FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Filůtkové chalupáři

Rodičovství

Nazdárek spoluchalupáři :), doufám, že jste všici dorazili vpořádku domů a že se vám u nás líbilo. Tak nějak nevím, jak tenhle deníček napsat, když jsme tu všichni byli a možná bude lepší, když to všechno rozeberem v komentářích, aby každý z vás přihodil nějaký zážitek :).

Je super, že nám vyšlo počasí, že jsme mohli být pořád venku, péct buřtíky, grilovat a jezdit na koních, což si myslím, že byl asi největší zážitek pro všechny :).

Co houby, přežily cestu a měli jste smaženici? Doufali jsme s mamkou, že hub najdeme daleko víc :(, škoda, třeba příště......

Musíme zas něco podobného „spáchat“ takhle hromadně, mě i mamce se to moc líbilo a hlavně bylo super, že jsme se sešli fakt všichni, což je docela neuvěřitelné :D. Byli jste všichni úžasný, náš dojem z téhle akce je, že to POVEDLO :), co vy na to? :D

Zdravím všechny…Johanku, Verunku, Viktorku, Filipa a kluky do Francie, Davídka a Fildu!

papa,

Šíma s mamkou


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.08.06 12:28

Ahojda všichni,

my jsme taky dorazily v pořádku i s houbama, Joko a tetou Romanou. Sice jsme po cestě mírně zakufrovaly, ale nakonec to všechno dobře dopadlo :).

Já mám fakt nejlepší zážitek z koní, dokonce se mi o nich v noci zdálo a fotku, jak sedím na Nastě, musela mamka dát na plochu počítače :D. A vůbec, celé to bylo bezva, lítání po zahradě, houby, koně - prostě lumpačení v partě, tomu se žádné individuální akce nevyrovnají :).

Včera večer k nám přijeli teta se strejdou z Ameriky (jezdí tak jednou za rok) a přivezli mi megaobrovskou :,-(u holčičích potřeb (malovátka, laky na nehty, hřebínky, sponky, samolepky na nehty, blýskavé copánky, kabelka, náramky apod.), takže od včerejška chodím pořád nalíčená :D.

A ještě sem musím pustit mamku, tak se mějte krásně, doufám, že Filípek s Davídkem odjeli na dovču v pohodě a těším se, že se brzy uvidíme!

Pa, vaše Viki

A mamka: Martino, ještě jednou moc díky za super pár dní a za ochotu, se kterou jsi dala chalupu v plen :). Pořád mám takový černý svědomí, že jsme všichni vypadli tak narychlo a tys musela uklízet. Doufám, že se budeme moci nějak revanšovat. Kdybychom se tu nepotkaly, přeju hezký týden v Krkonoších :).
 Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 13:07

Já se z toho picnu, už zase jsem o deníček pozadu, tak snad tímto jsem už vše dohnala a neobjeví se ještě nějaký novější od Jany :-))))))))
Pro vaši pohodlnost vám to tedy ještě zkopíruju:
Tak jsme taky včera dorazily v pořádku, jen jsem návrat hlásila do předchozího deníčku, protože nevím proč, nějak na mě vyskočil jako poslední, ani jsem nekoukla výš na komenty - bylo to asi únavou. On návratu tak nějak s Johankou skoro permanentně spíme.
Jediné, co jsem zvládla od příjezdu udělat, bylo stažení těch Aut, když jste tak o tom básnily, bohužel zatím jen CamRip, kupodivu obrazově slušný, ale zvuk zběsilý, takže jsem se podívala, ale smažu a vypalovat nebudu - počkám, až vyjde DVD, pak bude k mání lepší verze. Johana koukala jen chvílema a hlavně asi proto, že jsem ji upozornila, že má doma malého Bleska.
Martino, asi mě uškrtíš, ale on ten Blesk bylo to červené autíčko z McDonalda, co si děcka tak rozdělila před vaším odjezdem - Šimon tuším vyfásl modré. Film Joko zdaleka tak nezaujal, jako to autíčko. S tím si teď hraje neustále.
Smaženice byla výborná, leč smrděla málem, houbový absťák z nás udělal hamouny nenažraný, co si navzájem šli po talíři a za kus houby by se rozkrájeli.
Jinak jsem se vrátila do pěkného bordelu, myčku Filip zapínal až když už jsme s Ivou jely - vím to přesně, protože mi volal, jak se to dělá. Tudíž musím teď jít nacpat druhou nálož, na jednou se všechna špína nevešla. Na patře práce pokračovaly taky až v okamžiku mého příjezdu.
Standa je v pořádku, má na rameni jen malou pohmožděninku a občas při určitém pohybu rukou hekne. Ani Filip ani babi o jeho havárce nic nevěděli, tak nevím - buď jim nechtěl dělat starosti, nebo si něco přibásnil, aby mi osladil pobyt, zkrátka ta věc bude mít pozadí. Asi nemá cenu pátrat.
Filip se snad opravdu aspoň chvílema učil, poznala jsem to podle klávesnice. Jak jsem ji před odjezdem zalila kokakolou, tak i přes všechno vyčištění hezky ztvrdla a je teď pěkně zasekávací a kousací, páč se s ní nehýbalo. Standa při svém surfování píše maximálně jen přihlašovací hesla, na šachy potřebuje jen myš. A Filipův poč je nezapojen na patře, kde ještě není natažená elektrika. No uvidím, dnes šel na přezkoušení za tátou, tak jsem zvědavá na výsledek. Zkoušku má až jako předposlední 31.9. Ach jo, ještě pět dní tu bude pěkné dusno. A do práce už se nedostane. Doufala jsem, že si vydělá na další rok tancování a asi zase budu muset šáhnout do strožoku.
Z Joko je po dlouhatánské koupeli a řádném prospání zase jakžtakž neprotivné a nefňukací dítko, po nějaké chorobě není ani památky. Musím vyjádřit vděk, zase díky tamnímu kolektivu o kousek poskočila ve vyjadřování, vyprávěla tátovi o koníkách a jak se musí držet sedátka, aby nespadla a jak koníček cestou papal a že jí bouchaly větve. A bylo jí i rozumět. Tak konečně vím, jak to probíhalo. Ale je vidět, že množství podnětů, které měla, si bude v makovičce rovnat a přebírat ještě dlouho, totálně ji to všechno udolalo.
Ještě jsem se chtěla omluvit za poslední hodiny pobytu, byla jsem z Johany docela fest utahaná a bylo mi divno, už vím taky proč - po vysazení prášků zase další nepravidelnost a opět hnusná. Tak uvažuju, že dnes opravdu udělám jen to nejnutnější a budu se tvářit velmi nemocně. Třeba mi to projde.
ahoj
Romana a Joko dohánějící pohádkový a tatínkovský absťák.  

p.s. Jo ještě Ivo a Martino, visím vám peniz :-))) Vím o tom, v rámci pátečního spěchu jsem to ale totálně zazdila a vzpomněla si až v noci. Tak tady je to písemně a ne, že budete tvrdit v září, že o ničem nevíte a nic si nepamatujete (pro upřesnění - za koně, za dort a bumbání atd.)
 Ro

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.08.06 13:23

Tak už jsem se taky dostala k internetu :)).
Marťo, nebyli jsme tam všichni. Ještě Jiřina, jenže se bohužel posledních akcí nezúčastňovala. A pořád ještě počítám Zuzku, občas písne Aja. A chtěli jsme volat Stanaskovi a zapomněli jsme na to :(.  

Bylo to super, úžasné, skvělé. Doufám, že příští rok bude opáčko. Cesta zpátky uběhla rychle a bez problémů, Verunka ji celou prospala, takže večer řádila jak černá ruka. Zato já jsem byla DOST vyřízená :).  

Verunka prohlásila, že ten tábor byl nějak krátký :)). A hned si osedlala tatínka, aby zjistila, na kterém koníčkovi se jí líp jezdí. Řekla mu, že na Silvě se jezdí líp, protože je hezčí :)). Filda už plánuje zimní pobyt a bobařskou dráhu na zahradě :)). Já jsem se na těch koních snažila, takže mě teď  hooodně bolí vnitřní strana stehen :))).  

Smaženice byla výborná, když jsem vybrala ty hodně červivé, zbylo akorát tak pro dva na chuť. Už jsem měla houbový absťák. A teď budeme dojídat ten zapomenutý dort, zbylo ho tady 3/4 a krásně se zaležel :).  

Tak se všichni mějte, doufám, že Evě a Martině  se dovolená vydaří  

Jana a spol

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 14:37

Jůůů, zrovna jsem doma vyprávěla ty naše nezřízené žranice a vyžadovala sehnat klíčky mungo fazolí a došla mi jedna věc. Zapomněly jsme na pana Maška. Martino, nevyzjistila bys od něj nějaký termín a případně i orientační ceny? Jestli tedy moc neotravuju. Ale u nás jsou ovečky hodně oblíbené a tchýňovic stádo už je sežráno - ve svém věku už skončili s chovem, v krámě se ovečky dostanou jen stíží.
Kdyby to dopadlo, tak bychom pak klidně mohly objednat i na nějakou další hromadnou žranici uspořádanou na podzim. Což taky není marná varianta, ne?
Vlastně jsme tam kromě jediného nic dalšího nedomluvily, sakra, co my tam vlastně dělaly :-))))
A pak mám ještě jednu prosbičku, máte holky lepší paměť, mně se to těma pří:,–(ama dost pomotalo, Eva je snad už v pořádku pryč - nedáme dohromady ty její recepty? Já si dost dobře pamatuju jen ten ledový salát. Ten klíčkový mi říkala třikrát a už zase nevím nic. Pomozte.
A další dotaz: našly se Šímovy holínky?
No a ještě střípek: hrozně Janě závidím Filipa, achjo, ten můj nějak děsně vyrostl, já bych ho chtěla taky takovýho, jako má Jana - on teda tehdá ten můj asi taky byl podobně šikovný a skvělý a ten správný chlap mamce ku pomoci,  ale já si toho tenkrát tolik nevážila. Až teď mi to došlo, co za poklad Jana doma skrývá. A to se ještě může těšit na to, že z Verči jí roste něco podobného, přijde mi, že časem půjde v bráškových šlépějích. Takže prosím vyřídit Filipovi pozdrav a poděkování za chlapskou pomoc.
No chvílema jsem zůstávala naprosto štajf, jak máte skvěle vychované děti, holky, klobouk dolů. Nemůžu si pomoct, ale nějak si nedokážu vybavit žádný zádrhel - hysteráky vůči maminkám se nepočítaj, ty jsou na uvolnění napětí. Vždyť jsme od nich chtěly, aby byly tři dny v kuse spolu a nekonfliktní. A vono se to vážně podařilo. Chtěla jsem vyjmenovávat, co mě kdy nadchlo, ale nemá to cenu, prostě dítka byla skvělá a to všechna (když zapomenu na Johančinu fňukatýdu z totálního vyčerpání - z toho budu mít ještě chvíli noční můry). No a aby to maminkám nebylo líto, tak chci taky poděkovat, hodně jsem si odpočala, sice jste mě honily  - ubohou stařenku - po všech čertech, ale prostě není nad babský pokec na živo.  

Takže kam a kdy pojedeme příště? :-))))))))
Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 14:48

Jani, máš pravdu s těmi účastníky verzus Filuty - no tady bylo omezené místem vzhledem k nestálosti počasí a tudíž nemožnosti stanování, ale jestli se dohodneme na něčem méně kapacitně omezeném, chtělo by to započítat a obtelefonovat i ty nepsavší.
 R.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 15:17

Zdarec,  

no vidíš, na to jehněčí jsme zapomněli. Dojdu se ho zeptat co má a za kolik, případně, kdy bude nové maso a vy byste mi pak nahlásily co kdo chcete.  

Romčo, rozhodně se nemusíš za Johanku omlouvat, byla unavená a myslím, že to nakonec zvládla dobře :).  

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 15:21

Ahoj Ivo,  

jsem ráda, že se vám líbilo a nevím proč máš černý svědomí, když jste tady pořád lítaly, něco uklízely a pořád myly nádobí.....já akorát vytřela, když jste odjely.....  

My máme taky momentálně na ploše fotku na koni - Šíma s Viky jak přijíždějí z výletu :).  

To musí být Viky nadšená z malovátek, evidentně k tomu má sklony se zkrášlovat :D.  

Mějte se a zdravím,  

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 15:27

Romčo,   Šíma si na to dokonce vzpomněl, že Johanka měla z Mekáče toho červenýho Bleska :). A díky moc za stažení toho filmu, Šíma bude nadšen :).  

Filip ten reparát udělá, nestresuj se tím, určo ví, že by to byl průser.....  

zatím pa,  

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 15:33

Jani,  

já vím, že jsme nebyli úplně všichni, brala jsem , že jsme se sešli všichni, kdo jsme byli domluvení, že nikdo neomarodil a tak.....  

Je dobře, že jste cestu zvládli vpohodě a že Verča spala, měla toho asi dost :). A myslím, že i Filip byl spokojenej nakonec, ne? :)  

Věci jsem našla - kraťasy, trenky, stužku a Tvojí vestu - pošlu Ti to balíkem. Ale to Fildovo pyžamo a míček jsme nenašli, přeházela jsem peřiny a nikde tam není :(. Ono třeba časem někde vyplave.....  

pozdravuj! papa,  

Martina    

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 15:36

A za ty Eviný recepty se taky přimlouvám, bylo to nam nam :). Já ani neviděla ten postup, protože jsem zrovna spala :D.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 15:50

Ahojky,  

tak to počasí jsme měly naplánovaný opravdu báječně. Dneska už jsou přeháňky.....
A teta se strejdou do tý barabizny přijeli asi deset minut po vašem odjezdu, což bylo taky super načasovaný :).  

Je tu šestiletý syn od bratrance a zbořil Šímovi tu stavbu na písku :(. Šíma z toho byl nešťastnej, že mu to prý postavili Filipové a brečel snad půl hodiny, tak pak s Jirkou postavili nový.
Taky je tu jeho dvanáctiletá dcera s džungarským křečkem. Se Šímou celé dopol. stavěla z Lega dráhu pro křečka a garáž pro křečka a Šímu to samozřejmě tak nadchlo, že chce k narozeninám taky takovýho křečka…na to ať zapomene, loni chtěl papouška, koupili jsme anduláka a jen ho zlobí, strká mu pastelky do klece a navíc je z něj neskutečnej binec :(. Takže na křečka ať zapomene, druhou klec doma nechci :(:(:(.  

Našim i Jirkovi neustále vnucuje foťák s fotkama a ukazuje kamarády a tety :D.  

papa, přestalo pršet, tak se jdem podívat do lesa......  

Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 16:01

Šíma je malý bonzák :-)))))) Doufám, že se maminka těch tet nedopočítá :-)))))
Nevím jak křeček, ale morče bylo doma velmi úspěšné, navíc bylo chováno ne v kleci, ale v akvárku a čištěno dvakrát týdně a smrad z něj byl velmi minimální. Jen když jsme jedno čištění vynechali. Jo a jednou jsme koupili jakési divné seno na podestýlku a druhý den se nám z něj vyrojilo padesát tisíc much. A tak musel Mařeňák na vycházku a Standa mezitím vystříkal byt, Mařeňák nás mezi tím stačil všechny včetně mé mámy počůrat strachy z neznáma. Ale nebyl moc hrací, směl se vyndavat jen na klín na drbání a česání - pouštění po koberci bylo zakázané a jeho i prostor stresoval - byl spokojen jen v akvárku nebo drbanej na klíně. Však taky žil přes sedm let, zcepeněl , až když bylo Johance pět měsíců.
Začínám se příchodu Miki děsit, stále není hotovo a kotě do tohoto bordelu - no nevím, nevím. Dnes si trošku zamarodím, ale zítra to musí kmitat, jinak se tady z koťátka pokakáme.
 R

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.08.06 16:05

Jelikož zrovna hledám nějaký recept na koláč s blumama, posílám, co jsem si od Evy uložila - je tam skoro všechno, čím jsme se ládovali, za což Evě patří neskutečný dík :)

Iva

Ahoj holky

Tak jsem tu s těmi recepty. Škoda, že toho neumím tolik ale dala jsem si předsevzetí, že se budu učit:)

Takže např: „KOULE“ - ty mám moc ráda: je s tím sice trochu víc práce ale stojí to za to.
Potřebujeme:

 • balíček mletého masa (kupujeme buď míchanou nebo čistě vepřovou)
 • pórek (ukrojíme tak cca 10 cm kousek)
 • zázvor (používám čerstvý ale v nejhorším případě by šel i kupovaný sušený)
 • 1 lžička soli
 • půl lžičky granulovaného kuřecího bujónů (nemusí být nutně)
 • 2 větší lžičky škrobu (Solamyl)
 • vajíčko
 • půl hrnku vody
 • a trošičku čínského vína (šlo i naše bílé víno)

Do mísy si dáme mletou, na drobno nakrájený zázvor (cca 3 lžíce) a pórek, přidáme sůl, kuřecí bujón, vajíčko, 1 lžičku škrobu, půl hrnku vody a „cmrdneme“ trošičku vína. Důkladně všechno promícháme. Do malé mističky si přidáme 1 větší lžičku škrobu a trošku vody. Pak použijete buď friťák nebo kastrůlek s olejem. Já používám malý kastrůlek. Rukou nabere menší množství směsi, upatláte z toho kouli a tím škrobem z mističky tu kouli polijete. To je kvůli tomu aby to drželo tvar. Já s tím teda nadělám dost bordelu:) A pak hned vložíte do oleje. Musí to být potopené. Nechám cca 5 minut aby to chytilo barvu - takovou dohněda. Pak vyndáte. Až uděláte všechny koule, tak budete mít největší práci za sebou:) Dají se jíst už takhle, např. do polévky. Ale my si připravíme ještě velkou pánev a do rozehřátého oleje (né moc) vložíme koule a zalijeme sójovou omáčkou. Přiklopíme a chvilku dusíme. Po chvilce přidáme jednu větší lžičku cukru. Ta sójová omáčka je docela slaná, tak proto. Můžete ještě přidat trošku škrobu aby jste tu omáčku neměly moc vodovou:)
Tak a to je všechno, je to moc velká dobrota. Dá se také přidat do těch koulí na drobounko nakrájena mrkev, to je taky dobrota:) Toho pórku a zázvoru si můžete dám libovolně dle chuti a dle množství mleté.

Další dobroutou jsou SOJOVÉ KLÍČKY

 • 2 - 3 stroužky česneku
 • pórek
 • zázvor
 • sůl
 • granul. kuřečí bujón
 • sójové klíčky
 • trošičku čínského vína

Ukrojíme cca 5 cm pórku a nakrájíme ho na slaboučké proužky. Česnek na drobno, zázvor také na slabé proužky. Do pánve připravíme 4 - 5 lžic oleje. Do rozpáleného oleje přidáme pórek, česnek a zázvor. Chvilku osmažíme a mícháme, poté přidáme klíčky a smažíme na středním ohni cca 5 minut. Né moc dlouho, protože pak by už „nekřupaly“. Ke konci přidáme trošičku soli a půl lžičky kuřecího bujonu. Na konec zalijeme trošičkou čínského vína (tak půlku víčka a vše důkladně promícháme.

Další rychlá a moc dobrá věc je LEDOVÝ SALÁT:

 • 3 stroužky česneku
 • 1 ledový salát
 • ústřicová omáčka

Česnek nakrájíme na drobno a přidáme do rozehřátého oleje (cca 5 - 6 lžic). Po chvilce přidáme ledový salát. Lze ho buď rozdělat po jednotlivých listech nebo nakrájet na cca 3 cm proužky. Vše promícháme a až se nám listy trošku osmaží (trochu to skleskne) přidáme ústřicovou omáčku (cca 3 - 4 lžíce). Né moc té omáčky jinak by jste to měly slané. Žádné další koření se nepřidává. Je to dobré a rychlé. Podává se ještě horké.

Další věcí jsou VAJÍČKA S RAJČATY:

 • 3 - 4 vejce
 • 3 větší nebo 4 menší rajčata
 • sůl
 • granul. kuřecí bujón
 • čínské víno

Do misky si připravíme vajíčka, půl lžičky soli a půl lžičky granul. kuřecího bujónu. Promícháme. Do pánve dáme trošku oleje a nalijeme tuto směs. Jen trošičku mícháme aby se to nepřipalovalo. Nesmíte hodně, jinak s toho budete mít míchaný vajíčka:) Jen pomalu aby z toho byly takové větší hrudky. Poté vyndáte. Připravíme si nakrájené rajčata na měsíčky. Do rozehřáté pánve (stačí troška oleje) přidáme rajčata a až nám trochu změknou, přidáme ty vajíčka. Vše promícháte a nakonec přidáte trošičku toho čínského vína. Toť vše.

SMAŽENÉ NUDLE (tam si můžete dát všechno co vás napadne:o)

 • určitě ty nudle (můžou být i naše špagety)
 • cibule (ta je takový základ)
 • kuřecí maso na nudličky (nebo i malé krevety)
 • zelenina: na proužky okurku, mrkev, mražený hrášek, zelí nebo cokoliv dle vaší chuti.
 • sůl
 • sójová omáčka

Uvaříme si nudle, opláchneme a necháme je chvilku odstát. Pak si připravíme cibuli, nakrájíme na proužky. Potom si připravíme buď to kuřecí (může být i vepřové) maso nebo použijeme mražené krevetky. Jsou v tom také moc dobré. Zeleninu si umyjeme, nakrájíme. Do pánve dáme trošku oleje a buď tu cibuli, maso a zeleninu smažíme dohromady (pro lenivce) nebo to osmažíme všechno zvlášť. Já to teda smažím zvlášť, protože né všechno potřebuje stejný čas a např. takové cibuli stačí jenom chvilku a něco zase potřebuje víc času. Nakonec dáme do pánve malinko oleje, přidáme nudle a tu už osmaženou směs cibule, masa a zeleniny. Vše promícháme a zalijeme trochou sójové omáčky. Malinko přisolíme. Té omáčky raději ze začátku málo aby jste to neměly pak slané. Dá se vždycky přidat.

KUŘECÍ KŘÍDLA:

 • cca 4 brambory
 • 4 - 5 křídel
 • 1 lžička cukru
 • půl lžíce soli
 • čínské víno
 • pórek (tak 2 větší lžičky)
 • zázvor (tak 1 lžička)
 • sójová omáčka

Uvaříme si brambory a necháme chvilku odstát. Nakrájíme si na drobno pórek a zázvor. Do pánve s rozehřátým olejem přidáme pórek, zázvor, sůl a cukr. Po chvilce přidáme křídla (rozsekáme je na menší kousky, celé to by nebylo ono). Promícháváme a pak přidáme čínské víno a sójovou omáčku. Zalijeme vodou a přiklopíme. Po cca 5 minutách přidáme brambory nakrájené na kousky. Ještě chviličku podusíme a je hotovo.

Tak a ještě přidám dvě polévky:

První rajčatová s bramborem:

 • 4 - 5 brambor
 • 3 rajčata
 • sůl
 • granul. kuřecí bujón
 • 2 vajíčka
 • trošku sezamového oleje

Oloupáme brambory a nakrájíme na kousky (my děláme docela velké). Do hrnce přidáme vodu, vložíme brambory a osolíme. Přidáme bujón. Chvilku povaříme a potom přidáme rajčata nakrájená na měsíčky. Ještě chvilku vaříme aby byla rajčata měkčí a nakonec přidáme 2 rozkvedlaná vejce. Po chviličce vypneme a „cmrdneme“ malinko sezamového oleje. Ten dodá tu správnou chuť. Hodí se skoro do každé polévky.

Druhá dobrá a rychlá je z těchto surovin:

 • kukuřice
 • hrášek (obojí používám mražené)
 • krabí tyčinky 2 - 3 ks
 • sůl
 • granul. kuřecí bujón (nemusí být nutně)
 • 2 vejce
 • sezamový olej (v této polévce určitě)
 • může být i trošku koriandru (ale obejde se dobře i bez toho)
 • na zahuštění může být solamyl (já ani nepoužívám ale v restauracím se používá)

Do hrnce s vodou přidám kukuřici, hrášek. Poté osolím a přidám granul. kuřecí bujón. Až kukuřice změkne přidám na kolečka nakrájené krabí tyčinky. Těm stačí chvilku povařit aby nebyly jako bláto. Potom přidám ty dvě rozkvedlaná vejce, promíchám a vypnu. Nakonec stačí tak půl víčka sezamového oleje. Na přilepšenou lze přidat ten koriandr.

K zde uvedeným ingrediencím:
Sójovou omáčku seženete buď u nás v supermarketech anebo nejlépe vše sežene na větších tržnicích. Tam kde prodávají vietnamci nebo číňani, i některá jejich bistra toho mají habaděj.
Granulovaný kuřecí bujón se dá taky sehnat na tržnicích. Ten náš má žlutou barvu ale dříve jsme ho měli i bílý. Stačí se pozeptat, oni už vědí. Používá se skoro do všeho. Čínské víno. Opět se sežene na tržnicích alias čínské lahůdky:o)) Velká láhev s červenou etiketou.
Sojové klíčky. Občas je mají v supermarketech (Hypernova, Tesco, Carrefour) ale jinak opět na tržišti. Ústřicovou omáčku mají i u nás v supermarketech. Je taková hustá. (a bacha slaná). Je moc dobrá i na maso, i na ryby ale ty bohužel neumím:(
Nudle, ty seženete snad skoro všude:) Vaří se chvilku, vložíte do vroucí vody a po chvilce jsou hotové a né jako naše špagety:o)
Krevety i krabí tyčinky kupuju u nás v Bille mražený. Ani to moc nestojí.
Sezamový olej tuším, že mají i v našich supermarketech ale jinak opět tržnice. Je moc dobrý do polévek. Dává se jen malinko. ------------------------------------
Mám tu ten receptík na smaženou rýži. Je to takové docela jednoduché a rychlé. Budeme tedy potřebovat:

 • rýži
 • 1 větší cibuli
 • trochu pórku
 • hrstku hrášku
 • hrstku kukuřice
 • mražené krevetky (nemusí být)
 • 2 vejce
 • sójovou omáčku
 • sůl
 • zelená kápie nebo přidat cokoliv dle chuti

Uvaříme si nejprve rýži. My vaříme čínskou v takovém tom „rýžovači“. Pak si osmahneme krevetky a vyndáme. Pórek nakrájíme na drobno. Připravíme si misku, vajíčka rozkvedláme a přidáme pórek. Do pánve s olejem (nemusíte šetřit) dáme vajíčko, po chvilce přidáme rýži, hrášek, kukuřici a krevety. Později cibuli nakrájenou na plátky a kápii nakrájenou na menší kostičky (těm stačí trochu, jinak jsou jako bláto:o). Vše důkladně promícháme a přidáme sójovou omáčku. Trochu přisolíme. Nesmíme tu rýži smažit moc dlouho, jinak z toho budeme mít pak kaši:o))

My někdy děláme i to, že tam přidáme 1 nožičku párku. Nakrájíme ho na slabší kolečka a přidáme s tou rýží. Jednou jsme měli doma i čínský párek nebo co to bylo ale to chutná divně, nic moc.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.08.06 16:33

A ještě jedna věc, k tomu diskutovanému výletu za slanou vodou - tady je odkaz na hotel: http://www.hauzaresort.com/enter_here.htm, přičemž zájezd prodává Čedok, ale věřím, že se dá pořídit mnohem levněji přes nějaký alternativní zdroj (my takový máme :).

Tak, jdu na ten koláč, bude linecký, blumy povařím s pudinkem, potřu a posypu drobenkou.
Papa, I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 16:37

Ledový salát alá EHu (hezká firemni značka)
dva až tři stroužky česneku na nudličky, do wog pánve rozpálit 2-3 lžíce oleje a nechat česnek lehce orestovat
Rozdělit salát po listech, po našich zkušenostech asi potrhat nebo pokrájet listy na půl či na třetiny. Omýt - do panve se dává mokrý - nemusí se pak podlévat.
Vhodit do pánve na restovaný česnek a míchat a nechat prohřívat, dokud nezačně sléhat a vláčnět. V ten okamžik nakapat na salát cca lžíci ústřičné omáčky - takové té husté slanější směsi. S tou promíchat, aby se salát v ní omočil, nechat prohřát a podávat teplé.  

A teď čekám ten recept na klíčkový salát, vím, že se ty klíčky smažily na oleji do ztráty tuhosti a pak se přidávalo rýžové víno, ale jestli tam byl předtím i česnek a co tam bylo to slaného, to už nevím. Jen to bylo dokonalé a hodlám se tím krmit při chatování :-)))))
Z čeho byly kuličky, nevím vůbec - viděla jsem jen restování - tam se poté přidávala jen sojovka (ta Evina), jen bych si možná vzpomněla na ta vajíčka s rajčaty. No a na tlučení okurek si taky pamatuju - s tím česnekem to mělo vážně zajímavou chuť.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 16:48

Hmm, teď koukám na ten recept o salátu a na to, co jsem zažila - trošku se to v těch poměrech liší, ale myslím, že je to otázka množství salátu a rozpoložení kuchařky - Eva měla vog mastný od předchozího a bála se víc kořenit, když předpokládala, že to budou dlabat i naše prťata. Takže asi tak je k tomu potřeba přistupovat. :-)))) Ale bylo to vynikající

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.08.06 18:04

Ahoj Romano,

Honza tu zrovna vynáší do nebe tvůj sulc, tak až budeš mít chuť, prosím prosím taky o recept :). Já si pamatuju z naší diskuse jenom část… Díky moc!

Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 19:00

Ivi, je to o poměru, ne vždy se to podaří, tohle byla megaporce pro dvacet porcí :D:D takže šest nohou, jedno koleno a dva jazyky, z jazyků jsem nakonec nedala vývar ani vrchni část, jen ty špičky (byla tam cítit ta sražená krev, mám tu ještě dva zmražené, půjdu jim je omlátit), koleno bylo sice libovějšíc, ale nohy o to vyběhanější, každopádně jsem  toto celé množství narvala do dvou papiňáků (koleno + 2 nohy: vývar byl mnohem výraznější a libovější. V druhém čtyři nohy - vývar se spoustou tuku a kolagenu, chuť ne tak výrazná nemasovitá, jazyky jsem naštěstí dala do hrnce zvlášť). Do každého hrnce cca 6–8 litrového: 10 kuliček nového koření, podobně kuliček pepře a cca 4 listy bobkáče, hodně soli, ještě více vegety - už po osolení musí mít voda přiměřeně slanou chuť. Dále jednu cibuli na čtvrtky, čtyři přepůlené stroužky česneku, dvě mrkve, 1 petržel a 1/4 celeru - při normálně vzrostlejších zahradních velikostech - netřeba krájet, nebo jen na půl). Do každého hrnce jsem přidala i jednu petrželovou nať vcelku. V papiňáku se nohy vařily asi 50 min. to koleno asi 65-70 min. - pak jsem obojí slila a vývar nechala vychladnout, aby se na vrchu vysrážel tuk, mezitím jsem obrala všechno maso a pokrájela na kousky, přidávala jsem i dobře oholenou rozvařenou kůži krájenou na jemno i pokrájené kližky - ovařený tuk jsem trochu probrala, pár toho pevnějšího jsem dala taky. Vše pokrájela na drobno, ovařenou zeleninu rozhodně doporučuju vyhodit, chcete-li mít zeleninu in, uvařte ji lehce osolenou zvlášť, taky to není marné, ale ztrácí to na trvanlivosti.
Když vývar zchladl, stáhla jsem tuk na vrchu a znovu rozehřála  do varu, pak stáhla na odpařování a nechala odpařit cca třetinu (slitého vývaru bylo z toho množství asi devět litrů, tak jsem to stáhla na šest), v průběhu jsem ještě stahovala asi dvakrát tukovou pěnu. Pak jsem ochutnala a přidala podle chuti octa - skoro šest lžic - vývar byl silný a hodně slaný (tedy za horka bez masa a nerozleželý. Po této dávce octa mi přišel i tak na hranici kyselosti - prostě asi o dva stupně výraznější, než pak ve výsledku byl - s tím je nutno počítat a dělat silnější.) Vzáětí vmíchala maso, nechala prohřát a vypla. Při takových šedesáti stupních už jsem plnila a tavila pytlíky, při třiceti už to šlo do ledničky.
Takhle vznikal tento při tom obr množství - toho vašeho pytlíku z toho bylo desetkrát. Zbývaj mi dva poslední :-)))))) Vypadá to složitě, ale spousta toho je o tom, že to stojí na plotně a něco se tam děje samo. Já s tím blbla celý den, ale dá se to v poho zvládnout za čtyři až šest hodin a pak ještě dvě hodiny než můžeš pytlíkovat a chladit - samotné práce je na tom tak na hodinu a půl, když máš oholené nohy a někoho, kdo obírá masíčko a neužírá :-))))  

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 19:05

Teď to vidím, ty si nohy nehol, máš je hebounké, ale ta prasátka jsou občas pěkně zarostlá :D:D:D:D Na druhou stranu je vaření sulce činnost, která se svými prodlevami perfektně snáší s různými kosmetickými úpravami těla vlastního :D:D:D

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.08.06 19:19

Díky, díky, díky, náš sulcový pytlík víceméně už zeje prázdnotou, takže až budu mít den volno (tj. nebudu v práci a venku bude hnusně :), pustím se do toho. Nohy pro jistotu oholím všechny :D.
 I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 19:23

Na normoš porci stačí menši koleno, dvě až tři nožky a jeden jazyk - pokud možno nepřekousnutý. To by se ti teoreticky mohlo vejít do jednoho papiňáku. Klidně můžeš vařit na dvakrát, vývary pak sliješ - jazyky se vařej nejkratšejc, ale když je dáš s nožkama, tak ani rozvařený nejsou marný.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 19:25

Sakra, škoda, že ještě u deníčků nefunguje možnost opravy, takhle si přijdu jako debil, no jo, jenže když mě se myšlenky u plotny honěj o překot
Když budeš vařit víc masa v míň vodě, tak samozřejmě nemusíš skoro vůbec odpařovat :-)))) Stačí, když usoudíš, že je vývar sdostatek silný, to přeci chutí poznáš.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.08.06 19:56

Já jsem jen nechtěla, aby se ti nezúčastnění necítili odstrčeně :)).
Pyžamo už vyplavalo.
Dík
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.08.06 20:02

Tady se to hnulo,
jdu uložit děti, sbalit fildu na zítřek a taky něco připíšu. Snad.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.08.06 23:14

Tak už jsem tu. Ale  pořád mám nějaký spánkový deficit, či co. Takže spěchám do postele. Ty vaše recepty vypadají mňamózně. My jsme dneska zvládli akorát jahodový knedlíky z mražáku, na víc nebyl čas. Ale jinak super den - pokračování pohodičky.
Ráno jsem byla s kamarádkou cvičit, pak si chtěla koupit něco na sebe, tak jsme strávili ještě hoďinu nakupováním, vyzvedly jsme děti na hřišti, uvařily knedle, daly dort a kafe a mazali zpátky na hřiště (taťka dneska coby občas hrající trenér podal excelentní výkon:)) a Verunka tam dojela na kole. Ještě sice neumí nasednout, vysednout, rozjet se, ani zabrzdit, ale jinak ty cca 2 km ujela bravurně - na to, že to byla první vyjížďka. Chodník je pro ni ale zatím moc úzký, tam jsem to musela jistit. Domů jsme dorazili až kolem osmé, ale hurá, konečně jsem Filipa ostříhala. Škoda, že jsem to nestihla před chalupou, mohly jste vidět pěknýho kluka :))  

Ivě a Evě jsem poslala fotky. Ty pro Romanu se mi vrátily, posílala jsem to na click. A Šíma žádnou, co by stála za poslání nemá :(.  

Uff, to se mi chce spát. Dobrou noc  

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 23:19

Chcete naštvat? Dneska jsme přinesli s Jirkou dva plný košíky hub - kozáky, hříbky a babky.Jirka nás protáhl nějakým březovým hájem a tam jsme našli košík kozáků :o))).  

Jinak Ivo, ten tip na hotel vypadá výborně, pro děti se tento hotel zdá býti ideální :o))) a je tam i spousta aktivit pro dospělé. Já bych jela hned. Mohly bychom jet třeba na jaře, záleží, jak se budeš cítit na to cestovat s mimčem…
A díky za ty recepty od Evy, určo je použiju, protože mi to hrozně chutnalo a Jirka v pátek dojedl zbytek těch koulí, kuřete a rýže a taky to chválil.  

Romčo, s tím receptem na sulc jsi mě předběhla, dík, budu ho muset někdy udělat, protože Jirka s tátou se na něj sesypali jak vosy na bonbon a zhltli ho během chvíle :o))), i hermouše dojedli :o).  

Já jdu ještě balit, dopol frčíme směr Krkonoše :o), beru notase s sebou, tak se ozvu tam odtud.  

pa, Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 23:24

My jako děti taky měly doma morče, bylo ochočené, na uvítanou na nás pískalo a při chování vrnělo. Ale dneska nic takovýho doma nechci, Šíma se o to stejně ještě neumí starat a byla by to tak akorát práce pro mě…navíc furt někde cestujem a stačí, že k našim pořád cpem na hlídání a krmení klec s andulákama, když jsme pryč. Takže žádný křečky, morčata, králíčky apod. si u mě Šíma teď nevymrčí…dokonce prohlásil, že k narozeninám už nechce ty vláčky od Lega, ale toho křečka :(. Křeček sice vyjde daleko levnějc, ale v tomhle případě s radostí koupím to Lego :D  

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.08.06 23:31

No teda, jak to, že mi nemáme žádnou fotečku? :( :D:D:D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.06 09:12

uff, tak založeno, takže fotečky sbírám na fossa.romi@sez­nam.cz . Tedy tak za půl hodinky, až to zaktivujou. Předem moc děkuju.
Jo Ivo, když tak tam pošli i tu předchozí várku.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.06 10:40

Hmm, naštvat umíš pěkně :-))))) Já chci houby, teda nejprve chci auto a pak na houby. Hned zítra s tím musí Standa něco udělat, nebo začnu hryzat, rvát a řvát
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.08.06 16:05

Ještě jsem zapomněla napsat, že jak byla Verunka ta královna na spady :), tak má bedra jednu modřinu vedle druhé. Tatínek se dost divil, co jsme tam s ní dělali.  

Filda už odfrčel směr Telč, doufám, že se mu tam bude líbit. Ještě nikdy, kromě škol a školek v přírodě, takhle sám na týden nebyl.
My jsme si s Verunkou pěkně schruply, usnula mi v tramvaji, takže jsem ji pak táhla pěkný kusanec v náručí. Naštěstí se doma nevzbudila jako obvykle. Vydržela do 15.30.  

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.08.06 19:31

Už jsem nastrkala nějaké fotky do albíčka.
J

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.06 20:33

Co ty vaše fotky na koních z pátku, neříkej, že jsem to zkazila.
 R.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.08.06 21:24

Něco jsem tam dala, ne? Tak ja tam ještě přidám. Ale některé byly asi proti světlu, protože byly tmavé, nebo to je foťákem. Pořád Hynkovi říkám, že nevybral nic moc.
 J.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.08.06 21:35

Tak asi ne, jsou fakt dost tmavý. Ale neboj, pro sebe je mám. Jenom do albíčka se mi to na zmenšování nezdálo :)¨
 J

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.08.06 21:37

A spráskala jsem na posezení celou flašku boršče. Mňam.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.06 21:46

To nasedání Filipa a tebe asi bylo proti sluníčku, ale jízda pak už ne. No snad to zachrání Iva :D
To jsem ráda, že chutnal :D Zbylo i pro Hynka? Asi ne, co.  

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.08.06 22:04

Tak právě to nasedání je dobrý :D. Že bych to tam dala? Na Hynka nezbylo, jedl prý cestou ze zápasu a navíc on zelí moc nemusí. I zelňačku do něho těžko dostávám, že je kyselá. O to víc jsem si pošmákla já:D:D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.06 11:14

Tak my marodíme, holt školka se blíží, jednou to přijít muselo. Johana má velmi zvláštní průjem, naprosto hladový. Protože si spojila, že jídlo je vzápětí vystřídáno břišníma křečema a pálivým zadkem, tak ho naprosto odmítá. Pití jakbysmet. Tak jsem celou noc a už od rána naproto umluvená neustálým vysvětlováním, že papat a pít musí, jinak to bude bolet moc dlouho a bude muset do nemocnice.
A přitom to začalo nevinně, v sobotu asi zkaženým pacholíkem, dojídala jsem ho a taky se pak párkrát proběhla. Jenže já to zajedla, kdežto Joko od té doby nevzala pořádně do pusy. A tak se to rozjelo do této hrůzy. Teď konečně jsem do ní vpravila čtyři piškoty a čtvrt hrnku čaje s rozpuštěnou smektou, no stejně počítám, že za chvilinku bude zase auvej a budu začínat na novo.
Volala jsem doktorovi, protože v noci k tomu měla přes 38 teplotu, ale ten prý bude až zítra, chytla jsem ho na cestě odněkud z dovolené - asi se mu zapnutý roaming vyplatil :-))) No a na pohotovost s popisovanými potížemi nedojedeme. Joko má estetické trauma, když nestíhá - je z toho perplex až hysterická, když si musí během hodiny třikrát vyměnit kalhotky. Každopádně jediná rada od doktora i z lékárny - jíst a hodně pít, nejlépe dietně, zkoušet nacpat smectu. Na pohotovost určitě, když se teplota vyšplhá přes 38,5 - což zatím tedy ne. Spíš to klesá.
Každopádně mám rušný běhací den, tak se tu mějte krásně a ne tak pos…ně jako my.
Romana a Joko.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.08.06 11:31

Ahojda,

já jsem s fotkama ostuda, včera jsem se k tomu nedostala, tak snad dneska večer :D. Pár hezkých kousků tam mají všichni jezdci, aspoň pokud jsem schopna si vzpomenout :).  Za zaslané moooc děkujeme!

Romano, je mi líto Joko, doufám, že to brzy přejde, pamatuju si, že u nás jednou tenhle stav trval skoro týden a to bylo na bednu :(. Do nemocnice jsme jezdili každý den, aby zkontrolovali, zda není dítko dehydratované. Naštěstí nakonec pochopila a začala aspoň pít - ovšem ne žádné rehydratační roztoky, ale čistou vodu, ale zaplaťpámbu za ni. Nezkoušela jsi ledovou kolu po lžičkách?

Viktorku dneska po dlouhé době hlídá naše hlídací studentka Denisa, tak doufám, že odpoledne nevypoví pracovní poměr z důvodu totální rozjívenosti dítěte. Se začátkem prázdnin se Viktorčino chování opravdu nedá srovnat :D.

To je prozatím všechno, jdu se ponořit zpátky do pracovního procesu (…na chvilku, před obědem :).

Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.06 12:55

Tak aby těch průserů nebylo málo (stihla jsem ještě spálit brambory pro Johanu, holt už nejsem zvyklá vařit pidiporce), tak jsem teď teprve našla Johaně klíště - tedy našla si ho Johana, mě by nenapadlo ho tam hledat, taky bylo k nalezení, až když se řádně nacucalo - blé, to bylo ohyzdné..
Učili nás, že do vlasů klíšťata nejdou, tak tohle šlo. Joko ho měla cca 2 cm už v linii vlasů vzádu na hlavě, tím, že tam má ty vlasy delší, tak bylo vlastně stále zakryté, nebylo vidět ani při česání culíků. No a podle toho, že jsem ho ven kývala skorem čtvrt hodiny za děsného Johančina řevu, tak tam muselo být pěkně dlouho, nejméně od čtvrtka. Okolo to má cca 1 cm červené, ale to může být od dlouhého dobývání, podívám se ještě za hodinku. Jdu juknout na mapu nálezů infekce, abych mohla být víc vyplašená.
Tolik pro vaši informaci.
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 28.08.06 14:57

Ahojda,  

my jsme se včera úspěšně přesunuli do Krakonošova. V penzionku už na nás čekal připravený pokojík (ten samý, který jsme měli v zimě) a jako úvodní jídlo na večeři houbové bramboráky, nam :). Hub tu roste neskutečně, netřeba ani běhat někde hluboko v lesích. Nevěděli jsme co s tím tady, tak ta naši známí, co ten penzion provozují nás pustili k nim na půdu, kde mají hodně nějakých napnutých sítí, na kterých se suší houby. Takže si tady prej můžem sušit, jak je nám libo :). |Ale doma netuším, kam to dám, protože za týden to asi neuschne úplně a bude potřeba je doma někde rozložit, tož zatím netuším kam :(.  

Počasí je na střídačku, sem tam svítí sluníčko, sem tam přeháňka, ale žádná hrozná zima není. Byli jsme dneska na tříhodinovém výletě na kolech, půjčili jsme si tu tažnou tyč na Šímovo kolo, docela dobrý, ale Jirka toho měl až nad hlavu, protože Šímovi se přestalo chtít tahat a vezl se jak lord :D. Ale i tak toho měl hodně, protože už spískoro tři hodiny, tak ho půjdu vzbudit. Známí, co jsou tu s náma tu cestu na kolech po hodině vzdali, otočili to a jeli zpátky, protože jejich dítko bojkotovalo naprosto všechno :D.
Zítra razíme na Janovu horu do Hucul klubu na koně. Šíma tam jezdil v zimě, tak teď se taky těší na ježdění.  

Téda Romčo, co se to u vás děje…chudinka Johanka, už aby to bylo rychle pryč a mohla příští týden školkovat. Zkoušela jsi jí dávat pít Kulíška? Prodávaj v lékarně v pytlíčkách, jsou to granule, které se rozpouští do vody nebo černého čaje a je to nabitý minerálama a vitamínama, je to proti odvodnění a dehydrataci. Mě se to loni při té salmonele osvědčilo, smecta nám nezabírala vůbec. A prdelínu mažte Bepanthenem, to nám taky pomáhalo :).  

Ivo,tak jak,máš ještě zaměstnankyni, nebo už psychicky nevydržela? :D:D:D. Já bych řekla, že je Viky vpohodě, aspoň co jsem viděla :).  

Holky, díky za poslání fotek, jsou moc pěkný. Já se k tomu dostanu až příští týden, mám jich spoustu.....tak pak je rozešlu. Ivo, mohla by jsi mi je pls vypálit na CD? Děkuji. :)  

zatím papa,  

Krakonošáci :)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.08.06 14:57

Ahoj,
chudák Joko. Aspoň že jste to klíště našli.
Nevzala by si ani třeba strouhané jabko nacpané smectou nebo tak něco protiprůjmového? Snad se to brzo spraví.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.08.06 14:59

Ivi,
Verča je taky totálně rozjívená a negativistická. Jediná činnost, kterou je ochotna dělat je dívat se na televizi (což jí nechci povolit já), nebo jezdit na kole (což zase nemůžeme dělat celý den, je tu strašný bordel a někdo to musí uklidit). Na jídlo vyžaduje jen jahodové knedlíky a odpověď na jakýkoliv požedavek je „NE“.
Už aby byli v té školce, jdeme jezdit na kole:)
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.06 18:18

Díky za Kulíškovou radu, už jsem ji dnes dostala, ale mám tu Smectu, tak ozkouším tu, stejně jestli se to jen trošku zlepší, tak vyrazíme zítra na starých golfkách k doktorovi (pohyb Johance nesvědčí, to by nedonesla), kromě vzorku pro OHESku chci aby jí vzali i krev. V současném stavu do ní nehodlám cpát ATB v rámci prevence, budu flek hlídat (má to pořád zarudlé), uvidím koncem týdne. Borelku většinou vědí do tří dnů od propuknutí, ale nevím, za jak dlouho po zakousnutí - to si nepamatuju.
Horší je to s encefalitidou. Nejvíc mě štve, že půl minuty poté, co jsem klíště spálila a šla se juknout na ty mapy OHES, jak je to s infekčností v dané lokalitě, tak jsem objevila odkaz, že klíště lze po vyjmutí uzavřít do lahvičky a poslat na prozkoumání, zda jde o přenašeče. Lymskou říkaj hned druhý den, encefalitis do týdne. - To jsem vopravdu nevěděla, že už tohle dělaj - obojí testy stojí dohromady kolem litru - ale za ty nervy by se to mohlo vyplatit.
O dalších přenášených chorobách snad raději ani nechci vědět.  

Johance jsem za statečnost (zdánlivou) koupila nový obleček (tepláky, mikču a vestu - s krtečkem). Už je v tom nabalená a spokojená, tak snad to hned neznečistí zevnitř. A sehnala jsem ta kolečka, co se Standovi stále nedařila pořídit. A mám novou krásnou a rychlou klávesnici místo té ožralé rumem - však mi to taky hnedle kecá veseleji. A vůbec, zítra už určitě musí být lépe
Reagovat zkusím až k večeru, teď se tu po mně válí Joko, protože mě má velmi ráda. A sakra, už má zase trochu teplotu. No vyžahla dva aktimely, ty si vymrčila, chtěla jsem do jednoho narvat smectu, a nestihla. Joko byla rychlejší. Tak zase nevím, do čeho to dát, aby bylo sdlábnuto, když z jídla nic nechce. Teď jí ovařím kousek kuřete s mrkví a se solí - takový hydrobiologický roztok :D:D Něco jako Kulíšek.
Sakra, ta klávesnice je vysloveně nebezpečná, to se to píše.
ahoj
Romana a rudý ďábel Joko (ten nový obleček je červený)    

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.08.06 18:25

Uuuf, tak den s Denisou proběhl na jedničku, Viki se vyřádila na hřišti a po obědě dokonce na hoďku usnula :). Vítala mě slovy: „Mami, proč jsi přijela tak brzy?“ To je fakt „pohlazení“ pro mateřskou duši :D :D. Prý celý den ani nezaprudila, ani neodmlouvala… Za to jdou zítra do bazénu :).

Jani, popis Verunčina stávkování přímo sedí na nás. Ještě bych dodala jednu aktivitu: chci si hrát na počítači. Jsem Viktorce (já trubka :) ukázala stránky Teletubbies, kde je docela hodně didaktických hříček a ovládání je naprosto jednoduché, takže u toho nemusím asistovat, ovšem nejradši by mě od poče vykopla a seděla tu furt sama :D.

Martino, ty si nech ty zprávy o houbách, jak to, že když jsme u toho my, najdem jenom pár babek?!? :)

Doufám, že Johance už je líp a že z toho klíštěte nic nebude.

Jdu plichtit večeři, fotky až po uložení dítka ku spánku :).

Hezký večer,
Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.08.06 19:27

Tak my jsme nakonec na to kolo vyrazily. Dala jsem za ní 3 kolečka kolem parku plus běh za kolem do parku a zpátky  - musela jsem ji za sedátko dobržďovat z ko­pečka a taky vyrovnávat kolem kandelábrů. Byla jsem docela zničená a doufám, že jsem vyběhala to kilo z chalupy :)). Verunka den zakončila krásným držkopádem z kola na chodník - tam, kde je místo rovné plochy vlnobití. Naštěstí si nevyrazila žádný zub, jen prokousla ret. Teď tu na mně leží totálně vyřízená, jdeme do hajan.
 J

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.06 20:06

Chuděrka Verča, tak hezky roubík do pusy. Johaně to zabralo nádherně, tatínek upíří dírky ani nepostřehl. Už tam má jen malinké bouličky, které se snad do školky zahojí - jestli tedy nastoupíme. Jinak hlásím, že actimely byly to pravé, ještě tu mám jeden revital a do toho třetího aktimelu, co si Johana poručí k večeři, už tu smectu chystám, tak snad druhá zabere lépe, první fungovala jen chviličku - možná proto, že ji rozhodně Joko nevypila celou.
Ale jinak to musel být děsivý pád, takže oooobr pofoukání od tety i Johanky pro Berunku.
Dnes jsem se dozvěděla, že Johanka byla na chalupě se Šímou, Beruškou a Doktorkou (chudák Viki) a že má moc ráda žlutýho Filipa (tedy toho většího v červeném tričku na fotce). Davídkovi a druhému Filipovi nějak nemohla přijít na jméno, přitom ještě nedávno je poznala na fotce, tak nevím.
TAk smectový aktimel vypila, ani se nestihla ošklíbnout, jupí.
Na fotky se těším a na Martininy houby taky, vidíte, další důvod se sejít, pojedeme k Martině domů na houbovou žranici - umí skvělý hubník - podle popisu to musí být velká mňamka. Tak bychom jí mohly ulehčit starosti, co s tím množstvím, ani by to nemusela dosušovat :-))))))))
Jo jinak nechápu, co Verču s Viki tady pomlouváte, asi k vám nakvartýruju Johanu, abyste viděly, co umí rozmazlený fracek, já bych měnila okamžitě.
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 28.08.06 20:28

Ivo, pro Viktorčinu zábavu posílám odkaz na hry http://www.lego.com/…/default.asp , některý jsou hodně jednoduchý, určo si tam něco najde, u čeho nebude potřebovat Tvojí asistenci :D. Šíma má nejraději letiště a vlaky :).  

pa, Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 28.08.06 20:32

Jani, ještě, že to nedopadlo hůř a odnesl jen ten ret a ne zuby. Nám se ty zuby pořád viklaj, ale zatím ještě držej :D.  

Obdivuju Tvoje běhání za kolem, na tohle jsem líná. Radši jedu taky na kole vedle Šímy a pokřikuju na něj ať šlape, ať jede u strany, ať nejezdí do louží atd…:D…ale taky to jde :).  

Tak foukáme na bolístku,  

pa, M+Š

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »