Jak přišel Adámek na svět

Porod

Tak i já se dočkala svého malého pokladu, a tak jsem se rozhodla o tom svém dni D napsat, dokud ho mám čerstvě v paměti.

Ještě v porodnici

Adámek konečně doma :-)
6 komentářů

První termín porodu jsem měla stanovený na 4.6. Jelikož se termín blížil, tak mě můj doktor poslal na poradnu do porodnice. Na poslední kontrole u svého doktora jsem byla 27.5., kde byl se mnou i přítel. A jelikož jsem se v těhotenství léčila s vysokým tlakem, tak doktor navrhl, že by porod vyvolal. Tudíž mi řekl, že nejpozději další týden v úterý se mám dostavit na kontrolu do porodnice a domluvit si termín vyvolávaní.

Na porodnici jsme došli už v pátek, jelikož mě od středy bolela hlava a docela dost mi kolísal tlak. Na kontrolě mě vyšetřila mladá doktorka. Sepsala se mnou nějaké papíry, pozeptala se na nějaké informace ohledně zdravotního stavu a odebrala mi krev - měla podezření na HELLP syndrom, který se ale nepotvrdil. Řekla mi, že 2.6. se mám dostavit i s věcmi na vyvolávání.

Celý víkend jsem měla strach, co se bude dít, jak to všechno bude probíhat. A taky jsem se modlila, aby to do úterý přišlo samo. Samozřejmě že si dal prcek na čas.

2.6 v 6.00 jsem tedy dorazila do porodnice, kde mě přijali a pak odvedli na pokoj. Poté mě v 7.00 odvedli na porodní box, kde shodou okolností měl službu zrovna můj doktor. Zavedl mi první tabletu a s úsměvem řekl, že to v ten den nebude, že určitě budeme pokračovat i další den.

Vrátila jsem se na pokoj, kde jsem měla spolubydlící, která na tom byla úplně stejně jako já, takže jsme čekaly spolu.

Asi kolem 9 ráno mě docela začalo pobolívat v podbřišku, ale nebylo to nic hrozného, pro mě to byly obyčejné menstruační bolesti, které jsem mívala vždy.

V 10:00 znova návštěva porodního boxu, kde mi doktorka zavedla další tabletu, tentokrát už jí zavedla hodně hluboko a dost bolestivě. Vrátila jsem se na pokoj a do půl hodiny se bolesti začaly zintenzivňovat.

V 11.00 jsem se vracela na box na monitor, který se jim nezdál, jelikož chvíli měřil ozvy prcka a chvíli mě. Tudíž mě odpojili, řekli, ať si půl hoďky pochodím, a pak mě znovu napojí. Měla jsem bolesti, ale pořád se ty bolesti daly zvládnout, jen už jsem je musela trochu prodýchávat.

V 12.30 mě napojili znova na monitor a když po mě porodní asistentka chtěla, abych se otočila na bok, tak při tom otáčení mi v podbřišku něco luplo. Porodní asistentka mi řekla, že nic neteče, že to asi nic nebylo a odešla. V tu chvíli se kontrakce začaly stupňovat a už jsem je musela prodýchávat. V jedné kontrakci jsem se pohnula a všechna voda ze mě vytekla.

Zazvonila jsem na sestru, která plodovou vodu potvrdila, ale byla mírně zkalená. Porodní asistentka mi řekla, že musím zůstat napojená na monitoru a ať si zavolám doprovod. Zavolala jsem příteli, který dorazil během chvilky.

Do 16:00 jsem byla připojená na monitor a prodýchávala bolesti. Začala jsem prosit sestřičky, aby mě odpojili od monitoru aspoň na chvíli, abych mohla do sprchy. Nakonec se nade mnou smilovaly a zavolaly mému doktorovi, jestli mě můžou odpojit. Ten svolil, a tak jsem mohla do sprchy. Porodní asistentka jen zkontrolovala, na kolik jsem otevřená - byla jsem na 5 prstů.

Šla jsem do sprchy, kde jsem byla na míči a sprchovala si spodek horkou vodou. V tu chvíli byly kontrakce mnohem snesitelné a já v té sprše mezi nimi usínala. :-D

V 16:45 mě sestřička zavolala, že zkontroluje, o kolik to postoupils a že zkontrolují ozvy máleho. Lehla jsem si na bok a v tu chvíli přišla tlačící kontrakce, při které jsem zvonila na sestru, že už je to tady. Snažila jsem se je prodýchávat, co to šlo, ale v jednu chvíli přišla tak obrovská kontrakce a já už prostě musela… Sestřička mi říkala, že to ještě určitě nebude, a začaly si chystat všechny věci. V jedné chvíli, když už jsem vážně nemohla ani prodýchat a jediné, co jsem mohla, bylo tlačit, přiběhla mladá porodní asistentka. Přidržovala hlavičku malého a na další dvě zatlačení byl malý venku.

V té rychlosti mi ani nestihli udělat nástřih, tudíž mě malý potrhal vevnitř - celou hráz až po zadek a nějaké ty kosmetické trhlinky. Doktor se jen pousmál a prohlásil, že se ani nediví, když má hlavička malého 36 cm. :-) Asi hodinu mě ještě zašíval a nakonec i na 24 hodin nacévkoval, jelikož jsem nemohla vykonat svou potřebu. Močový měchýř jsem měla na prasknutí.

Můj porod trval od prasknutí vody 4 hodiny a 13 minut. Adámek se narodil 2.6.2015 v 17:13. Vážil 3550 g a měřil 50 cm. Miluji ho a vlastně už ani nevím, jak to bolelo. :-) Jsem vděčná příteli, že byl celou tu dobu se mnou a vlastně i mému gynekologovi, který měl shodou okolností v ten den v porodnici službu a vlastně byl u toho všeho až dokonce. :-)

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anna Reicheltová
Povídálka 12 příspěvků 18.06.15 07:40

Gratuluji k rychlému porodu a krásnému miminku :) také mám před porodem a doufám že i náš chapeček pujde taky tak rychle :)

 
AdriH
Kecalka 384 příspěvků 18.06.15 07:56

Panečku, to je cvalda ;). Gratuluji a přeji hodně zdraví. Nás čeká porod až v prosinci. Tajně doufám, že to bude „rychle až superrychle :mrgreen: “.

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 18.06.15 08:38

Rychlý porod ale au…ta po porodní zraněni asi nebyla prijemna :roll:

 
Jitus.Slavickova
Závislačka 4800 příspěvků 18.06.15 08:44

Hodne stesticka preju, ja se narodila 4.6 :)

 
verulicek  18.06.15 09:36

Můj porod trval od prasknutí vody asi dvacet minut :think: a myslím, že tak by to mělo i být a ne všechno tak násilně..celkově jsi ale měla zmršený porod takže ani víc psát nebudu :roll: gratuluju k malému, ať je zdravý!

Příspěvek upraven 18.06.15 v 12:52

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 18.06.15 09:49

Hezký deníček, až jsem měla trošku slzy v očích :-) Gratuluji k chlapečkovi :srdce: Má krásné datum narození - jako můj taťka a je to skvělý člověk, tak ať je takový i malý Adámek, věřím že bude :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 18.06.15 09:51

@verulicek
ty si fakt hvězda, kamkoliv vlezu, tak ty rýpeš a rýpeš…Nevidím nic zmršeného na porodu. Malý byl velmi rychle venku, bez oxytocinu atd., vyvolávat bylo na místě vzhledem k tlaku a navíc byla zkalená voda, což do předu teda nejde uhádnout. To, že se zakladatelka potrhala je vzledem k rychlosti a velikosti hlavičky skoro jasné.

Gratuluji k chlapečkovi!

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 18.06.15 10:10

Fajn rychlovka, skoro jako u me. nas byl o pul Kila lehci, ale o 3 centaky vetsi. hlavicka stejne. zasekl se i o kostrc, jinak by byl venku driv. sezeni me teda boli i 3 roky po porodu :jazyk: gratulace k malemu a hodne, hodne zdravicka :kytka:

 
sarink
Závislačka 4293 příspěvků 18.06.15 10:23

@Adinka_2012 že jo? Já už jsem se dneska taky pozastavila nad tím, že @verulicek všude jenom ryje do ostatních :roll:

Krásný chlapeček, hodně štěstí oběma :kytka:

 
verulicek  18.06.15 10:41

@Adinka_2012 kdo tady rýpal? Prostě za mě to nebyl moc hezký porod…nic špatného jsem nenapsala 8o

Příspěvek upraven 18.06.15 v 10:41

 
verulicek  18.06.15 10:43

@sarink 8o se vzpamatujte…do nikoho neryju! prostě jsem tu čela spoustu krásných a přirozených porodů…a nenapsala jsem nic zlého! :zed:

 
PM94
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 18.06.15 10:55

Všem moc děkuji :) Já osobně jsem měla strašný strach, že vyvoláváný porod bude trvat strašně dlouho, nakonec to podle mě byla chvilička a i bolesti byli snesitelné. Pro mě bylo asi horší to šití, jelikož ho bylo hodně a hlavně dlouho. Oxytocin jsem dostala, ale až na závěr u samotného tlačení a stejně ani nestihl začít kapat. :lol:

 
mau-mau
Závislačka 2570 příspěvků 18.06.15 10:56

@verulicek Teď jsem dostala od kamarádky tip, že si mám přečíst, co jsi zas napsala za zhovadilost a opravdu - nekecala! Ty dokážeš opravdu flusnout úplně na všechno!! Radši si pokaždé třikrát obejdi blok, než tady někoho zas urážíš. U tebe už to fakt neni náhoda. :( Tvoje komentáře jsou ve stylu „aneb jak autorce zkazit radost“. Zamysli se nad sebou, myslí si to tu evidentně hodně lidí. :,(
Jinak k deníčku - hlavička 36 cm, to je opravdu macík, ale věřím, že se to zranění rychle spraví. Gratuluji ke krásnému chlapečkovi. :srdce:

Příspěvek upraven 18.06.15 v 10:58

 
verulicek  18.06.15 11:15

@mau-mau Ještě jednou, vám se něco tady stalo? Aneb když někdo nenapíše jen samé sluníčkové věci, tak je hend za špatného? Prostě byly tu mnohem krásnější porody (tím neurážím nikoho - prostě průběh bývá všelijaký) a já kdybych byla teď těhotná a nikdy nerodila, tak mě deníček moc nepovzbudí…proto píšu, že to nebyl moc „dobrý porod“. Malý je zdravý, pogratulovala jsem a popřála vše dobré…tak nevím, kdo by se tu měl vzpamatovat?! :roll:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 18.06.15 11:30

@verulicek
tak máš napsat, že jsou i hezčí porody a ne, že byl porod zmršený, když nikdo nic nezmršil…Prostě obvykle porody nejedou jako po másle. A tenhle se tomu zrovna dost blíží…Ale ty si stejně vždycky něco najdeš, na co si tu budu třepit hubu.

 
verulicek  18.06.15 11:42

@Adinka_2012 jak něco najdu? Já nevím, proč je všude zakořeněno, že porody s „normálním“ průběhem a minimálními následky jsou tak vzácné? Mám kolem sebe hodně holek, co rodilo bez větších problémů..jedna měla taky vyvolávaný porod, ale kratší, bez natržení atd. zkrátka děláte, jakoby výše uvedený porod byl prostě něco standardního a běžného :nevim:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 18.06.15 12:33

Gratuluju k chlapečkovi a k porodu :kytka:

Holky, nerozčiljte se. Na všech internetových forech jsou rýpalové. Mají dokonce pracovní název ‚elektronická lůza‘. Nemají většinou moc šastné životy a rýpou jen na forech s cizími lidmi. Ve skutečném životě jsou až zakřiknutí. K lidem v jejich okolí si nikdy nic nedovolí, ventilují si to na na cizí lidi, které už nikdy neuvidí na forech. Když jdete na netové diskusní forum, musíte s nimi počítat a nenechat se jimi rozhodit

Příspěvek upraven 18.06.15 v 12:38

 
verulicek  18.06.15 12:50

@Liz pokud to má být na mě, je to dost nevydařená charakteristika - dokonce ve všem opačná. Mimochodem nevím, proč tu na mě všichni útočí, mám právo přeci mít svůj názor na to co je a není „hezký porod“. Jak jsem psala, autorce jsem popřála vše dobré a pogratulovala. To, že se mi porod nelíbil není žádný útok, ale jen konstatování. Jedovaté jsou tu pouze útoky na mě. Ale když to máte zapotřebí :nevim:

Příspěvek upraven 18.06.15 v 12:50

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 18.06.15 13:00

@verulicek já myslím, že to holky nemyslí, ani tak na ten dnešek, ale celkově. I přesto, že sem chodím čím dál tím míň, tak také vždy narážím na Tvé jedovaté komenty. Mě jsi třeba dostala včerejším komentářem k deníčku nešťastné zoufalé maminky, která líčila, jaký je její ex lhář, že by sis chtěla poslechnout taky jeho názor. Vždyť tak celou dobu psala, jaké má on názory a co říká u soudu. Neznám Tě, ale kdybych měla soudit podle Tvých komentářů na které jsem narazila, tak si udělám o Tobě obrázek, že jsi hodně nešťastný člověk.

Zakladatelce se omlouvám za plevelení, už toho nechám ;)

 
miminkovo
Ukecaná baba ;) 1571 příspěvků 14 inzerátů 18.06.15 14:30

Gratuluji k miminku! :)
Prý „zmršený porod“ :lol: To může do komentáře napsat jen sociálně dost slabomyslný člověk, slušně řečeno. :roll:

Příspěvek upraven 18.06.15 v 14:32

 
verulicek  18.06.15 14:46

@miminkovo já bych z takového porodu měla dost trauma :roll:

 
PM94
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 18.06.15 14:56

Já nevím, rodila jsem poprvé a pro mě to nebylo nic hrozného. Jak píšu ke konci už jsem ani bolesti necítila :lol: Dokonce jsem při šití prohlásila, že bych si to klidně zopakovala akorát bez šití :mrgreen: Tu hráz mi nastrihnout mohli, ale bohužel to nestihli, jelikož se to všechno otočilo během 45 minut. Ani jsem moc netlačila a část hlavičky byla venku, za mě jsem se ani moc nenadřela :nevim:

 
miminkovo
Ukecaná baba ;) 1571 příspěvků 14 inzerátů 18.06.15 16:44

@PM94 Krásný! ;) Tak hlavně, ať je vše v pořádku. :kytka:
Nás to čeká poprvé v srpnu… 8o

 
PM94
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 18.06.15 17:13

@miminkovo tak to je skoro za dveřmi :) Držím palečky ať vše dopadne dobře a ať je miminko zdravé :)

 
cenzura
Povídálka 15 příspěvků 18.06.15 17:59

Moc gratuluji, Adámek je úžásný! :srdce:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 18.06.15 19:59

@verulicek… porod? A musím konstatovat, že jste teda negouš a rýpalka…to se nevidí. Ale když Vás to baví a zjevně jste snad na svoji vizitku ještě pyšná… :zed:

Zakladatelko, gratuluji k mi miminku, užívejte hrozně rychle to utíká :kytka:

Příspěvek upraven 18.06.15 v 20:00

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 19.06.15 07:47

@verulicek Všechno víš, všechno znáš, od všeho máš klíče… V čem konkrétně, Ty odbornice, ti blbci doktoři a nemožné PA porod zmršili?

 
verulicek  19.06.15 07:56

@tetaagáta kdo mluvil o doktorech? No buď byl ke konci špatně veden porod (prostě rodička tlačila, kdy neměla) nebo byl veden dobře ale autorka nespolupracovala :nevim: co já vím, nebyla jsem tam…ale tak nějak to na mě působí, že to finále mohlo být vydařenější.

 
mau-mau
Závislačka 2570 příspěvků 19.06.15 08:22

Tak @verulicek tohle je potvrzeni teorie, že je potřeba udělat neschopnou z autorky. (Viz. Deníček s prsama, viz. Deníček o cestě do CARu,…) Ty totiž nenapíšeš ten názor slušně, to je ten problém. Výraz jako zmršený porod, to je opravdu dehonestující a ty mas fakt asi velkou potřebu ostatní ženy a matky degradovat. Čím to? Škoda, především tvoje. To bude opravdu slušný komplex méněcennosti v tvém případě. Holky mi říkají, že se mám na to vybodnout, že jsi úplně typický troll, ale pokud je tu ta malá naděje, že nejsi, pak něco dělej se svým sebevědomím, pak tě tu budou mit lidi třeba rádi. :nevim: Mně opravdu dost vadí na takovéhle útoky narazit co deníček.. A v hodně diskusích. Že ti to nedochází, když už ti to napsalo tolik lidí, to fakt dost zavání tím, že to vlastně děláš schválně.. :nevim:

 
PM94
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 19.06.15 08:51

@verulicek Promiň ale porod byl podle mého veden dobře a já spolupracovala s PA, radila mi jak správně dýchat a co dělat. Ale v jednu chvíli přišel obrovský tlak na konečník a bohužel byl to takový tlak že prostě museli pridržovat prcka aby nevypadl. To tlačilo prostě samo. A sám dr nakonec sám uznal, že nečekal že to bude takhle rychlé. Takže nevím podle čeho soudíš, ale za mě to nebylo nic hrozného ;) Kromě teda toho poporodního poranění, ale i to teda není nic strašného. Já to přežila a žádné trauma z toho teda nemám, ani nevím proč bych měla mít :nevim: :lol: Osobně pokud bych ještě teďka nepociťovala šiťí tak bych si to zopakovala klidně znova :) A co jsem si tady počítala před porodem deníčky, byli tu i horší porody. Bohužel každý to nemá sfouklé za 20 minut ;)

 
bigl
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 19.06.15 13:34

Taky gratuluji k miminku. :srdce:
K diskuzi - myslím, že téměř kolem každého deníčku o porodu se tady vedou diskuze, jestli byl porod vedený správně, zda byl nutný nástřih, vyvolávání, oxytocin, jestli je normální rodit doma nebo dělat císaře na přání.
Podle mého má každý právo tu napsat svůj názor, za to se nemůžeme na nikoho zlobit, ale mě taky porod přišel v pohodě. prostě jen minimum žen má porozené za 30 min bez nástřihu a potrhání.
Každý porod je úplně jiný a je naivní si myslet, že když někdo porodil rychle a bez problémů, tak že je to jeho zásluha.

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 19.06.15 13:51

@PM94 Ahoj :) Tak náročný to bylo, ale vyvolávaný porod často končí překotně :) Hlavně, že jste v pořádku a rány se zahojí :) Ještě i tady gratuluju k Adámkovi :kytka: :kytka:

 
verulicek  19.06.15 14:25

@mau-mau já nepotřebuju, aby mě tu měl někdo rád 8o mám své reálné přátele, tady se občas chodím rozptýlit, někdy sama najdu radu, někdy se podělím o svou zkušenost, někdy napíšu svůj názor…pokud si někdo zakládá na tom aby byl oblíbený ve virtuálním světě, to mi spíš zavání nějakým komplexem méněcennosti nebo nespokojenosti se svojí realitou ;)

 
alexanna
Stálice 62 příspěvků 19.06.15 23:03

Jediné co mi teda kroutí hlavou je přístp těch sestřiček. říkáte jim sestro rodím! ale oni né ještě určitě né, ještě nerodíte, sestro už to bude! ne to se vám jen zdá..a najednou kuk hlavička venku a ony jsou jak na trní…taťka takhle v nemocnici říkal sestře po zákroku s ledvinovými kameny, sestro musím čůrat, nee to se vám nechce. sestro já se počurám! nepočuráte..ale když jibnak nedáte tady máte bažanta, a šup byl plnej až po okraj.
miminku se prostě chtělo ven, ať je brána otevřená dokořán nebo ne. tak gratuluji :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vytoužené miminko


Reklama