Jak na dítě - koupání

Rodičovství
  • emimino
  • 19.08.01

Taky se u vás doba koupání neobešla bez křiku a pláče. Jak jste to vyřešila. Bálo se dítě vody, jak jste tedy koupala a jak jste mu pomohla překonat strach.

.

Váš příspěvek
vekra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.01 10:49

Našeho syna koupeme od narození v kyblíčku Tummy Tub a Martínek je v něm spokojený a zatím ještě nikdy nekřičel ani neplakal.

Alenka76
Nováček 2 příspěvky 16.12.01 22:59

Ládíčka jsme nechali chvilku na přebalovacím pultu hambatého.To má moc rád.No a ve vaně jsme mu hodně zpívali,smáli se na něj a vůbec jsme děsně blbli.Taky mají děti rády sprchu,ale bacha na opaření.Lepší je rozprašovač na kytky s teplou vodou.Taky je dobrý koupat se s děckem společně.nebo ho nekoupat(jen opláchnout žínkou)a zkusit to za týden.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.02 11:28

Ahojky, my našeho cvrčka koupali v obyčejné dětské vaničce s lehátkem. Nevím jak to, ale nikdy nebrečel a voda se mu líbila a líbí stále víc a víc. V půl roce jsme přešli na velkou vanu, ze které jsem měla strach. Myslela jsem si, že se bude bát tak velkého prostoru, ale kdepak. Nejprve jsme koupali s pomocí lehátka a trošičkou vody, ale jemu se tam ohromě líbilo a líbí hlavně teď, když si vypouští vodu, kolem sebe má spoustu hraček a strašně cáká.Nyní jsem mu koupila protiskluzovou podložku, která se mi velice osvědčila. Už nemám takový strach, že upadne, jelikož ve vaně zá:,–(ně vstává. Tomáškovi už bude za pár dnů 1 rok, tak už si ve vaně sedí a vodu má do pasu, a dokonce se sám od sebe začíná pokládat do vody na zádíčka a hrozně se mu líbí, jak mu vodička teče do oušek. To sice moc ráda nevidím, ale on nepřestane, dokud se mu to nedovolí. Jinak máme spíše problém, že nikdy nechtěl z vody. Hodně jsem na něj při koupání mluvila polévala ho vodou a zpívala mu atd. Nevím, možná je to tím, že je znamením rybička. Hodně štěstí s koupáním Vašich cvrčků.

Vložit nový komentář