček. Já mám trochu starost rodím v lednu a první porod trval od první kontrakce do porodu 2h39, kontrakce rovnou po 3 minutách. Byla rovnou sanitka na auto jsme nějak ani nemysleli. Máme rychle porody v rodině;) ale ve vaně doma rodit nechci;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2314
10.11.16 15:05

Gratuluju k přirozenému porodu a zdravé holčičce :kytka:. Byl to teda adrenalin! Mě to čeká koncem roku a taky nevím, jak rychle to půjde.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12004
10.11.16 15:56

@Káťa19 díky asi budu fakt radsi volat záchranku, mám termín v lednu tak bych nerada zaklekla nekde venku v záveji. :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.11.16 17:47

@ppalea …zaklekla v závěji :mrgreen: :mrgreen: Zeny vy me dnes dostavate!! :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11597
10.11.16 21:18

Hezky napsany.Take mi trikrat rekli, ze na porod to nevypada a bylo to tam!
A musim rict, ze jsem asi mela stesti, protoze trikrat jsem rodila take naprosto prirozene, bez zasahu lekaru, bez poraneni a leku. A mam ze vsech porodu krasne zazitky. Takze tve pocity naprosto sdilim.
Hodne stesti miminku!

 • Nahlásit
 • Zmínit
11597
10.11.16 21:19

@ppalea Neboj,v mrazu se kontrakce zastavuji.Mam zkusenosti :P

 • Nahlásit
 • Zmínit
11597
10.11.16 21:23

@ppalea Ale se zachrankou souhlas, treti porody byvaji fakt jeste rychlejsi. U me taky, takze na to bacha :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3356
10.11.16 21:46

@Káťa19 uf…:D moc moc gratuluju! A teda uplně se děsim co čeká mně :D prvni porod trval hodinu a pul, druhý pul hodiny a bylo to teda taky tak akorát :D ted čekám třetí a fkt se bojim že pšíknu a dítě bude venku…at budu kdekoliv :mrgreen: ještě jednou velká gratulace :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1585
10.11.16 21:52

Gratuluji :kytka: hezký deníček

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.11.16 22:40

Krásný deníček, konec měl spád, ani jsem nedutala :mrgreen: závidím rychlý a hlavně přirozený porod, až mi slzička ukápla. Gratuluji k holčičce, má krásné jméno :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.11.16 23:20

Moc krásné a krásně napsané, gratuluji a tiše závidím :srdce: můj první porod syna byl noční můra a v lednu po 7 letech čekáme holčičku těším se ale zároveň bojím… At Vám malička dělá jen radost :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
16498
11.11.16 07:49

@Cristyna no teda :lol: Tak to nachystejte vybavu doma…zas clovek uz aspon vi, co ma delat, kdyby nestihli prijet :hug:
@Bedrunkaa clovek uz se na ten druhy muze aspon pripravit a rici co chce a co ne, ja u prvniho jen slepe poslouchala doktory. Treba kdyz mi pichli vodu, brzy a ja byla zbytecne ve velkych bolestech. Urcite to vyjde, hlavne byt v psychicke pohode. Doporucuji stranky Anny Kohutove ;) :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3356
11.11.16 15:34

@Káťa19 :lol: no uprimne se na to necitim proste to musim stihnout! :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12004
11.11.16 17:59

@Cristyna Ty jo tak to je slušná rychlost.. 8o No já zatím všude slyšela že další jsou rychlejší a rychlejší.. No mám v plánu pak napsat deníček, tak jsem zvědavá, jestli nebude u nás těch 5 minut do porodnice nepřekonatelná doba.. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3356
12.11.16 14:09

@ppalea jojo fakt se bojim a ani to nemuzu nikde rikat pac jsou pak vsichni akorat nastvani :mrgreen: u me je hlavne problem, ze nepoznam ze rodim…nic mi neni a poznam to jen diky tomu, ze mi praskne voda, jenze ani pak nemam kontrakce, proste nic nic a najednou co dve minuty a zachvili dite venku :D my mame porodnici rychlou jizdou 15minut, asi se tam budem muset mesic pred nastehovat :mrgreen: ja se na rozeni doma fakt necitim :D budu se tesit na denicek ;) :)

Příspěvek upraven 12.11.16 v 14:11

 • Nahlásit
 • Zmínit
6354
12.11.16 15:45

Jo, to mi Hebamme taky říkala „nicht drücken, nicht drücken“ :D můžu se zeptat kde jsi rodila? Já žiju v Bavorsku

 • Nahlásit
 • Zmínit
6354
12.11.16 15:47

@Rezii wow, to jsi měla krásně rychlý první porod :) tak to hodně štěstí, snad to stihnete… já měla taky relativně rychlý - 5,5 hodiny, ale jeli jsme hned po prasknutí vody do porodnice vzdálené 6 km, teď pojedeme 45 km :D a taky po dálnici :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
16498
12.11.16 16:44

@Halibar žijeme v Mnichově a rodila jsem v Gräfelfingu :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6354
12.11.16 17:45

@Káťa19 wow, my žijeme kousek od Mnichova a rodit budu v Landshutu, rodila jsem v Erdingu :) jee, to je super, že tu je někdo poblíž :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16498
12.11.16 18:01

@Halibar je tu spoustu holek přidej se ve skupince na fb maminky v Německu
My se Budem stěhovat zrovna do Landshutu od března

 • Nahlásit
 • Zmínit
6354
12.11.16 18:43

@Káťa19 já na Facebooku nejsem.
Jo? Super, Landshut je krásný, ikdyž teda trošku se té cesty do porodnice bojím, je to tam samá zatáčka a kopeček :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.8.18 17:17

Krásný… Skoro placu, ach ty hormony. Moc gratuluji! A vybrali jste krasne jmeno :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
30.8.18 14:14

První porod vyvolávaný (na 1/2 tabletky), fofr ve 23.00 mě zvedla první kontrakce z postele a malá byla 0.26 na světě.
Druhý po 18m, naprosto přirozený, pomalejší rozjezd okolo 1.00 a malá se narodila v 5.12.
Průběh naprosto stejný (Až do prasknutí vody, cca 20 minut před samotným porodem) šlo celkem prodýchávat, posledních 20 minut au ;)
U druhé jsme museli do vedlejšího města u nás měla porodnice zavřeno. Takže jsme trénovali „přesun“ snad dva měsíce předem, asi 10 různými trasami :lol: Takhle mi snad nikdy chlap na nervy nelezl, jsem si připadala jak na vojenském výcviku :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit