Jak se narodila ČAJ

Porod

Druhý porod podle svého..

Psal se 17. Duben 2015…

Jako každé ráno jsem s rukou na břiše promlouvala v duchu ke své dceři, že by bylo fajn se narodit dřív než na Vánoce.

Jako každé ráno jsem měla oči v sloup při každé poznámce okolí, že jsme ještě dva v jednom.

Jako každé ráno jsem si říkala, že DNESKA UŽ URČITĚ PORODÍM. Tohle ráno jsem to myslela opravdu vážně. Něco bylo jinak, ale bála jsem se těšit.

Odpoledne jsem proflákala na sluníčku a večer vypila znovu ricinový koktejl. Něco bylo jinak. Bylo to vzrušující a zároveň jsem měla trochu strach.

Byl večer, staršího syna jsem odevzdala babičce a věděla jsem, že až ho přivítám příště, budeme už čtyři.

Tělo se začalo samo čistit a pomalu se rozjížděly bolesti po různých intervalech, jako předchozí večery. Žádná pravidelnost, takže jsem byla naprosto v klidu. Porodní asistentka mi nebrala telefon, ale nerozhodilo mě to.

Napustila jsem si vanu, zapálila svíčky a ponořila se do sebe.

*Věděla jsem, že tento porod bude nezapomenutelný zážitek, že ho chci PROŽÍT a ne jen přežít jako se synem. Věděla jsem, že chci věci jinak, že jsem schopna převzít zodpovědnost za sebe i své miminko. Byla jsem rozhodnuta nenechat si porod pokazit porodnicí. Cítila jsem, že to nejlepší a nejbezpečnější pro nás dvě je porodit doma. Cítila jsem, že jistota utrpení je pro mnohé přijatelnější než nejistota svobody a převzetí zodpovědnosti. A já se tomu tak moc nechtěla poddat. Věděla jsem, že cesta k miminku bude ještě dlouhá, musela jsem hodně pročistit myšlenky, odpustit, odblokovat, promodlit, přečíst, vidět a slyšet, pochopit, přijmout a naopak nechat plynout, naučit se říkat věci upřímně, vyjádřit svůj názor.

Dalším nelehkým úkolem bylo spojit toto vše s mým mužem. Jak to probíhalo by vydalo na další článek, cesta to byla trnitá a dlouhá. Nemá smysl se po ní vracet. Ke konci jsem z něj ale začala cítit potřebnou důvěru a pochopení. Ale jakkoli mě chápal a podporoval, strach, ve kterém jsme systémem vychováváni všichni byl silnější než on. Viděla jsem na něm, jak moc by chtěl, abych to měla podle sebe, a jak moc mu něco uvnitř nedovolí se uvolnit. Nakonec prohlásil abych si to udělala podle sebe.*… Vylezla jsem z vany a bolesti neustávaly. Byly téměř neznatelné když jsem stála nebo se houpala na baloně. Byla půl noc a my jsme se rozhodli jít spát. V objetí jsme usnuli.

Bylo půl druhé ráno, kdy mě bolest vysloveně posadila na postel a já věděla, že je TO TADY. Víc než kdy jindy jsem si uvědomovala, že se ze dvou lidí stanou tři.

Kontrakce byly velmi silné a stěží šly prodýchat. Muž vystřelil z postele a společně jsme se rozhodli, že pojedeme do porodnice. Prostě impuls, najednou to přišlo, bylo to tak správně. Cítila jsem, že to tak má být.

Jel snad 120. :) Cestu si nepamatuji, byla jsem jako v tranzu, soustředila se na dcerku a věřila jsem svému muži, že nikomu v porodnici nedovolí nic, co bych sama nechtěla. Koukla jsem naposled na hodiny: 1:50.

Vyběhla jsem schody do prvního patra porodních sálů, otevřela dveře a v tu chvíli mi praskla voda.

Bylo tam ticho. Nikdo jiný nerodil, nerušil mě. Porodní asistentka se mi nejdříve snažila zabránit napít se Coly, ale velice brzy zjistila, že se mnou stejně nehne. Nehnula se mnou, ani když mi chtěla natočit ozvy, protože okamžitě přišly takové kontrakce, že jsem chtěla opustit svou tělesnou schránku a jediná snesitelná pozice byla ve stoje.

Když bylo zjevné, že se mnou nic nehne, poslali mě na porodní pokoj. V půlce cesty jsem ucítila hlavičku, jak se dere na svět. Doběhla jsem na pokoj, práskla sebou na postel a už jsem jen hučela, soustředila se na malou, a křičela „pojď k nááááám“. :) Asi jsem vypadala jako při vymítání nějakého ďábla, ale bylo mi to jedno. V jednom okamžiku jsem potřebovala přítomnost mého muže a na chvíli se zastavila, to byl moment, kdy jsem byla schopná posunout se do nějaké polohy, která mi bude vyhovovat, chytit ho za ruku a opět povolit tělu, aby pomohlo dceři na svět. Porodní asistentky jsem moc nevnímala, snažili se mě zpacifikovat do polohy pro ně příjemné a v uších mi hučelo jejich: NEKŘIČTE, NEBUDETE MÍT SÍLU… V tom se do toho vložil muž a řekl, že křičet potřebuji, že mi to pomáhá, i já sebrala všechny síly, už pěkně naštvaně houkla, že si budu křičet jak chci a že sama vím nejlíp, co mám dělat.

To už byla venku hlavička, malá šla rovnou i s rukou. :) Ještě jsem stihla zakřičet, ať se ani neopováží mě nastřihnout. Pak přišla obrovská síla… Cítila jsem, jak malá rotuje, docházelo mi, že už jde mezi nás, měla jsem pocit, že exploduji.

A najednou byla tady.

Ležela mi na břiše, koukala na mě, byla úplně klidná, vyrovnaná, nádherná, božská. Koukaly jsme na sebe a vůbec nevnímaly svět. Výraz mého muže nelze nijak popsat, protože takový nikdy předtím neměl. Byla to nádhera. Pak jsem porodila placentu. Ležely jsme pod červeným ručníkem, všechny poslali pryč, světla se zhasla… a už jsme byli jen MY. My tři a svět.

TEA se narodila 17.4. 2015 ve 2:08… od příjezdu do porodnice jí cesta ven trvala 15 minut, :) ráno si nás táta odvezl domů.

Hodnotilo 77 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 23.04.15 06:42

Gratuluji k dcerce. Nicméně jsem nepochopila, proč jste nakonec do té porodnice jeli. Dle vašeho popisu jste personálu stejně co nejvíce znemožňovali dělat jejich práci. Na mě to působí tak, že jste jeli jen proto, kdyby se něco pokazilo, tak ať je to na koho svést. Takže ono to s tou zodpovědností za vlastní rozhodnutí nebude až tak žhavé…

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 23.04.15 06:59

Gratuluji k miminku, ale deníček na mě nepůsobí moc dobře.. v první části mi připadalo že čtu milostný příběh (kvůli toho barvitého vyjadřování) a né zápisek o porodu.
A souhlasím s prvním komentářem.

Příspěvek upraven 23.04.15 v 07:02

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 23.04.15 07:33

Gratuluji :kytka: hezky denicek :) prijde mi mnohem zodpovednejsi jet odrodit do porodnice, nez doma bez PA, ktera nezvedala telefon. Navic porod probehl prakticky bez zasahu lekaru.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 23.04.15 07:36

Gratuluji k miminku, ale jinak to nechápu, zodpovědnost? :(. Souhlasím s prvním komentářem, bohužel :(

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 23.04.15 07:39

Nesouhlasím sice s vašimi názory na porod, ale musím říci, že mě váš příběh rozplakal. Moc hezké :mrgreen: Ať jste obě zdravé :mrgreen:

 
mattez
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 23.04.15 07:39

Gratuluji k holcicce @:-) mne se denicek libil a dokazu pochopit zmenu postojestrach ve chvili kdy to prislo ze treba PA neprijede vcas nebo proste takove to njtkani a navic urcite manzel byl radsi, ze se jelo do porodnice. I chapu, ze na sobe pisatelka nenechala provadet jejich rutinni zakroky. Sama jsem u porodu rvala jako tur a to mam jinak prah bolesti vysoko a opravdu jsem to u sebe necekala a neskutecne mi rozcilovalo jejich Nekricte, nebudete mit silu. proste to eslo.mne se denicek moc libil :-) jen jedine, co nechapu je, ze si pisatelka nenechala udelat monitor.ja mela silene bolesti opravdu silene, ale stejne jsem celou dobu pred tlacenim lezela na monitoru a nesmela se hnout.

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 23.04.15 07:46

Všechno nejlepší malé do života! Pořád se tu objevují stížnosti na neempatické, protivné a kdovíjaké porodní asistentky. Ve Vašem deníčku čtu „zařvala jsem, ať se nepřibližuje, ať se neopovažuje…“A muž taky křičel… Jsme připravené rodičkám vyhovět, pomoci s porodem podle jejich představ, ale akce často vyvolává reakci. Chci tím jen říct, že nejsme kruťošky vyžívající se v utrpení maminek, ale některé z nich bývají na hranici vydýchatelnosti.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 23.04.15 08:08

:mrgreen: no z vas musely mit PA radost. nic proti vlastnim pranim, ale do 3 bych si mozna zvolila takovou asistentku co mi zvedne Telefon a popr.by nase spolecne domluvene postupy podavana personalu ponekud bez „porodni agonie“. Prijde mi, ze jsis tam jela vylit vztek za to, ze ti porod doma nevysel…
Nevadi, holcicka je jiste uzasna a ja ji preji do Zivota jen to nejlepsi :kytka:

 
barca_p
Závislačka 3728 příspěvků 23.04.15 08:08

Gratuluji k dcerce. Krasny denicek a krasny porod, i presto, ze nakonec neprobehl doma to na mne pusobi, ze probehl tak, jak jste si predstavovala a byl prirozeny. Coz se bohuzel v moc porodnicich nedeje. Uzivejte si sebe navzajem :srdce:

 
Nairol
Echt Kelišová 8516 příspěvků 23.04.15 08:18

Souhlasim se @svycarka

Cele mi to prijde takove nejake nerealne, pribarvene az vymyslene… nevim, nemam z denicku pozitivni dojem. :nevim:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26694 příspěvků 23.04.15 08:18

Denicek na me pusobi tak zvlastne, na jednu stranu si rikam,´no reagovali jste nakonec spravne, jeli jse te porodnice :palec: na druhou stranu takove jakoby nikdo nesmi nic rict nic udelat :nevim: Jiste, pokud mas porodni plan s sebou a je vse dopredu vysvetlene??Jen nechapu, ty jsi chtela rodit doma a, protoze to PA nevzala, tak jste radeji jeli do porodnice??Nechci do niceho moc kecat, ale oni ty doktori nekteri a i PA proste delaji take svoji praci.
Jinak gratulace k malinke ma hezke jmeno :kytka: :kytka:

 
TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 1 inzerát 23.04.15 08:42

Kdyz jsem denicek cetla, tak jsem se nepodivala kdo ho psal, az potom jsem to zjisila a hodne me to udivilo, protoze jsem cetlá hodne nazoru uzivatelky v ruznych diskuzich o porodech doma a kdyz pominu ze jakykiliv nazor o tom ze je to riziko, odsoudila a jediny spravny nazor je ten ze v porodnici vzdy vsechno pokazi a v zivote uz tam rodit nepujde.No kazdopadne gratuluji k holcicce a at jste zdrave. :kytka:

 
veeeraf
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 23.04.15 08:45

Deníček se mi nelíbil

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.04.15 08:56

Změnu názoru naposto chápu.. maminka by měla zůstávat doma do té chvíle, dokud se tam cítí bezpečně… a pokud se tam přestala cítit dobře. je naopak velice zodpovědné jet do porodnice. nehledě nato, že popisuje partnerobu nejistotu a strach… a zrovna tyhle dva faktory jsou nejdůležitější k hladkému průběhu porodu…
a vy, co to kritizujete, jak častoo tu čtu v diskuzích, že domarodky jsou nezosdpovědné, že i v porodnici se dá vydupart přirozený porod a když to ěnkdo udělá, tak jen hche na někoho hodit zodpovědnost? podle ěm je to jediná cesta, si v prodnici vydupat takový porod, jaký chchi já.. a personál bude muset pochopit, že rodící žena v kontrakcích, evidentně otevřená na 10, nebuide asi moc svolná k debatám, že malý nástřih je super…
@bambooska takže malá se nakonec otočila? moc gratuluju!!!

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 23.04.15 09:06

Souhlasím s @vantili … Deníček se mi nelíbí..

Gratuluji k holčičce..

Příspěvek upraven 23.04.15 v 09:06

 
barca_p
Závislačka 3728 příspěvků 23.04.15 09:15

@Krrysa naprosty souhlas :palec:

 
Ukulina
Extra třída :D 13838 příspěvků 23.04.15 09:20

Gratuluju k dcerušce! :kytka:
Já změnu názoru chápu. Lepší než trvat na svém jen z hrdosti. :)

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 23.04.15 09:24

Deníček je psaný zvláštním stylem, který mi není blízký, takže nemůžu říct, že by se mi celkově líbil.
Schvaluju, že když ses necítila jistá doma, jeli jste do porodnice. Potud chápu. Nechápu už ale, proč jste byli tak protivní na personál. Nikde není zmínka o tom, že by něco nutili, byli nepříjemní nebo něco podobného.

@Krrysa Přirozený porod se dá „vydupat“ i jiným způsobem. Stačí trochu asertivity, nemusí se hned hulákat na celou porodnici. To říkám z vlastní zkušenosti.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.04.15 09:26

@PetiteFillette no, vzhledm ke stádiu porodu a k tomu, jak umí být personál příjemný a vstřícný k odmítnutí, tak chápu. ženská při kontrakcích a shlavou mezi noham, a má nárok na cokoliv a ne ještě myslet an to, a by ybla sluníčková na personál…

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 23.04.15 09:32

@Krrysa Pokud se personál chová normálně, nevidím důvod na něj řvát :nevim: Ani porod neomlouvá neomalené chování. Neřeknu, kdyby na ni někdo taky hulákal, tak potom ok, ale o tom v deníčku není psáno nic.

Příspěvek upraven 23.04.15 v 09:33

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 23.04.15 09:41

Denicek skvelej! :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.04.15 09:49

@PetiteFillette rodila jsem 4 krát, v porodnici a vím, že na něketrý personál milé odmítnutí prostě nefunguje a začnou se svým ale tohle a támhle to..a když bych měla hlavičku mezi nohama, tak asi taky nebudu sluníčkově vysvtlovat tohle a tamto..a podle mě ano, poro omlouvá, v tu chvíli člověk nejdená zrovna mozkem, a ale pudově.. a pokud mě ve stádiu porodu, o ketrém se tu píše, někdo otravoval, pošlu ho taky do tmy…
a třeba z toho co čtu : Porodní asistentka se mi nejdříve snažila zabránit napít se Coly, ale velice brzy zjistila, že se mnou stejně nehne tak asi na první sluníčkové ne moc nereagovala…
nebo : Porodní asistentky jsem moc nevnímala, snažili se mě zpacifikovat do polohy pro ně příjemné a v uších mi hučelo jejich: NEKŘIČTE, NEBUDETE MÍT SÍLU… z toho cítím opět nerespekt k volěb polohy a k projevům rodičky…
ale samozřejmě, nebyly jsme tam ani jedna…

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 23.04.15 09:57

@Krrysa Ne, nebyly jsme tam ani jedná. Já to v prvním komentu ani nemyslela přímo na pisatelku deníčku, ale všeobecně, že není nutné vydupávat si svoje postoje křikem. Spíš si myslím, že to působí naprosto opačně. Správná míra asertivity umí udělat jistě lepší službu :wink:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 23.04.15 09:59

Gratuluju k Čaji :) a hlavně k nádhernýmu porodu. Opět můžu jen tiše závidět, ale takhle by to mělo fungovat.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.04.15 10:05

@PetiteFillette to jo, a le já prostě vím, že s hlavičkou mezi nohama mi asi ta správná míra asertivity nejspíš bude putna a vyřknu to tak, a bych nemusela opakovat a bylo respektováno…a na ěm ty části deníčku působí tak, jako že bylo řečeno několikrát ale stejně to zkoušeli dál… :( :(

Příspěvek upraven 23.04.15 v 10:06

 
laragi
Kecalka 174 příspěvků 23.04.15 10:14

Dobrý den, tak to je deníček, který bych ja mohla nazvat Jak se nechci nikdy chovat. Nezlobte se, ale takhle neprijemna rodička nemůže čekat, že se ji dostane slunickove peče a myslím, že i když jste změnila rozhodnuti a nakonec jela do porodnice, jela jste tam rozhodnuta ukázat jim kdo je nejchytřejší. Nelibi se mi nic, jen jméno dcerky

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 23.04.15 10:29

@Krrysa souhlasím!!! navíc, když jim tam přijede rodička, kde už je miminko skoro na světě a zároven rodička není! správně rozděšená, tak je jasné, že to je „divné“ a „domarodící“ a ještě si taková drzá rodička dupne, že nechce rodit proti zemské gravitaci a že bude dělat, to co jí pomáhá?!…no tak to teda je aspon potřeba pěkně zkrotit a napasovat do tabulek, už jen prostě za tu zpupnost!…a mohl to být takový pěkný zaražený, vystrašený a následně „život zachraňující porod“… :| Ne, já vím, jsem k personálu příkrá, ale shodneme se, že vše je o lidech a zvlášt v nemocnicích už člověk není člověkem, ale vysačkou na ruce se jménem a číslem, která spadne do škatulky s diagnózou a podle toho se s ní jedná..změny nejsou vítány zvlášt ty, které vzejdou od pacienta… ten tomu přece nerozumí :nevim:

autorko! :hug: :hug: krásný deníček, kloubouk dolů za odvahu postavit se rutině v porodnici a vybrali jste nádherné jméno pro dcerku :) :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 23.04.15 10:35

No tak hlavně že tam nebyla jiná rodička
která by Vás obtěžovala, ikdyž slyšet Vás by muselo být jistě velmi motivující :palec:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 23.04.15 10:54

@wewa :mrgreen:

 
anonymka227
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 23.04.15 11:06

Gratuluji k malé :kytka: a ve Vašem chování Vás podporuji :) Jako prvorodička jsem si nechala líbit polohu v leže, která pro mě byla fakt šílená :( chtěla jsem si stoupnout, ale ty skvělé porodní asistentky mi nohy připoutali a já jsem se nehla :( jenom proto, že mi hodinu v kuse dělali monitor, já měla 40 hodin křížových bolestí za sebou a chtěla jsem stát (v této poloze mi bylo nejlíp) a fakt lituju toho, že jsem si tam nedupla a nezůstala v poloze, která mi vyhovovala. Myslím si, že kdyby mi pořád v leže nenatáčeli monitory, tak bych měla z porodu poměrně dobrý pocit, takhle fakt ne :( ta bolest byla v leže nesnesitelná a když jsem je žádala o natočení ve stoje, nebo ať mi postel dají trochu do sedu tak ne :nevim: :nevim: :nevim: takže příště klidně budu jednat jako zakladatelka :) ať si o mě myslí cokoliv :)

 
Kulich_79
Povídálka 23 příspěvků 23.04.15 11:06

Já na začátku vůbec nepochopila název deníčku :oops: :D Pak mi to došlo…TEA…jasně, maminka asi ráda pije čaj, to je coool :palec: Jinak jsem pro rozhodnutí rodit v porodnici, zvlášť když má evidentně domluvenou ne příliš dobrou PA. To je prostě nevýhoda u nich no, nejsou jako nemocnice na příjmu 24/7. S tím řvaním je to složité, no prostě některé maminky při porodu křičí, některé jsou zticha, ale myslím, že pak by si paní měla odpustit poznámku o tom, že jí tam hlavně nikdo nerušil, když ona možná vzbudila půl oddělení :D K požadavkům na porod..Ono je to těžké, v nemocnici by měli problémům předcházet, aby co nejméně ohrožovali zdraví matky a dítěte. Pak když to matka odmítne a nedej bože se něco stane, tak jsou špatní oni. To je prostě věčný boj…
U vás je důležité, že jste všechno stihli a jste v pořádku a spokojení :kytka:

 
laragi
Kecalka 174 příspěvků 23.04.15 11:09

@wewa :potlesk:

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 23.04.15 11:19

Gratuluju k holčičce a pěknému porodu :kytka:
Já jsem se snažila o něco podobného, ale pravděpodobně jsem taková o něco racionálnější a méně emotivní, takže to bylo úplně jiné :D
A porodní asistentky si třeba vezmou ponaučení, že i když ženská řve, síly nedojdou :)

@zolycka visačkou ;) Ale jinak souhlasím :palec:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 23.04.15 11:22

@poppaea nojoooooooooo :oops: já vím, jen už jsem neměla zrovna čas to editovat 8) a taky souhlas :kytka:

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 2 inzeráty 23.04.15 11:24

Konečně nějaký deníček, kde se maminka spolehla na svoji intuici a „hlas přirody“ a nenechala se ovlivnit „vševědoucím“ zdravotnickým personálem. Jste vážně dobrá, že jste to dokázala!

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 23.04.15 11:38

@wewa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Maras :D

Za mě, deníček se mi moc nelíbil, ale to neznamená, že by se mi nelíbil takový rychlý porod :) Rychlý, hladký průběh bych chtěla také ;) Akorát styl mi moc nešel no :)

Zajimavé jméno :kytka:

 
verulicek  23.04.15 11:43

Hezké jméno, gratuluji k dceři, nicméně deníček se mi moc nelíbil, byla jsem z něj trochu rozpačitá…nicméně v jednom měli sestry pravdu, křik ubírá sílu..ale hold některé maminy si na křik prostě potrpí :roll:

 
Ondrášovka.N
Závislačka 4983 příspěvků 23.04.15 11:45

Me se nelibi ani denicek, ani vas pristup

Příspěvek upraven 23.04.15 v 11:46

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 23.04.15 11:49

Zvláštní deníček, ale jelikož tě znám z diskuzí o porodnici, tak jiný přístup jsem od tebe snad ani nečekala. Jestli to nebude tak, že jak se chovám k lidem, tak se oni potom chovají ke mně.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 23.04.15 11:53

Mna skor zaujali tie komentare k dennicku. ak je tu zapis z domaceho porodu, tak je tu vlna kritiky ako ohrozuje seba i dieta. Ak niekto bludi po republike a hlada porodnicu, kde vyhoveju jej prianiam, tak zase je zbytocne snaziva a vsetko moc preziva. A ak niekto pride na pislednu chvilu do porodnice, ako je napr. tento dennicek, lebo sa neciti byt doma v bezpeci, tak sa jej nalozi, ze naco tam isla, ci iba hodit zodpovednost na niekoho ineho.
kazfopadne aj mbe pride dennicek pisany zvlastnym stylom, trochu nadradenym, no gratulujem k zdravemu dietatku :D

 
radúna
Extra třída :D 11343 příspěvků 23.04.15 11:56

@wewa píše:
No tak hlavně že tam nebyla jiná rodička
která by Vás obtěžovala, ikdyž slyšet Vás by muselo být jistě velmi motivující :palec:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak deníček není nejhorší, četla jsem i horší výplody. Ale jak už někdo psal, ani porod by neměl omlouvat hulvátství.
Zakřičet na personál, ať se ani neopováží nastřihnout… :roll: :roll:.

 
zpevanda
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.04.15 12:26

@vantili a proč ti přijde tak zásadní, že odmítali rutinní zásahy? Porod by měla být přirozená cesta a jakékoli umělé zásahy ji přeruší a porodnice prostě proto, kdyby byl nějaký problém - např. velké krvácení apod. Mně tohle přijde jako nejideálnější řešení, které by mělo být nromou. Porod absolutně bez zásahů s kontrolou PA nebo lékařů, kteří by zasáhli, pokud by to bylo nutné, ale ne, že oni budou určovat polohu při porodu, zbytečně stříhat apod…za mě palec nahoru…a ten odjezd do porodnice…lidé, kteří opravdu umí poslouchat své tělo, dokážou poznat, jak mají reagovat :-)

 
chs.jasmin
Kelišová 5073 příspěvků 3 inzeráty 23.04.15 12:44

Uplně mě to dojalo, bulím jak malá - ještě, že jsem doma sama :lol:

:kytka: Měla jsi krásný porod. Já tady šla s určitou představou do porodnice a nějaké se uskutečnily, ale nějaké ne a to mě velice mrzí… A točení ozev v těch největších kontrakcích je peklo - přítel na mě doslova ležel horní polovinou těla a brečeli jsme oba.. Hrůza…

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 23.04.15 12:48

Tohle je bohuzel nevyhoda prijezdu na posledni chvili, protoze personal nevi, s kym ma tu cest, co si prejes, rodicka uz je v poslednim tazeni a samozrejme uz nema nervy na to nekomu neco vysvetlovat, chlap je rad, ze ji dovezl a jeste ma v krvi adrenalin z rychle jizdy…
To hnuti mysli chapu, tez jsem ho mela, taky se syn narodil jen chvilicku po prijezdu, jen my nemeli koule na to na nikoho jecet a podle toho to dopadlo, tlaceni na zadech, nastrih, odneseni ditete…
Lepsi si hned priznat ze doma ne a dojet tam, kde jsou vstricni k pranim rodicek. O domacim porodu musi byt clovek opravdu vnitrne presvedcen.

 
Petttulis
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 23.04.15 12:48

Mně se deníček líbí. Gratuluji k holčičce… :)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.04.15 12:59

Když to tad tak čtu, je mi smutno a už chápu, proč naše porodnictví vypadá tak, jak vypadá.. českým ženám prostě přijde v pořádku akceptovat rutinu v porodnicích na úkor sebe, rodit na zádech, nechat se stříhat, nemít soukromí atd..a ještě u toho říkat ano děkuji za nástřih, děkuji za zdravé dítě, které by bez tuny oxytocinu a nástřihu jistě zdravé nebylo… už to chápu. žena, ketrá si tohle líbit nenechá je divná, žena, ketrá si u porodu zařve si prostě na křik potrpí atd.. prostě tahle generace už je zpracovaná k modelu našich porodnic. co na plat. když žena rodí doma, je nezodpovědná, výdyť přeci v proodnici se dá taky porodit přirozeně.. když jde ženqa rodit do porodnice přirozeně, je za hulvátku - uvědomujetet si, že ona přijel DO PORODNICE A ZA 18 MINUT se jí mimčo narodilo? že pokud se něchtěla a hlavičkou mezi nohamam dohadovat o tom, že nechce ležet u monitoru a nechce nástřih, asi musela být hrubá, aby to tam nevysvětlovala dodones? proboha, ikolik z vás s dítětem na hrázi by mělo chuť diskutovat? z několika vět je patrný, že jí přesvědčovali o něčem, co nechtěla… jen pokud bude takových víc, taks e třeba stane rutina z toho, že se nechává porod běžet, bez nástřihů a tlačení na povel na zádech..

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 23.04.15 13:13

@Krrysa Já s tebou musím souhlasit. Necháme si všechno líbit a pak se akorát divíme, že si personál dovolil kristellerovu expresi, že porod trval moc dlouho, že porod skončil sekcí protože byl vyvolávaný, před termínem na nepřipravených porodních cestách. Že doktoři jsou hovada, kteří nechápou, že je matka vyděšená a bojí se o svoje dítě…
Jenže pak si člověk po probuzení z narkozy vyslechne od doktorky,,tak dělej ty krávo, já si chci jít lehnout,, další se od personálu dozví, že když se bojí, tak si neměla pořizovat dítě atd. atd. další zakážou chovat vlastní dítě, chodit s ním v náručí, mít ho u sebe v posteli…

 
medunka23
Kelišová 5898 příspěvků 1 inzerát 23.04.15 13:16

@Krrysa souhlasím, ono já opravdu teda nevím, ale přijde mi, že zakladatelka si velmi uvědomovala své tělo a intuitivně věděla co má dělat což dneska má málo rodiček.
Bohužel personál nemocnic má svůj rituál co kdy má žena cítit a co kdy nemá, nevešla se zkrátka do tabulek, ve výsledku já si třeba vybavuju u svého porodu kdy mě přikurtovali na monitor že jsem PA prosila že bych raději na boku, což mi bylo striktně zamítnuto, tak alespoň zvednout záda u lůžka, no musela jsem si to taky dost vybojovat, prý je to zbytečné, že mi to stejně zachvíli při samotném porodu položí :roll: :roll: takže ve fázi porodu zakladatelky se naprosto nedivím že jednali tak jak jednali. :nevim: :nevim:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 23.04.15 13:16

@lleennttiillkkaa 8o a kde jsi tohle zažila? 8o

 
mattez
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 23.04.15 13:19

Ja mam podobnou zkusenost jako @anonymka227. Ja prijela do porodnice pry uplne akorat, cele tehu v pohode. Nejdriv at si dam vanicku, z ty mi vytahli na monitor, a aniz by mi rekli, co se vlastne deje, tak najednou pry uz do vany nesmim a musim bejt na monitoru porad. Mela jsem sileny bolesti, vleze to bylo vubec nejhorsi a prosila jsem je, jestli se muzu aspon posadit a oni ze ne, at lezim. Pritel tam byl se mnou, ale nedovolil si nic rikat, mysleli jsme, ze vi nejlip, co delaji. Vzdy jen prisli po chvili a pritel rika, ze jsem mela asi ctyri kontrakce a oni neeee tady pristroj ukazuje jen jednu. A to uz teda pritel taky pritvrdil a oni pak, ze teda mozna to vynechalo. A podle toho se ridili. Pak mi pridali oxytocin, coz bylo jeste silenejsi ty bolesti, a pry, ze musim porodit rychle, ze maly nechce sestupovat a uz to trva moc dlouho, asi hodinu. A to jsem jeste slysela personal si septat neco ve smyslu musite fakt rychle, uz jsme tu dnes jeden ex meli..No to vam jako fakt moc neprida! Vynutila jsem si pak skoro s brekem, ze potrebuju aspon na chvili si stoupnout a tak mi sestra aspon posadila vedle monitoru na mic, porad mi natacela (nechapu, proc to neslo predtim), bylo mi o trochu lip a sestra prisla a pry Jeeeee to vam ta jina poloha pomohla, miminko uz sestoupilo, muzem zacit tlacit..!! No ja myslela, ze je v tu chvili nakopu!! Malem se vam udusi dite, protoze nemuze sestoupit, protoze jsem byla celou dobu nucena byt v blby poloze! A zadala jsem je aspon tricetkrat. Nemela jsem po bolestech uz silu vubec na nic, takze i tlacit mi museli pomahat ze vsech stran. Hruza, fakt. No ale pres to vsechno jsem personalu vdecna, maly mel dystokii ramenek (zasekl se pak rameny za mou stydkou kosti)a snuru omotanou kolem krku, ze nakonec zvladli meho syna privest na svet bez zdravotnich komplikaci.Po tehle zkusenosti bych nikdy ani nepremyslela, ze bych rodila doma.

Příspěvek upraven 23.04.15 v 13:20

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama