Jak roste náš ďáblík... 24. týden

Těhotenství

Ahojky, zdravím všechny budoucí i současné těhulky, maminky a všechny čtenářky, které navštěvují stránky emimina. Tyto stránky jsem objevila nedávno a protože čekáme mazlíčka, tak mě tyhle stránky opravdu zaujaly ,našla jsem tu spoustu zajímavých informací a článků a i já bych se s vámi ráda průběžně dělila o svůj příběh....

To, že čekáme miminko jsme zjistili náhodou, asi měsíc jsem byla strašně unavená, všechno mě bolelo, na nic jsem neměla chuť a samozřejmě hlavní signál byl vynechaná menstruace. Tak jsem přítele jedno páteční odpoledne poslala do lékárny pro testík :o)). S úžasem jsme sledovali, jak obě čárky na tom papírku z testu tmavnou :o)). Miminko jsme plánovali až na příští rok, letos jsme plánovali svatbu, tak jsme byli trošku zaskočeni…ale když jsem pak za pár dní šla k doktorce, aby nám náš objev potvrdila, už jsme si přáli, aby to byla pravda :o). Takže se nám karty trošku zamíchaly a rozhodli jsme se, že svatbu nebudeme plánovat narychlo a odložíme ji na příští rok a teď všechno podřídíme přípravám na miminko :o).

Nejšílenější byl pro mě třetí měsíc, každé ráno jsem vstávala s kyblíkem u postele :o)), nechutnalo mi jíst, byla jsem pořád ospalá a unavená. Vadily mi všechny možné pachy a v puse jsem měla pořád „jako v polepšovně“ :o)). Do toho jsem navíc dostala zánět močového měchýře a korunu tomu na:,–(il slabý žlučníkový záchvat…to jsem myslela, že ten týden co jsem ležela doma, je můj poslední…Během tohoto týdne jsem zhubla 3 kg!

Ale v průběhu čtvrtého měsíce se všechno otočilo a mě je moc fajn (zatím, abych to nezakřikla). Nejkrásnější zážitek byl, když jsme poprvé viděli našeho mazlíčka na ultrazvuku, jak sebou mrská a vypadalo to, jako když nám mává :o)). Od té doby se každý měsíc těšíme do poradny, až nám toho malého ďáblíka zase ukážou. Ďáblíka proto, že na posledních dvou ultrazvucích ho nemohli v klidu zachytit, protože sebou pořád mrská a točí se. Doktoři se tomu smáli a do průkazky mi napsali poznámku „VELMI ŽIVÝ PLOD“ :o)).

Možná i proto jsem začala cítit pohyby už v 18. týdnu, tedy jestli to byly pohyby nebo mi jen bublala střeva :o)). Ale asi jo, nejdřív to bylo jenom takové šimrání, jako když u vás někdo vevnitř pouští bublinky a a bylo to cítit tak jednou za dva dny a to jsem ještě musela ležet v úplném klidu. Ale teď už ho cítím často, tak pětkrát za den určitě a nejvíc práce má vždycky večer, když chci usnout. Teď už je to cítit i když máme ruce na břiše, je to jako když vám někdo prdí do ruky. :o)) Večer , když si lehneme, tak mi přítel vždycky maže bříško a pak na něm nechá ruce a on za chvíli začne řádit, někdy se ale stane, že ho neulovíme. Minulý týden ho chtěla cítit i moje mamka a měla ruce na bříšku skoro půl hodiny a on nic…:o)). Přítel si pořád dělá srandu z toho, že když ležím na zádech, tak mám na jedné straně břicha hrb, on totiž hnízdí jen na pravé straně :o)) a vždycky je tam, když se spolu milujeme, tak nevíme, jestli tam spí nebo je tam schovanej, že se bojí :o))).

Na posledním ultrazvuku jsme byli zvědaví, jestli má pipinku nebo pipíka, jak říká můj přítel :o))), tak nám řekli, že vidí pipíka :o)). Tak jsem zvědavá, jestli mají pravdu. Ale je pravda, že tedy všechno u nás začíná být do modra. I oblečení na miminko máme skoro všechno klučičí, ale ono je to nakonec jedno :o)). Ale je pravda, že už jsme domů navozili tolik věcí, jako kdyby se nám měla narodit Klapzubova jedenáctka :o))). Už jsem aktivně i všechno vyprala (7 plných praček!) :o)), ale žehlit to budu až časem, až nebudu chodit do práce a budu mít klid. Ani se mi do toho moc nechce, žehlení není zrovna mojí oblíbenou činností :o)).

Jinak od počátku těhotenství všechny testy probíhají vpořádku, AFP dopadlo také dobře, i když jsem měla strach, abych nemusela na…no teď si nevzpomenu na ten název…ale je to odběr vody. :o). Tak doufám, že bude všechno dobré i dál. Porod mám naplánovaný císařem, kvůli kyčlím ,tak nevím, jestli to mám brát jako výhodu nebo se toho bát, ale zatím o tom moc nepřemýšlím, připadá mi to ještě daleko…:o)

Od začátku jsem zatím přibrala 4 kg, ale jsem teď pěkně „rozežraná“ :o)), ale říkám si, že kdy si dopřát, když ne teď :o)). Bříško už mi pěkně roste, svoje kalhoty už nezapnu, vlastně jedny ještě jo :o)), ale budu se muset poohlídnout po něčem pro těhulky, nic takového jsem ještě nekupovala :o)). Ale je fakt, že na první pohled to ještě není vidět, že čekám miminko a proto pořád chodím a vystrkuju břicho :o)), ale kdyby mě okolí vidělo v rouše Evině :o)), tak to už je vidět dost, oblečení to hodně skrývá :o)).

No uvidím, jak rychle mi teď bříško poroste a jak bude všechno dál…mějte se moc krásně a usmívejte se, protože když budete spokojené, budete se cítit fajn…já se směju pořááááád :o)))) a jsem pyšná na to, že nosím v bříšku toho malého rošťáka :o)).

Až zas nasbírám nějaké novinky a zážitky, určitě se o ně s vámi podělím…papa

 Váš příspěvek
 
Jirina
Neúnavná pisatelka 15058 příspěvků 03.06.02 09:35

Ahoj Frndulko,
pojď k nám do diskuse nad články Naivního kačátka, tam nás je takových jako ty víc !
Ahoj Jiřina

Vložit nový komentář