Nekonečné těhotenství

Těhotenství

První část cesty k našemu miminku. Předem se omlouvám, nejsem dobrá pisatelka, tak omluvte můj slohový výtvor. ;)

Náš příběh začal před dvěma lety. S přítelem jsem se seznámila úplnou náhodou, na kamárádčině oslavě narozenin. Byla jsem po rozchodu téměř čtyřletého vztahu a rozhodně jsem neplánovala se hned začít vázat. :-) Přítelovi jsem se ale zalíbila a neodradilo ho ani moje dlouhé odmítání. Nakonec vydržel skoro 5 měsíců a celou dobu se mě věnoval jako nikdo předtím. Vídali jsme jen o víkendech a nakonec jsem povolila. :-) Jezdil za mnou 230 km a já za ním skoro 150. Nemohli jsme být bez sebe jediný víkend.

V prosinci 2014 jsem čekala na svou pravidelnou ms, kterou jsem měla jak hodinky… a najednou nic. :-o Byl to pro mě docela šok a test opravdu potvrdil dvě //. Bylo mi 26 a nikdy bych neuvažovala, že si mimčo nenechám. Měli jsme radost. Tak jsme se po 7 měsících vztahu rozhodovali co dál, bydlení byl největší oříšek. Já dojížděla do Prahy, přítel do Německa. Nakonec jsem přes mojí velkou averzi vůči NJ svolila a v březnu jsme se stěhovali spolu do podnájmu v Mnichově.

Moje těhotenství nebylo procházkou růžovou zahradou. Od začátku jsem trpěla celodenními nevolnostmi, každý den se mi zdál nekonečný a nejhorší byly snad večery. Pořád jsem se uklidňovala tím, že příští týden už to bude lepší… nebylo. Koupelnu jsem navštěvovala celkem často, ale nejhorší byly snad dny, kdy se mi zvracet ani nechtělo. Nevolnosti mě trápily až do začátku 7. měsíce – neuvěřitelná doba. Nic snad netrvalo tak věčně.

Na přítele jsem byla protivná, byla jsem protivná nejvíc sama sobě. Z každého smradu i vůně se mi dělalo tak zle, že jsem neměla chuť ani koukat na blbou tv. Divím se, že se mnou ještě je. :-D

Do toho se přidal nízký tlak. Někdy v dubnu, když jsem byla koupit první obleček, tak se mi v obchodě udělalo z ničeho nic tak špatně, že si pamatuju jen, jak jsem se opřela o basy piva. Probudil mě nějaký pán a ptal se, jestli jsem v pořádku, ležela jsem na zemi a všude rozlité pivo. Shodila jsem dvě basy. Naštěstí mi spadly jen na nohu a já se skulila na bok. Tak jsem vyvázla jen s velkou modřinou. V obchodě se o mě postarala milá paní a vzala si mě na chvilku na informace, než se mi udělá lépe. Od té doby jsem sama nikam nešla.

Všechny ultrazvuky a testy byly v pořádku, co víc si přát, a tak jsme si nechali prozradit i pohlaví. Bude to kluk! Už aspoň víme, co nakupovat. ;-) TP byl stanoven podle ms na 19.srpna.

Nejkrásnější období mého těhotenství byly až poslední 3 měsíce, kdy mi bylo už tak nějak snesitelně. Bolest zad, podbřišku, únava… to byla paráda oproti začátkům. :-) Chodili jsme se koupat do jezera a užívali si léto, montovali nábytek, nakupovali a chystali.

Už od 12. tt jsme ale také věděli, že to bude pěkný macík. Tři týdny před porodem byl odhad váhy 3210 g a hlavička 34 cm. Jako asi každá maminka jsem strávila hodně hodin u počítače a vybírala výbavičku. Rozhodla jsem se pořídit si i Aniball a tak jsem měsíc před porodem začala poctivě cvičit. Sice mě to vůbec nebavilo – koho by to taky bavilo. :-D Ale pro mě byla největší noční můra z porodu ŠITÍ.

Termín se blížil a my se nemohli dočkat. Spala jsem dobře, 10 hodin denně, a tak jsem byla docela odpočatá. Porodu jsem se vůbec nebála, věděla jsem, že když se budu bát, bude to určitě horší…

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
electrac
Povídálka 37 příspěvků 01.02.15 07:52

Sotva jsem se zacetla, je konec :-( bude pokračování?

 
electrac
Povídálka 37 příspěvků 01.02.15 07:54

Jeee pardon, v nadpisu je první část, :-) už se těším na další ;-)

 
veeeraf
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 01.02.15 08:20

Měla jsem úplně stejně těhotenství. Blila jsem jak alík, z reklam se mi dělalo šoufl, když jsem si prohlížela letáky s potravinama, tak se mi navalovalo. Návštěva OC sci-fi.
Taky se občas divim, že to přítel dal a co víc, že jsem to přežila já!! Porod mi to vynahradil

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 01.02.15 10:06

To těhotenství mám úplně stejné.. Ještě abych chodila některým jedincům zde doma dokazovat, jak moc je mi šoufl a že si nedělám srandu ;) Teď jsou nevolnosti pryč, a začaly neskutečné bolesti celé spodní části těla, při chůzi, ale i při pohybu…Hrůza :) Snad bude lépe :D

 
Káťa19
Závislačka 3528 příspěvků 63 inzerátů 01.02.15 13:17

@veeeraf my ženské hodně vydržíme, těhotenství i porod to dokazují. Tak aspoň, že jsi měla porod lepší ;)
já jen doufám, že až budem chtít druhé, že bude to těhotenství trochu lepší… i když s tím prckem už to asi uteče, co je na světě, letí to jak voda :D
@Andrea.Tom no přesně tak, mluvíš mi z duše :hug: neboj se, bude brzo lépe a stejně to za to utrpení stojí :kytka:

 
verunkaslivka
Stálice 58 příspěvků 01.02.15 16:34

Jo jo, taky mi bylo 24h denně 7dní v týdnu šoufl, byla jsem mrzká a nevrlá a připadala si jak bublina. Taky jsem si říkala jak to ten muj chlapík semnou vydržel :mrgreen:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 02.02.15 08:16

PRIMA zapisek ;)

 
Káťa19
Závislačka 3528 příspěvků 63 inzerátů 23.02.15 10:21

Už je pokračování ;-)

 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 24.02.16 13:21
:srdce:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama