Jak Nelinka přišla na svět

Porod

Neměla jsem špatný porod ale obdivuji maminky s více dětmi.

Ahoj těhulky a maminky, jako těhulka jsem neustále pročítala deníčky na téma porod, protože jsem měla hrozný strach jak to bude vypadat. Proto jsem se rozhodla, že napíšu i ten svůj a aspoň trošku pomůžu těhulkám, které se bojí a zajímají se o každý detail.

Můj porod nakonec dopadl úplně jinak než jsem si představovala :-)

Jak to všechno začalo? Termín jsem měla stanovený na 6. 10. 2010. Toho dne ke mě přijela mamka, aby byla se mnou, kdyby to náhodou přišlo, protože přítel odjel do práce na týden. Chodily jsme na procházky, abychom tomu trošku pomohly, protože jsem se Nelinky už nemohla dočkat. Mamka mi pořád říkala, že mám vyčkat, že se určitě narodí 9. 10. Dělaly jsme si z toho pořád strandu.

6. 10. se nic nedělo a proklábosily jsme celičký večer. 7.10. proběhl celý den bez problému a jakýchkoli příznaků. Večer kole 21 h mi začalo nepravidelně tvrdnout bříško, tak jsme si pomyslely, že by to už snad mohlo přijít. Trvalo to do 23h a pak vše ustalo a zase nic.

8. 10. odpoledne jsme se rozhodly pro dlouhou procházku do kopců. Přišly jsme domů kolem 5 h a odtekla mi hlenová zátka. Podle zkušeností z emimina jsem si říkala že mám ještě tak 2 dny čas, že to nic není. Večer jsme koukly na telku a kolem 22 h jsme šli spát. Ve 22:30 mě vzbudilo hrozné mokro - praskla mi plodová voda. Nikdy bych neřekla že je jí tolik, dělala jsem loužičky po celém bytě. Zavolala jsem přítelovi at se vrátí, že budeme rodit. Byla jsem pořád vysmátá, bolesti žádné.

Ve 24:00 jsem vyrazili do porodky a to už mi začely bolesti po 4 minutách, ale pořád to nebylo nic hrozného. V porodnici mě vzali na příjem, vyplnila jsem papíry a napojili mě na monitor. Následovalo vyšetření a ortel zněl: otevřená pro prst. Přítele poslali i s mamkou domů, že to možná bude až dopoledne a já šla na porodní pokoj. Mudr. se nezdály ozvy miminka, takže jsem byla na monitoru téměř nepřetržitě. Bolesti se stupňovaly a už byly po 2 minutách. Smích mě přešel a já rozdýchavala co to šlo.

V půl 7 ráno mě MuDr. vyšetřil a stále otevřená pro prst, myslela jsem že mě trefí, takových hodin bolestí a nic, bylo mi opravdu do pláče. Následoval monitor, a to už byla teda síla. Ozvičky malé se pořád zhoršovaly, ale byla statečná. Takhle mmě trápily až do 11 h dopoledne a pak mě teprve poprvé pustily do sprchy, bal to úleva nemuset ležet. Ve 12 h přišel primář a bylo rozhodnuto, já se neotevřela ani o píť a s malou to šlo s kopce, takže akutní císař.

Byla to celkem úleva protože víc hodin bolestí už bych asi nedala. Pak už si jen pamatuji, že mě probudili na pokoji a ukázali mi malou, byla nádherná, ale já byla ještě pod vlivem narkózy takže jsem moc nevnímala.

Narodila se 9. 10. 2010, 2,65 kg a 47 cm.

Děkuji všem, které to dočetly do konce a všem těhulkám, porodu se nebojte, stejně je to ve skutečnosti úplně jiné než si představujeme. Všechna bolest zmizí, když máte to maličké u sebe a na vše brzo zapomenete

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 16.11.10 20:07

Moc gratuluji ke zdravému miminku! Já právě svoje miminko každým dnem vyhlížím, takže jsem deníček přečetla doslova jedním dechem. Moc gratuluji!

 
Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 16.11.10 20:48

Taky blahopřeji :kytka: !
Máme od sebe dětičky rok a den :palec: !
Hlavně, že vše dobře dopadlo.Ať se má Nelinka čile k světu a Tobě hodně pohody!

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 17.11.10 14:00

Blahopřeji k miminku!!!! :kytka: :kytka: :kytka:

Hlavně, že to máš za sebou a jste obě v pořádku. :srdce:

 
brouczek
Kecalka 144 příspěvků 17.11.10 14:07

Taky s naší šestiměsíční Nellinkou gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka :kytka: :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 18.11.10 10:37

Gratuluji!

 
Lucka.Nes  24.11.10 13:16

gratuluji a jako bych pročítala svůj porod.Ale já byla otevřená o 1 cm víc :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama