Jak to začalo

O životě

Přemýšlela jsem, jak správně ten svůj deníček začít. Mám toho v sobě spoustu, co se dere na povrch, co ve mně bublá a kypí (a teď myslím emoce, nikoliv somatické procesy). Jenže… jenže moje těhotenství je plánovaně neplánované, chtěné, očekávané, bez komplikací, i když občas s mírnými nervy. A přesto mám nutkavou potřebu nějak zachytit svoje pocity. Hm, tak asi od začátku.

O prckovi jsme s partnerem (Burákem) hovořili již od prosince 2011. Protože jsem chtěla malého Vodnáříčka, vysadila jsem prášky po dohodě s Burákem v březnu 2012. Bohužel v té době jsme měli zrovna bouřkové období a sex sice byl, ale ne v ty „správné“ dny. Jenže začátkem června mě něco trklo, osvítilo či co a já sáhla po těhotenském testu. Takovém tom levném, klasickém, 2 tyčinky v jednom balení. Abych Buráka neplašila, udělala jsem si test tajně. Pozitivní. Asi „rozbitý“ nebo tak něco. Dělala jsem si ho odpoledne, takže záruka výsledku nic moc, všichni přeci víme, že nejpřesnější jsou údaje z moči ranní, nikoliv podvečerní. Takže ráno, opět na tajňačku, druhý test. Pozitivní. To se mi zdá.

Neváhala jsem a šla koupit další balení. A přemýšlela, jak by nám eventuální těhotenství nabouralo letní a podzimní plány. Dál moje představy nesahaly. No, kromě výcvikových soustředění se psy žádnou dovolenou naplánovanou nemáme, podzim je daleko. Zbytek je zahalenou duhovou mlhovinou vzdálené galaxie rodičovství.

Další 2. rána (aby tedy moč byla ta „pravá ořechová“). Pozitivní a pozitivní. To už jsem začala být nalomená, že by to mohlo ukazovat dobře. No, ještě jedno balení to jistí. Raději jsem ale šla do jiné lékárny. A v duchu se rozhodla, že jestli tedy budu pozitivní, Burákovi před prvním soustředěním nic neřeknu. Nenechal by mě běhat, trénovat, hlídal by mě. Další test – pozitivní. A den na to – pozitivní. Zvedla jsem tedy telefon a zavolala ke svému gynekologovi. Zrovna jsme měli odjíždět, tak jsme si domluvili prohlídku po návratu.

Soustředění v pohodě, jen jsem víc využívala chlapskou sílu a odmítala nosit těžké věci a hodně ředila vinný střik (no, vinný bych to snad ani nenazývala) při večerním klábosení. Výlety jsem zvládla, tréninky jsem zvládla, cestu taky a ta šílená vedra taky. Takže kontrola u doktora. Paráda, začátek 5. týdne. Vyvalila jsem oči. Ty pocity mě tedy přepadly fakt hodně na začátku, když si vezmu, že jsem celý jeden týden věnovala „testování“, druhý týden jsem byla na soustředění. No nic, buď mám takovou telepatii nebo… nebo, ááále, vždyť to je jedno. Hlavně, že se podařilo. I když ten Vodnář, ten to tedy nebude. S Rybami se taky smířím :-D

Další dilema – kdy to Burákovi oznámit? A jak? Jak se říkají takové věci? Zavrhla jsem scény z romantických filmů, adrenalinové adventy taky nejsou nejlepší nápad. OK, jako nejvhodnější se mi jevila varianta u jídla, kdy to ten talíř před námi bude přeci jen svým způsobem jistit. A stejně jsme plánovali na nějakou véču vyrazit. Koupila jsem tedy malinkaté botičky, krabičku, do které bych je dostala a vytiskla oznámení – v březnu 2013 budeš táta + nějaký obrázek. Burák, byť se tváří jako drsoň, je svým způsobem romantik. Tak, ještě správně načasovat tu večeři.

No a protože jsem si druhý den měla vyzvednout těhotenskou knížku, kterou mi doktor vystavil předčasně díky dalšímu výcvikovému soustředění se psy (tentokrát záchranářskému), naplánovala jsem večeři na 21. 6. (čtvrtek). Nebojte, nebudu nudit detaily o překvapení v očích, nadšeném obličeji a blaženém úsměvu. Prostě jen shrnu, že jsem mu to řekla, lépe řečeno, podstrčila krabičku, Burák byl naměkko, mlaďoučké servírce oznamoval: “Slečno, já budu táta, víte?“ (co si ta osmnáctka skutečně myslela, netuším, ale gratulovala nám mile). No a pak převládl ten zvířecí pud, na který jsem vsázela, že nás zachrání od přeslazených cukrbliček a tak… tudíž jsme se pustili do jídla.

I to další soustředění dopadlo dobře, přesto, že jsem jako novopečená výcvikářka jedné skupinky padala díky hormonálním změnám tak říkajíc na hubu. Tolik oblíbená role figuranta, kterého pro jeho štíhlou tělesnou konstituci umisťují do úzkých kanálů, případně vysazují do větví pichlavého stromoví, tentokrát padla na dorostenky v mé skupině a já jen zručně dirigovala psovody a psiska. A tiše šílela ze svých čoklů, kteří chtěli makat, tudíž přivázaní dělali brikule, jak jen mohli. Burák se ujal čestné role figuranta střídajícího subtilní slečny, takže naštěstí ani on neoplýval přílišnou energií a do spánku jsme na srubu upadali oba dva vcelku rychle. Ani mě nestihl moc „buzerovat“, abych na sebe byla opatrná nebo zvolnila (to jsem si vyslechla až na kontrole od svého gynekologa).

Tak nějak s napětím jsem očekávala, kdy začnu zvracet, kdy mi bude špatně, kdy mi začne vadit třeba nějaká potravina nebo pach. Nebo na ty zvláštní těhotenské chutě. Nic z toho se nedostavilo (spořádání sklenice kyselých okurek nepočítám, ty jsem byla schopná sníst vždycky bez ohledu na stav, a rohlík namazaný smetanovým sýrem s jemnou vrstvou jahodové marmelády mám také ráda od návštěvy Francie). Nebýt ujištění doktora, že jsem skutečně v jináči, ani by se mi věřit nechtěl… než mi tedy enormním tempem začala růst prsa a naskočila první kila nahoru. Čert to vem, při svých původních 49 kg si 4 kg zatím mohu s přehledem dovolit a prsa mám po dlouhé době plná, kulatá a krásná (naposledy jsem je takové měla, když jsem měla 14 kg navíc díky studiu v cizině – jooo, holt jiná strava).

Ne, nebojte, ani moje těhotenství není procházka růžovým sadem a zvláště Burákova bývalá manželka se nám stará o to, že posiluji nervovou soustavu. Občas i Burák sám. Ale to si nechám na další díly deníčku.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 09.09.12 09:05

:-) no pekny :-)

Docela se tesim na dalsi denicek o prichodu noveho clena smecky mezi vase psiska ;-)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.09.12 09:24

Moc hezký deníček… opravdu záživný :potlesk: Budu se těšit na další. Přeji Ti pohodové těhotenství :kytka:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 09.09.12 09:38

Pekne pises, velmi zazivne :potlesk:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 09.09.12 09:53
:palec:
 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 09.09.12 10:03

Už se těším na pokračování…móóóc pěkně napsaný :palec: :potlesk:
Gratuluji…a též přeji pohodové těhotenství ;)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.09.12 10:07

Krásné :palec:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 09.09.12 11:38

Taky se tesim na dalsi denicek:DDD Tento je pekny:) PS, K tem chutim, nic si z toho nedelej, ja u prvniho taky skoro nevedela, ze ho cekam, zadny nevolnosti nic, ted si to vynahrazuju, vcera jsem papala kysely okurky se slehackou:DDD

 
makapi
Závislačka 3359 příspěvků 09.09.12 16:19

Hezky napsáno! :palec:
A gratuluji k miminku ;) :kytka:

Příspěvek upraven 09.09.12 v 16:20

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 09.09.12 16:55

Jů, gratuluji! :-) :kytka: :andel: :hug: Já jsem si v červnu taky dělala těhulák, byl pozitivní, nevěřila jsem tomu, ale skončila jsem u třetího :-) Teď jsme v 17+4tt, 13.2. máme TP a taky se radujeme! ;)

 
carrie13  09.09.12 19:36

Pěkně napsané ;) :potlesk:
taky budeme mít přírůstka v březnu - dokonce to vychází na moje narozeniny :kytka: …jen netuším jak se s tím popere naše zvěřina - dva papoušci a vlčák :think:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 09.09.12 20:32

Děkuji za prima počteníčko :pankac:

 
Minniee
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 09.09.12 22:38

Super čtení :) jak úryvek z knížky :lol: piš dál…a moc moc moc gratuluji!

 
Kissie9
Echt Kelišová 8023 příspěvků 10.09.12 08:15
Poděkování

Ahoj holky.
všem moc děkuji za krásné reakce…když jsem četla jiné deníčky, tak jsem si říkala, jestli jsem přeci jen neujela a neměla si to nechat jen tak pro sebe :oops: Dodaly jste mi odvahu :hug: Takže určitě něco zase brzy přibyde…s čoklíky a Burákem se fakt nenudím :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.09.12 v 08:28

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 11.09.12 14:38

Hezký! :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama